Raadsvergadering weinig boeiend vanwege hoofdzakelijk formele agendapunten iagmavo-onderwijs voor volwassenen in Holten Vakantie redaktie AGENDA autot®^ MEDISCHE DIENSTEN Waar gaan we heen? Jongeman komt op dak van trein om het leven Uit het plaatselijk parlement KERKDIENSTEN lA/V-vakantieprogramma voor ds week van 11 tot en met 18 augustus Verloren en gevonden S. BAKKER BURGERLIJKE STAND Uitzending voorlichtings programma Teleac Voor de twaalf belangstellenden was de j.l. dinsdagavond ten ge meentehuize gehouden openbare raadsvergadering een weinig boeiend gebeuren. In verband met de vakantieperiode en de nog maar kort achter ons liggende burge meesterswisseling kon ook haast niet anders worden verwacht dan een raadsagenda met hoofdzake lijk formele punten en zaken welke in de diverse commissies vooraf reeds vrij definitief vorm en inhoud hadden gekregen. De raad, waar van vijf leden wegens vakantie af wezig waren (beide leden van de VVD, 2 Gemeentebelang en 1 PVDA) wist zich dan ook binnen één uur door de 13 punten tellende agenda heen te werken. Komplan Nadat burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard de vergadering opende met de opmerking ver heugd te zijn als nieuwe burgemee ster van Holten zijn eerste werk vergadering van de gemeenteraad te mogen leiden, wees PVDA- fractieleider A. Moeliker, bij be handeling van de ingekomen stuk ken op een besluit van gedepu teerde staten van 10 juli j.l. hou dende verdaging van de beslissing betreffende het raadsbesluit van 17 april j.l. tot aankoop van de win kelpanden van resp. de fa. M. v.d. Maat en de heer P.A. Brands. Volgens de heer Moeliker was in genoemd verdagingsbesluit sprake van een nog lopende briefwisseling tussen GS en de gemeente. Hij vroeg nadere informatie over de vraag wat de reden is voor deze briefwisseling. Burgemeester mr. Van Rappard gaf hierop ten ant woord dat GS het met de gemeente niet eens is met de financiële plan dekking en deelde de raad mee dat over deze zaak nader beraad nodig is in de financiële commissie. Bestemmingsplan „Borkeld" Vervolgens maakte de heer Moeli ker bezwaar tegen een door B en W gemaakte opmerking in hun schrif telijk antwoord op brieven van resp. Mej, H. Stegeman, Keizers- weg 38 te Holten en van Mevr. H.J. Mink-Stegeman, Weddehoen- laan 35 te Goor inzake partiële her ziening van het bestemmingsplan „De Borkeld", terzake waarvan door beiden tevoren een bezwaar schrift was ingediend. In genoemde brieven spraken beide dames hun teleurstelling uit over het afwij zende besluit van de raad inzake door hun ingediende bezwaar schriften. N In hun antwoord hierop heeft het college beide dames gewezen op beroepsmogelijkheid bij GS. „Deze verwijzing naar GS is niet terecht", aldus de heer Moeliker omdat deze beroepsmogelijkheid hier formeel niet in zit en vroeg deze bean- NED. HERV. KERK 8.30 en 10 15 uur ds W Vons. uitgangscoll. voor kerkkoor en Helicon. Oppasdienst (10.15 u.) mevr. de Blaaaw-v.d. Brink en Jolanda Harbers. Na de dienst van 10.15 uur koffiedrinken met de gasten In Irene". GEREF. KERK 830. 10.00 en 19.15 uur de G WH. Peddemors. In alle diensten is de le collecte voor de diaconie en de 2e voor rent? en aflossing. Oppasdienst (10.00 uur) Mevr. Aanstoot-Beldman, Erie van Leeuwen, res. mevr Kruithof-Kruimelaar, mevr. Heusinkveld-Hulsman, Hetty Landeweerd res. mevr. Bosichers-Beltman. R.K. KERK (Geb. Irene) Zaterdag 17.00 üur-zondag y.ju uur. DIJKERHOEK 9.30 aur ds. C C Addink. Bedie ning Heilig Avondmaal. Uit- gangscoll voor kerkkoor en He licon. 0KKENBRÖEK 9.30 uur ds. I D H. Dijk van We- sepe. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur - zondag 8.00 en 11 00 uur. twoording alsnog te corrigeren, hetgeen hem door het college werd toegezegd. Bestemmingspion „Dijkerhoek" Het standpunt van de diverse raadsfracties inzake het voorstel van B en W tot vaststelling van het bestemmingsplan „Dijkerhoek" werd met name verwoord door CDA-fractieleider H.J. Westerik. Ten aanzien van dit voorstel merkte hij ondermeer op verheugd te zijn met dit voorstel omdat zijn fractie al lange tijd gepleit heeft deze kleine kern te behoeden voor vergrijzing, maar merkte ook op dat deze hechte gemeenschap het niet verdraagt dat daaraan in een te hoog tempo nieuw bloed wordt toegediend en verklaarde dan ook te kunnen instemmen met een ge temporiseerde en beperkte bebou wingsmogelijkheid. In het voorstel miste hij echter dat het gronduit- giftebeleid in Dijkerhoek onver kort ook zal plaats vinden volgens het zgn. „puntenstelsel" zoals dat door de raad onlangs is vastge steld. „Omtrent de ingebrachte bezwa ren het volgende gezien de doelstel ling en de opzet van het plan, be houd van het landschappelijke ka rakter, stemt de CDA-fractie ermee - in dat het bezwaarschrift van de fam. Sluiter gegrond wordt ver klaard. M.b.t. het bezwaarschrift van de heer Wechstapel het volge nde- Wij kunnen ons indenken dat het minder plezierig is omgeven te. worden door woningen als je jarefi vrij hebt gewoond. Onze eerdere uitgesproken gedachte dat Dijker hoek qua inwoners en schoolbezet- ting levensvatbaar moet blijven maakt het noodzakelijk dat er in Dijkerhoek gebouwd wordt. Waarom nu juist daar is in vele ge sprekken reeds uiteengezet. Wel vraagt de CDA-fractie zich af of het tegelpad van de school naar het speelterrein wel zo noodzakelijk is. Het speelveld is bereikbaar via de Hakkertsweg en de Maatmansweg. Bovendien schrijft u zelf dat er slechts van een geringe toename van het-verkeer sprake zal zijn. Onze fractie stelt u voor nog eens grondig de noodzaak van het tege lpad te bezien Voor het overige kunnen wij de gedeeltelijke ge- grondverklaring van het bezwaar schrift van de heer Wechstapel on derschrijven Wij zouden het op prijs stellen dat er met voortva rendheid aan de verdere uitvoering van dit plan gaat worden gewerkt zodat in 1980 de eerste woningen gebouwd kunnen worden. M.b.t. de schietbaan merken wij op dat ook de andere Holtense schietvereni ging hiervan gebruik zou kunnen maken een goede zaak te kunnen vinden. Of dan de thans gekozen plaats de beste is vragen wij ons af', aldus de heer Westerik. Ten aanzien van dit bestemmings plan zei de heer E.M v. Schooten (Gem Bel.) verheugd ..Lang ge wacht, eindelijk gekregen", waar mee hij te kennen gaf in te stem men met het collegevoorstel al plaatste ook hij vraagtekens om trent de noodzaak tot aanleg van een tegelpad tussen beide speel plaatsen, evenals de heer A Moeli ker (PVDA) Alle woordvoerders vroegen het college de noodzaak tot aanleg daarom nog eens te wil len bezien De heer Westerik vulde hierop nog aan ten aanzien van genoemd tege lpad geen voorstel te willen doen tot het niet aanleggen daarvan omdat dit de procedure tot spoedig bouwen in Dijkerhoek ernstig zou vertragen. Namens het college merkte burgemeester Van Rap pard op goede nota te hebben ge nomen van door de raadsleden ge maakte opmerkingen. „Wij zeggen u graag toe de aanleg van dit voet pad nog eens opnieuw te bekijken. Het feit dat dit pad in het plan is geprojecteerd wil nog niet zeggen dat we nu ook verplicht zijn dit pad aan te leggen" aldus mr. Van Rap pard, die daarmee te kennen gaf best „in" te zijn voor de argumen ten uit de raad. En met die aante kening in de notulen ging de raad zonder hoofdelijke stemming ak koord met het collegevoorstel. Ook tegen het Bestemmingsplan „Es- pelo" had geen der leden bezwaar. School voor HAVO te Colmschate Ten aanzien van het collegevoor stel tot het indienen van een be zwaarschrift tegen het stichten van een school voor Havo te Colm schate door de gemeente Deventer (met welk voorstel door de raad in gestemd) deelde burgemeester mr. Van Rappard de raad mee dat het bezwaarschrift van de gemeente Holten ondersteuning heeft gekre gen van het gemeentebestuur van Goor. Lichtenbergerweg Zoals te verwachten was werd he collegevoorstel tot het verlenei van een onderhandse opdrachtfaai de fa. Krekel inzake verbreding vai de Lichtenbergerweg door de raa< aanvaard met de aantekening da de PVDA-fractie, uit een oogpun van natuur en milieu tegen verbre ding van deze weg is en dus ooi tegen het collegevoorstel. Zowel di heer H.J. Westerik (CDA) als E. M. v Schooten (GB) verklaarden voo verbreding van deze weg te ziji omdat de doorgaande mechanisa tie in de landbouw en het land bouwverkeer het noodzakelijk ma ken dat de wegen in het buitenge bied op een breedte van vier metei wordën gebracht. Toeristische wegbewijring Bij behandeling van de begro tingswijzigingen tenslotte ont Aangezien wij met deze opgave van het vakantieprogramma in de laatste helft van augustus komen, is dit de laatste opgave. Veel kleine evenementen behoren weer tot het verleden. De Toer Is Mee krant, een uitgave van de omliggende WV's komt nog een keer uit en wel op 19 augustus a.s. Wij hopen dat het programma heeft mee geholpen om U en uw gasten ontspanning te bieden. Mocht dit zo zijn, dan zijn wij tevre den en wensen diegene die nog met vakantie gaan, een prettige tijd en veel mooi weer. Zaterdag 11 augustus: 9.00 uur Paardenfokdag bij „Het Bonte Paard" in Dykerhoek. Maandag 13 augustus: Bezichtiging manege Beltman, zie aanvang 6 augustus Dinsdag 14 augustus: Wandeling SBB. Vertrek 10.00 u. vanaf picknickplaats op de Hol- terberg. Woensdag 15 augustus: Fietstocht onder leiding, leuke tocht voor jong en oud. Deelname f 1- p p Wel van te voren opgeven. Pauze in een boerenherberg. Donderdag 16 augustus: Wandeltocht SBB Vertrekom 14.00 uur, vanafde picknickplaats op de Holterberg Deelname gratis. Vrijdag 17 augustus: Warenmarkt in het centrum (Kerkstraat) vanaf 14.00 uur. Gehele week: Ontspanning in de recreatietent hoek Borkeldweg/Pannenweg Maandag t.m. vrijdag van 10 tot 12 uur kindermorgen Iedere dag van 14 tot 22 uur ontspanning voor jong en oud Zie voor volledige programma de raambiljetten bij diverse winkels en bericht in dit blad. stond nog een korte discussie om trent het voorstel van B en W tol het beschikbaar stellen van eer krediet voor het aanbrengen var een toeristische wegbewijzering er plattegrondborden in het dorp Ir het voorstel vroeg het college daar voor een krediet beschikbaar t€ stellen groot f7900.- welk bedrag nodig is voor bewijzering naar aller lei openbare gebouwen in Holter (VVV, gemeentehuis, politie, post kantoor etc.) In een nadere toelichting vroeg burgemeester mr. Van Rappard dit bedrag echter te willen verhogen met f 14.000 - voor het tevens aan brengen van bewijzering naar par ticuliere bedrijven zo zij daarop zouden prijs stellen. De kosten daarvan zullen door deze bedrijven zelf moeten worden be taald zodat de kosten voor de ge meente zelf beperkt zullen blijven tot f 7900.- welk bedrag in het voor stel werd genoemd. Alle raadsfrac ties stemden volledig in met het aanbrengen van een wegbewijze ring naar de openbare gebouwen doch verklaarden nogal wat be denkingen te hebben tegen verwij zing naar particuliere onderne mers. Zowel CDA, PVDA als Ge meentebelang verklaarden hier voor eerst een totaalplan te willen voorbereiden in de commissie. De heer H.J. Westerik vroeg met name ook het medisch centrum en de scholengemeenschap in dit bewij- zeringsplan op te nemen en vroeg verder op de hoek Rijssenseweg- Valkenweg een bord te plaatsen met verwijzing naar het sportvel dencomplex Meermanskamp. Met betrekking tot het krediet besloot de raad f 7900 - te voteren voor be wijzering naar openbare instellin gen. PALACE ma. di. wo. 2.30, 20.00 uur Moonra- ker 12 jr; vr. za. zo. 2.30, 6.30, 9.30 idem VAROSSIEAU vr. ma. di. wo. 14.30.20.00 uur Haas tige spoed is zelden goed alle leeft.; za. 18.45, 21.00 uur idem; zo. 14.30, 18.45, 21 00 uur idem; za. 23.15 uur Porno weekend op Mallorca 18 jr. Verloren: vlag van Truck-stop; rood/zwart/wit jasje; witte regenjas in plastic tas; lichtbruin schouder handtas met bril, f 125.- giro/bank pas: zwart lederen damesbeurs met plm f 100m-; Quartz horloge; her- enbril, stalen montuur met don kere glazen; Siamese kater, beige/bruin; donkerblauw jongens trainings-jack met rits en capu chon; S O.S.-hanger; damesbril met zonneklep; donkerblauw ny lon jasje; zwarte herenportemon- naie; huissleutel en een lange sleu tel; wieldop Datsun 120Y; zilveren manchetknoop; ijzeren bood- schappenmandje; V. D. plastic tas met gymschoenen. Gevonden: zandbril; armband; jongensjack; sleutelbos; bruine portemonnaie; herdershond; sleu tel; wit/blauwe jas; Volvo sleutel; fototoestel; regenbroek; 2 poesen: regenjack; keeshond; keeshond; klein geldbedrag; regenbroek. zaterdag 11 augustus 9.00 uur Jaarlijkse Paardenfokdag „Holbatheo" bij café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. 19.00 uur Start Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij club huis „De Biester" Stationsstraat. 12 - 19 augustus: Jaarlijkse actie voor Holtens Fonds Intern. Hulpverlening (zie bericht) zondag 12 augustus 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmer^(zie adv.) maandag 20 tot en met vrijdag 24 augustus: Zwemvierdaagse in zwembad „Twenhaarsveld" (zie bericht) vrijdag 24 augustus 20.00 uur Feestavond met revue Buurtvereniging Espelo in de tent in de weide bij Stevens aan de Espe- lodijk. zaterdag 25 augustus: Heidewandeltocht 1978. Startbu reau gebouw „Irene" Boschkamps- straat. School- en Volksfeest in Es pelo. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwenstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 Onze hoofdredacteur, de heer J. Wiggers. Kolweg 14, tel. 1356, zal wegens vakantie afwezig zijn van maandag 13 t.e.m. vrijdag 17 augustus. Zijn dienst wordt waargenomen door red. medewerker de heer D.J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 2699. Men gelieve dus in de periode 13-17/8 geen advertenties en berichten op Kohve°- 14 in de bus te deponeren. Redactie Holtens Nieuwsblad. De 21-jarige Rudie Schmidt uit Deventer is zaterdagavond op bij zonder tragische wijze om het le ven gekomen. Het slachtoffer was tussen Holten en Deventer op het dak van de stoptrein van half twaalf geklommen die met een vertraging van plm. tien minuten was vertrokken doordat enige ba lorige jongens onder wie Rudi op de rails gingen zitten. Er reisden, zoals de laatste tijd ge bruikelijk is. ook zaterdagavond vier man spoorwegpolitie mee die op een bepaald moment tot de ont dekking kwamen dat Rudie met „assistentie" van een vriend pro beerde op de trein te klauteren wat de politiemannen met vereende krachten wisten te voorkomen. Samen met de jongen die hem be hulpzaam was geweest werd hij in de achterste coupé gezet Toen de politie even later poolshoogte ging nemen was Rudi gevlogen. Het enige spoor dat hy had achtergela ten was een openstaand coupé raampje. Men nam toen aan dat hij uit de trein was gesprongen (geval len1) en waarschuwde via de cen trale meldkamer de direct tege moet komende treinen. Kort daarop kreeg de Deventer politie de melding binnen dat een trein uit de richting Holten in brand stond doch even later constateerde bij het binnenlopen van de trein in Deventer de perronchef de afschu welijke waarheid: het brandende lijk van de geëlectrocuteerde jon geman boven op de trein, die kans zag op de trein te klimmen en plm. 30 meter over het dak van de trein (die een snelheid van plm. 120 ki lometer had) naar voren te kruipen waar hij vermoedelijk toen de trein by het binnenlopen in aanraking is gekomen met de stroomafnemers en op slag werd gedood door de 1500 volt die daarop staat Overleden: E. Klein Nulent. oud 54 jaar, Holten; H.J. Beyer, oud 48 jaar, Holten. Op 15,22.29 augustus a.s. zendt Te leac van 23 00-23.30 uur via Neder land 2 het voorlichtingspro gramma najaar 1979 uit, te presen teren door Ati Dyckmeester en Pe ter van Dyk Het programma om vat informatie over de volgende cursussen: Medische Cursus (Hel pen by sexuele moeiiykheden), Vrouwenwyzer, Lastechniek, Mi croprocessors 2, Peuters en Kleu ters. Energie en Ruimtevaart Sedert augustus 1978 bestaat in dc gemeente Holten de mogelijkheid dagmavo-onderwijs voor volwas senen - ook wel moedermavo ge noemd - (doch uiteraard ook toe gankelijk voor mannen) te volgen. De lessen worden gedurende de dinsdagmorgen, woensdagmorgen en donderdagmorgen gegeven in de openbare lagere Dorpsschool aan de Tuinstraat. Deze dagmavo te Holten is een dislokatie van de Deventer Avondscholengemee nschap, hetgeen betekent dat het Gemeentebestuur van Deventer het bevoegd gezag is van de dag mavo te Holten. Voor het a s. cursusjaar 1979/1980 is het de bedoeling wederom met een eerste leerjaar van start te gaan. Om dit echter te kunnen realiseren zijn nog nieuwe aanmeldingen noodzakelijk. Wat zijn zoal de mogelijkheden bij het dagmavo-onderwijs voor vol wassenen? De mogelijkheden die kunnen worden geboden zijn zeer groot. De Deventer Avondscholen- gemeentschap is een school, maar geen gewone school Het is een cur- susseninstituut geworden. Dat wil zeggen dat men cursussen van ge diplomeerde leerkrachten kan vol gen In Nederlands en vier moderne ta len (Frans, Duits. Engels en Spaans), maar ook in zeer vele an dere vakken, zoals aardrijkskunde, geschiedenis, handelskennis en biologie (en noem maar meer schoolvakken op) worden cursus sen gegeven. In ieder vak wordt als regel 1 1/2 uur per week les gegeven. Het afge lopen cursusjaar werden te Holten de lessen gegeven op dinsdag-, woensdag- en donderdagmorgen. In overleg zijn echter eventueel ook andere dagen mogelijk. De mogelijkheid bestaat, dat is dus geen eis, om in de gevolgde vakken na driejaar examen af te leggen en ?en certificaat te behalen De kosten van het volgen van dagmavo-onderwijs voor volwas senen zijn, door subsidiëring door iet Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, vrij gering Het nschnjfgeld bedraagt per cursus aar f 15.- Het cursusgeld bedraagt per cursusjaar voor één of twee' vakken f 45.- en voor drie of meer vakken f70.-. Op dinsdag 14 augustus a.s., 's middags om half drie zal in het gemeentehuis te Holten nogmaals een voorlichtingsbijeenkomst worden gehouden. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd deze voorlich tingsbijeenkomst te bezoeken. De heer Harrewijn, conrector van de Deventer Avondscholengemee nschap. zal op deze bijeenkomst uitvoerig uiteenzetten wat het dagmavo-onderwijs voor volwas senen inhoudt. Autoverkopen vrijwel gelijk Renault 5 Citroen G.S. Aktueel auto allerlei Shell zuinigheids marathon ARTS: W R. van Couwelaar, Kei- zersw. 32. tel. 2750. spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedge vallen bellen 05483-2750. WIJKVERPLEGING: Zr J E Koerse-Duncan, Gaar- denstraat 31, tel. 3477 bgg. 05700-22700. Spreekuur wyk- verpleegkundigen en afhalen verpleegartikelen 13.30-14.00 uur in het Groene Kruisgebouw, DIERENARTS: Gaardenstraat. ZIEKENFONDS: Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal, Keizers- weg, van 9-11 uur. ZUIGENLiNGEN CONSULTATIEBUREAU: Elke donderdag van 8 15-11.30 uur in het Groene KRUISGE BOUW. TANDARTS: L.G. Dekker, Marcus Samuëls- tr. 3, Enter, teel. 05478-1653. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. W.C.M Wamelink. Houtweg 18, tel. zaterdagmorgen 8-9 uur 1515, daarna 2004. FYSIOTHERAPIE: Alle werkdagen Groene Kruis gebouw, G.J Kraay, tel. 2299. ZIEKENVERVOER AMBULANCE: Telefoon dienstdoende arts (1280) of alarmnummer; 0011. GEZINSVERZORGING: Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784 Spreekuur maandag T/m vrijdag 8.30-9.30 uur. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST: Tot en met zondag 12 augustus W. ter Schure, Verzetstr 54, tel. 1513. Maandag 13 t.e.m zondag 19 aug C. Dykstra, Schoutens- tr. 35. tel 1833 Aangifte van ge storven dieren op zaterdag van 9.00-11 00 uur aan het slacht huis, tel. 05483-1318. OPEN BEJAARDENWERK: Tafeltje dekje. Inlichtingen tel, 1201 en 1517. STORINGSDIENST: MAATSCHAPPELIJKE TVERLENING: Kantoor Dorpsstraat 16, tel, 2784. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8 30-9 30 uur Tydens de weekends zyn Maatschappelyk Werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486- 16465 Zaterdag 11 t e m. vrydag 17 au gustus: ELECTRA. Js. Kolk man, Gaardenstraat 13, tel. 1368. GAS H.J Kolkman, DIENS- Churchillstr. 99, tel. 3016. POLITIE: Telefoon: 1352-2665 en 2655. Na 18.00 uur bellen. 05200-71234. BRANDWEER: Tel. 2222 (Dag en nacht.)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3