fes tas? MOTOCROSS Ban§- en artie§tenavond eclatant succes s. bakker Dansgroepen ten gemeentehuize ontvangen Burgemeester Van Rappard ■opende dorpsfeest Jeanette, dorpskoningin, werd overladen met cadeaus WERELDKAMPIOENSCHAP MEDISCHE DIENSTEN VW-vakantieprogramma voor de week van 29/7 tot en met 4 aug. f „V Rondgang GRAND PRIX 500c.c. ZONDAG 29 JUU BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 27 JULI 1979 PAGJ3 Wmmmmm sMet het doorknippen van het lint door dorpskoningin Jeanette werd het feest officieel geopend. Terwijl de klanken van een pittig draaimolenliedje i verwaaiden in de nogal straffe wind had dinsdag middag de officiële opening plaats van het dorpsfeest bü de (nog) open plaats bij de hervormde kerk. De voor zitter van het dorpsfeest comité, de heer J. Wiggers, herinnerde eraan dat het dit jaar een kwart eeuw geleden is, dat begonnen werd met de braderie. Dat was in 1954; sinds een paar jaar heeft de braderie plaats gemaakt voor het dorpsfeest. Het deed spreker genoegen te kun nen melden, dat het braderie- en het dorpsfeest nog nooit ln het wa ter is gevallen, al wil dit niet zeg gen, dat er nooit een buitje is geval len. Z(jn welkomstwoord richtte hij in het bijzonder tot het dorpsko ninginnetje Jeanette Krause, bur gemeester Mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard, de wethouders J. War- rink en H. Stegeman en de gemee ntesecretaris, de heer G J. Lange- nbarg. HU dankte het gemeentebe stuur, Gemeentewerken, het G.E.B., de firma Krekel, de Rijks politiemensen, en niet minder de buurtbewoners van Kerkstraat, Binnenstraat en omgeving, (die min of meer in hun „vrijheid" wor den beknot) die telkenjare hun me dewerking verlenen. Een woord van welkom tevens waardering richtte de voorzitter tot de standhouders en vooral tot die welke vanaf het begin van de fees ten (braderie) trouw in Holten zijn komen opdagen, namelijk: Manus Hendriks van de Schietsalon, Opa Gühnen met de suikerspin en de heer Klinkhamer die telkenjare met het bumperspel present is. De standhouders zyn inderdaad te vreden. aldus de heer Wiggers We halen ze niet het vel over de fina nciële neus en ze kunnen hier zeker een boterham met beleg verdienen Burgemeester Van Rappard, die of ficieel het feest opende, releveerde dat hij reeds bij enkele evenemen ten was geweest en dat hy het pret tig vond ook dit dorpsfeest te mo gen openen. Hij herinnerde aan het succesvol verlopen folkloristisch festival. De activiteiten kunnen al leen worden gerealiseerd als men meewerkt, en daar mankeert het in Holten niet aan Holten heeft het voordeel dat iedereen meewerkt, aldus Mr. van Rapperd. Zich wen dend tot de heer Wiggers dankte hij het feestcomité voor de activitei ten „U en alle andere Ijveraars dank", aldus de-burgemeester. man". Dat diverse oud-vorstinnen afwezig waren wegens vakantie doet niets af aan de sympathieke geste van het dorpsfeestcomitê. Bij de als altijd spectaculaire auto cross, die woensdagavond is ge houden, ontbrak Jeannette Krause evenmin. Zaterdag 28 juli Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten in Kalfstermansweide. Aanvang 13 uur. Zondag 29 juli Drive-Inshow in de kantine van camping De Haspel, aanvang 20 uur. Maandag 30 juli Bezichtiging van manege Beltman, Borkeldseweg 2. periode van 14 tot 16 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Dinsdag 31 juli Wandeling onder leiding SBB vanaf de picnickplaats op de Hol- terberg, vertrek 10 uur. Dinsdag 31 juli Bezichtiging kaasboerderij vanaf 14.30 uur. Larenseweg 106. Deelname f 1.25 pp. U ziet geen bereiding, wel uitleg. Woensdag 1 augustus Fietstocht onder leiding vertrek 14 uur vanaf VVV-kantoor. Deelname f 1.- p.p. Wel van te voren opgeven. Pauze in een boe renherberg met veel oude spullen. Donderdag 2 augustus 19 uur Houthakkersfeest in het centrum met o.a. houtzagen, houtstapelen etc. etc. afgewisseld met muziek van boerendans- groep en Tirolerkapel. Tevens koopavond. Vrijdag 3 augustus Warenmarkt in het centrum dorp (Kerkstraat) van 14 tot 18 uur. Gehele week Ontspanning in de recreatietent hoek Borkeldweg/Pannenweg. Maandag t.m. vrijdag van 10 tot 12 uur kindermorgen. Iedere dag van 14 tot 22 uur voor jong en oud. Zie voor volledig programma de raambiljetten bij diverse winkels en bericht in dit blad. Op de dans-artiestenavond oogstte Albert Mol veel applaus. De dans- en artiestenavond, die de folkloristische boe- rendansgroeD ..De Holtense NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Ad- dink. In de tweede dienst bedie ning Heilig Avondmaal en op pasdienst. Heieen Wtetsma en Irma Jansen. Uitgangscollecte Algemeen kerkewerk. Na de tweede dienst koffie drinken met de gasten in gebouw Irene. GEREF. KERK 8.30, 10 en 19.15 uur ds. Joh. C. Baumfalk van Soest. In alle diensten in de eerste collecte voor de zending en de tweede voor rente en aflossing. Tijdens de tweede dienst kinderoppas en na deze dienst koffle-uurtje met de gasten in gebouw Reho- both. Koffie schenken mevr. Meijerink-Hasewinkel en mevr. De WittrDorr. Kinderoppas: mevr. Rietman-Klein Nage lvoort, mevr. Tromop-prins, mevr. Withaar-Stam (res.); mevr. Huisman-Zwiers, mevr. SchuppertrVeldhuis, mevr. Van Wilsum-de Boer (res.). R.K. KERK (Gebouw Irene) Zaterdag 17 uur en zondag 9.30 DIJKERHOEK 9 30 uur ds. De Vrijer. Uitgangs collecte Algemeen kerkewerk. 0KKEN8R0EK 14 uur afscheidsdienst ds. M. de Heer. Uitgangscollecte kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 11 Jeannette Krause. die ook bloemen ontving, kreeg een schaap aange boden van de 13-jarige Janet Bek- kernens, die voor deze uitzonder lijke handeling was uitverkoren, omdat ze dezelfde voornaam heeft als het koninginnetje. Met het doorknippen van een lint was de officiële opening een feit en maakte de dorpskoningin, in gezelschap van het gemeentebestuur en de le den van het comité een rondgang over de kermis, waar de draaimo len, de autoscooter, de bobsleeb- aan, de gokautomaten, de bingo- kraam en andere attracties, als mede de kramen met lekkernijen als oliebollen en vis hun plaats hadden ingenomen. De suppor tersvereniging van S.V. Holten ontbrak evenmin. De kermisexploitanten vonden het, zo als elk jaar, prettig de autori teiten te zien, zonder dat zulks ge paard ging met toespraakjes. De jonge koningin van schieten, deed, evenals Mr van Rappard, dapper meer door te schieten, te gooien en maakte met de burgemeester een ritje in de autoscooter. Aan ge schenken voor het dorpskoningin netje ontbrak het niet: een grote beer, een horloge, barometer, re kenmachientje, een lampje, olie bollen en meer dingen, die in wel gemeende dank werden aanvaard. Mr. van Rappard kreeg eveneens een attentie. Na de rondgang over de kermis ver trokken de autoriteiten en de comité-leden naar Statlonskoffle- huis Kalfsterman. waar voorzitter J Wiggers burgemeester Mr. Rid der van Rappard dankte voor zijn medewerking. Voor diens echtge note. die wegens ziekte niet aanwe zig kon zijn, offreerde de heer Wig gers bloemen, de burgemeester zelf bood hy een hetgeen aan, hetggen deze in dank aanvaardde, met de toezegging dat hy gaane weer aan wezig zal zyn op het dorpsfeest in 1980. Dinsdagavond was Jeannette Krause de gast tydens een diner, dat in verband met het zilveren ju bileum werd aangeboden aan de oud-koninginnetjes en hun echt genoten, en niet te vergeten de me dewerkers van het eerste uur, die zich ln de loop der jaren steeds hebben ingespannen voor de bra- derte en het dorpsfeest De diner werd geserveerd in hotel „Vos- MARKELO AANVANG 13.00 UUR Kaarten vanaf heden in voorverkoop bij de adressen Vrijdag 27 juli Plm. 21.00 uur: Ter afsluiting van het Dorpsfeest 1979 „Jennekes- markt" by de oude Dorpstoren. Zaterdag 28 juli I3;00 uur Touwtrekwedstryden om het kampioenschap van Holten in „Kalfstermansweide" Zondag 29 juli 14 00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.); 19.30 uur dansen in bar-dancing ,3oode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 30 juli t/m donderdag 2 aug.: Schoenhandel Gebr. Steunenberg wegens verbou wing gesloten (zie adv.) Maandag 30 juli t.e.m. zaterdag 4 augustus Stomerij „Moderna" wegens va kantie gesloten (zie adv) 12 - 19 augustus Jaarlykse aktie voor Hol tens Fonds voor Internationale Hulp verlening (Landbouwwerk in Ghana en verzoeningswerk in Ier land) Vrijdag 24 augustus 20.00 uur Feestavond met revue in de tent in de weide by Stevens in Espelo Zaterdag 25 augustus School- en volksfeest in Espelo Boerendansers" vrijdag avond in de grote feesttent op „Kalfstermansweide" hield, is een eclatant succes geworden. Al ver voor het beein waren alie 700 stoelen bezet. Voorzitter Dick Plekkenpol was zelfs genoodzaakt enkele autobussen vol belangstel lenden terug te sturen, omdat er geen plaats meer was en de brand weer verbood om meer stoelen bij te plaatsen. Gastheer Albert Mol, die tevens als conferencier optrad, had al gauw de lachers op zijn hand. Ook Albert West oogstte zeer veel succes met zijn Engelstalige lieges. Vooral bij de jeugd die na afloop ln drommen om een handtekening kwam bede len. Met nog groter enthousiasme en applaus werd echter Nico Haak be groet. Met zijn puur Nederlandse meezinglietljes bracht hy de Jonge ren zo ln extase dat de vloer van de tent het heel zwaar te verduren kreeg. Het Satumus-kwartet toonde grote klasse ln het begeleiden van o.a. Albert West en de muzikale om lijsting van deze grandioze avond. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klonr terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 Zaterdagmorgen om 10.00 uur werden 32 afgevaardigden (van elke groep 4) van de buitenlandse groepen die op uitnodiging deel namen aan het door Folkloristi sche boerendansgroep „De Hol tense Boerendansers" georgani seerde Internationale Folklore Festival Holten door het gemee ntebestuur ten gemeentehuize ontvangen. Burgemeester mr. ridder van Rap pard hield een korte toespraak waarin hy de Holtense Boerendan sers prees die het lukte on in vyf Jaar, een goede reputatie op te bouwen dat groepen uit Zwitser land, Duitsland, Frankryk en Roemenië de lange reis naar Hol ten ondernamen om deel te nemen aan dit festival Het is een grote op gave om in de zomer 350 mensen onder te brengen. Dat dit lukte be- wyst dutdeiyk dat de boerendan sers niet alleen wat hun dansen be treft maar ook organisatorisch van hoge klasse zyn. Muziek en dans kennen geen grenzen en wy hopen dat in deze week de basis is gelegd voor een duurzame verbinding tus sen onze buitenlandse gasten en de gemeente Holten zo besloot bur gemeester Van Rappard die na mens het gemeentebestuur aan alle groepen een tuugklstje aan bood als herinnering aan Holten. De afgevaardigden van de groepen werden hierna door de leider van de Holtense groep Dick Plekkenpol aan het gemeentebestuur voorge steld waarby geschenken werden aangeboden. Herr Karl-Heinz Meyer dankte namens de groepen voor de ont vangst en de Holtense bevolking voor de genoten gastvryheid. Het waren heeriyke dagen waarop men met zeer veel genoegen zal bfijven terugzien. Dank z(j muziek en dans werden vriendschapsbanden ge legd die nog verstevigd zullen wor den als de Holtense dansers een te genbezoek zullen brengen, zo be sloot herr Meyer. Kerkdienst Zondagmorgen werd om 10.15 uur in de Ned Herv. Kerk een Interna tionale dienst gehouden waarin voorging mevr. G.I. de Heer- Berkhof van Okkenbroek, die een predikatie hield naar aanleiding van het gelezen bybelgedeelte Klaagliederen 3. Aan de dienst waarvoor een zeer grote belangstel ling bestond werd meegewerkt door het Holtense Mannenkoor. Voor het zingen van het slotlied Gezang 479 werd gezameiyk het „Onze Vader gebeden Afscheid Na de kerkdienst kwamen de bui tenlandse groepen de Holtense Boerendansers en de Holtense echtparen die logies verstrekten samen in de grote tent in „Kalf stermansweide" waar door de boe- renkapel „De Knollentrekkers" uit Borculo een koffieconcert (tevens bedoeld als afscheidsconcert) werd gegeven Aan de gasten werd nog een koffietafel aangeboden. Dick Plekkenpol sprak een kort af scheidswoord en dankte allen die aan het welslagen van het festival medewerking verleenden. Geboren: Linda Jacoba dv S. Lo- huis en S.A.J. Klaassen. Overleden: W.F. Reilink- Wibbelink, oud 66 jaar, Holten (overleden te Deventer); G.M. Tuitert-Reterink, oud 55 Jaar, Hol ten; H Kruiskamp. oud 92 jaar Holten. H J Kolkman oud 78 jaar Holten ARTS W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 2750. Spreekuur 11 en 16 uur, bij spoedgevallen bel len 2750. WIJKVERPLEGING Zr. H. Aanstoot-Lensink, Hexelseweg 22a, Wierden, tel. 05496-1566, b.g.g. 05700-22700. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en afhalen verpleegartike- len 13.30-14 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZiEKENVERVOER/AMBULANCE Telefoon dienstdoende arts (2750) of alarmnummer 0011. TANDARTS L. G. de Meyer, Rembrandt- plein 1, Nijverdal, tel 05486- 13109. Spreekuur spoedgeval len 17-17.30 uur. ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal, Keizers- weg, van 9-11 uur. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw. DIERENARTS W. C. M. Wamellnk, Houtweg 18, tel. zaterdagmorgen 8-9 uur 1515, daarna 2004. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw, G J Kraaij. tel 2299 GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur. OPEN BEJAARDEN WERK Tafeltje dek je. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSfflAPPEUJKE DIENSTVERLENING Kantoor Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur Tijdens de weekends zijn Maatschappelyk Werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486- 16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 29 Juli: H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 30 juli t.m. zondag 5 augustus C. Meindertma, Bergmanstraat 12, tel 2190. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 28 juli t/m vrijdag 3 aug.: Electra: Huisman, Bor- keldweg 21, tel. 3493; gas: W C. v d. Weerthof, Voorsboersstraat 2. tel. 1793. POUTIE Telefoon 1352, 2665 en 2655. Na 18 uur bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3