Folk schil orisM festival erend geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD Gert Aaftink Schutterskoning /erkiezing dorps- coiiingin kostte iwera tijd Drie doden zware botsing leannette Krause gekozen STEMMEN STAAKTEN HOLTENS NIEUWSBLAD ROEMENEN STALEN DE SHOW Burgemeester Van Rappard: Holtense Boerendansers „Groep om trots op te zijn" Tirolerovond Dorpskoningin Jeanette werd ge kroond door de aftredende konin gin Hennie Deijk. Ie zestienjarige Jeanette irause, wonende Schou- enstraat 15, leerlinge ierde klas van „De Noord- nbarg", werd zaterdag- Vond door de jury uitge- aepen tot dorpsfeestko- ingin 1979. Dat ging we iswaar zonder kabinets- risis of manifestaties van psiandigen, doch zo sim ei was het verloop ook teer niet. ie voorzitter van het lorpsfeestcomité. dat de aken voortreffelijk heeft eorganiseerd, de heer J. liggers, deed weliswaar aet een krachtige stem •oor de microfoon een be- oep op adspiranten om ervol te „strijden" voor de loninginnezetel, doch het ;ing wat aarzelend. Sen 'door jongelui letterlijk laar voren geschoven kan- lidate bedankte voor de (er, werd weliswaar het tapje van de muziektent ipgeduwd, doch sprong er ian de andere kant van het jodium weer even snel af. 3e animo was in het begin liet groot. Iet duurde wel een tüdJe al vorens de tien kandidates lindeljjk de plaatsen had- len ingenomen. Drie ma- lemoiselles van de Franse 'olkoregroep uit Metz boden nch spontaan aan. Helaas iegrepen ze niet, dat de vor stin ingezetene van Holten inoet zUn. Het werd hun iuidelijk gemaakt en ze noesten tot hun spijt het ïeld ruimen. Toen het tiental eindelek Advertentie-adviseur W. FRE0E8IKS Priiiij Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot s woensdags 15 00 uur In Bath men bij H. V00GSGEERD Devênterweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur compleet was volgde de stemming van de jury, die het niet eens kon worden over de keu?e, want bij de eerste stemming staakten de stemmen. Dat betekende een tweede stemming, met als resultaat dat het meisje Krause, dat de moed had opgebracht als eerste op een stoel plaats te nemen, werd gekozen. Dorpsfeestkoningin 1978 Hennie Dei)k nam het kroontje, als teken van vor stelijke waardigheid, van haar hoofd en drukte dat op het hoofd van de nieuwe jonge koningin. De heer Wiggers dankte Hennie Deijk voor haar beleid in het verlopen jaar en beloonde haar met een fraai boeket. Het nieuwe koninginnetje, een beetje verlegen, werd hierna gehuldigd door de vele honderden belangstel lenden. „Je gaat een moeilijke tijd tegemoet. Goede moed", zei de heer Wiggers. Er werd af gezien van een rondrit door het dorp, zoals vroeger ge beurde. De kandidates die zich hadden aangemeld werden niet vergeten en kregen een sympathieke at tentie, die wel gewaardeerd werd. Het feest werd besloten met een hofbal ln de tent, waar koningin Jeanette en ande ren niet hadden te klagen over belangstelling. De mu zikale omlijsting was bij het Satumus-kwartet ln goede handen. Voordat de verkiezing be gon haaden de Roemeense muzikanten en de dansers en danseressen een demon stratie gegeven, die klonk als een klok. Wat een tem perament! Wat de belang stellenden het meest in de ban heeft gebracht is moei lik te zeggen: de sterk rit mische melodieën of de dansen, alle gebracht in een tempo, dat een wezenlijk onderdeel is van de dans- en muziekvormen in Oost- Europa. (Zij zijn een studie apart waard). Als we goed zijn ingelicht traden de pas ses van de bekende dans de hora duidelijk naar voren. Het was een wervelwind van kleur en snelle bewegingen, van tegenmaats geklap. De klarinettisten en de violis ten oogstten terecht be wondering door de wijze waarop zij soepel en moeite loos hun repertoire vertolk ten. Dat ze de show stalen is niet overdreven gezegd, 't Was fantastisch! De plm. 400 gehandicapten beleef den veel plezier met Albert Mol en goochelaar Truco Bennaco. Ze werden in de pauze getrakteerd op limonade. Op de Dorperdijk reed de heer B. van de manenschijnweg uit Holten met zijn familie in de richting Bathmen en raakte op genoemde kruising in de flank de auto van de heer R.A. uitBrummen, die van de richting Dijkerhoek kwam en geen voorrang verleende. Door de hevige botsing raakten beide wagens total loss. De bestuurder A. werd zwaar gewond opgenomen; zijn echtgeno te, de 74 jarige mevrouw A.-J over leed ter plaatse. De 78 jarige me vrouw Broyl-Jansen. die eveneens in de auto van A. zat, overleed ter plaatse. Haar man, de 80 jarige Broyl uit Zutphen, is in het Sint Geertruidenziekenhuis te Deven ter overleden. Van de Holtense fa milie werd de echtgenote van B. zwaar gewond. Drie kinderen, resp. 10. 7 en 5 jaar, kregen lichte ver wondingen. Een der kinderen is ter observatie in het ziekenhuis ach tergebleven. De heer Bzelf en twee kinderen konden later naar huis gaan. De nieuwe schutterskoning werden de versierselen omgehangen door de ex-koning Fré Sluiter. Gert Aaftink uit de Tuinstraat heeft vrijdagavond met een welge-, richt schot-om precies te zijn het was het driehonderdnegentigste, het restant van de grote houten vo gel van de plm. 15 meter hoge paal geknald en dat betekende dat hij een heel jaar de titel „Konings- sehutter van Holten" mag voeren. Het vogelschieten dat plaats vond op een terrein aan het begin van de Markeloseweg trok een flink aantal belangstellenden en was weet een spannend gebeuren in het kader van het Dorpsfeest 1979. het leek er aanvankelijk niet op dat er bijna 400 kogels nodig zouden zijn want al met het 23ste schot dat geiost werd door de „regerende" konir g Fré Sluiter ging de kop er af. De linkervleugel (na 35 schoten) door Dick Geels de rechtervleugel (na 37 scheten) door Piet Brands, de staart (na 80 schoten door Dick Geels en de romp (na 185 schoten) door Gert Aaftink. Fré Sluiter die nog heel dicht bij prolongatie van de titel was - wenste als eerste ge luk - en droeg het schild met de vele medailles van oud-koningen aan z'n opvolger over. Namens de Schietvereniging ,,De Eendracht" werd de nieuwe ko- ningschutter gelukgewenst door voorzitter B. J. Oplaat en namens de Dorpsfeestcommissie felici- teeerde voorzitter J. Wiggers. Beide lieten hun gelukwens vergezeld gaan van een geschenk in couvert Burgemeester mr. Ridder van Rapperd heeft donderdagmiddag in de aan plm. 800 honderd bezoe kers plaats biedende tent die rijk was versierd met bloemen en hon derden gekleurde vlaggetjes het Internationaal Folkloristisch Fes tival Holten '79 met een korte toe spraak geopend waarin hij o.a. de boerendansgroep „De Holtense Boerendansers" gelukwenste met het vijfjarig bestaan. Mr. Van Rapperd noemde het een stoutmoedige onderneming van de jonge vereniging om een zo groot evenement, dat enorm veel geld kost, op touw te zetten. Het gemeentebestuur prijst zich gelukkig met zo'n dansgroep en hoopt voor de dansers op een goede succesvolle toekomst. De voorzit ter van de dansgroep de heer Plekkenpol- die zich in zijn ope ningswoord in 't bijzonder richtte tot het college van b. en w. en de plm. 400 gehandicapten en hun lei ders van de inrichtingen' Groot Schuylenburg te Apeldoorn. „Los- serhof" te Losser en een aantal uit de regio met hun begeleiders of ou ders sprak zijn vreugde uit over de grote belangstelling. Voordat de dansers, op accordeon begeleid door de spöllemann Her man Kippesluis en Mario Hoeve naar. een aantal oude dansen w.o. de Driekusman. Holtense Polka, de Hollandse windmolen uitvoerden, hield conferencier Albert Mol een met humor gekruid praat; e dat met veel applaus werd beloond. Na de pauze boeide goochelaar Truco Bennaco met allerlei trucjes en kunsten waarbij hij soms een be roep deed op de gehandicapten om hem te assisteren en de kunst af te kijken, ,,'t Was voor de gehandicap ten. waarvan bij het dansen van de Hoaksebarger enkele groepen op het podium mochten komen om mee te doen, een middag met volop plezier. Tussen de verschillende programma nummers werden ze getrakteerd op limonade en patat. De middag werd aangeboden door de RABO-bank en de Ned. Mid- denstandsbank, de fa. Kalfster- man, fa. Vruwink te Holten, ma nege „Snorrewind" te Markelo en de Industriële Maatschappij te Zutphen. Het bestuur van de Holtense Boe rendansers. Van'links naar rechts Renny Kalsbeek-Boerma, Maja Plekkenpol-Boekhout, Dika Egberts-Nijmeljer, Cor Kalsbeek en Dick Plekkenpol (leider). Voor het zeer vele en belangrijke T werk dat werd verricht in verband met bet festival werd het vijftal namens de groep dank gezegd door voorzitter-spölleman Mario Kip pesluis. Hij deed zijn dankwoord vergezeld gaan van een geschenk. Uontvangteer) fraaie als u een 's Avonds was er in de feesttent een „Tiroleravond" met medewerking van de Tirolerkapelle ..Le Lignon" de dans- en jodelzanggroep „Sur- see" en vendelzwaaiers en alt hoornblazers uit Zwitserland en de Tirolerkapel van de Holtense Mu ziekvereniging H M V Dé plm. 600 belangstellenden genoten zeer van het gevarieerde programma en gaven met veel applaus en een stH<»ndp Dvatjp blijk van hun waar dêi li «rl Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr.: Adres Woonplaats Hi|/zi| betaalt het abonnementsgeld laar'per iaar ibonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" NIEUWSBLAD Vrijdag 27 juli 1979 31e jaargang - no. 30 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2899 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-18668 Een verschrikkelijk ongeluk, ge volg van een voorrangsfout, heeft woensdagmorgen het leven geéist van drie personen. Het ongeluk, dat ruim half tien gebeurde had plaats op de kruising van de Dor perdijk, een voorrangsweg, en de Oude Statiosnweg, nabij de wo ning van de heer Tuitert.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1