Spelmiddag „Diessenplas" JUBILEUMCROSS Bruidspaar van de dag Meer schoolverlaters op de arbeidsmarkt BLIKSEM-ACTIE VOOR NICARAGUA P ad vindsterskamp W aardenborchgroep Waar gaan we heen? MEDISCHE DIENSTEN Combinatie Schuppert/Kreijkes had snelste duiven AGENDA KERKDIENSTEN S. BAKKER 21 tot 29 juli 1979 De padvindsters van de Waardenborchgroep gingen dit jaar op kamp in de omgeving van Ommen. Zaterdagsmorgens werd er al vroeg op de fiets vertrokken, en na een mooie fietstocht via Holterberg, Nijverdal en Hellendoorn, kwam de groep tegen de middag bij de camping „de Arendshorst" aan, waar gedurende een week gekampeerd zou worden. Nadat de tenten opgezet waren, kon de camping verkend worden, of men kon zich vermaken in de camping discotheek. het pakket kwam het volgende te voorschijn. Kleefdoek met 10 bal len. Mini Gof Set met 5 hindernis sen. 2 schuimrubber dobbelstenen met grote bal om de stenen omver te werpen en zo een aantal punten te verzamelen, een stel rode opzet ters waar je omheen moest lopen met een ei op een lepel, ringen om te werpen om een kegel, heel lichte ballen waarmee je moest ballen, zittende op een stoel. Verder het Dartspel. dat is pijltjes gooien op een bord met cirkels en cijfers en van het huis waren de sjoelbakken naar buiten gekomen. Het zijn Mevr. Bets Besten en Mej. Helma Beldman die zich met enthou siasme op het organiseren van deze SPELMIDDAG hebben geworpen, met het succes bij allen bekend en gewaardeerd Het weer was bui tengewoon mooi. de zon scheen en er was weinig wind dus ideaal om op het grote grasveld le gaan spor- ten Uit de buurt, van de flats en uit het huis waren vrijwilligsters aan wezig om daar waar het nodig was te helpen en dat ging met veel ple zier en animo De scheidsrechters waren gerecruteerd uit onze meis jes en die deden het reuze goed en er werd geen puntje toegekend dat niet was verdiend, geen knipoogje kon een puntje meer opleveren. Di- rekteur Postma maakte bekend hoe er gespeeld moest worden en het hoe en waarom deze spelmid- dagen werden georganiseerd. Het begon met een kop koffie aan het kraampje onder het genot van een gezellig muziekje Daarna werd ge start met het afwerken van de 8 spelen en ging men daarheen waar plaats gemaakt was door voor gaande mededingers die inmiddels hun punten hadden genoteerd. Bij de Eierwandeling dacht men dat er wel menig ei tegen de vlakte zou gaan. maar dat was niet waar. er viel maar een ei en dat bleeft nog heel ook. Begrijpelijk werd er heel veel gelachen door deelnemers en toeschouwers bij het afwerken van de opdrachten die men kreeg.. De flatbewoners die niet mee konden doen, zaten heerlijk op balcon zoals in de schouwburg en de bewoners van het huis hadden ook een goede kijk op alles wat er te doen was. Hopelijk zullen ze de volgende maal wel voor de partij zijn. Heel welkom zijn oo'k nieuwe ideeën van de bewoners wat de spelen betreft. HOLTENS NIEUWSBLAD - 20 JULI 1979 - PAG. 3 en tegen het middaguur werd de thuisreis aanvaard en na de nodige rustpunten onderweg kwam de groep behouden bij het troephuis in de Beuseberg aan. Het weer had de afgelopen week meegewerkt en de sfeer was goed. dus al met al een uitstekend geslaagd padvind- sterskamp. Op het padvindsterskamp in Om men Ondanks alle hoop dat de situatie op de arbeidsmarkt verbetert blijkt het aantal werklozen in juni weer te zijn gestegen. Wie de over zichten van het gewestelijk arbeidsbureau Deventer vergelijkt komt tot de con clusie dat er schommeling is te bespeuren in het aantal werklozen, maar dat er in feite maar weinig verandert. Vin Overijssel zijn in juni 178 meer mannen ingeschreven als werklo zen dan in mei. De provincie telt thans 7085 mannen, die graag aan de slag zouden willen gaan. Het aantal ingeschreven schoolverla ters steeg in juni van 583 naar 933, derhalve met 350 jongeren Vorig jaar nam in juni het aantal school verlaters toe van 542 naar 989. dus 427 De inschrijving van het getal schoolverlaters is dus wat lager dan in juni 1978, hoogstwaarschijn lijk omdat die van de L.T.S. een goede kans hebben aan het werk te kunnen gaan. Op jaarbasis verge leken vertoont het getal schoolver laters een afneming van 969 naar 933 is 36. maar is de werkloosheid thans 1010 hoger. Het aantal meis jes, dat de school heeft verlaten, is 660 meer dan vorig jaar. Het aantal vacatures nam toe van 735 tot 755. De werkloosheid onder buiten landse mannen is bijna even hoog als vorig jaar; die onder buiten landse vrouwen is met 120 toege nomen, Er stonden eind juni 453 buitenlandse mannen en 432 vrou wen ingeschreven. De werkloos heid bij vrouwen is sterk gestegen, n.l. met 1093 en bedraagt 5808, ter wijl de vraag met 214 vacatures of wel 25% is gedaald. Er zijn momen teel slechts 755 vacatures. Het aan tal werkloze vrouwen, niet school- verlaatsters, is toegenomen met plm. 163. Bij de bouw- en utiliteits- werken stonden eind juni 552 man nen ingeschreven. De vraag was 1388. In de metaalsector werden 970 werklozen geregistreerd, waar onder 117 ingenieurs/construc teurs en 154 electro monteurs. De vraag was 1264. In de landbouw telde men 201 werklozen, tegenover een vraag van 68. Tegenover 303 werkloze chauffeurs staat een vraag van 118 man. Onder het kle- dingpersoneel bevonden zich 21S werkloze mannen en vrouwen; openstaande vraag 159. Bij een aanbod van 101 mannen en vrou wen in de textiel staat een werk loosheid van 101. Veel handels- personeel is werkloos: 1656 man nen en vrouwen zoeken werk; het aanbod is niet groter dan 458. Te genover een vraag van 459 man in de sector kantoorpersoneel en 193 in de kring van het onderwijzend personeel staan 2846 werkloze mannen en vrouwen. De werkloosheid van mannen per gemeente in absloute cijfers en in procenten van de onafhankelijke mannelijke beroepsbevolking was per eind juni als volgt in de volge nde gemeenten: Almelo - 981 - 6.6; Wier den - 103 - 2.3; Heil endoom - 161 - 2.3; Rijssen - 63 -1.3; Enschede 1301 -3.9; Goor - 566 - 3.2; Markelo- 8-0.7; Bathmen - 5 - 0.6; Deventer - 610 - 3.9; Diepenveen - 29 - 1.4; Raai te - 91 - 2.0; Zwolle - 742 - 4 ,0. Vrijdag 20 juli 18.30 uur KoningsschietenTer rein Markeloseweg; 19.30: uur Dansartiestenavond in de tent met o.a. Nico Haak en Albert Mol. Zaterdag 21 - zondag 29 juli Bliksemactie voor Nicaragua (zië bericht) Zaterdag 21 juli 14.00 uur Grote folkloristische optocht; 19.30 uur Verkiezing Dorpskoningin; 20.00 uur Groot hofbal in de tent o.l.v. „Satumus-Kwintet". Zondag 22 juli 10.15 uur Internationale dienst in Hervormde Kerk; 14.00 uur Elke dag werden 's morgens de vlaggen gehesen, dwz. de neder- Iandse driekleur en de padvind- stersvlag. Dit gebeurde samen met de verkenners, die op dezelfde camping hun tenten hadden opge slagen en tijdens dit vlaghijsen werden dan de nodige mededelin gen gedaan voor de komende dag. Nadat zondagochtend dit gebeu ren achter de rug was, werd er een wandeling in de omgeving van de camping gemaakt, en dat was echt wel de moeite waard, want via een bosrijke omgeving kwamen we bij de Vecht die vlak langs de camping stroomt, 's Avonds was er een uit leg van de hike, dit is route die met behulp van kompas gelopen dient te worden, en dat valt nog weles tegen als men er geen ervaring heeft. Deze hike, die zowel door de padvindsters als door de verken ners gelopen werd, was uitgezet in een natuurgebied wat genaamd is „de Sahara" en vandaar moest men zich een weg vinden aan de hand van de beschrijving, die men bij ch had. Na verscheidene op drachten te hebben vervuld kwa men de groepen jongens en meisjes weer terug bij het beginpunt „de Sahara". Eenmaal terug op het kamp moest er een verslag van deze hike gemaakt worden, dat de volgende dag bij het vlaghijsen in geleverd diende te worden. En na de verslagen bekeken te hebben bleek dat het verslag van de pad vindsters het beste uit de bus kwam, hetgeen met gejuich werd begroet. Kampdoop Bij de padvindsters was er 's avonds een speciale gebeurtenis, namelijk drie meisjes, die nog niet eerder met een padvindsterskamp waren meegeweest. ondergingen een zogenaamde „kampdoop" en dat hield deze keer in, dat geblind doekt moest worden geproefd wat er voorgschoteld werd, zoals o.a. hondebrokjes, wat bij een van de meisjes wel in de smaak viel. want er werd er lekker opgesabbeld alsof het een toffee was. De volgende dag gingen we de amrkt in Ommen be kijken en uiteraard het stadje zelf ook, hetgeen wel op prijs werd ge steld en nadat de nodige souvenirs gekocht waren fietsten we weer naar het kamp terug. Na het avon deten kwamen de ouders op bezoek I en nadat er gezellig voor de keu kentent koffie was gedronken, werd de ouderavond afgesloten bij het kampvutir, waar men met mu- sicale begeleiding de kampliederen dapper meezong en meedeed aan de sketches die onder motto „asje maar schik heb", werden opge voerd. Het begon mooi weer te worden, dus besloten we te gaan zwemmen i HIRV. KERK 8.30 u. en 10.15 u. mevr. de Heer-Berkhof, Okkenbroek In I 2e dienst medewerking van Hol- I tens Mannenkoor. Uitg. coll. j Prov. Kerkewerk. Oppasdienst. mevr. Vincent-Markvoort en Dick Admiraal. Na de 2e dienst 1 koffiedrinken met de gasten in I gebouw „Irene" GEREF. KERK 8.30 uur ds. J. Zijlstra van Vor- den 10.00 u. (Kinderoppas) en 19.15 uur dr. J.G. Aalders van't Harde. In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Na de dienst van 10 00 uur „koffie-uurtje" met de gasten in geb ..Reho- both". Koffieschenken mevr. Dijkink-Blokzljl en mevr Hartink-Hakkert Kinderop pas. Mevr Stam-Veldhuis, mevr. G Samson, mevr Wieldraaijer-Nfien Twillaar (res.). Mevr Paalman-Zwiers. mevr Meijerink-Smedes. mevr Bosschers-Wellnk (res RJ(. KERK (Gebouw „Irene") Zaterdag 17.00 uur zondag: 9.30 uur. DUKERHOEK 9 00 uur ds. C C. Addink. Uit gangscollecte: Prov. Kerkewerk OKKENBROEK 9 30 uur ds M de Heer. Viering i Maaltijd des Heeren NIEUW 12 ETEN Zaterdag 19 00 uur zondag 8 00 en 11.00 uur en wel in de meertjes bij Vilsteren, waar vissen te bewonderen waren, terwijl je zelf zwemt Tot ver in de middag was het fijn vertoeven in en aan het water en het was dan ook jammer dat de terugreis aange vangen moest worden. Later op de dag waren er weer leuke gezels- chapspelen in de kantine, maar er werd besloten om vroeg onder de dekens te kruipen, aangezien we de volgende ochtend erg vroeg op pad wilden gaan naar een natuurreser vaat „De Junne". dit is een onge rept gebied bij een dode arm van de Vecht waar haast geen mensen komen en men de otters kan bekij ken. mits men vroeg genoeg ter plekke is. Als avondmaaltijd werd er „chinees" gegeten en wel op zeer originele wijze nl. met echte Chi nese stokjes, de verbazing was groot, maar ook het gelach was tij dens de maaltijd niet van de lucht. Na het eten was er EHBO voorlich ting en dat kon mooi, want er kwam een heus slachtoffer het kamp „op- Tot de doelstelling van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, (CRM) en dan speciaal van de hoofdafde ling Sportzaken, behoort de bevordering van de SPOR TIEVE RECREATIE. Daaronder worden ver staan, het scheppen van mogelijkheden tot speels en sportief bewegen voor ie dereen op zijn of haar eigen manier, met het accent op het plezier in het samenspe len en het sociaal contact. De sportieve recreatie ge richt op specifieke groepen als gehandicapten of oude ren, beoogt datzelfde plezier in het bewegen en spelen, en dezelfde kansen voor ieder een te scheppen als bij de sportieve recreaties in an dere situaties het geval is. De bejaardeninstellingen hebben, in verband met het bovenstaande, een pakket ontvangen, van CRM, met verschillende spelen er in Uit Vorige week donderdag 12 juli, werd het huwelijk voltrokken tus sen Dini Scheper boer en Jan Tees- elink. Dini is al jarenlang een trouw leidster van de CJ V. „De Vriendenschaar" en dit was voor de meisjesclub „Het Zonnestraal huppelen". De laatste dag besloten we nogmaals te gaan zwemmen, maar nu in Ommen zelf en 's avonds werd er wederom een kampvuur opgebouwd en onder gezang en gelach om de opge voerde sketches werd het kamp 1979 afgesloten want de volgende dag werden de tenten afgebroken tje", aanleiding om bij het gemet- ntehuis een erehaag te vormen voor hun leidster. Het jonge paar is gaan wonen Vixseboxse- straat 29 waar „de Zonnestraal tjes" hen een heel gelukkige en zonnige toekomst wensen. Na afloop werden de winnaars be kend gemaakt, dat waren eerste prijs de heer Metzger, tweede prijs de heer Koper en de derde prijs was voor mevr. v.d. Steeg. Na het „spor ten" werden nog verfrissingen aan geboden en daarbij was een heerlijk slaatje uit de zo gewaardeerde keuken. Met de hoop op herhaling gingen allen tevreden naar huis. Vier en dertig duiven van de P V „De Bergvliegers" werden vrijdag 13 juli voor de wedvlucht Tours (Frankrijk) - Holten om 14.00 uur gelost. Afstand plm. 680 km. Eerste duif geklokt: 14 juli: 8.52 uur. 1.3.6, 9, comb. Teun Schuppert-Kreijkes; 2. 11. A. ten Dam (2); 4, Comb. Eg berts; 5. 8. G. Steunenberg; 7, Jan Aaftink; 10, Henk Wfllems. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 Een van de „trekpleisters" van het Dorpsfeest 1979 zal zeker weer zijn de grote autocross die woensdag avond 25 juli voor de tiende keer in het kader van de feestweek door de MAC „De Holterberg" onder aus piciën van de Autosportvereni ging „Holten" wordt verreden op een terrein aan de Aaltinksweg. Als alles volgens plan verloopt zal om precies 7.00 uur het licht op groen springen en zal het spektakel ongetwijfeld weer boordevol sens atie en spanning - losbarsten. Voor deelname zijn alle snelle rijders en rijdsters uit de regio Midden en Oost van de KNAC uitgenodigd. De jubileumcross wordt verreden in vier klassen met o.a. in de sport- klasse Johan Melissen, Garder broek. kampioen 1978. In de da mesklasse starten o.a. de Holtense kampioene Mieke Jansen-Krekel en Eef Bolink te Bathmen. Henk Klein Zandvoort (Holten's kam pioen sportklasse) en Johan Ste vens (Holten's kampioen toerklas- se) zullen tot het uiterste gaan om hun titel te prolongeren maar ge zien de zeer sterke bezetting van beide klassen zullen ze het zonder meer erg moeilijk krijgen. De cross krijgt een internationaal tintje door de deelname van Duitse cou reurs o.a. Kerkdijk uit Uelsen die het vorig jaar derde werd. De bloe men zullen worden uitgereikt door de Dorpskoningin '79. In de pauze komen de brommers aan bod om hun klasse te tonen. Na afloop van de cross prijsuitreiking en een ge zellig crossbal in zaal „Vosman". ARTS J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel 1870. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedgevallen bel len: 05483-1870 WIJKVERPLEGING Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20. Gorssel, tel. 05759-2285 bgg. 05700-22700. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en afhalen verpleegartike- len 13.30-14.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat Z1EKENVERV0ER/AMBULANCE Telefoon dienstdoende arts (1870) of alarmnummer: 0011 ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par- keerterr. Sporthal. Keizersweg van 9.00-11.00 uur TANDARTS F B Zeilstra. Brederodestr. 6, Rijssen, tel. 05480-4569 Spreek uur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nam. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur Groene Kruisgebouw FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G.J. Kraalj, tel. 2299 DIERENARTS Th A Oostenbrug, Diessen- plasstraat5 tel 1515 Discobal in café „De Wippert" (zie adv.); 14.00 - 14.30 uur Puz zelwandeltocht Jeugdsoos „De Schure" (zie bericht); 19.30 urn- Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.» Dinsdag 24 t.e.m. zaterdag 28 juli Opruiming bij Huzen in Dijker- hoek (zie adv.) Dinsdag 24 juli 14.30 uur Officiële opening Dorpsfeest 1979 door burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard. Dinsdag 24 tot en met vrijdag 28 juli Dorpsfeest in de dorpskern (zie raambiljetten en berichten in dit blad) Zaterdag 28 juli 13.00 uur Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten in „Kalfstermanswei- de". GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma t.e.m. vrijd. 8.30-9.30 uur OPEN BEJAARDENWERX Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Kantoor Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.e.m. vrijd. 8.30-9.30 uur Tijdens de week ends zijn Maatschapp. Werk en Gezinsverz. bereikbaar onder nr 05486-16465 WACHTD8NST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met 22 juli: J. Schut, Koekoekslaan 60, Markelo tel. 05476-2594. Maandag 23 t.e.m. zondag 29 juli: H.J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974 Aangifte van gestorven dieren op zater dag van 9-11 uur aan het slachthuis telefoon 05483-1318 STORINGSDIENST Zaterdag 21 t.e.m. vrijdag 27 ju- li: Eelctra: H. Heijink, Kol- weg 44. tel. 2124 Gas: H.J. Kolkman, Churchillstraat 99, tel.3016 P0UTIE Telefoon: 1352-2665 en 2655 's Avonds na 6.00 uur bellen: 05200-71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (Dag en nacht» De nood van het door burgeroorlog geteisterde Nicaragua behoeft u niet geschilderd te worden Die is iedereen bekend! Om spoedig hulp te bieden, en óók om geen actie of collecte voor andere noodzakelijke doeleinden te schaden organiseert de Sectie Latijns Amerika van de Hervormde Commissie Werelddia- conaat een bliksem-actie voor Ni caragua van 21 tot 29 juli a s. Van deze sectie is Dastoor A. Radema- PALACE do vr. ma di. wo. za zo 2.30 uur Moonraker 12 jr., 6.30 uur idem; 9.30 uur idem VAROSSIEAU do. vr. ma. di. wo. za. zo 14.30 uur Bambi alle leeftdo vr ma di wo. za zo 19 30 uur Een brug te ver 12 jr za 23 15 Stevige borsten hete dijen 18 jr ker voorzitter, de heer J. Schippers (Diessenplasstraat 52) secretaris en zij heeft als leden de heren E. Krik- kink en R J. Kok. Het Holtens Fonds voor Internationale Hulp verlening en de Hervormde Diaco nie stellen leder f 250.- hiervoor be schikbaar. terwijl de R.K. Paro chieraad f 75.- bijdraagt. Zij onder steunen door hun bijdrage na drukkelijk de oproep van de Sectie Latijns-Amerika aan u allen om Nicaragua te helpen. U kunt dat gemakkelijk doen Mèèr u moet het zélf ook echt willen doen. Er wordt niet apart voor gecollecteerd, maar bij de ingang van de R.K. diensten op zaterdag 21 en zondag 22 juli a.s. en van alle Hervormde diensten op zondag 22 juli alsook in de recreatie-tent op de Borkeld lig gen offerzakjes voor Nicaragua, die u gevuld met uw bijdrage op de zaterdagen 21 en 28 juli of op de zondag 22 en 29 Juli kunt inleveren of met uw gewone gave in een col- lectezak doen Natuurlijk kunt u uw bijdrage voor Nicaragua ook storten op giro 875587 van de Ra bobank te Holten, ten gunste van rk nr 50310 ten name van „We- relddiaconaat' met vermelding Ni caragua Maar Hoe u het ook doet Maak het goed met Nicaragua

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3