De lichtb Enorme belangstelling voor eerste houthakkersfeest Kindervakantieweek 1979 prachtig geslaagd Dorpsfeest mmwrn mymmmm lir w w v Adverten^srsr^ Puzzel wandeltocht INTERKERKELIJK RECREATIEWERK HOLTENS NIEUWSBLAD „Holterweide"ging in vlammen op 24-25-26 en 27 juli Doelschieten op het dorpsfeest 79 BURGERLIJKE STAND G.W. KNAPEN MET VAKANTIE HOLTENS NIEUWSBLAD "l HOLTENS NIEUWSBLAD S Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad' Kleinveemarkt en om 15.00 uur een demonstratie door de Bergruiters- ponyclub. 's Avonds om 7 00 uur springt op een terrein aan de Aal- tinksweg het licht op groen voor de grote autocross die georganiseerd wordt door de Autosportvereni ging „Holten" in samenwerking met de M.A.C. „De Holterberg" Donderdag 26 juli is er om 13.30 uur Ballonwedstrijd voor de jeugd en om 14.30 uur een feestmiddag voor de kinderen in gebouw „Rehoboth" De derde feestdag wordt om 19.00 uur besloten met een groot „Hout- hakkersfeest" in het Dorpscen trum m.m.v. een boerendansgroep en de Tirolerkapel van „H.M.V." Het Dorpsfeest zal vrijdagavond om plm. half tien worden besloten met de traditionele Jennekes- markt rond de oude Dorpstoren. In het kader van het Dorpsfeest orga niseert de Touwtrekverenigging „OKIA" op zaterdag 28 juli om 13.00 uur Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten in. „Kalfstermansweide" Alle attrac ties op het feestterrein in het Dorpscentrum zijn dagelijks ge opend vanaf 14.00 uur. Jeugdsociëteit „De Schure" orga niseert zondag 22 juli een puzzel wandeltocht door het prachtige natuurgebied de Beuseberg. Met enkel een route beschrijving (met de nodige foefjes) moet men trach ten het vertrekpunt „de Schure" te vinden. Inleg: volwassenen fl.-, jongeren f 0,50. Starten tussen 14.00 en 14.30 luw. Geboren: Chun Jipzv. S.P. Poon en P.C. Wong. Gehuwd: J. Teeselink, oud 26 jaar en B. Scheperboer, oud 22 jaar; H. Lammers, oud 26 jaar en E. J. Vrug- gink, oud 18 jaar. Zaterdag 21 juli: 20.00 uur Spel en speler;; zondag 22 juli: 10.15 uur Kampdienst. Voorganger ds. C.C. Addink Thema: Op reis; maan dag 13 juli: 14.30 uur Behendigheidsspel; dinsdag 24 juli: 11.45 uur Picknick. Zelf brood meebrengen, 20.00 uur Volksdansen; woensdag 25 juli: 19.00 uur Twentse koffietafel. Opgeven vóór woensdag in de tent; donderdag 26 juli: 14.30 uur Kinderkennis; vrijdag 27 juli: 21.00 uur Kampvuur en stokbrood bakken; maandag t.e.m. vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur Kindermorgen. De teamleden van deze week zijn: Wirn, Germa, Wouter, Marian en Rita. Graag to ziens in de tent op de Borkeld. De vijfde en tevens laatste dag van de „Kindervakantieweek '79" bracht voor de plm. 200 kinderen van het houtdorp „Holterweide" dat ze zelf maandag in snel tempo bouwden in een weiland aan de Keizersweg weer groot plezier, 's Morgens werden niet alleen de hutten versierd maar ook de jonge bewoners kwamen versierd voor de dag om mee te lopen in de op tocht door enkele straten in de omgeving van het dorp. 's Middags van 12.30-1345 urn- kwamen de ouders en de wat ou dere broertjes en zusjes op bezoek om het dorp te bezichtigen en te genieten van het optreden van Ton Cup en zijn vriendje Charley die jong en oud een paar uurtjes koste lijk vermaakten met goochelen, buikspreken, poppekast enz Van 14 t.m. 28 juli is de heer Gedurende deze periode kun nen advertenties ingeleverd worden bij Wlggers. Kolweg 14. Holten Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur U ontvangteer! fraaie/\J§r Parker-Jotter ballpoint a/s u een nieuwe abonnee opgeeft. Naam:g Adres:j Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr voor het opgeven van een Adres nieuwe abonnee Injenden aan Woonplaats 11 Holtens Nieuwsblad Hi|/zi| betaalt het abonnementsgeld per half V Antwoordnummer 97 laafper .A Enschede vjf Het eerste houthakkersfeest in het seizoen dat donderdagavond op Initiatief van de Holtense Handel- vereniging en de Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg" in het kader van het VVV- Vakantieprogramma 1979 werd georganiseerd in het centrum van het dorp (omgeving Smidsbelt) trok plm. 1500 bezoekers waaron der een zeer groot aantal vakan tiegasten. Er namen vier ploegen deel aan houtkruien, houtzagen, skiën en kussenslaan op een paal boven een kuil vol water. Aangezien één van de vier ploegen die hadden ingeschreven zich te rugtrok deed speaker Jan Luessink een beroep op het publiek om een ploeg te „leveren" waarop spon taan 6 meisjes van de afd. Katwijk van het C.J.V. die op een camping in Holten zijn zich aanmeldden. Het zestal kreeg een daverend ap plaus. De wedstrijd met boordevol spanning en sensatie werd gewon nen door het team van camping „De Holterberg" dat 14 punten scoorde van de 16 die maximaal behaald konden worden. Het team bestond uit camping-eigenaar Willy Veneklaas (coach) 'Jan Smit en Eddo Gerritse te Almelo en Ger tie Hietbrink en Hak Lammertink te Deventer.2. „Touristen" team 11 punten, Jan Markvoort (coach) Herman ten Velde, Gert Jan Wis sing, Eg Wissink en Henk Warrink Team. 3. Supp. club August Mul- ler/Kenk van Heek en Henk Sep- penwoolde, Rijssen, Wim Wilme- rink, Okkenbroek, Arie Leppink, Holten en Egbert Rozendom, Hol ten (coach). 4. team C.J.V. Katwijk 4 punten: Marjan Westrate, Dineke Wardenaar, Jacelien van Duyven- bode, Maartje van der Plas, Marjan Schaap, Marja Schaap en Willem v.d. Plas (coach). De hoofdprijs - een fraaie beker - werd aan de win nende ploeg uitgereikt door de voorzitter van de Holtense Han delsvereniging de heer J.A. v.d. Maat. Alle deelnemers kregen als herinnering aan het feest een fraai uitgevoerd vaantje met het wapen van Holten. Aan het feest werd me dewerking verleend door de tiro lerkapel van H.M.V. en de Boeren dansgroep „De "Holtense Boeren- dansers". De twee nog geplande „houthakkersfeesten -allen wor den gehouden op donderdag 26 juli en donderdag 2 augustus. De Holtense Boeren dansers od het Houthakkersfeest De winnende ploeg van camping Midden in de wieling van water en wind Dansen Üe scheepjes en vormen een lint Dobbert de lichtboei door golven beslaan' Kenmerkend de schipper zijn wa terbaan Bij wind en bij stilte bij stormgeloei Verankerd aan de bodem ligt vast daar die boei Doet ze haar werk onverdroten be scheiden Weet hierdoor het schip in haar richting te leiden. En haar ware dienst doet ze eerst als het duistert Dan flikkert haar vlam als een roepstem die fluistert Ik wijs je de weg volg mijn lichten kom nader Een baken bij nacht is dit licht voor je vaarder Zó een lichtboei te zijn in het daag'lijkse leven Aan de mensen een baken op aarde te geven Zó een lichtje dat spaarzaam maar' altijd door brandt Door duister en stormen met lei dende hand Steeds stevig verankerd aan de grond van het leven De onzekere en dolende vastheid te geven Niets daarvoor te vragen of het zij slechts een blik Om 4 uur werd begonnen met het afbreken van het dorp en werd alles wat brandbaar was en geen waarde had op een hoop gesmeten en onder toezicht van de Holtense vrijwillige brandweer verbrand. De brandsta pel werd in de fik gezet door de bur gemeester van Holterweide Petra Brands. Herman Kampman en Inge Hiddink. beroepskrachten van de Stichting Sociaal en Cultu reel werk Holten (een beetje weem oedig in de vlammen starend), wa ren meer dan tevreden over de „Kindervakantieweek" die slaagde dank zij de medewerking van meer dan 40 vrijwillige medewer- kers(sters), en vele anderen. 't Waren vyf vermoeiende maar toch ook heerlijke dagen voor allen die meewerkten en voor de kinde ren en daarom reden voor een vreugdevuur „Loco burgemeester" Henk Reit- sema sprak namens de bewoners een woord van dank tot allen die zorgden voor zoveel plezier tijdens de vijfdaagse vakantieweek. Rond zes uur was het feest afgelopen en reed de dubbeldekker voor de aller laatste keer voor om de kinderen naar de drie halteplaatsen te ver voeren. Optocht van de houtdorper». Tijdens het Dorpsfeest van 24 tot en met 27 juli organiseert de Sup portersvereniging van de S.V. Hol ten, evenals vorig jaar, een spor tieve attractie: doelschieten met een voetbal in open doel. Dat doel is verdeeld in vakken en voor de treffers worden, naar gelang van de moeilijkheidsgraad, punten toegekend. Telkens kunnen tien schutters deelnemen, waarbij voor het hoogste en laagste aantal punten aantrekkelijke prijzen te behalen zijn. De laagste prijs is uiteraard een troostprijs. De prijzen zullen bestaan uit braadhaantjes, kaas jes, doosjes verse eieren en andere prijzen in natura, naar eigen keu ze. Degene die per dag de meeste keren 3x het maximum aantal punten heeft gescoord, ontvangt de extra dagprijs en dingt mee naar de hoofdprijs op de laatste dag van het Dorpsfeest, een draag baar TV-toestel. Dat zal zijn vrij dagavond om plm. 21.00 uur. Vorig jaar bestond voor dit eve nement een enorme belangstel ling, waarbij ieder zijn sportieve capaciteiten wilde tonen. De op brengst komt onder meer ten goede aan de training en begelei ding van de voetbaljeugd en van de overige afdelingen van de S.V. Holten. Het doelschieten zal plaatsvinden op het terrein ron dom de oude dorpstoren. „De Holterberg" Van dankbaarheid, zo een licht boei, o ware dat ik. Holten, juli 1979 B.C. de H.-B. Het jaarlijks Dorpsfeest- dit jaar voor de vijf en twintigste keer- zal worden gehouden van dinsdag 24 tot en met vrijdag 27 juli. Het feest start vrijdag 20 juli 's avonds om half 7 met „Koning- schieten" op 'n terrein op de hoek van de Markeloseweg en de Aal- polsweg. De heer Fré Sluiter- die op zaterdag 22 juli 1978 de romp de houten vogel van de hoge mast knalde zal de titel „Schuttersko- ning" moeten verdedigen. De or ganisatie van het „Koningschie- ten" berust bij de plaatselijke Schietvereniging „De Eendracht" Ook vakantiegasten kunnen mee doen aan de wedstrijd behalve aan het afschieten van romp waarbij het gaat om de titel „Schuttersko- ning" Zaterdagmiddag 21 juli om 14.00 uur is er een grote optocht door het dorpscentrum m.m.v. de Holtense Muziekvereniging „HMV", de Koets'n keerls „De Bergrijders" en danskapellen en folkloristische groepen uit Roemenië, Zwitser land, Frankrijk, Duitsland, Portu gal en Nederland met aansluitend een optreden in de grote tent in „Kalfstermansweide" Om 19.30 uur zal in „Kalfster- mansweide" door een jury uit de zomergasten de verkiezingg plaats hebben van de Dorpskoningin 1979 met aansluitend een groot Hofbal m.m.v. het „Satumus Kwintet" Het jubileum Dorpsfeest zal Dins dagmiddag 24 juli om 14.30 uur offi cieel worden geopend door burge meester W.L.F.C. ridder van Rap- pard. Woensdag 25 juli is er vanaf 10.00 uur in „Kalfstermansweide"

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1