Zomers creatief Steden en kunstwerken verslinden steeds meer landbouwgronden Oriënteringsrit ROELVINK WINNAAR A-KLASSE HOLTENS NIEUWSBLAD Waar gaan we heen? Sigaret meenemen toch voordeliger Expositie Joodse gemeente Deventer GEVAREN BEDREIGEN PAARD IN WEIDE Eerste premie Insectenverdelger Nationale lelie expositie Uit het politierapport Verloren en gevonden Vakantie buiten Nederland „Q.K.I.A." nieuws H. Willems had snelste duif Verwondingen Postduivenver. „Snelle Wieken" BURGERLIJKE STAND y/w HOLTENS NIEUWSBLAD - 13 JULI 1979 - PAG. 5 In de week van 4 t.m. 11 augustus organiseren wij een zomerweek. Deze week kreeg als thema mee: „Zomers kreatief'. Wij willen deze week met elkaar ontdekken wat we kunnen doen d.m.v. woord, gebaar, beweging, handenarbeid e.d. Daarnaast is er natuurlijk vol doende tijd voor ontspanning. In onze samenleving wordt het ge bruik van de taal in het kontakt De vijfde oriênterihgsrit in dit sei zoen van de M.A.C. „De Holterbe- rg" is wat de A-klasse (Sport) be treft gewonnen door L. Roelvink te Deventer hij liet het bij 91 strafpun- ten. 2. H. Paalman, Wierden (102), 3. G. Kielstra, Borculo (106) en 4. W. Klein Velderman, Holten (128) str afpunten. Tourklasse 1. E. Nijboer, Hengelo (128), 2. J.G. Timmers, Almelo (154), 3. J. IJm- ker, Holten (166), en B. Kelder, Nij- verdal(194)strafpunten. De rit over plm. 35 km. was uitgezet door de jeugdige MAC-leden Bij ma en Nijenhuis. 't Was voor beide een „experiment" dat volgens de 50 deelnemers geslaagd mag heten. Op de Rijssenseweg kwam de Hol- tenaar J.S. met zijn auto in botsing met een overstekende ree. S. pro beerde nog het dier te ontwijken maar het lukte niet. De ree raakte ernstig gewond en stief ter plekke. De auto werd beschadigd. Van A.J.V. uit Holten werd de helm ge stolen die op haar bromfiets lag in de fietsenstalling bij het N.S. sta tion. Op de te Hengelos (G) gehouden keuring van het Arabische Paar den Stamboek (A.P.S.) werd de halfbloed hengst „Tom" van de heer G.H. Vincent, Liezenweg ge waardeerd met een zeer zeldzaam toegekende eerste premie. Verloren Herder, reu, zwart dek; bruine por- temonnaie, plm. f85.-; 2 bankbil jetten van f25.-; horloge, metalen bandje, merk Helicon; 3 autosleu tels, Renault, met hanger D; ro- deknipbeurs met plm. f 30.-; zwarte portemonnaie met plm. f 50.-; duimzuiggebitje Gevonden 2 ringetjes tussen mensen zèer hoog gewaar deerd. Tijdens deze zomerweek wil len we met elkaar ontdekken dat er daarnaast meer mogelijkheden zijn om op een fijne manier met elkaar aan de slag te gaan. Tijdens deze week willen we niet alleen onze mond, maar ook onze handen, onze armen en benen, kortom ons hele lichaam gebruiken. Om aan deze week te kunnen deelnemen hoef je echt niet bijzonder handig te zijn, of erg goed toneel te kunnen spelen. Iedereen die in zijn vakantie meer wil dan alleen maar in de zon liggen luieren is welkom. Het programma willen we zoveel mogelijk samen met de deelnemers invullen. Dus wees er vlug bij. Nog een paar praktische zaken: De week begint op de middag van za terdag 4 augustus om ca. 15.00 uur. We sluiten de week af op zaterdag ochtend 11 augustus om ca. 10 uur. De week kostf 170.-per persoon. In deze prijs is alles inbegrepen. Wel verwachten wij van onze gasten dat zij hun eigen linnengoed meene men (eventueel bij ons te huur). Aanmeldingen moet en zo spoedig mogelijk bij ons binnen zijn, maar in ieder geval niet later dan 1 juli 1979. Voor aanmeldingen en vragen om meer informatie kun je terecht bij het Jongerenvormingscentrum de „Olde Vechte", Zeesserweg 12,7731 BG Ommen, Tel. 05291-19 63 Als u de grens overtrekt en graag uw Nederlandse rokertje wilt mee nemen, dan is dat voordelig, want in andere landen kon het wel eens behoorlijk veel duurder zijn. Dat is niet de schuld van de fabrikant, maar van de fiscus. Ondanks de Europese Gemeenschap zijn de ac cijnzen en belastingen nog niet overal dezelfde. En dat ik ook me teen de reden waarom hoeveelhe den drank en rookartikelen, die u vrjj mee de grens over mag nemen, nog beperkt zijn. Wat die hoeveelheden zijn, is niet zo eenvoudig. Als u nu maar onthoudt dat voor elke douanier altijd één si gaar gelijk staat met vier sigaretten of twee cigarillo's en dat u maxi maal 300 sigaretten p.p. binnen de EEG de grens over mag dragen, dan weet u dus automatisch dat u die 300 sigaretten mag vervangen door 75 sigaren of 150 cigarillo's. Of door 25 sigaren plus 200 sigaretten, enz. Als u van buiten de EEG naar huis terugkomt, mag u maar max. 200 sigaretten (of 50 sigaren of 100 ciga rillo's) meebrengen. Voor drank is het nog ingewikkelder: binnen de grenzen van de EEG mag u in elk geval vier liter (nietrmousserende) wijn meenemen. Plus drie liter al coholhoudende drank van minder dan 22% of 1,5 liter van meer dan DAN 22%. Met andere woorden: u mag tweemaal zoveel vermouth als wiskey meenemen. Het percentage staat gewoonlijk aangegeven op de fles. Van buiten de EEG grenzen zijn de hoeveelheden: drie liter wijn plus twee liter van minder dan 22% Of 1 LITER VAN MEER DAN 22%. De verhoudingen blijven altijd ge lijk. U wilt van uw vakantie cadeautjes meenemen voor uw vrienden en familie thuis? Dat mag. Als u uw kooplust maar weet te bedwingen tot onder de f 500.-. Tenminste, als u binnen de grenzen van de Euro pese Gemeenschap blijft, want an ders is de waar van goederen, die vrij binnen mogen, maarf 110.-. Als winkelen dus uw favoriete sport is, De tentoonstelling „De Joodse ge meente te Deventer", die vanaf 20 juni t.m. 2 december 1979 wordt ge houden in Museum De Waag, pro beert een beeld te geven van het Joodse leven ter plaatse vanaf de eerste vestiging tot en met heden. De Joodse Gemeente is ontstaan toen vanaf de Franse Revolutie in 1795 de vestiging van Joden door het stadsbestuur werd toegestaan en aan Joden dezelfde rechtn wer den gegeven als aan andere bur gers. Al gauw ontstond er een bloeiende gemeente die een regle ment voor haar leden opstelde en ervoor zorgde dat de noodzakelijke voorzieningen, zoals een synagoge, een begraafplaats, schoollokalen, een badhuis, een koster, een voor zanger en een ritueel slachter er kwamen. Na de oorlog van 1940-45 zijn er ook in Deverter maar weinig Joden uit de concentratiekampen terugge keerd. Overigens zijn er ook Joden vanuit Deventer naar Israël geëmi greerd. De Joodse gemeente is nu maar zeer klein, zodat er niet rege lmatig dienst kan worden gehou den. De huidige synagoge in de Lange Bisschopstraat wordt wel voor bijzondere gelegenheden ge bruikt, zoals trouwen, liet archiefstukken, bouwtekenin gen. advertenties, rekeningen, kranteknipsels en foto's wordt op de tentoonstelling het bestuurlijke, sociale en ecnomische leven van de Joodse Gemeente en haar leden toegelicht. Het leven der Joden, ook in Deven ter, was sterk doordrongen van re ligieuze voorschriften en gebrui ken. Daarom wil de expositie wat laten zien over het Joodse geloof, de eredienst, de inrichting van de synagoge en over de diverse feest- dagen. Het Kerkbestuur van de Is raëlitische Gemeente stelde hier voor welwillend de voorwerpen ter beschikking die by de eredienst en de feestdagen worden gebruikt, zoals bv. de Torarollen met hun versierselen. Bij de tentoonstelling wordt con tinu een diaserie gedraaid die meer informatie geeft over de heilige To- rarol en de Joodse feestdagen. Bij de tentoonstelling en ook in de boekhandel is het gelijktijdig ver schenen boek te krijgen van H.J. van Baaien: „De Joodse gemeente te Deventer", dat uitgebreid de ge schiedenis van de Joodse gemeente en de Joodse families in Deventer en de buitengemeente behandelt. Het museum De Waag is geopend: di. t.m. zo. 10 00-12 30 en 14.00- 17.00; zondag 14.00-17.00 uur. doet u er goed aan uw vakantie in een van de negen Lid-Saten door te brengen. Of beter nog binnen de Benelux, want in België of Luxem burg mag u vanaf 1 juli voor f 640.- kopen. Maar wat u bij drank en si garetten wel en bij cadeaus niet mag, is: als u met uw tweeën bent het bedrag verdubblen en samen één schilderij bovoorbeeld van f 1.200.- kopen. Jammer, maar dat gaat niet op. Trouwens, voor kinde ren onder de 15 ligt het bedrag veel lager en onder de 17 hebben ze geen enkel recht op drank of sigaretten. Op het 7e touwtrektournooi dat meetelt voor het Ned. Kampioens chap veroverden beide OKIA teams weer punten. Het toernooi werd gehouden in Erichem (bij Geldermalsen) en georganiseerd door de TTV „Erichem". UITSLAG 640 KG. B-klasse: 1. Vorden 13 p.; 2. Bussloo 11 p.; 3. Bekveld 8 p.; 4. OKIA 7 p.; 5. Eri chem 7 p.; 6. EHTC 5 p.; 7. Noordijk 4 p.; 8. Heure 1 p. UITSLAG 640 KG. D-klasse: 1. Vorden 9 p.; 2. Bathmen 7 p.; 3. Treklust 6 p.; 4. OKIA 4 p.; 5. Bisons 4 p.; 6. EHTC 0 p. STAND NA 7 TOERNOOIEN: 640 KG. KLASSE B: 1. Bussloo 89 p.; 2. Vorden 77 p.; 3.- Erichem 52 p.; 4. OKIA 49 p.; 5. Noordijk 49 p.; 6. EHTC 41 p.; 7. Be kveld 29 p.; 8. Heure 15 p.; 640 KG. KLASSE D: 1. Vorden 55 p.; 2. Treklust 43 p.; 3. Bathmen 34 p.; 4. OKIA 31 p.; 5. Bisons 28 p.; 6. EHTC p. Het 8e en laatste toernooi wordt op zondag 5 aug. georganiseerd door de TTV „Eibergen". Op zaterdag middag 28 juli organiseert OKIA in het kader van het Dorpsfeest weer de jaarlijkse wedstrijden om het KAMPIOENSCHAP van Holten. Teams van clubs, verenigingen en bedrijven kunnen zich voor deel name opgeven bij de OKIA- secretaris Allard Wansink, tel. Door de P.V. „De Bergvliegers" werd met 116 duiven deelgenoe- men aan de wedvlucht Compiegne (Fr.) Afstand 410 km. Lossing: 6.20 uur eerste duif binnen 11.17.19 uur. I,11,12, H. Willems; 2,6,8,21,28, A. ten Dam (2); 3,5,7,13,26; Comb. Teun Schuppert/Kreijkes; 4,25,29, Jan Aaftink; 9,14, A. ten Dam (1); 10.22, H.J. Paalman; 15,19, E. Ve neklaas; 16, Joh. Veldhuis; 17,27, Comb. Egberts; 18, G.J. Koetsier; 20.23, H. van Beek; 24, G. Steunen berg. Amerikaanse en Europese onderzoekers laten veront rustende berichten horen over het verdwijnen van steeds meer landbouw grond en bossen, terwijl de groei van de wereldbevol king blijft aanhouden. Men heeft uitgerekend dat tussen 1990 en 2000 zes mil jard mensen deze aardbol zullen bevolken, maar de oppervlakte landbouw grond is dermate afgeno men, dat in Frankrijk, Amerika en China minder graan wordt geoogst. Bovendien zitten landen als Egypte en de V.S. ook met allerlei verziltings- problemen, die de gron- dopbrengst doen vermin deren. Grote waterdammen, stuwreser- voirs en kunstmeren zorgen welis waar voor waterregeling, maar ten koste van belangrijke grond. Afrika levert daarvan treurige voorbeel den. Door de Karibadam hebben enige tienduizenden Afrikaaanse boeren hun grond verloren! Ameri kaanse deskundigen hebben, vol gens de Federal Energy Admini stration, uitgerekend, dat de bouw van krachtcentrales, raffinader ijen, kunstwerken miljoenen ha bouwgrond vraagt. Tegenover een uitbreiding van de wereldbevol king van 59 procent tussen 1950 en 1975 staat een vergroting van de grondoppervlakte voor de land bouw van slechts 29 procent. Uit- breiding van miljoenensteden als Mexico City, Lima, Los Angeles, Ankara, Manilla, Tokio, Buenos Aires is ten koste gegaan van mil joenen ha. landbouwgrond. Een fu neste gang van zaken, omdat veel miljoenensteden een grote aanvoer van granen, fruit, groenten etc. vergen en vaak in vruchtbare ge bieden liggen, die door de uitbrei ding der steden worden aangetast. Noordafrikaanse landen als Ma rokko, Tunesie, Algerije en Libië verliezen elk jaar 100.000 ha. land bouwgrond aan de woestijn, die alsmaar oprukt. Onderzoekingen hebben aan het licht gebracht, dat de beruchte woestijnen in Afrika onder de zandlaag water genoeg bevatten om het land weer be- plantbaar te maken. Het geld wordt er niet voor op tafel ge bracht. Aziatisch Rusland zit eveneens met landbouwproblemen door ero sie (uitschuring van de grond), waardoor een enorm verlies aan landbouwgrond ontstaat. Zuid Rusland wil meer doen aan be vloeiingen, maar er is geen water. De weideperiode heeft in het al gemeen een gunstige invloed op de gezondheid van het paard. Vooral bij oudere paarden komt het voor, dat zij in de wei het „niet goed doen". Toch zijn er verschillende omstandigheden waarmede wij gedurende de weideperiode reke ning moeten houden. Tengevolge van het overmatig eten van veel jong geil gras, wan neer het paard ineens van de stal in een weide met overvloedig jong gras (klaverwei is extra gevaar lijk!) zou worden gebracht, kun nen ernstige maag- en darmstoor nissen optreden, die zich onder meer uiten in verschijnselen van koliek. Ter voorkoming van deze stoornis sen is het gewenst de overgang van stalvoeding op die met gras gelei delijk te laten verlopen. In het bij zonder bij merries, die pas geveu- lend hebben, dient men vooral wat de hoeveelheid gras betreft matig heid te betrachten, omdat kolieken als gevolg van ineens te veel jong gras eten, juist bij deze dieren meermalen een zeer ernstig verloop kunnen hebben. Een reeds door runderen afgegraasde weide is dan bijzonder geschikt. In het vroege voorjaar wordt aan de runderen onder andere wel ge droogde pulp bijgevoerd. Men moet er dan voor zorgen, dat de paarden beslist niet bij de pulp kunnen ko men. Wanneer dit wel het geval zou zijn, gaan zij er van eten en de erva ring heeft geleerd, dat ze heel vaak een slokdarm verstopping oplopen. De pulp blijft voor een deel in de slokdarm steken en doordat pulp gemakkelijk vocht opneemt, vooral uit het speeksel, gaat dit zwellen en de slokdarm kan hier door geheel worden afgesloten. Het speeksel en het opgenomen water kunnen niet meer passeren en lo pen door de neus terug; ook kun nen er braakneigingen gaan optre den. Een slokdarmverstopping tengevolge van pulp is zeer moeilijk op te heffen, omdat de pulp na vochtopname zeer vast in de slok darm zit. Kan de slokdarm niet vrij gemaakt worden, dan betekent dit de dood van het paard. De door het verslikken optredende longontste king, verhaast dan nog de dood. Paarden, die niet meer aan bewe ging gewend zijn en dan in de weide worden gebracht, kunnen door het veel heen en weer rennen aan spierbevangenheid gaan leiden. Paarden die in de sloot terecht zijn gekomen en zich langdurig tot het uiterste hebben ingespannen om weer op de kant te komen, kunnen eveneens verschijnselen van spier bevangenheid vertonen. Daarom is rust geven, zo spoedig mogelijk na het uit de sloot halen en het warm onderdekken, van veel belang, zo schrijft het Landbouwschap. Behalve het hier bovengenoemde ongeval kunnen er nog allerlei on gelukken in de weide gebeuren zoals verwondingen, vooral aan prikkeldraad, maar ook aan glad draad. Het vastmaken van duide lijk zichtbare voorwerpen, bijvoor beeld jutezakken of glinsterende stroken aan een draadomheining, is nuttig omdat de paarden bij het rennen in de weide de afrastering dan eerder zullen opmerken. Ver der kunnen ernstige ongelukken worden voorkomen, wanneer men een paard met een sterke wat wijde kettinghalster aan in de weide laat lopen. Het is namelijk voorgeko men, dac het paard met de takken van een achterijzer in het halster vast bleef zitten en daarbij dan ten gevolge van heftig rukken de nek brak of spierverscheuringen optra den. Voorts is het nuttig om te wij zen op mogelijke vergiftigingen tij dens de weideperiode. Deze kun nen optreden na het eten van gras, waarop spuitmiddelen zijn terecht gekomen, na het bespuiten van bij voorbeeld nabijgelegen boom gaarden. Bij sterke wind kunnen dergelijke verstoven stoffen ver overwaaien en bij langdurige droogte kunnen ze lang giftig blij ven. Maar er zijn ook diverse hees ters en andere planten die giftige stoffen bevatten. Een opsomming hiervan wordt hieronder gegeven. Men behoeft op goed behandeld weiland niet zo bevreesd te zijn voor de aanwezigheid van deze gif planten. Anders wordt het echter, wanneer de paarden bij allerlei siergewassen kunnen komen en daarvan eten. Bij deze siergewas sen komen namelijk zeer giftige soorten voor. In droge zomers, wanneer de weide hard wordt, ontstaat het gevaar van draagrandscheuren, waardoor hoefkreupelheid kan optreden. Het is dan vooral gewenst extra zorg aan de hoeven te besteden. Een andere ziekte die vaak op treedt is mok, vooral wanneer de paarden op klaver worden geweid of op laag weiland met lang nat gras. Wanneer dan niet tijdig een behandeling wordt toegepast, dan is dit euvel vaak moeilijk te gene zen Het is daarom goed de paarden regelmatig op deze afwijking te controleren. Tenslotte dient men in de winter te letten op wormbe smettingen. Zodra men vermoedt dat dit het geval is dient men overwljld de dierenarts te waar schuwen, die dan in vele gevallen Groei van miljoenensteden heeft ook aantasting van het grondwa terpeil ten gevolge. Het World Watch Institute te Washington, waaraan diverse gegevens in dit ar tikel zijn ontleend, noemt Los An geles als de stad, cue zoveel water nodig heeft dat de land- en tuin bouw in een deel van Californië j wordt bedreigd door een tekort aan water en een schrikbarende verla ging van het grondwaterpeil. Ondanks deze bedreigingen smij- j ten deze zogenoemde beschaafde landen met het voedsel. Dr. Georg Borgstrom spreekt in zijn studie „The Hungry Planet" van een voedsel- en eiwitzwendel in de wes terse wereld, waar in de jaren "70 140 miljoen ton graan aan dieren werd gevoerd. Wie aan deze cijfers denkt zal ook Nederland niet moe ten vergeten. In de oorlogsjaren vocht de bevolking om een sneetje brood. Nu gooit de verwende Ne derlandse huisvrouw per jaar enige, tienduizenden broden inde vuil niszak. De vinger opheffen tegen deze schandelijke verspilling heeft geen enkel effect gehad! zitten, krijgen ze zo'n schok dat ze meteen verkoold naar beneden val len. In een bakje dat daar speciaal voor bestemd is. De insect-trap kan zowel binnen als buiten worden ge bruikt, als men er tenminste geen ander licht bij aansteekt. Hij is ver krijgbaar in drie maten, naar ge- lang de grootte van het vertrek waarvoor u haar wilt gebruiken. een afdoende behandeling kan in stellen. De lijst van in Nederland voorko mende wilde of gekweekte planten, die moeilijkheden kunnen veroor zaken, ziet er als volgt uit: Taxus: paardestaart; moeraspaar- destaart; rhododendron; zwarte nachtschade; aardappelplant; brem; bastaardklaver; gevlekte scheerling; waterscheerling; to maat (blad); klaproos; kleine kla proos; lelietje van dalen; egelbo terbloem; grote boterbloem, blaar trekkende boterbloem; scherpe bo terbloem; kruipende boterbloem; monnikskap; gele mosterd; gouden regen; liguster; tabak; herik. Bosrank; wildemans kruid; bos- anemoon; stinkend nieskruis; wrangwortel; kerstroos; akelei; tuinridderspoor; wilde ridder spoor; kardinaalsmuts; wege- doorn; vuilboom; bittere lupine; laurierkers; lijsterbes; heggerank; watertorkruid; pijptorkruid; kli mop; jacobskruiskruid; water- kruiskruid; es; doornappel; bilze kruid; wolfskers; bitterzoet; vin gerhoedskruid; boekweit; zwarte gifbes; stinkende gouwe; gele hoompaver; blauwmaanzaad (melksap uit de grone bol); mie rikswortel; zeepkruid; bolderik; muur; st. Janskruid; vlas; geel hartje; waterpeper; varkensgras; perzikhuis; peperboompje; kroont- jeskruid; kleine wolfsmelk; tuin- wolfsmelk; bingelkruid; wonder boom; palmboompje; eik; gevlekte aronskelk; jeneverbes; gele lis; narcis; sneeuwklokje; hyacinth; gekweekte sierui; herfsttylloos; eenbes; kievitsbloem; dolik; ade laarsvaren; raai; hondsraf. Insecten als vliegen en muggen kunnen in de zomer ons danig pla gen. Maar er is goede hoop, ook voor hen die geen chemische ver delgingsmiddelen in hun slaapka mer tolereren, om deze lastpakken het hoofd te bieden: de insect-trap. Deze bestaat uit een lichtbron om de insecten aan te trekken en een electrische bron om ze uit te scha kelen. Het apparaat is samenge steld uit een TL-buis die een zacht licht uitstraalt, omgeven door een rooster onder stroom. Zwakstroom wel te verstaan, maar voor de in secten nog te sterk (minder dan 2 milli-ampère). Zodra ze erop gaan Vijf en dertig duiven van de P.V. „Snelle Wieken" (Holten/Markelo) werden voor een wedvlucht om 6.30 gelost in Chatereaux (Fr.) 1,2,10, J. Hassink; 3,6,11, G.J. Bekkemens; 4,5,9, Joh. Paalman; 7, H.J. Manr- ho; 8,12, J. Jansen. Geboren: Rolanda Cornelia dv. H.J. Dibbits en H.G. de Wit. Overleden: A. Groteboer- Megelink, oud 43 jaar (overleden te Heerlen); B.J. Nekkers- Mekenkamp, oud 71 jaar (overle den te Deventer); H. van Wijngaar den, oud 73 jaar (overleden te De venter); A.E. Gerritsma-van der Leij, oud 81 jaar; J.A. Meijerman- Beltman, oud 78 jaar. Gehuwd: B. de Weerd, oud 22 jaar, Gorssel en E.O. Kolkman, oud 19 jaar. P.L. Berkhoff, oud 24 jaar, Epe en W. Jansen, oud 22 jaar. Van zaterdag 14 juli tot en met zon dag 12 augustus wordt in de Pano ramazaal van Flevohof een natio nale lelietentoonstelling gehou den, met als thema: „Het Interna tionale Jaar van het Kind" Diverse landen van verschillende continen ten zullen worden gepresenteerd, waarbij uiteraard kinderen in het middelpunt van de belangstelling staan. Enkele duizenden lelies zul len in de arrangementen zijn ver werkt. Daarnaast zal vereniging „De lelie", de groep van leliekwe kers van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencul tuur, een expositie inrichten over de geschiedenis van de lelie en zal er een permanente diashow over le lies te zien zijn. Vorig jaar is voor het eerst een grote lelietentoonstelling op Fle vohof te zien geweest, die duizen den bezoekers heeft getrokken. Toen hadden de arrangementen de Nederlandse provincies tot onder werp. Flevohof hoopt van een grote lelieshow in de zomermaanden een goede traditie te maken, zodat de lelie, een der fraaiste in Nederland gekweekte bloemen, de extra aan dacht krijgt die zij verdient De Holtense Motor- en automo bielclub „De Holterberg" organi seert Woensdag 18 juli een puzzel- tocht voor fietsers en automobilis ten met als hoofdDriis. voor elke ca- U ontvangteer! fraaie Parker-Jotter ballpoint als u een JSÉÏy nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Naam Adres voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr Adres Woonplaats I Hi|/zij betaalt het abonnementsgeld per half 1 jaar'per iaar fj tegorie, voor twee personen een busreis naar Antwerpen (inclusief diner). De rit is uitgezet binnen de gemeente grenzen van Holten en heeft voor de automobilisten en lengte van plm. 30 kilometer, voor de fietsers bedraagt de afstand 15 kilometers. De start is om 19.00 uur bij clubhuis „De Biester" (Sta tionsstraat) waar vanaf 18.30 uur kan worden ingeschreven. BIOS ALMELO 12-18 JULI VAROSSIAU do vr. ma. di. wo 2.30-8.00 uur Pas op, we slaan erop los (alle leeft); za. zo 6.45-9.00 uur idemza. 23.15 uur Stevige borsten en hete dijen (18 jr.); zo. 2.30 uur Lady karate slaat toe (12 jr.) PALACE do vr ma. di. wo. za. zo. 2.30, 6.30, 9.30 uur Moonraker (12 jr.)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5