L ilTEIJC 1BÏIIWCBI Ah "5S- nlllii Ell J NEIUvvjdLAU ïïshe m u uïdê y liljIj (a \j u Wèè m m m MriP ""rsss K1DERVAKANT1EWEEK 1970 HOLTENS NIEUWSBLAD Individuele huursubsidie regeling voor de periode von 1 juli 1979 tot 1 juli 1980 Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De kinderen werden van drie hal teplaatsen in het dorp met een echte dubbeldekker - die gratis be schikbaar was gesteld door Hcr- enkledingmagazijn Hamming te Nijverdal - naar Holterweide ver voerd. 't Was elke keer weer een geweldige belevenis. weide" waar de „opbouwploeg" een spelcircuit met maar liefst 10 on derdelen had opgebouwd De jon gelui werden hier in 20 groepen verdeeld en streden om de puntjes en de eer bij slangenrace, zeepkis tenestafette, skippybalslalom, hindernisbaan. sponsenrace, duo lopen. zaklopen, touwtrekken touwzwaaien boven waterbassin en op de zeephelling Bij het touw zwaaien kwam bijna niemand droog aan de overkant en ook de medewerkers (sters) gingen tot groot plezier van de kinderen alle maal kopje onder Advertentie-adviseur' W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur burgemeester, W.L.F.C. van Rappard secretaris, G.J. Langenbarg Voor sommige huurders is de huur in verhouding tot hun inkomen erg hoog. Als steun voor hen is daarom onder andere de individuele huursubsidie ingevoerd. Deze financiële bijdrage van het rijk wordt of rechtstreeks aan de huurders verstrekt of via de verhuurder op de huurprijs in mindering gebracht. Als uitgangspunt voor de Individuele huursubsidie geldt, dat iedere huurder geacht wordt volgens bepaalde normen een redelijk deel van zijn inkomen aan huur te kunnen besteden. Komt de huurlast daarboven, dan kan de overheid bijspringen. De hoogte van een eventuele bijdrage hangt af van de verhouding tus sen het inkomen en de huurprijs. De hoogte van de bijdrage wordt ieder jaar aangepast aan de alge mene ontwikkeling van inkomens en huren. Gaat uw inkomensver betering verder dan deze algemene ontwikkeling, dan zult u zelf ook een hoger bedrag aan huur moeten betalen. Voor wie geldt deze regeling? Voor de berekening van de individuele huursubsidie worden twee tabellen met bijbehorende voorwaarden gebruikt. A. Er is een tabel die geldt voor: gezinnen alleenstaanden van 30 jaar en ouder duurzaam samenwonende alleenstaanden Onder duurzaam samenwonende alleenstaanden worden voor de toepassing van deze regeling verstaan: twee alleenstaanden, die een gemeenschappelijke huishouding voeren en kunnen aantonen dat zij tenminste één jaar hebben samengewoond of ten minste één jaar samen bij de gemeente als woningzoekende staan ingeschreven. B. Er is een tabel die geldt voor: alleenstaanden jonger dan 30 jaar. Deze alleenstaanden mogen niet gehuwd zijn geweest en zij mogen niet in aanmerking komen voor kinderaftrek. Is dit wel het geval dan geldt voor hem/haar de tabel voor „gezinnen". Wanneer kunt u in aanmerking komen voor een bijdrage? A. U kunt in aanmerking komen voor een bijdrage volgens de tabel voor „gezinnen" als: u huurder bent van een zelfstandige woning uw belastbare inkomen niet méér is dan f 40.000.- per jaar de huurprijs van uw woning ten minste f2315.- per jaar is (dit is f 193.- per maand) en ten hoogste f 7100.- per j aar (dit isf591.60per maand) B. U kunt in aanmerking komen voor een bijdrage volgens de tabel voor alleenstaanden als: u huurder bent van een zelfstandige woning uw belastbaar inkomen niet méér is dan f 24.000.- per jaar de huurprijs van uw woning ten minste f 1705.- per jaar is (dit is f 142.- per maand) en ten hoogste 4730.- per jaar (dit is f394.15 per maand). Uitzonderingen: Bent u op 1 juli 1979 65 jaar of ouder, of bereikt u voor' 1 juli 1980 de leeftijd van 65 jaar dan kunt u in aanmerking komen voor huursubsidie óók als de huurprijs méér is dan het vast gestelde maximum-bedrag van f 7100 - per jaar. Voorwaarde hierbij is echter dat u uw woning al op 30 juni 1979 of eerder bewoont. Bent u alleenstaand en bewoont u met één of meer anderen een woning (niet als duurzaam samenwonende alleenstaanden), dan kunt u ook in aanmerking komen voor individuele huursubsidie. In dat geval geldt niet de huurgrens voor alleenstaanden, jonger dan 30 jaar, va»i f 4730.- per jaar, maar de huurgrens voor gezinnen, namelijk f7100.- per jaar. In bepaalde gevallen kunnen ook huurders van een woning, waar van de huurprijs hoger is dan het vastgestelde maximum-bedrag, gebruik maken van de individuele huursubsidieregeling. Hiervan kan sprake zijn in bijzonder schrijnende gevallen, bijvoor beeld gehandicapten die huurder zijn van een aan de handicap aangepaste woning waardoor de huurprijs het maximum bedrag overschrijdt. Deze aanpassing moet dan wel gebeurd zijn voordat de regeling Geldelijke steun voor de huisvesting van gehandicapten van kracht werd (1 oktober 1976). Aanvragen van de bijdrage: Bij de afdeling algemene zaken op het gemeentehuis kunt u aan de hand van een daar te verkrijgen folder in grote lijnen nagaan of u voor individuele huursubsidie in aanmerking komt. De bijdrage wordt aangevraagd met behulp van een aanvraagformulier. Dit aanvraagformulier geldt voor de periode van 1 juli 1979 tot 1 juli 1980 U kunt dit formulier ook bij de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verkrijgen en daar moet het vóór 1 oktober 1979 ingevuld weer worden ingeleverd. Als u pas na 1 juli 1979 huurder wordt van een woning en u voldoet aan de voorwaarden om voor huursubsidie in aanmerking te ko men, dan kunt u ook een bijdrage krijgen. Binnen drie maanden nadat de huur is ingegaan dient u dan een aanvraagformulier in te hebben geleverd bij het gemeentehuis. De kindervakantieweek van 9 t.e.m. 13 juli georga niseerd door de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk Holten waarvoor plm. 200 kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar zich hadden aangemeld is maandag gestart met het kiezen van een burgemee ster van het aan de Kei- zersweg in snel tempo ge bouwde houtdorp Holter weide. Voor de vacature hadden zich een 18-tal can- didaten aangemeld die op een groot aanplakbord be kend maakten wate men van hen mocht verwachten. Zo stelde Arjan Willemse zich voor als de beste bur gemeester aller tijden die maar liefst drie weken alle i inwoners gratis zal trakte ren op ranja. Diana Velt- kamp beloofde altijd mooi weer en dropjes. Verder deren gemaakte tekening aan. in een korte toespraak sprak mr. van Rappard zijn grote waardering uit voor datgene wat de jeugd in en kele uren tijds met assistentie van Inge Hiddink-Heerdink en Herman Kampman, beroepskrachten van de Stichting Sociaal en Cultureel werk en meer dan 40 vrijwilligers (sters) presteerden. Mr. van Rap pard zei verder in zijn toespraak veel waardering te hebben voor de originaliteit van het dorp dat eerst de huizen bouwt en dan een bur gemeester kiest, terwijl de gemee nte Holten precies het omgekeerde doet n.l. éérst de nieuwe burgemee ster installeert en daarna huizen gaat bouwen. Na de „plechtige" in stallatie van Petra (met saluut schoten, vuurwerk en confetti) zongen de Holtweiders met bege leiding van het dorpsorkest dat be stond uit Henk Reitsma (basgitaar) Arthur Leyten (gitaar) en Wim van Beek (op drums) het drie couplet ten tellende lied „Mijn Holterwei de" met als refrein: „Ach mijn geliefde Holterweide Dat mooie dorpje van mij I waren er verkiezingsleuzen De burgemeester van Holterweide als „Ieder krijgt z'n eigen Petra Brands met Holtens burge- zilf", met hele dorp dag uit", meester Mr. Van Rappard. „eigen zwembad en race fiets" enz. j Bij het kiezen van de eerste burger I van Holterweide bleek dat de jon- geluil zich niet lieten strikken door 1 deze mooie beloften want de 8 ja- rige Petra die niets en niemand iets I beloofde maar alleen zei ik zal m'n best doen kreeg de meeste Holter- j weiders op haar hand en werd door I de burgemeester mr. Ridder van j Rappard géïnstalleerd als burge meester en zij kreeg de ambtsketen om en werd getooid met een prach- J tige hoge hoed. V ordering i Mr van Rappard wenste Petra ge luk met haar verkiezing en bood haar een fraaie door zijn eigen kin- 'De allerkleinsten werden bij de j zwaai over het water geassisteerd - u>r Herman Kampman. Als ik niet van jou hoef te scheiden Ben ik mijn hele leven blij". Wandeling Burgemeester van Rappard maakte hierna in gezelschap van de heer Kampman een wandeling door het dorp en maakte een praa tje met de jonge bouwvakkers die bezig waren met het afwerken van hun hut. De jongelui hadden hun bouwsels namen gegeven als „Het Hoólterhuuske", „Krotje", „De zwarte punt". „Het Tochthuis.1'. Van het gemeentehuis (geopend van 6-19 uur.) wapperde de vlag met het gemeentewapen en ook was de vlag gehesen aan de mast op het middenterrein. Tweede dag. Dinsdagvoormiddag werd de laat- De jonge bewoners van Holter weide werden toegesproken door burgemeester Ridder van Rap pard. ste hand gelegd aan het afbouwen en het inrichten van de hutten met een tafeitje, gordijntjes en allerlei kleine versieringen 's Middags was er een jacht op enkele vossen die te vinden waren in het gebied tussen Dorpsstraat - Koizcrsweg - Vrij heidslaan - Kon. Wilhelminastraat Aaaltinkweg - Larenseweg. Derde dag. Woensdagmorgen worden de plm. 200 houtdorpbewoners in vijf groe pen verdééld om dec! te nemen aan een fietscross, in de speeltuin op de Kol. waterfestijn in zwembad ..Twenhaarsveld". rolschaatsen en skelterrace op het terrein bij de scholengemeenschap of straatte kenen op het tegelpad voor Hol terweide 's middags wandelde de hele schare naar „Kalfstermans- Geslaagd Herman Kampman moemde de eerste drie dagen van de Kinderva kantieweek 1979 zeer geslaagd. Maandagmiddag was het weer nog niet zo best maar nadien werkten de „weergoden" geweldig mee. Het welslagen van een zo groot evene ment staat of val t met het weer zegt men wel es. Toch ook weer niet al leen met het weer want zonder de geweldige medewerking van de Holtense Middenstand, de gemee nte, politie, brandweer, de geza menlijke aannemers particulieren en vrijwillige medewerkers (sters) zou het onmogelijk zijn om dit feest voor de kinderen te organiseren. Afbraak Vanmiddag om 4 uur zal na het op treden van Ton Cup (2-4 uur) wor den begonnen met het afbreken van het dorp en zal alles wat bran den wil en geen waarde heeft op een hoop worden gegooid en om 6.00 uur onder toezicht van de brand weer worden verbrand. Burgemeester en wethouders van Holten,

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1