- Bruidspaar van de dag HARTELIJK GESTEMDE WOORDEN VAN Maken profielschets zinloos Zilveren jubileum G. J. Groteboer Zo vlogen de duiven CONDOOMS INTERKERKELIJK RECREATIEWERK HOLTENS NIEUWSBLAD Afscheid kleuters Kolkleuters chool Mr. Enklaar spreekt Druk bezochte receptie Verloren en - gevonden BURGERLIJKE STAND N.V.S.H. (7 t.m. 15 juli) Vertrouwenscommissie HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 JULI 1979 - PAG. 7 ral van sprekers hebben na de redevoeringen van de fractie-vertegenwoordigers uit de ra ad en v an de gemeente- secretaris maandag het woord gevoerd en burgemeester en j mevrouw VanRappard op hartelijke wijze verwelkomd. Te voren had de nieuwe burgemeester in het kort zijn dank- gjggfjg woord uitgesproken voor de goede wensen, die de fractie- I g representanten hadden geuit. Ten aanzien van de profiels- chets en hetgeen is opgemerkt over de vertrouwenscommissie wilde mr. VanRappard alleenopmerken.dathy in zijn rede I de motivering had gegeven. Hij vond het niet het gepaste J moment er nu nog op in te gaan; later wilde hij er nog wel i eens op terugkomen. Hij was erkentelijk voor de bereid- heid, die is geuit over desamenwer king. Er is nu een afsluiting van de oude periode en het beginnen van de nieuwe, maar in Holten, aldus de burgemeester, zal alles gewoon doorgaan. Er is, om het zo uit te drukken, alleen een andere machi nist gekomen, zei Mr. VanRappard. Over enige tijd zal men de balans kunnen opmaken. De eerste spreker van de zeven, die het woord nam, was oud burgemeester Mr. W.H. Enklaar, die begon met de aardige aanhef: M ii nheer de bu rgemeeste r v an Hol ten, zeer gewaardeerde opvolger in het ambt, door mij zovele jaren met zoveel vreugde vervuld". Na een woord van welkom en gelukwens te hebben geuit, zei spreker: Met meer dan gewone belangstelling heb ik uitgekeken wie de nieuwe burge meester van Holten zou worden en als zodanig mijn opvolger in het ambt. Uiterst kritisch heb ik - u moge mij dat vergeven - de man beoor AAN WIENS ZORGEN DE GEMEENTE Holten werd toever trouwd. Het ging mij als de vader, die voor het eerst zijn aanstaande schoonzoon ontmoet. Welaan, mijn heer de burgemeester van Holten, u zijt mij welkom, en ik wens deze ge meente gept deze VanRappard, die thans als haar burgemeester staat aangetreden. Ik wens u ook geluk, aldus Mr. Enklaar, dat het u gege ven is burgemeester van deze goede gemeente te hebben mogen worden. Een gelukwens, die te meer waarde heeft, omdat deze komt uit de mond van hem, die meer dan anderen weet wat het zeggen wil om burge meester van Holten te mogen zijn; die weten mag dat diteen voorrecht is. Tenslotte wens ik mijzelf geluk, omdat, wanneer de voortekenen niet bedriegen, Holten aan u een goede burgemeester zal krijgen. Zo nauw betrokken bij het wel en wee van Holten kan ik niet anders wen sen, dan dat het burgemeesterschap van Holten in goede handen berust. Als burger van deze gemeente, als oud-burgemeester en met name in persoon, neem ik de woorden van Multatuli over, die luiden: „Treedt bij mij binnen, want ik heb uw va der gekend". Deze woorden over brengende op de situatie van van daag zou ik willen zeggen: Treedt binnen in het ambt waartoe u ge roepen zijt. Treedt binnen in deze goede Holter gemeenschap, want ik heb vertrouwen, dat u het ambt met wijsheid en voortvarendheid zult vervullen; dat u de Holter ge meenschap met toewijding zult dienen. Dit vertrouwen mede ge baseerd op het feit, dat ik uw vader heb gekend, aldus Mr. Enklaar. Weest daarom gelukkig met de uit daging, welke aan u Is gesteld, Laat u daarbij leiden door de inhoud van de pentameter, welke de Deventer Lebuinustoren draagt: „Fide Do, Vigil a, Consule, Fortis age". Op God de Heer vertrouwen. Uit waak zame ogen schouwen. Verzinnen eer beginnen en kloeke daden minnen, zo eindigde Mr. Enklaar zyn korte woord. Diepenveens burgemeester, mr. S. Crommelin, verwelkomde de nieuwe burgemeester namens de kring van burgemeesters, gewest Midden Overijssel. Het deed mr. Crommelin deugd te hebben verno men, dat Mr. van Rappard kleine gemeenschappen in haar waarde wil laten. Hij hoopte dat de burge meester spoedig een waardevolle plaats zou innemen in de kring. Burgemeester Mr. J. Drljber van Zwolle herinnerde aan de ruim vier jaar werken van mr. van Rappard in Zwolle als chef van het kabinet, waarin het werkzaam was op een breed terrein. Van hoog tot laag voelde zich by u thuis. Hy richtte zich tot de moeder van Mr. van Rappard. In voorspoed goede raad, in tegenspoed geduld te baar, aldus gaf mr. Drljber de nieuwe burge meester mee. Ds. A W. Berhhof, Her vormd predikant, sprak namens de plaatselijke kerken, van welke hy eenschetsgaf. Hy sprak de wens uit, dat men elkaar zou vinden en zou werken naar een leefbare toekomst. Wy kunnen elkaar van dienst zyn want het is de zaak van de overheid te wyzen op gerechtigheid. Er kan een bescheiden vorm van samen werking zyn U moge worden het symbool van saamhorigheid, aldus spreker. Drs. P Bakker, rector van de scholengemeenschap, sprak na mens het onderwys en schetste op aardige wyze een soort schooltest, waaruit naar voren kwam dat de heer Van Rappard voor toelatings examen is geslaagd Hy bood als cadeau een echte schone lei aan. Mevrouw Bloemink, inspectrice kleuter- en lager onderwys, wees erop dat zy 23 jaar ook in Holten heeft gewerkt. Ik heb er geen frusta- ties van overgehouden, zei ze. Ze hoopte op interesse van de integra tie in de onderwyssector. De laatste spreker, de heer A. Groot entra ast, oud-wethouder van Olst, sprak als vriend en releveerde hoe de jonge Van Rappard als padvin der by hem kwam bivakkeren. Wy hebben altyd geloofd, dat hy bur gemeester zou worden door zyn ei genschappen: correctheid, hulp vaardigheid, eerlykheid. Eige nschappen die ook uw vader popu lair maakte, aldusspreker.Hybood een foto aan van het oude gemeente huis, dat thans waterschapsgebouw is. Na een kort dankwoord van Mr. van Rappard werd de vergadering gesloten en konden de vele genodig den e.a. burgemeester en mevrouw VanRappard feliciteren. Prettig was ook het verloop van de receptie die 's avonds in de aula werd gehouden honderden Hol- ternaren, afgevaardigden van ver enigingen en particulieren, het burgemeesters echtpaar geluk wensten. Diverse ingezetenedden een attentie aangeboden, wat bij zonder op prijs werd gesteld. H.M.V., als altijd paraat bij ge beurtenissen in Holten, verraste de heer en mevrouw Van Rappard op een serenade. De heer G.J. Groteboer, Borkeld- weg 7 werd ten zijne huize gehul digd in verband met het 25 jarig lidmaatschap van de afd. Holten van de Hout- en Bouwbond CNV. Districtsbestuurder Groenewold te Almelo feliciteerde hem hier mee namens het hoofdbestuur van het Chr. Nat. Vakverbond en speldde hem het gouden insigne voor 25 jaar trouw op. De voorzit- Geboren: Mirjam Johanna Fahriye dv. H. Sezen en G.T.E.M. Polko. Overleden: H.H.J. Stukker, oud 66 jaar, overleden Oostenrijk; S.M. Sterk, oud 89 jaar Ondertrouwd: D. van Diepen, oud 22 jaar en: H.C. Schrijver, oud 22 jaar. Gehuwd: G. Koerse, oud 34 jaar, Zaanstad en: J.E. Duncan, oud 34 ter van de plaatselijke afdeling de heer G. Kruimelaar deed zijn ge lukwens vergezeld gaan van een geschenk in couvert en bood aan mevr. H. Groteboer-Aytink bloe men aan. De duiven (99) van de P.V. „Snelle Wieken" werden gelost in Com- piegné 1-4-24: H. Voortman; 2-9-16: H. Manrho; 3.%5-13-22-23: Joh. Paal man; 6-18: Joh. Jansen; 7-14: La Pa loma; 8-10-11-19-25: G.J. Bekker- nens; 12-20: W. Hondelink; 15-17: A. Scholten 21: G. Haar. Chateauroux Voor een wedvlucht over plm. 700 km. werden 45 duiven van de P.V. „De Bergvliegers" om 6.10 u. gelost in Chanteauroux. Eerste duif bin nen om 17.48 uur. jaar; W. Baan, oud 22 jaar, Harder wijk en: G.M. Stam, oud 21 jaar, Ryssen. J.H. Schaap, oud 22 jaar en: H.W. Loman, oud 22 jaar. 1-7-8: G. Steunenberg; 2: A. tem Dam (2); 3-11: Jan Aaftink; 4-15:' Comb. Egberts; 5-10-13: H. Wil-, lems; 6-9-12: comb. Teun Schup- pert/Kreykes; 14: H. van Beek. Sint Quentin Voor de wedvlucht St. Quentin (Fr.) over plm. 350 km. werden door de Bergvliegers 119 duiven inge- korfd. Lossing: 6.20 uur, eerste ge klokt 10.56 uur. 1-21-30: A. ten Dam (2); 2: G. Steu nenberg; 3-19: H. Willems; 4: H.J. Paalman; 5-6-11-23-24-25-29: comb. Teun Schuppert/Kreykes; 7: M. Lodeweges; 8-12: H. van Beek; 9-15-20-22: A. ten Dam (1); 10-13- 16-18-26-28: Comb. Egberts; 14: E. Veneklaas; 17-27: Jan Aaftink. Verloren: Dames-fiets, Gazelle, donkerbruin, Huissleutel, Dames-horloge, Pris ma, zwart lederen bandje. Diamant DUIF, zilverkleurig, Gehoorappa raat, Antenne-staaf, plm. 4 sleutels aan een ring, Dames-horloge, Ti- mex, blauw bandje plus blauwe wyzerplaat, Gouden kettinkje met een gouden vyfje, Bruine tas met f400- en giro-cheques, rijbewijs, Betaalpas A.B.N. Gevonden: Kinderhorloge, Ruiterpet, Bruine hond met groene halsband; Bank biljet. Het betrouwbaarste en goedkoopste adres sinds jaren CENTRAAL MIDDELEN DEPOT Bestel nu een VOORDELIG KENN3SiVlAKiNGSPAKKET in blanco verpakking met o.a. 30 condooms door storting van 25 - op giro nr. 1505030 t.n.v. C.M.D. te Den Haag. onder vermelding, van 16H Voor meer informatie bel of schrijf ons dan Postbus 64, 2501 CB Den Haag '0-46 9709 LVoor mee N.V.S.H. Tel. 070-4 Ten gemeentehuize van Holten traden donderdag middag 28 juni om 10.45 uur in het huwelijk Geo Koerse en Joffilia Duncan), bij zeer veel Holtenaren beter bekend als zuster Duncan. Het huwelijk werd voltrokken door oud-burgemeester mr. W.H. Enklaar. 't Was voor het bruidspaar en in 't bijzonder voor de stralende bruid een complete verrassing dat een groot aantal ki nderen - die zuster Duncan op het baby- en kleuterbureau verzorgde een - erehaag Het huwe lijk werd kerkelijk ingezegend in de advent-kerk te Apeldoorn, door ds. J. Lijkendijk, predikant van het kerkgenootschap der Zevende dags-adventisten. Het jonge paar recepieerde van 16.45-18.45 uur in zaal „Vosman" waar zeer velen kwamen gelukwensen. De heer A. Moeliker, die namens de Partij van de Arbeid het woord voerde in de buitengewone raads vergadering, verwelkomde bur gemeester Van Rappard namens zijn partij in persoon als de nieuwe burgemeester. Ik doe dat graag en ik doe dit van harte, aldus spreker. Uiteraard vinden wij het jammer hier geen partijgenoot te kunnen verwelkomen, maar daarop heb ben wij ook nooit gerekend. We houden echter wel het vertrou wen, dat de achterstand in burge meesters, die onze partij heeft, el ders zal worden gecorrigeerd. Van welke partij ook, wij hopen wel een goed burgemeester te mogen welkomen en als u inderdaad de beste van de ruim 80 sollicitanten was, behoeft daarover natuurlijk geen twijfel te bestaan. Of wy echt biy moeten zyn met uw benoeming valt thans nog niet te beoordelen. Het is aan u om ons in de komende tyd alsnog bly te ma ken. Zonder meer zijn wy biy dat er thans weer een kapitein ophetschip is. Waarom dat echter twee maan den moest duren is ons een raadsel. Hiermee willen wy de loco- burgemeester Stegeman niets te vdoen. Integendeel, de afgelopen twee maanden heeft hy »ns rustig door de woelige baren geleid. Het moet u uit de profielschets, die wij tesamen met Gemeentebelangen en WD hebben opgemaakt, duidelyk zyn, dat voor ons niet de politieke kleur, doch de kwaliteiten van de- meester primair waren. Tydens de raadsvergadering, waarin de Commissaris der Koningin deze profielschets aanhoorde, heeft onze fraktie dat ook steeds staande ge houden. Dat eiste immers de geza menlyke schets; dat eiste politiek fatsoen. Reeds diezelfde avond be treurden wy die gezamenlyke schets, omdat met name de verte genwoordiger van uw politieke club dat fatsoen niet kon opbrengen en in tegenstelling tot de gezamenlyke profielschets liet weten, dat naar zijn mening de te benoemen burge meester een liberaal moest zyn. Hij ging zelfs zover de eventuele benoeming van een socialist later een politieke blunder te noemen. Ferme taal, maar waarop baseert hij dat. Wellicht op het aantal PvdA-raadsleden. Als d t het geval dan zou nu in zijn ogen sprake Zaterdag 7 juli: 20.00 uur; Instuif met levend kwartet. Zondag 8 juli: 11.00 uur Kampdienst. Voorganger de heer Sjoers te Enter. Maandag 9 juli: 19.00 uur Barbecue. Opgave voor maandag 12.00 uur. Dinsdag 10 juli: 14.30 uur, kinderkennis. Woensdag 11 juli: 17.00 uurTwentse koffietafel. Opge ven t.e.m. dinsdag. Donderdag 12 juli: 14.30 uur vossenjacht. Vrijdag 13 juli: 20.00 uur: Bonte avond. Zaterdag 14 juli: 20.00 uur; Kennismakingsavond. Zondag 15 juli: 10.00 uur; Kampdienst. Voorganger ds. Lindeboom. Maandag t.e.m. vrijdag van 10.00-12.00 uur. Kinder morgen hartelijk welkom! LEDEN: Ans, Eline, Annet, Nelleke en Mieke. Tientallen bloemstukken, boeketten en prachtige ge schenken werden aangeboden. Bij de vele gelukwen sen voegen we alsnog gaarne de onze. Zuster Duncan, kind van de zon, geboren op Aruba, omgeven door een kristalheldere zee, kwam in 1963 naar het mistige Holland om hier verpleegster te worden. Zij kreeg haar opleiding in het Prot. Chr. Streekziekenhuis in Bennekom en het ziekenhuis in Voorburg (specialisa tie kinderverpieging)en werd op 1 juni 1971 in Holten benoemd als 3e wijkverpleegster. Ze heeft het in Hol ten nog altijd best naar haar zin en ook haar man die werkzaam is op de afd. „Boekhouding" van het Alge meen Ziekenfonds „Zaanland" te Zaandam voelt zich hier best thuis. Donderdagavond 28 juni kwamen de oudste kleuters om 6 uur op school. Samen met de leidsters en de oudercommissie hadden de kinde ren een etentje. Namens de kleuters sprak mevrouw Veneklaas een woord v an dank en bood de leidsters een afscheidscadeau aan. Inmid dels waren er al veel vaders en moe ders, opa's en oma's naar het over blijflokaal van de lagere school ge komen om te kijken naar hun kind en kleinkind, want de kleuters mochten een toneelstukje opvoeren. 9e zaal was helemaal vol en ieder een zat gespannen te wachten. Mevr Wittenberg heette iedereen welkom en in het bijzonder het on derwijzend personeel van de lagere school. Allereerst kwamen de kleu ters van juf Dinkla voor het voet licht, zij speelden het sprookje van Sneeuwwitje En hiervoor kregen ze een daverend applaus Hierna mochten nog een paar kinderen een liedje „uitbeelden", wat ze met veel plezier deden. In de pauze was er koffie voor de ouders en limonade voor de kinderen. Toen was de klas van juf Wittenberg aan de beurt Deze kl as bracht, een musical ten ge hore, met veel leuke liedjes Ook deze kleuters kregen een welverdiend verdiend applaus. Mevr. Witten berg had nog enkele mededelingen en wenste daarna een ieder wel thuis. A, MOELIKER (P.v.d.A) moeten zijn van een politieke super-blunder. Nu immers krijgt de kleinste fraktie een burgemee ster van haar kleur. Van een af spiegelingscollege is éus zeker geen sprake. Zoals hiervoor reeds gezegd weten wy thans nog nietof wy bly kunnen zijn met uw benoeming. Als wij een punt moeten noemen waardoor wy toch wel bedenkingen tegen u pers oonlijk hebben is dat het feit, dat u het niet nodig vond contact te Ke ken met de vertrouwenscommissie uit de raad, aldus spreker, wy ho pen dat dat niet een illustratief voorbeeld is voor de achting die u voor de raad, het hoogste orgaan in de gemeente heeft, 'm de pers heeft u al een aantal excuses aangevoerd, die by ons echter uitermate zwak zijn overgekomen. „Ik wist dat myn kaarten goed la gen", heeft u gezegd. Misschien wist u welhoeuwkaartenexactlagenen was daarom een contact met de ver trouwenscommissie eerder een overbodige zaak. Als we weten hoe andere sollicitanten voor 100% in hetongewisse zyn gehouden, hebben wy toch wel ernstige bedenkingen tegen de inside-information, waar over u kennel yk kon beschikken. Misschien dat het spreekwoord: „Wie het dichtst by het vuur zit. warmt zich het best", het hier goed heeft gedaan. Ook het antwoord op de vraag in hoeverre u aan de profielschets voldoet zullen we eerst in de ko mende tijd aan de weet kunnen komen. Op punten, die we thans reeds kunnen beoordelen, is dat niet het geval. Dit is voor mijn fraktie geen verrassing. Het be vestigt alleen maar onze reeds be staande indruk dat het maken van profielschetsen bij deze Commis saris der Koningin en bij deze mi nister vaan Binnenlandse Zaken een zinloos tijdverdrijf is. Wan neer wij nog eens een dergelijke schets zouden maken en de bur gemeestersbenoeming zou nog op de zelfde wijze gestructureerd zijn als dat thans het geval is, zullen wij ons dan ook diepgaand bezin nen of wij nog eens aan een pro fielschets zullen meewerken. Behalve hetgeen ik met betrekking tot de vertrouwenscommissie heb gezegd, is dat geen kritiek aan uw adres, burgemeester. Wy vinden nu eenmaal dat inspraak van de raden by burgemeestersbenoemingen veel groter moet zyn. In een echte demo cratie kiest immers de bevolking haar bestuurders, wy spreken de wens uit dat u, uw echtgenote en uw kinderen in Holten een goede tyd zullen doormaken. Evenzo hopen wy dat Holten met u en door u een goede tyd zal doormaken, aldus spreker. Namens de fractie van de Party van de Arbeid kan ik u daarby onze medewerking toezeg gen. Als het om het bel ang v an onze goede gemeente Holten gaat zyn wy immers één. Dan vervallen de poli tieke verschillen. Voor de komende tijd wensen wy u allen wijsheid toe, zo eindigde de heer Moeliker U ontvangteer! fraaie als u een Gebruik deze Adres Woonplaats Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Woonplaats Hi|/zi| betaalt het abonnementsgeld per ha jaar/per |aar

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7