SAMENWERKEN EN BOVEN DE PARTIJEN STAAN BURGEMEESTER OOK BELANGRIJK VOOR HET PERSONEEL HELP I GEDENKPLAAT MR. ENKLAAR Programma Radio Oost Mr. Van Rappard: Uit het politierapport Waar gaan we heen? Gemeentesecretaris: openheid. Oriënteringsrit KOLTENS NIEUWSBLAD - 6 JULI 1979 - PAG. 5 Een burgemeester is niet alleen belangrijk voor de gemee nte, maar eveneens voor het personeel, dat bij die gemee nte werkzaam is. De burgemeester immers is het hoofd van het gemeentebestuur. Dat betekent, dat hij leiding zal dienen te geven aan dat bestuur. Het gemeentebestuur dat naast vele andere taken ook de zorg heeft voor de eigen medewerkers. Aldus sprak de gemeentesecretaris, de heer G.J. Langenbarg tijdens de installatie, waarin hij het woord voerde namens alle medewerkers van de gemeente. Dat onderdeel van het beleid zal ook van u de nodige tijd en aandacht vragen. Daarbij is het voor ons niet zonder betekenis op welke wijze de personeelsaangelegenheden worden benaderd en vanuit welke gezichtshoek deze za ken worden bezien; koel zakelijk of met gevoel en begrip voor menselijke factoren en omstandigheden. Met andere woorden: met het verstand of met het hart, aldus spreker. 't Wij hopen, dat u de menselijke fac torbij uwoverwegingennietuithet oog wilt verliezen. Er zijn in deze zoveel mogelijkeheden die by wijze van spreken niets kosten maar zó veel doen omdat er zoveel hartelijk heid uitspreekt. Wij hopen tevens dat u zult willen h andelen met de wetpnsch ap d at w ii elkaar nodig hebben, dat wij bij el-- kaar horen, bestuur en medewer kers. Dat de één niet zonder de anderzyn taak kan volbrengen, wetende, dat beiden kwetsbaar zijn, omdat zij werken in een glazen huis, in het licht der openbaarheid. Dat wil zeggen, dat ook de ambtenaren een kwetsbare plaats innemen en dat ze gemakkelijk bloot staan aan kri tiek. Indien deze kritiek terecht is kan dat nuttig zijn en kan die kritiek dienen tot lering en vermaak. Zoals dat voorbeeld reeds eeuwen voor onze jaartelling gebeurde in de As- syrische hoofdstad Ninevé. Daar werd ook kritiek - en lang nietm als - geuit op de ambtenaren. Zij werden namelijk vergeleken meteen zwerm sprinkhanen, die zich zolang het koud is, op de muren legeren; als de zon opgaat vliegen ze weg, en onbe kend is hun plaats. Ik geloof niet dat u zich in Holten daarover zorgen hoeft te maken, vervolgde de heer Langenbarg. Wanneer de kritiek echter niet te recht is, dan ishet v an bel ang, d ater een bestuurder is, die bereid is voor hen in de bres te springen. Wij spre ken gaarne de verwachting uit. dat u uw aandeel hierin zult willen ne men. W ij hopen ook d at u wilt handelen in het besef, dat wij de taken samen hebben te verrichten, een ieder op de plaats waarhy is gesteld. Een ieder in zijn eigen verantwoordelijkheid. Tijdens de korte ontmoeting, die er met u is geweest, is reeds duidelijk geworden, dat u een goede samen werking tussen bestuur en mede werkers bijzonder op prijs stelt. On zerzijds bieden wij gaarne het ver trouwen aan dat nodig is om tot een vruchtbare samenwerking te ko men. wy hopen dat ook u, mevrouw van Rappard, met ons en onze gezinnen zult willen meeleven. Uw belangstel ling voor ons persoonlyk welen wee zullen wy zeer waarderen. Wy spreken gaarne de wens uit, burgemeester, dat u en uw gezin in het mooie Holten een hele goede tyd zult mogen hebben Persoonlijk zou ik hier nog graag een kort woord aan toe willen voe gen. Hetgeen ik reeds heb gezegd ten aanzien van het gemeentepersoneel geldt uiteraard onverkort voor my. z y het wellicht in wat vérsterkte m a- te. De verhouding burgemeester- secretaris is immers zodanig, dat je veel met elkaar van doen hebt. In zo'n situatie kan het gemakke lijk gebeuren dat je elkaar voor de voeten gaat lopen. Dat kan mijns inziens worden voorkomen door enerzijds zoveel mogelijk de grenzen van ieders werkterrein in acht te nemen en anderzijds de soepelheid te hebben niet al te zeer op je strepen te staan. Daarbij is het echter wel nodig, dat de samenwerking wordt gedragen door wederzijds vertrouwen en gevoel voor ieders positie en verantwoordelijkheid. Myn vertrouwen wil ik u op voor hand graag geven. Zowel u als ik komen in een geheel nieuwe situatie Voor my zal uw komst eerst wel vreemd zyn, omdat ik zovele jaren met uw voorganger heb mogen samenwerken, datkna- uweiyks anders weet. Vanzelfsprekend zullen wy dan ook aan elkaar moeten wennen. Het verschil in leeft yd tussen u en my behoeft naar myn mening een vruchtbare samenwerking niet in de weg te staan. Indien wy beiden de wil hebben om in alle openheid en oprechtheid sa men te werken, dan is dat een goede basis om met veel lust en energie samen het werk aan te vatten en te doen wat van ons worfit verwacht. Ik hoop van harte dat wy op deze wyze en in deze goede gezindheid samen zullen kunnen werken, zei de heer Langenbarg. V.l.n.r. igedeeltelyk zichtbaar) wethouder J. Warrink, loco- burgemeestev stegeman, mr. En klaar, mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel. gemeentesecreatris G.J. Langenbarg en de heer J. Vuureg- ge. In de hal van het gemeentehuis heeft donderdagmiddag 28 juni de onthulling plaats gehad van de fraaie koperen gedenkplaat die oud-burgemeester mr. W.nklaar ter gelegenheid van zyn afscheid op 27 april als geschenk van de gemeente werd aangeboden. In de plaat staat gegrift „1945-1979. Met dank aan burgemeester mr. enklaar voor zyn nimmer aflatende inzetm de belan gen van de gemeente en haar inwo ners". Tevens werd bij deze gele genheid door loco-MEESTER H. scheid op 27 en 28 ap Mr. Enklaar zei hiermee erg bly te zijn want deze Stegeman aan het echtpaar En klaar een uitgebreide foto reportage aangeboden van het af twee dagen staan in onze herinne ring gegrift als letters in deze ge denkplaat". Het programma van Radio-Oost van vrydag tot en met woensdag 11 juli ziet er als volgt uit: Vrijdag 6 juli: 1202-1230 Radio Oost zomercircus. nieuws en muziek uit Bentelo plus politierapport. 1703-1800 Radio Oost Zomercircus met levende muziek door REACH OUT vanuit de Grote Tent, Bente- losestr. Bentelo, gem. Delden. Ver der quiz, jong talent en interviews. Zaterdag 7 juli: 1703-1800 Radio Oost, Nieuws en sport met ruim aandacht voor atle tiek, honkbaluitslagen, wielerbe- richten laatste dag Tour de Oude Jan en verder sportnieuws uit Gelderland en Overijssel. Zondag 8 juli: 1103-1200 Radio Oost met nieuws, sport, muziek op verzoek en aan dacht voor dieren in de knel. 1103-1200 Radio Oost, nieuws en sport met als studiogasten zwem- trainers uit Overyssel en Gelder land. Aandacht voor de motorcross Borculo, honkbaluitslagen en ver der sportnieuws uit Gelderland en Overijssel. Maandag 9 juli: 1203-1230 Radio Oost Zomercircus: nieuws en muziek uit Ryssen plus politierapport. 1703-1800 Radio Oost Zomercircus met o.a. de groep Harm Agteres en het Rijssens revue-orkest die op treden in de Parkeerkuil. Verder quiz, jong talent en intervieus Dinsdag 10 juii: 1203-1230 Radio Oost Zomercircus: nieuws en muziek uit Apeldoorn plus politierapport. 1703-1800 Radio Oost Zomercircus vanaf het Raadhuisplein in Apel- Burgemeester Mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard heeft in zijn uitvoerige rede verschillende knelpunten genoemd, die tot een oplossing moeten worden gebracht, zoals de woning nood. Maar hij heeft daarbij de nadruk gelegd op de wens en de plicht om samen te werken in openheid met alle da arvoor in aanmerking komende partners. In deze samenwerking neemt de burgemeester een centrale pl aats in, zo zei h ijV an hem wordt verwacht, dat hij boven de partijen staat, want alleen d&n is een burgemeester in staat ais primus inter pares, als eerste ondzs gelijken, als objectieve en onafhanke lijke figuur het vertrouwen van de gemeenschap te winnen. Hij prees zich dan ook gelukkig, dat alle raadsfracties de centrale plaats in de profielschets hebben verwoord, dat verwacht wordt dat hij boven de partijen staat. ken en deze nog van hogere goed keuring voorzien te krijgen. Profielschets iICJH"' Ook ue profielschets roerde hy aan. Burgemeester Mr. van Rappard be gon zyn rede meteen dankwoord uit te spreken aan het adres van Hare Majesteit de Koningin en aan hen, die de voordracht hebben opgesteld om hem deze gemeente toe te ver trouwen. Het is my dankzy het in termediair van de heer Stegman gegeven de fakkel over te mogen nemen van de heer Enkl'aar. waar van Holten eind april op zo'n in drukwekkende wyze afscheid ge nomen heeft, aldus Mr. van Rap pard. Het Holtens Nieuwsblad opende met de woorden van de heer Enklaar: „Holten is een stuk van myn leven". Terugziende op het af scheid, zoals dat uit de kranten en via gesprekken tot my is gekomen, meen ik te mogen zeggen dat de heer en mevrouw Enklaar deel v-an Hol ten zyn ge woorden! Een uitdaging Van deze voorganger mag ik, zoals gezegd, de fakkel overnemen Voor waar een grote uitdaging; een uit daging echter waaraan voor my geen wedstryd-element verbonden is. Datkan ook niet, omdat de invul ling en de vervulling van het bur gemeestersambt naar persoon, plaatsen tyd bepaald is Dat impli ceert en ik haal hier gaarne de woorden van de heer Enklaar aan - dat ik „het in de ogen van de Hol- tense gemeenschap waarschynlyk wel anders zal doen, dat door my wellicht andere accenten gelegd en andere prioriteiten gesteld wor den" Gaarne zou ik u vanaf deze plaats, mede namens myn vrouw, u mevrouw en mynheer Enklaar har) willen bedanken voor de spontane en hartelijke wyze, waarop u op mijn benoeming hebt gereageerd. Wij hebben het zeer gewaardeerd dat de eerste gelukwens, die ons na de benoeming bereikte, die van u is geweest. Myneheren raadsleden, de omstandigheden waaronder ik myn werkzaamheden in Holten mag beginnen, zyn totaal verschil lend van die ten tyde van de ambt- s aanvaarding van oud burgemeester Enklaar. In 1946, myn geboortejaar, stond de raad voor de taak met voortvarendheid op te bouwen wat in de oorlog verlo ren was gegaan en daarmee de ba sis te leggen voor een verdergaande ontwikkeling. Het is mij gegeven te mogen be ginnen in een financieel gezonde gemeente, die op velerlei gebied een voorzieningenniveau kent, dat men bij een gemeente van deze grootte niet xou verwachten. Bo vendien een gemeente die rijk ge zegend it met landschappelijk schoon, en Ik doel dan niet uitslui tend op de Holterberg. Ik reken het lot mijn taak om niet alleen deze gunstige uitgangspositie te hand haven, maar om samen niet de raad, wethouders en ambtelijke medewerkers deze uitgangsposi tie uit te bouwen en te verstevigen, zonder evenwei de oplossing van knelpunten daarbij achter te stel len. Woningnood Het woord knelpunten noemend, maakt dat ik op een specifiek knel punt nader in zou willen gaan, na melijk de woningnood. In de ge sprekken, die ik tydens de eerste kennismaking met de gemeente raad en de ambtenaren op 19 juni jongstleden mocht hebben, was de woningnood een steeds terugke rende punt van zorg. Komende uit de groeistad Zwolle, ben ik enigszins vertrouwd met het begrip „wervend woonmilieu", waarmee bedoeld wordt dat deze gemeente, die in het kader van de Vedel ijk in ^not a de komende tien jaren plm. 10.000 woningen moet bouwen, hoge prioriteit dient te ge ven aan het;totstandkomen van een aantrekkelykc-, woon-en leefmilieu voor deze nieuwe inwoners. Naar het zich laat aanzien komen die nieuwe woningen er wel, maar de vraag is of aan Zwolle voldoende financiële mogelykheden verschaft zullen worden om behalve wonin gen. ook een werkelyk aantrekkelyk werk-, woon- en leefmilieu tot stand te kunnen blyvenbrengen Desitua- tie zoals ik die in Holten aantref, is bykans net andersom. Het aantal arbeidsplaatsen in de landbouw, nyverheid en dienstensector, neemt gestaag toe. Het voorzieningenni veau staat op een zeer hoog peil en het ruimschoots aangwezige na tuurschoon maakt Holten tot een zeer aantrekkelijke woon- en leef ruimte. Het wervende woonmilieu is dup-k aanwezig, maar op het ge bied van de huisvesting is, zoals de profielschets dat zegt, sprake van een noódtoestand. Gaarne zeg ik u toe dat ik mijn uiterste best zal doen om hierin verandering aan te brengen. Het kan en mag niet de bedoeling zijn dat de burgers van Holten in feite „gestraft" worden door de omstandigheid, dat zij rondom de Holterberg wonen. Ik haast mij te zeggen dat mijn woor den niet uitgelegd mogen worden als zou ik bij voorbeeld ten be hoeve van de woningbouw de Hol terberg willen afgraven!. De prak tijk in Holten van de afgelopen ja ren heeft aangetoond hoe moeilijk het is, om als gemeentebestuur ders staande tussen uiteenlopende en soms zelfs tegenstrijdige belan gen, evenwichtige keuzes te ma- Op een enkel onderdeel van de pro fielschets zou ik nog kort in willen gaan. De opstellers constateren, dat het openbare bestuur de laatste ja ren ingewikkeld is geworden en zij verbinden daaraan de conclusie dat planmatig bestuur noodzake lijk is. Een conclusie die ik gaarne onderschryf. Hiervoor zyn een aan tal argumenten aan te geven In de eerste plaats mogen we er van uitgaan dathet aantal taken dat de gten moeten, of moet ik zeggen „nog mogen" vervuilen toext, terwyl de financiële perspectieven er niet gunstiger op worden. Of om het an ders te zeggen: meer doen met rela tief minder geld. Voorts kunnen we constateren dat de beleidsvelden vaak nauw samenhangen. Eén be slissing of het uitblijven er van beïnvloedt direct het ander beleids terrein. Als voorbeeld zou ik het uit- blyven van nieuwe bouwplaatsen in Holten kunnen noemen, waar door het kleuter- en lager onderwys geconfronteerd worden meteen ver sterkt teruglopend leerlingenaan tal. Een derde argument is gelegen in het gerechtvaardigde velangen van de burgery om over een groot aantal onderwerpen mee te denken en te praten. Dat brengt een veel heid van eisen en verlangens naar voren, die soms niet geheel of zelfs maar vooreen gedeelte gehonoreerd kunnen worden. Het punt van de verantwoording over „het waarom niet" komt dan centraal te staan. Planmatig bestuur zie ik als een be- langryke voorwaarde in de sfeer van de verantwoording voor het ge voerde beleid of de genomen beslis sing. Planmatig bestuur en open heid van bestuur, liggen in eikaars verlengde. Bovendien - en dat is vooreen gemeenteraad wellicht het belangrijkste - verschaft planmatig bestuur de raad het handvat by uitnemendheid om zich integraal met het d a ad werkel yke bestuu r v an de gemeente bezig te houden. Samenwerken in Myne heren, leden van de Raad van Holten, b y m y st aat voorop d at ik zo goed mogelijk zal trachten met u en binnen het College de belangen van de gemeente Holten en zyn burgers voor te staan. Nadrukkeiyk zeg ik met Raad van College, uiteraard by gestaan door de ambtelyke me dewerkers. Besturen is naar myn wyze van zien, en dat geldt zeker voor een burgemeester, een kwestie van samenwerken in openheixt alle daarvoor in aanmerking komende partners In deze samenwerking neemt de burgemeester een centrale plaats in. Van hem wordt verwacht en ik prys my gelukkig dat alle raadsfracties dat ook in de profiels chets hebben verwoord - dat hy bo ven de part yen staat. Alleen dan is een burgemeester in staat als pri mus inter pares, als eerste onder zyns geiyken, als objectieve en on afhankelijke figuur, het vertrouwen van de gemeeaschap te winnen. Hiervoor sprak ik over samenwer king in openheid Als ik lid van uw raad zou zijn, dan zou ik bij het ho ren van deze woorden van die nieuwe voorzitter wellichtmetenige teleurstelling bedenken, dat die nieuwe voorzitter dan toch maar mooi nagelaten heeft tydens de sol licitatieprocedure contact te zoeken met de speciaal ingestelde vertrou wenscommissie. Waarom, zou ikmy vervolgens wellicht afvragen, heeft hy niet in een zo vroegmogelyk sta dium blyk gegeven van zyn wens samen te werken in openheid met de r a adscomm iss ie? Zonder nu op dit onderwerp gede tailleerd in te gaan, ben ik van me ning dat u er recht op hebt te we ten, waarom ik mij niet tot die ver trouwenscommissie heb gewend. Ik besef terdege dat mijn ant woord niet voor een ieder bevre digend zal zijn, maar zoals met vele zaken het geval is, spelen bij vragen als deze rationele- en gevoels-argumenten mee, waar aan niet door een ieder dezelfde waarde wordt toebedacht, zeker niet als partijpolitieke elementen daarbij nog om de hoek komen kij ken. Eerlyk gezegd was ik een beetje ver baasd te lezen in de notulen van de raadsvergadering van 18 december 1978 dat er een vertrouwenscom missie was ingesteld. Ikhaddat niet verwacht. Geruime tyd ben ik bezig geweest met de vraag: wel of niet contact opnemen. Het resultaat van myn overwegingen kent u: ik heb het niet ged aan. Waarom niet; d at is de vraag waarop ik een kort ant woord zal geven. Voorstander benoeming door de kroon In de eerste plaats moet ik u zeggen dat ik voorstander ben van de door de Kroon benoemde burgemeester en ik uit dien hoofde toch wel moeite heb met het verschynsel vertrou wenscommissie. In de tweede plaats zet ik de nodige vraagtekens als het gaat om de structuur of liever ge zegd de wyze van functioneren van vertrouwenscommissies. Aan de winst van een 1 andel yk uniforme benoemingsprocedure wordt myns inziens afbreuk gedaan door het in voeren van geval tot geval verschil lende procedures by vertrouwens commissies Beide overwegingen hebben my .doen besluiten geen con tact op te nemen met de vertrou wenscommissie. Nogmaals, myn motivering zal niet iedereen aan spreken, maar ik hoop dat ons de tyd en de gelegendeid gegeven zal worden om wederzyds te werken aan de totstandkoming van een ver trouwensrelatie waarin persoon- lyke opvattingen gerespecteerd worden. Dat kost enige tyd, althans meer tyd dan de duur van een even tueel gesprek met een vertrouwens commissie. betrek hierin tevens wethouder Warrink en de heer Langenbarg, voor het prettige eerste kennisma kingsbezoek in Hasselt, dat alkect gevolgd kon worden door een tegen bezoek aan cie raad en de ambtena ren. Wat ons betreft: de start kon niet beter, aldus de burgemeester. Ook voor my is een dierbare wens in vervulling gegaan, maar dat my zo'n aantrekkelyke gemeente zou worden toebedeeld, maakt myn vreugde alleen maar groter. Het zyn van burgemeester van Holten brengt ook verplichtingen met zich mee. U hebt daar in uw rede gewag van gemaakt. Kenneiyk om mij niet af te schrikken, hebt u slechts enige aandachtspunten uit vele de revue laten passeren. Ik kan u de verzeke ring geven dat ik met veel enthou- s i asme m yn fe itel ijke t a ak in Holten zal aanvangen, alben ik dankbaar, dat ik dan tenminste nog één dag heb om mij voor te bereiden op myn eerste B en W-vergadering, ik dank u tevens voor het in mij ge stelde vertrouwen, dat wij er in zul len slagen om in eendrachtige sa menwerking met elkaar aan het werk te gaan om het belang van de gemeente Holten te dienen. Ik zal al les in het werk stellen om dat gege ven vertrouwen waar te maken. Mr van Rappard richtte enige woorden tot de heer Langenbarg en via hem tot alle ambtelijke mede werkers. Bij de vele gelukwensen, die ik de aaopen dagen mocht ont vangen, warenerookeen aantaldie een dubbele gelukwens bevatten. Enerzijds gericht op mijn benoe ming, anderzijds op de omstandig heid dat ik mij gelukkig mocht prijzen met een zeer deskundige gemeentesecretaris en een be kwaam ambtenarenkorps. U allen kunt zich verzekerd weten v an mijn d a ad werkël ijke bel angptell ing voor uw aandeel in onze gezamenlijke bestuursarbeid, zei mr. Van Rap pard. Gaarne wens ik u en mijzelf toe, dat ik mij spoedig opgenomen mag weten in die ambtelijke ge meenschap, waarmee ik al even kennis heb kunnen maken. doom. met levende muziek dmthe Real Butterband. Verder quiz, Jong talent en invkews. Woensdag 11 juli: 1203-1230 Radio Oost Zomercircus met nieuws en muziek uit Zutphen plus politierapport. 1703-1800 Radio Oost Zomercircus vanaf De Schupstoel in Zutphen met muziek van de Strodorpers, quiz, jong talent en Intervieuws. Inde avond op 26-6-79 is er een flets gestolen van J.F.T. uit Holten. De fiets stond op het schoolplein van de lagere school „het Kompas" in de Hoffestraat. Op 27-6-79 heeft er een aanrijding plaatsgevonden in de Oranje straat. Van A. uit Zelhem stond met zyn vrachtauto goedfkte los sen by P. in de Oranjestraat. Op dat moment kwam H. uit Hui sen aan rijden, zag de stilstaande vrach tauto te laat en botste tegen deze vrachtauto. De vrachtauto kwam via de auto van G. uit Boekelo te gen de pui van P. tot stilstand. Er was alleen materiële schade. Op 27-6-79 werd de flets van If. uit Holten by het zwembad ont vreemd. In de nacht van 28 op 29-6-79 werd er ingebroken by M. in Holten. Men is binnengekomen via een raampje. Allesudoorzocht, er wordt niets vermist. Op 2-7-79 werden verscheidene rui ten van het gymlokaal aan de La- geweg vernield. Het afgelopen weekend nam de po litie op de Kol een geheime zender in beslag. De zender was geïnstal leerd in een auto. Tegen de 20 jarige Holtenaar J.S. werd proces-verbaal opgemaakt. BIOS ALMELO 5 t/m 11 JULI PALACE vr.ma.di. 14.30,20.00 uur, Pas op of we slaan erop los, za. 18.45, 21.15, alle leeft., zo. 15.30, 18.45, 21.15, idem, wo. 20.00 idem, za. wo. 14.30 u. Dik Trom en het Circus, zo. 13.30 u. idem. VAROSSIAU vr. ma. di. wo. 14.30,20.00 uur. The big bus, za. 18.45,21.00 u. idem alle leeft., zo. 14.30, 18.45, 21.00, idem., za. 23.15 u. Porno fantasieën van fantasieën Politie Dank Mr. van Rappard dankte de heer Stegeman voor zyn hartelyke installatie-rede, die voor hem me teen de afeluitingbetekendevaneen periode van 2 maanden als waar nemend burgemeester. Het enige wat ik daarvan mee heb mogen maken, zyn de voorberei dingen voor deze installatie U had slechts een zeer korte voorberei dingstijd. maar de kwaliteit heeft daar duidelyk nietonder gelf. Mede namens myn vrouw dank ik u en ik Tijdens deze bijeenkomst was het mij overigens blij te moede, ook de groepscommandant van de Rijks politie te ontmoeten, onder het ge meentepersoneel. De verzuchting van oud-burgemeester Enklaar bij zijn installatie „Helaas mijne heren van de politie, ,kan ik u niet meer onder de gemeenteambtenaren rangschikken", is nog steeds ac tueel, maar de band met.de locale gemeenschap is toch kennelijk zo sterk dat u zich als v anzelfsprekend tot het gemeentepersoneel hebt gere kend. Als de Vereniging van Neder landse Gemeenten haar zin krijgt komt het ook nog eens zover. Hoe dan ook georganiseerd, gemeente- of rijkspolitie, de politiezorg heeft mijn grote belangstelling en een goede verstandhouding tussen bur gemeester en groepscommandant word£ door mij zeer op prijs gesteld. Burgemeester VanRappard dankte zijn collega, mr. Drijber. van Zwol le, die met diverse vertegenwoordi gers aanwezig was U hebt mij op kameraadschappe lijke wijze ingevoerd in de gehei men van de burgemeesterlijke keu ken, waarvoor ik u altijd dankbaar De M.A.C „De Holterber" organi seert 7 juli de vyfde oriënteringsrit in dit seizoen. Deelnemers kunnen starten in de Af sport) en Bftoer- klasse». De rit van plm. 35 km. is uitgezet binnen de gemeente Hol ten. De uitzetters hebben het voor de tourklassers niet al te lastig ge maakt zodat dit ritje in 't byzonder interessant is voor de vakantie gangers. De start is om 19.00 uur by clubhuis „De Biester" Stationsstr.) zal blijven. Zo nu en dan had ik wel eens de indruk dat het een stoom cursus was, maar als ik goed geïn formeerd ben is het grote voordeel van hogedrukpannen, dat de er in bereide gerechten niet kunnen mis lukken! Nu ben ik de laatste om te beweren dat mijn brouwsels altijd even smakelijk en verteerbaar wa ren, maar dankzij uw onbetwiste fijnproeverij werd mij dan duide lijk welke ingrediënten ik vergeten had toe te voegen. Ik prijs mij ge lukkigbij uhet vak" geleerd te mo gen hebben en voor de goede sfeer waarin dat heeft plaats gehad. Zo staan wij dan inderdaad als be trekkelijk onbekenden tegenover el kaar Voor mijn vrouw en mij bete kent het een nieuwe periode in ons leven waarvoor wij ons, ieder op zijn eigen terrein, roet vole overgave in willen zetten. Gaarne zouden wij zien dat voor ons de aantrekkelijk heid van het burgemeestersambt snel groeit, omdat dat, getuige de woorden van Wethouder Stegeman, inhoubat bestuurder en bestuurde dichter bij elkaar komen en wij ons met onze kinderen in de Holtense gemeenschap opgenomen mogen weten. Daarmede verklaarde de burge meester het voorzitterschap van de raad te hebben aanvaard. Na de rede vanMr Rappard werd achter volgens het woord gevoerd door de heren De Waard (VVD), Moeliker (P vd.A i, Van Schoten (Gem. Be lang), Nijkamp (CDA) en door ge meentesecretaris de heer Lange nbarg. Daarnaspraken nog diverse vertegenwoordigers, o.m van het onderwijs etc. Men ziet daarvoor el ders in dit blad. Vsrvolg op pag. 7

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5