AGENDA Jammer dat er geen contact de vertrouwenscommissie A. J. Nijkamp: Hoop op en vertrouwen in aanspreekbaarheid MEDISCHE DIENSTEN J. de WAARD: V.V.D.: KERKDIENSTEN Rondvraag Twee vragen Bergruiters- nieuws HOLTENS NIEUWSBLAD S. BAKKER Aanspreekbaar Eigen schets HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 JULI 1979 - PAG. 3 Vervolg van pag. 1 kan verlaten. Daardoor wordt uw taak niet onaanzielijk verlicht. Mijnheer de burgemeester, u en wy, staan vandaag, ook na onze pretr tige eerste kennismaking, nog als betrekkelijk onbekenden tegenover elkaar. I Bij beiden nog de onzekerheid lover de wijze, waarop wij elkaar zullen kunnen vinden in de arbeid, die wij gezamenlijk van nu af aan I zullen hebben te verrichten, maar bij beiden, u en ons - zo hebben wij dat ervaren in de gesprekken, die wij reeds voerden-de vaste wil ora in eendrachtige samenwerking met elkaar aan het werk te gaan, bij beiden eveneens het vaste ver trouwen, dat wij daarin slagen zul- len. Dit, mynheer de burgemeester, mag het uitgangspunt zijn van waaruit wy vandaagmetu van start gaan. Zo moge dan onze samenwerking by het voeren van de huishouding van de ge meente Holten gedragen worden door het vertrouwen in elkaar, door de wil ook, om het belang van onze gemeente te dienen met de inzet van al onze talenten, door de overtuiging, dat slechts in een vriendschappeiyke en op rechte gezdid ons werk kan strekken tot een zegen voor de vervulling van de taak, waar voor wy tezamen staan. Burgemeester en mevrouw van Rappard. U bent ons welkom, weest één der onzen. Moge het u gegeven zijn om onder Gods ze gen een goed burgemeester en een goede burgemeestersvrouw van Holten te zijn, tot zegen van onze gemeente en tot vreugde en voldoening van u zelf, aldus de loco-burgemeester, die De aankomst hij de scholenge meenschap in de Haarstraat. daarna Mr. van Rappard de ambtsketen omhingen de voor zittershamer overhandigde, waardoor hij het voorzitters chap overdroeg. Heden, 2 juli 1979, is voor u, burgemeester en uw gezin, maar ook voor de burger lijke gemeente van Holten het begin van en nieqperio- de. Een periode die van daag nog als een onbe schreven blad voor ons ligt. Uw installatie heeft plaats onder gans andere omstan digheden en in een geheel andere tijd als die van uw voorganger, onze hoogge achte oud-burgemeester mr. W.H. Enklaar. Zo begon de heer A.J. Nijkamp in de installatie-vergadering zijn rede die hij hield na mens de C.D.A.-fractie. Wij kunnen niet nalaten te memo reren, dat bij diens installatie uw vader, toenmalig burgemeester van Olst, aanwezig was om de jonge De sleutels van het gemeentehuis, het kabinet en het archief werden burgemeester van Rappard over handigd door oud-burgemeester Mr. W.H. Enkiaar. In zijn rede, die de neer j ae Waard heeft uitgesproken namens de V.V.D. en en waarin hij, evenals andere sprekers de gelukwensen in verband met de benoeming van Mr. van Rappard uitsp rak, sprak hij de hoop uit dat de nieuwe burgemeester rijk met inspiratie gezegend mag zijn en de aangebroken periode een gelukkige voor de hele plaatselijke gemee nschap. Een kleine variatie op een bekende slagzin KERKDIENSTEN NED. KERV.KERK. 8.30 en 10.15 uur ds. W. Vons Op pasdienst (10.15 u. MEVR. Admi raal en Gerard Vuuregge. Uitr gangscoll. Interkerk. Recreatie- werk. Na de 2e dienst koffiedrinken met de gasten in „Irene". GEREFJtERK 8.30-10 00 Kinderoppas en 19 15 uur Ds. G W.H. Peddemors In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing Na de 2e dienst„koffie-uurtje" met de gas ten in gebouw .Rehoboth". Koffie- schenken mevr van Dijk-De Waal en mevr Ekkelkamp-Beute. Kin- deroppasd lenst mevr Beldman- Beltman, mevr Kruimelaar- K is tem aker, mevr Aanstoot- Voortman <res Mevr. Meyerink- Stam, Anny Getkate, Bea Brink man (res.) RJLKERK (Geb. „Irene") Zaterdag: 17.00 uur - zondag: 9.30 uur. 9.30 uur ds C.O^AddLnk Uitgangs- coU. Interk. Recreatiewerk. 0KKENBR0EK 9 30uurmevr G I de Heer-Berkhof NIEUW HEETEN o Zaterdag 19.00 uur, zondag: 8.00en 11.00 uur luidt: Holten is een gemee nschap. waar u gewoon uzelf zult kunnen zijn, aldus spreker. Een terugblik op het begin van de vacature,, toont ons, dat vanaf de door uw voorganger, de heer En klaar ingediende ontsla gaanvraag er in deze kring enxer de plaatselijke bevol king veel is gepraat over de opvolging Ruim 7 maanden van discussie en van toenemende spanning. De ge meenteraad heeft, eensgezind als hy is. zeer tydig de gedachten laten gaan over wat wordt genoemd een profielschets voor de door haar ge wenste voorzitter. De gemeente raad heeft, verbrokkeld als ze soms helaas is wanneer puntje bij paaltje komt. twee schetsen aan de com missaris der Koningin voorgelegd Wat daarvan ook zy: Een schaap met 5 pooten hebben we niet ge kregen. Er is door de raad ook niet gevraagd om een schaap. Evenmin om een leeuw. Als wy al het schets- werk kort samenvatten, en onze ei gen verwachtingen daarby tevens verwoorden, dan luidde de uit komst van die puzzel: Een bestuur- lyk manager die met kennis van zaken en in alle openheid de ge meente leidt. De VVD verwacht en vertrouwt dat u een dergelijk persoon zult biyken te zyn, zei de heer de Waard Uiteraard zyn wy allen de afgelopen maanden zeer benieuwd geweest naar wie onze nieuwe burgemeester zou gaan worden. U kunt er dus van op aan, voorzitter, dat de kranten artikelen, die in de achter ons lig gende weken ons allerlei wetens waardigheden hebben doorgege ven over u en uw gezin, met een zekere gretigheid door vrijwel ie dere Holtenaar zyn gelezen. Einde- ïyk kwam er wat informatie los. Tot voor enkele weken geleden waren wy onkundig over hetgeen ons'bo ven het hoofd hing Dit doet ons terugdenken aan de vertrouwenscommissie Het ligt voor de hand dat in deze moderne tyd van roepen oin be stuuriy ke openheid de door de raad ingestelde vertrouwenscommissie kan dan wat ons betreft dit onder werp worden beschouwd als afge handeld Dit brengt ons by een ander punt. J. DE WAARD (VVD) de hoop had in de hele procedure een nuttige taak te kunnen gaan vervullen. Die hoop heeft kunnen veranderen in desillusie. De ruim 80 sollicitanten zijn op de hoogte gebracht van het bestaan van een vertrouwenscommissie en van het gevoelen van de gehele raad daaromtrent. Op 4 na hebben zij allen gemeend deze commissie van fraktievoorzitters geen reac tie waardig te keuren. Aan nadere informatie en aan een persoonlijk contact hebben de kandidaten kennelijk geen behoefte gehad! En dat terwijl de redenatie van de commissie toch zo simpel was. Namelijk deze: Wie meent cr heden ten dage nog een betrekking te kunnen bemachtigen zonder tij dens de sollicitatieprocedure zelfs maar enig contact met het betref fende bedrijf gehad te hebben? Wij realiseren ons dat het geen ge woonte is om tydens een wel komstwoord vragen te stellen. Maar een tweetal borrelt ons zó op de tong, dat we het niet laten kun nen. Onze eerste vraag is: Op welke ma nier en op grond waarvan zouden, naar uw mening, uw kansen by de sollicitatie zyn verkleind ten ge volge van een contact met de commissie? De tweede vraag luidt Welke feiteiyk onjuiste informatie heeft by u een verkeerd beeld over de samenstelling van de vertrou wenscommissie doen postvatten en uit welke bron kwam die tnfor niat.iev Graag nodigen wij u uit om beide vragen te beantwoorden Daarmee Het stellen van concrete vragen is karakteristiek voor een vergade ring van de gemeenteraad. Zeker tijdens het agendapunt „Rond vraag" Dat op de agenda voor vandaag by wyze van uitzondering het punt rondvraag staat vermeld geeft ons reden tot het maken van een tweetal korte opmerkinge e eerste is, dat w/hierby deelgenoot maken van ons verdriet over het feit, dat tot vóór de dag van van daag deze raad altyd zonder rond vraag haar vergaderingen hield De tweede is, dat wij met onze vra gen van zojuist u tegelykertyd een proeve hebben willen geven van de directe wyze waarop wy ons hart plegen uit te storten. Het denkkader, van waaruit de fraktie van de V.V.D. haar werk verricht, luidt (en dat zal u niet nieuw in de oren klinken): Met eer biediging van ieders persoonlyke levenssfeer en op een rechtvaar dige wyze deze gemeente besturen met open vizier en heldere taal, en slechts dén regulerend optreden wanneer zulks onvermydelijk is Wij komen tot een laatste gedach te U treft het, voorzitter, dat u juist op dit ogenblik onze gemeente binnen komt. Het is een geschikte periode om pjstig in het Holtens wel - en - wee rond te gaan snuffelen, als we dat zo wat minder stylvol mogen zeggen. De raadsleden zyn of gaan binnenkort met vakantie. Voor het ambtenarenkorps geldt hetzelfde: de tent en de zon houden ons nu vaak méér bezig dan de begroting, de woningbouw of andere belang rijke zaken. Ondertussen is het el ders in het dorp drukker dan an ders. Velen komen jaarlyks naar hier om hun vakantie door te bren gen. Wy raden u aan om tydens het inwerken met tussenpozen wat ontspanning te zoeken. Byvoor- beeld met houthakken, in competi tieverband met de zomergasten. En als half augustus ons dorp weer rustig is geworden zyn holtenaren onder elkaar. In het bestuuriyke werk zullen we dan nader kennis maken. Naast het welkom dat onze fraktie u toeriep, wensen wy u in de ge meente Holten toe Voorspoed. Vertrouwen en Daadkracht zo etnrimde de h«H»» de Waafd burgemeester Enklaar als collega te verwelkomen. Toen een door oorlog en bezetting geteisterde gemeente, nu een gemeente die u zelf hebt betiteld als „een lot uit de loterij". Waren in 1946 de bestuur lijke probwx groot, dit betekent niet dat er voor 1979 geen proble men zouden zijn. Integendeel, de vraagstukken, die zich op bestuur lijk vlak bij ons aandienen, zijn in de loop der jaren steeds ingewik kelder geworden. Met name in onze tijd wordt van het bestuurlijk ap paraat veel gevraagd. Het voortdu rend afwegen van belangen, om te komen tot een optimaal effectief beleid ten goede van de gemee nschap. die wij helften te dienen, vereist een steeds grotere deskun digheid, meer inzicht, veel wijsheid en de volle inzet van hen, die tot deze grootse taak worden gegre pen, zei de heer Nijkamp en hij ver volgde: In onze profielschets hebben wij u het portret geschilderd van de bur gemeester, waarvan het CDA mee nde, dat onze goede Holter gemee nschap recht op zou hebben. Hope lijk hebt u zich daarin herkend. Het zal u niet ontgaan zijn, dat Holten binnen zijn grenzen veel boeiends heeft te bieden. Een plattelands gemeente met de landbouw als een zeer belangrijke bron van inkoms ten, naast een groeiend arsenaal van industriële en ambachtelijke bedrijven, binnen een gebied met veel natuurschoon. Een oord voor veel vakantiegangers om te recreë ren, door zijn geografische ligging met name op onderwijsgebied een duidelijke regionale functie vervul lend. U zult begrijpen dat dit voor Holten op bestuursniveau zijn specifieke problemen met zich meebrengt, waarbij het u niet geheel onbekend zal zijn, dat de woningbouw in Hol ten de laatste jaren, buiten de schuld van hen die bestuurlijke verantwoordelijkheid droegen, no deloos en op onverantwoorde wijze is vertraagd. Het doet ons dan ook deugd dat u op Sallandse bodem bent geboren, en dat ons Sallandse laónd voor u geen onbetreden ge bied is. Hoewel Holten door zijn centale ligging en goede bereik baarheid een pluriforme bevolking heeft, vindt u hier toch bij uitstek een plattelandsgemeente, met een aoor de historie gegroeide karakte ristieke inslag, met een eigen Hol ter traditie, die wij in hoge ere hou den en zich kenmerkt, ondanks de verschillen van levensbeschouwe lijke aard. in een geest van saamho righeid en Saksische gemoedelijk heid. Kortom:'een volksaard, die het waard is haar vertrouwen te hebben. Wij hopen, dat het u gegeven mag zijn, dat vertrouwen spoedig te winnen en op u een woord van ho ger orde van toepassing mag zijn ..Uw vriendelijkheid zij alle mensen bekend" Uw kennismakingsbezoek van 19 juni j.l. geeft ons daartoe veel ver trouwen. A.J. NIJKAMP (CDA) litieke achtergrond een aantal za ken vrij hard te moeten zeggen Onze fractie hechtte, naast enkele voorwaarden, verband houdend met het eigen karakter van onze plaatselijke leefgemeenschap, veel waarde aan een kerkelijk meele vende burgemeester, waarbij haar voorkeur uitging naar iemand van eigen politieke huize, doch zich ook kon verénigen met een burgemee ster van VVD-signatuur. Vandaar dat uw benoeming ónze fractie niet heeft teleurgesteld. Hetgeen ons wel teleurgesteld heeft en wij moe ten dit over uw hoofd heen toch wel even kwijt is de inbreng die de raad heeft bij een burgemeesterbenoe ming. V/ij zijn daarmee een erva ring rijker maar een illusie armer geworden, aldus de heer Nijkamp. In onze tijd, die vol is van openheid, openbaarheid, inspraak en mede zeggenschap, hebben wij een leemte ervaren, dat de raad als eerste betrokkene zo'n geringe in vloed had. Op dit ogenblik, in deze bijzondere raadsvergadering, heeft onze fractie er echter méér behoefte aan om zich te richten op de toe komst. V/ij hopen, dat het u gege ven mag zijn op een vruchtbare wijze samen te werken met onze mensen met wie u dagelijks zult verkeren, uw naaste medewerkers, onze gemeente ambtenaren, de lei ding gevenden bij het onderwijs, onze gemeentelijke adviseurs. V/ij hopen op een hechte samen werking zowel binnen het college als binnen de raad, een samenwer king op basis van wederzijds ver trouwen, waarbij u de raad en het collgege in haar eigenwaarde laat tot de uitvoering van de haar toe vertrouwde taken en de raad, als hoogste bestuursorgaan in deze gemeente, zo zal functioneren dat daarmee de belangen van onze burgerij het meest zijn gediend. Vanuit onze fractie treden wij u met vertrouwen tegemoet. Zo is onze opstelling geweest in het verleden, zo zal onze opstelling zijn in de toe komst, daarbij iedere vorm van po larisatie volkomen van de hand wijzend vanuit onze levensbe schouwelijke visie. Ook in de raad het Evangelie aanvaardend als richtsnoer voor ons politiek hande len. V/ij hopen dat wij elkaar zo zul len respecteren, elkaar zullen vin den, wetend op elkaar aan te kun nen, op elkaar te kunnen rekenen. Wij wensen u van harte toe, dat u de Holter ambtsketen, die u zoéven is omgehangen, het teken van uw waardigheid met ere zult dragen. De Here onze God zegene u en Hij stelle u tot een zegen, zo besloot de heer Nijkamp. Zaterdag 7 juli: 19.00 uur Start oriènteringsrit M AC „De Holterberg" by clubhuis „De Biester" (zie adv. en ber.) Zondag 8 juli: 14.00 uur Discobal in café „De V/ippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 9 t.e.m. vrijdag 14 ju li: KINDERVAKANTIEWEEK 19789 Woensdag 11 juli: 19.30 uur Ledenvergadering IJsclub „De Noordpool" in café Jansen (zie ber.) Dxrdag 12 juli: 19.00 uur Eerste Houthakkers- feest in het Dorpscentrum (zie adv.) 20.00 uur Algemene Ledenver gadering „Het Groene Kruis Holten" in het wykgebouw, Gaardenstraat (zie adv Woensdag 18 juli: 19.00 uur Puzzelrit voor auto's en fietsen M.A.C. „De Holterbe rg". Start by clubhuis „De Bies ter" Hoofdprijs busreis naai Antwerpen. Op het door de L R. „De Oosterhof- ruiters" te Ryssen gehouden con cours voor streek 5 en 6 werd Theo van Dyk met „Passepartout" eerste in de L-dressuur. Dirk Aaf- tink werd vierde in dressuur B en en in de M-dressuur was de vierde voor Ingrid Dieperink met „Furie". Paulien KleinBog won met „Parci- pal" Holterberg" derde prijs in het B-springen. Advertentie-adviseur: W. FRESERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, Waar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 Zoals wij reeds opmerkten kent Holten zijn verschillende stromin gen. V/ij hopen, dat spoedig zal blijken, dat u als burgemeester aanspreekbaar zult zijn voor de hele Holter bevolking, voor iedere inwoner persoonlijk en voor elke gezindte van welke levensbe schouwelijke grondslag ook, zon der onderscheid, en de kunst zult versm op uw eigen wijze te kunnen inspelen op de hedendaagse situa ties met inachtneming van de ge groeide tradities en het karakter van ons Holter volk. Onze fractie hecht er grote waarde aan, dat u zich met ons zult inzet ten voor een ruimtelijk beleid waarbij, binnen de grenzen van onze met veel natuurschoon geze gende gemeente, voor het beheer, waarvan wij steeds een open oog dienen te hebben, toch voldoende ruimte is voor iedere vorm van wo- nen en werken. Onze fractie, en wij hopen u met ons geeft, hoge priori teit aan onze agrariërs en de ver dere ontwikkeling van economisch gezonde landbouwbedrijven, naast een beleid dat er op gericht is. de mogelijkheden te scheppen waar binnen onze munstand, ambachte lijke en industriële bedrijven zich tenvolle kunnen ontplooien. En op het gebied van de volkshuisvesting zich zo in te zetten, dat Holten geen vergrijzende gemeenschap wordt, uiteraard daarby onze bejaarden en alleenstaanden beslist niet ver getend. Vervolg op pag. 5 Zoals u weet heeft de fractie van het CDA gemeend tijdens de procedu re toen de raad zich voorbereidde >p de as burgemeestersbenoe een eigen piutlelstTiels te moeten komen Zij meende vanuit haar pa ARTS J.F. Sytsema, Keizersweg 32, tel. 1870 Spreekuur: 11.00 en 16.00 ii. By spoedgevallen bellen 05483-1870 WIJKVERPLEGING Zr. M. Koggel, Magyenenk 155, Deventer, tel. 05700-25757 bgg. 22700. Spreekuur wijkverpleeg kundigen en aflialen van ver pleeg artikelen 13.30-14.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat ZAKENVERVOER AMBULANCE Telefoon dienstdoende arts (1870) of alarmnummer: 0011 ZIEKENFONDS Maandags mobielkantoor par- keerterr. Sporthal Keizersweg van 9-11 u. TANDARTS J.A.M. Becker, Witte de Withl. 2 Nijverdal, tel. 05486-54608 (pri vé), praktyk Stationsstraat 8, tel. 12146. ZUIGELINGEN-CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in hetGroene Kruisgebouw. straat 5, tel. 05483-1515 GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.ejn. vryd. 8.30-9.30 uur. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Kantoor Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.ejn. vry- dag 8.30-9.30 uur. Tydens de weekends zyn Maatschapp. Werk evezinsverzroging bereik baar onder nr. 05486-16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Zaterdag 7 t.e.m. vrydag 13 juli A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis tel. 05483- 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 7 t.e.m. vrydag 13 juli: Electra: J. Kolkman, Gaardens traat 13, tel. 1368; Gas J. Bos- schers, Liezenweg 26, tel 1945. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G.J. Kraay, tel. 2299. DIERENARTS Th A Oosteubrug Diesscnplas POLITIE Telefoon 1352-2665 en 2655. 's Avonds na 6 uur: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (Dagen Nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3