Vertrouwen hoofdzaak g.w. mm® Vertrouwen en steun UITVOERING WINKEL SLUITINGSWET 1976 mn VACANTIE M. v. Schooten: zaamheden ligt voor u. Mogelijkhe den tot het nemen van initiatieven en problemen, die om een oplossing vravzijn er te over, maar ik kan u naast de opsomming van taken en verantwoordelijkheden, die u wachten, verzekeren, dat u daarbij een uitstekend korps van ambtena ren ter beschikking sta at. Ik heb met grote erkentelijkheid in de achter ons liggende maanden mogen on dervinden hoe zeer men zich op de toewijding en deskundigheid van de Holtense gemeente-ambten aren Vervolg op peg. 3 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat sqj by hun besluit van 4 juli 1979 op grond van artikel 10, eerste lid, van de Winkelsluitingswet 1976 vrijstelling hebben ver leend van: a. het verbod, vervat in de arti kelen 2, eerste lid, onder b en 7, van genoemde wet op 12,19, 26 juli en 2 augustus 1979 ge durende het tijdvak van 18.00 tot 21.00 uur ten behoeve van het te houden houthakkers- feest; b. het verbod, vervat in artikel 7 van genoemde wet op 24, 25, 26 en 27 juli 1979 gedurende het tijdvak van 19.00 tot 24.00 uur ten behoeve van het te houden 25e Dorpsfeest. Dit besluit ligt voor een ieder ter gemeente secretarie afd. Alge mene Zaken ter inzage. Holten. 6 juli 1979. Burgemeester en wethouders voornoemd, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. Van 14 t.m. 28 juli is de heer Gedurende deze periode kun nen advertenties ingeleverd worden bij Wiggers, Kolweg 14, Holten Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hoitens Nieuwsblad" Met de sfeervolle eenvoudige, maar toch veelzeggende handeling van het omahngen van de ambtsketen en het overhandigen van de voorzittershamer, heeft loco burgemeester wethouder H. Stegeman maandagmiddag tijdens de installatie van Mr. W.L.F.C. Ridder van Rap pard tot burgemeester van Holten een streep gezet onder de korte burgemeesterloze periode van Holten, die zoals bekend vanaf 30 april was ontstaan. De dag van de instal latie heeft zich gekenmerkt door een globaal genomen vriendelijke sfeer. Uit de vele toespraken, die tijdens de speciale raadsvergadering werden gehouden, bleek dui delijk dat men de nieuwe burgemeester gaarne het ver trouwen wil schenken. Dat vertrouwen heeft de jonge burgervader ook gevraagd. E.M. v. SCHOOTEN (GEMEENTEBELANG uit, dat de samenwerking binnen de raad dezer gemeente en de sa menwerking van de raad met het college mag resulteren in waarde ring en wederzijds vertrouwen. Tenslotte wensen wij u als eerste burger van Holten toe, dat het u ge geven mag worden Holten zodanig te besturen, dat het voor de hele ge meenschap een zegen mag zijn een Ridder van Rappard tot burgemee ster te mogen hebben. God zegene uw arbeid, zo eindigde de spreker Vrijdag 6 juli 1979 31ejaargang - no. 27 Hoofdredacteur J. Wigger Kolweg 14, tel. 05433-135 Red. medewerker D. J. Mondec Verzetstraat 70, tel. 05483-269 Stlch tl ngsbe stuu i Kozakkenstraat 5, tel. 05483-302 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1666 Door mevrouw Wansink werden op de grens van Holten en Nieuw Heeten aan mevrouw van Rap pard bloemen aangeboden. De installatiedag, de tweede juli, zoals die zal worden ingeschreven in de locale historie, begon met de i begroeting van het gezin-van Rap pard door B. en W. en gemeentese cretaris de heer Langenbarg aan de (grens van de 'gemeente by de boer- dery gebrs. Wansink aan de Raal- Zonder veel ophef te ma ken hebben de doorgaans bedachtzame Holtenaren de nieuwe, jonge burge meester in hun midden verwelkomd. Dat is niet alleen gebleken uit de vele toespraken, die op zo'n unieke installatiedag nu eenmaal worden gehou den door raadsvertegen- woordigers en anderen, die instellingen etc. repre senteren, maar dat is met name ook geconstateerd tijdens de receptie, die maandagavond in de aula van de Scholenge meenschap plaats had Het moet burgemeester Mr. Van Rappard en diens echtgenote toch wel deugd hebben gedaan, dat door velen ook een atr tentie werd geoffreerd De nieuwe periode van de burgemeester is nog een onbeschreven bladzijde. Wat deze zal brengen ligt volkomen in het verschiet. Wel is gebleken dat Mr. van Rappard toch wel duidelijk de knelpunten ziet, die in een groeiende gemeente als Holten om een oplossing vragen. Dat hy daarbij geen enkele toezegging heeft gedaan ligt voor de hand Sym pathiek en hoopgevend doet het wel aan te verne men, dat hij zich wil inzet ten om in samenwerking met wethouders en raad oplossingen te realiseren. Gemakkelijk zal dit uitr eraard niet zijn, omdat ook een gemeente, welke plannen zij ook wil uit voeren, afhankelijk is van wat de centrale overheid voorschrijft. Eén ding staat in al de redevoerin gen wel voorop, men wil die nieuwe burgervader gaarne het vertrouwen geven waarom hij heeft gevraagd. Daar kan hij op rekenen. Dat zal hem zeker stimuleren. terweg. Door mevr Wansink wer den aan mevr van Rappard bloe men aan geboden. In de buurtschap Espelo waar het burgemeesters echtpaar voet op Holtense bodem zette hadden buurtbewoners een ereboogje gebouwd met een span doek het opschrift „Welkom in Hol- ten"en was over een lengte van een 'paar honderd meter langs de Raal- terweg aan bermplaatjes een leuke bloemverstering aangebracht. Deze attentie werd door de heer en me vrouw van Rappard zeer gewaar deerd Op de gezellige rit in de ou derwetse wagentjes van de Holtense Koets'n Keerl's „De Bergryders" naar Holten werd een stop gemaakt by de kleinste school in Holten „de Splo-school" waar het hoofd der school de heer Hol namens de Espe- loérs een woord van welkom sprak Hy bood mevr Rappard bloemen un offreerde aan ridder van Rap pard een fles (Frans) geestryk vocht Alle leerlingen van de school w a ren present om met vl aggetjes het burgemeestersechtpaar met hun drie kinderen Aimile. Rebecca en Lour'a een hartelyk welkom toe te zwaaien De koetsjes reden hierna met het gezin van Rappard en het gemeentebestuur naar de voorop ambtswoning met de H M V drum band en de majorettes voorp voorop rondrit door een deel van het dorp werd gemaakt. De route ging via de burg v d Borchstraat, Dorpsstraat, O r anj est r a a t, R ietrnolens t r a at Schoolstraat, Gaardenstraat, Haarstraat en Diessenplasstraat naar de Scholengemeenschap Daar, in met de bloemstukken ver sierde aula, had de installatie- plechtigheid plaats, die werd bij gewoond door tal van genodigden, onder wie burgemeesters uit om liggende gemeenten met hun echt genotes, ambtenaren, oud raadsleden. de districtscomman van de Rijkspolitie, kolonel Hon- coop, vertegenwoordigers van de Holter kerkgenootschappen en vele anderen, onder wie de moeder van burgemeester van Rappard en niet te vergeten oud-burgemeester Mr. Enklaar en echtgenote, als mede de vertegenwoordiging van het provinciaal bestuur. De procedure heeft by installaties als deze altyd hetzelfde verloop het voorlezen van het Koninklyk Be sluit tot benoeming van de nieuwe burgemeester, de eeds-aflegging by de Commissaris der Koningin, stukken die ook hier voor kennisge ving werden aangenomen. De nestor van de raad, de heer J. Wiggers en het raadslid de heer GJ W Reilink leidden de heer en mevrouw Van Rappard naar hun plaatsen. Loco-burgemeester Ste geman, de eerste spreker, herin nerde aan de burgemeesterloze tyd U ziet een dierbare wens in vervul ling, om, tredende in de voetstappen van Uw vader, als burgemeester be- langryke arbeid te mogen verrich ten, aldus de heer Stegeman, die verder als volgt sprak: Het ambt, dat u vandaag aanvaardt, is u als zodanig niet onbekend. Uw herin neringen uit uw ouderiyk huis, Uw ervaringen in uw laatste fkunktie zullen u, naast uw kwaliteiten van Een kovt oponthoud bij de o.l. school in Espelo. Rechts meester Hol. hoofd en hart, mede behulpzaam kunnen zynom inhoud aanhetbur- gemeesterschap van Holten te schenken. Het burgemeesterschap vraagt de volledige inzet van de ga ven van hoofd en hart van hem, die tot dit ambt is geroepen Hy kan immers zo veel opvangen van de noden der gemeentenaren, bydra- gen tot de oplossing van problemen, waarvoor deze soms staan, door ge duld en tact zoveel b ydragen tot een goed begrip van het overheidshan delen. dat door zyn ingewikkeld heid voor menig burger soms on- duidelyk enmoeilyktebegrypen is. Door zyn medeleven, zyn eerlyk- heid. zyn onafhankeiykheid en zyn betrouwbaarheid, kan de burge meester de vertrouwensman wor den van de gehele gemeenschap, die haar belangen, ook al zyn deze strydigmethet al gemeen bel ang.by hem veilig weet. Bovendien zal hy de de voortrekker en de pleitbezor ger van de gemeente moeten zyn om de belangen van de gemeente en de inwoners te behartigen by die personen en instanties waar dat nodig is. U zult als burgemeester van Hol ten ftingerenöe weldra ren, dat de aantrekkelijkheid van het burge meestersambt groeit naar mate de bestuurder dichter staat bij de be stuurde. De afstand tussen be stuurde en bestuurders if een plat telandsgemeente als Hqlten niet onaanzienlijk kleiner dan in gro- tekedelijke gemeenten het geval kan zijn, de betrokkenheid bij het wel en wee van de individuele burger daarentegen veel groter. De taak, die u in onze gemeente wacht is te doen wat uw hand vindt om te doen en wat uw hart u ingeeft. Voor uw komst hebben wy nog tal van zaken tot een afronding kunnen brengen. Tal van planologische maatregelen, die voor een beslissing ryp waren, werden nog getroffen. Nota's over het te voeren beleid ten aanzien van de openheid en open baarheid en ten aanzien van de verkoop van bouwterreinen werden door de raad aanvaard (vesti gingsbeleid). Maar vele, zeer vele zaken wachten In een korte, hartelijk gestemde welkomstrede herinnerde de frac tievoorzitter van Gemeente Be langen, de heer E.M. van Schooten, er tijdens de installatie van Mr. van Rappard aan, dat vier en der tig jaar de raadszaal in Holten er evenzo feestelijk zal hebben uige- zien als maandag 2 juli van dit jaar. Het is nameiyk 34 jaar geleden dat voor het laatst een burgemeester van onze dierbare gemeente werd geïnstalleerd. En vandaagdan is de dag waarop u, mynheer Van Rap pard. in het ambt van eerste burger wordt geïnstalleerd. Een zeer verheugend feit voor u en uw familie. En wy willen van onze kant u daarmee van harte geluk wensen. Dat ik in het begin aan haalde, d at zolang geleden de voor- laatste installatie van Hoitens eerste burger plaatsvond, dat wil zeker niet zeggen, dat ik in deze sa- op afdoening, vragen om nieuwe in itiatieven. Op nieuwe ontwikkelin gen moet worden ingespeeld, kor tom er is veel dat uw aandacht en uw werkkracht vraagt. Ik noem u een paar zaken, waarmede wij be zig zyn en die uw inzet en uw by- zondere belangstelling behoeven. De verwezenlyking van de planolo gische taakstelling van de gemeente Holten maakt het noodzakelyk, dat de voorbereiding v an een nieuw be stemmingsplan „Beuseberg" en de daarop gevolgde onteigeningspro cedure hebben de woningbouw vele menkomst al netgeen in die periode in Holten is geschied ten tonele zal voeren. Mede gezien myn leeftyd: ik zou het zelfs niet kunnen. Veel meer wil ik my by deze gelegenheid rich ten op de toekomst en de grote ver anderingen welke daarby voor de deur staan. Zeker grote veranderingen, in de eerste plaats voor u mevrouw en mynheer Van Rappard. Verande ringen in uw werkomgeving; van uit de functie welke u in Zwolle heeft vervuld als kabinetchef, chef van het kabinet, of, om een modewoord te gebruiken, .manager" dezer ge meente. V anuit de vlakte - het water - en het riet van uw woonplaats Hasselt naar de beboste heuvels van Holten, en van Zwolle met zyn stedelyk ka rakter naar Holten met zyn sterk agrarische inslag. Nu met ingang van vandaag onze raad u als voorzitter in haar mid den verwelkomt spreek ik de hoop Kundige ambtenaren. Een uitgebreid veld van werk- Een plechtig moment bij de instal latie in de aula was het omhangen van de ambtsketen door loco burgemeester H. Stegeman jaren gestagneerd en de evenwich tige ontwikkeling van onze gemee nte onaanvaardbaar schade ge daan. De grondwerving in dit plan Beuseberg" zal in myn ogen de hoogste urgentie moeten hebben. De verkeerssituatie in het dorp Holten vraagt om het treffen van de maat regelen, waarby niet in de laatste plaats een oplossing dient te worden gevonden voor de problematiek. Be stemmingsplannen voor Dyker- hoek, woonwagens, een nieuw in dustrieterrein, en de partiële her zieningvan het plan „de Haar" zul len op korte termyn uw aandacht vragen. De aanleg van een tweede sportveldencomplex, alsmede de voorbereiding van de bouw van een nieuw gemeenteheuis vragen om een spoedige aanpak. Hetonderwijs in deze gemeente heeft steeds veel aandacht van het gemeentebestuur ontvangen. De onderwijsvoorzie ningen zyn in myn ogen uitstekend te noemen. De scholengemeenschap Holten mavo-havo-atheneum heeft een regionale functie en vervult deze op uitnemende wyzen. De fi nanciële situatie van de gemeente Holten is gezond. Demoeilyke fina nciële en economische situatie van ons land zal echter ook aan Holten niet ongemerkt voorby gaan. De nullijn zullen wij by de opstelling van de begroting 1980, naar het zich laat aanzien, tenminste wel moeten aanhouden. Ik heb met voren- gaande niet de bedoeling gehad om ook maar enigszins volledig te zyn, ik heb slechts enige aandachtspun ten uit de vele naar voren willen ha len om u slechts globaal een indruk te geven van datgene, waarvoor in de eerste plaats uw belangstelling zal worden gevraagd.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1