Bouw allemaal mee aan „Holterweide", een dorp alleen voor kinderen Sprookjesachtig schoolfeest op „De Schakel" en „Repelsteeltje" Rabobank wordt ingrijpend verbouwd aktueel Beeldentuin bij galerij Lenten INTERKERKELIJK RECREATIEWERK Belangrijke uitbreiding AGENDA Melkoverschotten in de E.G. auto MEDISCHE DIENSTEN Kindervakantieweek 1979 van 9 t.m. 13 juli HOLTENS NIEUWSBLAD KERKDIENSTEN "HOLTERWEIDE Verloren en gevonden S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 JUNI 1979 - PAG. 3 De jongelui - onder toezicht van mevr. Dul-de Fockert - bezig met het bouwen van een huisje voor de kabouters Galerij Lenten aan de Kletters- traat te Epse heeft een beeldentuin rondom de kunstgalerij ingericht. Men kan werken zien van Hans Bayens, Tineke Bot. Frans Deel- emans, Jose Pirkner, Pieter Star- reveld, Theo v.d. Vathorst. Aart van de IJssel. Verder zijn er kleine sculpturen en veel nieuwe kunst werken in de galerij. De beelden tuin is tot en met 2 september ge opend Kinderen van 6 t/m 12 jaar uit Hol len opgelet, de kindervakantie- veek staat weer voor de deur, en vat voor één. Op het weiland naast jet politieburo aan de Keizersweg :al van 9 t/m 13 juli een groot hout- lorp worden gebouwd, „HOL- rERWEIDE", een dorp alleen voor tinderen. De kinderen zullen hier per groep een eigen hut bouwen en rerder komt er een gemeentehuis, ?en bejaardenhuis en natuurlijk een groot dorpsplein. En als het dorp klaar is vinden er allerlei „dorpsaktiviteiten" plaats. Zo zal er op maandag een burgemeester voor het kinderdorp worden geko zen en is er een groot dorpsfeest. Dinsdag gaan we weer beginnen met het afbouwen van het dorp en Is er een spannende vossejacht. Woensdag wordt een zeer span nende en waarschijnlijk ver moeiende dag, er zullen dan allerlei sport- en spelaktiviteiten plaats vinden, zoals een skelterrace, een fietscross, een rolschaatswedstrijd, waterspelen en noem maar op. De donderdag doen we het dan wat kalm aan en zullen er verschillende handenarbeidaktiviteiten zijn, waarbij heel leuke dingen te maken zijn. En vrijdag, de laatste dag al weer, zal het groot feest zijn in „HOLTERWEIDE". Het hele houtdorp, alle hutten en natuurlijk alle kinderen zullen feestelijk wor den versierd; dan wordt er een op- tochtje door Holten gemaakt waarna de feestvreugde pas goed begint. Tussen kwart over één en half twee mogen alle ouders en Jon gere broertjes en zusjes naar het houtdorp komen om alles te be zichtigen en vanaf twee uur mee te genieten van de grandioze kinder artiest TON CUP. Het definitieve sluitstuk van de vakantieweek zal tot het laatste uur een verrassing bUJven voor iedereen. Advertentie-adviseur: W. FREHRIKS Prins Hendrikstraat 18 Njjverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Ned. Herv. Kerk 8.30 en 10.15 uur ds. A.W. Berk hof. Uitgangscoll. Zuiderzee- fonds Oppasdienst: mevr. Slet- terink-Kromdijk en Ineke Wol- ters. Na de 2e dienst koffiedrin ken met de gasten in gebouw „Irene". GEREFJCERK 8.30, 10.00 en 19.15 uur ds. O.W.H. Peddemors. In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. 10.00 uur Kinderoppas. Jeanette Potman, mevr. Verve da-Beid man, mevr. Paalman- Verveda (reserve). Mevr. Stam-Compagne, mevr. ScbuppertrHaasjes, mevr. Haan-Kampher beek (res). Na de 2e dienst „koffie-uurtje" met de gasten in gebouw „Reho- both". Koffieschenken mevr. Beldman-Aanstoot en mevr. Veldhuis- Assink. RJ(. KERK (Gebouw „Irene") Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 DUKERH0EK 9.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs collecte Zuiderzeefonds 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. M. de Heer. Bed. Hei lige Doop. Uitgangscoll. Alge meen Kerkewerk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur - zondag 8.00 en 11.00 uur. De feestvreugde zal elke morgen al vroeg beginnen, want alle kinderen die meedoen, zullen met een zeer speciaal vervoermiddel naar het houtdorp worden gebracht. Hier voor zullen op verschillende plaat sen in Holten „kindervakantie week - bushaltes" worden ge plaatst waar de kinderen 's mor gens kunnen opstappen en 's mid dags weer worden afgezet. Voor alle duidelijkheid hier even de diens tregeling: halte De Kolschool, Hol- terenkstraat 10, vertrek 9.30 uur, aankomst 16.10 uur halte De Dorpsschool, Rörikstraat 1, Vert rek 9.40 uur, aankomst 16.20 uur halte De Haarschool, Ab Jansens- traat30, Vertrek 9.50 uur, aan komst 16.30 uur. De kinderen wor den verzocht ruim op tijd bij de bushalte te zijn, de fiets kan op het schoolplein worden neergezet. Kinderen, die willen meedoen, moeten zich van te voren opgeven bij het Paalhuus, Beuseberger- weg 27 (ma. t/m vrij. tussen 10 en 5 uur) of in het Kolnus, Hoffess- traat la (woensdagmiddag tussen 2 en 4 uur). Deelname is alleen mo gelijk voor de hele week en de kos ten bedragen f7.50. Dit bedrag dient bij de aanmelding te worden betaald; de kinderen krijgen dan een paspoort, dat toegang verleent tot het kinderdorp „HOLTER WEIDE". Voor het slagen van deze vakan tieweek is natuurlijk van alles no dig. Zo'n veertig vrijwilligers zijn in samenwerking met de beroeps krachten van de stichting voor so ciaal en cultureel werk al weken bezig met de voorbereidingen, waaraan ook de gemeente Holten, de politie en andere Hol tense in stanties alle medewerking verle nen. Ouders die nog oude lakens, oude kleren en dergelijke in huis hebben, worden verzocht even te bellen naar het Paalhuus, tel. 2755. Hier kunt u ook terecht voor alle verdere informatie omtrent de kin dervakantieweek. Als de kinderen die deelnemen de hamer, het brood en het goede humeur niet in huis vergeten, belooft het een grandioze week te worden aan de Keizersweg. Maandag 25 juni was het weer schoolfeest. Gelukkig bleef het weer droog en zonnig, zodat de klassen 5 en 6 's morgens konden vertrekken naar de Zuur berg om daar een stuk bos om te toveren in een sprookjesbos. Een uurtje later volgden de klassen 3 en 4 te voet en de klassen 1 en 2 en de kleuters op 4 boerenwagens naar het bos, waar ze werden verrast met een ijsje uit een echte ijscokar. Nu volgden de spelletjes, die gebaseerd waren op sprookjesfiguren etc. Zo moesten er ondeugende kabouters, die zich hadden verstopt, worden aange kleed, een kabouterhuis gebouwd, in de appel van Sneeuwwitje ge hapt, enz. Na het Braamstruikse binnenpad met hazeoren en spron gen te hebben afgelopen, wachtte Bor de Wolf in het Praathuis met „eikeltjes-koffie", Grenadine rood" en „beukenoot" koekjes. De spelle tjes werden begeleid en uitgelegd door de hoogste klassen, die hier bijna evenveel van genoten als de kinderen die het zelf moesten doen. De plaatselijke Rabobank heeft onlangs besloten het bankgebouw aan de Gaar- denstraat ingrijpend te ver bouwen. Hoewel de globale plannen voor de verbou wing al enige tijd klaar lig gen, zijn alvorens een welo verwogen beslissing te kun nen nemen, ook de moge lijkheden van nieuwbouw in het centrum van het dorp bestudeerd. Na een afweging van alle aspecten is echter besloten het voor iedere Holtenaar bekende punt in de Gaardenstraat niet te verlaten. Naast de financiële consequenties hebben de ruime parkeergelegen heid en de aanwezigheid van en kele openbare voorzieningen (postkantoor, Groene Kruisge- bouw) tot dit besluit bijgedragen. De reden dat aan vergroting van het bankgebouw moest worden ge dacht is het gevolg van de uitbrei ding van het dienstenpakket dat de Rabobank thans aan haar cliënten biedt. Immers, de bank is uitge groeid van een typisch agrarische bank tot een bank waar ook met name middenstanders en particu lieren al hun financiële zaken kun nen regelen, zoals allerlei vormen van spaar- en depositorekeningen, kredietverleningen verzekeringen. Ook de verkoop van reizen ontwik kelt zich goed. Gesprekken over al deze zaken zijn moeilijk aan de ba lie - en dan nog wel via kogelwerend glas - te voeren. Daardoor ontstond een nijpend gebrek aan aparte spreekgelegenheden. Tegelijker tijd zal ook het balieverkeer ingrij pend worden veranderd: cliënten die alleen maar even snel geld van hun rekening willen opnemen kun nen in de toekomst daarvoor bij speciale snelkas terecht. Cliënten, die daarentegen meer tijdrovende zaken hebben te regelen kunnen daarvoor bij afzonderlijke en open balies terecht. Op die manier wil de Rabobank de dienstverlening aan haar cliënten vergroten. Uitvoering van deze plannen bete kent dat de huidige vloeropper vlakte op de begane grond met on geveer de helft zal moeten worden vergroot tot ca. 600 M2. Deze uit breiding kan alleen worden gerea liseerd ten koste van de naast de bank gelegen dienstwoning. Deze woning wordt nu nog bewoond door de vorig jaar benoemde direc teur, de heer J. van Wingerden en Op zaterdag 30 juni gaat bet Recreatiewerk van de Ned. Herv. Kerk, Geref. Kerk en R.K. Kerk weer van start. Evenals voorgaande jaren staat gedurende 8 weken weer een team klaar om in de grote tent aan de Borkeldweg de vakantiegasten en Holtenaren te ontvangen. Allerlei aktiviteiten worden weer geor ganiseerd om de gasten te helpen bij het recreëren. Iedereen is van harte welkom. Er zal ook dit seizoen ongetwijfeld weer gTote belangstelling bestaan voor dit werk van de drie kerken dat door de gasten zeer wordt gewaardeerd. PROGRAMMA: Zaterdag 30 juni: 20.00 uur: Kennismakingsavond met „Ren je rot". Zondag 1 juli: 10.15 uur: Kampdienst. Voorganger ds. W. Vons. Maandag 2 juli: Volksdansen. Dinsdag 3 juli: 14.30 uur: Levend ganzebord. Woensdag 4 juli: 21.30-01.00 uur. Dropping. Opgave vöór dinsdagmiddag 14.30 uur. Donderdag 5 juli: 14.30 uur: Sport en spel. Vrijdag 6 juli: 11.00-14.00 uur Picknick (zelf brood meenemen). Zaterdag 7 juli: 20.00 uur: Instuif met levend kwartet. Maandag tot en met donderdag van 10.00-12.00 uur: Kindermorgen. U bent allemaal heel hartelijk welkom bij het team dat bestaat uit Ans, Eline, Nelleke en Mieke. Om ongeveer half één ging het weer op school aan, waar gezamenlijk een boterham werd gegeten. Hierna volgde de grote verrassing. In de hal was een poppenkast op gebouwd, wa&rdoor de bekende speler Ton Cup een voorstelling werd gegeven onder luide bijval van de kinderen. Na de pauze kwam hij terug als goochelaar en deed met de kinderen diverse trucs. Het hoogtepunt was zijn optreden met de sprekende pop Charlie, Om 4 uur gingen allen moe, maar zeer tevreden over de geslaagde dag naar huis. Vrijdag 29 en zaterdag 30 jool Vishandel Jan Rein aard us ge sloten Zaterdag 30 juni 11.30 uur Aanvang Grote Wie lerronde van Holten (zie be richt) Zondag 1 juli 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 2 juli 15.00 uur Installatie mr. W.L.F.C. ridder van Rappard als burgemeester van Holten in de aula van de Scholengemee nschap (zie programma) Maandag 9 t.e.m. vrijdag 14 ju li: Kindervakantieweek 1979 (zie bericht) Woensdag 18 juli 19.00 uur Puzzelrit M.A.C. „De Holterberg" voor auto's en fiet sen. Start bij café lrDe Blester" Hoofdprijs busreis naar Ant werpen. Donderdag 19 tot en met zaterdag 28 juli Internationaal Folkloristisch Dansfestival en Dorpsfeest zijn gezin. Ook de Centrale Rabo bank, aan wie de plannen zijn voor gelegd, heeft inmiddels haar goed keuring hieraan gegeven. Over het tijdstip waarop met de verbouwing zal worden gestart, valt nog weinig definitiefs te zeggen. Vanzelfsprekend zal de Holtense bevolking tegen die tijd uitvoerig over de plannen van de Rabobank worden geïnformeerd! Het melkoverschot in de E.G. was over 1978 ongeveer 12% van de on geveer 98 miljard kg melk die in de E.G. geproduceerd werd. Ter verge lijking. alle Nederlandse melk veehouders produceren ongeveer 10 miljard kg melk per jaar. Deze situatie is ontstaan door een falend landbouwbeleid na de tweede we reldoorlog. Dit beleid had als voor naamste doelstellingen: - vergroten van de produktiviteit in de landbouw; - een redelijk inkomen voor de boe ren en tuinders; - goed voedselpakket voor'de con sument tegen een lage en con stante prijs. De maatregelen die genomen wer den om deze doelstellingen te be reiken hadden, mede door de kos tenontwikkeling, tot gevolg dat de boeren genoodzaakt waren (en nog steeds zijn) hun produktiviteit steeds te verhogen om een redelijk inkomen te verkrijgen. Dit beleid is nauwelijks veranderd, maar om de kosten te dekken van dat beleid (o.a. wegwerken van de overschot ten), ongeveer 9 miljard gulden per jaar, moet de boer nu een medever antwoordelijkheidsheffing betalen. Dit is de omgekeerde wereld. Om melkoverschotten weg te werken moet de produktie verlaagd wor den en de afzet verhoogd. Statis tieken wijzen uit dat verhoging van de afzet geen reële kansen biedt om uit de problemen te komen, van daar dus die melkheffing. Maar deze melkheffing zal eerder tot re sultaat hebben dat er meer melk geproduceerd zal worden, zodat de boer zijn inkomen op peil kan hou den. De visies van de verschillende landbouwkringen lopen nogal uit een waar het gaat er een oplossing aan te geven om van het overschot Gevonden: - paspoort - fietssleutel - autosleutels Verloren: - trainingsjack, donker blauw met capuchon - portefeuille met o.a. kentekenbe wijs, betaalcheques NS-kaart 65-plus - dameshorloge, groene wijzer plaat, zilverkleurig bandje met schakels - 2 bankbiljetten a f25.- zwarte poes met witte buik, grij sachtig streepje en witte pootjes - lichtblauwe parkiet - rood regenjack met witte strepen - damesfiets, merk Gazelle Impala C, kleur donkerbruin, framenum mer GA6-8059 ERKEND TANDTECHNKER Reparaties kunstgebitten, blaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31. Goor Tel. 05470-4113 af te komen. Dit blijkt wel uit de discussie omtrent produktiebe- heersing, contingentering, investe ringssubsidies (WIR., rentesubsi die) en eventueel een middenbe- drijvenbeleid. Volgende week vrijdag, 6 juli, om 20.00 uur zal in J.S. „De Schure" een forum aanwezig zijn om over deze zaken te discussiëren. Dit fo rum zal bestaan uit: - Henk Bronsvoort uit Bathmen, bestuurslid van het Nederlands Agrarisch Jongerenkontakt; - ir. P. Koopstra van het ministerie van Landbouw en Visserij; - A. Haverslag, hoofdbestuurslid van de O.L.M.; - J. H. van der Kolk, hoofdbestuurs lid van de C.B.T.B. De avond zal onder leiding staan van de heer Groenewegen, direc teur van de Lagere Agrarische School te Bathmen. auto-test Citroen Visa unieke autoshow werd door vele tienduizenden bezocht onderweg tekening rijden op LPG vanafde ÉÉRSTE küometej Colt naar" keuze 3 of 5 deurs ARTS j.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 1280. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. By spoedgevallen bel len: 05483-1280. WIJKVERPLEGING Zr. M. Honig-van 't Spijker, Fliermatenweg 13, tel. 05731-445 b.g.g. 05700-22700. Spreekuur wijkverpleegkundigen en afha len verpleegartikelen 13.30- 14.00 uur in het Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER/AMBULANCE Telefoon dienstdoende arts (1280) of alarmnummer: 0011 GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.e.m. vrijd. 8.30-9.30 u. OPEN 6EJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSVER- LENING Kantoor Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.e.m. vrij dag 8.30-9.30 uur. Tijdens de weekends zijn Maatschapp. Werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nr. 05486-16465. ZIEKENFONDS Maandags mobielkantoor par- keerterr. Sporthal, Keizersw. van 9.00-11.00 uur. TANDARTS H.F. Steunenberg, Pastorie straat 42, tel. 05483-1433. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nam. ZUIGEUNGEN-CONSULTATIEBUR Elke donderdag van 8.15-11.30 uur In het Groene Kruisgebouw. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 1 juli H.W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 2 juli t.e.m. zondag 8 juli: A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230. Aangifte van ge storven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 30 juni t.e.m. vrijdag S juli: Electra: J. Wan sink, Lage- weg 9, tel. 2789, Gas: H.J. Kolk man, Churchillstraat 99, tel. 3016. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G.J. Kraaij., tel. 2299. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515 POLITIE Telefoon 1352-2665 en 2655. 's Avonds na 6 uur: 05200-71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (Dag en Nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3