Eerste steenlegging nieuwe geref. kerk PROGRAMMA INSTALLATIE gemeente holten Kennismaking nieuwe burgemeester Schure goes disco Barbecuefestijn in de Churchillstraat 25 jaar in gemeentedienst Jong leven Mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard als burgemeester van Holten op maandag 2 juli WINKELSLUITINGSWET 1976 eente Iten BURGERLIJKE STAND OPENBARE KENNISGEVING Officiële Publikafie VERHINDERD wekelijks spreekuur te Kouden. HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 29 juni 1979 31e jaargang - no. 26 Hoofdredacteur J. Wiggei Kolweg 14, tel. 05483-139 Red. medewerker D. J. Monde» Verzetstraat 70, tel. 05483-269 Stichtingsbestuu: Kozakkenstraat 5, tel. 05483-302 Advertenties Schouwburgplein Almelo, tel. 05490-1666 Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad' Op maandag 2 juli a.s. zal mr. W.L.F.C. ridder van Rappard worden geïnstalleerd als burgemeester van Holten. In verband hiermede zal er op die dag 's avonds van 19.30-21.00 uur voor de bevolking en ver tegenwoordigers van verenigingen, instellingen e.d. gelegenheid zijn kennis te maken met de nieuwe bur gemeester en mevrouw Van Rappard in de aula van de Scholengemeenschap Holten. De heer D. Koopman is vnjaag- middag in zaal „Vosman" gehul digd i.v.m. zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar der gemeente Holten. Hij was tien jaar werkzaam ter Geld moet rollen, nietwaar? En omdat half Nederland nu al aan het Nieuwe Ritme verslaafd schijnt te zijn, heeft ook het laatste bolwerk van oubollige muziek besloten om De Trent te volgen: op zaterdag 30 juni zal er enige uren disco worden gedraaid. Dus niet de hele avond, maar alleen tijdens de spitsuren, om eraan te wennen. Verliest de Schure hiermee haar identiteit, zo er die al was? Nee, er wordt namelijk iets geheel nieuws gedaan op discogebied: geen toe- ganggedoe en entree voor alle ras sen en huidskleuren (een helaas, unieke gebeurtenis in Discoland). Saturday Night Fever. Bezoekers en aspirant-bezoekers, als u zich zo maf en/of mooi moge lijk gaat kleden, dan zullen wij trachten U in de stralenbundels j&n de schijnwerpers hut itmliwi (lichtjpond te geven onder de meest oorverdovende eigentijdse krakers. gemeente-secretarie en sinds 1954 werkzaam op de administratie ge meentebedrijven. De jubilaris werd namens het gemeentebestuur en collega's gelukgewenst door ge meentesecretaris de heer G. J. Lan- genbarg die een tegel aanbood met het gemeentewapen en het gebrui kelijk geschenk in couvert voor 25 jaar trouwe dienst. Namens be stuur en directie van „Soweco" te Almelo werd Koopman gelukge wenst door de chef van de admini stratie de heer G. ter Avest. Hij bood een fraai bloemstuk en een envelop met inhoud aan. Ook van de buren ontving Koopman een ge schenk in couvert. Tijdens een etentje dat door de ju bilaris 's avonds werd aangeboden aan de dames en heren van de ad ministratie G.E.B. bood admini strateur P. Rijnsaardt een prach tige verrekijker aan. Diederik, zo zei de heer Rijnsaardt, je hebt je in de 15 jaar datje bij ons bent niet alleen doen kennen als een plichtsgetrouw en accuraat ambtenaar maar ook als een goede vriend en collega die elke dag zorgde voor een geestige noot. De twee oudste lidmaten van de Geref. Kerk te Holten mevr. B. SchupperkTromop (90 j.) en de heer G.H. Beltman (88 j.) hebben donderdagmiddag 21 juni in aanwezigheid van een groot aantal leden der kerk en genodigden de eerste steen gelegd van het nieuwe kerkgebouw dat door het Holtense Bouwbedrijf Fa. H. Koopman wordt gebouwd. De hoogbejaarden werden bij het „metselwerk" geassis teerd door aannemer Herman Koopman. Namens het gemeentebestuur werd jubilaris Diederik Koopman gelukgewenst door gemeente secretaris Langenbarg De belangstellenden werden wel kom geheten door de voorzitter van de Bouwcommissie de heer A. Kolkman. Hij richtte zich in 't bij zonder, tot loco-burgemeester H. Stegeman de afgevaardigden van de Ned. Herv. en R.K. Kerk en de buren. Ds. G.W.H. Peddemors hield, nadat hij de nationale drie kleur had gehesen naar het hoogste punt van het dak, een korte toe spraak die hjj besloot met de wens dat nu en in de toekomende eeuw jong en oud in dit kerkgebouw als levende stenen aan elkaar gebon den mogen zijn door het cement van het evangelie Het kerkgebouw wordt gebouwd naar een ontwerp van het architectenbureau H. Jo- rissen te Rijssen. De kerkzaal zelf heeft 750 zitplaatsen. Via een vouwwand komt men in de ont moetingsruimte die plaats biedt aan 250 bezoekers. Deze ruimte zal vooral in de zomermaanden wor den gebruikt als er veel vakantie gangers in Holten zijn. Op de be gane grond zijn naast een ruime en tree nog een drietal vergaderzalen terwijl in het grote souterrain de jeugd een eigen „home" krijgt met een eigen ingang. De nevenruimten zijn geprojecteerd aan de Stations straat met de bedoeling de klein schaligheid van deze straat niet te verstoren. Het „kerk zijn door de week" kan hierdoor optimaal func tioneren, terwijl het intieme karak ter van de kerkzaal is verzekerd. De bouw wordt uitgevoerd in brons kleurige handvormsteen, de dak bedekking bestaat uit e te mil leien, zowel op het kerkzaalaak als op de twee lokalen aan de Stationsstraat die een eigen puntdak krijgen. Aannemer Koopman die als ge volg van de lange winter en enkele regendagen de achterstand op het bouwschema nog niet heeft inge haald, blijft streven naar opleve ring per 1 december waarna met de inrichting van de kerk kan worden begonnen. Afgelopen zaterdagavond, 23 juni, organiseerde de Buurtvereniging ChurchillstraabVrijheidslaan een grandioos barbecuefestijn ter af sluiting van het seizoen, dat werd gehouden op de grote parkeer plaats in de Churchillstraat. 's Avonds om half negen werd de avond geopend door de voorzitter die zeer verheugd was over het In het dierenparkje bij het Bejaar dencentrum „Diessenplas" is dezer dagen een damhertje geboren. 13.00 uur Begroeting van het gezin Van Rappard door B W en de gemeentesecretaris aan de grens van de gemeente bij boerderij Gebr. Wansink, Raalterweg 54. Het gezin Van Rappard en het gemeentebestuur zul len hierna in koetsjes van de „Bergrijders" naar de ambtswoning worden gereden. 13.40 uur Vertrek ambtswoning voor rondrit door het dorp in koetsjes van de „Bergrijders", voorafgegaan door de drumband H.M.V. en majorettes. Route: Raalterweg, Burg. van de Borchstraat, Dorps straat, Oranjestraat, Rietmolenstraat, Schoolstraat, Gaardenstraat, Haarstraat, Diessenplasstraat. 14.30 uur Aankomst bij Scholengemeenschap Holten 15.00 uur Aanvang buitengewone raadsvergadering met genodigden 19.30-21.00 uur Gelegenheid voor de bevolking en ver tegenwoordigers van verenigingen, Instellingen e.d. om kennis te maken met de nieuwe burgemeester en mevrouw Van Rappard in de aula van de Scholenge meenschap Holten. De bevolking wordt verzocht maandagmiddag te VLAGGEN Burgemeester en wethouders van Holten brengen het volgende ter kennis van de plaatselijke middenstand. Bij zijn besluit van 19 maart 1979 heeft de raad van deze gemeente een verordening vastgesteld op grond waarvan het verbod tot openstelling van winkels op maandagmiddag, indien deze openstel- lingstijd niet op de desbetreffende aankondiging vermeld staat, niet igeldt gedurende de maanden juli en augustus van 13.00 tot 18.00 uur. Door publikaties in de plaatselijke nieuwsbladen wordt de indruk gewekt, dat deze verordening reeds rechtskracht heeft, doch dit is geenszins het geval, aangezien de desbetreffende verordening door de Minister van Economische Zaken moet worden goedgekeurd. Aangezien in deze verordening een bepaling voorkomt, welke vol gens de Staatssecretaris wegens strijd met artikel 9, tweede lid, van de Winkelsluitingswet 1976, niet voor goedkeuring in aanmerking komt, zal de gemeenteraad een nieuwe verordening moeten vast stellen. Het overleg hierover met het Ministerie is nog gaande, zodat niet verwacht wordt dat dit jaar al gebruik kan worden gem aakt van een dergelijke verordening. Mitsdien is het verboden een winkel geopend te hebben op een tijdstip, dat niet ligt binnen de op de aankondiging aangegeven openingstijden. Gebleken is dat door enkele winkeliers in strijd met deze bepaling (artikel 2, lid 1, sub b van de Winkelsluitingswet 1976) wordt gehandeld. Ter voorkoming van het verkrijgen van een proces-verbaal wegens overtreding van de bepalingen van de Win kelsluitingswet achten wij het wenselijk u hierop te wijzen. Volledigheidshalve delen wij u nog mede, dat het wel mogelijk is de openingstijden van uw winkel zodanig te wijzigen, dat uw winkel ook op maandagmiddag geopend mag zijn, doch hiervoor dient u dan een nieuwe aankondiging (ter gemeentesecretarie verkrijgbaar) ter waarmerking aan te bieden. Wij merken hierbij echter op, dat per kalenderkwartaal slechts één aankondiging gewaarmerkt kan wor den. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken (dhr. IJmker, toestel 24). Burgemeester en wethouders van Holten, H. Stegeman, loco-burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. grote aantal deelnemers, n.l. 67 personen. De parkeerplaats was gezellig gemaakt, d.m.v. een prach tige uitnodigende stand met di verse salades, rauwkost en sausen en natuurlijk veel vlees. Een ieder moest zelf z'n eigen drank, stoel en bestek meenemen om de kosten van deze avond zo laag mogelijk te houden. Het is dan bijzonder prettig dat er zo'n vakkundige slager, Veldwijk, in de straat woont, hij had al het vlees verzorgd en zorgde 's avonds dat het vlees goed geroosterd werd. Op deze avond waren de weergo den de buurtbewoners goed gezind, de stemmingzat er dan ook goed in, doordat ook een sfeervol muziekje niet ontbrak. Het gevoel van saamhorigheid was zeer duidelijk te merken, er werd later op de avond dan ook nog even lekker ge danst Halverwege de avond was er nog een verloting, die geheel gratis was, van 2 leuke barbecuestelle- tjes. Gezien het grote aantal deel nemers, vorig jaar waren het er 50, is zo'n avond zeker voor herhaling vatbaar. De avond werd rond 12 uur beëindigd. Geboren: Willem Everd zv. G.J. te Wierik en J.G. ter Maat; Janneke Dorien dv. G.J. Saalmink en H. Stam (geb. te Deventer). Onderdtrouwd: H Lammers, oud 26 jaar, Holten en E J Vruggink. oud 18 jaar, Hol ten SLUITEN GEMEENTE-INSTELLINGEN EN -BEDRIJVEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met de installatie van de nieuwe burgemeester op maan dag 2 juli a.s., de gemeente instellingen en -bedrijven vanaf 12.00 uur gesloten zullen zijn. Tevens zullen de containers voor het deponeren van vuilnis bij de werf gemeentewerken aan de Waagweg na 12.00 uur gesloten zijn. Datum: 26 juni 1979 Bugemeester en wethouders voor noemd, De loco-burgemeester, H. Stegeman De secretaris, G.J. Langenbarg Op dinsdag 3 juli 1979 «I er geen zitting worden gehouden voor de woningzoekenden in deze gemeente. Holten, 27 juni 1971 OFFICIËLE PUSIIKATIE De loco-burgemeester van Holten is op maandag 2 juli a.s. zijn Holten, 29 juni 1979 De loco-burgemeester, H. Stegeman

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1