Sportcommissie wil uitbreiding kleedgelegenheid in sportdal Grote wielerronde van Holten Zwemvierdaagse Holten ZO STEMDE HOLTEN Diploma uitreiking L.A.S. Industrie terrein voor A. Müller Gedeeltelijke herziening plan De Borkeld Uitstekende resultaten s.v. Bato op judotoernooi Turnontinoetïng s.v. Bato- Harfsen en Ruurlo Bij O.L.M. was 1978 goed assurantie jaar HOLTENS NIEUWSBLAD - 15 JUNI 1979 - PAG. HnBH Aan de Lagere Agrarische Land bouwschool te Bathmen slaagden voor het einddiploma: E. Aaltink, H. Blankema, H. Meilink, G. Riet berg, H. Stevens, H. Veneklaas en B. Veneman te Holten, G. Bakker, G. Bronzewijker, M. Harmelink, W. Haverslag, H. Jansen en J. van Schooten te Bathmen. R. Bos, Colmschate, A. Groteboer en J. Leetfmk te Markelo en G. Potman, Diepenheim en E. Pas man te Goor. De diploma's werden dinsdag avond uitgereikt door de wethou der van onderwijs mevr. Groot Nibbelink-Vermaas. Zij wenste de leerlingen en hun ouders geluk met de resultaten en betreurde het dat de school uit Bathmen verdwijnt. Een centralere ligging (Holten) is daar niet vreemd aan. Ook de di recteur der school de heer Groene- wegen sprak een kort woord tot de leerlingen en de ouders. De voorzit ter van de Commissie van Advies de heer J. Sligman te Markelo die de leiding van deze avond had, hield een terugblik op het land bouwonderwijs en constateerde dat men de toekomst wat de school in Holten betreft met vertrouwen tegemoet kan zien. ling, hetgeen ongetwijfeld heeft meegewerkt aan de bijzonder spor tieve sfeer waardoor dit toernooi werd gekenmerkt. Het batig saldo ad 500 - van deze bijzonder ge slaagde sportdag werd door sport school Huizinga geschonken aan het medisch kindertehuis „De Reggeberg" te Hellendoorn. Voor wat de Holtense deelnemers betreft behaalden de volgende judoka's ereplaatsen: Ochtend: Poule 2: Bart Kempers, 3e plaats, poule 3: Mettin Cubuck: 2e plaats, poule 4: Roland Visser: 3e plaats. Middag: Poule 4: Jan Post: le plaats, poule 6: Eric Schmets: 2e plaats. Van 20 t/m 24 augustus a.s. zal de 4e Holtense Zwemvierdaagse plaats vinden. Het zandgebeuren", deels bestaande uit een aantal kraamp- jés, is een belangrijk onderdeel van de Zwemvierdaagse. Gezien het succes in voorgaande jaren, stre ven de organisatoren naar een uit breiding van het aantal kraampjes. Q.a. worden alle plaatselijke sport verenigingen uitgenodigd een ei gen kraam te verzorgen. Daarnaast is er echter ook gelegenheid voor enkele middenstanders om een kraam te plaatsen en te exploite ren. Diegenen die daarvoor belang stelling hebben kunnen zich voor nadere informatie en aanmelding wenden tot de secretaris van de Sportcommissie Holten, de heer J.A. Wissink, p/a gemeentehuis, tel. 1666 In de gemeenteraad van maandag 18 juni zal de raad een beslissing moeten ne men over de vaststelling van het ontwerp van een gedeeltelijke herziening der voorschriften van het bestemmingsplan „De Borkeld" (recreatiever blijven). In het voorstel schrijven B. en W. dat deze herziening is noodzakelijk geworden doordat zowel Gedeputeerde Staten als de Kroon aan enige passages in de voorschriften gedeel telijk goedkeuring hebben onthouden. Omdat de ontwikkelingen in het plangebied momenteel zodanig zijn, dat aanvulling van de niet- goedgekeurde passages actueel werd is tot de voorliggende herzie ning besloten. De uitgangspunten van Gedeputeerde Staten en de Kroon zijn hierbij leidraad geweest. De thans voorliggende herziening heeft betrekking op voorschriften over de bouw van bijgebouwen by een zomerhuis, het aanbrengen van zwembaden, alsmede een aanpas sing van de algemene vrystefiings- bepaling voor gebouwtjes van openbaar nut en de overgangsbe paling. Overeenkomstig de bepa lingen van de verordening op de seizoenwoonverbiyven hebben wij de mogeiykheid tot het bouwen van bygebouwen by een zomerhuis beperkt tot één berging met een maximale oppervlakte van 15 m2, terwyi wy het aanbrengen van zwembaden by een zomerhuis heb ben uitgesloten, aldus het college. Aangezien de onderhavige ontwerp-herzlening een aanpas sing van de voorschriften aan de beslissingen van Gedepudeerde' Staten en de Kroon betreft achten wy overleg als bedoeld in artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelyke Ordening niet noodzakelyk. De wettelyk voorgeschreven proce dure tot vaststelling van het ont werp van een gedeelteiyke herzie ning voorschriften bestemmings plan „De Borkeld" (recreatiewoon- verbly ven) is begonnen met de ter visie legging van het ontwerp met ingang van 26 februari 1979. Vanaf deze datum heeft het ontwerp ge durende één maand voor een ieder ter inzage gelegen. Tegen het ont werp is in eerste instantie namens 'de heer L.G. Bolte te Schiedam door Mr. B.J.M. Veldhoven te Rot terdam een voorwaardelyk be zwaarschrift ingediend. By brief van 1 juni 1979 heeft de heer Veld hoven namens de heer Bolte dit be zwaarschrift weer ingetrokken. Mitsdien kan het by de vaststelling van de onderhavige gedeeltelyke herziening buiten beschouwing worden gelaten, aldus B en W. De commissie voor de ruimtelyke or dening kan zich met het onderha vige ontwerp verenigen. Zaterdagavond (16/6) vindt er in de Schure op uitnodiging van de Jeugdsociëteit een optreden plaats van de Amerikaanse Volksdans groep „The Allegheny Highlan ders". Deze uit 45 personen be staande volksdansgroep verzorgt een avondvullend programma met vooral muziek en dans uit het West-Virginia van honderd jaar ge leden. Indien de weergoden gunstig gestemd zyn zal het gebeuren plaats vinden in de openlucht op het erf van de Schure. De aanvang is 21.00 uur en de toegang is vrij. De Holtenaren hebben zich by de verkiezingen voor het Europees Parle ment van hun beste zyde leren kennen. De hoge percentages, 96.3% by de Tweede Kamerverkiezingen in 1977 en 90.6% by de verkiezingen voor de Prov. Staten in 1978 werden niet gehaald maar de „score" van 74.62% behoort landeiyk gezien wel tot de uitzonderingen. Er werden totaal 4527 geldige stemmen uitgebracht waarvan 1206 op de Party van de Arbeid ('77 1554, '78-1544) C.D.A. 1871 ('77 - 2102, '78 - 2210). VVD 1002 ('77 - 1377 '78 - 1236). D'66 332 ('77 - 307, '78 - 225). Op de SGP - PPR CPN - G.P.V. en PSP werden resp. uitgebracht 29,49,5, 12 en 20 stemmen. Uitkomst per stembureau: Tuinstraat P.v.d.A. 152, CDA 408, VVD 138, D'66 35, SGP 5, PPR 7 CPN 1 GPV 1. Diessenplas: P.v.d.A 246, CDA 279, WD 243, D'66 39, SGP 5, PPR 7 GPV 5 P9P 2. Noordenberg: P.v.d.A 110, CDA 366, VVD 214, D'66 37, SGP 2, PPR 4 CPN 4, GPN 4, GPV 2, PSP 3 Dykerhoek: P.v.d.A. 34, CDA 309, WD 100, D'66 16, SGP 4, PPR 6. Kozakkenstraat: P.v.d.A404, CDA 334, VVD 151, D'66 81, SGP 13, PPR 8 GPV 2, PSP 4. Nagelhoutstraat: P.v.d.A. 260, CDA 175, VVD 156, D'66 124, PPR 17 GPV 3, PSP 11. De enige party die forse winst behaalde t.o.v. van de verkiezingen voor de Prov. Staten in 1978 was D'66 ('78 225 st. nu 332). In de j.l. maandag gehouden vergadering van de Sportcommissie, de laat ste voor de zomervakantie, had de Sportcommissie naast gebruikelijke stukken als besluitenlijst en lijst van Ingekomen stukken, slechts één agendapunt te behandelen. Dit betrof een voorstel van het dagehjks be stuur om de gemeenteraad een krediet te vragen t.b.v. de noodzakelyk geachte uitbreiding van de kleedgelegenheid in het sportdal. Zoals be kend, is het sportdal de laatste Jaren in gebruik by de hockeyclub Holten. Het dagelijks bestuur had in zyn voorstel aan de Sportcommissie ge schreven dat zowel de toestand van de velden als de kleedakkommodatie te wensen overlaat, dit laatste vooral kwantitatief. Voor wat betreft de velden, ziet de Sportcommissie geen mogelijkhe den om daarin een eigeniyk nood zakelijke drastische verbetering te brengen. De velden zijn geen eige ndom van de gemeente en boven dien zal de hockeyclub t.z.t. verhui zen naar het nieuw aan te leggen sportcomplex aan de Larenseweg. „Een gehele renovatie zou noodza kelijk zijn om de velden voor de hockeysport geschikt te maken", aldus het dagelijks bestuur in zyn voorstel, „maar gezien de fina nciële konsekwenties en het tyde- lijke karakter van het gebruik ach ten wij dit een onhaalbare zaak". Voor wat betreft de kleedakkom modatie deelde het dagelijks be stuur mede dat de hockeyclub in de eerste jaren van haar bestaan ge bruik heeft moeten maken van bij zonder slechte kleed- en wasak- kommodatie. Eerst in 1977 is, met een gemeentelijke subsidie van bijna f7.000.- en een grote dosis zelfwerkzaamheid in die situatie enige verbetering gebracht met het meer op de eisen van deze tijd af stemmen van 2, overigens vrij kleine, kleedlokalen. Deze 2 kleedlokalen van elk plm. 4 by 4 meter zijn verre van toerei kend voor de inmiddels met 11 elf tallen aan de competitie deelne mende hockeyclub. In verband met deze problematiek is zowel door het bestuur van de hockeyclub als door het dagelijks bestuur van de Sportcommissie, eerst afzonderlijk maar later in gezamenlijk overleg, naar mogelijkheden gezocht om het aantal kleedlokalen uit te brei den. De hockeyclub dacht in eerste instantie aan het tot kleedakkom modatie ombouwen van het bouw vallige materiaalhok, omdat dit de goedkoopste oplossing leek, maar het dagelijks bestuur van de Sport commissie zag daar, na de situatie ter plaatse in ogenschouw geno men te hebben, geen brood in. „Ie dere cent die daaraan wordt be steed, is weggegooid geld", aldus het dagelijks bestuur. „Bovendien zouden van het materiaalhok slechts twee uitermate kleine kleedlokalen kunnen worden ge maakt en zou de vereniging voorts niet meer over een materiaalber ging beschikken". In gezamenlijk overleg is naar an dere oplossingen gezocht. Met De afdeling judo van de sv Bato behaalde uitstekende resultaten tijdens een judotoernooi te Enter, hetwelk werd georganiseerd ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van sportschool Huizinga te Nijverdal Voor dit toernooi, waaraan werd deelgenomen door judogroepen uit zowel Den Ham, Wierden, Enter, Rijssen en Holten, bestond een op vallend groot publieke belangstel- Zaterdag jl. organiseerde s.v. BATO afd. Gymnastiek een tur- nontmoeting tussen de selektie- groepjes van de gym.ver. s.v. BA TO, Harfsen en Ruurlo in het Gym.-lokaal aan de Tuinstraat. De voorzitter dhr. G.J. v. 't Holt opende deze turnontmoeting met een welkomstwoord tot de deelne mende verenigingen. Hy sprak de wens uit dat deze middag een suc ces zou worden en wenste iedere turnster een sportieve stryd toe. Het programma voor deze middag werd vlot en korrekt afgewerkt. De meisjes moesten hun oefeningen laten zien op o.a. evenwichtsbalk, brug ongelijk, lange mat en paardspringen. De turnsters waren gesplitst in 2 groepen, t.w. le groep meisjes beneden de 12 jaar, 2e groep meisjes boven de 12 jaar. Bij de le groep werd de le prijs behaald door Erika te Winkel (Gym.-ver. Ruurlo), 2e prijs door Jenny Ge- tkate (s.v. BATO) en de 3e prijs door Thea Beusekamp (Gym.-ver. Harfsen). Bij de 2e groep werd de le prijs behaald door Carin Wevers (s.v. BATO), de 2e prijs door José Uenk (Gym.-ver. Harfsen) en de 3e prijs door Hetty Leppink (s.v. BA TO). Alle winnaressen ontvingen een medaille. De heer v. 't Holt dankte in zijn slotwoord de leids ters voor hun inzet, alsmede de ju ryleden uit Rijssen en de telkom- missie. Allen werd een kleine atten tie aangeboden. Dhr. v. 't Holt sprak tevens de wens uit dat deze turnontmoeting zich zal herhalen in Harfsen én in Ruurlo zodat de meisjes van s.v. BATO in de toe komst zodoende een ruime wedstryd-ervaring zullen opdoen. Al met al was het een gezellige en leerzame middag. name werd gedacht aan 1 of 2 ver plaatsbare containerketen of een gebruikte bouwkeet. Na alle voor- en nadelen van deze mogeiykhe- den tegen elkaar afgewogen te hebben en vooral ook gelet op de financiële konsekwenties, werd ge kozen voor een 2e-hands bouwkeet, door de hockeyclub in zelfwerk zaamheid om te bouwen tot 2 kleedlokalen. De Sportcommissie had met dit voorstel geen enkele moeite, zodat besloten werd de gemeenteraad een krediet te vragen van f 13.009.-. Dit bedrag is toereikend voor de aankoop van een gebruikte bouw keet, het opknappen ervan en in richten van 2 kleedlokalen met douches en tollet en de aansluitin gen van water, gas en elektriciteit. De pupillen F1 van SV Holten die tweede werden in hun klasse. Een grote teleurstelling voor de jonge lui die een beslissingswedstrijd moesten spelen omdat in Nijver dal een fout was gemaakt bij het bijhouden van de competitie stand. Helaas werd de beslis singswedstrijd met4-3 verlorenen dus geen kampioen. Toch werden de jongelui terecht in de bloeme tjes gezet. Volgende jaar met de zelfde inzet spelen jongens en dan lukt het zeker. Op zaterdag 30 juni organiseert de IJsclub „De Noordpool" in samen werking met de Nyverdalse Wier- Ierclub „CC '75" op een parcours rond het bedrijf van U-Vlees BV in het Kolcomplex een wielerronde voor jeugd, nieuwelingen, liefheb bers en veteranen. De jeugd die in 2 categorieën van8t.e.m. 14Jaarrydt start om 11.30 uur. De B-categorie „liefhebbers" start om 17.00 uur, de nieuwelingen om 18.30 uur en het wielerfestyn wordt besloten met een wedstryd voor de A- categorie-liefhebbers die om 19.45 uur worden weggeschoten. Tussen de series van de licentie-houdende jeugd, welke een internationaal tintje krijgt door deelname van en kele buitenlandse ploegen, worden er wedstryden verreden door de schooljeugd van 7 t.e.m. 12 jaar, die in 3 categorieën zullen starten om plm. 14.00 uur. Enorme deelname De belangstelliing van de renners voor de ronde in Holten is zo groot dat de liefhebbers/veteranen in 2 series gesplitst moesten worden (totaal 180 deelnemers) By de „nieuwelingen" ook een zeer select rennersveld met o.a. de Over ijsselse kampioen Arjan van Gave ren uit Ny verdal. Ook by de jeugd een grote deelname (plm. 250) waaronder een aantal meisjes die zullen strijden voor een plaats op het ere-schavot. Vooral bij de 14- jarigen is veel strijd te verwachten. De zes Nyverdalse renners die in Holten de kleuren van „C.C. '75" moeten verdedigen zyn er op ge brand om in de bloemetjes te wor den gezet. Tot de kanshebbers op de eindzege xnag o.a. gerekend worden de winnaar van de ronde van Nyverdal Rob Harmeling te Nyverdal. Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat zal aan A. Müller en Zn, b.v. Larens eweg 48 te Holten, onder hands een perceel indus trieterrein worden ver kocht, gelegen ten noorden van de Keizersweg in De Haar. voor de prijs van f221.000, exclusief omzet belasting en kosten van aansluiting op de openbare nutsbedrijven. Müller en Zn wenst het gevraagde perceel aan te kopen voor even tuele uitbreiding van de gebouwen op het aansluitend gelegen perceel industrieterrein aan de Keizers weg. Het betreft hier het perceel indus trieterrein, ter grootte van onge veer 7370 m2, dat aanvankelijk in reserve is gehouden voor de Men- gunie Holten. Nu de Mengunie be sloten heeft af te zien van de aan koop van dit perceel hebben wij geen bezwaar tegen de verkoop daarvan aan A. Müller en Zoon b.v., temeer, daar andere gegadigden geen belangstelling hebben voor de aankoop van het onderhavige per ceel, schrijft het college in het voor stel. Voor de nog te verkopen gronden in het industrieterrein in het plan „De Haar" is laatsteiyk krachtens raadsbesluit d.d. 15 maart 1976, goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 10 augustus 1976, een prys van f30.- per m2 vastgesteld. De koopprys van bet te verkopen perceel industrieter rein bedraagt derhalve 7370xf 30.- is f221.100.-, exclusief omzetbelas ting en de kosten van aansluiting op de openbare nutsbedryven. Het perceel industrieterrein zal bouwrijp worden geleverd, hetgeen in dit geval wil zeggen in de staat, waarin het zich thans bevindt. Omdat het niet de bedoeling is di- rekt op de aan te kopen grond te bouwen, is het noodzakelyk de in de „Algemene verkoopvoorwaar den voor bouwterreinen in het be stemmingsplan de Haar" opgeno- men bouwplicht te schrappen en overige voorwaarden aan te pas sen. De commissie gemeentewerken kan zich met het onderhavige voor stel verenigen. oneelsbezetting heeft dat geen ge volgen gehad De werkgelegenheid nam zelfs toe met acht personen. In het Jaarverslag wyst het bestuui van de OLM erop, dat de verzeke- ringsmaatschappy in elke branche beschikt over een goed produkt, waarvoor een konkurrerende pre mie wordt gevraagd. zienbarend. Aan premie kreeg de OLM in deze sektor ruim acht mil joen gulden meer binnen dan in 1977. In procenten uitgedrukt be droeg deze styging 53,2 procent, een haast ongekend groeicyfer By de motorvoertuigen kwam de verzekeringsmaatschappy op een totaal aan premie van 23,6 miljoen gulden. Voor dat bedrag zyn byna 55.000 voertuigen, waarvan 44.000 auto's verzekerd. De groei in het aantal voertuigen bedroeg ruim 10.000 (22 procent meer dan in 1977). Opvallend is, dat steeds meer automobilisten er toe overgaan om een WA plus casco (all-risk) verze kering af te sluiten. Byna driekwart (72,9 procent) van de personena- utobezitters dekt zich tegen W.A. en eigen schade in. Behalve by de motorvoertuigen kreeg de OLM ook premie binnen in andere sectoren, zoals ongevallen-inzittenden, rechtsby- stand, brand/storm, veeschade en arbeidsongeschiktheid. Voor deze branches gaat het in totaal om een bedrag van 2,8 miyoen gulden. Ty perend was, dat in byna alle bran ches behooriyke groei waar te ne men was. By de meeste bedroeg de toename meer dan dertig procent. Tegenover de inkomsten staan na tuurlijk de onkosten en schade- uitkeringen. Wat dat laatste betreft is by de motorvoertuigen een dui- delyk herstel te zien ten opzichte van 1977. In dat jaar bedroeg het schade-percentage maar liefst 88 procent. In het afgelopen jaar kwam de OLM terug op het niveau van voorgaande jaren, namelUk rond de 80 procent (79,7 procent). Naast de schade-uitkeringen ont wikkelden zich ook de onkosten in goede zin. De totale kosten bedroe gen 3,9 miyoen gulden. Dat komt overeen met 14,8 procent van de premie. Het Jaar daarvoor was dat 15,5 procent. By die kosten heeft ook een rol gespeeld de Invoering van automatisering. In de loop van 1978 werden beeldschermen en an dere automatiseringsapparatuur in gebruik genomen. Voor de pers- De Onderlinge Verzekeringsmaat schappij van de OLM heeft een uit stekend jaar achter de rug. In 1978 bleef een zeer ruim batig saldo over. Na aftrek van belastingen kon een bedrag van 2,2, miljoen gulden op de reserverekening worden bijgeschreven. Daarmee sloot de OLM de boeken af met een aanmerkelijk beter resultaat dan in 1977, toen er acht ton overbleef. Ook wat de groei betreft is het af gelopen jaar voor de OLM bijzon der voorspoedig geweest. Met name by de motorvoertuige nverzekering was de toename op- Een kijkje op de turnontmoeting

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7