iDnderwijs voor volwassenen in Holten aktueel Holtenberg wandeltochten Afvloeiingsregeling personeel Scholengemeenschap Holten Open brief vakantie spreiding UIT DE RAADS- PORTEFEUILLE AGENDA auto teS* MEDISCHE DIENSTEN Kerkelijke verkiezing S. BAKKER ERKDIENSTEN Oriënteringsrit uitbundige wijze werd vorige week donderdag- •ond door de kameraden van Jan Willem Manens- lijn (Piepjan uit de Beuseberg) het einde van z'n i ijgezellenbestaan gevierd. Jan Willem, die als laat- e van de grote groep kameraden in het huwelijks- totje stapte werd per sjees van manegehouder Teun >ldman, naar cafè-restaurant „De Preuter" aan de I arkeloseweg vervoerd, alwaar d.m.v. een stevige dronk een aanslag op z'n vermogen werd gedaan. Dat de bruidegom de dag daarop het geschenk van z'n kameraden niet voor niks kreeg bleek uit de medede ling dat hij daarvoor eerst plm. duizend kilometer door Nederland moest rondtoeren om een slagzin te bemachtigen, waarna pas de overdracht van het ge schenk zal plaats vinden. Op de foto rechts naast de vriend die het bord vasthoudt Jan Willem die vrijdag het jawoord gaf aan Dineke Roelofs uit Vriezenveen. at zijn de mogelijkheden voor u? e mogelijkheden die kunnen wor- *n geboden zyn zeer groot. De De- inter Avondscholen Gemee- ;chap is een school, maar geen twone school. Het is een irsussen-instituut geworden. Dat il dus zeggen dat men cursussen an gediplomeerde leerkrachten in volgen. Nederlands en vier moderne ta- (Frans, Duits, Engels en jpaans), maar ook in zeer vele an- iere vakken, zoals aardrijkskunde, eschiedenis, handelskennis en iologie (en noem maar meer ^hooivakken op) worden cursus- "en gegeven. tieder vak wordt als regel 1 1/2 per week les gegeven. In Holten Indt dit plaats in de o.l. Dorps- chool, Tuinstr. 15. Men kan voor een groot deel aangeven op welke ochtenden eventueel middagen men lessen wil volgen. Daarmee wordt serieus rekening gehouden. Of alles mogelijk is, kunnen we van tevoren niet beloven. Maar we doen ons uiterste best. De mogelijkheid bestaat, dat is dus geen eis, om in de gevolgde vakken na driejaar examen af te leggen en een certificaat te behalen. Wat kost nu zo'n cursus, die tijdens de uren van de gewone lagere en middelbare scholen wordt gege ven? Door subsidiëring van het Mi nisterie van Onderwijs en Wetens chappen is dit als volgt: Inschrijf geld f 15.— per jaar. Cursusgeld f 45.- per jaar voor één of twee vak ken; voor drie of meer vakken f 70.- per jaar. De prijs kan dus geen be zwaar zijn. Misschien dat u meer informatie wenst. Die kunt u altijd krijgen op de afdeling Onderwijs in de Ge meente Holten, of rechtstreeks door de Deventer Avondscholen Gemeenschap, Het Vier 1 te De venter telefoon 05700-30825. Op bovenstaande adressen zijn ook folders met meer gegevens voor u beschikbaar. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 NED. HERV. KERK 8.30 uur ds. A.W. Berkhof -10.15 |uur ds. Franken (dovendienst) I Oppasdienst: mevr. Bolink- 1 Koops en Joke Tempelman. Uitgangscoll. voor Kinderbe- 1 scherming GEREF. KERK 8.30 en 10.30 u. (Viering Heilig I Avondmaali en 19.15 uur (Nabe- trachting) Ds. G.W.H. Pedde- mors. In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor J rente en aflossing. Avond- I maalscollecte voor Con- I gres/Vakantiecentrum „De J Blije Werelt" te Lunteren 10.30 9 uur Kindemevendienst (klas 4): 9 Ineke Stam. Oppasdienst (10.30 uur) Herma Tromop, Jenny Aanstoot en Anny Getkate (res.) Mevr. Smit-Manenschijn, mevr. Beldman-Ekkelkamp en Fokkelien Schuppert (res.) KERK (Geb. Irene)2aterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DUKERH0EK 19.30 uur ds. C.C. Addink, Uit- gangscoll. voor Kinderbe- scüerming 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. Ph. F. Faber van Bathmen. Uitgangscoll. voor Kinderbescherming NIEUW NEETEN il Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 u. en 11.00 uur. Voor het personeel in vaste dienst van de openbare scholengemeenschap Hol ten is het nodig een af vloeiingsregeling vast te stellen. In zo'n regeling wordt de volgorde van ont slag geregeld, die aange houden moet worden wan neer door terugloop van het leerlingental functies ge heel of ten dele komen te vervallen. De noodzaak van een dergelijke re geling is nog niet aanwezig ge weest, omdat het aantal leerlingen der school nog steeds groeit. iocn moet men er rekening mee houden, dat die groei wel eens kan ombuigen in een daling, zeggen B. en W. in het gedocumenteerde voorstel tot vaststelling van ge noemde regeling. De bevoegdheid tot vaststelling van de regeling is in handen van het bevoegd gezag der school, dat vol gens de wet op het voortgezet on derwijs in handen is van het college van B. en W., voor zover de raad niet anders bepaalt. Krachtens de regeling kan ontslag worden verleend indien niet vol doende of geen lessen meer be schikbaar zijn. De rijksregeling, aldus de toelich ting, gaat alleen uit van de totale diensttijd, doorgebracht bij het onderwijs. Zij die dus de langste staat van dienst hebben bij het on derwijs bezitten ook de eerste rech ten. Bij de onderwijsvakorganisaties bestaat nog geen eenstemmigheid over een bepaalde afvloeiingsrege ling. B. en W. willen zich echter aan de Rijksregeling houden, omdat die het meest wordt toegepast. De ontwikkelingen ten aanzien van andere afvloeiingsregelingen kunnen dan worden gevolgd. Even tueel zou een andere regeling kun nen worden gerealiseerd, onder in trekking van de geldende Rijksre geling, aldus B. en W. Dit zal voor het „zittende" person eel geen konsekwenties hebben, daar bij invoering van een andere regeling kan worden uitgegaan van de gunstigste. Er zal een overgangsrecht gelden tot het moment van de inwerking treding van de nieuwe regeling voor het vaste personeel, waarvan de rechten moeten worden vastge legd in een zogenoemd protocol. B. en W. komen derhalve met het voorstel ingaande 1 augustus voor het vaste personeel der scholen gemeenschap een afvloeiingsrege ling van kracht te laten worden, terwijl op geen enkele wijze wordt belemmerd, dat in de toekomst wordt overgegaan op een andere regeling. ■Schoolleiding en lerarenraad heb ben geen bezwaar tegen invoering der Rijksregeling, evenmin als de onderwijscommissie. Negen organisaties, die dee'. uitmaken van de commissie va kantiespreiding van de Stich ting Recreatie hebben in eer open brief om maatregelen ge vraagd, waardoor er een effec tieve vakantiespreiding zou kunnen komen. Twaalf weken De commissie wil, dat de zo mervakanties van het onderwijs worden verspreid over een pe riode van twaalf weken, name lijk van 1 juni tot 1 september. Daarbij zou het land in drie ol meer regio's moeten worden verdeeld. De regeling voor de bouwvakantie zou moeten wor den aangepast aan de voor de schoolvakantie geldende regio nale indeling, dus ook een bouwvakvakantie verdeeld over drie of meer regio's in het tijdvak van 1 juni tot 1 septem ber. Wettelijk De vakantiespreiding zou bo vendien kunnen worden bevor derd door wettelijke maatrege len, die de minister van onder wijs de bevoegdheid geven de schoolvakanties vast te stellen voor het gehele onderwijs. Ook zouden de mogelijkheden, die de leerplichtwet biedt kinderen maximaal tien dagen met in stemming van het schoolhoofd te laten verzuimen, van toepas sing moeten worden verklaard op vakantiedoeleinden. Tot de negen organisaties beho ren o.a. de ANVV, ANWB, be drijfschap Horeca, de federatie van Nederlandse organisties voor het personenvervoer, de Koninklijke Vereniging van Transportondernemingen, Ne- derlanse Spoorwegen, Recrea tieondernemers Nederland, Stichting Recreatie en de Stich ting Vakantieverblijven van het NVV. De negen organisaties, die wij zen op alle vruchteloze pogin gen om tot vakantiespreiding te komen, vinden, dat de regering op korte termijn de Stichting van de Arbeid moet verzoeken om via een door de Sociaal Eco nomische Raad in te stellen commissie van onafhankelijke deskundigen een nieuw advies uit te brengen met oplossingen op langere termijn. Onderwijs Voor het onderwijs zou kunnen worden gedacht aan verlegging van het begin van het school jaar naar het begin van het ka lenderjaar, waardoor het exa menprobleem zou komen te vervallen. Bovendien zouden de ouders meer vrijheid moeten krijgen om met schoolgaande kinderen buiten de vastgestelde vakantieperiode met vakantie te kunnen gaan. Dat is evenwel slechts mogelijk bij een verdere ontwikkeling van het zogeheten taakonderwijs. Voor het be drijfsleven zou dit een oplossing zijn: wijziging van de hopelijk inmiddels ingevoerde regionale bouwvakantie in een door dc invividuele bouwonderneming zelf te bepalen vakantiesys teem, invoering van een voor ie dere werknemer geldende indi viduele vakantieregeling, waardoor vakantiebedrijfsslui tingen kunnen worden afge schaft en na te gaan wat het ef fect kan zijn van vakantiesprei ding op de werkgelegenheid in de toeristische/recreatie be drijfssector in het algemeen en in de verblijfsector in het bij zonder. In de brief wordt er tens lotte op gewezen, dat thans driekwart van het aantal va kantiegangers is gedwongen met vakantie te gaan in de drukste tijd met alle gevolgen van dien. Verlcoop grond B. en W. stellen in de raad van maandag 18 juni voor om aan de heer G.H. Voordes, Oranjestraat 60 te Holten, een stukje industrieter rein van ongeveer 7 m2 te verkopen voor f210. Bij raadsbesluit van 28 maart 1978 was aan de heer Voor des voornoemd een perceel indus trieterrein van plm. 2263 m2 ver kocht, gelegen aan de Keizersweg in het bestemmingsplan De Haar. Volgens voorwaarden in genoemd raadsbesluit moest de heer Voor des een stukje grond van 7 m2 aan kopen en betalen. Het kon namelijk niet gelijktijdig met het industrie terrein worden verkocht, omdat het nog eigendom was van de heer E. Krekel te Holten. Het is krachtens notariële akte van 21 december 1978 overgedragen aan de gemeente Holten, zodat verkoop mogelijk is. Voordes is er mee akkoord gegaan de grond aan te kopen voor f30.- per m2. De commissie gemeentewerken gaat met het voorstel akkoord. Bij de ingekomen stukken bevindt zich een bezwaarschrift (van 8 mei j.l.) van de heren Th. A. Oostenbrug en G. Voortman tegen het plaatsen van een hekwerk om het terrein van de scholengemeenschap. B. en W. willen het in handen stellen van de commissie ter voorbereiding van de beslissing van de raad op de beroep- en bezwaarschriften. Verdaging beslissing van plan DijkeHioek Vanaf 26 februari heeft gedurende één maand een ontwerp van het be stemmingsplan „Dijkerhoek" voor een ieder ter inzage gelegen. Gedu rende deze termijn bestond de ge legenheid tot het indienen van be zwaren. Van deze gelegenheid heb ben drie personen gebruik ge maakt. Ingevolge het bepaalde in artikel 25 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening dient de raad binnen Ter vervulling van door perio diek aftreden ontstane vacatures zijn bij de stemming tot ouder lingen der Geref. Kerk gekozen C. Schuppert-Keuning en de h.h. A.J. Nijkamp, H. Rietman Azn. en G. Stam Jzn. Als diakenen werden gekozen mevr. Assink- Middelesch te Markelo en de heer H. Beltman Jzn. Austin Maxi met meer comfort en luxe vijf wereldsnel- heisrekords voor Mercedes Benz Kinderzitje in nieuw jasje en nieuwe verpakking Een Mtsubishi Galant voor nog net geen 15 mille De Ghia Navarre, een nieuwe soort sport-coupé Het verkeer neemt te veel risico's Onderweg I Forse prijs verlaging (Poolse Fiat) Testkaravaan (GoodYear banden) Aktueel Auto Allerlei Voor de zaterdagavond door de M.A.C. „De Holterberg" gêorgani- seerde orienterinsrit over een af stand van plm. 30 km. bestond een geringe belangstelling. De uitzet, ters hadden het de deelnemers niet gemakkelijk gemaakt en vooral in de tourklasse was het aantal straf- punten hoog. De prijzen werden in het ,3 on te Paard" in Dijkerhoek door voorzitter Dirk J. Schooien uitgereikt. A-klasse: 1. M.A. Veld- huls. Wijhe, 69 strp.; 2. H. Paalman, Wierden. 98 strp. 3. J.W. Nijenhuls, Colmschate, 151 strp.. B-klasse: 1. J. Schuchard, Holten, 216 strp.; 2. D. Pekkeriet, Holten. 243 strp.; 3. A, Piksen, Hulsen, 258 strp.; 4, H. Jongman. Holten 273 strp. Met deze (nieuwe) Holterberg-wandel tochten op zaterdag 16 juni biedt de Ned. Chr. Wandelsport Bond (NCWB) de wande- laarsters en wandelaars iets zeer bijzoners aan. Al lereerst: het gebied. Wie de Holterberg en de omgeving daarvan nog niet kent, zal zeker onder de indruk ko men van bet vele schone, dat daar nog te vinden is. Bossen, heide enprach tige vergezichten in alle richtingen zijn in de wan delroutes opgenomen. Vervolgens: twee startplaatsen, één in Nljverdal en één in Holten. Degenen die voor de 25 en 40 kilo meter routes willen aantreden in Nljverdal, kunnen rusten bij de startplaats in Holten (café De Bles ter) tel. 05483-1375; degenen die starten voor deze afstanden In Hol ten, kunnen „uitblazen" bij de startplaats in Nljverdal (Camping „De Noetselerberg") Holter- weg 116, tel. 05486-12665 Zowel ln Holten als in Nljverdal kan eve neens gestart worden voor wandel tochten over 10 en 15 km. Helaas Is het dan niet mogelijk de „over steek" te maken, daar de afstand tussen de startplaatsen te groot ls. Ook de routes voor deze afstanden drie maanden na afloop van de ter- visielegging van het ontwerp, der halve vóór 26 juni 1979, over de vaststelling van het plan een be slissing te nemen. De beslissing kan eenmaal voor ten hoogste drie maanden worden verdJ^agd. Aangezien de behandeling van de bezwaarschriften (advisering, be handeling ln de commissie voor de ruimtelijke ordening en horen re clamanten) niet vóór 18 juni zal zijn afgerond, stellen B. en W. de raad voor de beslissing omtrent de vast stelling van het bestemmingsplan „Dijkerhoek" ingaande 26 juni 1979 voor de tijd van drie maanden te verdagen. Regeling woonwagenschap Zuid-West Overijssel Bij schrijven van 31 maart 1979 heeft het bestuur van het Woonwa gencentrum Zuid-West Sail and enkele wijzigingen van de gemee nschappelijke regeling voorge steld. Naar aanleiding hiervan de len B. en W. de raad het volgende mede: Gedeputeerde staten hebben de in' maart 1977 vastgestelde gemee nschappelijke regeling op enkele onderdelen niet goedgekeurd, om dat deze niet in overeenstemming zijn met de nadien van kracht ge worden wijziging van de Woonwa- genwet. In de gemeenschappelijke regeling is niet uitdrukkelijk ver meld hoeveel standplaatsen in elke gemeente moeten worden gereali seerd. In de regeling is volstaan met de verwijzing naar het rapport inzake spreiding van standplaat sen. Op grond van de woonwage- nwet dient thans in de gemee nschappelijke regeling te worden opgenomen de plaatsen waar de woonwagens zijn of worden geves tigd alsmede het aantal. In het spreidingsplan is uitgegaan van de norm van 1 woonwagen op 1000 inwoners. Dit spreidingsplan heeft de raad aanvaard, doch de raad had er in het verleden wel moeite mee, dat in de regeling werd vastgelegd dat in Holten 8 stand plaatsen moeten worden gereali seerd. Thans valt hieraan niet meer te ontkomen. Tevens wordt voorgesteld om een artikel op te nemen, waarin wordt bepaald, dat het woonwagencen trum in Deventer wordt opgeheven zodra de nieuwe standplaatsen zijn gerealiseerd. In artikel 12 van de regeling is be paald, dat het algemeen bestuur regelingen kan vaststellen voor vergoedingen voor het bijwonen van vergaderingen en de te maken reis- en verblijfkosten. Gedepu teerde Staten verlangen, dat deze regelingen de goedkeuring van hun college behoeven. Voorts hebben G.S. geadviseerd een artikel op te nemen, waarin tot uitdrukking wordt gebracht dat het aangaan van geldleningen ter financiering van de te vestigen woonwagenstaanplaatsen de goedkeuring behoeft van hun col lege. B. en W. stellen voor de hier bedoelde wijzigingen vast te stel len Vrijdag 15 juni 18.45 uur Start Jaarlijkse koekver- koopactie t.b.v. Jeugdafdeling ZW „Blauw Wit '66" (Zie adv. en be richt) 20.00 uur Concert Holtens Man nenkoor in de Ned. Herv. Kerk Zaterdag 16 juni Met Holtense Muziekvereniging „H.M.V." per extra trein en bus een dagje gezellig uit naar ponypark Slagharen (zie bericht) 9.00-14.00 uur Holterbergwandel- tochten. Start bij „De Biester" (zie bericht) Zaterdag 16 t.e.m. woensdag 27 juni herenkapsalon Wlm van Geenpul- zen wegens vakantie gesloten Zondag 17 juni 14.00 uur Discobal in café ,JDe Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 18 juni 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie age nda) Dinsdag 19 juni 11.25 uur demonstratie F.N.V. te Utrecht. „Zie Advertentie". Woensdag 20 juni 19.30 uur Feestelijke heropening K-Markt Wansink B V. Zaterdag 23 juni Grote boeldag t.b.v. Holtense Mu ziekvereniging Dinsdag 26 juni 20.00 uur Ledenvergadering Schaakclub „Holten" in café „Kalfsterman (zie adv.) 20.00 uur Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard" woensdag 27 juni School - en volksfeest in Dijker hoek GEVONDEN: Blauw/wit gestreepte bikini; zon nebril; donkerbruine klap- porteraonnaie met geld plus 2 pas foto's; manchetknoop; sleutel; hengel VERLOREN: Zwarte portemonnaie met een pas en plm. f 50.-; sleutel met gekleurd label; spijkerjasje, Levi's; rode por temonnaie met plm. f 300.-; zilve ren armband; armband; 2 honden, Drentse patrijs en een Bobtail; bruine knipportemonnaie met be- taalpas en plm. f 100.-; bruin lede ren handtasje met brillen en ge hoorapparaat; blauw hemd; vuil niszak met een jerry-can met ben zine; zilveren kinderbedelarm band, 3 bedeltjes; zilveren slave- narmband. zijn echter zo mooi, dat het zeker de moeite waard is om te wandelen. Er kan worden gestart tussen 9.00 en 14.00 uur en startbureaus sluiten om 18.00 uur. De startgelden bedragen voor le den f 3.50 (25 en 40 km) en f 2.50 voor de 10 en 15 km (niet leden betalen een gulden meer) Alle deelnemers ontvangen als her- innnering een exclusieve Holter- bergmedaille. Wandelboekjes die nen vóór de start voor afstempeling te worden ingeleverd bij het eigen startbureau. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de N.C.W.B., Dinkelstraat 13 te Hengelo, tel. 05400-25922 ARTS J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel 1280 Spreekuur 11.00 en 16.00 uur Bij spoedgevallen bellen: 05483-1280 WIJKVERPLEGING Zr. J.E. Duncan, Gaardens- traat 31, tel. 05483-1436 b.g.g. 05700-22700 Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen verpleegartike- len 13.30-14.00 uur in het Groene Kruis gebouw, Ga ar denstraat ZIEKENVERVOER/AMBULANCE Telefoon dienstdoende arts ;1280) of alarmnummer: 0011. ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par- keerterr. Sporthal, Keizersweg, van 9.00-11,00 uur T.G.I. TANDARTS: Hogenelst, Smlds- weg 31a, Nijver dal, tel. 05488-16055. Spreekuur voor spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nam. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 u. in het Groene Kruis gebouw FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis- gebouw. G.J. Kraaij, tel. 2299 DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- piasstraat 15, tel. 1515. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t/m vrijd. 8.30- 9.30 uur uur OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 1201 en 1517 Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel" Dorps straat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. Tijdens de week ends zijn Maatschapp. werk en Gezinsverzorging bereikbaar onder nr. 05488-16465 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 17 juni: C. Meindertsma, Bergman- straat 12, tel. 2190 Maandag 18 t.e.m. zondag 24 juni: B. Groot Obbink, Kozakkenstr. 2, tel. 1526 STORINGSDIENST Zaterdag 16 te.m. vrijdag 22 Ju ni: ELECTRA: H. Heijink, Kol- weg 44, tel. 2124 GAS: J. Boa- schers, Liezenrweg 26, tel. 1945 POLITIE Telefoon: 1352-2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: BRANDWEER Tefoon: 2222 (Dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3