Jaarvergadering VW „Holtens Belang" I Diploma-uitreiking „De Noordenbarg" Uw laatste kans MET H.M.V. DAGJE UIT HOLTENS NIEUWSBLAD Voor het Rode Kruis Zondagsschool- nieuws Geslaagd RAADSVERGADERING m Uit het politierapport BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD Standplaatsen woonwagens HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 15 juni 1979 31e jaargang - no. 24 Hoofdredacteur J, Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1350 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2099 Stichtingsbestuur. Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 0549016060 Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" In de maandagavond in restaurant „De Molenbelt" ge houden jaarvergadering van de VW „Holtens Belang" heeft voorzitter mr. W.H. Enklaar. na een woord van wel kom, in 't bijzonder tot de heer W. Beijers, erelid der ver eniging, in zijn openingswoord uitvoerig aandacht ge-' schonken aan de wijziging van het Burgerlijk Wetboek een wijziging die de vereniging noodzaakt de statuten aan te passen aan de thans geldende wet. In verband daarmede achtte het bestuur het correct ruim schoots gelegenheid te geven aan de leden, om kennis te nemen van de concept-statuten, welke ter behandeling voor deze vergadering thans aan de orde zijn. De jaarver gadering werd in verband daarmede uitgesteld en valt wat later dan wenselijk zou zijn. De VW „Holtens Belang vergadert derhalve vanavond. Een naam, die U zo zei de voorzitter niet terug vindt in de nieuwe statu ten, omdat de naam in het zakelijk verkeer ook in andere VW's niet meer wordt gebruikt. De naam her innert aan voorbije tijden, waarin de toenmalige voorzitter-oprichter als een der eersten het belang van i Holten wilde dienen door het be- vorderen van toerisme naar Hol ten. Daartoe werd de VW opge richt welke tot haar taak had het toeristisch klimaat in Holten te verbeteren en de naam van Holten een brede bekendheid te geven. Vandaag aan de dag mag worden geconstateerd dat die opzet is ge- j slaagd. Horeca bedrijven zijn in grote getale aanwezig. Het sociaal i toerisme naar Holten heeft zich goed ontwikkeld. Het assortiment waaruit de potentiële toerist kan kiezen is sedert de oorlog niet on aanzienlijk uitgebreid. Campings, zomerhuisjes en bungalowbe- drijven hebben de verblijfsmoge lijkheden van de zomergast be langrijk uitgebreid. Het toeristi sche patroon in onze gemeente is aanzienlijk gewijzigd. Ons VW- werk heeft zich daarbij aangepast. Het accent van onze VW-arbeid is hoe langer hoe meer komen te lig gen op de service-verlening aan de toerist, die naar Holtenis gekomen. De wervende activiteiten hebben de logies biedende bedrijven hoe langer hoe meer zelf op zich geno men. Ik meen dat een dergelijke ontwikkeling niet onjuist is. Onze VW heeft immers een beperkt budget en deze kan evenals ieder ander haar geld maar eenmaal uit geven. Dit zo zijnde heeft uw be stuur gemeend, dat het in de eerste plaats zijn aandacht zou moeten geven aan de service-verlening aan de in Holten verblijvende toerist. Wanneer onze VW daarnaast nog ruimte zou hebben binnen het budget dan neemt deze maar al të gaarne ook andere taken op zijn schouders, waarbij gedacht kan worden aan het via advertenties uitdragen van Holten als ideaal toeristenoord zo besloot mr. En- klaar. Meer gasten Uit het door de secretaris de heer J. Wiggers uitgebrachte jaarverslag bleek o.m. dat het aantal dagjes mensen in 1978 was gestegen met 20000 tot plm. 300000. Het aantal overnachtingen bedroeg plm. 350000 (in 1977 320000) en het aan tal vakantiegasten steeg in 1978 met 4000 tot plm. 65000. Het seizoen '78 is ondanks het min der goede weer toch goed geweest. Vooral in het naseizoen en de her fstvakantie was de bezetting goed. Wiggers bracht in het jaarverslag dank aan mevr. Wolters-Jongedijk voor het waarnemen van het kan toor bij verhindering van directeur-administrateur de heer G. Kers. Tevens werd dank gebracht aan de verenigingen die meewerkten aan het VW-Vakantieprogramma en de Interkerkelijke Recreatiecom missie die in een tent aan de Bor- De raad der gemeente Holten komt maandag 18 juni onder voorzitters chap van loco-burgemeester H. Stegeman, om 19.30 uur ten gemeente huize in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende Naam Adres: voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar J keldweg weer zeer actief was. Ge durende acht weken werd door teams van enthousiaste jonge mensen belangrijk werk verricht dat door de gasten zeer werd ge waardeerd. Ook voor de korte kampdiensten in de tent bestond elke zondagmorgen grote belang stelling. De vereniging telde op 31 december 1978 292 leden. Financiën Uit het financieel overzicht van penningmeester W- ten Berge bleek o.m. dat de inkomsten en uitgaven resp. bedroegen f41067.10 en f 29278.54 zodat er een batig saldo is van f 11788.56. Dit batig saldo van de rekening 1978, veroorzaakt door een onverwacht grote verkoop van de nieuwe wandelkaart, zal worden gereserveerd ten einde daaruit na delige saldi van komende jaren (1979) te kunnen dekken. De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. A. Nekkers en J.A. v.d. Maat had boeken en be scheiden in orde bevonden. Als le den van de controle commissie 1979 werden benoemd de h.h. J.A. v.d. Maat en W. Volkmann. Bestuursverkiezing Bij acclamatie werden herkozen de heren H. Heusinkveld en F.M. Pluijgers. Beide namen hun herbe noeming aan. In plaats van mr. W.H. Enklaar, die met ingang van 1 september a.s. als bestuurslid heeft bedankt, werd door het bestuur als voorzitter be noemd bestuurslid P. Baard. Bij schrijven d.d. 7 juni deelden B. en W. van Holten mee dat het door het gemeentebestuur aangewezen lid van het WV-bestuur mr. W.H. En klaar, tot 1 september 1979 zijn mandaat als zodanig zal behouden en hij mitsdien tot die datum ge rechtigd is lid van het bestuur te blijven. Te zijner tijd zal het college mede delen wie in de plaats van mr. W.H. Enklaar het gemeentebestuur zal vertegenwoordigen. De concept statuten werden hierna artikels gewijs besproken en na enkele kleine wijzigingen, mede naar aan leidingvan schriftelijke voorstellen van de heer Beijers, door de verga dering goedgekeurd. m 1. Notulen van de vergadering van 21 mei 1979 2. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 3. Voorstel tot verkoop van: a. een stuKje grond aan de heer G.H. Voordes, Oranjestraat 60 b. een perceel industrieterrein aan A. Müller en Zn. B.V. 4. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling woonwage nschap Zuid-West Overijssel. 5. Voorstel tot vaststelling van een gedeeltelijke herziening van de voor schriften bestemmingsplan „de Borkeld" 6. Voorstel tot vaststelling van de beslissing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan Dijkerhoek 7. Voorstel tot vaststelling van een afvloeiingsregeling voor het personeel van de Openbare Scholengemeenschap Holten 8. Voorstel tot wijziging van de gemeente- en bedryfsbegrotingen 1978 en 1979 9. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. U ontvangt een fraaie//fé Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Ramon zv. J. Eshuis en A. J. Hoek man; Hermannus zv. W. Stegeman en J. Bouwhuis. ONDERTROUWD: P.L. Berkhoff, oud 24 jaar, Epe en: W. Jansen, oud 22 jaar, Holten. De in Holten ten bate van het Ned. Rode Kruis gehouden huis aan huiscollecte heeft f4788.59 opge bracht. Het bestuur van de afd. Holten dankt allen die gaven en hen die collecteerden heel harte lijk. Alle 61 kandidaten slaagden voor het einddiploma Geen Wondei heerste bij de uitreiking van de diploma's. er een feestelijke stemming Voor de 18e keer werden aan de „Noordenbarg", school voor lager beroeps onderwijs te Holten, in een feestelijke bijeenkomst aan 61 leerlingen de diploma's uitgereikt. Er zijn geen ge- zakten Bit jaar, noch her- kansingsgevallen. Een ver heugend feit. Dit resultaat is mede te danken aan de opzet van het onderwijs, die na een aanloopperiode van een aantal jaren, nu zo langzamerhand goed ge stalte gaat krijgen. De onderwijsopzet geeft per vak de gelegenheid om een bij de vermo gens van de leerling passend ni veau (A, B of C) in het examenpak ket te kiezen. Zelfs kan de leerling voor een vak op 2 niveau's examen doen, waarna het beste niveaucyfer gekozen kan worden voor de cijfer lijst. Dat geeft de examenkandi daat meer zelfvertrouwen. Wel is de zwaarte van cijfers meebepalend voor de keuze van en de toelating tot verdere opleidingen. Verheu gend is dat van de 61 leerlingen er 49 minstens 2 C-cijfers in hun lijst hebben staan. Een basiseis voor de m.h-o.-opleidingen. Van deze 49 zyn er 5 met 2 C-cijfers, 10 met 3,6 en 4,7 met 5,16 met 6 en 5 met 7 C-cijfers. Een groot percentage van de schoolverlatende leerlingen gaat „doorleren" in dagopleidingen (plm. 40 leerlingen), waarvan 2 naar de examenklas 4-jarig mavo (dat hadden er best 4 kunnen zijn). Een kleiner aantal (plm. 8) gaan in een gedeeltelijke dagopleiding (leer- lingstelstel) verder en ongeveer 13 leerlingen hebben al of zoeken naar werk. Voor het eerst kon aan een jongen een diploma uitgereikt worden. Een pionier, na zyn aan melding 4 jaar geleden, kwamer er meer over de drempel. Hij gaat zich verder in de horeca-sector bekwa men. Dit overzicht kon de heer Cammeraat, de direkteur, in zijn openingswoord aan de aanwezigen geven. Van die aanwezigen, naast leerlingen, ouders en personeel, kunnen genoemd worden: mevr. Breedveld-Hoogenboezem, als lid van de Commissie Onderwijs Ov. Landbouw My, waar de school on der hoort. Zij deelde eigenlijk de di ploma's uit. Er waren verder verte genwoordigers van de plaatselijke afdeling der O.L.M., waaronder de heer v.d. Brink te Holten. Ook de Commissie van Advies, waarvan de voorzitter de heer Morsink te Mar- kelo, de leerlingen ook toesprak, was aanwezig. De heer Koelemay, adjunet-direkteur en dekaan, gaf Uw laatste kans om van overtollige zoldervoorraad af te komen. De supporters van HMV halen nog drie dagen met veel plezier kar- revrachten groot en klein spul op om deze dan op de rommelmarkt op zaterdag 23 juni a.s. weer te verko pen. De opbrengst van deze markt bij Garage Müller en Zn, Keizersweg, industrie terrein „De Haar", is geheel bestemd voor het uniform fonds van HMV. Aanvang rommelmarkt 10 uur 's morgens. Kom eens kijken want HMV is ervan over tuigd, dat er ook voor u iets bij is. Modern maar ook oud spul uit grootmoeders tijd. Het assortiment is weer enorm. Koop en u steunt daarmee uw eigen muziek vereniging HMV. Weet u het nummer nog waar ge beld kan worden? Nee! 3436 t.n.v. H. Ebrecht, Larens- eweg 39a. bij elk diploma de geslaagde een behartigenswaardig woordje meer. Ook de leerlingen lieten zich, na uit uitreiken van de diploma's en het onvangen van de gelukwensen, niet onbetuigd. Zij boden de school een leuke attentie aan. Hoewel tevreden over het resul taat, moet gezegd worden dat de leerkrachten dit alleen konden be reiken door een extra inzet. Het gebrek aan lokaalruimte en het steeds verplaatsen naar lokalen elders in het dorp, zijn nogal een handicap voor de school, die in haar groei en grootte van ongeveer 230 leerlingen wel uit haar jasje is gegroeid en nodig aan uitbreiding toe is. •Ook dat kon de direkteur niet nala ten te memoreren in zyn praatje, waarin hy tot slot allen dankte die meegewerkt hebben aan het berei-^ ken van dit goede resultaat. Evenals vorig jaar zal zondag a.s. in een gezinsdienst die om half tien in gebouw „Bethaniè" zal aanvangen, afscheid worden genomen van de jongens en meisjes die de zondags school gaan verlaten. We nodigen hierbij alle ouders, familieleden en overige gemeenteleden v m harte uit om deze dienst bij te wonen. Om er meer het karakter van een ge zinsdienst aan te geven zouden wij graag zien dat de kinderen en hun ouders bij elkaar gingen zitten. De kinderen die onverhoopt toch al leen zijn mogen natuurlijk vooraan komen zitten, evenals de kinderen die afscheid nemen. Het thema van de dienst is „Bidden en helpen ho ren bij elkaar". Samen met ds. Ad- dink, met u en met de kinderen ho pen we een goede en gezegende dienst te hebben. Graag tot ziens zondag in „Bethaniè". De zondagsschoolleiding In de nacht van 6 op 7 juni 1979 is er benzine uit de auto van dhr. H. uit Holten gestolen. De auto stond op de parkeerplaats by de woning. Mevr. M.A.N. uit Deventer deed aangifte van diefstal uit haar auto. De auto stond aan de Wullenberg- weg. Een handtasje met verschil lende papieren en een geldsbedrag werden meegenomen. Het portier was geopend zonder beschadigin gen. Langs de spoorlijn op het pad langs camping Twenhaarsveld werd een brisant-granaat gevonden. De E.O.D. heeft het projectiel opge ruimd. Mevr B uit Rotterdam deed aan gifte van diefstal uit haar auto. Na verbreking van een ruit werd een handtasje uit de auto meegeno men. Zoals wy reeds eerder meldden bestaat er zaterdag 16 juni (morgen) de gelegenheid om met H.M.V., drumband en majorettes gezellig een dagje uit te gaan naar het overbekende ponypark in Slagharen waar H.M.V. zal meewerken aan een muziekfestival. De reis wordt gemaakt per extra trein die om 10.12 uur vertrekt vanaf het station Holten. In Hoogeveen (aankomst 11 2Chiur) staan dan bussen klaar om het grote gezelschap naar Slagharen te vervoeren (aankomst plm. kwart voor twaalf) De extra trein vertrekt uit Hoogeveen om 17.23 uur en als alles volgens plan verloopt is de aankomst In Holten om 18.27 uur. Er zijn voor het „uitje" naar Slagharen nog kaarten verkrijgbaar bij Speelgoedhuis v.d. Maat (Smidsplein) en op het kantoor VW „Holten". De prijs voor volwassen deelnemers be draagt f 15.- en voor kinderen tot en met 9 jaar f 10.- (inclusief toegang tot het ponypark). Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Njjverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Êarenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Aan de Avondschool van de De venter Scholengemeenschap zijn voor het MAVO-4 diploma ge slaagd Janny Meijer, B.v.d. Borch- straat en Gerrit Markvoort, Noord enbergstraat. In het Provinciaal Woonwagen plan is Holten aangewezen voor de vestiging van 8 wagens. In tegenstelling tot vroegere si tuaties, waarbij de standplaat sen ver buiten de woongemeen schappen waren gelegen, wor den deze thans in of nabij de be bouwing geprojecteerd. Het is de bedoeling de woonsi tuatie van de wagenbewoners te normaliseren, waarbij in plaats van een woning een wagen als woonvorm mag gelden. Dat betekent, dat de toekom stige bewoner zich heeft te on derwerpen aan een vestigings beleid Daarbij is het in Holten de bedoeling het wonen en het werken te scheiden. Teneinde deze problematiek in Holten tot een goede oplossing te brengen doet het gemeente- bestfui een aantal voorstellen. 1. Het inrichten van twee loca ties van ieder 4 wagens. 2. De gedachten gaan daarbij uit naar een locatie aan de Aaltinksweg, op de plaats van de Soweco-kwekerij en een lo catie in de Beuseberg naast het pand Beusebergerweg 12 (terrein fa. Müller). Teneinde tot het gewenste doel te kunnen geraken ligt het in het voornemen een werkgroep in te stellen, welke zal bestaan uit de volgende vertegenwoor digers: a. wethouder sociale zaken; b. ambtelijke deskundigen van de gemeente Holten; c. medewerkers van het woon wagenschap Deventer; d. toekomstige wagenbewo ners, e. buurtbewoners van Holten; Om tot een afvaardiging te ko men voor de bovengenoemde werkgroep heeft het gemeente bestuur het voornemen een in formatieavond te beleggen op woensdag 27 juni a.s., des avonds om 20.00 uur in zaal Vosman. Belangstellende buurtbewo ners worden gaarne uitgeno digd deze avond by te wonen. Burgemeester en wethouders van Holten, H Stegeman, loco-burgemeester. G.J Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1