Krijgt TC Holten nog een kampioen? -d Landdag E.O. leiiteaktie 1979 Stichting mensen in nood 0% Het besturen van trekkers door jeugdige personen Waar gaan we heen? Blauw E2 kampioen ^/l MBA SV Holten afd. atletiek Schaakclub kent een spannend kampioenschap Bergruiter- nieuws Weet je wetje, laat met de rekreatiekranten t/g inTwente en Gelderland.*»* G. Steunenberg had snelste duif Hartverwarmende opbrengst van Kinderpostzegelactie in 1978 Programma SV Holten zondag 10 juni PV Snelle Wieken ui; Ter voorlichting en waarschuwing Programma Sporthal 't Mossink yf Oriënteringsrit Zorg ervoor dat de vakantieganger u weet te vinden. Technische gegevens 053-320141 HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 JUNI 1979 - PAG. 9 Deze vraag zal zaterdagmiddag 9 juni pas beantwoord worden, wanneer de voornaamste kandi daat van de Holtense teams voor een kampioenstitel en daarmee promotie naar de derde klas het eerste mixedteam de beslissende strijd zal leveren tegen de Henge lose T.C.. Of het team op zijn sterkst zal kunnen aantreden zal afhangen van een snel herstel van Dixie van der Asem. Een span nende strijd is vanaf 14.00 u. op de Holtense banen te verwachten. Een 3-2 winst is voldoende maar ook noodzakelijk. Hopelijk kunt u er van getuige zijn dat de Holtena ren als kampioenen gehuldigd worden. ■Stand. T.C. Holten 30 pnt; Hege- lose T.C. 29 pnt. Moeilijker liggen de kansen voor het eerste heren team. Van het sterke Deventer L.T.C. moet met 4-1 gewonnen worden, terwijl dan zoals de stand uitwijst Goor met niet meer dan 4-1 van Bathmen mag winnen. Han Muizenbelt en de zijnen reizen op volle oorlogssterkte af en zullen voor hun laatste kans vechten. Stand: D.L.T.C. 23 pnt.; Holten 21.; Goor 20.; Het tweede mixed team zal nog voor haar vierde klassers- chap moeten vechten. Invaller Piet van Iddekinge is nu ook gebless eerd en wanneer Ria Bogers onver hoopt in het eerste zou moeten in vallen kan het nog moeilijk worden de voorlaatste plaats en daarmee degradatie te ontlopen. De andere herenteams kunnen in de laatste wedstrijd nog proberen een paar plaatsen te stijgen, maar kennen zowel geen promotiekansen als de- gradatiezorgen. De jeugd De jeugdteams doen het nog steeds goed. Preciese standen zijn nog niet bekend, maar allemaal komen ze voor in de bovenste helft van hun ranglijst. Het team van Ted Abra- hamsen heeft zelfs nog een theore tisch kansje op het kampioens chap, terwijl je bij het team van Alco en Edwin zelfs van kansen kunt spreken. De zondag competitie Deze is met enkele inhaalwedstrij den in het Pinksterweekende van de T.C. Holten afgelopen. Door de veelal jeugdige spelers is veel erva ring opgedaan, terwijl het verheu gend is dat het eerste herenteam het vierde klasserschap heeft we ten te behouden. De lotgevallen van het tweede herenteam hebt u in de wekelijkse, spannende afleve ringen kunnen volgen. De damescompetitie Ook hier nog een kampioenscandi- daat. Niet het eerste team, maar dit team handhaaft zich in de derde klas en dat is alleen al een felicita tie waard. Ook niet het derde, maar dat eindigt zoals het er nu uitziet - boven in en ook dat is keurig werk. Maar de potentiële kampioenen zijn de dames van het tweede team. Daartoe zullen ze a.s. dinsdag in Schalkhaar wel van Park Braband moeten winnen. Maar René Klein- sma en haar teamgenoten zijn niet voor een kleintje vervaard dus Niet-competitiespelers aantreden! Na het weekend van de 8/9 is het vrijwel met de competitie afgelo pen. Zaterdag 16 juni vindt het toUrnooi om de „Hessenheem tro fee" plaats. Twaalf niet- compétities junioren van vier ver enigingen strijden om dit bege renswaardige kleinood. Zondag 17 juni organiseert de T.C. een tour- nooi. Alleen voor niet- Zaterdag toen half Nederland in zwembaden en aan het strand ver koeling zocht, trotseerden de Hol tense atleten de hitte in een 20 km stratenloop in het rustieke Achter berg (Gem. Rhenen). De enige die zich niks van de hitte aantrok was Jan Jansen die wederom goed voorin zat, had lange tijd goede kansen op een derde plaats maar eindigde tenslotte als 4e in 1.10.08 min. maar 9 sec. boven zijn eigen clubrecord en dan in deze omstan digheden, dat belooft wat voor de toekomst. De overige Holtenaren liepen geen wondertljden maar uit lopen van de race was onder deze weersomstandigheden op zich al een prestatie. De 15-jarige Henk Vasters liep eveneens de 20 km uit Henk van Beek blijft na zijn over winning op Berry Beijer bovenaan staan. W.G. Blits kon Ton van Oi- jen geen punt meer ontnemen waardoor Ton Henk op een half punt volgt. Wim Rietman wist Dik van de Knaap ook niets te ontne men. Bertus van Beek liet zijn kan sen voorbijgaan door te verliezen van broer Dinant. Erik Gervedink-Nljhuis won van Theo Tijdens het op 2 juni te Wierden ge houden springconcours behaalden Bergruiters de volgende successen. H. Lubberding won met „Saila" de 2e prijs in de B-dressuur en Dirk Aaftlnk werd in dezelfde rubriek vierde. T. van Dijk werd met „Pas separtout" vierde in L-dressuur en L v.d. Torre won met „O'duc" de tiende prijs in het B-springen. De M.A.C. „De Holterberg" organi seert zaterdagavond 9 juni de 'vierde orienteringsrlt in dit sei zoen. Deelnemers kunnen starten in de A(sport) en B(toer)klasse. De rit plm. 30 km is uit gezet binnen de gemeente Holten, De start is om 19.00 uur by clubhuis „De Blester" in de Stationsstraat. Het MAC- bestuur stelt weer een aantal mooie prtfzen beschikbaar. competitiespelers. Een grote deel name wordt verwacht evenals mooi Programma Zaterdagocht. 9/6 Jeugdmix 1-Twente 2, Jeugdmix 3-Boekelose T.C.; zaterdagmiddag 9/6, Mixed 1-Hengelose T.C., Heren 4-M.T.C.'65; Dinsdagocht. 12/5, Dames3 Drijvers 3.; Vrijdag 15/6, Bingo/disco festiviteiten voor jeugd.; zaterdag 16/6, Hessenheem- trofee; 17/6, Toumooi voor niet- competitiespelers Pak die markt vakantievierende Nederlanders in 1.55.01 min. Op zich bewonder enswaardig, maar of het aan te be velen is, je zo jong al aan dergelijke afstanden te wagen is een vraag. Ook moet hier de vinger beschuldi gend in de richting van de organi serende verenigingen worden ge stoken die deze eigenlijk weinig ac ceptable afstand voor de jeugd or ganiseren. Resultaten: 4 Jan Jan sen 1.10.08 min., 23 Henk Reitsema 1.20.01 min. 28 Jan Wolterink 1.21.36 min., 95 Meindert Koopman 1.24.31 min., 45 Marinus Baltus 1.27.27 min., 57 Ap Koetsier 1.30.35 min. 123 Henk Vasters 1.55.01 min. Zaterdag 9 juni de jaarlijkse „Mors- loop" in Rijssen waar Jan Jansen de wisselbeker moet verdedigen. Na Blauw Wit D2, El en E3 is het de Blauw Wit pups E2 ook gelukt in haar afdeling het kampioenschap te „pakken" SSVN E2 dat op bezoek was op „Meermanskamp" was een sterke tegenstander en deed er alles aan om Blauw Wit (dat om verschil lende redenen maar met tien spe lers in de wei kon komen) van de titel af te houden. Het werd dan ook een moeizame zege. (2-0) Jongens en leiders van harte ge lukgewenst. Na afloop werden de kampioenen gehuldigd en in de bloemetjes gezet en in het clubhuis getrakteerd. Al met al een bijzon der succesvol seizoen voor de pupil- lenafdeling van Blauw Wit. Van de in totaal 7 pupillen teams werden er maar liefst vier kampioen. Deze rekreatiekranten worden in de maanden juni, juli en augustus wekelijks gratis bezorgd bij de vakantiegangers in Twente en Oost-Gelderland. In hotels, restaurants, pensions, zomerhuisjes, campings, kampeerboerderijen, informatiekiosken, reisbureaus, musea, vw-kantoren en bij benzinestations. Met de rekreatiekranten bereikt u de vakantieganger overal! De rekreatiekranten staan vol met informatie over de streek, uitstapjes, evenementen, winkelmogelijkheden en aanbiedingen in de omgeving. Pak die grote groep vakantievierende Nederlanders, die heel wat „extra's" te besteden hebben. Met een advertentie in de rekreatiekranten voor Twente en Gelderland weet u zeker dat u op de goede plaats komt. De rekreatiekranten in Twente en Gelderland verschijnen op zaterdag 2-9- 16-23-30 juni; zaterdag 7-14-21-28 juli en op zaterdag 4-11-18 augustus. Oplage 26.000 tot 42.500 exemplaren (afhankelijk van de vakantiedrukte). Zetspiegel: 240 mm breed; 360 mm hoog. Aantal kolommen: 6. Kolombreedte: 40mm. Bel voor meer informatie of voor het opgeven van uw advertentie: De rekreatiekranten in Twente en Gelderland zijn een uitgave van: Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV Getfertsingel 41, 7513 GA Enschede. Enkele tienduizenden mensen worden zaterdag 16 juni in Utrecht verwacht op de achtste landdag van de Evangelische Omroep. Vo rig jaar werd deze „EO- Familiedag" bezocht door ruim 22.000 volwassenen en circa 6.000 kinderen. Dit jaar denkt de EO deze aantallen minstens te evena- De duiven van de P.D.V. „De Berg- vliegers" werden zaterdag voor een wedvlucht van plm. 158 km. om 16.20 u. gelost in Wuustwezel. Eerste duif binnen om 18.52 uur. 1, 7 25, 30 G. Steunenberg; 2, 11 Comb. Egberts; 3,6,15,16,19,26,28, 31 Comb. Teun Schuppert/Kreij- kes; 4. J. Aaftink; 5, 8, 10, 20, 21 A. ten Dam (2); 9, 13 H. van Beek; 12 H.J. Paalman; 14, 17, 32, 33, 34 H. Willems; 18, 27, 29 A. ten Dam (1); 22, 23 E. Veneklaas; 24 M. Lodewe- ges. van Lindenberg. Maar of dit nog voldoende is voor het kampioens chap, dat is de grote vraag. Met nog 2 ronden te gaan maken Henk en Ton de meeste kansen. In poule 2 is Wim van Oijen in de race om het kampioenschap afge vallen. Hij verloor zeer verrassend van David Goudsmit. Erik Baltes won van Ellen Klaassen en Ellen verloor ook nog van J. van Dalen sr. 1978: Honger doodde 14 miljoen mensen In honger leven is erger dan van honger sterven Op het Jaarbeursterrein aan de Croeselaan worden momenteel vier hallen voor deze massabijeen komst in gereedheid gebracht. De manifestatie staat ditmaal in het teken van de woorden die Jezus Christus sprak: „Ik ben de goede Herder". In de Irenehal zal hierover gesproken worden door EO's tv- presentator Henk Binnendijk, EO-voorzitter ds. W. Glashouwer en ds. W.G. J. van der Sluys uit Am sterdam. Ook het kinderfeest (be geleid door 4 a 500 medewerkers en sters) in de voor deze gelegenheid in tweeën gesplitste Bernhardhal, staat in het teken van dit thema. De Marijkehal fungeert evenals vo rig jaar als „ontmoetingshal"; daarin vindt o.m. een presentatie plaats van diverse radio- en tv- programma's van de EO. Er is een grote variatie aan muzikale bijdra gen. In het kader van het Jaar van het Kind treedt o.a. het 4è 500 kin deren tellende koor „De Lenteklok jes" op. Ook de 14-jarige sopraan Janneke Slagter behoort tot de medewerkenden. Verder zingt een groot mannenkoor bestaande uit vier verschillende koren die voor deze gelegenheid zijn samenge voegd. En uit Amerika komt het Bill Gaither-trio met orkest, met een keur van .bekende geestelijke liederen. De EO-Familiedag begint 's morgens om tien uur en is 's mid dags om vier uur afgelopen. De toe gang is vrij. Het lot van lichamelijk, geestelijk, zintuigelijk en sociaal gehandi capte kinderen binnen en buiten ons land gaat het Nederlandse volk zeer ter harte. Dat is de con clusie die men trekt uit het feit, dat de opbrengst van de jaarlijkse Kin derpostzegelactie vorigjaar alweer hoger is uitgekomen dan in 1977. Met een stijging van f 830.000.- be reikten de honderduizenden scho lieren en tienduizenden vrijwilli gers (leerkrachten en leden van plaatselijke comité's) het absolute recordbedrag van f 11.080.000.- (elf miljoen tachtige duizend gulden!) Deze gelden komen beschikbaar voor verdeling overhonderden pro jecten voor kinderen, die hoe dan ook hulp nodig hebben. Uit de opbrengst van 1978 zijn al gelden gereserveerd voor enkele opvallend grote projecten, die in de loop van het Internationaal Jaar van het Kind op gang gaan komen: - In Nederland is dat de ontwikke ling in de praktijk van modellen voor gezinsbegeleiding en home training ten behoeve van gezinnen, die bijeen willen en kunnen blijven, dat wil zeggen uithuisplaatsing van een gehandicapt kind (autij tisch, suikerziek, doof) voorkomer Voor de komende drie jaar zij; f 41/2 miljoen uitgetrokken. - Zes jaar lang zal het Nederland Comité voor Kinderpostzegel (N.C.K.) in het kader van de intei nationale actie VOOR ELK KINI EEN BOOM de herbebossing en ge integreerde ontwikkeling van he Senegalese SAHELDORP RE VANE financieren. Met bijna f miljoen in zes jaar neemt he N.C.K. een vooraanstaande plaat in tussen de organisaties van vei schillende nationaliteiten, die ii een keten van dorpen gaan trach ten de woestijnvorming te kerer om vele duizenden kinderen eei kans op een menswaardige toe komst te geven. Het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels is bijzonder vei heugd in staat te zijn, onder voort zetting van de normale activitei ten, reeds tijdens het Intematic naai Jaar van het Kind een goed* start te maken met het uitzonder fijke werk in Nederland en Senega dankzij de hartverwarmende op brengst van 1978. KWINTECUP Holten 3-Holten 4 10.45 uur TARZANCUP: Holten 10-Holten 5 9.00 uur; Holten 11-Holten 6 9.00 uur; Holten 9-Hol- ten 8 9.00 uur. Vlucht Compiegne. In concours 121 duiven. 1,4,6,12 Joh. Paalman; 2,3, Manr- ho; 5, 8 Scholten; 7, 13, 19, 20 Voortman; 9, 14, 25, 27, 29 Honde link; 10,16,25 La Paloma; 11,17,23, 26 Hassink; 15, 18 Maatkamp; 21, 24, 28 Bekkernens; 22 Pullen; 30 Doornspeek. Naar bekend is geworden zfjn in 1978 14 miljoen mensen in de ont wikkelingslanden gestorven door honger. 500 miljoen mensen in de Derde Wereld leven echter in hon ger. Zij zijn ziek. De Jonge kinderen en zwangere vrouwen worden het zwaarst getroffen. De Stichting Mensen in Nood in Den Bosch (He kellaan 6, giro viermaal een drie maal twee) houdt voor deze kinde ren en vrouwen en de allerarmsten in de Derde Wereld haar lenteaktie 1979. Het doel van de aktie is hulp te bieden aan diegenen, die anno- nu nog steeds beroofd zijn van hun eerste levensrecht: voeding. Daarom doet Mensen in Nood een dringend beroep op allen deze aktie financieel te steunen. Tevens ver strekt de Stichting gratis informa tiemateriaal (Informatieschrift 1 pl. periodiek), altijddurende on dervoeding leidt by de kinderen tot de hongerziekten kwashiorkor en marasme. zy worden traag, biyven klein en hebben weinig belangstel ling voor hun omgeving. De kinde ren spelen niet meer. Volwassenen, die aan ondervoeding fijden, wor den traag en eerder ziek. Werken om te kunnen eten is dan ónmoge- lyke. Zo bfijven miljoenen honger- ïyders gevangen in de cirkel van ondervoeding en armoede en ziek te. Veel wordt ter bestrijding van dit wereldwyde probleem gedaan. Duizenden helpers in de ontwikke lingslanden zyn werkzaam op het gebied van voedselvoorlichting en hulp. Overal zetten mensen zich in voor moeder-en-kind-klinieken en ziekenhuizen. In 1978 heeft de Ne derlandse overheid en de EG via Mensen in Nood ruim 4500 ton voedsel aan de zwakste groepen in de ontwikkelingslanden verstrekt. De stichting zelf besteedde hieraan ca. 400 ton en steunde 100 voedsel- hulpprojekten in Azië, Afrika en Latyns-Amerika. Wederom wil Mensen in Nood door haar Len teaktie talloze hongeriydenden steunen. Daarom doet de Stichting een beroep op allen, die om hen en hun kinderen geven. Giro 1111.222, Den Bosch. Volgens de Club van Rome zullen in de komende twintig jaar naar schatting 200 miljoen kinderen de hongerdood sterven, als er niets gebeurt, en er kan iets gebeuren. Meer informatie is tele fonisch of schrlfteiyk te verkrijgen by de afdeling Publiciteit en Fondswerving, Mensen in Nood. MENSEN IN NOOD AFD PUBLI CITEIT EN FONDSWERVING llllillllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllUlllUlI ALMELO PALACE do. vr. ma. di. 14.30 20.00 uur Twee Vrouwen 16 jr; wo. 20.00 uur idem; za. zo. 18.45 21.15 idem; za. zo. wo. 14.30 uur Plpi zet de boel op stelten, alle leeftijden VAROSSIAU do vr. ma. di. wo. 14.30 20.00 uur Ashanti 12 Jr, za. 18.45 21.15 idem; zo. 14.30 18.45 21.15 uur idem; za. 23 30 uur Pornopoesjes in de wol ken Een persoon beneden de 18 jaar mag geen arbeid verrichten be staande in het besturen van trek kers, ingevolge artikel 21 van het Arbeidsbesluit jeugdigen. Hiervan zyn vrijgesteld: a. eigen kinderen die de leeftyd van 16 jaar hebben bereikt en een trek ker besturen op het eigen land bouwbedrijf. Dit mag dus niet op di openbare weg. b. personen die op 1 novembne 1977 16 jaar oud waren; c. personen van 16 jaar oud die me een trekker landbouwarbeid ver richten en in het bezit zyn van he zogenaamde „trekker-rijbewys". Er wordt door de politie hierop con trole uitgeoefend. iiiiiiiiiiiiiiimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MAANDAG 8.10-15.30 div. scholen; 18.00-22.30 Badmintonclub DINSDAG 8.10-16.10 div. scholen; t6.15-22.45 Mintonette; 16.00-18.40 instructielokaal - St. -Soc. Cult. Werk. WOENSDAG 8.10-16.30 scholen gemeenschap; 16.30-18.00 leraren Scholengemeenschap; 19.00-23 00 Badmintonclub DONDERDAG 8.10-15.30 div. scho len; 20.30-23.00 T.D.-V. hr. Sander ink; 16.00-22.00 instructielokaal-S( Soc. Cult. Werk. VRIJDAG 8.10-16.10 div. scholen Voor reservering van nog vrije urek in het bovengenoemde weekeinde kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tel de beheerder (sporthal, tel. 3180) Alle overige reserveringen uitslui tend via het gemeentehuis, afd sportzaken (Tel. 1666) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuniiiiiiiiiuiiiiiuuin

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9