Uitstapje Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek liepeiiaal rapporteert over de loiter wooiwageiplaiiei Alle 61 leerlingen „Be NoonMarg" slaagden voor diploma Scholengemeenschap Holten zeer succesvol Uit M politierapport AGENDA Drumband concours Jongeren dienst C.J.V. „De Vriendenschaar' MEDISCHE DIENSTEN Holt L 3J JL ójt er \je'n .4 f\ KERKDIENSTEN S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 JUNI 1979 - PAG. 3 I OUUi llCl 1 Clll Bekkenkamp vermgsinst Platvoet Snkele groepen cursisten van de Volkshogeschool „Diependaal" te Markelo hebben dezer dagen een mderzoek gedaan naar de plannen 'en problemen van een woonwage nkamp in de gemeente Holten. Zij lebben daarover gesprekken ge boerd met woonwagenbewoners, j >pbouwwerker, overheid de plaatselijke politieke partijen en /erder een enquete gehouden on- ïer buurtbewoners van de drie lo caties die voor een woonwage nkamp in aanmerking komen. Die locaties zijn 1. bij de spoorweg viaduct, het z.g. kleine viaduct, 2. ïij de woonwijk „de Haar" en 3. bij 'liet bestemmingsplan „De Beus- ;berg" zoals op bovenstaande si tuatietekening is aangegeven. [n het rapport, dat de samenstel- ers hebben opgesteld, wordt in de eerste plaats een kort overzicht jegven van de problemen der woonwagenbewoners zoals die /anaf het begin dezer eeuw zijn mtstaan om een beeld te geven wat ?r nu precies met die woonwage nbewoners aan de hand is. Op de in 1968 ingevoerde regionale kampen s men teruggekomen door decen tralisatie van standplaatsen, waarbij meerdere gemeenten in Zuid-West-Salland verplicht zyn rieine kampjes in te richten. „De gemeente Holten vond het niet bil- .ijk, aldus de samenstellers, om op nieuw woonwagenbewoners op te nemen, omdat dit dorp al eerder sen aantal woonwagenbewoners Ned. Herv. Kerk 8.30 uur ds. Addink (Viering H.Avondmaal); 10.15 uur ds. Addink (Bevestiging ambtsd ragers). Uitgangscollecte: Ker kinterieur. Oppasdienst (10.15 uur) mevr. Dorrestyen-de Bok enGeerteCammeraat. 10.00 uur Jongerendienst in „Irene" Geref. Kerk 8 30 en 10.00 uur: 19.15 uur ds. E.C. Kim van Deventer. In alle diensten is de le collecte voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing 10.00 uur Kindernevendienst klas 3: mej. Jenny Jansen; 10.00 uur Oppas dienst: Wilma Koordes, mevr. Stam-Ebrecht en mevr. Stam- De Waard (res.) Mevr. Schuttert-Beltman, Enny Stam en mevr. Immink-Bartels (res.) R.K. Kerk (Gebouw „Irene") Zaterdag 17.00 uur, zxondag 9.30 uur. Dijkerhoek 9 30 uur ds. W Vons. Viering Heilig Avondmaal. Uitgangs- coU. Kerkinterieur Okkenbroek I 9 30 uur ds. B.J. Bannink uit j Dalfsen, Uitgangscoll Diaconie Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. een huis had toegewezen. Holten wil alleen woonstandplaatsen heb ben, voor werkplaatsen moeten de bewoners zelf maar zorgen. De ge meente Holten heeft 8 standplaat sen toegewezen gekregen en was blij dit aantal in tweeën te kunnen splitsen, dit om de ordelijkheid te vergroten. Het gemeentebestuur vond de woonwagenproblematiek een blok aan het been, aldus het rapport. De wethouder - welke wethouder, naam niet vermeld - denkt daar anders over. Op de vraag of het billijk was dat Holten opnieuw woomnwagenbewoners op moest nemen, antwoordde hij positief, want eerder opgenomen woonwagenmensen zijn tot weder zijds genoegen geïntegreerd (opge nomen) in de bevolking van Holten en hy vindt het dan ook geen be zwaar dat er opnieuw mensen moe ten worden opgenomen. Politiek De woordvoerders van de politieke groeperingen hebben zich uit voerig uitgelaten over de aan de orde zijnde problemen met woon wagenbewoners. Het CDA vindt de locatie by de kleine viaduct onge schikt, (geluidsoverlast) goede be reikbaarheid van scholen, winkels enz acht het vereist, door de lig ging zal de integratie vlot moeten verlopen. Gemeente Belang acht alle drie locaties geschikt Maar men zou er van uit willen gaan, dat die plaats die het minste weerstand van de bevolking oproept de ge schiktste is. De VVD heeft grote be zwaren tegen de regionale kampen. Vandaar dat men positief staat ten opzichte van de decentralisatie. Er dient volgens de VVD ook ruimte te zyn voor bedrijfsuitoefening. De woonvorm woonwagen dient nu geheel geaccepteerd te worden als volwaardige woonsituatie Zij moe ten zich zelf kunnen zijn in hun ei gen omgeving. Ondanks de weers tand van de buurtbewoners zullen de standplaatsen er moeten ko men. De PvdA bekijkt de woonwa genbewoners niet als groep maar als op zich zelf staande mensen. Men heeft nooit contact met woonwagenbewoners gehad De in formatie over woonwagenbewo ners loopt via de heer Alsemgeest, maatschappelijk werker van het regionale kamp te Deventer. De PvdA had graag een speciale com missie woonwagenzaken gehad, maar dat is door de andere partyen afgewezen Zo'n commissie zou namelijk alle problemen, die deze vestiging met zich brengt (mentali teitsverandering. locatieproble men e.d.) moeten oplossen. De be zwaren tegen locatie nr 1 werden na overleg met woonwagenmensen en een opbouwwerker ingetrokken. In het rapport wordt na deze op somming van de standpunten der politieke partijen - zeer summier weergegeven - een vergelijking ge trokken Er wordt een zestal crite ria opgesomd en een overzicht ge geven van de eisen waaraan een woonwagenérf moet voldoen Ver der wordt een kort overzicht gege ven van de voor- en nadelen van de scheiding van woon-werkterrein. Het belangrijkste wat de woonwa genbewoners willen is: weg uit het Regionale Kamp, zowel om eco nomische motleven als om het on derwijs aan de kinderen Schep in afzonderlijke gemeenten stand plaatsen voor 3 6 4 woonwagens op bereikbare afstand van het cen trum gelegen met goede samitaire voorzieningen, e.d. zeggen zij, aldus de rapporteurs De enquete onder de buurtbewoners heeft nogal zeer uiteenlopende meningen naar vo ren gebracht; van sterk afwijzend tot welwillend en begrijpend. Ook wordt in het rapport uitvoerig in gegaan op de beoordeling van de door de gemeente voorgestelde lo caties, waarvan een overzicht in deze regels te ver zou voeren. Eindconclusie. Als eindconclusie zijn de rappor teurs de volgende punten opgeval len; Gemeente: te weinig informatie., te lange procedure., gebrek aan coör dinatie. Bevolking: nog veel vooroorde len en onbegrip., hoe dichter bij de standplaats, hoe negatiever men over de kampjes oordeelt. 3. Woonwagenbewoners: Hoe dan ook weg uit het Regionale kamp., voorkeur voor kampen van 3 6 4 standplaatsen., geen bezwaar te gen scheiding van wonen en wer ken. De vraag was waar plaatsen we de kampen? De meerderheid heeft gekozen voor de locaties 2 en 3, Locatie 2 genoot ieders instemming. Bij locatie 3 •was een kleine minderheid gevon den. Locatie 1 niet geschikt., isole ment, spoorlijn, S14, industrie gep land te ver van de woonwijk, psy chologisch gezien.., hinder van de spoorlijn en de S14., gevaarlijk voor kinderen., woonwagenbewoners tegen. Voorstanders van deze locatie; spoorlijn is geen probleem; Ook hoeven er geen verplaatsingskos ten te worden gemaakt. Verder is deze locatie geschikt voor bedrijfs- uitvoering. Locatie 2. Deze locatie is geschikt omdat hier de voordelen veel groter zijn dan de nadelen. Er waren geen tegenstanders voor deze locatie. Locatie 3. is geschikt, vanwege mooi gebied., integratie maakte een goede kans, omdat de toekom stige bewoners "Van de geplande \yijk van te voren weten dat er woonwagens in de buurt staan. Tegenstanders van deze locatie wezen op de volgende feiten: ver traging uitvoering beleid door de tegenwerking van milieugroepen., de eerste jaren (totdat de uitbrei dingsplannen zijn gerealiseerd) lig gen de woonwagens nog tamelijk geïsoleerd., Nadelige gevolgen voor de nieuwbouwwijk, financierings problemen doordat de grond voor de vrije sector moeilijker wordt verkocht. (W.B.) Op maandag 28 mei maakte de Hervormde vrouwengroep Dijker hoek haar jaarlijkse reisje. Evenals vorig jaar was het ook dit jaar weer een verrassingsreisje d.w.z, dat de dames niet wisten waar de reis naar toe ging. Om plm. 6.45 uur stapten 26 leden van de „H.V.G en 3 gas ten in de bus bij Broekhuis in Dij kerhoek en ging de reis via Deven ter over de E-8 richting Apeldoorn, Arnhem naar Gorinchem, waar om plm 8.30 uur in motel Gorinchem Drumband „Actief' te Deventer organiseert ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een groot drumbandconcours met diVerse bekende bands uit binnen- en bui tenland. Het concours heeft plaats in het Eaglesstadion „De Ade laarshorst" op zaterdag 16 en zon dag 17 juni van 13 tot 18 uur (voor 1 uur kan men de diverse drumbands naar het stadion zien marcheren). Deelnemende bands voor zover momenteel reeds bekend: Rijn mondband, Schiedam; Pasveer korps, Leeuwarden; Dio-Band, Velp-Zuid. Zaterdagavond is er in het stadion een grote taptoe met alle deelnemende bands. Aanvang 20 uur. Zondag a.s., 10 juni is de laatste jongerendienst voor de zomerva kantie. In deze dienst willen we dit seizoen afsluiten; het was de bedoe ling geweest dit met het kamp te doen, maar dat kan wegens te weinig deelname niet doorgaan. Erg jammer! Diegenen, die hier voor al betaald hadden kunnen hun geld zondag terugkrijgen. De eerste jongerendienst na de vakan tie zal op 26 augustus zijn; als je het niet kunt uithouden kijk dan tegen die tijd even het „H.N.". Iedereen is van harte welkom, ook die jongens en meisjes die afscheid hebben ge nomen van de zondagsschool. Het zou erg fijn zijn als jullie zondag al lemaal komen; dat zou een mooie afsluiting van dit seizoen zijn. Dus tot zondag! De jongerendienstcommissie. Aan de „De Noordenbarg" School voor Algemeen Vormend Be roepsoriënterend Onderwijs (L.H.N.O.) van de Overijsselsche Landbouwmaatschappij zijn ge slaagd voor het diploma „zorg- vakken": In de nacht van 30 op 31 mei 1979 werd er ingebroken in de garage van Schuppert aan de Oranje straat. Men is binnengekomen door met een schroevendraaier de slot- schoot terug te duwen. Een jacht geweer werd meegenomen en ver der werd er alleen maar naar geld gezocht. Op soortgelijke wijze werd er ook ingebroken bij de Enkco en bij Nido-Universal Hier wordt niets vermist. Op 31-5-79 is door onbekende oor zaak de kast op de zolderkamer bij de fam Tewn V. in de Oranjestraat uitgebrand. Hierdoor ontstond grote rook- Ten waterschade. De brandweer, die zeer snel ter plekke was, wist op het nippertje een uit slaande brand te voorkomen. In het pinkster-weekend werden door enkele toeristen in de Holterberg gebarbecued I v m het brandge vaar werd deze smakelijke eetparty door de politie onderbroken Anneke Baltes. Ina Boode Willie Ebrecht, Aiya Kappert, Gea Lode- weges, Alie Nyland, Betsie Jansen, Gerrie Schooien, Jennie Stam, Joke Stevens, Diny Boode. Jea- nette Kappert. Monique van Tol en Alie Visser te Holten; Joke Groot Bronsvoort, Bertje Holmer, Gerda Ratiink, Bertha v.d. Worp en Jenny Broekhuis te Bathmen; Gerdien Keuper, Markelo, Ineke Stam, Ok kenbroek. DIPLOMA ..KANTOORPRAK TIJK EN ADMINISTRATIE" Connie Eshuis, Joke Foks, Ria Groteboer, Tea Haverslag, Diny Krieger, Hennie Oolbekkink. José Pluygers, Willy Schooien, Marje Theyn, Gerrie Vincent, Jacquelien Zwolle en Ella Zwolle te Holten; Ria Altena, Gerrie ten Elshof, Ria ffi Zaterdag 2 juni J.l. hielden we een gezellige avond voor leiding, be stuur en ereleden. Er was voor het begin van de avond een kleine puz- zelrit door de Beuseberg, via Dij kerhoek en de Borkeld terug naar Holten Aldaar kregen we de bood schap door te gaan naar hotel Wit kamp te Laren Er waren verschil lende leuke spelletjes voor deze rit georganiseerd door Bert Aanstoot en Jan Rietberg, zoals ringsteken, ballen gooien in benzinevaten, doelschieten voor dames en droge beschuiten eten door de heren De eerste prijs bij de dames was voor Janny Boode en voor de heren Jo- han Stevens In Laren konden we genieten van een kop koffie en an- koffie werd gedronken. Na een half uurtje ging de reis verder richting Breda, Bergen op Zoom, Kruinin- gen vanwaar met de pont de Wester-Schelde over werd gesto ken naar de Perkpolder. De reis werd vandaar voortgezet naar Zaamslag, waar de dames hartelijk verwelkomd werden door de fami lie Schellevis. Ds. en mevr.: hadden de koffie al klaar staan. Na het be zichtigen van de Ned. Herv. Kerk waar ds. Schellevis zijn ambt ver vult, werd er gedineerd in een cafe taria. Vervolgens werd er onder lei ding van de fam. Schellevis een rondrit gemaakt door Zeeuws- Vlaanderen. In Hulst was er nog even gelegenheid om te winkelen. Om ruim half zes werd er afscheid genomen van de fam. Schellevis en om zes uur vertrok het gezelschap met de pont naar Kruiningen. De terugreis ging via Tilburg. Vught. In hotel „De Lucht" bij Geffen werd er nog even gestopt voor een kopje koffie en richting Arnhem, Apel doorn ging het toen huiswaarts. Om ruim half tien stopte de bus weer in Dijkerhoek. 't Was een door mooi zomerweer begunstigde reis en al met al een fijne en gezellige ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, Waar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 Zaterdag 9 juni 14.00 uur Puzzelfletstocht Tafel tennisvereniging „Holten" voor alle leden en donateurs. Vertrek vanaf Sporthal 't Mossink. 19.00 uur Start Oriênteringsrit M.A.C. „De Holterberg" (zie adv.). Zondag 10 juni 13.00 uur Skate-board wedstrijden om het kampioenschap van Holten op het plein bij de Kolschool. 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode", Bathmen (zie adv.). Maandag 11 juni 19.30 uur Openbare vergadering v.d. Sportcommissie ten gemee ntehuize. 20.00 uur Jaarfijkse ledenvergade ring V.V.V. „Holten" in restaurant „De Molenbelt" Vrijdag 15 juni 18.45 uur Jaarlijkse Koekverkoop- actie t.b.v. de Jeugdafdeling ZVV „Blauw Wit" (zie adv. en bericht). Zaterdag 16 juni Met Holtense muziekvereniging per extra trein en bus een dagje ge- zelliguit naar ponypark Slagharen. Zaterdag 16 t.e.m. woensdag 27 juni herenkapsalon Wim van Geenhui zen wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 18 juni 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Zaterdag 23 juni Grote boeldag t.b.v. Holtense Mu ziekvereniging. Dinsdag 5 juni werden in het kader van de Stichting Nationqle School sport de kampioenschappen van Oost-Nederland te Emmen gehou den. De wedstrijden stonden open voor schoolteams zonder clubspe lers, buiten mededinging deed het Erasmus College uit Almelo mee dat wel teams had opgesteld met in verenigingsverband uitkomende spelers en speelsters. De Scholengemeenschap Holten, deenemende met een meisjes- en jongensteam heeft een duidelijk vi sitekaartje in Emmen achtergela ten. Zowel de meisjes als de jongens werden met overmacht Oostelijk kampioen. Het was niet verwonder lijk dat zij niettemin hun meerde ren moesten erkennen in de Com petitiespelers uit Almelo. De be haalde resultaten tegen de andere schoolteams tonen echter duidelijk de sterkte aan van leerlingen van de Holtense Scholengemeenschap en de overtuigende behaalde kam pioenschappen. Vermeldingswaardig, zonder ande ren te kort te doen, waren de slag prestaties van Henk Nybenga (5 homeruns) en het perfecte veld werk van Harriet van der Vegt op het tweede honk. Uitslagen meisjes: S.G. Holten - Hegins-Deventer 11-2; S.G. Holten - Noetsele-N'dal 15-0; S.G. Holten - S.G. Emmen 10-4; S.G. LHolten - S.G. Enschede-Zuid 15-5; S.G. Holten S.G. Erasmus 0-6 Uitslagen jongens: S.G. Holten - Hegins-Deveater 16-5; S.G. Holten - Noetsele- Nyverdal 18-2; S.G. Holten - S.G. Emmen 18-5; S.G. Holten - S.G. Eschede-Zuid 18-5; S.G. Holten - S.G. Erasmus 4-16 Heuten, Lenie Nieman, Tineke Schooien en Dinie Sligman te Mar kelo; Ria ten Dam, Henk Nykamp te Ryssen; Betsie Jansen. Okken broek; Erika Rietman en Joke Westrik, Bathmen DIPLOMA „KINDERVERZOR GING EN OPVOEDING" Erma Brouwers. Jennie Klein Lankhorst, Ingrid van der Meer, Hennie Meesterberends, Johanna Meuleman. Anja Meyerman, Ta mara Pietersz, Gerrie Scheperman, Alien Sluiter en Henny Rosman, Holten; Ria Bieleman, Hennie Kamphuis, Janny Lubbersen en .Tineke van Schooten, Bathmen, Ina Fransen, Ryssen; Caroline Jansen, De Wippert, Lydia Kam perman, Markelo. dere versnaperingen. Tijdens deze avond werd afscheid genomen van Arend Ligtenberg, Annie Rensen en Henny Markvoort. De voorzit ter, Wilco Boode, vroeg aan Annie en Henny of ze voor het vele werk wat ze verricht hebben voor de C.J V het ere-lidmaatschap wilden aanvaarden. Deze bekendmaking was voor hen een grote verrassing, maar dit werd verheugd aanvaard. Een van de ere-leden bedankte het bestuur voor deze gezellige avond en wenste ons veel energie voor de komende clubavonden van het nieuwe seizoen Aan het eind van de avond nam iedereen afscheid van elkaar en wenste men elkaar een prettige vakantie toe. ARTS W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 2750. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedge vallen bellen: 05483 - 2750. WIJKVERPLEGING Zr. R. Kleverkamp, Ravens- weerdw. 4. Gorssel, tel. 05759- 3152 b.g.g. 05700-22700. Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen van verpleegartikelen 13.30-14.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardens- traat 14. ZIEKENVERVOER/ AMBULANCE Telefoon dienstdoende arts (2750) of alarmnummer: 0011 ZIEKENFONDS Maandags mobielkantoor par keerterrein Sporthal, ,,'t Mos sink" van 9.00-11.00 uur TANDARTS H. Hansman, Grote Maat- weg 36, Wierden, tel. 05496-1765. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur namiddag ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw- FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G.J. Kraai), tel..2299 DIERENARTS W C W. Wamelink, Houtweg 18. zat morgen 8-9 u tel 1515 daarna 2004 GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekkuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje: Inlichtingen te lefoon 1201 en 1517 STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERUSSEL" Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 8.30-9.30 uur. Tijdens de weekends zijn Maatschapp. Werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nr. 05486-16465 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 10 juni: A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230. Maandag 11 t.e.m. zondag 17 juni: C. Melndertsma, Berg- manstr 12, tel. 2190 STORINGSDIENST Zaterdag 9 t.e.m. vrydag 15 juni: ELECTRA: H. Dam V.'iechers. Industriestraat 10, tel. 1217, GAS: H.J. Kolkman, Churchill- straat 99, tel. 3016 POLITIE Telefoon: 1352-2665 en 2655. Na 6.00 uur 's avonds bellen 05200- 71234 BRANDWEER Telefoon. 2222 (Dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3