Nog 14 dagen JaarargaiÉiig 1J J .1. nlll 1 r mM m II PI I WW m HI A11 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 UPLI LlWjJi SW wuUS wm *JSmmLmmwJÊ k^^ïmssê s mp wmm wèw m up? mmm mm W m W mmm maW Geslaagd Werk in uitvoering Eerste Atheneumdiploma's uitgereikt aan de Holtense Scholengemeenschap Transportbedrijf Schipper verkocht nieuwsblad BURGERLIJKE STAND HOLTENS VERHINDERD UAITEMC IIIEHUfCDl AH Ibonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Woensdag 30 mei was het een fees telijke dag voor de Scholenge meenschap Holten; toen voor de 'eerste keer in de geschiedenis van deze school de atheneumdiploma's werden uitgereikt. 's Middags vond eerst de diploma uitreiking van de Mavo plaats. De rector, drs. P. Bakker ging, na ge slaagden en hun ouders gefelici teerd te hebben in op wat hjj het spanningsveld noemde tussen ont spanning en inspanning. Wanneer op een van de twee teveel het ac cent wordt gelegd komt de ander in het gedrang. Teveel aan ontspan ning en te onregelmatig werken waren volgens hem de voornaam ste oorzaken van de wat tegenge vallen resultaten vah de Mavo-4- afdeling. Hierna werden de diplo ma's uitgereikt door de conrecto ren van deze afdelingen. Conrector Kurz had een persoonlijk woordje voor alle tien geslaagden van de Mavo-3 afdeling, waarvan er waar schijnlijk vijf doorstromen naar de vierde klas van Mavo-4. In laatst genoemde afdeling zaten ook drie bijzondere doorstroomleerlingen. Deze leerlingen waren nl. afkom stig van de L.H.N.O. school, de Noordenbarg. Ze kregen van con rector Kamperman een compli ment voor hun keurige lijst. De heer Kamperman ging tijdens zijn inlei ding in op enkele problemen rond het schoolonderzoek. Bij de vast stelling van de inrichting van het schoolonderzoek wordt de school volgens hem geconfronteerd met twee moeilijk te combineren zaken, nl. enerzijds een regelmatige con trole op de voortgang van de studie van de leerlingen en anderzijds de behoefte van sommige leerlingen zelfstandig te mogen aanpakken. Vervolgens reikte hij aan 76 leerlin gen het Mavo-4-diploma uit. Van deze 76 zetten er ongeveer 25 hun studie voort op de Havo-afdeling van de Scholengemeenschap Hol ten. Terwijl de Mavogeslaagden hun cijfers vergeleken onder genot van een „fris" drankje, werden in een andere ruimte de Atheneum diploma's uitgereikt. In zijn openingswoord verwel komde rector Bakker niet alleen de geslaagden en hun ouders, maar ook de wethouder van onderwijs de heer J. Warrink, de oud burgemeester Mr. W.H. Enklaar en de vertegenwoordigers van de ou dercommissie. Hij bedankte de le raren voor hun inzet en gaf daarna voor de diploma uitreiking het woord aan conrector Van Geel. Deze memoreerde de strijd die be voegd gezag en de school in Den Haag hebben moeten voeren om een Atheneuem-afdeling te mogen stichten. Deze eerste lichting moest nu bewijzen dat een Atheneum-afdeling in Holten een vruchtbare bodem had. Afgaande op de resultaten is dat wel het ge val; dertig van de drieëndertig eindexamenkandidaten slaagden rechtstreeks. Hierna reikte Van Geel met een kort persoonlijk woord voor alle kandidaten de di ploma's uit. De leerling met de beste resultaten voor Duits Henk Jan Bastin uit Markelo, kreeg van zijn leraar, de heer Dijkerman, het boek van de Duitse Ambassade, terwijl de heer Enklaar aan henk Luggenhorst, Holterbroek, Aan de Chr. Mavo te Rjjssen slaag den voor het einddiploma: Wilma Aanstoot, Henriëtte Beldman, Henk Dykink, Sjanie Dijkink, Mar cel Kok en Seino Rietman. Voor het eindexamen Havo 5 slaagde aan het Chr Noetselecol- lege in Njjverdal Tjitske Span, Aal- tinksweg. U ontvangt een fraaie als u een Naam Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres Woonplaats I Hi|/zi) betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar J I)e eerste Atheneumdiploma's werden uitgereikt door conrector Van Geel. Zittend de rector drs. P. B akker en oud-burgemeéster mr. W.H. Enklaar. Broekweg3 - de leerling met de fraaiste lijst - het diploma uitreik te. 's Avonds herhaalde zich de uitrei kingsprocedure voor de Havoleer lingen. Hier konden 80 leerlingen (van de 99) hun diploma in ontvan gst nemen. Ongeveer 9 leerlingen zullen hun studie aan de Holtense Atheneumafdeling voortzetten. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur In de dinsdagavond in zaal „Vos man" gehouden vrij druk bezochte jaarvergadering van de afd. Holten EHBO liet secretaris H.Rozendom, na een welkomstwoord van voor zitter Ant. Jalink, in een uitgebreid overzicht de vele activiteiten uit het afgelopen verenigingsjaar de revue passeren. Een team van de afd. nam op 13 maart j.l. deel aan de kringwedstrijd in Bathmen waar de eerste plaats werd behaald. Op de districtswedstrijden te Den Ham - waaraan een groot aantal In de week van 30 juni t.m. 7 juli (zaterdag t.m. zaterdag) organi seert het Jongeren vormingscen trum de „Olde Vechte", in samen werking met de Prot. Chr. Sociale Dienst, een zomerweek voor jon geren met als thema; „Werk in uit voering". Uit het thema blijkt al wel dat er iets gedaan zal ten worden. In de tehuizen voor geestelijk gehandi capten in Ommen blijven nog erg vaak noodzakelijke karweitjes lig gen, omdat er nog noodzakelijker dingen te doen zijn. Voor dit soort karweitjes zijn eenvoudigweg niet genoeg mensen. Nu ls het de bedoe ling om daar deze zomer iets aan te doen. Ben je niet van plan je vakan tie enkel en alleen luierend in de zon door te brengen en ben je best bereid wat van je tijd aan een ander te geven, dan kon dit wel eens wat i voor jou zijn. Je hoeft er niet bijzon der handig voor te zijn; met wat goede wil komen we een heel eind. Naast het opknappen van diverse karweitjes willen we ook met el kaar van gedachten wisselen over datgene waar we mee bezig zijn. Het is echter niet de bedoeling om alleen deze week met deze zaken bezig te zijn. Ook en eigenlijk vooral n£ deze week zouden er in je eigen plaats aktiviteiten als deze te organiseren zijn. Naast al deze in spanning is er deze week natuurlijk ook tijd voor ontspanning. Hoe wij die tijd vullen kunnen we met el kaar afspreken. Nog even een paar praktische dingetjes: De week kost f170,- p.p. (alles inbegrepen). We beginnen op zaterdagmiddag 30 juni om 15.00 uur en sluiten de week af op zaterdagochtend 7 Juli om 10.00 uur. Je kunt meer inlichtin gen krijgen en/of je opgeven bij on derstaand adres. Jongerenvor- mingscentrum. de „Olde Vechte" Zeesserweg 12, 7731 BG Ommen Tlf: 05291-1963 Het duurt nog 14 dagen en dan draait de „Rommelmarkt" van de Supportersvereniging van „H.M.V." op het industrieterrein in „De Haar" weer op volle toeren. De opbrengst van deze markt is na tuurlijk voor het „Uniformfonds" van de muziekvereniging „H.M.V.". Het korps bestaat in mei 1980 vijf en dertig jaar en ter gelegenheid van dit jubileum wil men de muzi kanten in een nieuw pak steken. De uniformcommissie is nu al druk be zig zich te oriënteren wat mogelijk is. Er is heel, heel veel geld om het doel te bereiken en daarom doet de commissie een vriendelijk beroep op de Holtense gemeenschap om deze rommelmarkt tot een groot fi nancieel succes te maken. De markt gaat zaterdag 23 juni om 10.00 uur open. Kom kijken en koop op de markt. Mocht u nog spullen of spulletjes voor de markt beschik baar willen stellen, even een bood schap aan Henk Ebrecht, Larens eweg 39, telefoon 34 36. De suppor ters komen de goederen direct ha len. Supp. Vereniging „H.M.V.". Aan het Chr. Lyceum te Almelo slaagden voor het diploma HAVO 5 Gerard Aanstoot, Gerdi Aanstoot, Jeannette Klein Nagelvoort, Ger- rie Loman, Wim Rietman, Corry Schalk en Alie Stam (Borkeldweg, Markelo) Mieke Groen, Petra van Iperen en Gerrit Stam slaagden voor het eind-examen VWO 6. De fa. H. Koopman en Zn. was dinsdag 5 juni met de bouw van de nieuwe Geref. Kerk aan de Sta tionsstraat reeds zover gevorderd dat een begin kon worden gemaakt met het plaatsen van de 3 ton zware hoofdspanten van De Groots Houtbouw te Vroomshoop. De spanten werden geplaatst door de fa. Wessel uit EmmerCompa- scuum (Dr) De bouw van de nieuwe kerk verloopt tot nog toe geheel volgens plan, zo deelde de heer Koopman ons mede. De loco-burgemeester van Hoiten is op maandag, 11 juni a.s. zijn wekelijks spreekuur te hou den. In plaats hiervan zal hij op woensdagmiddag, 13 juni a.s., van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur houden. Holten, 6 juni 1979 De loco-burgemeester H. Stegeman Geboren: Willem Trijnko zv. L. Kupers en Z. W. Starke. Ondertrouwd: J. Verveda, oud 23 jaar, Holten en: R. Beldman, oud 21 jaar, Holten. Gehuwd: A. J. Podt, oud 23 jaar, Holten en: W.E. Steegink, oud 19 jaar, Diepenveen. C.J. van Ginkel, oud 30 jaar, Veen- endaal en: M;G. Veldhuis, oud 26 jaar, Deventer. afd. deelnam eindigde Holten op een zeer eervolle zesde plaats. Op een groot aantal evenementen (au tocross - motocross - concours hip- pique -1 langlaufskiën) waren de EHBO-ers op hun post om zo nodig hulp te verlenen. In het jaarverslag werd dank gebracht aan docent dr. O. Lohman, rustend arts te Holten voor het veie en belangrijke werk voor de afd. gedaan. Het ledental steeg met 6 en bedraagt momenteel 118. Bestuursverkiezing Als leden van het bestuur werden bij enkele candidaatstelling herko zen de h.h. G. Gervedink Nijhuis en A. Groen. Financiën Penningmeester A. Groen kon de boeken afsluiten met een batig saldo van f 877.-. De inkomsten en uitgaven bedroegen resp. f 5931.03 en f5054.03. De kascontrolecom missie die bestond uit mevr. Bekkernens-Krijgsman en de heer G. Beldman had boeken en be scheiden in orde bevonden. Als le den van de kontrolecommissie werden benoemd mevr. Rijlink- Hidders en de heer Beldman. Huldiging Na die pauze werden l.v.m. 25 jaar lidmaatschap gehuldigd mevr. Muys v.d. Moer en de h.h. H. Ro- zendom en G Gervedink Nijhuis. Gervedink Nijhuis 12 jaar bestuurslid-instructeur van de afd Holten en 13 jaar van de afd. Bath men was in 1953 mede-oprichter van de afd. Bathmen. De heer Ro- V.l.n.r. de heren Knippenberg en Brettschneider en de „zilveren" EHBO-ers Rozendom, mevr. Muys van der Moer en Gervedink Nij huis. zendom was meer dan 20 jaar secre taris en instructeur en evenals de heer Gervedink Nijhuis lid van de ambulancedienst. De jubilarissen werden namens het hoofdbestuur toegesproken door de heer Brettschneider te Zwolle. Hij bracht hen dank voor betoonde trouw en reikte de zilveren draag- medaille uit. Namens de kring Sal- land werd het woord gevoerd door de heer Knippenberg te Diepen veen. Hij bood de jubilarissen bloemen aan. Diploma's Na afhandeling van de agenda reikte loco-burgemeester H. Ste geman het EHBO-diploma uit aan de geslaagden t.w. de dames J. v.d. Berg-van Zon, F. Oolbekkink-ten Wolthuis, G,H Wansink-Rietberg, M. Boele, B. Guttlich, R. Klooster, G. Schots en de h.h. W. van Beek, J. Dangremond, J. Heijda en J. Hof man. Wim van Beek sprak namens de geslaagden een woord van dank tot dr. Lohman en de instructeurs Jalink en Groen en bood hen bloe men aan. Aan de EHBO-ers mevr. Kevelam-Ulfman, mej. Goorman, mej. de Maag, mej. v.d. Noort en de heer B.J. Nijland, die het afgelopen seizoen het verplicht aantal lessen volgden werd een EHBO-tas uitge reikt. Verloren: Betaalpasje, 3 sleutels in een klap-mapje, goudbruin straat hondje, reu, groene Gazelle heren fiets, Metalic-grijze Gazelle heren fiets, zwarte Gazelle herenfiets, groene locomotief herenfiets, blauwe buggy jongensfiets, bruine Fongers herenfiets, groene Union- kaptain damesfiets, groene Spica herenfiets, bruine knipportemon- naie, zwarte damesportemonnaie met inhoud, groene Batavus da mesfiets, bovenste deel van een zwarte bikini, 3 auto-sleutels Alfa, bril met zonnebril, halsketting met sterrenbeeld tweeling en een kur- ketrekker, zwart nijlon jack met rode strepen. Gevonden: blauw jasje, wieldop, zilveren schakelarmband. Het Holtense Transportbedrijf E. Schipper en Zn C.V. is dezer dagen verkocht aan Gebr. Kienhuis Ver voer B.V. te Denekamp. De eigena ren van het bedrijf de gebr. Arend en Alb. Schipper en het personeel zullen vanaf 1 juli a.s. in dienstbe trekking komen bij Gebr. Kien huis. Het bedrijf dat bijna vijftig jaar geleden werd gesticht door wijlen de heer E. Schipper blijft in Holten gevestigd en zal verder door de gebr. Schipper worden geleid en de kontakten tussen de zakelijke relaties en de fa. Schipper blijven ongewijzigd.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1