Donderd^hoopcnxniT 'n dagje avonturen in een park vol attrakties /T Buiten schilderen met vakman-producten Bij JALINK kopen, betekent nieuwe ideeën opdoen JALINK HOITEH Tel. 05483=1847 Tel. 05471-2284 Stationslaan 241 t Is nu de tijd Lammergieren naar broedproject V4 HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 JUNI 1979 - PAG. 13 De grote groep eigen huisbezitters anderhoudt èn uit economische Bverwegingen h als vrije tijdspas sering dikwijls zelf de woning. Een onderdeel daarvan is het buitens childerwerk en daarvoor wordt dan veelal gebruik gemaakt van doe het zelf verven. Nu zijn er in doe het zelf verschil lende verven die voor het buitens childerwerk voortreffelijke resul taten geven en de fabrikanten van deze produkten laten dan ook niet na om dat duidelijk kenbaar te maken. In tegenstelling tot wat in andere landen gebruikelijk is (waar schil der en doe het zeiver dezelfde pro dukten verwerken en die ook bij dezelfde adressen kopen) kennen wij in Nederland altijd nog geschei den markten met aparte produk ten. Daarin komt nu verandering, om dat een aantal huisschilder verven, die de vakman/schilder voor bui tenschilderwerk gebruikt, nu ook de doe het zeiver, die deuren, ra men, kozijnen en wat dies meer zij, buiten wil schilderen, kan gebrui ken. Het zijn produkten waarmede de vakman/schilder al jaren ge wend is te werken. Het zijn Amarol grondlakverf. die in een aantal kleurend) wordt geleverd en die één of twee jaar kan overstaan zonder dat er afgeschilderd wordt. Dit kan van belang zijn indien het hout nog wat vochtig is en tijd vraagt om te drogen. Dan is het gebruik van Amarol op zijn plaats. Rustikal edelbeits transparant impregneer is zo'n ander professio neel produkt voor de zelf doener. Leverbaar in een aantal kleuren bereikt men ermede dat de struc tuur van het hout zichtbaar blijft, dat houtconserverende (denk aan de bestrijding van rot en zwam) middelen in het hout worden ge bracht en daardoor een goede be scherming wordt verkregen. Een zelfde produkt maar dan in zijdeg- lanzende uitvoering is ook lever baar en het assortiment wordt ge completeerd met de zogenaamde schakelverf (waarmede èn gegrond èn afgeschilderd kan worden) en Chinolith hoogglanzende lakverf. BEZOEK AAN HET AVONTURENPARK HELLENDOORN: Wie naar het Avonturenpark gaat in Hellendoorn moet van dat bezoek eigenlijk geen verslag schrijven als een volwassene. Wie de indrukken wil weergeven van zo'n dagje uit, moet de wereld zien door de ogen van een kind. Moet geestelijk een beetje door de knieën zakken en zo al die wonderen om zich heen bekijken. We hebben het geprobeerd en stonden bij de ingang van dat fraaie, opeen heuvel aangelegde avonturenpark "De Elf Provinciën". En we wisten alleen maar, dat het kaartje in onze hand ons recht gaf om van al die dingen om ons heen te genieten zo vaak en zolang we wilden. Dit is het verslag van wat we die dag beleefden. Helemaal eerlijk waren we niet, want als kind zouden we stellig eerst naar de zeeleeuwenshow zijn gegaan, een openluchtvoor stelling, waarin grappige zee leeuwen de vreemdste kapriolen uithalen. Die show is een van de nieuwe attrakties van dit avontu renpark en wordt geleid door een Zuid-Afrikaanse dompteur, die al met veel sukses in Europa is opgetreden en nu in het Hellen- doomse avonturenpark een wer velende show verzorgt. Nee, als een verstandig kind gingen we eerst eens kijken wat er hier allemaal te genieten is. Dat deden we, samen met enkele andere kinderen, in de monorail, sen treintje dat door de lucht rijdt over verhoogde rails en een bijzonder mooi overzicht geeft /an alle avonturen, die je hier sunt beleven. Dat is op zichzelf De dekkende verven bevatten en kele donkere kleuren die tegen woordig veel voor restauratie van o.a. monumenten, worden ge bruikt. Technische gegevens op schrift zjjn in ruime mate voorhanden en ver krijgbaar bij winkeliers die de mer ken Histor, Vervetal of Rambo ver kopen. 3IRO 388000 al een sensatie om in zo'n kleuri ge speelgoedtrein hoog boven al dat vrolijke beweeg rustig rond te kijken waar je straks, als je weer met je beide benen op de grond staat, heen zult gaan. Naar de dootnot Het eerste reisdoel: een ingewik kelde doolhof van ondoorzichtige hoge struiken, waar je in rond kunt rennen zonder een uitweg te ontdekken. Als het te gek wordt en je toch een pietsie bang gaat worden of je er nog ooit eens uit zult komen, is daar hoog in een uitkijktoren een moeder die je ziet en je kan uitleggen hoe je weer uit die doolhof kunt komen. De Old Timer-baan Al ken je geen woord engels: als je die auto's ziet, weet je meteen dat het hier dolle pret is. Want stel je voor: als kind zit je nu eens voorin in zo'n vehikel; je geeft gas en stuurt. Als pa en ma mee willen, dan mag dat als ze achterin plaatsnemen en plechtig beloven zich niet met het bestu ren en de bestuurder van de auto te bemoeien. SprooKjes komen tot leven In de sprookjestuin ontmoet je vele goede bekenden. Daar ligt de wolf uit Roodkapje en dat zijn Hans en Grietje kompleet met de heks. Sneeuwwitje ligt er te sla pen te midden van de zeven vro lijk bewegende dwergen, 't Is leuk om ze zo eens rustig te kunnen bekijken, maar dan ont dek je de ingang van de speeltuin en ben je niet meer te houden. In het kader van het zogenaamde „lammergierenprojekt" van de I.UC.N.. de internationale unie voor conservatie van de natuur, waaraan medewerking wordt ver leend door de Nederlandse Vereni ging van Dierentuinen, heeft Ou wehands Dierenmark op de Greb- beberg in Rhenen twee lammergie ren afgestaan. De vogels zijn intus sen op Schiphol al op het vliegtuig richting Innsbrück gezet. De lam mergier is van oorsprong een Euro pese vogel. Het is de bedoeling dat in Innsbrück de nog overgebleven exemplaren bijeen worden ge bracht om er een fokprojekt mee op te zetten en in de toekomst de jonge vogels in de natuur terug te bren gen. De I.U.C.N. is gevestigd in Morges (Zwitserland). Het broed- projekt bevindt zich in Innsbrück. Uit erkentelijkheid voor de mede werking. die de heer Ouwehand heeft verleend voor het afstaan van zijn beide lammergieren, heeft hij twee Hawai-ganzen teruggekregen. De Hawai-gans was praktisch uit gestorven, maar is ook al door een soortgelijke opzet als nu met de lammergieren weer helemaal terug en uiteraard zwaar beschermd. schoor z ree*/ ST£Ne* S7e6*ST*/fiS vooxier-, //vaotrt/- CN 'V (jwpiAO Pt*rë*oi(^ ter Een speeltuin met alle heerlijk heden, die je als kind maar kunt wensen. Volop genieten En dat is nog maar het begin, want natuurlijk ga je nog een keer de zeeleeuwenshow bekij ken. En ga je twee keer achter elkaar in de botsautootjes. Je wandelt met je hand stevig in die van je vader de griezelgrot in en geniet met vlinders in je buik van een aantal echte griezeltaferelen. Lachen in de lachspiegels, zwal ken over de moonwalk, even roe pen in de echoput... het kan niet op in dat avonturenpark. En nergens hoeft je vader iets te be talen, want a«s je eenmaal binnen bent, mag je alles doen wat je wilt. Al ga je drie keer mono- railen, je mag het zelf weten. Weer volwassen 't Wordt tijd dat we weer vol wassen worden en nagaan, of dat verhaal wel klopt, want zoveel kinderplezier voor één toegangs prijs... dat zal wel niet de be doeling zijn. Het is wél de bedoe ling, want zo'n dagje avonturen in Hellendoorn houdt in, dat alle evenementen inbegrepen zijn in de prijs van het NS-dagtocht- kaartje nr. 38, dat u kunt kopen in het station van uw woonplaats. In dat kaartje zit ook de treinreis heen en weer naar Almelo plus de bustrip van Almelo naar Hellen doorn en terug. De prijs van de reis is uiteraard afhankelijk van de afstand, die u per trein moet afleggen. 40 dagtochten De tocht naar het avonturenpark Hellendoorn is een onderdeel van het Dagtocht-programma, dat is opgenomen in het boekje "NS- dagtoerisme". Daarin zijn ook een groot aantal andere attrak ties beschreven, evenals de toeris tische fiets- en wandelroutes, die NS heeft opgesteld voor hen, die de trein Willen benutten om ergens op een mooi plekje van hst land te gaan "fietsen of wandelen met NS". De brochure "NS Dag- toerisme", een boekje van 148 bladzijden, is een gids voor men sen, die in eigen land uit willen. Het is gratis verkrijgbaar bij alle NS-stations.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13