Bijna 2400 gulden voor „Welfare' Krentenbrood woog 15300 gram Bij doorvoeren knrverhofiif past bekoorlijk onderkond of verbetering SPOORTREIN VERVOERD 107 KWARTJES iondagssdiool- ifeuws REISJE DUKERHOEKSE PLATTELANDSVROUWEN Totaal 6671 centimeter verband DRIE GEZELLIGE EN FJUTTIGE BEURSDAGEN HOLTENS NjEp/SBLAD P.V. „Snelle Wieken" Schoolreis Kolklenterschool Raadsfracties van mening: HOLTENS NIEUWSBLAD jr Openbare kennisgeving HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 25 mei 1979 31ejaargang-no. 21 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 05490-16663 Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De RABO-BANK Holten was op de jeurs met een stand aanwezig waar le bezoekers door folders etc. niet tlleen uitvoering werden geïnfor- neerd over allerlei zaken betref fende het bankwezen maar tevens cregen ze de gelegenheid om door iet raden van het juiste aantal twartjes, die een spoortrein ver boerde, flinke prijzen te winnen. De prachtige spoortrein was in brui kleen gegeven door speelgoedhuis v.d. Maat en Zoon. Tevens moest ap het deelname formulier een rijmpje worden afgemaakt en de xiegevoegde regel zou dan beslis send zijn bij het toekennen van de prijzen indien meer bezoekers het luiste bedrag aan kwartjes hadden ,ngevuld. De aanvulling op het rijmpje werd beoordeeld door een jury die bestond uit mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel en de heren H.B. Beltmanen J. Wiggers. Van de 1365 inzenders hadden 5 het juiste bedrag van 41.75 (167 kwartjes) ge raden zodat de aanvulling van het rijmpje de beslissing moest bren gen bij het toekennen van de drie ..grote" prijzen resp. een spoor trein, met alles er op en er aan, ter waarde van 500.- een 2e prijs van 250.- en een derde prijs van 100.- Het rijmpje dat moest worden af gemaakt luidde: ,,'n Rijke en Zondag a.s. 27 mei nemen we in een bijzondere dienst in de N.H kerk, voorganger Ds. Berkhof, afscheid van de 6e klassers van de zondags school. We vinden het erg fijn als U deze dienst samen met ons wilt bijwonen We verwachten de kin deren van alle klassen om 10 uur bij de Dorpsschool Zij gaan dan onder leiding met ons mee naar de kerk. De afscheidsdienst is tevens de laatste zondagsschooldienst voor de grote vakantie. Namens het gehele zondags- schoolpersoneel wens ik U en de kinderen een Goede dienst toe en een fijne vakantie. Namens het zondagsschoolperson- eel, C.H. van Iperen-Esseboom. Advertentie-adviseur: W. FREDERiKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur schone tante, bewaarde haar geld in kontanten, 'n Wervelwind kwam en alles verdween. Joop Heusink- veld vulde het rijmpje aan met: maar tante kreeg een goede hint: zorg dat je een RABO-bank vindt, vóór de volgende wervelwind, en hij won de hoofdprijs. De tweede prijs was voor Betsie Westerik, Pasto- riestr. 47 en de derde voor de heer G.J. Stam, Borkeldweg 12, Marke- lo. De 7 prijzen van 25.- waren voor De hoofdprijs werd dinsdagmor gen in de zaak van de fa. v.d. Maat door RABO-bank directeur J. van Wingerden aan Joop Heusinkveld uitgereikt. Rechts de heren J. Wig gers en M. van de Maat Sr. Reilink, Okkenbroekseweg 5, Ed win Wissink, Churchilstraat 119, G.A.H.M. van Oijen, Kenemans- str. 40, mej. G. Roosink, Eiken laan 10, Rijssen, H. Redeker, Oude Diepenveenseweg 7, A. Meesterbe- rends, Vonderschottenweg 18, en J.H.M. van Oijen, Kenemans- straat 40. Reilink en Edwin hadden wel het juiste bedrag ingevuld de anderen zaten er slechts twee kwarties naast1. Bij het doorvoeren van huurver hoging van gemeentelijke wonin gen en panden past ook een be hoorlijk onderhoud en zonodig verbetering. Zo ongeveer kan de opvatting worden samengevat die tijdens de j.l. maandagavond ten gemeentehuize gehouden raads vergadering te beluisteren viel bij diverse raadsfracties. Tijdens behandeling van het voor stel van B en W tot huurverhoging per 1 juli a.s. voor de gemeentelijke woningen en panden verklaarden alle raadsfracties in te stemmen met de voorgesetelde verhogingen. De heer G.J.W. Reilink (Gem. Bel.) vond echter dat de gemeente dan wel op korte termijn maatregelen diende te nemen tot het beter brandveilig maken van het sociaal en cultureel centrum „Het Paal- huus" en dat ook de verwarming daar behoorlijk dient te worden verbeterd. De heer J.v.d. Harst (PVDA) drong met name aan op een onderzoek inzake isolatie van gemeentewoningen. „Reeds in onze algemene be schouwingen van vorig j aar hebben wij gepleit voor isolatie van gemee ntelijke onroerende goederen. Onze suggesties in die richting zijn toen van de kaart geveegd, door een aantal ondiplomatieke ant woorden van het college, die toen bij ons grote irritatie hebben opge wekt.. Inmiddels zijn we ruim een half jaar verder en is de noodzaak van energiebesparing door een we reldschokkende gebeurtenis zeer urgent geworden. De Minister van Binnenlandse Zaken deed daar over inmiddels al een missive uit gaan. We vernamen dan ook gaarne wat u er thans van denkt om tot- isolatie van onze gemeentelijke ei gendommen over te gaan, voor zo ver verhuurd dan uiteraard in over leg met de huurders omdat dit na tuurlijk ook voor hen enige conse quenties in de huur met zich brengt. Tenslotte onze opmerking over het huidige voorstel. We lezen daarin dat de huur van de percelen Aalpolsweg 24 en 26 onveranderd blijft, daar deze woningen niet meer voor bewoning geschikt zijn. Daar hebben we geen problemen mee. Wij zijn van mening dat ook de huur van het perceel Beusebergerweg 27, de schuur bij dit perceel als mede van het perceel Koninginne- laan 2 thans niet verder meer ver hoogd dient te worden, dit gelet op het feit dat aan deze percelen na uwelijks onderhoud wordt ge pleegd en met name het perceel Beusebergerweg 27 kan ook na uwelijks geschikt genoemd worden voor het doel waar voor zij gehuurd is. Dankzij het goede week van So- weco en zelfwerkzaamheid is hier nog iets van gemaakt. Ook het per ceel Koninginnelaan 2 wordt hele maal bijgehouden door zelfwerk zaamheid van de leden. leden", v.d. Harst die voor zijn iso latieplannen warme steun vond bij de heer E.M. v. Schooten (GB). In tegenstelling tot de sprekers was wethouder Warrink van mening dat geen koppeling mag worden gemaakt tussen huurverhoging en verbeteringen. Hij zegde graag toe er naar te zullen streven dat nog dit jaar de brandveiligheid en de ver warming in „Het Paalhuus" zullen worden verbeterd en zei verder dat woningisolatie reeds in een fase van nader onderzoek verkeert. Uitslag vlucht St. Chislain. Dos sing: 8.20 uur. Eerste duif binnen: 12.00.19 u.; 1, 5, 12, 13, 15, 18: G.J. Bekkernens; 2, 3, 6, 11, 21, 24 Joh. Paalman; 4,7,14,19, W. Hondelink; 8,16,20 H. J. Manrho; 9.10 G.J. Has- sink. Op de Middenstandsbeurs die de afgelopen week werd gehou den was door de beurscommis- sie van de Holtense Handelsver- Woensdagmorgen 16 mei om 8.UU uur vertrokken de dames van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen voor het jaarlijks uitstapje waarvoor veel belangstelling bestond. De reiscommissie bestaande uit de dames: H Luggenhorst, J. Nikkels en G. Rensen had een gevarieerde tocht in elkaar gezet. De reis voerde eerst naar Doesburg waar een bezoek werd gebracht aan de Doesburgse Mosterdfabriek. De bedrijfsleider maakte met de da mes een rondgang door het bedrijf In de stand van de afd. Holten van het Ned. Rode Kruis kregen de be zoekers met het raden van de lengte van rollen rolletjes verband de kans om een prijs te winnen met als hoofdprijs een EHBO-koiTer met verbandmiddelen. Meer dan achthonderd beursbezoe kersisters) deden een gok maar niemand had de juiste lengte van 66 meter en 71 cm. op het formulier ingevuld De heer J. Schuppert uit de Gaardenstraat was er met 66.78 meter het dichtste bij en won de hoofdprijs. 2. H. Huisman, Kol weg 42(66.50 m.); 3. Ter Stal, Vijf- huizenweg 12 (67 m.); 4. mevr. Jansen-Winkeldermaat, Hout weg 8 (67 m.); 5. W. Dijkslag, A.J. Poldsteinstraat 3 (67 m.); 6. H. Vosman, Oranjestraat 36(67 m.); 7. G. Achterkamp, Beuseberger weg 31 (66 .m.); 8. Mensink, Noord enbergstraat 20 (66 m.); 9. Meilink, Okkenbroekseweg 13 (66 m.); 10. Ulfman, Pastoriestraat 9 (66 m.); 11. J. van Zon, Valkenweg 9 (66 m.) Voor zover dit nog niet is gebeurd worden de prijzen bij de winnaars thuisbezorgd. De wedstrijd bracht f 835,75 in het laadje van de penningmeester Het plaatselijk Rode Kruis bestuur dankt allen die aan dit prachtige resultaat meewerkten heel harte lijk. waarna het gezelschap getrakteerd werd op lekkere hapjes. Van Doesburg werd door de prach tige Gelderse Achterhoek naar 's Heerenberg gereden voor een be zoek aan de expositie „Gouden Handen" waar de dames genoten van fraaie handwerken, wandkle den, poppen en klei beeldhouw werk. Door het natuurrijke Deelerwoud en over de Veluwe werd koers gezet naar Apeldoorn waar gelegenheid was om te winkelen. De dag werd besloten met een prima verzorgd diner in café-rest. „Het Bonte Paard". Al met al was het een prachtig geslaagde dag. Tot die conclusie kwam vrijdagavond Joop Wissink, bestuurslid van de Holtense Handelsvereniging by het sluiten van de 3-daagse beurs die werd gehouden in een grote tent aan de Kei- zersweg. Hij bracht namens de „H.H.V." dank aan de zeer vele bezoekers, de standhouders, Rijkspolitie, het Gem. Energiebe drijf, de Dienst van Gemeentewerken, de Holtense vrijwillige brandweer, Fries-Groningse Hypotheekbank en de fam. Kölling voor het beschikbaar stellen van de weide en aan de leden van de „Beurscommissie" die enorm veel werk hebben verricht en ver der aan allen die op welke wyze dan ook een steentje bijdroegen tot het welslagen van de manifestatie van de Holter middens tand. eniging een stand ter beschik king gesteld voor de Welfare van het Ned. Rode Kruis. In deze stand waren artikelen te koop die waren gemaakt door be woonsters van het Bejaarden centrum „Diessenplas" en da mes en heren die regelmatig door Welfare- medewerkers(sters) thuis wor den bezochte Tevens konden de beursbezoekers deelnemen aan verschillende attracties waar mee prijzen waren te winnen. De totale opbrenst van verkoop en attracties bedroeg f2395.26.- Woensdag was de prijs (gebreid konijntje) voor mevr. A. Koopman-Hartsuiker, Burg. v.d. Borchstraat, donderdag won mevr. Damink, Diessen- plasstraat 55 het fraaie houten poppetje en vrijdag, de laatste beursdag, waren de gelukkigen de heer J. Bolink, Landmans- weg 3 en mevr. Aanstootr Vrielink, Visscherssteeg 3 die resp. een tafelkleed en een ke limkussen wonnen. OFFICIËLE PUBLICATIE GEMEENTE HOLTEN Afsluiten Geskesdijk Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met werkzaamheden aan de spoorwegovergang van de Geskes dijk in de nacht van 31 mei-1 juni 1979 van 23.00 tot 05.00 uur de Ge- skesay k zal zijn afgeslote n voor alle verkeer. Holten, 22 mei 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd H. Stegeman, loco burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris Om 10 uur dinsdagmorgen 15 mei stond er een tractor met een prach tig versierde wagen bij de school om de kleuters naar camping „Ve neklaas" te brengen. Nadat ieder een een zitplaats had gevonden ging het richting Rijssenseweg, na gewuifd door alle moeders en leer lingen van de lagere school. Na een rit van plm. een uur door de Holter- berg kwam de stoet bij de camping aan waar eerst de dorstige keeltjes werden „gespoeld" met limonade. Samen met de leiding was er toen „vrij spel". Tegen twaalf uur hoorde je al hier en daar:juf ik heb zo'n honger". De patat met worst en een ijsje ging er dan ook in als koek. Na deze smulpartij begonnen de kin deren aan een kinderkennis; zoals bussen gooien, zaklopen, vlagge tjes steken, skippibal, racekarren, grabbelton. Aan het einde van de kermis had een ieder aardig wat prijsjes in de tas. De dorst werd nog een keer gelest, en zo tegen drieën werden de kinderen door de ouders opgehaald. Moe maar voldaan ging het huiswaarts. OPHALEN HUISVUIL Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met 2e pinksterdag op maan dag, 4 juni a.s. het huisvuil van de maandagroute zal worden opge haald op: dinsdag, 5 juni 1979 Op 2e pinksterdag is de container bij de Werf Gemeentewerken aan de Waagweg gesloten Datum: 15 mei 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, Dc secretaris, G.J. Langenbarg De loco-burgemeester, H. Stegeman De loco-burgemeester van Holten is verhinderd op maandag 28 mei a.s. zijn weke lijkse spreekuur te houden De loco-burgemeester H. Stegeman U ontvangteer! fraaieParker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeef t. Meer dan duizend beursbezoekers namen deel aan de door de fa Gebr. Wansink uitgeschreven wedstrijd, raden van het juiste gewicht van een krentewegge van maar liefst anderhalve meter. Slechts één van hen mevr. G. Oolbekklnk- Lubbersen, Schuttersweg 17 „schatte" exact het juiste gewicht van 15 kilogram en 3 ons, dat door de fa Wansink met een bestelwa gen werd thuis bezorgd Op de foto van links naar rechts mevr. J. Wansink-DollekampHerma Ool- bekkink, mevr Oolbekkink, zoon Henk en de heer J. Wansink, dir. K-markt Wansink. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr.: jj Adres: j Woonplaats: Ijj Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V jaar/per jaar

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1