Hi ijf Li Lli Ji 111E Ui II jDL Ah Ul vra,KM~ Enorme variëteit aan produkten en snufjes Van de redactie Middenstands- beurs geopend GOUDENPAAR Sprankelend lente concert „Pl.SLW Brand in Kol school Uit liet politierapport nun H Hf H H HP" HmHI ySËk H^^H H IV H H H Hi H H Hi H HH H bm oB gbBÊÊf H H H BmH bh Hü |iH wb$m tel. 05433-3022 Kindervakantie week VERVROEGDE INLEVERING ADVERTENTIES Voorlichtingsavond dagmavo UfllTENC IHEIIUfCPI AH s L^xJ LJ L j f. .J v:V.":j Hi HH Hi W HH Hi Bü^ HHH HhF Advertenties Schouwburgplein 7, Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Op woensdag 23 mei hoopt het echtpaar G.W. Hulsman en D. Hulsman-Maneschijn, Lang straat 28 in de Beuseberg het feit te herdenken dat ze 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Het gouden paar woont sinds de trouwdag op de voor hen gebouwde Voor het Holtens Nieuwsblad dat op vrij dag 25 mei verschijnt, moeten i.v.m. Hemel vaartsdag berichten worden ingeleverd vóór maandagavond 21 mei 10.00 uur. Van berichten die later binnen komen kan plaatsing niet gega randeerd worden. Red. H.N. Zoals voorgaande jaren organi seert de Stichting voor Soc en Cult werk voor Holten dit jaar weer een Kindervakantieweek Deze valt in de week van 9 t.m 13 juli. Om er een te gekke week van te maken voor de kinderen hebben we nog vrijwilligers nodig Als je boven de 16 jaar bent en je hebt tijd en zin om mee ce helpen als vrijwilliger bel ons dan even, ons telefoonnummer is 05483-27 55 Vow het Holtens Nieuwsblad, dat op vrijdag 25 mei verschijnt, dienen in verband met Hemelvaartsdag de advertenties vroeger dan normaal te worden ingeleverd. Advertenties voor bovengenoemd nummer kunnen tot uiterlijk dinsdag 22 mei 17 uur ingeleverd worden aan ons kantoor te Almelo De advertentie-afdeling boerdery in de Beuseberg. De heer Hulsman (76) en mevr. Hulsman (72) die zich beiden nog in een goede gezondheid mogen verheu gen heeft 4 kinderen en 14 klein kinderen. De oudste zoon Willem emigreerde in het voorjaar van '54 enkele dagen nadat hij was ge trouwd met Gerry Heideman uit Borculo naar Canada. Het echt paar Hulsman-Heideman hoopt met twee van hun vijf kinderen op het gouden feest aanwezig te zijn. Hulsman was 35 jaar depothouder van de Coöp. Aan-en verkoopver eniging „Holten" en 25 jaar mel krijder bij de Coöp. Melkfabriek „De Vrijheid". Het bedrijfje was te klein om van te leven vandaar de pothouder en melkrijder een „be roep" dat toen zwaar onderbetaald werd maar de mogelijkheden om toen iets bij te verdienen waren zeer schaars en een gulden was toen nog honderd centen waard. Het gouden paar recipieert woensdag avond na half acht in zaal „Vos man". Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. OPENBARE KENNISGEVING Ophalen huisvuil Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat in ver band met hemelvaartsdag op don derdag, 24 mei a.s. het huisvuil van de donderdagroute zal worden op gehaald op woensdag, 23 mei a.s. Op hemelvaartsdag is de container bii de Werf Gemeentewerken aan de Waagweg gesloten. Datum: 15 mei 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, De loco-burgemeester, H. Stegeman De secretaris, G.J. Langenbarg Afsluiting wegen i.v.m. riolerings werkzaamheden I.v.m. de rioleringswerkzaamheden in de Holterberg zullen gedurende de periode van 21 mei tot 15 juni (en zoveel korter of langer als nodig is) ,enekele wegen in de Holterberg voor het doorgaande verkeer afge sloten worden. Het betreft de volgende wegen: Enkweg, Forthaarsweg van Enk- weg tot Patrijzenweg, Patrijzen- weg. Reebokkenweg voor volivcssenen in vrij korte tijd enorm veel en be langrijk werk hebben verricht om op tijd klaar te komen. Zij hebben een extra pluim verdiend. Na de opening maakten voorzitter v.d. Maat en de heer H.B. Beltman, lid van de „Beuscommissie" met het echtpaar Stegeman een wande ling langs de stands waarbij door verschillende standhouders kleine geschenken werden aangeboden. Woensdagmiddag was de belang- stelling (het weer was voor beur- sbezoek te mooi) matig maar de be zoekers warens blijkbaar goede „propagandisten" want 's avonds was de belangstelling goed te noe men qn was het in de tent en op mini-kermis heel gezellig. Ook donderdagmiddag en -avond was de belangstelling groot en werden er goede zaken gedaan. De beurs is vrijdag (heden) geopend tot 's avonds plm. 10.00 uur. Op deze slotavond zullen tevens de winnaars bekend worden gemaakt van de verschillende attracties (ra den naam van pop, gewicht kren tenbrood, enz.) Holtenaren neem vanavond de laatste kans waar en ga een kijkje Loco-burgemeester H. Stegeman opende woensdagmiddag de Mid- denstandsbeurs van de Holtense Handelsvereniging. Rechts mevr. Stegeman-Meilink, links voorzit ter HHV J.A. v.d. Maat nemen, het is beslist de moeite waard. Onze eigen middenstand /erdient uw belangstelling! In augustus 1978 is te Holten - als een dislokatie van de Deventer Avondscholengemeenschap - een dagmavo voor volwassenen met een eerste leeijaar van start ge gaan. De lessen worden gegeven op dinsdag-, woensdag- en donder dagmorgen en vinden plaats in de openbare lagere Dorpsschool, Tuinstraat 15. Het is de bedoeling dat, bij vol doende deelname, in augustus a.s. weer een eerste leerjaar van start zal gaan. In verband hiermede zal op dins dag 22 mei a.s., 's avonds om 7.30 uur in de o.I. Dorpsschool, Tuin straat 15 een voorlichtingsavond worden gehouden, waar de heer J.L. Harrewijn, conrector van de Deventer Avondscholengemee nschap een uiteenzetting zal geven over het dagmavo-onderwijs voor volwassenen. Voor diegenen die op genoemd tijdstip verhinderd zijn, wordt op woensdagmorgen 23 mei a.s. om 10.00 uur in het gemeente huis te Holten (commissiekamer) nog een voorlichtingsbijeenkomst gehouden. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd deze voorlich tingsbijeenkomsten bij te wonen. Aanmelding voor de cursus kan plaatsvinden bij de afdeling On derwijs van deze gemeente en uit eraard na afloop van de voorlich tingsbijeenkomsten ook recht streeks bij de heer Harrewijn. Burgemeester en wethouders van Holten, H. Stegeman 1 oco-burgemees ter. G.J. Langenbarg secretaris In de z.g.n. personeelskamer van de o.I. Kolschool aan de Holterenk- straat brak dinsdagavond rond half zeven brand uit die ontstond toen een standaard die op een prij- zenkast stond als brandglas werkte waardoor ordners en papier en ook het plafond van zachtbord vlam vatte. De Holtense brandweer die zeer snel ter plaatse wist een uit slaande brand te voorkomen. Mevr. J.S.G. te Deventer deed aan gifte van diefstal uit haar auto die geparkeerd stond op een pick-nick plaats in de Holterberg Uit de au to, die mevrouw op slot deed voor dat ze in aan de wandel ging, wer den gestolen een handtasje met euro-cheques, een gouden ring, een portemonnaie met inhoud en nog enkele andere kleine spüllen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiii plm. 50 stands vertegenwoordigd is om het publiek een totaal over zicht te geven van hun artikelen. De heer Stegeman wenste de Hol- Een kijkje op de beurs in de grote tent aan de Keizersweg. Links Beurscommissielid H.B. Beltman met de heren Stegeman en v.d. Maat De Middenstandsbeurs in een tent van plm. 1800 vierkante meter aan de Keizersweg werd woensdag middag met het doorknippen van een lint door loco-burgemeester H. Stegeman officieel geopend. Na het openingsceremonieel hield de heer Stegeman een korte toe spraak waarin hij de Holtense Handelsvereniging gelukwenste met de beurs waarop bijna de ge hele Holtense Middenstand met tense zakenmensen die met deze beurs ook aan de wensen van hun klanten voldoen, veel succes. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." heeft zaterdagavond on der directie van Henny J. Fransen in de aula van de scholengemee nschap plm. 350 bezoekers, een zeer verzorgd en gevarieerd pro gramma gepresenteerd dat van begin tot einde met intense be langstelling werd beluisterd en vele malen met een langdurig en spontaan applaus werd beloond. Een avond boordevol genoegen, echt muzikaal onthaal! Na een woord van welkom door voorzitter Johan Meijer, in 't bij zonder tot wethouder J Warrink, de afgevaardigden van zusterver enigingen A. Westerik en H. Ook- bekking opende „H.M.V." met de voor fanfare mooi klinkende gees telijke liederen van de negers, de bekende spirituals „Steal away" en ..Were you there" beide in een ar rangement van F Seymour Als tweede werk werd uitgevoerd „Bandkraft" van J Golland een marsachtig stuk met een prachtig 2e deel met een hoornmelodie ge schreven in een eigentijds klankpa troon. Het ensemble speelde ver volgens de prachtige „Kronings mars" uit de opera Le Prophéte van Meyerbeer in een arr van Hawkins. Een uitstekend geschikt stuk om te bewerken voor fanfare. Een kort en prettig in het gehoor liggend werkje dat zeer gaaf en klankvol werd gespeeld. Gul applaus was er ook voor „Go- pak". een Russische dans, uit de Oekraïne, van M Moussorgski in een arr van Siebert Een werk van heel ander genre was „Buglers Ho liday" van L Anderson voor drie trompettenenorkesto.lv dc2edi rigent Henk Bouwhuis De trom petten werden op sublieme wijze bespeeld door Wim Dollekamp, di ngent Fransen en zijn zoon Bert. die de goede muzeikale voetsporen van z'n vader volgt Een muzikale „topper" van het „Lenteconcert" was „Sarabande" van G Jacob, een oude Spaanse duns in drie kwartsmaat. Prachtig geschreven door fanfare met 3 stemmige cornette en bugels Ook in het voorlaatste nummer van het programma „Prelude et Mazurka" uit Coppelia balletmuziek van L. Délibes (arr. Bisseiink) toonde het ensemble klasse, muziek een vaan delcorps waardig en een genot om te beluisteren, de prachtige hoorn inleiding met een feestelijke (muzi kale) dans. „H.M.V besloot het concert met „Choral and rock-out" van Ted Huggens een erg mooi in barokstijl geschreven eerste deel en een swingende rock out waarin Joop Heusinkveld op drums de kans kreeg en volop benutte om zijn uit zonderlijke kwaliteiten te tonen. „Voor elck wat wils" Na de pauze - met verloting van een groot aantal mooie prijzen - werd het 2e deel van de avond gevuld met een gevarieerd programma onder het motto „Voor elck wat wils" Aan de presentatie werkten mee het grote orkest, de drumband (in structeur Wim van Emsbroek, tamboer-maitre Lieuwe Meinsma) en de majorettes o.l.v. hoofdleids ter Gea Lodeweges. De vijf oudste majorettes kregen een extra ap plaus voor de oefening met 2 ba tons. 't Was al met al een daverend slot van een schitterend geslaagde avond waarop kenners en zij die al leen nog maar de korstjes van de (muzikale) kaas hebben ruim aan hun trekken kwamen. Hulde! Voorzitter Johan Meijer sprak woorden van dank tot de verschil lende ensembles, en de dirigenten tot de Supportersclub (momenteel volop in aktie voor de nieuwe uni formen!) en tot de heer Mulder van „Holtens Hofke" voor de bloemver- siering. De voorzitter van de Holtense Handelsvereniging de heer J.A. v.d. Maat dankte de loco-burgemeester voor zijn bereidheid om de beuFS Tff openen en bood aan mevr. Stegeman-Meilink een fraai boeket aan. Van der Maat sprak verder een woord van dank en hulde tot de le den van de „Beurscommissie" die

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1