n W komen met voorstellen Raadsvergadering Waar gaan we heen? B en W achten instelling commissie woonwagenzaken gewenst Voor sta-caravans is vergunning nodig In verband met spreidingsplan monwagentokabes Wijziging verordening 2 mm- BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 MEI 1979 - PAG. 13 Tijdens de raadsvergadering van maandag 21. mei a.s. zal een voorstel van B en W worden behandeld inzake dekking van de te verwachten financiële tekorten bij uitvoering van de bestemmingsplannen „Komplan Holten" en Holten Kom Noord". In een uitgebreid pre-advies stellen B en W voor f800.000.- te onttrekken aan de „Reserve Winst Grondbedrijf' en f850.000.- aan de „Reserve fonds bijzon dere voorzieningen grondbedrijf'. Maandagavond zal de gemeenteraad over deze voorstellen een beslissing nemen. In de dekkingsplannen, zoals deze zyn opgesteld voor de bestemmings plannen „Kom Holten" en „Holten Kom Noord", is gesteld, dat voor de dekking van de nadelige saldi gebruik zal worden gemaakt van het be staande reservefonds dorpsuitleg. Een nadere argumentering op grond waarvan genoemd fonds zal worden aangesproken is niet gegeven. Ook ligt aan de hoogte van de onttrekking, zoals deze in de dekkingsplannen is vermeld, geen verdere berekening ten grondslag. Nu de plannen ter goedkeuring aan gedeputeerde staten dezer provincie zijn gezonden, is het noodzakelijk om de wijze van dekking van de tekorten van beide plannen nader vast te leggen. Met name zal thans moeten worden aangegeven op grond waarvan een onttrekking aan het fonds dorpsuitleg wordt voorgesteld. Het fonds dorpsuitleg is in de loop der jaren tot stand gekomen door op de prijs van bouwterreinen in bestemmingsplannen een opslag te heffen. De bedoeling hiervan was om uit dit fonds projecten te dekken, die als bo- venwijkse voorzieningen kunnen worden aangemerkt. Het fonds, zoals dit in deze gemeente voorkomt, is gevormd t.l.v. de be stemmingsplannen, die na de tweede wereldoorlog zijn ontwikkeld, te beginnen met het bestemmingsplan „de Gaarden". Tot op heden is aan dit fonds nog niets onttrokken. Inclusief de in de loop der jaren aan het fonds toegevoegde renten is de hoogte per 31 december 1979 te ramen op rond f 2.000.000.-. Hierbij is geen rekening gehouden met de toevoegingen, die nog zullen voortvloeien uit de nog uit te voeren bestemmingsplannen „de Haar" (partiële herziening), „de Beuseberg", industrieterrein „Haar 11" en de „Zuiderlook". Met be trekking tot deze plannen merken wij het volgende op: „Ge Hoer" (partiële herziening) en „Beuseberg". De opslagen, die bij verkoop van bouwterreinen, gelegen in deze plannen zullen worden geheven zyn te ramen op resp. f 100.000.- en f275.000.-. Daarbij is uitgegaan van een opslag van resp. f 2.50 en f 3.50 per m2. Totaal derhalve f375.000.-. Als argument voor de heffing van de opslag op de grondprijzen in het plan „de Haar" heeft o.m. gegolden de aanleg van een nieuwe ontsluitingsweg tussen dit plan en het toekomstige plan „Beus eberg". Destijds werd hiervoor een bedrag geraamd van rond f 300.000.-. Nu verwacht mag worden dat het plan „Beuseberg" over enkele jaren tot uitvoering zal komen, moet er rekening mee worden gehouden, dat deze nieuwe aansluiting omstreeks 1981/1982 zal worden aangelegd. In verband hiermee zijn wij van mening, dat het hiervoor Vermelde bedrag ad. f 375.000.- voor dit doel moet worden gereserveerd. üüdoslrÏÊfeiTein „de Hoor 11". De opslagen die bij verkoop van terreinen gelegen in dit plan, zullen worden geheven is te ramen op rond f 100.000.-. Daarbij is uitgegaan van een opslag van f 3.50 per m2. Deze heffing kan aan het fonds dorpsuitleg worden toegevoegd. Aangezien dit plan nog niet door de raad is vastge steld, worden in deze nota me( deze heffing voorhands geen rekening gehouden. Wij komen hierop nog nader terug. Plan „Zwiderlook". De berekeningen, opgesteld in de globale exploitatieraming voor het schetsontwerp van het vlekkenplan „Zuiderlook" geven voorlopig aan, dat de kavelprijs voor woningwetbouw, uitgaande van de halve looptijd, neerkomt op f 13.293.- (excl. B.T.W.). In het plan is uitgegaan van de navolgende infrastructurele werken: a. kosten reconstructie Rijssenseweg 362.000.- b. kosten fiets-/voetgangerstunnel Kolweg 1.220.000.- c. kosten reconstructie kruispunt Oranjestraat/ Ryssenseweg/Markeloseweg 1.564.000.- 1 kosten fiets-/voetgangerstunnel Rijssenseweg/ Oranjestraat 650.000.- otaal: 7 3.796.000.-7 /an dit bedrag is 50% rechtstreeks ten laste van het onderhavige plan ;ebracht. Op een andere wijze djent derhalve dekking te worden gevonden ;ioor een bedrag van f 1.898.000.-. Daarvoor kan de navolgende opzet wor den gegeven: -Costen buiten het plan (50%) 1.898.000.- leffing t.b.v. het fonds dorpsuitleg jpgenomen in dit plan: 278.581 m2 a f 5.- 1.392.905.- Te dekken uit de alg. dienst c.q. uit het reeds - gevormde fonds dorpsuitleg 1505.095.- Teneinde de realisering van dit plan in financieel opzicht veilig te stellen verdient het aanbeveling om reeds thans rekening te houden met een onttrekking van rond f 500.000.- uit het fonds dorpsuitleg t.b.v. de uitvoe- •ing van de in dit plan opgenomen infrastructurele werken (50%) zoals liervoor vermeld - !iet vorenstaande houdt derhalve in, dat in het fonds, onder aftrek van ond f500 000 - ten behoeve van het plan „Zuiderlook", een bedrag van 1 500.000 - overblijft ter dekking van zgn. bovenwjjkse voorzieningen. De vraag is thans aan welke voorzieningen daarbij gedacht zou kunnen vorden. Voor zover ons bekend zal by de aanwyzing van dergeiyke objec- cn uiterst selectief te werk moeten worden gegaan en zullen daaraan deugdeiyke en steekhoudende motiveringen ten grondslag dienen te lig- vn Voor zover wy thans kunnen nagaan zou gedacht kunnen worden aan en 2-tal voorzieningen t.w.: Beveiliging spoorwegovergang naby het sportveldencomplex „Meer- manskamp". Aanleg van parkeerterreinen in de kom. I. Beveiliging spoorwegovergang jabij het sportveldencomplex iMeernxmskamp". ieeds vanaf de uitvoering van het bestemmingsplan „vlllaterrein Look" s de onderhavige spoorwegovergang onderwerp van bespreking ge- veest. Sedertdien hebben de bewoners van deze wijk bij herhaling aan- cdrongen op een betere beveiliging, hetzij door het aanbrengen van I loraen, hetzij door de aanleg van een tunnel. Deze aandrang is nog vergroot toen een aantal jaren geleden het sportvel- iencomplex „Meermanskamp" werd gerealiseerd en daarmee het gebruik an deze spoorwegovergang aanzieniyk toenam. Jnkele malen werd er by de Nederlandse Spoorwegen op aangedrongen >m een voorziening te treffen Deze verzoeken hebben er uiteindeiyk toe ;eleid, dat de Nederlandse Spoorwegen medio 1978 hebben toegezegd, dat Jij bereid waren, de overgang te voorzien van halve overwegbomen en laarmee op te nemen in het beveiligingssysteem. Deze bereidheid van de zyde van de Nederlandse Spoorwegen houdt ech- ier wel in, dat de kosten van aanleg van de installatie met de daarby ji-horende werkzaamheden voor rekening van deze gemeente zullen ko nen. Volgens een onlangs van de Nederlandse Spoorwegen ontvangen •pgaaf zal daarby rekening moeten worden gehouden met een bedrag van rlobaal f 200 000 - wy zijn van mening, dat voor dit bedrag een beroep kan vorden gedaan op het fonds dorpsultleg, temeer waar ook de heffing t.b.v. iit fonds heeft plaatsgevonden op de verkooppryzen van bouwterreinen ïan het plan „villaterrein Look". Voor de eerste fase van dit plan bedroeg de opslag f 2.- per m2. Voor de tweede fase van uitvoering werd dit bedrag verhoogd tot f 4.- per m2. Volgens een daartoe opgestelde berekening is in het hiervoor vermelde totale bedrag van het fonds per 31 december 1979 ad. f2.000.000.- rond f 550.000.- begrepen, zynde de heffing op de verkooppryzen van bouwter reinen van het onderhavige plan. 2. Aanleg van parkeerterreinen in de kom» In de reeds voltooide c.q. nog te voltooien bestemmingsplannen (Gaar den, Kol, villaterrein Look en de Haar) werd c.q. wordt steeds gesproken over een heffing ten behoeve van de ontwikkeling van het Komplan. Daarby werd er terecht van uitgegaan, dat het Komplan geld zou gaan kosten. Reeds toen werd onderkend, dat een verdere uitbouw van het dorp tot gevolg zou hebben, dat zulks een druk op het dorpshart zou gaan uitoefenen. Deze druk moge enigszins blyken uit de aanzieniyk grotere toeneming van de bevolking van het dorp Holten t.o.v. de totale gemeente. Zo nam de bevolking in de gemeente gedurende de periode 1960-1975 toe met ca. 54% (van 5760 tot 8865). Voor het dorp bedroeg deze toeneming ca. 148% (van 2242 tot 5568). Deze druk komt o.m. tot uitdrukking in een (verdere) vergroting, zowel in omvang als in aantal, van de zakenpanden. In de bestemmingsplannen die tot op heden zyn ontwikkeld, zyn geen winkels gebouwd. Ook in het plan „Beuseberg" is daarvoor geen ruimte gereserveerd en in het in voor bereiding zynde plan „Zuiderlook" is dit in zeer beperkte mate het geval. De gemiddelde afstand van de plannen tot het dorpshart is als volgt: plan „Kol" 500 m. tot 800 m. plan „de Haar" 1000 m. tot 1250 m. plan „villaterrein Look" ca. 1500 m. plan „Beuseberg" ca. 800 tot 1000 m. plan „Zuiderlook" ca. 800 tot 1000 m. De inwoners van deze gemeente zyn voor het winkelen derhalve aangewe zen op de dorpskern. Aangezien voor het winkelen, met name in de laatste jaren steeds meer en meer gebruik wordt gemaakt van de auto, is het noodzakeiyk om een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen, dicht by het dorpshart te realiseren. Daartoe zyn in de onderhavige plannen een aantal parkeerterreinen gesitueerd t.w.: parkeerterrein Larenseweg. parkeerterrein Kolweg-Oranjestraat. parkeerterrein Meermanspad. Ten aanzien van het parkeerterrein Larenseweg merken wy op, dat tegen de situering van dit terrein een aantal bezwaren zyn binnengekomen. Op grond hiervan zal een vlotte realisering van het terrein wel niet te verwe- zenfijken zyn. Losstaande van dit probleem heeft zich enige tijd geleden een situatie voorgedaan, als gevolg waarvan het wellicht mogehjk zal zyn op een andere wyze in de parkeerbehoefte te voorzien. De Gereformeerde Kerk is op dit moment bezig op het terrein van de voormalige zuivelfabriek een nieuwe kerk te bouwen. Achter deze te bouwen kerk zal een oppervlakte van ca. 2000 m2 worden aangewend voor het aanleggen van parkeerplaatsen. Met het bestuur van genoemde kerk zijn onderhandelingen gaande om dit perceel grond aan te kopen en hierop door de gemeente, ca. 50 parkeerplaatsen te effectueren. Deze plannen bevinden zich in een vergevorderd stadium. Het gevolg za! zijn dat het aanleggen van het parkeerterrein Larenseweg voorlopig kan worden opgeschoven. De toekomst zal moeten uitwijzen of realisering van het (gehele) par keerterrein nog dient te geschieden. Voorlopig menen wij, dat bij de financiële haalbaarheid van het plan kan worden uitgegaan van de aan leg van het parkeerterrein achter de te bouwen Gereformeerde Kerk. Inclusief de aankoopkosten van de grond kunnen de kosten globaal wor den geraamd op rond f350.000.-. Ten aanzien van het parkeerterrein Kolweg-Oranjestraat dient voor hands te worden gesteld, dat de voorgenomen uitvoering doorgang zal vinden terwijl het parkeerterrein Meermanspad nog dit jaar zal worden aangelegd. Naar aanleiding van de ingebrachte bezwaren met betrekking tot de ge plande parkeerterreinen heeft het raadgevend ingenieursbureau HPart te Deventer een berekening opgesteld van de verwachte parkeerbehoefte in de kom van het dorp. De uit deze berekening getrokken conclusie toont aan dat de in de plannen (Komplan en Komplan Noord) geprojecteerde parkeergelegenheden tegemoet komen aan de berekende behoefte tot 1985-1990. De berekening van genoemd bureau voegen wy hierbij. Wy menen hiermede motieven te hebben aangevoerd dat voor de dekking van het nadelig saldo van de beide komplannen, voor zover deze betrek king heeft op de aanleg van de parkeerterreinen, een beroep kan worden gedaan op het fonds dorpsuitleg. In het vorenstaande zyn een tweetal objecten genoemd waarvan de rede ly kheid is aangetoond om daarvoor dekking te vinden door gebruik te maken van het fonds dorpsuitleg. De vraag qjst thans of in de toekomst nog meer objecten die in dit kader zyn te plaatsen, via dit fonds kunnen worden gerealiseerd. Wy zyn van mening, dat daarvoor nog zou kunnen worden gedacht aan de aanleg van een toegangsweg van het thans nog in procedure zynde indus trieterrein „Haar 11". Hoewel hierover nog geen definitieve uitspraak is gedaan, moet er toch wel rekening mee worden gehouden dat in de ko mendejaren moet worden gedacht aan een vernieuwing van de spoorweg tunnel aan het eind van de Aaltinksweg. De met deze vernieuwing ge paard gaande kosten zullen tenminste op f 1.000.000.- zyn te stellen. Voorop gesteld, dat deze kosten met name moeten worden gemaakt in verband met het daar reeds gelegen industrieterrein en het nog aan te leggen terrein (Haar 11) zou kunnen worden gesteld, dat de kosten ten laste van de exploitatie van deze terreinen moeten worden aangebracht c.q. moeten worden gedekt uit de opbrengst van de heffing fonds dorpsuit- leg t.a.v. de verkochte c.q. nog te verkopen industrieterreinen, wy komen hierop naderhand nog terug. Reserve winst grondverkopen Alvorens thans in te gaan op een mogeiyke aanwending van (een gedeelte v an) het fonds dorpsu itleg, willen wy u er op wyizen, dat ook nog een andere wyze van dekking mogeiyk is. wy denken hierby aan de reserve winst grondverkopen met betrekking tot bestemmingsplannen, die op dit mo ment zyn afgerond. Afgezien derhalve van de uitkomst van het bestem mingsplan „de Haar" (inclusief het industriegedeelte) is de hoogte van deze reserve op 31 december 1979 te stellen op rond f 1.000.000.-. Overeenkomstig de voor deze gemeente geldende beheersverordening kan de raad, onder goedkeuring van gedeputeerde staten, besluiten tot uitkering aan de gemeente van een deel van deze reserve. Kosten ontwikkeling Komplan en Komplan Noord. Overeenkomstig de daartoe opgestelde exploitatie-opzetten zyn de netto-kosten als volgt te ramen: Komplan: plangedeelte met saneringsbydrage 1.720.049.- plangedeelte zonder saneringsbydrage 952.830.- 2.672.869.-" Komplan Noord: 364.000.- totaal In verband met spreldingsplan woonwagenlokaties B en W achten instelling commissie woonwagen zaken gewenst Tydens de raads vergadering van maandag 21 mei a.s. zal het voorstel van B en W worden behandeld tot instelling van een commissie woonwagenza ken. In het pré-advies schryven B en W o.m.: Het is u bekend, dat in deze gemee nte nog geen beslissing is gevallen omtrent de locatie van één of meer kleine woonwagenkampjes. Er is nog steeds overleg gaande met het zogenaamde „locatietrio". Ver wacht mag echter worden, dat wy binnen niet al te lange tyd voorstel len dienaangaande aan u kunnen voorleggen. Door het Regionaal Woonwage- ncèntrum Zuid-West-Salland wordt echter gestaag verder ge werkt aan de ralisering van het door de provincie vastgestelde spreldingsplan. In verband hier mede worden wy de laatste tyd re gelmatig geconfronteerd met vraagstukken die te maken hebben met het stichten van kleine woon wagenkampjes ln de verschillende gemeenten, wy achten het wen- seiyk, dat wy over deze zaken wor den geadviseerd en bygestaan door een commissie uit uw raad. In ver band hiermede stellen wy u voor een commissie woonwagenzaken in te stellen. De taak van deze commissie zouden wy als volgt wil len omschrijven. Aan de commissie woonwagenzaken is opgedragen burgemeester en wethouders zowel desgevraagd als uit eigen beweging van advies te dienen over onder werpen inzake woonwagenzaken. Wethouder Warrink, die de porte feuille woonwagenzaken beheert, hebben wy aangewezen als voorzit ter van deze commissie. Resume rend stellen wy u voor: 1. Over te vies en by stand te wyzigen oven gaan tot het instellen van een eenkomstlg het by de stukken tel commissie woonwagenzaken. 2. De Inzage liggende concept verordening tot regeling van de be- raadsbesluit. 3. Over te gaan tothet voegdheden en de samenstelling benoemen van de leden van dfi van de vaste commissies van ad- commissie woonwagenzaken. De gemeenteraad komt maandag 21 mei 's avonds om 19.30 uur in open bare vergadering byeen ter benadeling van de volgende agenda: 1. Notulen van de vergaderingen van 17, 24 en 27 april 1979. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verhoging van de huren van gemeentewoningen en -panden per 1 Juli 1979. 4. Voorstel tot vaststelling van de huurprijs van een gedelte der oJ. Dorps school t.b.v. dagonderwys aan volwassenen. 5. Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de byzondere voorwaarden van de verkoop van bouwterreinen, alsmede de kriteria ter bepaling van de onderlinge priori tiet van de aanvrager. 6. Voorstel totwyziglng van de verordening op de seizoenwoonverbiyven. 7. Voorstel tot het Instellen van een commissie voor woonwagenzaken. 8. Voorstel tot vaststelling van een dekkingsplan ten behoeve van de bestemmingsplannen „Kom Holten" en „Holten Kom Noord". 9. Voorstel tot wyziging van de begroting 1979. 10. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelyke vragen. parkeerterrein Larenseweg 576.000.- parkeerterrein Meermansweg 81.000.- parkeerterrein Kolweg/Oranjestraat283.000.- 94o!ooo.- Alvorens thans in te gaan op de wyze, waarop wellicht over het fonds dorpsuitleg zou kunnen worden beschikt menen wy er goed aan te doen nog het volgende op te merken. Wetteiyk is nergens geregeld, wat dient te worden verstaan onder de zgn. bovenwykse voorzieningen. Uit de in 1978 verschenen nota „Toezicht gemeentefinancién", opgesteld door gedeputeerde staten van Overijssel citeren wy „wy vinden het niet juist om een bepaald deel van de bevolking (kopers en huurders van woningen in exploitatiegebieden) via deze reserve extra te laten betalen voor kosten van voorzieningen, die niet een oorzakeiyk verband hebben met de dorps- of stadsuitbreiding". Hieruit biy kt dus duideiyk dat gedeputeerde staten dezer provincie bereid zyn een eventuele aanwending van dit fonds goed te keuren indien er sprake is van een oorzakeiyk verband, wy menen, dat kan worden gesteld dat in het vorenstaande dit verband is aangetoond met betrekking tot: a. Beveiliging spoorwegovergang naby het sportveldencomplex „Meer manskamp". b. Aanleg van parkeerterreinen in de kom van het dorp. c. Vernieuwing spoorwegtunnel Aaltinksweg. Zoals wy reeds opmerkten mag worden gesteld, dat de kosten van het vernieuwen van de spoorwegtunnel Aaltinksweg hoofdzakeiyk in verband dienen te worden gebracht met het industrieterrein „de Haar" en het nog aan te leggen industrieterrein „de Haar 11". Voor met name hetindsutrie- terrein „de Haar 11" is deze aanleg noodzakeiyk. Op grond hiervan zou kunnen worden geconcludeerd, dat enkel over het fonds zou kunnen worden beschikt, voor zover sprake is van een heffing op de verkoopprijzen van de gronden gelegen binnen de plannen. De daarna overbiy vende kosten zouden dan moeten worden gedekt uit de algemene dienst c.q. door aanwending van een eventueel uit deze complexen voort vloeiend exploitatievoorschot. Voor zover er sprake mocht zyn van een eventueel batig saldo van het thans vry wel voltooide industrieterrein „de Haar" merken wy hierby op, dat deze niet is begrepen in het hiervoor vermelde reserve winst grondverkopen ad. f 1.000.000.-. Ten aanzien van het fonds dorpsuitleg kan thans de volgende opzet wor den opgesteld: Stand per 31 december 1979 2.000.000.* By: toevoegingen plan „de Haar" en „Beuseberg" 375.000.- Af: Kosten reconstructie Beusebergerweg 375.000.- Af: te reserveren t.b.v. het bestemmingsplan „Zuiderlook" (gesteld wordt dat de eventuele verhogingen ten gevolge van inflatie, wordt gedekt door de Jaariykse rente- byschryvingen) 600.000.- 1.500.000.- By: toevoeging t.l.v. industrieterrein „de Haar 11"120.000.- 1.620.000.- Af: te reserveren t.b.v. vemlewing töTOiel Aaltinksweg (totale kosten te ramen op ca. 1.000.000.-): toevoeging t.b.v. industrieterrein „de Haar" 210.000.- toevoeging t.b.v. industrieterrein „de Haar 11" 120.000.- "TT7TTT.330.000.- 1.280.000.- Af: te reserveren t.b.v. beveiliging spoorwegovergang naby het sportveldencomplex „Meermanskamp"200.000.- Netto aan te wenden bedrag 1.090.000.- Op grond van de hiervoor vermelde gegevens kan voor de dekking van de komplannen het volgende dekkingsplan worden opgesteld: Totale kosten 2.836.869.-1) Dekkingsntiddelen 1. Reserve toek. kosten sanering dorpskern 150.000.- 2. Reserve winst grondverkopen 800.000.- 3. Reserve fonds dorpsuitleg (ged.): A. t.b.v. aanleg parkeerterreinen 750.000.-1) b. tb.v. overige kosten plangedeelten zonder saneringsbydragen 100.000.- wy merken hierby op, dat in deze kostenopzet: a geen rekening is gehouden met de lager te ramen kosten van aanleg van het parkeerterrein achter de nieuw te bouwen Gereformeerde Kerk t.o.v. het parkeerterrein Larenseweg. b geen rekening is gehouden met hogere kosten van aanleg van het parkeerterrein Meermanspad en een te ontvangen bydrage in de aanleg van deze parkeerplaatsen van Dura B V. De doorwerking van beide factoren is thans moeiiyk aan te geven. In de hiervoor vermelde opzet zyn begrepen de navolgende kosten voor de aan leg van parkeerterreinen t.w.: 3.036.869.- Te dekken uit de algemene dienst: 1.036.869-2) 1). Hierby is er van uitgegaan, dat de kosten van aanleg van het parkeer terrein achter de nieuw te bouwen gereformeerde Kerk ca. f 200.000.- lager zyn dan de aanleg van het geplande parkeerterrein aan de Larenseweg. Overigens zal, zoals ook hiervoor reeds werd opgemerkt, de toekomst moeten uitwyzen of het gehele parkeerterrein dient te worden ontwikkeld of dat binnen de looptyd van het plan kan worden volstaan met de helft van de oppervlakte Op grond van beide motieven is een verlaging van het geraamde bedrag voor deze parkeerplaats reèel te achten. 2). Op het investeringsschema - Wanneer de raad er maandag avond mee accoord gaat zal de verordening op de seizoenwoon verblijven (stacaravans) worden gewijzigd. Op de kampeerterreinen binnen de gemeentegrenzen van Holten was het plaatsen van stacaravans ln feite tot nog toe verboden. Dit soort caravans wordt n.l. beschouwd als gebouwen in de zin van de woning wet, zodat een bouwvergunning is vereist. Die kon b. en w. niet verle nen, omdat er nog geen regeling be staat, waaraan aanvragen voor plaatsing van stacaravans moeten worden getoetst. Ook hebben de campings in Holten geen bestem ming, waarby stacaravans kunnen worden toegelaten. „Wel zyn er bestemmingsplannen in voorbereiding, waarby een en ander zal worden geregeld", schrij ven b. en w. aan de raad. Volgens een circulaire van g.s. over de toepassing van de wet op de r.o. moeten caravans, die qua bouw voor een vaste standplaats zyn be doeld, maar ook mobiele (toer) ca- ravcans, worden aangemerkt als bouwwerk in de zin van de wo ningwet, als zy door de eigenaar o! exploitant voor langdurig gebruik op dezelfde, of nagenoeg dezelfde, plaats zyn bestemd. Een bouwvergunning voor het plaatsen van zo'n caravan moet worden geweigerd als het gebouw in strijd is met het bestemmings plan en niet voldoet aan de bouw verordening c.q. de verordening op de seizoenwoonverbiyven. „Voor het plaatsen van een (sta) ca ravan was tot nog toe geen bouw vergunning vereist", schrijven b. en w. Het college is echter van mening dat die er op grond van de wette- ïyke voorschriften wel moet ko men. Eerst moet echter de veror dening op de seizoenwoonverbiy ven worden gwyzigd. Daarin zullen n.l. bepalingen over sta- en toerca- ravans moeten worden opgeno men. PALACE do.vr. ma. di. wo. 14.30 20.00 uur Met de 4 vuisten de lucht in alle left; za. zo. 14.30 18.15 21.00 idem VAROSSIAU do.vr.zo.ma.di. 14.30 20.00 Ge- ndarme ziet ze vliegen; za. 18.45 21.00 idem; zon. 14.30 18.45 21.00 idem; za. 14.30 Winnetou keert te rug alle leeft Geboren: Gerard Johan zv G Lammertlnk en C J Priem, K! sten dv G J Wennemers en G W Pasman (geboren te Deventer).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13