Stipwerkavond PROGRAMMA Eierzoefeaclie RADIO-OOST geslaagd HAND BAL mm Programma Filmart74 Deventer Hen. Vrouwengroep Hollen organiseer! zomerkledingactie t.b.v. Lotjeskis Suriname Houtvellers kegelden In het zicht van de Europese verkiezingen Wonitiink Voor 2 mei en 9 mei Aanlbouw- keiikeHS van alle^ gemakken voorzien. G.J. AAFTISffl RLAYTEX FOUNDATION NU KANS OP PLAYTEX WAARDEBON VAN 100.- FOTO- EN FILMCAMERA'S HOLTENS NIEUWSBLAD - 27 APRIL 1979 - PAG. 7 HORLOGES», OPTIEK, GOOD EH ZILVER Erkend ziekenfondsleveroncier Smidsstr. 2, Holten, tel. 05483-12 83 Deze filmclub In Deventer komt zoals reeds eerder gemeld iedere woensdag met een filmvoorstel ling in de E.D.B.-2. De voorstellin gen beginnen 20.15 uur. De toe gangsprijs voor leden bedraagt f5.50 voor niet-leden f8.-. In de voorstelling van woensdae 2 mei. LA DENTELLIERE Regie: Claude Coretta Akteurs: Isabelle Huppert, Yves Beneyton e.a. Als de verhouding van de spraak zame Marylène met een oudere heer uitraakt, zoekt ze afleiding en gaat met haar vriendin Beatrice, bijgenaamd Pomme, op vakantie. Daar leert de stille en eenvoudige, maar gevoelige Pomme - wie het moeilijk valt zich in woorden te ui ten - de student Francois kennen, die zich van de macht van het woord en van de door hem ver gaarde kennis maar al te goed be wust is. Het onmogelijke tweetal raakt verliefd en gaat tenslotte sa menwonen, maar dan doet zich het verschil in aanleg en ontwikkeling gelden. Francois maakt op brute wijze een eind aan de verhouding en de vereenzaamde Pomme sluit zich zodanig van de werkelijkheid af, dat opname in een psychatri- sche inrichting nodig wordt geacht. Evenals in de vorige Alms van Go- retta (L'Invitation, Pas si mé- chante que ca) ook nu weer een vrij simpel, bijna banaal gegeven (de mislukte romance tussen een intel lectueel en een eenvoudig volks kind), dat hy ontleende aan een roman van Pascal Lainé, met wie hij samen het scenario schreef En ook nu weer een gevoelige, maar rake regie, een tot in de kleinste de tails berekende cameravoering en een scherp observerende, warme belangstelling voor de in zijn film optredende figuren, van wie wel met name Pomme in Isabelle Hup pert een zeldzaam begaafde ver tolkster heeft gevonden. UNA GIORNATA PARTICOLARE woensdag 9 mei. Regie: Ettore Scola. Een bijzondere dag begint als alle andere dagen: als Antonietta haar zes kinderen uit bed haalt, koffie zet, het ontbijt maakt, gaapt, haar man wekt en voor ieder van de kin deren de kledingstukken van de fa scistische Jeugdbeweging bij elkaar zoekt. Zwarte pakken, zwarte hals doeken, een wit overhemd voor de dochter, maar wèl meteen gat erin. En het uniform van haar man, par tijlid, vader, en 's morgens om zes uur al in een slecht humeur. Het is 8 mei 1938, Hitier maakt zijn plech tige Intocht in Rome. Van die in tocht zullen we verder weinig zien - hy is alleen de hele dag aanwezig in het keiharde radioverslag dat van buitenaf naar binnen tettert, iedere keer als Antonietta raam of deur opent van haar flat, die - dat is his torisch - door Mussolini werd inge- wyd als prestigegebouwwerk van het fascisme en geheel bewoond wordt door leden van de party. Be halve een kleine flat op de zesde etage, waar een knappe en wat af- zonderiyke eenzame meneer, Ga- briele, woont. Tussen Antonietta - een ingetogen en subtiele rol zon der glamour van Sophia Loren - en de wereldvreemde Gabriele - een ingehouden, magistrale rol van Marcello Mastroianni - speelt zich die in eenheid van tyd, plaats en handeling het drama af Drama? Wat gebeurt er eigeniyk? Niets dat we niet al wisten - en tege- Ujk niet echt wisten. De film gaat er over, dat fascisme slecht is voor je ïyf, dat Je aan den ïyve voelt, dat fascisme slecht is wanneer je vrouw bent, of homoseksueel. De film gaat er over dat mensen die geen tegen standers van het fascisme zyn, het vanzelf moeten worden door dat wat het fascisme ze aandoet. De film gaat er over hoe politiek en seks met elkaar te maken hebben. Niet theoretisch, verzonnen door intellectuelen die toch al tegen het fascisme waren. Maar echt - in het gewone leven van een huisvrouw en een homoseksuele meneer op de zesde etage. Politiek, verteld op het niveau van het gevoelsleven van twee gewone mensen: dat is geën gageerde kunst zoals ik niet eerder gezien heb. In deze tyd van grote schoonmaak organiseert de Hervormde Vrou wengroep, Holten, een inzame lingsactie van zomerkleding, waarvan de opbrengst zal worden bestemd voor de wederopbouw van het onlangs door brand geteisterde „Lotjeshuis" te Paramaribo (Suri name). Genoemd Lotjeshuis be treft een opvangcentrum voor kin deren in de leeftyd tot vyf jaar, wier ouders de verzorging niet (meer) voor hun rekening kunnen of willen nemen (weeskinderen, vondelin gen etc.). Naast genoemd Lotjes huis zyn in Suriname vrijwel geen opvangmogefijkheden voor kinde ren in zeer prille leeftydsgroep. Ge noemd Lotjeshuis, hetwelk mede dankzy een geldwervingsactie van de NCRV in 1975 kon worden ge bouwd, werd onlangs voor een groot deel door brand verwoest en voor de wederopbouw dienen zich vele problemen aan. Voor zowel de bouw als de exploitatie is dit Lot jeshuis voor het grootste deel aan gewezen op hulp van particulieren Veertig dames, leden van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hebben dins dagavond in de serre van „Het Bonte Paard" o.l.v. een drietal le den die al eerder een cursus stip- werk volgden gestipt dat het een lust was om te zien. Kleerhangers, krukjes, klompen en doosjes, die van te voren zwart waren gelakt, ondergingen een ware „gedaante verwisseling" en zullen het als sie raad in de huikamer zeker goed doen. Door de presidente mevr. Kroon werden nog enkele medede lingen gedaan over het reisjes (op geven tot 1 mei) en deelname aan cursussen handwerken, merklap pen en leerbewerken en een ver zoek van de Boerendansgroep „De De modernste Zeyko-keuken- u alle tijd nemen om u onze techniek, een perfekte indeling, keukens te laten zien. persoonlijke adviezen voor de Wij verheugen ons inrichting, dat alles bieden u onze op uw bezoek. A keukenspeciahsten, die v Showroomkeukens met 35% korting Donderdag koopavond. en charitatieve instellingen, waar van de Nederlandse Stichting „Het Lotjeshuis" gevestigd te Borne, een belangryk steunpilaar vormt. Voor de financiering van de wederop bouw van dit opvangcentrum kan een inzamelingsactie van nog in goede staat verkerende zomerkle ding een belangrijke bydrage leve ren. Na inzameling, sortering en verpakking wordt deze kleding naar Suriname verzonden om daar te worden verkocht, zodat de op brengst beschikbaar komt voor het Lotjeshuis. Het spreekt haast van zelf dat de Herv. Vrouwengroep op deze kledingactie heeft ingehaakt en verzoekt in verband hiermee alle Holtenaren om nog in goede staat verkerende gebruikte zomerkle ding te willen bezorgen by mevr. Steunenberg-Rosman (schoen- handel), Kosterpad 2 te Holten. Met deze eenvoudige vorm van hulpverlening helpt u ook mee aan het vry uitzichtloze leven van zeer jonge kinderen in Suriname op nieuw uitzicht en toekomst te ge ven. Hóölter Daènsers" om slaapgele genheid e verstrekken aan leden van dansgroepen uit o.a. Roeme nië, Frankrijk die medio KJULI EEN WEEK IN JHolten zullen ver blijven om deel te nemen aan een groot Internationaal Folkloristisch feest. Alle dames toonden waarde ring voor het initiatief van de „Ho/olter Da&nsers" maar durfden het toch niet aan met de duiten- landse gasten, die geen woord „hoóltens" kunnen verstaan, ter- wyi anderen juist in die week zelf met cakanie gaan. Mevr. Kroon sprak verder een woord van dank tot de dames Jansen Manenschijn, Weren en Rensen, die de dames deze avond les gaven in het mooie stipwerk. Vrijdag 27 april 1200h ANP 1203h Nieuws en muziek 1230h Einde uitzending 1700h ANP 1703h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 1720h Met Radio Oost het weekend in. Ditmaal zijn onze gasten Willem Nyholt en Connie Stuart vanuit De De heren van Holten moesten voor de competitie uit tegen Actief. In het begin van de eerste helft werd er zeer mat gespeeld hetgeen een 4-0 achterstand opleverde. Holten kwam wel Iets terug maar keek bij rust toch weer tegen een 10-4 ach terstand aan. In de tweede helft draaide het beter. Met schoten vlak onder de lat bleek de keeper van Actief meer moeilijkheden te heb ben. Holten kon de achterstand te rug brengen tot vier doelpunten en verloor verdiend met 14-10. Doelpunten: John Lamping 3; Wim Dalhuisen 3; Gerrit Vincent 2, Roelf v.d. wyk 1; Nico Vorst 1. De dames speelden donderdag avond reeds tegen Lettele 4. In de eerste minuten liep het goed bij Holten. Ondanks een zeer slechte bal wist Mini Kamper 0-1 voor Hol ten te scoren. Daarna viel Holten terug en kon Lettele eenvoudig om een 8-1 voorprong komen. In de tweede helft ging het spel geiy k op. Zowel aanvallend als verdedigend werd goed gespeeld. Lettele en Hol ten kwamen in de tweede helft elk tot 5 doelpunten zodat de ein dstand 13-6 werd. ADSPIRANTEN. Voor de adspiranten was het een goed weekend. Van de vier teams wisten drie teams de volle winst te pakken. Al speelde thuis tegen Wesepe. Hoewel Wesepe duldehjk sterker was, speelde A 1 de tegen stander wel iets in de kaart, door te langzaam reageren op balverlies en terugkeer in de verdediging. We sepe kon voor rust uitlopen naar een 2-8 voorsprong. In de tweede helft kwam alleen Wesepe vijf maal tot scoren, zodat met 2-13 werd ver loren. A 2 speelde thuis tegen a.b.s. ..inde eerste helft ging het gelijk op. Hol ten verdedigde beter. By A.B.S. vielen nog al wat gaten in de verde diging, maar daar werd geen ge bruik van gemaakt. Rust 1-1. In de tweede helft benutte Holten de kansen iets beter. Daardoor Vielen er wel meer gaten in de verdediging van Holten, maar goed keepers werk voorkwam meer tegendoel punten. Eindstand 4-1. B 1 speelde tegen Kwiek een goede partij. Holten was veruit de betere ploeg en won verdiend met 13-4. B 2 speelde thuis tegen S.D.O.L. Was de uitwedstryd nog met 2-1 verloren gegaan, thuis tegen Hol ten kreeg S.D.O.L. geen enkele kans! Holten ging er hard tegen aan en stond by rust al met 7-0 voor. In de tweede helft ging het allemaal wat rustiger. S.D.O.L. wist de eer nog te redden, maar Holten won verdiend met 10-1. PROGRAMMA: za: 28-4: A 1 thuis om 14.50 tegen Nw Heeten; A 2 thuis om 14.00 te-i gen K.H.C.; B 1 uit om 10.30 tegen Broekland Vertrek 9.30; B 2 uit om 11.20 tegen Broekland Vertrek 10.15 zo: 29-4: Dames uit tegen Broek land om 12.00 Vertrek 11.00; Heren uit tegen A.B.S. om 11.00 Vertrek 10.00 Woensdag avond zyn de schelds- rechtersexamens voor handbal ge houden. Van de door de S.V. Holten afd Handbal georganiseerde cur sus, moest 1 kandidaat worden af gewezen en kregen twee een her examen. Voor de S.V. Holten slaagden zes kandidaten: Gerda Brands; Conny Buitenkamp; Ka rin Knaben; Nico Vorst; Hans Wel ting en Jan Victor Dorlfl* Hagen In Almelo 1800h Einde uitzending Zaterdag 28 april 1700h ANP 1703h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel I720h Sportprogramma van Radio Oost 1800h Einde uitzending KOM EVEN een kykje nemen naar onze nieuwe VOORJAARSKOLLEKTIE inruil mogeiyk DORPSSTRAAT 44 HOLTEN Zondag 29 april llOOh ANP H03h Muziek op verzoek by Radio Oost. Luisteraars kunnen hun ei gen favoriete muziek aanvragen door een briefkaartje te sturen na ar: Radio Oost Nieuwe Plein 34 in Arnhem of Radio Oost Hengelose- weg 40 in Enschede. Verder in dit programma het cabaret „Stepin- stepuit", verder aandacht voor de sport van de week en nieuws uit Gelderland en Overijsssl. 1200h Einde uitzending 1700h ANP 1703h Het sportprogramma van Radio Oost. Hierin weer verslagen van de sport uit de regio 1800h Einde uitzending Maandag 30 april 1200h ANP 1203h Nieuws en muziek 1230h Einde uizending 1700h ANP 1703h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel I720h Sport 1750h Agenda en nieuws 1800h Einde uitzending Dinsdag 31 april 1200h ANP 1203h Nieuws en muziek 1230h Einde uitzending 1700h ANP 1703h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 1720h Mensen in bet nieuws 1750h Agenda en nieuws 1800h Einde uitzending Woensdag 1 mei 1200h ANP 1203h Nieuws en muziek 1230h Einde uitzending 1700h ANP ï703h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 1800h Einde uitzending Donderdag 2 mei 1200h ANP 1203h Nieuws en muziek 1230h Einde uitzending De wykvereniging HOLTfin- HAAR heeft op Paaszaterdagmor gen een eierzoek-aktie gehouden voor plm. 50 kinderen in de leeftijd van 3-6 Jaar, wat een sukses was. 's Middags werd er in de Crea van de Haarschool een film-uur voor de Jeugd van 7-12 jaar gehouden. Ook hier was veel animo voor. Graag vermelden wij nog even, dat wy in onderling overleg met de oranjevereniging hebben besloten onze festiviteiten op Koninginne dag te laten vervallen om het feest op „Kalfstermanswelde" zo goed mogeUJk te doen slagen. Bestuurswykverenlging HOL- TERHAAR. De kegelclub „De Houtvellers" or ganiseerde voor haar leden in ke gelcentrum „Dikkie Down" de jaarlijkse clubkampioenschappen waaraan door alle „houtvellers" werd deelgenomen. De dames en heren leverden een felle maar uit erst sportieve strijd om de hoogste eer. Ondanks de wetenschap, gezien de resultaten van de voorafgaande kegelavonden en het feit dat Henny Rustebiel (voorz. sportcommissie Holten) regelmatig met Holtens burgervader even naar de overkant van het gemeentehuis wipt, om al daar de kegelkunst op peil te hou den, was eerst genoemde toch nog bevreesd voor zyn naaste concur renten Frans Coleéi Lambert Kruims en jpiet Disbergen. Na 40 ballen werd het resultaat bekend. Clubkampioen '78-'jwerd Hetmy Ruse biel met een gemiddelde van 6.4. Frans 1700h ANP 1703h Programma overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 1720h Knelpunten in de regio 1750h Agenda en nieuws I800h Einde uitzending Leiding Radio Noord Met ingang van zaterdag 14 april heeft de heer S. Broekema het be windvoerderschap van Radio Noord, dat hy op 27 februari tijde- '4jk aanvaardde, volgens plan neergelegd. Zyn taken worden tot nader order waargenomen door M. Dykstra als waamamend hoofd van Radio Noord. Drs. Dykstra is regionaal commissaris van de NOS. In het zicht van de begin Juni te houden verkiezingen voor de leden van het Europese Parlement, orga niseert de afd. Holten van de P.v.d.A. donderdagavond 3 mei a.s. een openbare verkiezingsbyeen- komst welke gehouden zal worden in hotel Vosman. Aanvang 8 uur. Als spreker die avond zal optreden de heer Wim Albers uit Zutphen, één van de mensen die thans ook reeds een parlementszetel voor de P.v.d.A. bezet in Straatsburg en ook by de komende verkiezingen kandidaat is voor de P.v.d.A. De heer Albers is die avond met name voornemens te spreken over het grote belang dat alle burgers aan deze verkiezingen gaan deelnemea „Omdat juist deze verkiezingen een belangrijke stap betekenen in de richting van een meer democra tische struktuur van de Europese Gemeenschap". De heer Albers hoopt die avond zyn standpunt hierin met vele motieven te onder bouwen. Belangstellenden zyn van harte welkom. 1. In het bureau van politie staan een aantal fietsen die de laatste tyd door de politie zyn gevonden. Ze zyn waarschynUJk van diefstal af komstig. zy die hun flets kwy t zyn worden verzocht om te zien of hun eigendom er misschien by Is. De politie in Holten doet een drin gend verzoek op iedereen die van plan is om rommel te verbranden, dit te melden aan de politie en de brandweer. Zo voorkomt men dat de politie of de brandweer voor een valse melding moet uitrukken. 3. Diefstal caravan. Op 21-4-79 werd een caravan by het wegrestaurant gestolen. Bena deelde J.I.M. reed met zyn merce- des en caravan op de A-I richting Ryssen. By het wegrestaurant werd de auto en caravan gepar keerd. De bestuurder ging een hapje eten. By terugkomst bleek dat de caravan van zijn auto was gekoppeld en meegenomen. *4.12 ruiten zyn er vernield van de school „Het Kompas", op de KoL 5. 5. SchrifteUjke verkeersproef is op dinsdag 24-4-1979 op diverse scholen afgenomen. De proef bleek iets moeiiyker te zyn dan vooraf gaande jaren. In zyn totaliteit zyn er 188 geslaagd en 9 gezakt 6. By de fam. K.G. op de Holterberg werd een kleuren tv. gestolen. VERLOREN-GEVONDEN Verloren: Betaalpas RABO-bank; paars wol len jasje; postgiro-pas; zilveren armband met 2 bedeltjes; knipmes; lederen portemonnale, bruin, 25.- en sleutel; dames schoudertasje, bordeaux, met inhoud; wit mapje met 2 contact-lenzen Gevonden: Blauwe koltrui; drum-stokken; sleutels in etui; Prisma dames horloge; rood tasje; blauwe knip- portemonnale; schakelarmband; tamme vink; wit/bruine hond; sleutel-mapje; draaitafel; bruine portemonnale; auto-sleutel; grys/wit konijntje

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7