Hattrick Teun Schuppert brengt Blauw Wit zege op Boswinkel Kampioens motocross 125 cc Medewerkersavond Blauw Wit '66 SCHAAKCLUB ZC Twenhaarsveld gaat lucifers verkopen Start Tennisclub Holten niet best Blaaw Wit Hellendoorn Zo speelden de Blauw Wit-pupillen Programma Blauw Wit Resultaten Blauw Wit SV „BAT0 behaalde 4e prijs 3e Straten voetbal toernooi mm *liI Wêwm. HOLTENS NIEUWSBLAD - 27 APRIL 1979 - PAG. 13 Tegen het laaggeplaatste Boswinkel heeft Blauw Wit za terdag kans gezien de serie slechte resultaten te onder breken. Na een wedstrijd waarin de Holtenaren voortdu rend sterker waren werd een 3-0 eindstand bereikt, nadat de thuisclub met de rust reeds met 1-0 aan de leiding stond. Ook voor deze wedstrijd moest trainer Geerink zyn elftal wijzigen. In de wedstrijd van Paasmaandag had Beldsnijder een spierblessure opgelopen, die hem nu aan de kant hield. Hfj werd vervangen door A-junior Gerard Aanstoot, die aan toonde dat hij zich kan ontwikke len tot een zeer goede kracht voor het le elftal. In het doel stond voor de laatste maal Bert Trompetter, die wegens verandering van werk kring, Holten gaat verlaten en hij )p zondag 6 mei wordt op iet prachtige circuit „De 5uurberg" ten zuiden van lollen door de M.A.C. „De üolterberg" onder auspi- siën van de K.N.M.V. weer le jaarlijkse motocross ge- irganiseerd. lan de start komen 3 klas sen t.w. 125 cc senioren en internationalen, zijspan nen senioren en internatio nalen (H-nummers) en 500 cc junioren. Vooral voor de klasse 125 cc is deze weds trijd zeer belangrijk omdat iie meetelt voor het Ned. Kampioenschap. Alle „grootheden" in deze su persnelle en interessante klasse komen in Holten in nctie. Grootste kanshebber is Di- nant Zijlstra uit Hellen- doorn die natuurlijk tot het uiterste zal gaan om zijn kampioenstitel te prolonge ren. Hij zal ongetwijfeld met z'n H-l voorin zitten maar hij mag rekenen op ge duchte tegenstand van H-2 Peter Groeneveld en de momenteel zeer sterk rij dende Rijssenaar Henk Seppenwoolde op Honda. Verder kunnen onze plaats genoten Jan ten Velde en Freek Wilmerink uit Ok- kenbroek voor een boelend spektakel zorgen. In de zijspanklasse gaan een zestal internationale rijders de strijd aan met de natio- Als dank voor onbetaald werk en het beschikbaar stellen van auto's (met chauffeur) voor het vervoer van junioren en pupillen naar uit wedstrijden organiseerde de „Ak- tiviteltencommlssie" van de Za terdagvoetbalvereniging „Blauw Wit '66" een gezellige avond, voor alle medewerkers(sters) die begon met een puzzelrit binnen de ge meentegrenzen van Holten, met als eindpunt „de Poppe" waar het „Salland Combo" zorgde voor de muzikale omlijsting van de avond, die door Blauw Wit's voorzitter Renger G. Veldhuis werd geopend. In de loop van de gezellige avond met een dansje o.l.v. van het Sal land Combo maakte puzzelritor- ganisator Harry Dul de prijswinna ars bekend. De poedelprijs was voor G. Paalman terwyi de le, 2e en 3de prijs resp. werden gewonnen door de h.h. M. Scholman, A. Bel dsnijder en Joh. Stam. De avond werd verder gevuld met enkele spelletjes bingo waarvoor een aan tal leuke prijzen waren beschik baar gesteld. Er werd deze avond afscheid ge nomen van Bert Trompetter die als doelman van het eerste en voorzit ter van de „Aktiviteitencommis- sie" veel en goed werk heeft ge daan. Voorzitter Veldhuis bracht hem hiervoor hartelijk dank en bood een boekenbon aan. Aan mevr. Trompetter werden bloemen aangeboden. Veldhuis wenste de familie Trompetter in hun nieuwe woonplaats Dronten goede jaren. Als voorzitter van de „Aktivitei- tencommissie" ls inmiddels volop actie! Dick Beldman die ook de lei ding van deze zeer geslaagde en ge zellige avond had. In de interne kompetitie is de schaakclub nu over de helft geko men en de kansen voor de even tuele winnaars beginnen zich af te tekenen. In poule A is Henk van Beek de grootste kanshebber, hij heeft nog maar een 1/2 verllespunt. Ton van Oijen heeft 1 verllespunt en Erik Gervedink Nyhuis 1 1/2. In poule B heeft Ellen Klaassen nog geen veriiespunten en ook Wim van Oyen doet het met 1 verllespunt erg goed. In de laatsgespeelde ronde verloor J ten Velde verrassend van Erik Baltes en Wim Rietman hield B v. Beek keurig op remise De uitslagen: G.J Kromdyk-D. Goudsmit 0-1. E.J Gervedink-Ny- huis-J E Scheperman 1/2-1/2. T. v. Llndenberg-H v. Beek 0-1 J ten Velde-E Baltes 0-1. J.C Roele-J v. Calcar 0-1. W. Rietman-B v Beek 1/2-1/2. T v. Oyen-B J.O Beyer afg. Dan is nu ook de rating bekend per 1 Januari 1979. Met de rating kunnen spelers zich onderling qua kracht met elkaar meten. Per wedstryd zyn er punten te winnen of te verliezen. Iedere nieuwe speler begint met 475 punten. Maximaal zyn er 10 punten te winnen of te verliezen. Dit wordt verkregen als er gewonnen wordt van iemand met een hogere rating Verder is de verdeling gebaseerd op het verschil in de beide ratings. Rating: J W. Middellnk 660, D.8. v.d Knaap 645, E.J Oervedlnk Ny huis 610, B J G. Beyer 600, J E. Scheperman 555. D v. Beek 550, B. v. Beek 540, H v Beek enT. v oyen 525 T. v. Llndenberg en WK v. Ryssen 515, W O Blits en W Riet man 485. J. v. Calcar 475, M Koe- lemay 470, D. Goudsmit 465, A.J C. Brands 450, C. Baltes 445, J v. Da len sr 440, J. ten Velde 415, J.C. Roele 405, W v Dyen 370, E. Klaas sen 315, G.J. Kromdyk 310. Vrydag 27 april houdt de Zwemclub „Twenhaarsveld" een grote verkoopactie van lucifers waarvan de baten bestemd zyn voor het trainingsfonds (extra trainingen en wedstryden voor de jeugd) Deze activiteiten kunnen alleen doorgang vinden als er extra geld binnen komt, vandaar deze verkoop van lucifers, die wy gezien het beoogde doel zeer harteiyk aanbevelen Huismoeders koop es een paar pak ken! De Z.C.T. rekent op U! nale coureurs. Kanshebbers voor de ereplaats zijn de gebr. Knuiman uit Wijchen, die het toch wel lastig zullen krijgen met o.a. Hans Veis en Fons Schol ten. Het is nog niet helemaal zeker of Ton van Heugten zal starten zo ja, dan is ook hij favoriet voor de erekrans. In de 500 cc klasse stormen een 70-tal junioren de „Zuurberg" op. Zij zullen op het heuvelachtige circuit goed uit de voeten kunnen Al met al belooft het weer een spannend evenement te worden waarvoor traditie getrouw weer zeer grote be langstelling zal bestaan. Als alles volgens plan verloopt zal om 1.00 uur voor de eerste keer het starthek val len. nam op een waardige wyze af scheid. Het weinige werk dat hy kreeg te verrichten werd op solide wyze opgeknapt. Na een aanvan- gsperiode die meteen een goed aanvallend Blauw-Wit te zien gaf, nam de thuisclub in de 10e minuut de leiding. Een pass van de, vooral in de le helft, goed spelende Ver veda werd door de Boswinkel- achterhoede verkeerd verwerkt. De bal bereikte centrumspits Teun Schuppert, die de bal ineens op de schoen nam en het leer tegen de touwen knalde. Een mooi doelpunt van deze jonge, ietwat licht ge bouwde, speler die deze wedstrijd nog meer van zich zou doen spre ken. De Blauw Witters bleven het spel dicteren. De vleugelverdedi gers kwamen veelvuldig, soms te gretig, mee naar voren, waardoor Boswinkel zich nauweUjks aan de druk kon ontworstelen. De bezoe kers bedienden zich veel van de buitenspelval, maar in de 25e mi nuut stelde deze taktiek opnieuw Teun Schuppert in staat alleen op de Boswinkel-goalie af te gaan. Hij schoof de bal langs de doelman, maar helaas ook juist voor het doel langs. In de 28e minuut kwam toch nog byna de geiykmaker. Een vrye schop juist buiten het 16-meterge- bied werd door de Blauw Wit- De zaterdag j.l. gestarte tenniscompetitie verliep voor vele Holtense teams niet best. Alle zondagteams en ook de zaterdag herenploegen verloren. De jeugd en de zaterdag mixedteams wonnen hun wedstrijden. Zaterdagjeugd De eerste competitiepartij, die op de Meermanskamp dit jaar door een Holtenaar werd gewonnen, was die van Herma Dondertman. De enige party, die verloren ging was de jongensenkel van Alco van Set ten. Maar een nederlaag in drie sets met 9-7 in de derde is eervol te noemen. Einduitslag 4-1. De oudere jeugd stond reeds om 9 uur in Haaksbergen op de banen. Hier werd de eerste partij gewonnen door Joost Bogers. Jongens- en mixeddubbe! werden gewonnen, vooral ook door het goede spel van Ted Abrahamsen. Minder goed was het spel van de meisjes; het verlies van de meisjes dubbel was niet no dig geweest. Zaterdag beter, da mes. Einduitslag 2-3. Zaterdagmiddag seniores Goede resultaten hiervan de twee mixed-teams, die beiden hun te genstanders geen partij gunden. Zwak waren de resultaten van de herenteams. In Goor won allleen Koos Brouwers zyn single. Han Kempers speelde traditioneel weer een marathonpartij en verloor na twee uur hard knokken in drie sets. Ondanks hun nederlaag met 5-0 speelde het debutantenteam van Jan Heeregrave en zyn drie Her mannen niet slecht. Gebrek aan routine deed byv de laatste partij van Herman Wissink en Herman Oolbekklnk ulteindeiyk toch ver loren gaan. Zondagcompetitie Van het landeiyk competitiefront rr Op zaterdag 21 april '79 namen de meisjes van de selectlegroep van sv BATO deel aan de T T K. vereni gingswedstrijden in de Reggehal te Ryssen onder leiding van mevr. Carla de Keizer-Llgtlee De meisjes werkten op de lange mat waarop de volgende sprongen werden uitge voerd: radslag. dubbele radslag, radslag met een fcand, arabier, arabier-radslag, overslag, dubbele overslag, overslag op eer. hand, vrije sprongen o.a arabier fllc-flac, dubbele arabier fllc-flac, losse rads lag en radslag zonder handen De meisjes behaalden de fe prijs, waar een ieder zeer tevreden mee was ls voor Holten weinig goeds te ver tellen. Het le mixedteam werd in Haaksbergen door kampioens kandidaat Haaksbergen snel en ef ficiënt opgerold Het tweede team verloor met 5-3 na van 10.00 u. 's ochtends tot 19.00 's avonds op de baan te hebben gestaan. Ellen lange partyen en minutenlange ral lies waren hiervan de oorzaak. Met iets meer lef hadden Pieter Keestra en Ewoud van der Sluis het heren- dubbel kunnen winnen en daarmee een wedstrydpunt in de wacht ge sleept. Het eerste herenteam ver loor in Enschede met 4-2 van een ploeg bestaande uit z.g. fasenspe- lers. Jeugdige spelers, die al jaren extra door de K.N.L.T.B. worden getraind. Winst was hier alleen voor Wim Dogterom en de dubbel van Erik Ladiges en Rolf Lefèbre. Evenals de twee voorgaande jaren Ujkt het derde Stratenvoetbaltoer nooi op 26 mei 1979 al bij voorbaat geslaagd, aangezien op de druk be zochte vergadering van 18 april J.l. in de kantine van de S.V Holten reeds 19 ploegen zich hebben opge geven voor dit evenement. Op en kele kleine wijzingen na, zal het zelfde systeem worden gevolgd als vorig jaar. De deelnemers dienen woonachtig te zyn in Holten, tot het manneiyk geslacht te behoren en de leeftijd van tenminste 16 Jaar te hebben bereikt, terwijl de ploeg slechts uit ten hoogste 16 personen mag bestaan. De inschrijving sluit op 3 mei 1979. Op deze datum dienen de namen en geboortedata aan de organisatie commissie te worden opgegeven, alsmede het inschrijfgeld ad f 40.- per ploeg te worden voldaan. De vertegenwoordigers der diverse ploegen worden hiervoor verzocht om op 3 mei 1979 te 19.30 uur aan wezig te zijn in de kantine van de 8 V. Holten. De loting en poule indeling is ge- planned op 10 mei 1979, eveneens in de kantine van de S.V. Holten. Op 26 mei 1979 (toemooidatum) wordt iedere deelnemer om 9 00 uur op het sportcomplex de Meer manskamp verwacht. De leiding van de organisatie ls ook nu weer in handen van Arie Onge- na Door Sporthuls Beltman ls per traditie een prachtige beker be schikbaar gesteld voor de winnaar van nel toernooi Het tweede heren team ondervond dat Markelo kampioensaspiraties heeft. Hoewel Martin Heek zyn uit erste best deed, kon ook hy als in valler de 4-2 nederlaag niet voor komen. Uitslagen: Haaksbergen- Zaterdagjeugd 1 2-3; Zaterdag jeugd 2-Drijvers T.C. 4-1; T.C. Enter-Zat.Mixedl 0-5; Zat.Mixed2-Topspinners3 5-0; Goorse TC-Zat Herenl 4-1; Zat Heren2-Nyverdal 0-5; DrijversT.C.5-Zat.Heren3 4-1; Zat. Heren4-T.C.Enterl 0-5; Zond.Mixed2-T.C.Enterl 0-5; Haaksbergen2-Zond.Mixedl 8-0; Enschedel-Zond.Herenl 4-2; Zond.Heren2-Markelol 2-4. Programma komend weekend Zat.ochtend: Zat.jeugdl-Rijssen; Bathmen-Zat.jeugd2; Tion- Zat.Jeugd3 Zaterdagmiddag: Zat.Mixedl- D.L.T.C.; T.V. Olympia- Zat.Mixed2; Zat.Herenl-P. Bra- bandö; Vriezenveen-Zat.Heren2; Zat.Heren3-T.C.Enter2; Drijvers T.C.-Zat.Heren4 Zondag: Holtenl-Ryssen; P. Braband6-Holten 2; Heren 1-Holec 5; Rakum-Heren2. achterhoede onvoldoende wegge werkt, waardoor de Boswinkel- aanval een levensgrote kans kreeg. Snel uitlopend redde Trompetter de situatie. Nog voor de rust had Blauw-Wit de marge moeten ver groten. De beste kans kreeg in de 41e minuut Richard Beldman, maar hy schoot de lage voorzet van T. Schuppert hoog over en na- ast.Meteen na de rust werd Gerard Aanstoot vervangen door de van een enkelblessure herstelde Coert Schuppert. Ook nu zagen de be zoekers geen kans de wedstryd naar zich toe te trekken. Ondanks het feit dat Blauw Wit duideiyk minder goed ging spelen bleven de Holtenaren verreweg de beste ploeg, die zowel technisch als con ditioneel boven de tegenstander uitstak. In de 62e minuut werd op nieuw een Jeugdspeler in de ploeg Morgenmiddag 28-4 treedt Blauw Wit in de voorlaatste competitte- westrijd aan tegen VESOS. De Hel- lendoomers zijn al enige jaren, evenals Blauw Wit, een der betere middenmoters in de le klas der TVB en de wedstrijden tussen beide ploegen staan vaak op een zeer behoorlijk peil. Ook dit jaar zal er weer weinig krachtsverschil zijn, waardoor er van een geheel open strijd kan worden gesproken. Ver wacht kan worden dat de heer Ge- rink opnieuw enige Junioren een kans zal geven, terwijl ook het doel verdedigd zal worden door een jeugdspeler. Het vertrek van Meermanskamp ls om half twee. De wedstrij d begint om half drie op het VESOS sportpark naby de Caraco-fabriek. Supporters zijn van harte welkom. Senioren: VESOS I-Blauw Wit 12.30 u. Aanw. zijn 1.00 uur Blauw Wit 2-Daarlerveen 2 2.30 u. Aanw. zijn 2.00 uur Blauw Wit 3-DOS '37 7 3.00 u. Aanw. zyn 2.30 uur Markvogels 2-Blauw Wit 4 3.00 u. Vertrek 2.15 uur Blauw Wit 5-Markvogels 3 1.00 u. Aanw. zijn 12.30 uur DETO 9-Blauw Wit 6 4.15 u. Aanw. zijn 3.15 uur. Junioren: Blauw Wit BI-VESOS BI 10.30 uur De Zweef C I-Blauw Wit Cl 10.00 u. V. 9.15 u. Donderdag 3 mei: Blauw Wit BI-Haarle VBI 18.30 uur. Pupillen: DES DI-Blauw Wit Dl 9.00 u. V. 8.30 u. Blauw Wit D2-P.H. D 10 10.00 uur Blauw Wit EI-SWN EI 11.00 uur (In O.M. staat 10.00 u.) SWN E2-Blauw Wit 2 10.00 uur. V. 9.30 u. Blauw Wit E3-Wierden E410.00 uur DES E 3-Blauw Wit E4 10.00 uur. V. 9.15 u. Blauw Wit FI-Holten F111.00 uur. Dit seizoen biyft het moeilijk elke week te spelen. Afgelopen zaterdag waren door de vele regen veld 4 en 5 op „Meermanskamp" onbespeel baar, waardoor de wedstrijden van Dl, E2 (nog maar 3 wedstrijden ge speeld) E3, E4 en F1 geen doorgang konden vinden. D2 en El speelden uit en kwamen tot de volgende re sultaten. PH Dl 1-Blauw-Wit D2: Het iy kt wel of het pupillenveld van PH. de spelers van D2 een bepaalde angst geeft, want evenals tegen PH D10 was het spel in deze uitweds trijd niet best. De vechtlust, die ge zorgd heeft ❖oor de bovenste plaats op de rangiyst, was totaal zoek en somir.; gen vonden een bal die 2 me ter van hen af ging niet de moeite waard om achteraan te gaan. Ge lukkig heeft D2 Hans Bekkermans ln het elftal Een fraaie kopbal uit een vrije trap, van Jan K en 2 wel gemikte schoten zorgden voor 3 goals, terwijl Matthero ook één maal raak schoot Een slordig op ruimen van de achterhoede en een blunder van keeper Jan, zorgden voor de eindstand van 4-1 De laat ste wedstrijd in deze mmoetltie zaterdag a.s. aanvang 10 uur moet beslissen over bet kampioens chap. D2 heeft 2 punten voor sprong op SC Rijssen, dus een ge lijkspel is voldoende. Met een goede inzet en de steun van hope lijk veel publiek - we verwachten alle ouders moet dit kunnen luk ken. Komt dus allen aanmoedigen en na afloop huldigen, want dit D2 verdient dit zeker na al die weken op de tenen lopen om maar geen punten te verspelen. Zaterdag 23-4 om 10 uur op „Meermanskamp"!!! SOS-Blauw-Wit In een, in de eerste helft bijna gelijk opgaande strijd, waarby bleek dat toch de Blauw-Wltters wel de sterksten waren, moest Blauw-Wit toch genoegen nemen met een 0-0 ruststand, mede door een fantasti sche SOS-keeper. Na rust speelde 80S op de counter hetwelk tweemaal succes had Einduitslag 2-0 voor SOS Jongens qua punten 11 uit 7 staan we nu geiyk Doe Je uiterste best om de laatste drie wedstryden te winnen, dan is er nog een kleine kans op het kam pioenschap genomen toen de licht gebless eerde R. Beldman zich liet vervan gen door Cees van Dyk. Ook deze speler toonde aan dat hy zich by de selectlegroep van Blauw Wit kan voegen als hy zich goed blijft ont wikkelen. Vanuit het middenveld, waar elke poging tot counter van Boswinkel-zyde door een sterk spe lende G. Paalman werd verijdeld, bleven de Holtenaren oprukken naar het Boswinkel-doel. In de 76e minuut werd een Blauw Wit-comer door Cees van Dyk doorgekopt naar de tweede paal waar Teun Schuppert de bal hard en laag in schoot en daarmee de wedstrijd be sliste (2-0). In de 77e minuut had Jan Verveda pech toen een goed genomen vrye trap juist naast ging. Toch zou Blauw Wit nog meer af stand nemen. In de 88e minuut for ceerde (wederom) Cees van Dyk een vrije trap. Geje Paalman speelde zeer beheerst de bal langs de Boswinkel-verdediging voor de voeten van de sprintende Toun Schuppert die de aanhang opnieuw deed juichen (3-0). Een verdiende overwinning gezien het veldover- wicht en hopeiyk een versterking van het zelfvertrouwen voor de komende wedstryden tegen Vesos en koploper Daarlerveen. Blauw Wit: doel: Trompetter; achter; Schipper, Ten Wolthuis, Stam en E. Beldman; midden: G. Paalman, J. Verveda en G. Aanstoot (C. Schup pert) voor: A. Kolkman, T. Schup pert en R. Beldman (C. van Dyk). Blauwwit Al-Den Ham Al. Zaterdag speelde Blauwwit Al te gen Den Ham Al. Het beloofde een harde wedstrijd te worden, aange zien Den Ham vrij hoog boven aan de lyst staat en Blauwwit ook nog kans heeft zich goed te plaatsen. In de eerste helft waren belde partyen aan elkaar gewaagd. Den Ham had een erg goede stopper in het veld, die ook regelmatig op kwam. De wedstrijd kenmerkte zich door snel spel, waarby veel over de vleu gels gespeeld werd. De eerste helft eindigde in 0-0. In de tweede helft vond by BI. Wit een wisseling van spelers plaats als ge volg van een blessure. Na ongeveer 15 minuten scoorde Den Ham (1-0) doch 15 minuten la ter schoot Gerard Aanstoot vanaf de 16 meter Ujn keihard in (1-1). BI. Wit ging er toen fanatiek tegen aan. Den Ham raakte even in paniek. De wedstrijd eindigde tenslotte in 2-1 voor Blauw Wit na een prach tige solo van Gerard. Al met al werd door Blauw Wit een goede weds trijd gespeeld. Zo doorgaan jon gens dan komen er echter nog en kele puntjes by. Blauw Wit 6-DES 10 Gezien de resultaten van de afge lopen weken begon het zesde nogal optimistisch aan deze wedstrijd. Doch al na enkele minuten kreeg het al een flinke deuk. DES wist 1-0 te soren. Men probeerde nog wel de geiykmaker te scoren, doch het was DES dat vlot uitliep naar een 3-0 voorsprong. De strijd was ech ter nog niet gestreden. Blauwwit wist zelfs in vyf minuten terug te komen tot 3-2. De verdiende ge iykmaker werd ook nog gescoord doch de scheidsrechter had voor een overtreding gefloten en kon zo doende deze goal niet toekennen. De hierna genomen vrije schop le verde niets op. Het was zelfs DES dat voor rust nog op 4-2 bevond. Na rust had DES duidefijk het be tere spel en wist regelmatig sco rend verder uit te lopen tot 8, al dient gezegd dat de Blauwwitters enkele zeer goede kansen onbenut lieten. Een verdiende overwinning voor DES. De Blauwwit doelpunten werden gescoord door René van Llndenberg en Herman Bekkemens. Zaterdag 28-4 speelt men het 23ste, de laatste competi tiewedstrijd uit tegen DETO. Ho- peniy k heeft men dan meer succes. Voorwcorts 4- Blauwwit 2 2-4. Doordat de officiële scheidsrechter niet kwam opdagen en men met een clubscheldsrechter genoegen moest nemen, werd het een zeer rommelige eerste helft BI. Wit da', vanaf het begin het beste van hei spel had, werd daarin zo gehinderd door grove overtredingen van dJ tegenstander dat het tot een hand- gemeen kwam waarna twee spelerj uit het veld werden gestuurd. Na; dien werd het rustiger en kwame:» beide teams, met 10 man spelend tot redeniyk spel en een ruststand van 2-0 voor Blauw Wit Na rust liep BL Wit gemakkeUJk naar 4-C- Het laatste kwartier speelde Blauw Wit ongemotiveerd en kon Voor waarts nog terug komen tot 4-2.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13