Autocross spannend en sportief evenement Hockeyclub „Holten" kampioen Benauwde zege van Holten op Losser HOLTEN TUBANTIA Programma SV Holten Hollen verbeterde baar positie Resultaten SV Holten Holten a-DETO a „De Bergvliegers" PV „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) jnoijiüiNo 1N1£,U WöiiLAD - 2i ttrnlL liny - fAU. 11. De autosportvereniging „Holten" organiseerde zon dagmiddag op een terrein aan de Aaltinksweg een au tocross waaraan door ruim honderd rijders en rijdsters werd deelgenomen. Voor het aan spanning en sens atie rijke evenement be stond gezien de niet be paald gunstige weersom standigheden een goede be langstelling. De deelnemers(sters) starten In de damesklasse, standaard en sport- klasse en de klasse specials. Uitslagen: Sportklasse: 1. Jan Jansen, Halle; 2. Joop Dammers, Loenen; 3. Ger- rit Marsman, Bathmen; 4. Piet de Valk, Voorst; 5. Henk Relnts, Kla- renbeek; 6. Roelof Binsbergen, Loenen; 7. Gerrit Pinkert, Bath men. Specials: 1. Eduard van Oene, Holten; 2. Henk Bouwhuis, Rys- sen; 3. 3. Bertus Krosse, Teuge; 4. Gerrit Bysterbosch, Welsum; 5. Leo van Herwyen, Welsum; 6. Henk Ripperda, Olst, 7. Joop Bysterbosch, Welsum; 8. Apple te Zythof, Raalte. Standaardklasse: 1. Benny Heer- sink, Okkenbroek; 2. Wim Lohuis, Marle; 3. Henk Rutgers, Teuge; 4. Henny Jager, Marle; 5. Albert Schuur, Hardenberg; 6. Joop Cents, Haarle; 7. Jan Huurink, Markelo; 8. Joh. Stevens. Dames: 1. Willy de Vries, Holten; 2. Annie Pinkert, Bathmen; 3. Wil- lemien Cents, Haarle; 4. Gerrie Overmeen, Teuge; 5. Joke Rensen, Laren (G); 6. Jacomyn Marsman, Bathmen; 7 Willemien Lohuis, Okkenbroek; 8. Gerda Schotman, Haarle. Brommers: De jongelui op de brommers zorgden voor een span nende stryd die in 2 manches werd beslist. Gezien de „ervaring" die enkele van deze knappen in een paar jaar veelal op beter materiaal hebben opgedaan zou het mis schien wenseiyk zyn om een selec tie toe te passen en in 2 klassen te laten starten. Voor de jongelui die alleen nog maar de korstjes van de (cross) kaas hebben geproefd zou deelname aantrekkeiyker worden. Uitslag: 1. Peter Baan; 2. Herman Veenstra; 3. Edwin van Hoeve- laak; 4. Erik Honcoop; 5. Theo Klein Lankhorst; 6. Tom Brau- nius; 7. Geert Nijland; 8. Erik Braunius; 9. Andre Broekmaat al len te Holten. De prijs uitreiking had, nadat de voorzitter van de ASVH Berend Jan Paalman allen die meewerk ten aan het welslagen had be dankt, plaats in motel „Holten". Wringen en dringen in de bocht. De winnaar van bromfietscross Peter Baan. Zondag 22 april was een belangrijke dag in het zesjarig bestaan van de Hockey Club Holten. De beide Heren-elftallen behaalden in hun klasse het kampioenschap. Voor het heren 1 elftal betekent dit promotie naar de standaard 3e klasse, terwijl Heren 2 in ieder geval naar de reserve 3e klasse gaat en na het spelen van 2 promotiewedstrijden op 30 april en 6 mei a.s. zelfs kans maakt op plaatsing in de reserve 2e klasse. D.K.S. - Holten 2 1-4 Het tweede team beet zondagmor gen in Enschede de spits af tegen D.K.S. Al na 5 minuten spelen kreeg Holten een strafpush te ne men. Rene Leppink werkte de bal feilloos achter de keeper. Eén nul voor Holten. Een geweldig begin: Jammer alleen, dat dit zo kort vreugde gaf Al spoedig wist D.K.S. de geiykmakter te scoren. Aan beide zyden werd enorm hard ge werkt en vele gevaariyke situaties werden aan beide zyden opgehe ven. De ruststand was 1-1. Na de rust kwam Holten zeer enthousiast terug in het veld, vastbesloten de wedstryd te winnen. Het spel van de Holtense formatie verbeterde zienderogen. Een door Jan Nieu- wenhuis prachtig aangenomen pass uit de achterhoede werd door hem keihard en onhoudbaar inge slagen (1-2) Holten 2 bleef aanval len, waarna Henk Vermeul en Eric Bus voor de derde en vierde goal zorgden. Eindstand 1-4. Direct na de wedstryd werden de spelers op het veld door de meegekomen sud- porters spontaan in de bloemen ge zet. Holten 1 - Wijchen 3-2 Om half drie 's middags begon de belangrykste wedstryd in de hoc- keycarrière van het Holtense He ren 1 elftal tegen het sportieve Wychen. Al in het prille begin van de wedstryd slaagde Holten erin een voorsprong te nemen door een Kampioen heren I van de Hockey club Holten in de bloemetjes. De laatste thuiswedstryd van Hol ten tegen kampioenskandidaat DETO uit Vroomshoop werd met 4-2 verloren en door deze nederlaag is ook de theoretische kans voor Holten op de bovenste plaats teniet gedaan. Het was een aantrekke- hjke wedstryd, waarby aan weers zijden met veel elan werd gestre den. Het begin was hoopvol voor Holten, want reeds binnen vyf mi nuten was het Bart Lefèbre die met een uitgekookte kopbal de DETO-doelman passeerde (1-0). De strijd bleef hierna volkomen open met wisselende kansen voor belde doelen, waarby doelman Deyk enige zeer fraaie safes verrichtte en enkele zeker schynende doelpun ten voorkwam. DETO kwam ech ter goedkoop aan de geiykmaker, toen een onbesuisde handeling van Vincent bestraft werd met een pe nalty, die onhoudbaar werd inge schoten (1-1). Het pleit echter voor het moreel der Holten-Junioren, dat zy weer energiek ten aanval trok ken en het was midvoor Hoek, die zeer attent reageerde by het weife lende optreden van de DETO- doelman en zyn ploeg weer aan de leiding bracht (2-1). Dit was tevens de ruststand. Na de thee trok DETO met de wind mee furieus in de aanval en binnen vyf minuten profiteerde zy van twee persoon- ïyke foutjes in de Holten- achterhoede, hetgeen ook twee goals opleverde. De voorsprong was snel veranderd in een twee-drie achterstand. Holten moest het hierna meer van uitvallen hebben, en DETO kreeg enige zeer fraaie kansen, die op mirakuleuze wyze werden gemist! Omdat Holten op 't laatst alles op de aanval gooide en daardoor de verdediging wat ver waarloosde slaagde de snelle mid voor er vlak voor het einde nog in om de stand op 2-4 te brengen. On danks deze nederlaag tegen één der beste ploegen uit deze afdeling hebben de A-Junioren zich byzon- der goed geweerd, ook al vanwege het feit, datzy door blessures e.d. In een sterk gewyzlgde formatie moesten aantreden. Zaterdag wacht hen weer een boeiende stryd tegen het op de derde plaats staande SWN in Ny- verdal. Denk er echter wel aan, dat door de feestiykheden in Holten deze wedstryd reeds om 10 uur be gint!!! De duiven (157) werden voor een wedvlucht Den Bosch-Holten (102 km.) om 9 00 uur gelost Eerste dui ven binnen: 10.12 u. Zeer vlotte vlucht. 1, 3, 4, 10, 12, 16, 29 Comb. Egberts 2, 18, 25 H Will ems, 5, 19 H.J. ten Velde, 6,11,20,23 E. Vene klaas; 7, 9 Joh. Veldhuis; 8, 13, 14, 22,28 A. ten Dam (2); 15,30 G. Steu nenberg; 17,31H Wansink; 21,27 J. Aafttnk; 34 K. Brummer; 26 H. van Baek. Voor de vyfde maal in successie or ganiseert de Hockey Club „Holten" op 28 en 29 april haar jaarUjks Wilde Zwljnentoernooi, een eve nement, dat in de loop der jaren in hockeykringen landelijke bekend heid heeft gekregen. Dit Jaar hebben zich voor deelne ming mixed (semi) veteranen- teams uit Hengelo (O), Nijverdal, Amerongen, Wagenlngen, Bleis- wijk, Lochem, Deventer en Stads kanaal aangemeld, terwijl ook de Hockeyclub „Holten" met een of twee teams van de partij zal zijn. Het lustrum toernooi wordt offi cieel geopend op zaterdag 28 april om 12.00 uur door de voorzitter van de Sportcommissie Holten, de heer H. Rustebiel. Hij zal dit doen door het verrichten van de eerste afslag op één der speelvelden in het Sportdal. Doordat alle degradatie kandidaten J.l. zondag één of meer winstpuntjes hebben veroverd, wordt de wedstryd Holten- Tubantia wel zeer belangryk; im mers by verlies van Holten, zyn de Tubantianen de Holtenaren op één puntje genaderd en hebben boven dien nog een wedstryd minder ge speeld! By winst zijn de Rood zwarten een heel eind in de goede richting, ook al omdat medegega digde Berghuizen en Rood-Zwart tegen elkaar uitkomen en dit dus voor één van beiden puntenverlies zal opleveren. De Hengelose Rood-Witten, vorig Jaar nog kam pioenskandidaat in de derde klas se, hebben na de winterstop steeds puntjes binnen gehaald en klopten vorige week Unisson met 3-0. Hol ten weet dus wat haar te wachten staat en zal van 't begin tot het einde veel energie in de stryd moe ten werpen. Indien alle spelers ge motiveerd op het veld versclfijnen moeten zy succes kunnen behalen. De uitwedstryd in Hengelo destyds werd met 2-0 gewonnen, maar Tu- bantia is daarna, ook in gewyzlgde opstelling wel wat sterker gewor den. Tydens het Paasweekeind speelden zy tegen Rood-Zwart wel erg defensief, wy verwachten ook a s zondag weer vele trouwe sup porters op Meermanskamp Senioren: Tubantia 3 - Holten 2, 10.00 u., v. •9.00 u. M.V.V. 3 - Holten 3,10.00 u., v. 9.00 u. Holten 4 - RKSV 2, 10.45 u. Holten 5 - VABO 3, 10.00 u. Holten 6 - Heracles 4, 9.00 u. Enter 4 - Holten 7,10.00 u., v. 9.00 u. De Zweef 5 - Holten 8, 10.00 u., v. 9.00 u. Holten 9 - SDOL 4, 10.00 u. SOS 5 - Holten 10, 10.00 u., 9.00 SDOL 6 - Holten 11,12.15u.,v. 11.15 u. Holten 12 - PH 14,10.30 u. Donderdag 3 mei Holten 9 - G.F.C. 5, 19.00 u. Junioren: SWN Al - Holten Al10.00 u, v. 9.00 u. Holten A2 - SWN A2,10.15 u. SDOL B2 - Holten B2, 10.00 u., v. 9.15 u. Holten Cl - NEO Cl, 9.15 u. Holten C2 - Excelsior C2, 9.00 u. Holten C2 3 - De Zweef C2, 9.00 u. Enter C3 - Holten C4,10.00 u., v. 9.15 u. Pupillen: Holten Dl Sp. Daarle 9.00 u. Holten D4 - Heiten El- Bolten E2 Blauw Wit Hulz. Boys v. 10.00 u. Holten F3 - Haarle Dl, 11.00 u. D2 Holten D3,10 u„ v. Sp. Rijssen D4,11.00 u. Sp. Rijssen El, 10.00 u. Holten E3, 9.00 u. F1 - Holten Fl, 11.00 u. F2 - Holten F2,11.00 u., - V.E.S.O.S. F3, 10.00 u. zeer fraai doelpunt van Emile Har- tog. Tegenstander wychen Het zich hierdoor niet intimideren en zag tien minuten later kans op gelyke voet te komen met de Holtenaren (1-1). Spanning en sensatie waren niet van de lucht. De geweldige in zet van Holten werd vlak voor rust beloond met een tweede, zeer fraaie treffer van Gerard van Loenen (2-1 Na rust werd de strijd nog feller. Een grote Holtense supporters- schare moedigde zyn favorieten massaal aan. Desondanks bleef Wijchen geweldig party bieden. Tot grote ontsteltenis van het publiek wist Wychen wederom te scoren, (2-2). De H.C.H.-spelers bleven ech ter onversaagd met uitstekend hockey vechten voor het kam pioenschap. En niet zonder resul taat. Tien minuten voor tyd kwam Holten met een schitterende uitval via Joop Meerman en Hans Nieu- wenhuis. De laatste wist de bal ra zendsnel af te spelen naar de mee- gesnelde Emile Hartog, die op zyn beurt het laatste en beslissende doelpunt scoorde; (3-2). Voor de tweede maal die zondag snelden supporters met felicitaties en bloemen het veld op. Vreugde en voldoening voor de Hockey Club Holten!! Door de 2-1 overwinning op een van de koplopers, Losser, heeft Holten haar positie op de rangfijst enigs zins verbeterd. De overige uitsla gen waren: Vogido-de Tukkers 1-1, Tubantia-Unisson 3-0, Rood Zwart-TVO 2-0, Avanti-UD/W 0-2 en Berghuizen-PH 2-2. De stand in 3A is nu PH 18 27-10; UD/W 18 25-18; De Tukkers 17 27-16; Losser 17 27-22; Avanti 18 27-24; Holten 18 29-26; Berghuizen 18 30-27; Rood Zwart 17 28-27; Unisson 17 25-29; Tubantia 17 24-23; Vogido 17 19-30; TVO 18 10-48. Zondag: TVO-Unisson, UD/w-de Tukkers, PH-Vogido, Holten- Tubantia, Berghuizen-Rood Zwart, Avanti-Losscr. Motorrijder Jan ten Velde heeft met het behalen van de eerste prys iop de Internationale Tweedaagse wedstrijd „Betrouwbaarheidsrit- ten" in het Duitse Kaltenkirchen by Bremen een schitterende pres tatie geleverd. Jan reed op KTM in de klasse tot 125 cc. MW '29 Cl-HOLTEN Cl Holten Cl speelt de laatste weken nogal wisselvallig. Na ongeveer een kwartier spelen kwam Holten op een achterstand te staan. In de 32e minuut werd het zelfs 2-0, maar en kele minuten later werd de achters tand verkleind, toen Oudenamp- sen een boogbal losliet, die Renee in staat stelde te scoren. De scheidsrechter liet echter nog vier minuten langer spelen, maar hierin werd niet gescoord. Na rust was het al gauw 3-1. MW mocht nog een strafschop nemen, die gelukkig na ast ging. In de 45e minuut werd het dan wel 4-1. Gert Jan bracht in de 53e min. en 65e min. de stand nog op 4-3 maar de gelijkmaker zat er niet in. Al mistte Gert Jan nog een keer voor open doel. Enkele jon gens hadden kenneiyk een „Off day". Jongens de volgende keer meer inzet Holten C4-Den Ham C3 Een wedstrijd waarin Holten C4 zijn kwaliteit heeft bewezen. Het hele elftal toonde volle inzet en daaruit volgde in de 7e min. dat Diederik Vincent de bal hoog in de touwen joeg. Kort daarna strafte Den Ham een foutje in de Holter verdediging af en zo werd het dan weer gelijk. Het was echter R. ten Veen die het Tweede Holter doel punt aantekende en hiermee de vele toeschouwers nogmaals liet juichen. Vlak voor rust scoorde J. Nfienhuis nummer drie. Na rust was het weer J. Nijenhuis die een aanval keurig afrondde. Het geluk kon niet op. Nog een keer was het K. Dekker die hard en genadeloos toesloeg en zo nummer vijf op het scorebord bracht, en zo nummer vijf op het scorebord bracht. D. Vincent zag een doelpunt van hem afgekeurd worden toen een van zijn medespelers op de doellijn stond. D e leiding was in goede handen van scheidsrechter Kwintenberg. Jon gens volgende keer weer zo'n weds trijd. Uitslag wedvlucht Budel. In con cours 190 duiven. Lossing: 9.00 uur le duif geklokt: 10.45 21 uur 1,9,11,12,14,15,19,24,28,30,32,38: G.J. Bekkernes (Holten) 2, 5,7,20,31, Johan Paalman (Hol ten 3, 23, 26, W. Hondelink 4, 25, 36 J. Maatkamp en ZN. 6, 34, 37 G.J. Hassink 8, H.J. Manrho 10,16, 33, 35 A. Scholten Achteraf mocht Holten heel blij zijn, dat zij op 't laatste moment er in slaagde om een benauwde zege 2-1 uit het vuur te slepen, daar alle andere degradatiekandidaten ook winstpunten behaalden. Een gewijzigde opstelling van de Rood-Zwarten, bracht meer leven in de brouwerij en dankzij het frisse open aanvalsspel en een goede in: et bleef men Losser de baas, doch in blessuretijd werd er to ;h nog te onrustig gespeeld, waardoor een riant lijken le voorsprong van 2-0 bijna nog werd tenietgedaan door een sterk aanvallend tiental Lessenaren. Reeds na ruim vyf minuten opende Holten de score, toen de opvallend goed spelende middenvelder Henk J ansen een prachtige pass gaf op de vrystaande rechtsbuiten Hendry Bronsvoort, die zich keurig vrys- peelde en doelman Plageman on houdbaar passeerde (1-0) Al na tien minuten moest midvoor Johan Huzen wegens een knieblessure het veld verlaten waarna hy vervangen werd door de gepasseerde Nico La- bobar. In 't laatste kwartier voor de rust werden de supporters weer wat wakker geschud en kwam er weer wat vuur in de aanval, toen de als linksbuiten opererende Bert Kna pen over 't doel kopte daarna Dinand Pasop een goede redding verrichtte door een vrije schop van aanvoerder-linksbuiten Van Oe nen goed te pareren. Vlak voor de rust soleerde eerst Henk Jansen vanaf het middenveld naar het Losser-doel en zyn mooie voorzet werd door Nico echter helaas naast geschoten, doch de mooiste kans kreeg Knapen, toen hy alleen voor de keeper gekomen zich by het om draaien verkeek en de bed, die hy voor het intrappen had, niet raak te. De voorsprong was met de rust wel verdiend, doch had gezien de kansen wel wat groter kunnen zyn en de supporters hadden dan ook nog lang geen veilig gevoel. Boven dien had Holten scheidsrechter Dyhuis uit Almelo niet aan haar zyde en waren enkele zyner geno men beslissingen zeer discutabel. Na de thee bleef Holten, goed sto ren op het middenveld met lange passes erg gevaarfijk voor de Los ser achterhoede. Zo kreeg Hendry uit zo'n lange pass van Nico Labo- bar de bal prachtig aangespeeld en alleen op de doelman afstormend leek hy te gaan scoren, maar schoot ongelukkigerwyze de bal naast het doel. Holten bleef aandringen, maar in een wirwar van spelers ge lukte het zowel Labobar als Kna pen niet te scoren. Toch was André Dekker het dichtst by een doel punt, toen hy een vrye schop knet- terhard langs de muur tegen de staander schoot! De tweede goal hing in de lucht en het was Henk Jansen, die uit een vrije schop op links de bal ineens in het doel schoot waar de Losser doelman waarschyniyk niet op had gere kend, want hy stak er geen hand naar uit en Holten leidde met 2-0. Losser, dat al reeds twee wisselspe lers in het veld had gebracht, moest halverwege met tien man verder spelen, doordat de jeugdige Lutr tikhuis na een botsing met Wim Schooien met een open knieschyf- wond per brancard het veld moest verlaten. Wie gedacht had, dat Hol ten de verkregen nummerieke meerderheid zou uitbuiten, kwam bedrogen uit, want het kroop hoe langer hoe meer in de verdediging. Daardoor begon het in de defensie behoorlyk te rammelen en werd er slecht weggewerkt, waardoor doelman Pasop voor hete vuren kwam te staan. Zo moest hy na een half uur de bal uit een vrye schop op rechts met een katachtige sprong over het doel werken. Schooien probeerde het even later na één der weinige Holten-uitvallen aan de andere kant maar zyn schot vloog rakelings over de lat. Scheidsrech ter Dyhuis had zeker acht minuten blessure-tyd opgenoemn en juist in deze f^se waren de bezoekers het gevaarhjkst. Ongeveer drie minu ten voor tyd omspeelde Kupers de Holten-back Anton Labobar en gaf de bal op een presenteerblaadje aan de volkomen vrijstaande Van Oenen, die Pasop het nakyken gaf door de bal hard in de linker hoek te schieten (2-1). Losser rook nog een giykspel en merkte dat Holten was aangeslagen. Byna hadden zy nog succes, toen een scherpe voorzet van links door de Holten-defensie werd gemist en weer was het een vrijstaande Losser-speler die de bal in de doel- mond plaatste, waarby op het aller laatste moment aanvoerder Gert Oolbekkink nog kans zag de bal vlak voor de doelhjn weg te trap pen. Wat een benauwde ogenblik ken waren dit! Spoedig hierna klonk het verlossende eindsignaal van scheidsrechter Dykhuis me nige Holtenaar als muziek in de oren, want haar ploeg had twee kostbare puntjes in de wacht ge sleept. De opstelling van Holten deze middag was als volgt: doel: Dinand Pasop, Achter Anton La bobar; Henk Warrink, Gert Ool bekkink en Wim Schooien. Mid den: Andre Dekker; Marinus Brok; Henk Jansen voor: Hendry Brons voort; Johan Huzen; (Nico Labo bar) en Bert Knapen

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11