Vijf en twintig jaar Reinaardus Vishandel PROGRAMMA FILMART 74 DEVENTER Bejaarden sociëteit Optreden „II Balpenti m „de Schare" WV-tips rond de paasdagen Reisje bejaardensociëteit Holteis kampioen schappen 1979 O.C.H. met „Een beeld van een man 65-plussers, op ten dans! „De Christelijke Kleuterschool" VVV-Holten Bericht voor de Hervormde Gemeente Straten- voetbal Zwemclub „Twenhaarsveld zwom in Deventer Vergadering sportcommissie Ulllllllllllllllllll Jaarvergadering Supporters vereniging SV Holten muil Ledenvergadering-ouderavond vereniging T.T.V.—HOLTEN Verloren en gevonden Lachen en vuurwerk IIOLTENS NIEUWSBLAD - 6 APRIL 1979 - PAG. 7 „Visboer" Jan Reinaardus her denkt zaterdag 7 april het feit dat hij een kwart eeuw geleden voor de eerste keer met een bakfiets door Holten reed om vis te verkopen. Hij kon toen nog niet over een winkel beschikken en moest zich de eerste jaren behelpen met een noodwin- keltje in een houten schuurtje ach ter het huis van zijn schoonouders aan de Larenseweg. Toch werd dit schuurtje de „aanzet" voor een moderne winkel met boven woon gelegenheid aan de Larenseweg. Een pand en een zaak om trots op te zijn en alle reden om zaterdag de bloemetjes buiten te zetten. Aan de viering van het zilveren bestaan wordt medewerking verleend door de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." en op het terrein naast de winkel wordt ten bate van „H.M.V." van 11.00 uur 's morgens tot 5 uur 's middags een mini- kermis gehouden met verschil lende attracties, o.a. grabbelton, rad van avontuur etc. Verder zijn er met verschillende spelen prijzen te winnen (reischeques tot een totale waarde van f 1400,-), die door Jan Reinaardus beschikbaar zijn ge steld. De muzikale omlijsting van het feest wordt verzorgd door de Ti- rolerkapel van „H.M.V.". Visboer Jan met z'n vrouw Mine. Deze filmclub in Deventer komt zoals reeds eerder gemeld iedere woensdag met een filmvoorstel ling in de E.D.B-2. De voorstellin gen beginnen om 20.15 uur. De toe gangsprijs voor leden bedraagt f5.50 voor niet-leden f8.-. In de voorstelling van woensdag 11 april wordt vertoond „De Klom penboom" met de acteurs: Luigi Omagki, Francesca Moriggi, Omar Brignoli e.a. De landeigenaar heeft zijn bezit verpacht aan vijf families, die sa men op het boerenbedrijf wonen en werken. De armoede is groot, maar eendrachtig proberen de families, die zich 's avonds voor vertier in de stal verzamelen, het hoofd boven water te houden. Het slachten van een varken is evenals de kermis in de stad een grote gebeurtenis. Een huwelijk betekent feest en de reis van het Jonge echtpaar per boot naar Milaan is een wereldreis. De landeigenaar merkt een klein vergrijp op (het omhakken van een wilg om nieuwe klompen van te maken) en geeft opdracht om de schuldige te straffen. Het gezin van Batisti - er is inmiddels weer een Volgens het vergaderschema zou de eerstvolgende vergadering van de Sportcommissie plaats hebben op 9 april en de daaropvolgende op 23 april a.s. Deze laatste vergade ring is bedoeld als „begrotingsver gadering". Naast de eventuele me dedelingen, ingekomen stukken en besluitenlijst van de vorige verga dering is er voor de vergadering van 9 april slechts één agendapunt. N.l. het Jaarverslag over 1978. Omdat de behandeling daarvan ook kan plaatsvinden in de vergadering van 23 april zal de vergadering van 9 april géén doorgang vinden. baby bijgekomen - moet de boer derij verlaten. Zonder protest laadt Batisti have en goed op zijn kar en verlaat, vanachter de ramen gade geslagen door de andere bewoners, de boerderij. „De klompenboom" heeft in 1978 de Gouden Palm in Cannes gewon nen. Het is een lange film gewor den, maar met intensiteit, op rechtheid en schoonheid, die de aandacht de volle drie uur gevan gen houdt. Het beeld dat Olmi schildert - het is meer een observatie dan een so- ciale aanklacht of een psychologi sche studie - is er één vol armoede Bejaardensocieteit: de bejaar- densocieteit zal worden gehouden op woensdag 11 april a.s. in gebouw Irene. Aanvang 2.30 uur n.m. Voor de bejaarden zullen zingen de Do- remi's uit Bathmen o.l.v. de heer Hofstede. Een gevarieerd pro gramma van bekende en minder bekende versjes. n onderworpenheid aan de lan- leigenaar, het geloof en de natuur. De families zijn een speelbal van ..hogere machten" en het protest is hun vreemd. Het landschap neemt een belangrijke plaats in en Olmi's camera weet de combinatie mens en natuur vaak in funktionele beelden te vangen. De film verveelt nooit omdat spaktakulaire mo menten het leven van alle dag doorsnijden. net spaarzame gebruik van muziek werkt versterkend en onderstreept de tragiek vanuit het heden beke ken), de eenvoud, maar ook de in- tn>° teit van het geobserveerde la; aleven. een leven waar soms nog plaats is voor verwondering. Zaterdag 7 april: Palmpasenoptocht vanaf het plein bij restaurant ..Vos man", Oranjestraat. Vertrek om 14.30 uur. Daarna rondgang door het dorp. Zondag 8 april: Oriènteringsrit georganiseerd door de M.A.C. De Holter- berg. Start vanaf 14.00 uur. Leuke tocht zowel voor dorpsgenoten alsmede voor vakantiegasten. Opgave aan de start bij clubhuis „De Blester", aan de Stationsstraat. Woensdag 11 april: Bij voldoende deelname wandeltocht onder leiding, vanaf het VW-kantoor Vertrek om 14.00 uur, terug om plm. 17.00 uur. Leuke tocht voor iedereen, gaarne te voeren opgeven. Donderdag 12 april: Fietstocht onder leiding, vanaf het VW-kantoor. Vertrek om 14.00 uur, terug om 17.30 uur. Leuke tocht voor jong en oud, gaarne vooraf opgeven. Zondag 15 april: le Paasdag, Onsteken van Paasvuren om plm. 21.00 uur. Bij het samenstellen van deze tips waren er twee bekend, o.a. in de buurt schap Beuseberg en Dijkerhoek t.w. hoek Langstraat/Evertjesweg en aan de Dijkerhoekseweg. Woensdag 18 april: Wandeltocht onder leiding, vanaf het VW-kantoor. Vertrek om 14.00 uur, terug om 17.30 uur. Leuke tocht voor jong en oud. Gaarne van te voeren opgeven. Donderdag 19 april: Fietstocht onder leiding, vanaf het VW-kantoor. Vertrek om 14.00 uur, terug om 17.30 uur. Leuke tocht voor jong en oud, gaarne vooraf opgeven. ALLERLEI: Bos dierenwereld in de paasvakantie geopend. Openings tijden 10.00 tot 12.00 en van 13.38 tot 17.30 uur, ligging aan de toeristenweg. Kinderboerderij „Strubert", aan de oude weg Holten/Laren. In de paasva kantie geopend van 10.00 tot 17.00 uur. In het seizoen op maandag geslo ten. Bezoekerscentrum Staatsbosbeheer, alle dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Ligging aan de toeristenweg Holten/Nijverdal. Ootmarsum: 15 en 16 april, rondgang Paoskeer ls om 3.45 en 14.15 uur. Om 17.30 uur het traditionele vlöggelen. Wandelingen: mapje met 8 tochten bij de VW. Fietsen, mapje met 8 tochten bij de VW. Ook zijn er diverse kaarten en ANWB-routes aan het W-kantoor verkrijg baar. Wij wensen u prettige dagen in Holten. De Supportersvereniging „S.V. Holten" houdt dinsdag, 10 april, haar jaarvergadering in het ont moetingscentrum „Meermans kamp". Aan de orde komen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Bij de ingekomen stukken 'is o.a. een verzoek van de Folkloristische Boer end ansgroep „De Holtense Boerendansers" om in de periode van 19 t.m. 22 juli on derdak te verschaffen aan gasten uit Roemenië, Zwitserland, Duits land en Frankrijk, die ter gelegen heid van het eerste lustrum van de groep zullen deelnemen aan het In ternationale Folkloristisch Festi val 1979, dat hier tijdens die dagen gehouden zal worden. By de be stuursverkiezing treedt het gehele bestuur af, doch is terstond her kiesbaar. De vergadering begint om 20.00 uur. Men zie de aankondi ging in dit nummer. A.s. zaterdag, 's avonds vanaf ne gen uur, treedt het tragi-komisch duo „II Balpenti" op in jeugdsoos De Schure aan de Beusebergerweg. Dit duo bestaat uit Bart Knottne- rus en Arnold ter Schegget. Wat deze jonge mensen brengen is erg moeilijk te defirüeren. Ze noemen het zelf „Mimet" een samentrek king van mime en cabaret. Op een tragische en vooral ook komische wijze worden allerlei uitersten zoals dood-liefde, leren-pijn uit het dage lijks leven aangekaart. Een voor beeld hiervan is hun sketch Le-Lie (leren liefde) die ze op de TV hebben laten zien. Wil je echter meer in zicht in het geheel krijgen dan moet je hun programma zelf gaan zien en alles rustig over je heen laten gaan. Aanstaande zaterdag 7 april dus, aanvang negen uur. slechts f. 3.50. Entreeprijs Zaterdag 7 april a.s. zal in Holten de jaarlijkse palmpasenoptocht wor den gehouden. De start is om twee uur, en niet zoals eerder vermeld om half drie, bij Hotel Vosman in de Oranjestraat. Van daaruit zal bij goed weer de volgende route worden gelopen: TRAAT8Larenseweg-Stations straat-KalistermansWeide. Op de Kalfstermansweide zal dan met de kinderen die hebben mee gedaan aan de optocht een spel worden gespeeld. Mocht het erg slecht weer zijn, dan blijft het startpunt bij Hotel Vos man maar de route zal dan enigs zins worden gewijzigd; het ein dpunt zal dan zijn bij het Kolnös aan de Hoffestraat. We hopen dat erg veel kinderen zul len meedoen aan de optocht. Dins dag 8 mei a.s. hoopt de bejaardens ocieteit het jaarlijkse reisje te ma ken per O.A.D. bus. Ditmaal is het reisdoel: Denekamp - Ootmarsum via Weerselo thee bij Hazezathe het Everloo. Kosten per persoon 38.-, waarbij o.a. inbegrepen de warme maatlijd. Vertrek om 8.15 uur vanaf gebouw „Irene" en „Diessenplas", terug ongeveer 18 uur. U kunt zich opgeven vóór 1 mei bjj de heer Kers, VW kantoor, tel. 1533. Wel graag direkt melden, Indien nodig. Dege nen, die zich reeds opgaven, behoe ven dit niet weer te doen U behoeft niet geregeld de sociëteit te bezoe ken om toch mee op reis te gaan! WERKGROEP PALMPASEN OPTOCHT; In de hal van „de Schakel" werd maandagavond de ledenvergade ring-ouderavond gehouden van de Vereniging de Christelijke Kleu terschool. Voor deze vergadering stonden alleen zakelijke agenda punten genoteerd. De voorzitter, de heer Haan, deelde mede, dat het bestuur besloten heeft voor het nieuwe schooljaar geen ontheffing van het Bouwbe sluit voor de dependance in de Haar aan te vragen omdat het aan tal kleuters van de dependance blijft dalen. Het bestuur meent, dat, nu het aantal kleuters zo ge ring is geworden, het beter is van Repelsteeltje weer een twee-klas- sige school te maken. Het aantal kleuters van de Kleu- terhoek is ook zo ver gedaald, dat m.i.v. het nieuwe schooljaar een leidster moet worden ontslagen. De hoofdleidster van Kleuterhoek zal m.i.v. 1 augustus a.s. ontslag ne men in verband met vertrek naar elders. Mevrouw Mensen-Jonkman, leids ter aan de dependance, heeft na een zwangerschapsverlof m.i.v 18 april a s. ontslag genomen. Mevrouw Haan-Kampherbeek is tot de zo mervakantie benoemd als tijdelijk leidster aan de dependance. De financiéle stukken van de pen ningmeester waren door de ka- scommissle bestaande uit de heren Beukenkamp en Beldman, goed- gekeud. Als lid van de kascommis- sAe werd in plaats van de heer Beukenkamp, de heer Haverslag, Waardenborchstraat benoemd. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd in de vacature van me vrouw Paalman-Aanstoot be noemd mevrouw Saaimink-Stam, Landuwerweg. De heer De Blaauw werd herbenoemd. De voorzitter bedankte mevrouw Paalman voor het vele werk, dat zij in de afgelopen 8 jaar voor de chris telijke kleuterscholen heeft ge daan, voor de prettige samenwer king in het bestuur en voor haar inbreng in de bestuursvergaderin gen. Hij bood haar namens het be stuur een cadeaubon en bloemen aan. Ook werd afscheid genomen van mevrouw Mensen-Jonkman als leidster van de dependance in de Haar. De voorzitter zei, dat de reden van het ontslag, gezinsuit breiding, alleszins begrijpelijk en eigenlijk verheugend is. Hij be dankte haar voor het vele werk aan de school verricht en wenste haar met haar gezin veel goeds toe voor de toekomst. Ook haar werden een cadeaubon en bloemen aangebo den. Na afloop van de vergadering kon den de ouders de tentoonstelling van de werkstukken van de kleu ters in de verschillende lokalen be zichtigen. Van deze gelegenheid werd druk gebruik gemaakt en de ouders waren zeer enthousiast over de werkstukjes die de kleuters on der leiding van de leidsters hadden gemaakt. Op 21 april worden weer de Hol tense Tafeltennis Kampioens chappen gehouden, zoals gebruike lijk weer in de gymzaal aan de Haarstraat. Het is de bedoeling om dit tournooi te laten beginnen om 10.00 uur en wel met een demon stratievan t.t.v. Swift uit Deventer, waarna de Holtense speler(sters) aan de beurt komen. De inschrij ving kan geschieden by W. Gütlich tel. 21 34 of op maandag en dinsdag aan de gymzaal tijdens de speel avonden, doch de inschrijving sluit op zaterdag 14 april. De kosten be dragen f2,50 p.p. Bij voldoende deelname wordt er in verschillende klasses gespeeld en wel Heren; Dames; Jeugd en Recreaten. (Deelname voor iedere inwoner van Verloren: Gouden armband met een jongens en een meisjes kopje; kinderhorloge; blauwe wijzerplaat, blauw/rood bandje, Parker vulpen, metaalkleurig; oranje regenbroek; zwarte rotweiler; verzekerings plaatje no. PBW 172; bougiesleutel, verzekeringsbewijs THS-222 in een tas; gouden schakelarmband „kind". Gevonden: rolschaatsen; krlel- haan; trui plus 2 broeken; bankbil jet; leren handschoenen, Holten). De tournooileiding hoopt op wederom een grote deelname zodat het weer gezellig zal worden. Ook supporters zijn uiteraard van harte welkom. Tot ziens op zater dag 21 april!!! Aanstaande zondag, Palmzondag, hopen 45 belijdeniskatechisanten hun ja-woord voor God en zijn ge meente uit te spreken, en zo toe te treden als verantwoordelijkheid dragende nieuwe leden. De dienst waarin we dat willen horen en vie ren begint om 9.30 (half tien). Dat is onze enige morgendienst op deze zondag. Wel is er ditmaal 's avonds nog een dienst, om half acht, waarmee we de Stille Week begin nen. Over de lijdensmeditaties in die week kunt u elders in dit nummer iets lezen. Tijdens de morgendienst is er Kin deroppas; vanaf 9.10 kunt u terecht in gebouw Irene. Ook de zondags school heeft haar tijd aangepast, en begint nu om 11 uur. Wie verzekerd wil zij n van een plaatsje in de dienst (waarin de drie predikanten samen voorgaan, en waaraan ook ons jon gerenkoor Helicon haar medewer king zal verlenen) wordt aangera den tijdig aanwezig te zijn. Na de dienst is er in gebouw Irene gele genheid de nieuwe lidmaten geluk en sterkte te wensen. Bovendien wordt daar koffie geschonken, is er gelegenheid een Paasgroet te stu ren naar een vervolgde medebroe der of -zuster, en zal er een verkie zing gehouden worden door de stemgerechtigde lidmaten van onze gemeente. Voor de bestaande vakatures in onze kerkeraad zijn namen genoemd vanuit de gemee nte, waaruit de kerkeraad een lijst van kandidaten heeft samenge steld. Wat de ouderlingen betreft mogen er vier stemmen op 10 na men worden uitgebracht; voor de diakenen zijn dat er twee uit vier. Het gaat om de volgende namen: Ouderlingen (4): 1. mw. G. Brinks-Oolbekkink, Ab Jansenstraat 23.; 2. A. van de Brink, O. Stationsweg 2; 3. L.H. Bronsvoort, Beusebergerweg 48; 4. J. Janssen sr., Vixseboxsestr. 37; 5. A. Lahuis, Holterenkstraat 4; 6. J.A. Meijerman, Boerendanssteeg 2; 7. J.W. Sluiter, Kwintenweg 8; 8. mw. B.C. Stant-Radstake, Verzets- tr. 41; 9. T. Teusink, Verzetstraat 8, 10. J. Th. Verboom, Kenemans- straat 35. Diakenen (2): 1. Mw. J. Holterman-Aaltink, La renseweg 102; 2. G.H. Klein Was- sink, Bessinkpasstr. 25; 4. mw. J.F. Rensen-Scheperboer, Bessinkpas- straat 31; 4. A.G. Vorkink, H.J. Wansinkstraat 17. Graag tot ziens, a.s. zondag. Kerke raad Herv. Gemeente. Het „Stratenvoetbaltoumooi" om de Sporthuls Beltman trofee wordt dit jaar gehouden op zaterdag 26 mei op Sportpark „Meermans kamp". De straten en buurtvereni gingen die aan het evenement mee willen doen moeten hun leiders o! vertegenwoordigers afvaardigen naar een vergadering die op woensdag 18 april om 19.30 uur zal worden gehouden in de kanttoe van de SV Holten. Dit is tevens de inschrijfavond. Het tournooi wordt georganiseerd met goedkeuring van de voetbalverenigingen „Hol ten" en „Blauw Wit". Het Straten- voetbalcomité, dat evenals het voorga ande jaar weer rekent op een geweldige deelname, zou snel aanmelden zeer op prijs stellen. Het Stratenvoetbalcomité. De toneelclub „O.C.H.", die 1Ê maart voor bejaarden en gehandi capten van Holten e.o. met veel succes het blijspel „Een beeld var een man" voor het voetlicht bracht en vorige week drie avonden t€ Bathman waar ze plm. 1200 bezoe kers, twee en een half uur hebber, laten lachen, gaat ter gelegenheid van het afscheid van Burgemeester mr. W.H. Enklaar dit blijspel 's avonds in Irene opvoeren. Met de feestcommissie werd over eengekomen dat i.v.m. het vuur werk de uitvoering zal beginnen om 7 uur precies. Wij nemen aan dat vele Holtema ren die „O.C.H." kennen zeker dit prachtige blijspel willen zien. En de nieuw ingekomenen die „O.C.H." nog niet kennen hebben nu de ge legenheid om deze amateurs, waarvan sommigen meer dan 25 jaar toneelroutine en ervaring heb ben, eens aan 't werk te zien. U zult zeker genieten van de inhoud van het stuk, het spel en van het kopje koffie dat u in de pauze gratis wordt aangeboden. Wij hopen dan ook dat „O.C.H." op 28 april vele bezoekers zal later lachen. Wij wensen u veel plezier met „Eer. beeld van een man". Sinds een paar weken leren in „Diessenplas" bewoners wat volks dans is. Ze doen dat onder deskundige en geestdriftige leiding van mevrouw Van Ooijen uit Vorden. Ja. ja, ze leren volksdansen, die 65-plussers bewoners van Diessenplas. Een aantal van hen althans. En ze zijn enthousiast. Want wie van hen had ooit gedacht, dat ze dat nog konden? Dansen, passen maken, figuren uitvoeren, voelen wat echte dansvreugde is, op muziek uit allerlei vreemde landen. Zwaar zijn die dansen niet. Ze zijn aangepast aan wat een ouder mens kan. Dus geen hoge sprongen, geen al te intens gedraai en gezwaai. Alles heel rustig, maar wel vrolijk. Er kunnen nog een paar danslustigen bij, bij die lessen: mannen zowel als vrouwen. Voor waarde 65-plussers zijn. Wie zin heeft mee te doen, kan zich opgeven bij de receptie van Diessenplas. Wie eerst eens de kat uit de boom wil kijken, kan zich komen overtuigen elke donderdag van 9.30 tot 11.00 uur. Even melden bij de receptie en men wijst u de weg naar de dansvloer. U hoeft geen bewoner van Diessenplas te zijn. 65- plussers, op ten dans! ZC „Twenhaarsveld" nam deel aan een dubbele „Vierkamp" te Deven ter. Groot was de opkomst van de ouders wier kinderen moesten zwemmen, dit werkte erg stimule rend en ook erg verheugend. Na een wat trage aanvang verliepen de wedstrijden op een vlotte manier. Bij de eerste tussenstand stond de ZCT op de laatste plaats. Ondanks hard zwemmen van de ZCI-ers bleef de achterstand, wat echter geen afbreuk deed aan de sfeer bin nen de club. Na een totaal van 32 gezwommen nummers was de einduitslag als volgt: 1. Oostdobbers 196 p.; 2. Yssel 1193 p.; 3. WZC 175 p.; 4. Mors 167 p.; 5. Yssel 2 157 p.; 6. Tippe 144 p.; 7. ZC „Twenhaarsveld" 116 p.; 8. AZC102 P- 25 m. schoolslag; Belia Neurink 31.0; Marion Spenkelink 28.7; Ro bert Akkerman 33.2; Gerhard Ren- sen 27.1. 50 mtr. schoolslag: Jantina Aanstoot 54.7; Karin Bos- schers 1.02.6; Martin Scheperman 52.1Jeroen Vincent 1.00.3; Jantina ten Dam 1.04.4.; Marcel Kers 1.00.1. 25 mtr. rugslag: Marjan Pekkeriet 42.8; Remia Ooi- bekkink 25.1; Henk Jan Beldman 48.1; André Kers 27.7. 50 mtr. rugslag: Jetty Meijerink 52.6; Annet Voskes 51.1; Diana Nijenhuis 57.0; Egbert Dikkers 49.4; Mark Jongman 1.02.6; Hermar» ten Velde 48.4. 25 mtr. vrije slag: Rtanne Lande- weerd 31.6; Monique 8chreurs20.7; Robert Oolbekkink 29.2; Jeroen Neurink 35.9. 50 mtr. vrije slag: Juliette Meye- rink 58.0; Jannie Oolbekkink 59.6; Erika Koetsier 46.5; Jan Wonder Pronk 48.7; Dick Spenkelink 54,0; Benno Jongman 38.1.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7