KINDERFEEST OP KONINGINNEDAG m m Dertig jaar Mittens Nieuwsblad Mijlpaal herdacht linnen eigen kring Lijdensmeditaties in ie „Kille week PASEN op z'n Paasbest MriMen corbo Jaarvergadering Buurtvereniging Lompenaktie H.M.V. bouwmarkt Weekenddienst AGENDA P r - Aj.. KERKDIENSTEN BURGERLIJKE STAND Van 9—13 april in Ned. Herv. Kerk 9? S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 APRIL 1979 - PAG. 3 ■E Van links naar rechts (zittend) de Stichting Holtens Nieuwsblad, W. D.J. Wansink, H. Beijers en H.B. h.h. J. Wiggers, hoofdredacteur H. Beijers, oud-hoofdredacteur, Beltman, bestuursleden van de Klein Velderman, voorzitter staande v.l.n.r. de h.h. G.H. Kers, Stichting Op maandag 30 april, Koningin nedag, zal voor de leerlingen van de basis- en kleuterscholen in het dorp, een kinderkermis worden georganiseerd op Kalfstermans- weide. Na de traditionele aubade om 9.00 uur voor het gemeente huis, gaan alle kinderen naar de weide, waar, onder leiding van de heer Vogely, het hoofd van de christelijke school „De Schakel", kinderspelen worden gehouden en een tractatie zal plaats vinden tot plm. half twaalf. De Chr. Oranjevereniging zorgt voor de financiering van de kosten voor de bijzondere scholen. Het personeel van de openbare scholen Hoewel reeds op 15 december 1978 de mijlpaal werd bereikt van het dertig jarig bestaan van het „Hol tens Nieuwsblad" kwamen de le den van het Stichtingsbestuur en de redactie met hun echtgenotes jj. maandagmiddag in hotel „Vosman" bijeen teneinde dit jubi leum binnen eigen kring te marke ren. Tijdens deze bijeenkomst werd definitief afscheid genomen van de heer Willem (Wim) Beijers, die vanaf de oprichting tot 1 jan. 1974 hoofdredacteur was maar ook daarna nog vele redactionele bij dragen aan Holtens Nieuwsblad heeft geleverd. Daarnaast was hij vele jaren werkzaam als secretaris van het Stichtingsbestuur, welke taak onlangs werd overgenomen door zijn zoon Henk Beijers, Ko- zakkensiraat 5, alhier. Verder werd de heer Jan Wiggers gehul digd vanwege zijn 30-jarige ver bondenheid aan het Holtens Nieuwsblad, waarvan 25 jaar als redacteur en vanaf 1 januari 1974 als hoofdredacteur. Ook de heer G. Kers werd bij deze herdenking betrokken vanwege het feit dat hij 15 jaren als admini strateur tot het Stichtingsbestuur behoorde. Tijdens zijn openings toespraak zei voorzitter H. Klein Velderman onder meer dat zich rondom Holtens Nieuwsblad de laatste 5 jaar nogal wat verande ringen hebben voorgedaan' waar van het belangrijkste punt was de samensmelting met v.d. Loeff BV, courantenbedrijf te Enschede. „In deze nieuwe opzet bleef voor de heer Kers weinig administratief werk meer over en ook onze men sen van de redactie werden geheel overgenomen door v.d. Loeff BV, waarmee de Stichting een groot stuk verantwoordelijk werk uit handen werd genomen. Toch heb ben wij van deze „samensmelting" nog geen ogenblik berouw gehad In café-restaurant „Het Bonte Paard" werd de jaarlijkse leden- ,30uJEyEM,A.W. Berkhof en ds. W. Vons. Beves tiging van nieuwe lidmaten m.m.v. Jongerenkoor „Helicon" Oppasdienst mevr. van Brug ge n-Meesterberend en Jolanda Harbers. Uitgangcoll. Plaat selijk Jeugd-en Toerustings- werk 19.30 uur ds. W. Vons DONDERDAG 12 april (Witte Donderdag) 19.30 u. Ds. A.W. Berkhof, Viering Heilig Avondmaal Vrijdag 13 april (Goede Vrijdag): 10.00 uur ds. W. Vons. Viering Heilig Avondmaal GEREF KERK 9.30 u. en 15.00 uur ds. E. Over- eem van Enter. In beide diens ten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst; mevr. Paalman- Verveda, Jeanette Potman, Rita Beldman (res.) Mevr. H. Haan-Kampherbeek, mevr. Stam-Compagge, mevr. Schuppert-Haasjes (res.) Kindernevendienst (klas 3) mevr. Groot-Enzerink- Marskamp GOEDE VRIJDAG: 19.15 uur ds. G.W.H. Peddemors. Collecte voor de kerk en rente en aflos sing. R.K. KERK Zaterdag 17.00* uur, zondag 8.00 en 11.00 uur DIJKERH0EK Zondag 8 april geen dienst. Goede Vrijdag: 10.00 uur ds. A.W. Berhof. Bed. Heilig Avondmaal 0KKENBR0EK 10.00 uur ds M de Heer Goede Vrijdag 19 30 uur ds M de Heef. Viering Heilig Avond maal NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. vergadering gehouden van de Buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek". Voorzitter Meijerman sprak een openingswoord waarin hij o.a. zijn vreugde uitsprak over de grote belangstelling ook van de dames. Uit het jaarverslag van se cretaris J. W. Baltes bleek o.m. dat het ledental was gestegen met 15 tot 132 leden en dat de aktiviteiten in 1978 weer vele waren. Penning meester J. Wissink deed verslag over de inkomsten en uitgaven en kon 1978 afsluiten met een klein batig saldo. De kascontrolecom missie, die bestond uit de h.h. G. Markvoort en G. H. Rensen, had boeken en bescheiden accoord be vonden. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werd in plaats van voor zitter Meijerman, die niet herkies baar was, herkozen de heer J. Ve neklaas. Meijerman werd voor het vele en belangrijke werk gedurende 12 jaar voor de vereniging verricht dank gezegd door de heer W. Vlogtman. Meijerman zei in zijn af scheidswoord z'n taak altijd met veel plezier te hebben vervuld en dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. De buurtbewoners be sloten om deze zomer samen twee keer uit te gaan. Het bestuur zal zo spoedig mogelijk met plannen ter tafel komen en suggesties van de leden over „wanneer en waarheen" graag tegemoet zien. Bij de rondvraag attendeerde de heer A. Wegstapel op de grote snel heid van de auto's in Dijkerhoek. Na afhandeling van de agenda ver toonde Chris Fikkert een film en dia's over zijn reis door Canada, waarvan zeer werd genoten. Voor zitter Meijerman bracht Chris hier voor hartelijk dank en sloot om plm. half 12 met een wel thuis de gezellige vergadering. Geboren: Ewout, zv J. Blijleven en J Buitenkamp, Maaike Jannet dv H.J. Hulsman en H.J Zwiers. Overleden: W Bieleman, oud 64 jaar, Holten. Ondertrouwd: H. Paalman, oud 30 jaar, Holten en E.C Lam, oud 23 jaar, Deventer, E. Broekema, oud 24 Jaar, Goor en J.B. Wfjnnobel, oud 21 jaar, Holten. vanwege de uitstekende contacten en ik hoop dat deze uitstekende verstandhouding nog vele jaren mag voortduren", aldus de heer Klein Velderman. Afscheid Willem Beijers Zich richtend tot de scheidende Willem Beijers zei de heer Klein Velderman: „Hoewel wij bij Uw zil veren jubileum, in dec. 1973, het geen samenviel met het 25 jarig be staan van onze krant, reeds offi cieel afscheid van U hebben geno men als hoofdredacteur, zijn we u bijzonder dankbaar dat u Holtens Nieuwsblad de achter ons liggende vijf jaren op grootse wiize van dienst bent geweest ao^. moeilijk soms ook, door deze jaren heen te helpen. Met name uw be- middelingswerk tot samensmel ting met Van der Loeff BV hebt u op voorbeeldige wijze gevoerd en afge rond waardoor we de toekomst van Holtens Nieuwsblad met een ge rust hart tegemoet kunnen zien" aldus prees voorzitter Klein Vel derman de inzet van de heer Beijers en dankte hem voor alles v/at hij in de loop der jaren voor Holtens Nieuwsblad heeft betekend. Ook mevr. Beijers werd in deze hulde betrokken. Tenslotte deelde hij mede dat het Stichtingsbestuur d.d. 15 december 1978 heeft beslo ten de heer Beijers te benoemen tot lid van verdienste en overhandigde hem de daarbij behorende oor konde. Daarnaast overhandigde hij heer Beijers een verrekijker terwijl mevr. Beijers een boeket bloemen werd aangeboden. Jubilaris Jan Wiggers Vervolgens werd hoofdredacteur Jan Wiggers in de schijnwerper ge plaatst vanwege zijn 30 jarige ver bondenheid aan ditblad. Naastzijn felicitaties met deze lange dienst- periode prees voorzitter Klein Vel derman de heer Wiggers als de man die samen met de heer Beijers de grote pionier is geweest, waardoor Holtens Nieuwsblad gestalte en le vensvatbaarheid heeft gekregen binnen het geheel van de Holtense gemeenschap. „Het is een vaststaand feit dat in de grote ervarenheid en bekwaam heid van de redactieleden onze krant zijn bestaansrecht vindt het geen zich vooral uitdrukt in een re latief groot aantal abonnementen voor een kleine plattelandsge meente als Holten. Vanaf het begin hebben wij als Stichtingsbestuur dan ook een groot vertrouwen in onze redactieleden gehad. On danks het verschil op kerkelijk en politiek terrein tussen de leden van ons Stichtingsbestuur eri~de redac tie is dit in onze krant naar buiten nimmer merkbaar geweest. Dit bewiist dan ook dat'er een uitste- nd.1 samenwerking kan bestaan ook ai is men politiek verschillend van gedachte," aldus de heer Klein Velderman en bracht de hoofdre dacteuren dank dat zij dit alles steeds door de goede bril hebben willen zien in het belang van de krant en de gemeenschap. Ten slotte sprak hij de wens nog vele jaren op de stuwkracht van de heer Wiggers te mogen rekenen en bood hem, als dank voor dit belangrijk stuk gemeenschapswerk, een kleu ren TV aan en overhandigde Mevr. Wiggers een boeket bloemen. Jubilaris G. Kers Tenslotte richtte de heer Klein Velderman zich tot administrateur G. Kers, voor wie, sedert de sa menwerking met van der Loeff BV, de werkzaamheden thans zijn af genomen. Voorzitter Klein Vel derman prees de heer Kers met name voor de correcte wijze waarop hij gedurende 15 jaar zijn werk heeft verricht alsmede voor de uiterst prettige samenwerking die er steeds is geweest en bood hem ais bewijs van dank eerj herenrijwiel aan. Ook mevr. Kers werd een boe ket bloemen aangeboden. Nadat zowel de scheidende W. Beijers als de heren Wiggers en Kers een kort dankwoord hadden gesproken bleef men nog enige uren in hoogst gezellige sfeer bijeen. Ook dit jaar zullen in de „stille week", dat is de week tussen Palmzondag en Pasen, weer lijdensmeditaties worden gehouden in de Hervormde Kerk te Holten. De samenkomsten op 9, 10 en 11 april zullen ongeveer een half uur duren. Maandag 9 april zal ds. Addink spreken naar aanleiding van Johannes 17 vers 1-8; het Gereformeerd Jongerenkoor „Perspektiefzal medewerking verlenen. Dinsdag 10 april zal pastoor Radmaker spreken naar aanleiding van Johannes 17 vers 9-19; het Hervormd Kerkkoor zal medewerking verlenen. Woensdag 11 april zal ds. Peddemors spreken naar aanleiding van Johannes 17 vers 20-26; de kantory van de Hervormde Kerk zal medewerking verlenen. Donderdag 12 april zal in een Hervormde kerkdienst het Heilig Avondmaal worden gevierd, waarbij ds. Berkhof zal voorgaan. Vrijdag 13 april zal als afsluiting van deze samenkomsten, het Jongerenkoor „Helicon", eveneens in de Hervormde Kerk, een uitvoering geven van Passiemuziek naar het Evangelie van Jo hannes Deze uitvoering zal een klein uur duren Wij hopen van harte dat deze samenkomsten, evenals vorig jaar, weer veel be langstellenden bijeen zullen brengen Mil een ieder steeds tijdig aanwezig zijn, zodat iedere avond om precies 19.30 uur kan wor den gebegonnen? LITURGIECOMMISSIE HERVORMDE KERK heeft een beroep gedaan op de Hol tense Oranjevereniging -zoals men weet bestaan er in onze gemeente twee oranjeverenigingen- om hen aan de nodige geldmiddelen te hel pen. Gehoor gevende aan dit verzoek, hebben de drie nog in functie zijnde bestuursleden van de Holtense Oranjevereniging, zich via de scho len met een circulaire tot de leden en de ouders der schoolgaande kinderen gewend, voor dit kinder feest een bijdrage -als het kan een flinke bijdrage- beschikbaar te stellen. De leden, die geen kinderen op school hebben, zullen de circu laire ontvangen, zodra de strookjes binnen zijn, teneinde dubbele toe zending (via de post en de scholen) te voorkomen. De Holtense Oran jevereniging heeft nog vijfhonderd gulden in kas, maar dat bedrag is niet voldoende om alle kosten te dekken. In hun circulaire zeggen de be stuursleden, dat de Holtense Oran jevereniging het al sinds vele jaren als haar taak heeft gezien de feest viering van de kinderen der open bare scholen in het dorp mogelijk te maken. Eigenlijk zou het tot haar taak behoren Oranjefeesten te organiseren, maar daarvoor be staat in onze gemeente, maar ook in andere plaatsen, te weinig ani mo. „Wij zouden dat ook niet kun nen", zo wordt gezegd, omdat we, sedert het vertrek van de heer Brouwer, het voormaligè hoofd van de o.l. Dorpsschool, met drie be stuursleden zijn overgebleven, waarvan de penningmeester, de heer Ruiterkamp, om gezond heidsredenen is afgevallen. „Pogingen om mensen op de le denvergadering te krijgen en om een fusie met de Chr. Oranjever eniging aan te gaan, zijn tot nu toe mislukt", aldus het rondschrijven. Plaatselijk werd op maandag, 28 februari 1977, een ledenvergade ring belegd. De opkomst was be droevend, namelijk éénlid en twee bestuursleden. Twee bestuursle den waren op het laatste moment verhinderd. De heer Brouwer heeft in deze vergadering nog een uitvoerig overzicht gegeven van de bestaande situatie met de oran jeverenigingen in onze plaats, dat in deze krant is weergegeven. Toch zal er op korte termijn iets moeten gebeuren: „opheffen of nieuw le ven inblazen". Er is de laatste paar jaar, door geb rek aan,mankracht, geen contribu tie meer geïnd. Ons wordt meegedeeld dat de le den die hun bijdrage (contributie) niet met een schoolkind hebben meegegeven, deze kunnen storten óp girorekening 875587 van de Ra bobank onder mededeling „t.b.v. de Holtense Oranjevereniging". Dit ter voorkoming van verdere kosten. De minimum contributie bedraagt f2,50. Er wordt een vriendelijk beroep op de leden ge daan aan dit verzoek te willen voldoen. Na afloop zal rekening en verantwoording worden gedaan in deze krant en op een eventuele ledenvergadering. Beste allemaal, Evenals vorige jaren willen we ook dit jaar proberen van het Paasfeest een feest te maken waar zoveel mo gelijk mensen bij betrokken zijn. Daarom nodigen wij iedereen uit Door de Rijkspolitie te Holten zal controle op de veiligheidseisen m.b.t. schrikdraadinstallaties worden gehouden. Ingevolge arti kel 16 van het Veiligheidsbesluit Electrische Schrikdraden is het hoofd of de bestuurder van een on derneming, die gebruik maakt van een schrikdraadinstallatie, ver plicht er voor zorg te dragen dat hij in het bezit is van een door een be voegd deskundige opgemaakt en geldig bewijs, waaruit blijkt, dat is voldaan aan de richtlijnen m.b.t. de inrichting en onderhoud van de in stallatie. Een dergelijk bewijs ver liest zijn geldigheid op 1 april van het jaar na dat van de laatste keu ring. Op overtreding van het Vei ligheidsbesluit wordt straf be dreigd van ten hoogste drie maan den hechtenis of een geldboete van tenhoogste driehonderd gulden. Het enkel in het bezit hebben van een spanninggever die niet meer toegestaan is, is reeds strafbaar. Voor verdere inlichtingen betref fende het Veiligheidsbesluit Elec trische schrikdraden kunt u zich vervoegen op het politiebureau te Holten. De groepscommandant der rijkspolitie te Holten, A. van Heun. op le Paasdag (15 april) 's morgens om half 8 naar gebouw „Irene" te komen, waar vandaan we, na hier een bosje bloemen voor de bejaar den te hebben gekocht, gezamen lijk naar de „Diessenplas" gaan om er voor de bewoners een aantal Paasliederen te zingen. Enkele le den van het HMV jeugdorkest zul len ons hierbij begeleiden. Om half negen gaan we dan naar de vroege morgendienst in de Ned. Herv. Kerk en hierna staat er voor de jon geren een paasmaaltijd klaar in de Noordenbargin de Oranjestraat. Willen degenen, die aan de maaltijd willen deelnemen zich even opge ven, dan weten wij op hoeveel we moeten rekenen. Je kunt je t.m. 6 april opgeven bij: Ans Aaftink, Oranjestraat 24. Tel. 14 92, Wilco Boode, Jaarlinksweg 6, Tel. 20 05, Eline van Iperen, Schou tenstraat 50. Tel. 21 26. Vergeet het niet en denk eraan: Hoe meer zielen, hoe meer vreugd! Het Paascomité Vrijdag 6 april 20.00 uur Vierde en laatste klaver- jaswedstrijd comp. '78-'79 ZW „Blauw Wit" in clubhuis „Meer manskamp" Tevens trekking ver loting (hoofdprijs draagb. T.V.) Zaterdag 7 april Wedstrijden kring 4 Land. Rijver en! gingen op nieuwe terrein aan de- Fostweg. 14.00 uur Palmpasenop tocht vanaf hotel „Vosman", Oran jestraat (zie bericht) 21.00 uur Live-optreden „IL Balpenti" in „de Schure" (zie adv. en bericht) Zondag 8 april 14.00 Start Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij clubhuis „De Biester" (zie adv. en bericht) 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 9 april 19.30 u. Ruilavond Holtense Post zegelclub in hotel „Vosman" 20.00 uur-Bijeenkomst Herv. Vrou wenvereniging Dijkerhoek in ,3e-. thanie" Paasliturgie. Dinsdag 10 april 20.00 uur Jaarvergadering Supp. Vereniging S.V. „Holten" in Ont-" moetingscentrum „Meermans kamp" (zie adv.) Woensdag 11 april 14.30 uur Bejaardensociëteit „Hol-- ten" in gebouw „Irene (zie ber.) Donderdag 12 april 20.15 uur Paas wij ding Hervormde Vrouwengroep Holten ingebouw „Irene" 16.00-21.00 uur „Open- Huis" Klein Velderman B.V., Kol- weg (zie adv.) Vrijdag 13 april 9.00-18.00 uur „Open-Huis" Klein Velderman B.V., Kolweg (zie adv.) Dinsdag 17 april 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize Vrijdag 20 april: 18.00 uur Start jaarlijkse lompe ninzamelingsactie in het dorp t.b.v. „HMV" (zie bericht) Maandag 23 april 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente huize (Verg. 9 april gaat niet door) Traditiegetrouw wordt Holten ie der jaar in april van haar lompen verlost en de .Holtense muziekver eniging H.M.V. wil deze traditie' graag voortzetten. Zij is van plan' om op vrijdag 20 april a.s. 's avonds met een groot aantal vrijwillige- rs(sters) het dorp door te gaan om de lompen in te zamelen. Zoals be kend geacht mag worden, is de op brengst van deze aktie bedoeld om de noodzakelijke uitgaven, die de vereniging heeft te betalen. H.M.V. zou u zeer erkentelijk zijn, als zij ook op uw lompen zou mogen reke nen. ERKEND TANBTECHNiKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 COfü© ALMELO primulastraat 32 tel: 05490-15362 RUSSEN enterstraat 190 tel: 05480-3044 onderdeel van A. F. Pierik b.v. ARTS J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 1280. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedgevallen bel len: 05483 -1280. WUKVERPLEGING Zr. J. Duncan, Gaardenstraat 31, tel. 05483-1436 b.g.g. 05700- 22700. Spreekuur wijkverpleeg kundigen en uitlenen van ver- pleegartikelen van 13.30 - 14.00 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER/ambulanee J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 b.g.g. gar. A. Müller, tel. 1745. ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal ,,'t Mos- sink", Keizersweg van 9.00 - 11.00 uur. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15 -11.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. TANDARTS R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen, tel. 05480-3194. Spreek uur spoedgevallen: 5.00 - 5.30 uur namiddag. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G.J. Kraaij, tel. 2299. DIERENARTS W C.M. Wamelink, Houtweg 18. Zaterdagmorgen 8-9 u., tel. 1515, daarna tot maandagmorgen 8 u. 05483-2004. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.m. vrijd. 8.30-9.30 uur. MAATSCHAPPELUK WERK St. voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.m. vrijd. 8.30-9.30 uur. Tijdens de week ends zijn Maatsch. werk en Ge- zinsverz. bereikbaar onder nr. 05486-16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 8 april H.J. Mo- leman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 9 t.e.m. zondag 15 april: A. Groen, Kozakkens- traat 15, tel. 1230. Aangifte van gestorden dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 05483-1318 STORINGSDIENST Zaterdag 7 t.e.m. vrijdag 13 april: ELECTRA: H. Dam-Wiechers, Industriestraat 10, tel. 1217. GAS: H.J Kolkman, Churchill- straat 99, te:. 3016. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. 's Avonds na 6.00 uur bellen: 05200-71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3