Afscheid van adjudant Meijer en installatie adjudant Van leun ZondagsschooS- nienws Commandowisseling bij Rijkspolitie Gemeente Holten Gemeente Holten HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 21.-per jaar. Losse nummers 40 cent. Vrijdag 6 april 1979 31e jaargang - no. 14 Hoofdredacteur J vVlggers Kolweg 14, tel 05483-1356 Red.medewerker D J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-lfififi6 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Groepscommandant adjudant H. Meijer heeft vrijdagmiddag in de aula van de scholengemeenschap Holten afscheid genomen van de rijkspolitie na een dienstverband van bijna 39 jaar. Het werd een bij zonder hartelijk afscheid waarbij vele woorden van dank en waar dering werden gesproken. De eerste die na een woord van wel kom tot de afgevaardigden en ge nodigden door burgemeester mr. W.H. Enklaar, tot de scheidende politieman het woord richtte was kolonel Honcoop, commandant van het district Zwolle van de Rijkspolitie. Praktisch men Kolonel Honcoop leerde de adju dant Meijer kennen en waarderen als een politieman in hart en nie ren, een praktisch man die op het •juiste moment wist wat er moest gebeuren en dat dan ook deed. In een kleine groep als Holten is het vaak geven en nemen en adj. Meyer heeft dit goed begrepen en in prak tijk gebracht. Wij zullen u zo zei ko lonel Honcoop als collega en lid van het korps missen en ons bly ven her inneren als een goed politieman en een goed commandant van de groep Holten. Kolonel Honcoop prees zich gelukkig met het vervul len van de vacature door de be noeming van opperwachtmeester van Heun, sinds november 1973 vervangend groepscommandant te Holten, waar Van Heun (57 jr.), ge boren te Nyverdal, zich best thuis voelt. de vorming van aankomende poli tiemensen waartoe ook menig maal een beroep op u werd gedaan door uw districtscommandant. Doortastendheid en moed, ge paard aan tact, zijn eigenschap pen, die u sieren en die uw optre den als politieman hebben geken merkt. Succesvol is de groep Hol ten onder uw leiding geweest. Vele duistere zaken zijn opgelost. De aanwezigheid van een politie- groep, zoals die in Holten bestaat en die U aanvoerde, heeft, dacht ik, een duidelijke preventieve wer king gehad. Moed en doortastend heid, d(e uw karakter bepalen,' bleken medio april '78 toen men een van uw mannen, de wacht meester Ant. Beuwer, bij de uitoe fening van zijn taak, zeer ernstig werd gewond. Bewonderens waardig bent u Uw mensen toen voorgegaan bij de opsporing van de delinquenten. Zo treedt met U een voortreffelijk politieman uit de gelederen. Ik ben dankbaar, dat ik de laatste 6 jaren van mijn ambtsvervulling een groepscom mandant als Hendrik Meijer naast mij heb mogen hebben, welke zulk een goed politiekorps heeft weten te smeden. Adjudant, dank voor de wijze, waarop wij tezamen onze zaken hebben kunnen doen, dat wij konden weten bij elkaar veilig te zijn en aldus elkaar het volle vertrouwen konden schenken. Ik wens U toe, dat over het leven, dat komen gaat, milde zonnestralen mogen glijden, in ieder geval moogt u de wetenschap met u me- dedragen, dat u een uitstekend po litieman bent geweest en uw op dracht als zodanig op een zeer bijr zondere wijze hebt vervuld, zo be sloot mr. Enklaar die als aanden ken aan Holten een wandbordje met het wapen van Holten aan bood alsmede een persoonlijk .ge schenkje. myn wens in vervulling is gegaan. Ik wens u toe, dat de nieuwe ver- antwoordeiykheid, welke op uw schouders is gelegd, u voldoening zal schenken. Ik wens myn opvol ger toe, dat hy met u éénzelfde goede verhouding zal kunnen op bouwen als er tussen ons is ont- staan. Adjudant Van Heun, moge ook in de komende jaren van u worden gezegd: „Mannen, vrouwen onver vaard, onverschrokken, diep be wogen, staan gereed om hof en haard 't volk te dienen naar ver mogen". Dat wordt van u ver wacht. Dat .zult u ook volbrengen, tenzij ik mij in u zou vergissen. Dat lijkt mij echter niet voorstelbaar. In vol vertrouwen begroet ik de nieuwe groepscommandant Van Heun, ik acht hem Holten waardig, zo besloot burgemeester Enklaar. Deskundig Mr. J. Hazewinkel, officier van Jus titie arrondissement Almelo prees Samenwerking De hoofdinspecteur-korpschef van de gemeentepolitie in Hellendoom de heer Van der Landen wees in een korte toespraak op de goede sa menwerking tussen de groep Hol ten en van de R.P. en de G.P. van Hellendoorn. In het „berggebied" gebeuren nogal eens dingen die door de groepen samen worden aangepakt en opgelost. Van der Landen dankte adjudant Meyer voor de wyze waarop hy zyn groep innspireerde tot samenwerking en sprak de wens uit dat dit onder de nieuwe groepscommandat adj. Van Heun zo zal blyven. Verder werd nog het woord gevoerd door adj. W.H. André, groepscommandant Rykspolitie Diepenveen, adj. R. Huisman, commandant van de re- cherchegroep Rykspolitie Zwolle, de heer Chr. Wilkes, oud groepscommandant R.P. te Goor en opperwachtmeester D. Jonkers te Diepenveen namens de afd. Sal- land van de Ned. Politiebond. Namens de manschappen van de dingen, dankbaar voor de mooie en vooral zo boeiendé baan. De heer Meijer sprak een woord van dank tot burgemeester mr. W.H Enklaar niet alleen een zeer gewaardeerd chef van de plaatse lijke politie, maar ook een voor treffelijk gastheer, met een warm kloppend hart voor de rijkspolitie in het algemeen en voor de groep Holten wel in het bijzonder. De samenwerking met u en uw staf, de hoofden van dienst en hun mede werkers was altijd prettig en gaf vreugde aan ons werk in het be lang van de Holtense gemee nschap. Meyer dankte ook de officier van Justitie mr. J. Hazewinkel by wie hij in de achterliggende jaren al heel wat „rottigheid" op tafel heeft gelegd. Sinds de eerste contacten (20 jaar geleden in Almelo) tot de Toespraak burgemeester Het is zo zei mr. Enklaar vandaag voor het laatst, dat wy elkaar in functie ontmoeten, nu u per 1 april '79 met functioneel leeftydsontslag gaat en dit is dan de derde maal dat wy min of meer ceremonieel tegen over elkaar staan. De eerste maal «xi j i. was het op 20 april 1972 ter gele- Aflossing van de wacht genheid van de U toegekende Ko- Tot de nieuwe groepscommandant ninklyke Onderscheiding, vervol- adjudant Van Heun zei mr. En- gens by uw installatie als com- klaar: Uw binnenkomst -als de mandant van de groep Öolten der nieuwe groepscommandant staat Rykspolitie op 1 september 1973 en wat in de schaduw van het afscheid tenslotte vandaag nu wy staan van adjudant Meyer. U en ik heb- aangetreden om u de hand ten af- ben ons dat gerealiseerd maar heb- de grote deskundigheid van adju- scheid te drukken. By uw benoe- ben afscheid en installatie op de- dant Meijer; in alles wat hy te be- ming waren alle daarby betrokken zelfde dag en op hetzelfde uur handelen kreeg verdiepte hy zich partyen het binnen de kortste ke- slechts als zinvol beschouwd. totenmet. Hy hieldvoetby stuken ren eens dat Hendrik Meyer de man De aflossing van de wacht, zoals dat kan makkeiyk maar ook wel was, welke de groep Holten met deze thans plaats vindt, is een eens moeilyk zyn. Wanneer een ad- bekwaarnheid en doortastendheid goede zaak. Met name in een poli- vocaat aan het-woord is om alle zou kunnen leiden. Vandaag aan tiekorps, dat zijn bevelhebber niet deskundige adviezen en rapporten het einde van de rit kan er onom- kan missen, is het van betekenis, te ondermynen kan het er wel eens wonden van worden getuigd, dat u dat wanneer de een weggaat de fel toegaan, maar Meyer bleef op de verwachtingen ten volle hebt ander staat aangetreden. Wij zul- zyn standpunt staan en nog nooit waargemaakt. De Koninklyke on- len, adjudant, nog maar één heeft men hem onder tafel gekre- derscheiding die u werd toegekend, maand tezamen optrekken. Ik ben gen. Mr. Hazewinkel betreurde het getuigt reeds van uw voortreffelyke er van overtuigd, dat ik straks op I dat politiemensen als Meyer, die kwaliteiten, omdat u deze reeds mei Holten achterlaat met een men in deze tyd zo nodig heeft moe- ontving, toen u nog opperwacht- goed politiekorps met een goede ten stoppen. Zó te mogen vertrek- meester was. Dit was op zich zelf groepscommandant, welke dit ken is wel een felicitatie waard. Wy reeds een byzonderheid. De negen korps verder zal leiden op een wij- danken u harteiyk voor uw mede jaren dat ik u heb meegemaakt heb ze, waardoor dit korps zijn kwali- werking gedurende 20 jaar en den- ik mogen ervaren, dat de politie- teit zal behouden die het zich heeft ken met de grootste waardering te- zorg by u in zeer goede handen be- verworven. rug aan uw persoon en uw werk zo rustte. U weet het, dat ik in u de kroon- besloot mr. Hazewinkel. U hebt belangrijk bijgedragen in prins heb gezien. Ik ben biy, dat Mr Hazewinkel zei bly te zyn met het meteen weer opvullen van de 1 opgevallen plaats door adjudant gina iyiO llftfOOi A VanHeun.HUzalhetindeschaduw ilOB-,1 El «O lil 11* IJ iV O DL «O van zyn voorganger ongetwyfeld 0 fc-" WW? a w anders doen maar een zo goed y /.-y_ voorbeeld zal zeker op zyn werk een U ontvangt een fraaie. A0 Parker-Jotter ballpoint «n* SS alsueenM/nieuwe abonnee opgeeft. ren vree is. Rustige bewakingsge- I t bieden bestaan er niet meer; in elk /gmjr I gebied komen spanningen voor. In Gebruik deze Naam: I Holten niet van binnen uit de be- Adres- I v°l&nf* maar ook hier staan fa- li gz aw» gg I brieken waar men kan staken met 1 1 H fÜa m VVoonP|aa,s I alle gevolgen van dien, ook hier m üki Geeft op als abonnee kunnen de boeren overgaan tot ac- Mn 1SS op hei Hollens Nieuwsblad S (blokkeren van wegen) ln ver- I H Wd I band met de melkprijs, aanleggen voor hei opgeven Dh'/mB"' van wegen door bepaalde geble- meen Adres I den, het bouwen van kunstwerken nieuwe abonnee l|i (viaducten) etc. Inzenden aan Woonplaats MJ Mr Hazewinkel besloot zijn toe- Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V sPraak me* een persoonlijk woord Antwoordnummer 97 jaar/per jaar -A. tot adjudant Van Heun waarin het «Enschede. parket in Almelo het volste ver- trouwen heeft. v groep Holten sprak wachtmeester le klas J.B. Bruggeman een af scheidswoord tot cdt. Meijer die enorm veel voor de groep heeft be tekend. U stond zo zei Bruggeman nimmer boven ons maar naast ons, altijd paraat bij dag en nacht om bij calamiteiten mét ons het kar wei te klaren. U zult in onze herin nering blijven als een zeer ge waardeerde chef en als een goede vriend, aldus Bruggeman, die na mens de groep de gloednieuwe adj. Van Heun gelukwenste met z'n promotie. Hij is een bekwaam po litieman en zijn werkwijze ken nende zal er wat de sfeer betreft in de groep niets veranderen. De reserve-wachtmeester G.D.W. Brinks, die namens de res. politie te Holten, het woord voerde, dankte adj. Meyer voor wat hy sinds sep tember 1973 als commandant voor de reservisten heeft gedaan, heeft gedaan. Hy was niet zo direct by de reserve-politie betrokken maar leefde toch met de groep mee en ontbrak nooit op de paraatheidsoe fening en bindingsavonden. afscheid De scheidende commandant adj. Meyer zei in zyn afscheidswoord het gevoel te hebben dat hy nog lang niet aan afscheid toe was maar het politievak is bhjkbaar zo siy- tend dat je al door je dienstjaren heen bent voor datje er erg in hebt. By het bekijken van een aantal oude foto's en een blik in de spiegel besef je het toch wel dat een 60-ja- rige niet meer in een uniform moet lopen en plaats moet maken voor jongeren Op een dag als deze heb je een gevoel van spyt en dankbaar heid met „voorrang" voor dank baarheid Spyt van de dingen die anders en beter hadden gekund maar waarvan je toch wel geleerd hebt Dankbaar voor de vele mooie Van links naar rechts: Adjudant A. van Heun, mevrouw van Heun, mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel en wethouder H. Stegeman laatste terechtzitting op het poli tiebureau te Holten (14 dagen gele den) was de samenwerking met het parket in Almelo en in 't byzonder met mr. Hazewinkel die hy leerde kennen en waarderen als een hu maan, serieus en strikt eerlyke ver volger van overtreders en misdadi gers heel prettig. Onder uw leiding en begeleiding heb ik geleerd, dat by opsporen en vervolgen ook spel regels gelden en vooral later bij de landdienst, waar ernstiger zaken in behandeling komen heb ik daar voordeel van gehad, zo besloot de heer Meijer. Ik ben blij dat u zoveel jaren ook myn officier van justitie bent geweest. Meijer dankte verder de districts commandant, kolonel Honcoop. voor het in hem gestelde vertrou wen en de ontvangen waardering en hij betreurde het dat kolonel Honcoop tien jaar geleden geen commandant van het district Al melo was. Hij zou dan niet alleen in het district Almelo gebleven zijn, maar u had de meerdere power van het district uitgebuit en de schaal vergroting doen uitvallen ten gun ste van de sterkste Uw huidige streven zou dan reeds lang gereali seerd zijn en het district „Overijs sel" zou nü reeds model staan voor de toekomst. Kolonel, met deze korte beeldspraak mijn grote waardering voor uw werkkracht en uw leiderschap. Buren Wat de samenwerking met de korpsen van gemeentepolitie en rykspolitie uit de regio betreft geldt v.l.n.r. Overste J. Veneman te Zwolle, mevrouw Schouten, adju dant H. Meijer en burgemeester W.H. Enklaar. zo zei adj. Meyer in zyn dankwoord het spreekwoord „Een goede butu- is beter dan een verre vriend". De buren waren vaak bereid om onze „gasten" op te bergen wanneer wy alle „kamers" bezet hadden. De samenwerking op allerlei gebied is altyd voortreffelijk geweest. In zijn afscheidswoord tot de eigen kring, waarin elk lid zo zijn eigen inbreng en karakter had, had men alles voor elkaar over, en gingen correctheid en vriendschap samen en hierdoor kan ik met plezier te rugzien op een aantal mooie jaren die ik, mede dank zy jullie, in Hol ten heb mogen beleven. Ook de rr - seryisten en de onbezoldigden myn hartelijke dank voor de goede ver standhouding, wederzyds begrip, hulp en steun, die een comman dant zeker nodig heeft by het uitoe fenen van zyn taak. Ook gaarne itiyn dank aan de enige medewerk ster in ons midden die zorgde voor het schoonhouden van het bureau op een wyze waarover iedereen meer dan tevreden is. Afscheid ne men zo zei Meyer van iets watje lief is, is geen pretje maar het zou een „rouwdienst" zyn geweest als er geen opvolger was en ik ben dan ook reuze bly, dat de dreiging van een opheffing van de groep Holten, tydelyk is weggenomen en dank past aan diegenen die dat wisten te voorkomen. Adjudant Meyer felici teerde tenslotte zyn opvolger Van Heun met zyn benoeming en pro motie en dankte tevens voor de woorden van waardering tot hem gericht en de vele geschenken en •bloemen die werden aangeboden. Kroon op werk De nieuwe groepscommandant Van Heun zei erg blij te zyn met zyn bevordering en benoeming tot commandant van de groep Holten, die hy ziet als de kroon op z'n werk by de rykspolitie. Hy dankte, mede namens zyn vrouw en kinderen, al len die hieraan hebben meege werkt en het hierin in hem gestelde vertrouwen. Tot adjudant Meyer zei Van Heun „as commedant van Keunedarp hej good eh boert. Be dankt voor alles wat u voor de groep Holten hebt gedaan en voor de toekomst het allerbeste. OPHALEN HUISVUIL Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de komende feestdagen het ophalen van het huisvuil als volgt zal worden gewyzigd: In plaats van vrydag 13 april a.s. (Goede Vrydag) op donderdag 12 april a.s. In plaats van Maandag 16 april a.s. (2e Paasdag) op dinsdag 17 april a.s. De containers zullen in plaats van donderdag, 12 april en vrydag 13 april op woensdag 11 april a.s. wor den opgehaald. Op vrydag, 13 april en maandag, 18 april zyn de containers by de Werf Gemeentewerken aan de Waagweg tevens gesloten. Nogmaals wordt er op gewezen, dat het niet is toegestaan om huisYull voor de hekken by de Werf Gemee ntewerken aan de Waagweg te plaatsen, wanneer deze gesloten zyn. Datum: 6 april 1979 De burgemeester, W.H. Enklaar. De secretaris G.J. Langenbarg SPQRTCOMMISSIE De voorzitter van de Sportcommis- sie maakt bekend dat de vergade ring van de Sportcommissie d.d. 9 april 1979 geen doorgang zal vin den. De eerstvolgende vergadering zal thans worden gehouden op maandag 23 april a.s. De voorzitter voornoemd, H. Rustebiel. Aan de ouders Zondag a s 8 april is er in de Her vormde Kerk één kerkdiensten wel om half tien. Verschillende leden van ons zondagsschoolpersoneel willen deze diénst graag meema ken Voor deze ene zondag begint de zondagsschool daarom om 11 uur Wy hopen ook op deze tyd alle kinderen te mogen begroeten. Het zondagsschoolpersoneel Officiële publicatie AFSLUITEN GESKESDIJK Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met werkzaamheden aan de spoorlyn Deventer - Almelo in de nacht van zondag, 8 april op maan dag, 9 april a.s. van des avonds 22.00 uur tot des morgens 06.00 uur, de GESKESDIJK zal zyn afgeslo ten voor alle verkeer. Holten, 4 april 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd. W.H. Enklaar, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris. Officiële publicatie. UIT10TING OBLIGATIELENING. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare ken nis, dat in een op 10 april te 9.00 urn- te houden openbare vergadering' van hun college zullen worden uit geloot 2 obligaties van de per 1 mei 1952 gesloten obligatielening, groot f. 60.000.- Holteri, 4 april 1979. Burgemeester en wethouders van Holten, W.H. Enklaar, burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. AdvtJtentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementei kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1