O.K.I.A." NAAR MEERMANSKAMP Oproep voor alle Holtense wielerenthousiasten EROS-centrum in Holten? Palmpasen optocht Open-denr werk Badminton competitie- nieuws BC „Holten" Voor schaakclub blijft het moeilijk Volksdansweekend 21/22 april te Ond-Leusen Mintonette volleybal Voor het reumafonds Dranken genoeg om dorst te lessen O ware ik eens Trekking verloting Open Bejaardenwerk Gezamenlijke avond vrouwenverenigingen Collecte Nederlandse Hartstichting Holten speelt thuis tegen hekkensluiter BURGERLIJKE STAND Holten 2-K.0.S.C. 2 fff II ff Raadgevingen voor het kind Droogteschade bij bouw zuivermgs installatie HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 MAART 1979 - PAO. 9 Gewaarschuwd door de successen van de Zwollenaren in de tweede helft van de competitie, stond het derde team voor een zware opgave. Hoewel er voor beide partijen, ge zien de competitiestand niet veel meer op het spel stond, legden zij er een eer in om alsnog twee punten aan het behaalde aantal toe te kunnen voegen. Met als vervangster voor de ge- blesserde Ans Jacobs begon Tinie van de Runstraat haar enkelspel, helaas zonder succes. Ook Marjan trof een sterkere oponente, zodat al snel een 0-2 achterstand werd ge realiseerd. Bij de heren enkel spe len ging het iets beter. Gerard Da- mink kwam overtuigend tot winst, maar Harry Dul kon tegen een nieuwe en sterke Zwolse kracht geen positie? resultaat behalen. Marjan en Tinie, nog onvoldoende op elkaar ingespeeld leden ook nu samen een nederlaag. Harry en Ge rard brachten nog even de hoop, op een gelijk spel terug, door in een bekeken partij hun tegenstanders achter zich te laten. Gerard en Mar jan, aantredend tegen de sterkst mogelijke Zwolse combinatie ver loren, en daarmee vervloog het laatste sprankje hoop van de Hol tenaren op een punten verdeling. Door de overwinning in drie games die Harry en Tinie behaalden bleef de nederlaag beperkt tot 3-5. B.C. HOLTEN 2 - DEVENTER 7 Door hetgeen Witte Veder 2 „gele den" gelijke spel hadden de Deven- tenaren hun kans op het kam pioenschap verloren, en was deze wedstrijd niet zo belangrijk meer dan in eerste instantie mocht wor den verwacht. Desondanks waren beide partijen gebrand op de pun ten, en er ontspon zich op verschil lende ogenblikken een spannende strijd Van uit een ogenschijnlijk kansloze positie (0-8) wist Theo Evers in de eerste game terug te komen naar 14 11, maar hij bleek niet in staat de overwinning te behalen, want in de verlenging werd het alsnog 16 -17. Ook Frank Akkerman wist zijn partij niet te winnen. De beide da mes wilden niet bij de heren achter blijven, hoe slecht hun voorbeeld ook was. Deze eensgezindheid be tekende dan ook een 0-4 achters tand bij het ingaan van de dubbels. Frank gesteund door Ria Groene- veld kon niet verhinderen dat de Deventernaren de overwinning de finitief naar zich toetrokken. Theo en Ria Betten gelukte het wel. De dames dubbel van Heike van 't Holt en Ria Groeneveld werd he laas verloren, waarna Frank en Theo het tweede Holtense puntje verzorgden. In de week van 2 tot en met 7 april 1979 zal weer de jaarlijkse collecte ten bate van de Nederlandse Hartstichting worden gehouden. U kunt dan door uw bijdrage aan de collecte de strijd tegen de hart- en vaatziekten steunen. De Nederlandse Hartstichting besteedt de op brengst o.a. voor: Voorlichting, snelle hulpverlening bij hartinfarct, revalidatie van hartpatiënten, activiteiten van kinderhartpatiënten, wetenschappelijk onderzoek. In de bovengenoemde week komt een collectant (e) bij u aan de deur met een collectezakje, waarin u uw bijdrage, contant of met een bank- of girocheque, kunt doen. Bij voorbaat onze welgemeende dank. Stichting „Vrienden van de Hartstichting" afd. Holten. Het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd- en Jonge renwerk in Overijssel en het Chris telijk Jongeren Verbond Overijssel organiseren een Volksdansweek end op 21/22 april. Plaats: centrum „De Bron" in Oudleusen. Dit weekend is bedoeld voor: klu- bleiding, g.J.v.'s en c.J.v. 16 groepen, sozen, kortom voor elke volwasse ne, die graag samen met anderen op deze manier bezig wil zyn. Wij zien het als een ontmoetingsplaats, waar Je samen volksdanst, praat, gezelligheid hebt en waar Je even tueel wat tips van meeneemt om met Je eigen groep aan de gang te gaan. Op het programma staan dansen uit allerlei landen. Het weekend begint zaterdag 21 april om 14.00 uur en eindigt zondag 22 april om 16.00 uur. De kosten be dragen f 20.-. Voor opgave en/of na dere informatie even een telefoon tje naar: Jeugdwerkburo „Olde Vechte", Zeesserweg 11, 7731 BG Ommen, tel. 05291-15 03. In de eerste klasse A is de spanning te snijden. De achtste ronde heeft voor grote verrassingen gezorgd. Zo verloor Drienerlo 2 thuis in Ens chede met 6-4 van ENO 1 uit Nij- verdal. Ook Almelo 3 liet zich thuis door Goor verrassen, 5-5. Het was al bekend dat Holten met 7-3 van Borne 1 won. Dit leidt tot de stand: 1. Borne 1 12 punten 46 bordpun- ten, 2. Almelo 3 10 - 44 1/2, 3. Drie nerlo 2 8 - 40. 4. ENO 1 8 - 37 1/2, 5. Holten 1 7 - 38 1/2, 6. Goor 1 3 - 33 1/2. De zesde plaats degradeert zeker maar de vijfde plaats moet een be slissingswedstrijd spelen tegen het team dat in de andere eerste klasse op de vijfde plaats staat. Holten moet dus zien van de vijfde plaats af te komen. De mogelijkjheden zijn er, want er moeten nog twee ronden gespeeld worden, met als tegen standers Almelo 3 en ENO 1. In de interne kompetitie had de heer Blits een beter overzicht op het spel en won verdiend van Berry Beijer, die in het eindspel nog zwa re, doch nutteloze tegenstand bood. Jan Kromdijk won van J. v. Dalen sr., die met een mat in twee zetten grandioos meewerkte. De uitslagen: Kromdijk - J. v. Dalen sr. 1-0, M. Koelemay - D. Goudsmit 1-0, V»'. v. Oijen - E. Baltes 1-0, B.J.G. Beijer - W.G. Blits 0-1, Wim Riet man - W.K. v. RiJssen 1/2-1/2, B. v. Beek - H. v. Beek 1/2-1/2, D. v. Beek - D.A. v.d. Knaap 0-1. Holten 2 heeft een zwaar bevochten zege behaald (ietwat geflatteerd) tegen de bezoekers uit Ootmar- sum. In de eerste helft waren het de spelers van K.O.S.C. 2 die het spel bepaalden. Met name op het mid denveld werden cnze spelers volle dig overvleugeld. De slechte weer somstandigheden, veel regen en een stevige wind, maakten het spelpeil van slechte kwaliteit. De gasten wisten vrij snel de Holtense verdediging te verschalken en een doelpunt te scoren, waarbij de fout loos keepende Jan Beltman geheel kansloos was. Na de rust en het gebruikelijke „praatje" van trainer Mensink be seften de spelers dat er nog iets te doen viel. Massaal in de aanval, beukend op de verdediging van de bezoekers, een opening proberen te vinden, gingen de Jongens hard aan het werk. Het duurde tot diep in de tweede helft toen Gerrit (Banno) Bannlnk raak knalde. Er was nog energie te over. de tegenstanders aangesla gen en een goede moraal bij de Hol tense jongens. Holten kreeg de fel begeerde 2 punten. Uit een slechte uittrap van de keeper van K O.S.C. 2 wist Klaas Broersma koeltjes af te maken 2-1 tevens eindstand. Door deze overwinning heeft Holten zich in de kop van de ranglijst weten te handhaven, ga zo door Jongens! Zondag zal Holten op Meermans kamp weer eens voor een thuis wedstrijd aantreden en heeft kans om het op bezoek komende TVO twee puntjes af te snoepen. Het wordt echter ook de hoogste tijd dat dit gerealiseerd wordt, gezien de stand op de ranglijst. De Be- ckummers hebben echter de laat ste wedstrijden kleine nederlagen geleden tegen topploegen. zodat het voor Holten zeker geen walk over zal worden. Hopenlijk is Hu- zen weer net zo op schot als in de uitwedstrijd, waar hij destijds vier keer scoorde en Holten met 5-2 ze gevierde. Na wij hebben vernomen zal er vóór en in de pauze van de wedstrijd Holten-TVO een optre den plaatsvinden van de „Holtense Boerendansers", die enige demonstratie-dansen ten beste zul len geven. Bovendien houdt de supportersvereniging weer een prachtige verloting met mooie prijzen, zodat er voor het publiek xeer van alles aanwezig is om deze wedstrijd te gaan bezoeken Supporters van Holten, kom zoveel mogelijk zondag naar Meermans kamp, want de Rood-Zwarten heb ben uw steun beslist nodig. Mis schien gaat er van uw aanwezig heid een stimulerende impuls uit voor de spelers, want er zal heel hard gewerkt moeten worden voor de zo noodzakelijke puntjes. De Touwtrekvereniging „O.K.I.A." is met al haar trainingsmateriaal het afgelopen weekend „verhuisd" naar 't Sportpark „Meermans kamp" waar de sterke mannen op het achterste gedeelte van het voetbaloefenterrein in 't vervolg kunnen trainen, 't Is voor „O.K.I.A." een hele vooruitgang want de mannen kunnen nu na de Nu de lange winter gelukkig achter de rug is, laten de weersomstan digheden het toe de race- of trim- fiets weer voor de dag te halen, om wat kilometers rond te fietsen Het valt niet altijd mee om alleen tegen de harde wind of een steile heuvel op te fietsen. Om dit euvel weg te nemen bestaat er de gele- De mini-meisjes B van Mintonette speelden in Almelo tegen Zwalu wen I en stonden al gauw met 5-0 voor Zwaluwen kwamen bij deze stand sterk terug en via 7-5 werd het 7-7. De eerste set werd met 9-15 door de Almelose mini's gewonnen. In de 2e set werd er ook goed geser veerd door Hermien en Willeke maar toch bleef Zwaluwen steeds 2 puntjes voor op Mintonette. De Holtense „dametjes" werden wat onzeker, tasten mis op de opslag en verloren deze set met 10-15 De derde set was de meest spannende. Mintonette bleef steeds een paar punten voor op Zwaluwen maar in de slotfase werden ze wat nerveus en hiervan profiteerden de „gast- vrouwtjes" en eindigde de set toch nog in 17-15. Zeer Jammer maar de Mintonettes B gingen naar Holten terug zonder een puntje MINTONETTE A-ZWALUWEN B Mintonette moest het in deze weds trijd doen zonder aanvoerster Anja van 't Holt die het als gevolg van gekneusde enkelbanden moest la ten afweten. De eerste set werd vrij gemakkelijk met 15-2 gewonnen maar in de 2e set liep het niet zo best en kwam Mint. A met 5-2 ach ter De achterstand werd echter snel ingelopen en ook deze set werd royaal (15-6) gewonnen. Ook In de derde set waren de gasten niet te gen Mint A opgewassen En zo werd het een vrij makkelijke zege van 3-0. genheid om gezamenlijk elke za terdagmorgen de spieren eens flink aan het werk te zetten Het vertrek zal om stipt half tien (9.30 uur) zijn vanaf Sporthal ,,'t Mossink", we zijn dan om ongeveer twaalf uur weer terug. U hoeft in het geheel niet bang te zijn als beginnend trimmer, dat u alleen zult achter blijven. integendeel, want het motto van de Holtense Wielerclub is nog steeds „Samen uit, Samen thuis". Tot ziens op zaterdagmor gen om half tien bij de Sporthal. O ware ik eens eens spinneke, ik zou een webje weven een webje teer en öjn van rag, in leder draadje zou zjjn een lach, en een traan van het leven! O ware ik eens een vogelijn, ik zou mijn vleugels spreiden 'k zou zweven over heide en ven, het gouden zonlicht raken en weer naar de aarde glijden. O ware ik eens een zeemeermin, ik dook het zilte water in dan zag ik de wereld in een glans van twinkelende golvendans aan god Neptunus van de zee, bracht ik alle aardse zorgen mee en keerde ree. O ware ik eens een droppeldauw, het zou de morgen zijn die ik kussen wou, na een nacht van dromen en waken, de morgen van een nieuwe dag, als een kindekes zonblije zorgloze lach, zou 't mijn leven dan maken. B.C. de H.-B. Geboren: Arno zv K W Jager en A E w Rondhuis: Dieter Hans zv G w Huisken en E J Trekop; Imke dv J Poortman en H Abbenhues (gebo ren te Deventer!. Ondertrouwd: A J Kevelam. oud 24 jaar, Holten en G J Dangremond, oud 20Jaar, Holten; G Verveda, oud 21 jaar. Holten en IW E Grootewal, oud 20 jaar, Holten. Overleden J Ulfman, oud 61 jaar, Holten (overleden te Deventer) Maandagmiddag 26 maart vond in „De Schakel" de trekking plaats van de verloting ten bate van het Open Bejaardenwerk. training onder de douche en daarna nog een „drankje" nemen in de kantine van de Z.V.V. „Blauw Wit" die op de trainingsavonden wat langer open blijft. Mannen oi jongens die lid willen worden van „O K I.A zijn hartelijk welkom. Eerst es willen bekijken die trouw- treksport? Kom dan donderdag avond om 8.00 uur op „Meermans kamp" of bel secretaris Allard Wansink. tel. 19 22. De in Holten ten bate van het Na tionaal Reumafonds gehouden huis aan huis-collecte heeft f3698.99 opgebracht. Het plaatr selijk comité dankt heel hartelijk allen die gaven en de collectanten. In het orgaan van het voorlich tingsbureau voor de voeding vraagt een lezer wat men een kind kan geven als het dorst heeft. Het antwoord komt voor in de rubriek „Vragen en antwoorden" Het luidt als volgt: Behalve water zijn er di verse andere mogelijkheden Er zijn in de eerste plaats allerlei soorten thee, waaronder kruidenthee. Voorts kan men geven halfvolle melk, karnemelk, eventueel met vruchtensap, magere chocolade melk, yoghurt, eventueel met vruchtensap of vers fruit, milksha ke. anijsmelk, tomatensap, groen tesappen, mineraalwater, limona de. Maar limonade bevat veel sui ker en vrijwel geen andere voe dingsstoffen. Veel limonade ls na delig voor het gebit. Goed voor de dorst zijn komkommer, tomaat, appel en sinaasappel. Het ls beter om vers fruit te geven dan vruch tensap. omdat dit fruit een belang rijke bron van vitamine C is. Als een kind geen groente wil eten, dan be ginne men met kleine beetjes om het aan de smaak te laten wennen Afwisselingen brengen in de soort Inzake de droogteschade door bronneringswerken, tijdens de bouw van de zuiveringsinstallatie Holten/Markelo, is ook na een des kundig onderzoek niet geheel vast komen te staan of de schade is te wijten aan de onderhavige bronne ring. Desniettemin is besloten een tegemoetkoming toe te kennen van f 500.- per hectare, waarvan de ver zekeringsmaatschappij de helft zal vergoeden. Dit meldt het Zuiveringschap West Overijssel in het maandbericht over de maand februari. Het zuiver ingschap heeft voorts besloten om zeventien aanslagen te handhaven: voor deze 17 was gevraagd om vrijs telling van betaling Tien aanslagen worden herzien en vijf ingetrokken. Op pl.m. 180 aan vragen om vrijstelling moest afwij zend worden beschikt. Besloten ls tot vaststelling van aangifteformu lieren voor de definitieve aanslag 1978 en de voorlopige aanslag 1979. De volgende prijzen werden uitge loot: 1. O AD - reis lot. nr 2387 Th. Kres, Kenemanstraat 41 2. V.V.V. - bon. lot. nr. 1262 A. ter Harmsel, Boschkampsstraat 20 3. Bloemenbon lot nr. 1634 Gjalte- ma, Larenseweg 77. 4 t/m 13 V.V.V.-bonnen. 419 A. Sprokkereef, Koudekerk a.d. Rijn; 399 mevr. Boeve, P.C. Stamstr. 102 Nijverdal; 1740 W. Lubberdink, Bessinkpasstr. 7; 1604 W. ten Berge, Enkweg 1; 738 Ad- dink, Raalterweg 12; 2224 Mark- voort, Churchillstr. 76; 535 H. Lo- deweges, Borkeldsweg 16; 440 H. Schmets, Churchillstr. 56; 2284 Nijenhuis, Reebokkenweg; 1155 J. Stukker, Dijkerhoekseweg 28. Ongetwijfeld zullen velen onder u zich nog de kleurige palmpasenop tochten van de afgelopen jaren kunnen herinneren: kinderen met een mooi opgesierde palmpaas, de vrolijke muziek van de H M.V. ende afgelopen twee jaar de spannende eierendans aan het einde. Wij zen van mening dat deze oude folklore voor Holten niet verloren mag gaan en daarom zal er ook dit jaar weer een palmpasenóptocht worden ge houden Zaterdag 7 april vertrekt de stoet om half drie vanaf hotel Vosman aan de Oranjestraat. Van daaruit zal de volgende route wor den gevolgd: Noordenbergstraat, Kolweg, Oranjestraat oversteken. Kerkstraat, Haarstraat. Gaardens- traat, Larenseweg, Oranjestraat oversteken, Stationsstraat, Kalf- stermansweide. Daar zal dan met de kinderen weer een leuk spel worden gespeeld, dit jaar in de vorm van een hindernisbaan waar natuurlijk eieren bij te pas komen. In verband met dit spel verzoeken wij de ouders de naam van het kind op de palmpaas te zetten. Bij slecht weer zal de route enigszins gewij zigd worden, dit delen wij u dan bij het startpunt mede. wy hopen dat er dit jaar weer erg veel kinderen aan de optocht zullen deelnemen en we wensen u en uw kinderen erg veel plezier. Werkgroep Palmpasen optocht. Uit welingelichte kringen hebben wij vernomen dat de exploitatie maatschappij Dura binnenkort begint met haar werkzaamheden in het centrum van Holten. Over de bestemming van het complex heeft altijd nogal veel onduide lijkheid bestaan. Nu blijkt dat er een pand aan de oostzijde reeds verhuurd zal gaan worden aan een exploitant van nachtclubs in Rot terdam de heer J. Zadelhoff. De plannen en het contract zijn al bij de Holtense raad in behandeling. Als dit zo zijn doorgang gaat vin den zijn de gevolgen niet te over zien. Want wat dienen wij met zo'n rustverstoorder in het centrum van ons dorp? Naar aanleiding van deze ontwik kelingen in Holten hebben de vrij willigers van Jeugdsocièteit De Schure het initiatief genomen om zich tegen te verzetten. Om het ge heel gefundeerd naar voren te doen laten komen, hebben zij besloten een forum-discussie a.s. zondag avond te moeten organiseren. Welke voorafgegaan zal worden door een lezing van de heer K. Berghuis, socioloog en medewer ker aan de universiteit van Nijme gen, over de eros-Centra in Neder land, een onderwerp waar hij op af gestudeerd is. Hij zal ingaan op de huidige problematiek van dit hete hangijzer, en daarbij ter illustratie een dia-klankbeeld vertonen Het forum zal bestaan uit de heer H. Kampveld, van de Stichting So ciaal Cultureel Werk Holten, ge meenteraadslid de heer J. War- mink, mej. G.J. Holvoort van de werkgroep Blijf van m'n lijf, en een Schure bezoeker die op de avond zelf uitgenodigd zal worden. Deze vier leden van het forum krii gen eik 1 minuut de gelegenheid hun stel ling aan het publiek kenbaar te maken. Daarna kan het publiek zijn of haar oordeel over deze pro blematiek geven via de microfoons die in de zaal staan opgesteld. Om het geheel goed te doen verlopen zal de discussie onder voorzitters chap van de heer Berghuis staan Wy hopen dat deze zondagavond mee zal helpen aan het bestrijden van de plannen die er in ons dorp op handen zyn. Tot ziens op zondag avond., aanvang 8 uur. groente. Zy is een belangrijk voe dingsmiddel. dat niet door andere voedingsmiddelen Is te vervangen. Eventueel vermenge men de groente met een beetje appelmoes of met Iets wat het kind lekker vindt De vraag was gesteld of ap pelstroop een gezond broodbeleg is Geen enkel produkt alleen is ge zond of ongezond, aldus luidt het antwoord Appelstroop levert yzer, doch voor de yzerleverantie heb ben we appelstroop niet nodig. Ook andere voedingsmiddelen bevat ten yzer, zoals byv. vlees(waren), donkere broodsoorten Omdat ap pelstroop veel suiker bevat geldt net zoals voor andere soorten zoet broodbeleg: geef het niet te vaak. In verband met het verminderen van het risico op hart- en vaatziek ten wordt aanbevolen de hoeveel heid vet en vooral de hoeveelheid verzadigd vet in de voeding te verminderen. Melkvet is verza digd vet. Daarom is het beter om niet uitsluitend volle melk te ge bruiken. Kies daarom de minder vette melkprodukten: halfvolle melk, karnemelk, magere yoghurt. Donderdag 22 maart was de grote zaal van „Rehoboth" geheel gevuld met leden van de C.P.B. afd. Hol ten De Hervormde vrouwenver-"' enlgingen uit Dijkerhoek en Holten en de plaatselijke gereformeerde vrouwenvereniging. Het onder werp van deze avond was: Groente en fluit, wat doen we er mee?, ver zorgd door het Produktschap van groente en fruit uit Den Haag De presidente mevrouw van Iperen liet bij de aanvang zingen en ging hierna voor in gebed waarna zij een korte inleiding hield over Phil. 2 vers 2. met als thema Maak mijn blijdschap volkomen Daarna gaf zij het woord aan de dames Tromp en Engelman die aan de hand van dia's en films, meegebrachte verse vruchten en groenten allerlei mo gelijkheden lieten zien en proeven wat er met deze belangrijke voe dingsmiddelen kan worden ge daan In de pauze was er gelegen heid om wat recepten en boekjes aan te schaffen, waarvan door veel dames gebruik werd gemaakt. De presidente bedankte de beide da mes hartelijk en liet haar dank ver gezeld gaan van een mooie plant voor beiden De avond werd beslo ten met het zingen van lied 488 vers 1 en dankgebed waarna de presi dente de dames allen wel thuis wenste. Het Nederlands Bybelgenootr schap bestaat dit Jaar 165 Jaar, en organiseert in verband met dit Jubileum een landelijke le- denwerfaktie. De gezamenlijke kerken van Holten doen graag aan deze aktle mee, temeer daar er In Holten maar een paar hon derd leden van het N.B.G. wo nen. Gezien het grote belang van het werk van het N.B.G. verdient dit genootschap, dat voor een enorme vraag naar naar bybels staat, veel meer le den. Daarom gaan leden van de Open Deurgroep in de aktie- week van 2 t/m 6 april op pad om nieuwe leden te werven voor het N B.G,, dat zoveel kansen heeft op het ogenblik, die niet door gebrek aan geld, onbenut mo gen biy ven. wy hopen dan ook, dat u met de leden van de Open Deurgroep wilt meewerken om deze aktie volledig te doen sla gen. Open-Deurgroep Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9