Jaarvergadering „School met de Bijbel Modeshows in Trefpunt en „Diessenplas" Waarde openbaar vergaderen vervaagt bij toezending notulen Weekenddienst outot® AGENDA >5 KERKDIENSTEN S. BAKKER Wethouder War rink tijdens jaarlijkse vergadering sportcommissie-sportverenigingen: Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 MAART 1979 - PAG. 3 In de hal van „De Schakel" werd donderdagavond de Jaarvergadering gehouden van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van „Een school met de Bijbel" te Holten. De voorzitter, de heer A. J. Nijkamp, las na het gezamenlijk zingen van Psalm 25 vers 2 en 71 n gebed, een gedeelte uit Timotheüs 2 en sprak naar aanleiding hiervan een openingswoord. Paulus schrijft in dit hoofdstuk aan zijn dierbare vriend Timotheüs: „Dat gij van kindsbeen af de Heilige Schriften kent, die U wijs kunnen maken tot zaligheid, opdat de mens volkomen zij tot alle goed werk volkomen toegerust én de waarschu wing: „Want er komt een tijd dat de mensen de gezonde leer niet meer zullen verdragen". Het typeert precies waarmee we vandaag te maken hebben in ons christelijk onderwijs, n.l. te behouden dat onze school naast de ouders - het instrumentarium is - om zoveel als binnen ons vermogen ligt, onze kinderen een .houvast mee te geven, waarmee zo het leven in kunnen. Daarom is het bijbelonderwijs op onze scholen zo uitermate belang rijk en luistert het zo bijzonder nauw hoe wij met de bijbel omgaan, want alleen daarin vinden wij de enige weg der zaligheid voor ons en onze kinderen, in het verlossende werk van onze Heere Jezus Chris tus, de eniggeboren zoon van God onze Schepper. Daarom doe ik ook een dringend appèl op u ouders/le den van onze schoolvereniging, met name onze leerkrachten te dragen in uw gebed. Zij hebben het nodig, zij staan vooraan, zij hebben een moeilijke en verantwoordelijke taak Sta hen zo nodig terzijde. Geve God hun wijsheid en ge trouwheid in deze tijd, waarvan ik meen, dat satan zijn aanval is be gonnen in die zin, waarvan Paulus waarschuwt aan zijn vriend Ti motheüs, n.l. dat de mensen „de ge zonde leer niet meer zullen verdra gen". Tegen die ontwikkeling zul len wij stelling moeten nemen, vandaag en morgen en in de toe komst. Het bestuur is zich ervan bewust dat de school niet alleen christelijk is omdat er uit de bijbel wordt verteld maar vindt dit wel uitermate belangrijk en heeft zich hiermee in het afgelopen Jaar in het bijzonder het bijbelonderwijs bezig gehouden, met name de wijze waarop het wordt gegeven. Zeer binnenkort zal de commissie rapport uitbrengen over haar be vindingen en zullen wij ons op deze materie nog eens diepgaand bezin nen zo besloot voorzitter Nijkamp, die in zijn openingswoord uitvoerig aandacht schonk aan het honder djarig bestaan van de „Unie een School met de Bijbel" en de school strijd van toen die wezenlijk anno 1979 nog precies dezelfde is. Bij een terugblik over het afgelo pen Jaar herinnerde Nijkamp aan het overlijden van mej H L. Maat, die een lange reeks van jaren het christelijk onderwijs in Holten met grote liefde en toewijding heeft ge diend. Velen die hier vanavond als ouders aanwezig zijn hebben als leerlingen bij haar in de klas geze ten. Juffrouw Maat nam bij ons al len een grote plaats in Ook gaan onze gedachten zo zei voorzitter Nijkamp, vanavond uit naar Ineke v.d VoetrKamphuis en Chantal in Uithoorn, (onderwijze res aan de school in de Hoffesstraat NED. HERV. KERK 8.30 uur en 10 15 uur ds. A W Berhof. Uitgangscollecte plaats selijk Jeugd- en Toerustings- werk. Oppasdienst: mevr. Ad miraal en Ariet Groen. 10.00 uur Jongerendienst in „Irene". GEREF. KERK 9.30 uur en 15 00 uur ds. G. W. H Peddemors. In beide diensten is de eerste collecte voor Eigen Jeugdwerk en de tweede voor rente en aflossing Oppasdienst: Willy Brinks en Johanna Faber. Tjitske Span, Marianne Harting en Janny Kruithof Ktndemevendiensttklas 1 en 2), mevr J. Stam-Slotboom. R.K. KERK Zaterdag: 17.00 uur. zondag 9.30 DIJKERH0EK 10.00 uur ds. C C. Addink. Uit gangscollecte zie Herv. Kerk. 0KKENBR0IK 10 00 uur ds M de Heer. Uit gangscollecte dlakonie. NIEUW HUTTEN Zaterdag: 19 00 uur. Zondag 8.00 uur en 11 00 uur van mei 1974-sept. 1977), die naar onze begrippen te vroeg hun man en vader moesten missen. Helaas moest mevr. v.d. Mespel om gezondheidsredenen haar werk als onderwijzeres aan de Schakel beëindigen en zal meester Berends binnenkort wegens benoeming el ders vertrekken. Van beiden zal de volgende maand in kleinere kring nog officieel af scheid worden genomen. In de va cature Berends (school Hoffess traat) heeft het bestuur inmiddels voorzien door benoeming van de heer Offringa, thans onderwijzei aan „De Schakel". JAARVERSLAG De secretaris de heer Js. Sehuppert bracht hierna het jaarverslag uit waaruit bleek een lichte daling van het aantal leerlingen op beide scho len. Op „Het Kompas" (Hoffess traat) een daling van 180 tot 176 en op „De Schakel" (Boschkamps- straat) een daling van 154 naar 145. Van de 48 leerlingen die de school verlieten gingen er 6 naar de Chr Huishoudschool in Rijssen, 6 naai de LTS in Rijssen, 9 naar de Chr Mavo in Rijssen, 17 naar de Scho lengemeenschap Holten, 5 naar de Huishoudschool „De Noorder- barg", 5 naar het Noetsele-college in NiJverdal In verband met het beëindigen van het part-time werk van mevr. Van Zeijts werd met ingang van 1 au gustus aan „Het Kompas" als part-time kracht benoemd, mevr. Huiting-Jaspers Fayer te Holten. De sportdag die in mei werd ge houden, bracht voor de leerlingen van klas 4, 5 en 6 weer volop span ning en inspanning Het handbal team werd 3e en het voetbalteam won de vierde prijs. Op de derde dinsdag in september brachten traditiegetrouw de zesde ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31. Goor Tel 05470-41 13 klassers van beide scholen een be zoek aan Den Haag om van heel dichtbij koningin Juliana te zien in de prachtige gouden koets. Alle 58 leerlingen (32 van „Het Kompas" en 26 van „De Schakel") slaagden voor het „Verkeersdi- ploma". Dierendag was evenals voorgaande jaren voor de kinderen weer een feestdag. Er werden weer een groot aantal dieren aangevoerd op het plein „Het Kompas" en in de recra-ruimte. Schoolkampioen werd Hetty Beldman met haar mooie paard. „Het Kompas" was weer thema-school van de Onder wijs Begeleidings Dienst (O.B.D.) en men is in 1978 wat intensiever bezig geweest met allerlei werken in groepen. Alle kinderen, zowel van de basis- als de kleuterscholen, maakten een schoolreisje en be leefden hieraan weer veel plezier Het inzamelen van oud papier had bijna elke maand plaats en van de opbrengst konden ondanks de lage kiloprijs toch nog verschillende nuttige spullen worden aange schaft. Secretaris Sehuppert bracht in zijn verslag dank aan de school- schoonmaaksters, de Oudercom missies en in het bijzonder aan de heer Jan Veldhuis (Raalterweg) die met onverdroten ijver zowel in technisch als praktisch opzicht blijk gaf van zijn veelzijdig talent bij het aanbrengen van speeltoe stellen bij „De Schakel". Bij de gehouden bestuursverkie zing werden inplaats van mevr. J. Müller-Nijen Twilhaar en de heer A J. Nijkamp, die niet herkiesbaar waren, gekozen mevr. A de Blaauw-v.d. Brink en de heer Joh Bosschers. Van de scheidende be stuursleden zal t.z.t. in kleinere kring afscheid worden genomen. Een voorstel van het bestuur om de contributie van f2.50 te verhogenj tot f 5 - per jaar werd z.h.st. aange nomen. Op een in april te houden ledenver gadering zal het financieel verslag over 1978 van het V.C.O te Zwolle worden behandeld. Als lid van ka scontrolecommissie werd inplaats van de heer H J. Dul benoemd de heer J. Bolink Joh.zn. Na de pauze werd de ter gelegen heid van het eeuwfeest van de „Unie School en Evangelie" ge maakte film „Mensenkinderen" vertoond Een aangrijpende docu mentaire over een drietal projekten in Latijns-Amerika (Peru (onder wijs in krottenwijken», Brazilië, (tehuizen „Leger des Heils" met be roepsonderwijs) en Argentinië (onderwijs aan gehandicapten) Het interessante commentaar bij de film wordt gesproken door Sipke van der Land en Rieke van Epen De druk bezochte bijeenkomst werd door ds G. W H Peddemors met een kort slotwoord en dankge bed beëindigd Bejaard maar niet te oud om te genieten van mooie kleuren. Maandagavond organiseerde de afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in het gezel lig ingerichte gebouw „Trefpunt" een modeshow in samenwerking met Wonnink's Modecentrum, schoenhandel Steunenberg, kap salon „Elegant" (Stegeman) en Electro Techn. Bureau van Brug gen. Nadat de presidente van de afd. Mevr. Tuitert-Bronsvoort met een welkomstwoord had geopend en enkele agendapunten vlot waren afgehandeld werd het woord gege ven aan lady-speaker mevr. Soep nel, die met een leuk en deskundig verslag de show begeleidde. Als mannequins „fungeerden" enige dames uit eigen kring, die vlot en gracieus de uitgebreide collectie kleding van Modecentrum Won- nink toonden waarbij de schoenen en tassen van Schoenhandel Steu nenberg een goed geheel vormden. Ook de zeer verzorgde kapsels van kapsalon „Elegant" vormden een belangrijk onderdeel van deze show Tot besluit van de zeer druk be zochte avond dankte Joop Wissink alle medewerksters en bood de pre sidente na een dankwoord de fir ma's bloemen aan. Dinsdagavond"verzorgden de Es- pelose dames met medewerking van de reeds eerder genoemde fir ma^ een show voor de bewoners van het Bejaardencentrum „Diess- enplis". De mannequins toonden evenals maandagavond in het „Trefpunt" het allernieuwste op het gebied van dameskleding, schoenen en tassen en de kapsels van „Elegant". Electro van Brug gen gaf met moderne verlichting en lichteffecten een extra gezellige sfeer aan beide show's. Ook in „Diessenplas" gaf mevr. Soepnel een deskundige en zeer gewaar deerde explicatie. Namens de fir ma's sprak Joop Wissink een woord van dank tot de directeur van „Diessenplas" de heer Postma en alle medewerkers die waardebon nen en bloemen werden aangebo den. De leden van de vereniging die showden waren de dames J. Rei- link, B. Krieger, G. ten Dam, T. Prins en M. Nijland terwijl de kin derkleding werd geshowd door Marti Barvelink en Joke Ulfman. De dames en de Jongelui deden het voortreffelijk en kregen vele malen een welverdiend applaus. Zaterdag 31 maart 10.00 uur Aanvang onderlinge wedstrijden L.R. Bergruiters en ponyclub Bergruiters op het nieuwe terrein aan de Postweg (Borkeldi. 13.00 uur Aanvang springen. Klasse B. L en MZ. Toegang gratis. 20.00-22.00 uur Afscheid van Corry. Barry en Marry in café-restaurant „Löhr" Zondag 1 april 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) - 19 30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 2 t.e.m. zaterdag 7 april: Collecte t.b.v. Ned. Hartstichting (zie ber.) Maandag 2 april 20.00 uur „Liberaal-café" in café „De Biester" (zie bericht 20.00 uur Jaarvergadering/Ouder avond Chr. Kleuterschool Holten in „De Schakel" Boschkamps- straat. Dinsdag 3 april 20.00 uur Vergadering deelnemers Middenstandsbeurs 1979 in café „Kalfsterman" Woensdag 4 april 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in hotel „Vosman". Tentoon stelling en show van werkstukken van eigen leden. Donderdag 5 april 19.00 uur Jaarvergadering afd. Hol ten Ned. Rode Kruis in hotel „Vosman" Vrijdag 6 april r Vier 1 seiz Het is ons een eer u te mogen mededelen dat wij onze Spar Super aan de Dorpsstraat 24a met ingang van 2 april 1979 hebben overgedragen aan de familie D. de Velde Harsenhorst. Al onze cliënten danken wij voor het prettig zaken doen Wij hopen dan ook. dat u het in ons gestelde vertrouwen wilt voortzetten in onze vakkundige opvolging. Fam J G.J. v.d Steeg Het is ons een groot genoegen u te kunnen mededelen dat wij de Spar Super van de familie J.G.J v.d. Steegaan de Dorpsstraat 24a hebben overgenomen Gezien onze jarenlange ervaring in de levensmiddelenbranche en de deskundigheid van onze medewerkers zijn wij in staat u vlot en vak kundig van dienst te zijn Alle vaste klanten en natuurlijk vele nieuwe gezichten zijn van harte welkom Fam D. de Velde Harsenhorst en medewerkers TJJdens de j 1 maandagavofifl 'TH- hotel Vosman gehouden jaarlijkse vergadering van de sportcommis- sie met vertegenwoordigers van de plaatselijke sportverenigingen in Holten werd de vraag interessant: Wat nog de waarde is van het open bare karakter van de vergaderin gen van de sportcommlssie. Belangstelling matig Hoewel na opening van deze jaar lijkse vergadering van de sport- commissie, die wordt belegd met het oogmerk eens per jaar over en weer wensen en klachten met de plaatselijke sportverenigingen uit te wisselen, nog wel enige belang stellenden de vergaderzaal betra den bleek de belangstelling van de plaatselijke sportverenigingen toch ver beneden de maat Slechts de helft van de in totaal 20 sport verenigingen bleek aan de uitnodi ging voor deze vergadering gehoor te hebben gegeven Daarnaast vierden de openbare werkvergade ringen van de sportcommlssie doorgaans ook plaats met een vrij wel lege publieke tribune Een ge geven dat voorzitter H Rustebiel tijdens zijn openingstoespraak kenmerkte als „Betreurenswaar dig" Besluitenlijst Tijdens behandeling van de notu len vroeg de afgevaardigde van de tennisclub, de heer C v Geel, naar de mogelijkheid van toezending aan alle sportverenigingen van de notulen van alle werkvergaderin gen van de sportcommlssie. De heer Van Geel motiveerde zijn ver zoek met de mededeling dat het voor de tennisclub niet altijd moge lijk is een afgevaardigde te vinden voor het bijwonen van genoemde vergaderingen. Bovendien zag hij in toezending van de notulen een betere garantie dat de besproken agendapunten ook op de juiste wilze bij de verenigingen overko men In hun reaktie op de gestelde vraag vroegen zowel voorzitter H Ruste- biel als wethouder J Warrtnk zich af wat nog de waarde is van het openbaar karakter van de werk vergaderingen van de sportcom mlssie. wanneer alle sportvereni gingen de notulen krijgen toege zonden. Bovendien vonden zij het kostenaspect een bezwaar dat hierbij mede moet worden gewo gen Namens de zv „Blauw Wit '66" sloot de heer C Beukenkamp zich geheel bij deze bezwaren aan. Wet houder J Warrink voegde hier nog aan toe „De vergaderingen van de sportcommlssie zijn openbaar en dus ook de notulen Wat let de ver enigingen om van de notulen ken nis te komen nemen op het gemee ntehuis?" Doch gedurende de dis cussie kreeg ook de heer Van Geel steun voor zijn verzoek van een aantal sportverenigingen zodat bij de stemming hierover werd beslo ten tot toezending van de notulen Voorzitter Rustebiel vond echter wel dat de verenigingen de kosten daarvan voor hun rekening beho ren te nemen Wensen Aan wensen werden verder naar voren gebracht verbetering van de warmwatervoorziening in de kleedkamers van het sportvelden complex „Meermanskamp", als mede verbetering van de zand- springbak voor de atletieksport al daar, het overnemen van het on derhoud van het terrein van ijsclub „De Noordpool'-' en het aanbrengen van verbeteringen van de hockey velden. Namens de sportcommlssie zegde voorzitter Rustebiel toe daaraan de nodige aandacht te zul len besteden. Kadervorming Na de pauze hield de heer Heiting uit Koogezand, adviseur van het Landelijk Overlegorgaan Sport- technisch Kader, een inleidingover het ontstaan en functioneren van stichtingen voor sporttech rvisch kader Rij-impressie Toyota Tercel Verzekeren van historische automobielen Aktueel auto allerlei Nieuwe Opel motor Onderweg Alia Romeo 6-cilinder Vormgeving 1 Auto boekwerken Chrysler Sunbeam Lotus onder voorbehoud' jasavond èeizoen 1978/1979 ZW „Blauw Wit" in clubhuis „Meer manskamp" Tevens trekking ver loting (zie bericht) Zaterdag 7 april 14.30 uur Palmpasenoptocht vanaf hotel „Vosman" (Oranjestraat (zie ber) Zaterdag 7 april Wedstrijden kring 4 Land. Rijver- enigingen op nieuwe terrein aan -e Postweg (Borkeld) Zondag 8 april 14.00 uur Start Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij club huis „De Biester". Verloren Bruine damestas met o.a. rijbewijs, witte jongens-tennisbroek, zilveren halsketting met rond plaatje „Jan", geel/groene portemonnaie met plm. 100.-, oranje kunststof gedeelte van een kinderzitje, zwarte paraplu, opvouwbaar, rij bewijs en kentekenbewijs, reserve-wiel van Simca 1100. bruine heren-portemonnaie met plm. 110— Gevonden: 3 sleutels, beige knipportemonna- ie, doublé dameshorloge, brom- fietsverzekeringsplaatje, zonne bril. herdershond, zwarte porte monnaie. ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 1870. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedgevallen bel len: 05483-1870. WIJKVERPLEGING Zr, R Kleverkamp. Ravens- weerdweg 4, Gorssel, tel. 05759- 3152, b.g.g. 05700-22700. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van verpleegar- tikelen van 13.30-14.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat. ZIEKENVERVOER/ AMBULANCE Zaterdag: Garage Müller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. Zondag J Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. Garage Müller, tel. 1745 ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein Sporthal 't Mossink, Keizersweg van 9.00-11.00 uur. ZUIGELINGEN/ CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. TANDARTS E, A Witkop. Pelmolenweg 4, Rijssen, tel. 05480-2260. Spreekuur spoedgevallen: 5 00-5.30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G J Kraaij. tel 2299 DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 1515. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.m. vrijd. 8.30-9.30 uur. MAATSCHAPPELIJK WERK St. voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstraat 16, teL 2784. Spreekuur: ma. tm. vrijd. 8 30-9.30 uur. Tijdens de week ends zijn Maatsch. werk en Ge- zinsverz. bereikbaar onder nr. 05486-16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 1 april C Dijkstra, Schoutenstraat 35, tel. 1833. Maandag 2 t.e.m. zondag 8 april: H. J Moleman, Kozak- kenstraat. tel. 1974. Aangifte van gestorven dieren op zater dag van 9 00-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 31 maart-vrijdag 6 april: ELEKTRA: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, tel. 1369. GAS: W. C. v.d. Weerthof, Voor- sboersstraat 2, tel. 1793. POUTIf Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. Na 6.00 uur 's avonds bellen 05200- 71234. BRANDWEER Telefoon. 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3