GOEDE RELATIE MET HOLTENS BURGERIJ BON Nieuwe groeps comman dant Gouden echtpaar in „Diessenptas >1 PASEN op z'n Paasbest Lijdensmeditaties in de „Stille week" HOLTENS NIEUWSBLAD Afscheid burgemeester Afscheid groepscommandant Meijer Gemeente Holten Geen spreekuur Gemeente Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Van 9—13 april in Ned. Herv. Kerk HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 30 maart 197! 31e jaargang - no. 13 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red.medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-269» Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f21.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Nu adjudant H. Meijer de groepscommandant van het korps Rijkspolitie te Holten, vandaag afscheid heeft genomen van de actieve dienst, die hij op zo'n eervolle wijze heeft kunnen afsluiten, zal hij terugzien op een afwisselende carriere. Een carrière die hij heeft kunnen afsluiten als adjudant-korpschef, hoofd van een korps dat van prima kwaliteit is, zoals hij zelf zegt van zijn manschappen. Zijn wens om de organieke sterkte van de groep op dertien man te brengen, de sterkte die vereist is, kon helaas niet in vervulling gaan, omdat ook de Rijkspolitie nog altijd met een tekort zit. Maar onder de tien man ter plaatse heerst een uitste kende sfeer. De landbouwerszoon uit Zuidwol- de, die op tien maart zestig jaar is geworden, had wel graag willen studeren, maar in de crisisjaren was daar geen gelegenheid voor. Hij hielp mee in het bedrjjf. Een kentering kwam in 1939, toen hij in militaire dienst moest en al spoedig ingedeeld werd by het anti pant- sergeschut De jonge Meyer was geen man om stil te zitten. Hy ver wierf zyn diploma algemene ont wikkeling, dat men zou kunnen vergelyken met de huidige drieja rige u.l.o.-opleiding en maakte als dienstplichtig militair by Ypen- burg en Ryswyk de tragische ver geefse stryd van het Nederlandse leger mee. Hy voelde niets voor krijgsgevangenschap, dook onder in het Westland en meldde zich op 7 juni 1940 by de Koninkiyke Mare chaussee te Almelo, waar men een man, die met paarden kon omgaan, best kon gebruiken. Zijn werk by de ruiterpatrouille heeft kort ge duurd, omdat hij in 1941 kon wor den ingedeeld by de verkeersbri- gade, een nieuwe loot aan de stam van de Rykspolitie. Als man die het rybewys bezat was men tevreden met zo'n aanwinst! In het verzet Adjudant Meyer is geen man die zichzelf op een voetstuk plaatst, maar er mag wel eens even in het licht worden gesteld dat hy in het verzet heeft gedaan wat hy meende te moeten doen als goed Nederlan der. En daarvan hebben onderdui kers gelukkig geprofiteerd Die verkeersbrigade van de mare chaussee, het predicaat „Konin kiyke" was weggevaagd door de bezetters, was uiteindelijk een on derdeel waar het tenminste in ver band met allerlei moeilijkheden nog buiten schot kon blyven", al dus de scheidende adjudant. De verkeersbrigade heeft hy gediend tot ze in 1969 werd opgeheven en de diensten werden gecentraliseerd in Zwolle, waar nu het centraal bu reau van district Zwolle der Ryks politie is gevestigd. Tot en met 1969 bleef hy in Almelo, dat hy wegens particuliere omstandigheden lie ver niet wilde verlaten Hy kreeg onderdak by een keuzegroep. Met andere woorden: hy kon kiezen uit diverse groepen Rykspolitie en nam Borne. „Ik heb er veel ge leerd", vertelt de sympathieke be scheiden commandant. „Je kwam by de landdienst terecht, die de ba sis is van de Rykspolitie". Na een jaar dienst in Borne, waar genoeg werk was, stapte hij over naar Holten (1970) waaar hij op perwachtmeester werd boven de sterkte van het korps. Bij de ver keersbrigade bleek de overheid De gaande en komende man. Zit tend adjudant Meyer, staande op-, per van Heun. zijn werk te hebben gewaardeerd, want de heer Meijer had inmiddels promotie gemaakt tot plaatsver vangend groepscommandant en werd in dezelfde rang in Holten gestationeerd: een korps dat negen jaar geleden 8 a 9 man groot was. U ontvangt een fraaie als u een Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad voor het opgeven van een nieuwe abonnee. In/enden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Adres Woonplaats: l Hij/rij betaalt het abonnementsgeld per half 1 jaar/per jaar J goede bevolking Vraagt men de neer Meyer naar zyn oordeel over de gemeente Holten in haar totaliteit, dan is hij bly alleen maar een positief antwoord te kun nen geven. „Jehebthier een rustige gezagsgetrouwe bevolking waar de politie een uitstekende relatie mee heeft. Er is een prettige samenwer king tussen gemeente en politie en het publiek heeft gelukkig begrip voor wat wy doen en moeten doen". „De uitbreiding van Holten heeft wel meegebracht dat je meer ge confronteerd werd met sociaal werk Een grote gemeente hebben we niet, en eigenlijk zyn we ook zo'n beetje wijkagent". Blij is de scheidende commandant met het feit, dat de politiemensen van Holten sinds 1974 in een nieuw bureau zitten, waarin ruimte is, hetgeen het functioneren van het politie-apparaat uiteraard ten goede komt. Het oude politiebu reau op de hoek wlarenseweg met d^ afgekeurde cellen was alleen maar een handicap voor het goed vervullen van de taak. Grote zaken De rust, die er heerst in het moder ne, fraai gelegen centrum van Hol tens politiekorps, is ogenschijn lijk. „Er is werk genoeg", zegt de heer Meijer nuchter. En als we hem vragen of er wel eens specta culaire zaken zijn geweest in zijn groep weet hij er enige uit zijn mouw te schudden, die een lande lijke bekendheid kregen, maar waarvan het begin van de ontkno ping in Holten lag. Dat kon dankzij het feit, dat het moderne bureau onderdak kon bieden aan ervaren rechercheurs uit diverse plaatsen, die in Holten, de grote zaken gingen naspeuren. Om te beginnen hebben recher chemensen een reeks koperdiefs tallen ten nadele van de gemeente opgelost. Een ander, team wist de draad te pakken te krygen van de vervalsing van duizend gulden briefjes, waarbij een moeder met kind uit Hoogeveen werd gepakt. Daar waren de geraffineerde Jon gens. die bankrekeningen openden bij enkele banken en om het kortte vertellen de zaak zo op poten had den gezet, dat een zomerhuisje als „bank" fungeerde. Ze hebben dui zenden guldens weten te pakken te krijgen, waarmee vals geld is ge drukt. De diefstal in Holten o m. van een kleuren t.v. had een sterk sneeuwbaleffect, want toen de zaak aan het rollen kwam werden door de recherche 156 zaken opgelost. Een overval op het OAD- restaurant leidde tot de ontkno ping van een serie antiekdiefstal len. Maar de poging tot aanhou ding van een crimineel zware jon gens liep uit op een aanslag op een van de manschappen, die zo zwaar gewond werd dat hij negen maan den lang geen dienst kon doen. „En we mogen blij zijn dat de man het er levend heeft afgebracht", aldus de heer Meijer. Hij herinnert zich nog heel goed de zaak van de barones uit Amerika, die relaties had met een sluwe oplichter en die heel wat antiek uit de V.S. liet aanslepen als onderpand om de bank erin te laten trappen. Ook die zaak kreeg een landelijke bekendheid, maar eve neens bij deze affaire lag de kern van de ontknoping in Holten. 28 logees Het afgelopen jaar herbergden de ceilenruimten nog28 „logees '.ver dachten, waarvan sommigen 10 tot 14 dagen hebben gezeten ter oplos sing van een bepaald feit. Vernie lingen door de jeugd zijn helaas groot. Op de S-14, de Rijksweg van het zuiden naar richting Raalte telde de politje kort geleden 113 vernielde bermpalen. Vandaag is het afscheid geweest in de aula van de scholengemee nschap. Oud-groepscommandant Adjudant A. van Heun, die vanaf 1 april groepscommandant is ge worden van het Hol tense politie korps, is 57 jaar oud. Zijn bevorde ring na een lange staat van dienst vervult hem met grote voldoening. Op zestigjarige leeftijd zal hij, evenals de heer Meijer, de dienst moeten verlaten, omdat de over heid nu eenmaal heeft voorge schreven dat op genoemde leeftijd de politieman functioneel leeftijd sontslag krijgt, zoals het wordt genoemd. Hy begon zijn politieloopbaan in 1945 in Raalte, welke gemeente hy in 1958 verwisselde met Diepen veen, waar hy werkte tot 1 april 1970 Na enige jaren postcomman- dant te zyn geweest in Zuidwolde werd hy in november 1973 be noemd tot vervangend groeps commandant te Holten, waar de heer Van Heun, geboren en getogen Nyverdaller, zich best thuis voelt. Natuurlijk is ook zyn wens: meer manschappen voor het korps. Eve nals de heer Meyer is de nieuwe groepscommandant de overtui ging toegedaan, dat je voor een soepel optreden en met overleg nog altyd heel wat zaken kunt oplos sen, omdat de huidige politieman steeds meer geconfronteerd wordt met de sociale kant van de maat- ;chappy. Meijer zit met zijn vrye uren niet in de knoop. Hij houdt van timmeren, knutselen en autorijden, van het maken van reizen naar andere lan den. Die reizen wenst men hem graag toe, en menigeen zal hem van harte toewensen dat de levensreis nog lang moge duren. Hij blijft voorlopig in Holten wonen. Aan de mast op het voorplein van het Bejaardencentrum „Dlesssenplas" wapperde woensdag de vlag van het huis ter gelegenheid van het 50 jarig huweiyk van het echtpaar H. de Jong en H W de Jong-Pothoff die 's middags tijdens een druk bezochte receptie in de recreatiezaal in de bloe metjes werden gezet door de directeur de heer Postma, namens bestuur, directie en medewerkers, door mevr. Foks namens het personeel en door de heer Beekman namens de bewoners. Bij het binnenkomen vormden de dames-personeelsieden met leuk versierde boogjes een ere-haag. Het gouden paar dat ruim een jaar geleden In Diessenplas „intrek" nam heeft sinds de trouwdag in Dlemen, onder de rook van Amsterdam ge woond, waar de heer de Jong 50 Jaar werkzaam was als scheepsdiesel monteur De heer de Jong (79) en zijn vrouw (76) genieten nog een goede gezondheid Het echtpaar heeft 2 kinderen en 6 kleinkinderen Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. Op zaterdagmiddag 28 april as. wordt er door de bevolking van Holten afscheid genomen van burgemeester Mr. WE. En klaar. Deze afscheidsmanifesta- tie zal beginnen om 14.00 uur met het inhalen van het gezin Enklaar. Op Smidsbelt vindt daarna de opening plaats van een dorpsgebeuren met zeer veel attrakties, waaraan een groot aantal verenigingen zal medewerken. Vanaf 19.00 uur wordt ledereen in de gelegen heid gesteld persoonlijk af scheid te nemen van de schei dende burgemeester in de aula van de Scholengemeenschap tydens een receptie, die tegen kwart voor tien zal eindigen ln een groots slotaccoord. Beste allemaal, Evenals vorige jaren willen we ook dit jaar proberen van het Paasfeest een feest te maken waar zoveel mo gelijk mensen by betrokken zyn. Daarom nodigen wy iedereen uit op le Paasdag (15 april) 's morgens om half 8 naar gebouw „Irene" te ko men, waar vandaan we, na hier een bosje bloemen voor de bejaarden te hebben gekocht, gezameniyk naar de „Diessenplas" gaan om er voor de bewoners een aantal Paasllede- ren te zingen. Enkele leden van het HMV jeugdorkest zullen ons hierbij begeleiden. Om half negen gaar. we dan naar de vroege morgendienst Ln de Ned. Herv. Kerk en hierna staat er voor de jongeren een paasmaaltyd klaar in de Noorden- barg in de Oranjestraat. Willen degenen, die aan de maaltyd villen deelnemen zich even opge- 'en, dan weten wy op hoeveel we noeten rekenen. le kunt je t.m. 6 april opgeven by: \ns Aaftlnk, Oranjestraat 24, tel. 4 92, Wilco Boode, Jaarlinksweg 6, tel. 20 06. Eline van Iperen, Jchoutenstraat 50, tel. 21 26. 'ergeet het niet en denk eraan: Hoe meer zielen, hoe meer vreugd! Het Paascomité. De burgemeester van Holten is op maandag 2 april as. verhinderd zijn wekelyks spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd Hol ten, maart 1979 Officiële Publikatie Zitting commissie/voor woonruimtezoken Op dinsdag 3 april 1979 zal de commissie voor woonruimtezaken geen zitting houden. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven by G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventenveg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Ook dit Jaar zuUen in de „stille week", dat ls de week tussen Palm zondag en Pasen, weer ïydensmeditaties worden gehouden in de Hervormde Kerk te Holten. De samenkomsten op 9,10 en 11 april zullen ongeveer een halfuur duren. Maandag 9 april zal ds. Addink spreken naar aanleiding van Jo hannes 17 vers 1-8; het Gereformeerd Jongerenkoor „Perspektlef zal medewerking verlenen. Dinsdag 10 april zal pastoor Rademaker spreken naar aanleiding van Johannes 17 vers 9-19; het Hervormd Kerkkoor zal medewerking verlenen. Woensdag 11 april zal ds. Peddemors spreken naar aanleiding van Johannes 17 vers 20-26; de kantory van de Hervormde Kerk zal medewerking verlenea Donderdag 12 april zal in een Hervormde kerkdienst het Heilig Avondmaal worden gevierd, waarby ds. Berkhof zal voorgaan. Vrijdag 13 april zal, als afsluiting van deze samenkomsten, het Jongerenkoor „Helicon", eveneens in de Hervormde Kerk, een uit voering geven van Passiemuziek naar het Evangelie van Johannes. Deze uitvoering zal een klein uur duren, wy hopen van harte dat deze samenkomsten, evenals vorig Jaar, weer veel belangstellenden byeen zullen brengen. Wil een ieder steeds tijdig aanwezig zyn, zodat iedere avond om precies 19.30 uur kan worden begonnen? LITURGIECOMMISSIE HERVORMDE KERK

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1