yg& Bruidspaar van MR. ff. H. ENKLAAR BLIJFT AFMLIWONSUL ANWB Bruidspaar van de dag MOTOCROSS 'Tr?( li OLTAinciii rjs imt Vragen van C.D.A. aan B. en W. Raadsleden benoemen in de commissie bezwaarschriften Weekenddienst VoorsteB. en W. aan de raad. BURGERLIJKE STAND ZONDAG 18 MAART S. BAKKER Vrijdag 9 maart werd ten gemeentehuize het huwelijk en twee bestuur* voltrokken tussen Jan Schooien en Hennie Ebrecht. het gemeentehui sierde ere-boog o De bruidegom is reeds een aantal jaren bestuurslid waardering uit te van de CJV „De Vriendenschaar". Leden van de club voor „De Vriend» Vrijdag 9 maart werd ten gemeentehuize het huwelijk voltrokken tussen Jan Schooien en Hennie Ebrecht. De bruidegom is reeds een aantal jaren bestuurslid van de CJV „De Vriendenschaar". Leden van de club en twee bestuursleden stonden bij het verlaten van het gemeentehuis opgesteld met een prachtig ver sierde ere-boog om het jonge paar te huldigen en hun waardering uit te spreken voor het vele werk dat Jan voor „De Vriendenschaar" heeft gedaan. et college van B. en W. legt de lad in de vergadering van 19 laait een voorstel voor om een pmmissie in te stellen ter voorbe- tiding van de beslissing van de aad op de beroep- en bezwaar- chriften, leden van deze commis- ie te benoemen en een concept eerordening behandeling beroep- n bezwaarschriften" vast te stel- in. n de uitvoerige, deskundige toe- jchting herinnert het college raan, dat op 1 juli 1976 in werking l getreden de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschik- lingen (AROB). Deze wet bevat >en aanvullende beroepsregeling, be wet AROB stelt beroep open op Ie afdeling rechtspraak van de •laad van State Voorts is een be- iwaarschrifenprocedure ingesteld. Enkele belangrijke artikelen van 3e Wet AROB willen B en W aan- iialen. Artikel 1 geeft een definitie Iran het begrip administratief or gaan: iedere persoon en ieder colle ge, met enig openbaar gezag bin nen Nederland bekleed. behoudens »en aantal met name genoemde jitzonderingen. zoals de wetge vende macht, de recht erlijke macht jf andere colleges m<-i rechtspraak belast, stembureaus enz Onder be schikking verstaat artikel 2 het schriftelijk besluit van een admini stratief orgaan, gericht op enig rechtsgevolg. Een besluit van al gemene strekking en een rechts handeling naar burgerlijk rei hl tb v. een verkoopbesiuit' zijn geen beschikkingen in de zin van de wet De wet is niet op alle beschikkin gen van toepassing Artikel 5 somt een aantal beschikkingen op, waartegen geen voorziening inge volge de wet AROB openstaat. Voor de gemeente zijn hierbij de volgende de belangrijkste: beschikkingen, waartegen krach- tens wettelijk voorschrift een an dere administratiefrechterlijke voorziening openstaat of voor de klager opengestaan heeft. Het meest sprekende voorbeeld is wel de in de Woningwet opgenomen bepaling, dat tegen een beschik king tot weigering van een bouw vergunning beroep openstaat op de .raad. i Beschikkingen tot benoeming, aanstelling of bevordering dan wel het weigeren daarvan I Artikel 7 belangrijk f beschikkingen, gegeven op grond van een wettelijk voorschrift in- zake belastingen. Artikel 7 is het centrale artikel in de wet AROB. Dit artikel luidt als volgt, l 1. Onverminderd het bepaalde in de artikelen 5 en 6 kan de natuur lijke of rechtspersoon, die door een beschikking rechtstreeks in zijn belang is getroffen, daartegen bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State beroep instellen, tenzij tegen die beschikking een bezwaarschrift kan worden inge diend. 2. De natuurlijke of rechtspersoon, die door een beschikking van een niet tot de centrale overheid beho rend administratief orgaan recht streeks in zijn belang is getroffen, kan daartegen bij het orgaan, dat de beschikking heeft genomen, een bezwaarschrift indienen, mits de beschikking niet in beroep of op een bezwaarschrift is gegeven; niet inhoudt de goedkeuring van een andere beschikking of de wei gering van zodanige goedkeuring; niet aan goedkeuring is onder worpen. De procédure voor de belangheb bende is aldus a indiening van een bezwaar schrift. binnen 30 dagen na de ver zending; b is de belanghebbende het ook niet eens met de beschik king op het bezwaarschrift, dan staat tegen die beschikking beroep open op de afdeling rechtspraak van de Raad van State, eveneens binnen 30 dagen na de verzending. Procedure De bezwaarschriftenprocedure is nad^r uitgewerkt in de artikelen 13 tot en met 15 van de Wet AROB Artikel 14 bevat o a. de volgende voorschriften a voordat op een in gediend bezwaarschrift wordt be slist stelt het administratief orgaan de. indiener in de gelegenheid zich in persoon of bij gemachtigde te doen horen, b het stelt zo nodig andere belanghebbenden in de ge tegenheid zich in persoon of bn ge machtigde te doen horen r het ho ren van de indiener van het be zwaarschnft en het geven van ad vies inzake de op het bezwaar schrift te nemen beslissing kan worden opgedragen aan een com missie, d. het administratief or gaan beslist op het bezwaarschrift tenzij ingevolge enig andere wette lijke bepaling de beslissing is opge dragen aan een commissie tde be slissing op bezwaarschriften inge diend tegen beschikkingen van de burgemeester kan niet aan een commissie worden opgedragen) Een van de aspecten is het horen van de indieners van een bezwaar schrift. Ten aanzien van deze hoorplicht kent de wet de volge nde mogelijkheden: 1. het admini- stratief orgaan hoort en beslist zelf op het bezwaarschrift; 2. de voor bereiding en de beslissing op de bezwaarschriften geschiedt door een commissie. Het administratief orgaan beslist zelf; 3. de voorbe reiding en de beslissing op de be zwaarschriften geschiedt door een commissie. Met betrekking tot de behandeling van de bezwaarschriften die bij het college worden ingediend op grond van de wet AROB tegen door B en W. genomen beschikking achten wij het horen en het uitbrengen van een advies door een commissie niet noodzakelijk aldus B. en W Wan neer dit horen met een al te zware belasting wordt, verdient het horen door het orgaan, dat de beschik king heeft genomen, de voorkeur Aan het bezwaarschriftprocedure ligt de gedachte ten grondslag „heroverwegen in eigen kring" Het horen van de belanghebbende!m door de voltallige raad is geen erg werkbare methode, zodat het aan beveling verdient daarvoor een vaste commissie in te stellen. Mogelijkheden commissie Ten aanzien van een in te stellen commissie doen zich de volgende mogelijkheden voor: a. een com missie. uitsluitend belast met het horen van belanghebbenden, b een commissie, belast met het ho ren van belanghebbenden en het uitbrengen van advies aan de raad over de te nemen beslissing; c een commissie, belast met het horen van belanghebbenden en het ne men van een beslissing op het be zwaarschrift. Het instellen van een commissie als bedoeld onder b of c heeft mede tot gevolg, dat op een ingediend bezwaarschrift moet worden beslist binnen 60 dagen (eventueel met 30 dagen te verda gen). In het andere geval (commis sie als bedoeld onder a i bedraagt de termijn, waarbinnen moet worden beslist, 30 dagen (eventueel met 30 dagen te verdagen) Instelling van een commissie als bedoeld onder b, verdient naar onze mening de voorkeur, schrift het college. Hier voor zün de volgende motieven aan te voeren, a. een beslissing binnen 30 dagen zal in nagenoeg alle geval len moeten leiden tot verdaging van de beslissing, omdat de tjjd om een beslissing genoegzaam voor te bereiden, waaronder het houden van een hoorzitting, veelal meer tijd kost; by een voorbereidingstijd van 60 dagen (eventueel te verda gen met nog eens 30 dagen) heeft zowel de commissie, die de indiener moet horen en het advies moet voorbereiden, alsmede de raad voldoende tyd om de te nemen be slissing te overwegen b het gaat om een beslissing, die in eerste aan leg door de raad is genomen (al dan niet in overeenstemming met ons voorstel). Wij achten het dan ook beter dat een commissie uit de raad. na kennismaking van de aan gevoerde bezwaren en de daarop gegeven mondelinge toelichting, advies uitbrengt over de te nemen beslissing, zegt het college, c. een commissie met zelfstandige be voegdheid kan een uitgestippeld beleid van het gemeentebestuur doorkruisen, waarbij de politieke verantwoordelijkheid van de leden van de raad en van B en W in het gedrang kan worden gebracht. Raadsleden benoemen Thans doet de vraag zich voor uit welke leden de commissie moet bestaan. Het lijkt ons voor een ge meente als Holten een wat over trokken zaak in deze commissie niet-raadsleden te benoemen. Voorts is het de vraag of een lid van ons college voorzitter van de commissie moet worden. Zoals hiervoor vermeld gaat het thans om behandeling van bezwaar schriften tegen beschikkingen van de raad. Hoewel deze beschikkin gen meestal worden genomen op voorstel van het college van bur gemeester en wethouders lijkt het ons toch wel juister het voorzit terschap van een dergelijke com missie niet op te dragen aan een lid van ons college, tenpinde een gro tere mate van objectiviteit te waarborgen, zo oordelen B en W. Naar onze mening verdient het dan ook aanbeveling dat de leden van de commissie door en uit de raad worden benoemd en dat de commissie uit haar midden een voorzitter kiest. Het voorgaande beperkt zich tot bezwaarschriften ingevolge de wet AROB (behandeling bezwaar schrift door het administratief or gaan dat in eerste instantie de be schikking heeft genomen). Er is echter meer. Op grond van andere wettelijke voorschriften fungeèrt uw raad nog als beroepsorgaan, respectievelijk als een orgaan waarbij een bezwaarschrift kan worden ingediend In dit verband kan gedacht worden aan de Wo ningwet (beroep tegen weigering bouwvergunningi en de Wet op de Ruimtelijke Ordening (bezwaar te gen ontwerp- bes tem mi ngspla n Het zou aanbéveling kunnen ver dienen ook deze procedures met de nodige waarborgen te omgeven, ter bescherming van de rechtszekei- heid voor de burgers, b v door aan een commissie op te'dragen recla manten te horen en advies uit te brengen aan de raad De vraag doet zich voor of hiervoor een aparte commissie in het leven moet wor den geroepen Ook de hiervoor vermelde commissie voor de be zwaarschriften ingevolge de wet AROB zou hiervoor ingeschakeld kunnen worden Thans is het in Holten te doen gebruikelijk, dat be roep c q bezwaarschriften om ad vies in handen van een commissie gesteld worden. Bezwaarschriften tegen een ontwerp-bestemmings- plan bijv worden tegenwoordig behandeld in de commissie R.O De laatste tijd gaat de commissie ook reclamanten horen. Beroeps chriften tegen geweigerde bouw vergunningen werden in het ver leden wel eens in de commissie gemeentewerken behandeld. Deze commissies zijn commissies van advies en bijstand aan ons college en brengen dus niet rechtstreeks aan de raad advies uit. Met nam« voor de commissie ruimtelijke wi dening lijkt het ons niet praktisch de bezwaarschriften tegen een ontwerp-bestemmingsplan om adv ies in handen te stellen van een aparte geschillencommissie. De commissie R.O. wordt geheel be trokken bij de voorbereiding van een plan in verband waarmede het ook wenselijk is de commissie in te schakelen wanneer er bezwaar schriften tegen het plan worden ingediend. Wij menen dan ook, zeggen B. en W in hun voorstel, dat het aanbeve ling verdient voor de bezwaar schriften inzake de ruimtelijke or dening een uitzondering te maken. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Overijssel van de ANWB gehouden op 9 maart te Deventer werden de heren mr. W.H. Enklaar, burgemeester van Holten en H.F. Zwartz te Enschede, voorgedra gen voor een herbenoeming tot af delingsconsul respectievelijk plaatsvervangend afdelingscon sul aan het dagelijks bestuur van Géboren: Hendrik Berend zv. A Pasop eh B H Paalman. Anna Bar- bera dv. T A Scheurwater en J Pot- kamp Overleden: G ter Beek-van der Vegt. oud 80 jaar. Holten Gehuwd: J H Schooien, oud23jaar, Markelo en H J Ebrecht, oud 23 jaar. Holten de bond. De heer B.C. Oomens, di recteur van de VVV te Almelo en van de Streek VVV Twente werd herbenoemd tot lid van de bonds raad. In deze vergadering werd unaniem de waardering'uitgesproken voor het werk van de verkeersafdeling van de ANWB. dat heeft geleid tot een reconstructie van de gevaar lijke rondweg Delden bij Hengelo. De aanbevelingen die de Bond heeft gedaan, waar het ging om het aanbrengen van een middenberm De fractie van het CDA heeft met betrekking tot de leegstaande noodlokalen bij de Scholengemee nschap aan het college van B en W de volgend'* vragen gesteld la Is er reeds een taxatie door of vanwege het ministerie van On derwijs verricht? b Zo ja. wanneer wordt dan met de afbraak begon nen9 c. Zo nee. welke maatregelen denkt, het college te nemen om snel en verkeerslichten, alsmede de aanpassing van verkeersborden en invoeg- en uitrijstroken, zijn door de wegbeheerder volledig ten uit voer gebracht, waardoor de situa tie aanzienlijk is verbeterd. Bij' monde van de voorzitter de heer M. Faassen. lid van het dagelijks be stuur van de ANWB. richtte de ver gadering zich in lovende woorden tot alle betrokkenen in deze zaak In zijn openingswoord wees de voorzitter op het euvel van onver zekerd - tegen wettelijke aanspra kelijkheid - rijden van een toene mend aantal automobilisten. ..Wij menen dat het onverantwoord is te wachten tot de verzekeringsplicht kan worden gekoppeld aan de regi stratie. die - mede door de onvol komenheid van deze registratie nog wel geruime tijd zal duren". al dus de heer Faassen. tot afbraak over te kunnen gaan? d. Wat zijn de consequenties als niet op de taxatie van het ministerie van Onderwijs wordt gewacht? 2 Vervolgens zou de CDA-fractie graag vernemen of het juist is dat zeer binnenkort met de bouwacti viteiten in de kom wordt begonnen Dat zo zijnde verzoeken zij het col lege zodanige maatregelen te ne men dat belemmeringen voor de middenstand en andere activitei ten in het vakantieseizoen tot een minimum worden beperkt. Vrijdag 16 maart 19.30 u.. Uitvoering C.J.V. ..De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne". 20.30 u. ..Jam-Session" in „De Schure". Zaterdag 17 maart 14 00-17.00 u. Voorjaarsverzilvering vakantiebonnen Bouw- en neven- bedrijven bij P.F. van Doorn. Riet molenstraat 4. 14.00 u Toneeluitvoering voor be jaarden door de CJV „De Vrien denschaar" in „Irene". 19.30 u Uitvoering CJV ,.D« Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne". 20 30 u Top 50 aller tijden in ..De Schure" Zondag 18 maart: 14.00 u. Discobal in café „De Wip- ■pert" (zie adv.). 19.30 u Dansen in Bar-dancing ..Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 19 maart: 19 30 u.: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie be richt). 20.00 u.: Uitvoering „O.C.H." voor bejaarden en gehandicapten in „Irene". Opvoering van het blijspel „Een beeld van een.man" Dinsdag 20 maart: 19.45 u. Bijeenkomst afd. Holten N B. v. Plattelandsvrouwen in zaal ..Vosman" Demonstratie door Ned. Zuivelbureau. 20.00 u.: Voorlichtingsavond „Ge zond eten" in „De Schure" (zie ber.i. 20.00 u.: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië" Voorl avond V.V.N. Spr. mevr Wielinga. propagandiste ..Veilig Verkeer Nederland" te Dalfsen. Donderdag 22 maart: 20 00 u. Jaarvergadering Vereni ging „School met de Bijbel „De Schakel" Vertoning van de film Mensenkinderen" t.g.v. 100-jarig bestaan van de „Unie School en Evangelie" Vrijdag 23 maart: 19 30 u Ledenvergadering afd. Holten C D A in gebouw „Reho- both". Zaterdag 24 maart: 9 00 u. Overijsselrit K.N.M.V. start bij camping „De Holterberg" (Ve neklaas i. 17 00-18 00 u. Eerste conditietrai ning ijsclub ..De Noordpool" in de Beuseberg izie adv en bericht). Maandag 26 maart: 19 30u. Jaarlijkse bijeenkomst van de Sportcommissie met vertegen woordigers van alle sportvereni gingen in de grote zaal van restau rant ..Vosman". MARKELO INTERNATIONAAL asocc Zijspannen sen 125 cc jun. AANVANG 13.00 UUR Kaarten in voorverkoop bij de bekende adressen ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31 Goor Tel 05470-41 13 ARTS J H A Bruins. Keizersweg 32. tel 12 80 Spreekuur 11.00 en 16 00 uur Bij spoedgevallen bel len 05483-12 80 WIJKVERPLEGING Zr M Maarse. Gildenburg 434. Deventer, tel. 05700-5 20 39 b.g.g 2 27 00 Spreekuur ver pleegkundigen en uitlenen van verpleegartikelen van 1330- 14 00 uur, in het Groene Kruis- gebouw ZfEKENVERVOER/ AMBULANCE Garage Mülfer, tel. 17 45. b.g.g. Joh. Aanstoot, tel 29 80 en 13 38. ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal 't Mossink, Keizersweg van 9.00 - 11.00 uur. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11 30 Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat. TANDARTS H Hansman, Grote Maatweg 36. Wierden. tel 05496-17 65 Spreekuur spoedgevallen 5 00- 5 30 uur FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G J. Kraaij, tel. 22 99 DIERENARTS Th. A Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 15 15. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16. tel. 27 84 Spreekuur ma t/m vrijdag 8.30-9.30 uur WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 18 maart W. ter Schure, Verzetstr. 54, tel. 27 15. Maandag 19 t.e.m. zondag 25 maart: H.W. Goorman, Kol- weg 52. tel 15 13. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u aan het slachthuis tel 05483-13 18 STORINGSDIENST Zaterdag 17 t e m vrijdag 23 maart: Electra; H. Heijlnk, Kolweg 44, tel. 21 24. Gas: H J Kolkman, Churchlllstraat 99, tel. 30 16 POLITIE Telefoon: 13 52 - 26 65 en 26 55. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200-7 12 34 BRANDWEER Telefoon 22 22 (Dag en nacht» NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. W Vons In de 2e dienstvlering H Avond maal. Oppasdienst mevr Van Bruggen-Traanman en Dick Admiraal. Uitgangscoll Inwen dige Zending 1000 uur Jongerendienst in „Irene". GEREF. KERK 8 30 en 10.30 uur ds. G W H Peddemors (Viering Heilig Avondmaal). 15.00 uur ds. Ped demors (Nabetrachting). In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. De avondmaalscoü. is voor de diaconie Kinderoppas (10.30 u mevr. Stam-de Waard, Wilma Koor des. mevr. Stam-Ebrecht (res.). Mevr. Immink-Bartels. mevr. Schuttert-Beltman. Enny Stam (res.). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DUKERH0EK 10.00 uur ds. C.C. Addink. Uit- gangscollecte Inwendige Zen ding. GKKENBR0EK: 10.00 uur ds. J G. Beerthuis. Kinderoppas in de pastorie. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur. zondag 8 00 en 11.00 uur 20.15 uOpenbare vergadering afd Holten C D A. in gebouw „Reho both" (zie adv en bericht). Spr. drs G. Leijenhorst. CDA-kamerlid Onderwerp Actueel politiek gebeu

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3