Grote antiekbeurs in Evenementenhal Borne Oproep tot deelname Holtense Kunstverloting SLAVENBURGS BANK UP PROGRAMMA FILMART 74 DEVENTER Vestigen zakelijk recht Programma Radio Oost Live muziek en Top-50 in "de Schure" Vrouwen in vrijwilligerswerk Conditie training Fiets moet aan wet voldoen L-JULi Bedrijfsgrootte en produktie- beheersing in de landbouw UFKES UFKES PARKET HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 MAART 1979 - PAG. la 3p zaterdag 17 en zondag 18 maart j.s. wordt in de Evenementenhal le Borne de. zo langzamerhand traditioneel geworden, antiek beurs gehouden. tfeaerom zullen minstens 55 anti quairs uit geheel Nederland de neest uiteenlopende zaken aan de man trachten te brengen Zo vindt a er pronkstukken op het gebied van meubelen, klokken, lampen, tin. koper, sieraden, munten, schil derijen. porcelein etc. Tevens zult u dit jaar een stand met prachtige Oosterse tapijten aantreffen De antiekbeurs in de Evenemen tenhal gaat het elke keer weer beter .doen konder er vorig jaar tij dens de voorjaars-antiekbeurs 6400 bezoekers geteld worden, in het na jaar van '78 trokken niet minder dan 7100 kijk-en kooplustigen naar de antiekbeurs De organisatoren verwachten ook nu weer een toe name van het aantal belangstel lenden De beurs is op zaterdag 17 maart van 12-19 uur en op zondag 18 maart van 11-18 uur geopend De entree voor volwassenen bedraagt f4- terwijl kinderen, mits onder geleide, geen entree behoeven te betalen Deze filmclub in de koekst ad. komt tot 16 mei iedere woensdag weer met een filmvoorstelling in de E D B.-2. De voorstellingen begin nen om 20.15 uur De toegangsprijs voor leden bedraagt f 5 50 voor niet-leden f8- In de voorstrelling van woensdag 21 maart wordt ge draaid ..Deutschland im Herbst met beelden van de begrafenis van de Duitse ondernemer Hans Martin Schleyer. Op woensdag 28 maart wordt ver toond ..Rude journee pour la Reine". Een voorbeschouwing volgt hieronder van beide filma vonden. Een getuigenis van Rainer W Fas- sbinder. van zijn radeloosheid en depressie. We zien hem thuis en in gesprek met zijn moeder, die de si tuatie van herfst '77 vergelijkt met de Nazi-tijd'; niemand durft meer te discussiëren over wat er in Duits land gaande is Gabi Teichert. geschiedenislera- res. op zoek naar de wortels van de Duitse geschiedenis Haar poging „de dingen in hun samenhang te zien" botst met het traditionele zicht op de historie van Duitsland WolfBiermann zingt een lied: „Wat wordt er van onze dromen in dit verscheurde land?" Een interview met Horst Mahlef over de drie mo menten van afrekening met het fa- cisme ('45-'67-'77> en de vraag naar de persoonlijke schuld van de ter roristen Een scène aan de grens waar alle auto's doorzocht worden Een reportage over een oefening van de Bundeswehr. Max Frisch die spreekt op de partijdag van de SPD Een vergadering van de pro grammeringscommissie van de TV: een registratie van Sofocles' Antigone mag niet worden uitge zonden omdat deze te direkt met de aktualiteit te maken hééft en als opruiend begrepen zou kunnen worden. Beelden van de begrafenis van Gudrunm Ensslin. Andreas Baader en Jan Raspe De film is een weergave van de wijze waarop een groep filmers, verenigd in het Filmverslag der Autoren, de elkaar snel opvolgende gebeurte nissen in de herfst van 1977 beleef den. Ze hebben in dit werk een grote afstandelijkheid weten te bewaren. Het is geen volmaakte film en is ook niet als zodanig be doeld Het is geen „kunst", ook geen „politieke kunst", maar een gebruiksfilm. bedoeld voor het moment zelf Jeanne Brulet is werkster, haar man nachtwaker, haar zoon Julien zit. een jaar in de gevangenis en heeft een baby bij de minderjarige Annie Als Julien vrijkomt wil hy vluchten met Annie, die van haar ouders geen kontakt mee met Ju lien mag hebben. Jeanne moet daarvoor aan Annie een brief over handigen waarin Julien zijn plan uiteenzet Het wordt een zware dag voor Jeanne, waarby ze ter com pensatie voortdurend in de meest bizarre fantasieën kracht zoekt Tenslotte lukt het haar Anni^de brief toe te spelen en kan het paar met hun kind vertrekken, door Jeanne nagewuifd Na het succes van „La vie devant soi'. is vijf jaar na dato ook „Rude journée pour la reine" in Nederland uitgebracht En terecht, want het is een onder houdende. vaak "komische film waarin tegelijk een zeker niet. op pervlakkige psychologie van de hoofdpersoon wordt ondernomen. Jeanne is een heel gewone vrouw uit het grotestads-proletariaat. die haar dagelijkse vernederingen en teleurstellingen compenseert met grootse dagdromen. In de tafere len. die ze zich inbeeldt, worden de zorgen en konflikten op een hoger plan getild door ze te verplaatsen naar de betere milieu s de hogere politiek, het Lodewijkse hof of ka pitaalkrachtige kringen Zijzelf vormt, ivaak als koningin) het mid delpunt in die fantasieën Elk van die fantasieën is op een of andere wijze absurd en daarmee humoristisch, bijvoorbeeld door aperte overdrijving, larmoyantie of vreemde anachronismen De film blinkt niet uit in diepte, be halve waar het de tekening van Jeanne's karakter betreft, en ook dat is een diepte die het tegendeel vormt van gewichtigdoenerij Een luchtig portret met grote diepgang Het bestuur van de IJsclub „De Noordpool" start zaterdagmiddag 24 maart van 5 tot 6 uur in de Beus- eberg met conditietraining Deze training i,s niet alleen bedoeld voor schaatsenrijdersisters) maar ook om trimmers de gelegenheid te bieden hun conditie wat op te vijze len Voor de jongens en meisjes die in het najaar de ijstraining willen volgen zal het Noordpool-bestuur contact opnemen met de Deventer IJsclub Opgave voor deelname bij Herman Maats. Dorpsstraat 51. Holten, tel 05483-1470. die tevens nadere informatie verstrekt In de gemeenteraad van 19 maart a s komt aan de orde een voorstel van het college om met de heer D Onrust. Oude Hellendoornse- weg 14 en W J volkmann. Fort- haarsweg 7 te Holten een overeen komst aan te gaan tot het vestigen van een zakelijk recht als bedoeld in de Belemmeringenwet Privaat recht Ten behoeve van de aanleg van een riolering in de Holterberg is het noodzakelijk een gedeelte van de riolering te leggen in particu liere gronden De riolering zal o m worden gelegd in de percelen, welke in eigendom toebehoren aan resp. W J Volkmann. Hiertoe is het gewenst met voornoemde grondeigenaren een overeenkomst aan te gaan. waarbij de gemeente Holten een zakelijk recht, als be doeld in artikele 5, lid 3. sub b van de Belemmeringenwet Privaat recht verkrijgt Het zakelijk recht bestaat hieruit, dat de gemeente gerechtigd is van de benodigde stroken grond, op in overleg met de eigenaren te bepalen tijden, be houdens bij dringende herstel werkzaamheden. gebruik te maken of te doen maken, voor het leggen, hebben en houden, de bouw. het onderhoud, de exploitatie en het weer wegnemen van een buislei ding (ent voor de afvoer van riool water. controleputten en andere inrichtingen, welke de gemeente in verband met deze leiding of met het oog daarop nuttig of wenselijk oor deelt Het zakelijk recht is altijd durend, niet opzegbaar en vatbaar voor overdracht uitsluitend aan de overheid c q een algemeen nuts bedrijf Met de eigenaren is over eengekomen. dat voor de verlening van het zakelijk recht de gemeente geen vergoeding verschuldigd is. doch dat op kosten van de gemee nte ten behoeve van de woning Oude Hellendoornseweg 14 en het Hotel „Hoog Holten". Forthaars- weg 7. een huisaansluiting op het aan te leggen hoofdriool zal worden aangelegd De kosten van de nota riële akte komen voorrekening van de gemeente Holten het is nu 24 jaar geleden, dat wijlen dokter J. P. Nagelhout de kunstverloting startte, die tot doel had de mensen in contact te brengen met onze Nederlandse kunstenaars. Hoe is de opzet? Men kan zich abonneren op een aantal loten (mini maal 2 a f 2 50). Momenteel worden er pl.m. 8000 loten verkocht over het hele land Het lotengeld wordt jaarlijks verdeeld over 32 prijzen, variërend van 350 tot 1000 gulden. Bent u een gelukkige winnaar, dan kunt u het gewonnen bedrag besteden door zelf een kunstenaar opdracht te geven voor het ma ken van b.v. een schilderij, aquarel, beeldhouwwerk, wandkleed of een tekening van uw kinderen. Ook is het mogelijk om iets naar uw keuze uit te zoeken in een Galerie Alle deelnemers aan de loterij ontvangen jaarlijks hun lo ten met de daarbij behorende acceptgirokaarten thuis Na de trekking, die in december plaatsvindt, krijgt iedere deelne mer de geïllustreerde trekkingslijst toegestuurd Wij zouden het bijzonder op prijs stellen als meer Holtenaren aan dit unieke Hol tense inititatief zouden meedoen. Wilt U zich opgeven, dan kunt u contact opnemen met mevrouw J W Nagelhout-Klijzing. Pastorie straat 22. Holten, tel. 05483-1330 of mevrouw R M van Couwelaar- Van de Ven. Korhoenderweg 16, Holten, tel. 05483-2735. „Marloes" tekening van Otto Dicke, Vijverweg 10 uit Dordrecht. Prof. Dr. H. J. Prakke uit Roden vroeg Otto Dicke een tekening te maken van zijn kleindochter Marloes. Het is een prachtig portret geworden. Het programma van Radio Oost voor vrijdag 16. zaterdag 17, zondag 18. maandag 19. dinsdag 20. woensdag 21 en donderdag 22 maart ziet er als volgt uit: Vrijdag 16 maart: 1700 U. ANP 1703 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17 20 u Met Radio Oost het week end in, met een speciale gast en een bedrijf uit de regio stelt de top vyf samen 18 00 u Einde uitzending Zaterdag 17 maart: 1700 u ANP 17 03 u Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17 20 u. Sportprogramma van Ra dio Oost 18 00 u Einde uitzending. Zondag 18 maart: 11.00 U ANP 11.03 u Radio Oost op zondagmor- gen 12 00 u. Einde uitzending. 17 00 u ANP. 17 03 u. Het sportprogramma van Radio Oost 18 00 u Einde uitzending Maandag 19 maart: 12.00 u ANP 12 03 u. Nieuws en muziek. 12.30 u Einde uitzending. 17 00 u ANP 17 03 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17 20 u Het Boerenprogramma. 17.50 u. Nieuws en Agenda. 18 00 u Einde uitzending Dinsdag 20 maart: 12 00 u ANP 12.03 u Nieuws en muziek 12.30 u. Einde uitzending. 17 00 u ANP 17 03 u Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17.20 u. Mensen in het nieuws. 17.50 u Agenda en nieuws. 18 00 u Einde uitzending. Woensdag 21 maart: 12 00 u. ANP 12 03 Nieuws en muziek 12 30 u Einde uitzending 17 00 u ANP 17 03 u Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17 20 u. Radio Oost op locatie er gens in de regio. 18 00 Einde uitzending. Donderdag 22 maart: 12 00 u ANP 12 03 u Nieuws en muziek. 12.30 u Einde uitzending 17 00 u ANP 17 03 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel 17 20 u. Knelpunten in de regio 17 50 u Agenda en nieuws 18 00 u Einde uitzending Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de afdeling Hol ten van de O.L.M. heeft het lid van het hoofdbestuur van de O.L.M.de heer H.J. Slijkhuis, een beschou wing gewijd aan de „Nota be- drijfsgrootte en produktiebeheer- sing in de landbouw", die overi gens weinig concreets bevat, aldus de heer Slijkhuis. De heer Slijk huis wees er o.a. op dat in de nota vooral aandacht wordt besteed aan het ontstaan van zeer grote produktie-eenheden in de intens ieve veehouderij - de zogenaamde mammoetbedrijven - en aan de rol die de industrie hierbij vervult. Volgens de nota zijn er binnen de groep van kleinere bedrijven en die van grotere aanmerkelijke ver schillen in het bedrijfsinkomen van de ondernemer Dat heeft te maken van de uiteenlopende capaciteiten van de ondernemers en de produktie-omstandigheden Om zoveel mogelijk werkers rede lijke bestaansmogelijkheden te ge ven binnen de land- en tuinbouw richt de minister zijn structuurbe leid op bedrijven waar dat mogelijk is Subsidiëring bedrijfsverzorging is een goede zaak. Volgens de erva ring maken grotere bedrijven ge makkelijker gebruik van bedrijfs- verzorgingsdiensten dan kleinere Bij de laatste zijn de kosten vaak bezwaarlijk. Minister Van der Stee wil daar bij de subsidiëring reke ning mee houden. Uitvoerig is de nota ingegaan op grotere produktie-eenheden. Slechts zeer weinig grote bedrijven zijn niet ontstaan door groei van een gezinsbedrijf, maar opgezet door de industrie (slachterijen, veevoeder-industrie). Wat betreft het uitbreken van ziekten op grote bedrijven zal de minister met een voorstel komen om bij dergelijke schadegevallen een groter eigen ri sico voor grotere' eenheden in te bouwen. Volgens de nota bestaat de vrees, dat de beperkte groeimogelijkhe den in de markt niet ten goede zul len komen aan het gezinsbedrijf, maar in beslag worden genomen door ondernemers, die niet hun hoofdberoep hebben in de land bouw of door dc industrie. De mi nister heeft een vestigingsregeling voor de intensieve veehouderij in voorbereiding genomen. Uitvoerig citeerde voorts de heer Slijkhuis uit de nota de produktie- beheersing Nederland neemt daarin een bijzondere plaats in. (Enkele cijfers publiceerden we vo rige week reeds). Volgens de nota kan bij een beperkte prijsverlaging het relatieve aandeel van ons land in de EG-melkproduktie verder toenemen. Minder rentabiliteit van de melkveehouderij zal de produk- tie vooral beïnvloeden in de voor de melkveehoumarginale regio's, en in de regio's waar de melkveehou derij nog veel voorkomt op ge mengde bedrijven De Emancipatiecommissie neen een rapport uitgebrachtqverwater tot nu toe bekend is over de mate waarin, en de wijze waarop vrou wen en mannen deelnemen aan het vrijwillig werk Uit het rapport Zoals we vorige week al schreven staat er voor dit weekend erg veel op het programma van Jeugdsoos De Schure Vrijdagavond, de 16e. valt er live muziek te beluisteren in de vorm van een Jam Session Dit houdt in dat het publiek zelf mee kan spelen Een muzikale kern. eentje die vaker met dit bijltje ge- Van de zijde van de Cen trale Politie Verkeers- commissie wordt erop gewezen dat er fietsen in de handel worden ge bracht en gebruikt die niet zijn voorzien van de wettelijk voorgeschreven uitrusting, zoals bel, wit of reflecterend geel ach terspatbord en eventueel verlichting. De politie kan hiertegen optreden en men heeft er dan weinig tegen in te bren gen, want in de wet staat precies aan welke eisen een fiets moet voldoen hakt heeft, bestaande uit een drummer een bassist en een guita rist. zorgen voor het ritme terwijl mensen uit de zaal die zich geroe pen voelen voor de verdere invul ling van de muziek zullen zorgen. Waarschijnlijk zullen enkele leden van de helaas uiteengevallen Hol tense popgroep K I uit Amerika overkomen om hun zeer gewaar deerde bijdrage aan dit muzikale gebeuren te leveren. Je kunt je el- gen muziekinstrument meenemen (fluiten, guitaren, blaasinstrumen ten. piano's etc tevens staat er in de Schure een 2e drumstel (het drumstel waarop Touch en K I. hun eerste successen boekten) en zijn er mogelijkheden om guitaren e d op versterkers aan te sluiten. Ook zijn er songteksten aanwezig voor diegenen die dezangkunst wel menen te beheersen maar de tekst nog niet uit hun hoofd kennen De toegang is gratis, dus er zijn volop mogelijkheden om gratis en voor niets ontdekt te worden.als pop ster. Voor de zaterdagavond staat er een Top-50 Aller Tijden op het pro gramma. Deze Top-50 is samenge steld door een groot aantal Sehu- rebezoekers en je kunt er dus zeker van zijn dat de kwaliteit van de muziek niets te wensen overlaat Ook voor deze avond is de toegang tot de Schure geheel gratis Dus beste mensen, aan ons zal het niet liggen als dit weekend weer saai voorbijgaat De Schure is ook zon dagmiddag en avond geopend De Schure blijkt dat vrouwen en mannen op verschillende wijze deelnemen aan vrijwillig werk Vrouwen verrichten vooral vrijwillig werk op terreinen, die tot nu toe traditioneel bij de vrouw horen, zoals zorg voor kinde ren. directe hulp aan buren, be jaarden. gehandicapten Mannen worden vaker aangetrof fen in politieke organisaties, va korganisaties. belangenverenigin gen en andere maatschappelijke organisaties Vrouwen doen vooral praktisch uitvoerend werk. man nen blijken in belangrijke mate lei dinggevend en organisatorisch werk te doen Echter, binnen de or ganisaties. die geheel door vrou wen opgezet zyn en door haar draaiende worden gehouden, kry- gen vrouwen wél de gelegenheid taken te verrichten en rollen op zich te nemen die buiten het tradi tionele patroon vallen De EK meent dat de overheid terzake van het vrywillig werk een grote ver antwoordelijkheid heeft Concrete punten waarop de verantwoorde- lykheid van de overheid zich kan toespitsen zijn Voorkomen dat een verschuiving plaats heeft van betaald naar onbe taald werk Daarbij wordt er van uitgegaan, dat gehuwde vrouwen dit wel kunnen, willen en zullen doen: Voorkomen dat vrywillig werk on gemerkt overgaat in onbetaalde arbeidssituaties. in gevallen waarin vrijwilligers een halve dag taak of meer investeren en werk onttrekken aan de arbeidsmarkt: Het bieden van goede organisatori sche en administratieve onder steuning van het vrijwillig werk, waar dit nodig is, Het beschikbaar stellen van reële onkostenvergoeding voor vrijwilli gers, opdat, vrijwillig werk niet voorbehouden wordt aan econo misch sterkeren en het profiteert van de dienstbare opstelling van vrouwen Het rapport „Vrouwen in het Vrij willigerswerk een terreinverken ning is aangeboden aan mevrouw Kraaijeveld Wouters, slaalssecre- tari-s van CRM, ondermeer belast met emancipatiezakeri SPAARREKENINGEN VERZEKERINGEN EFFEKTEN LB HYPOTHEKEN BEDRUFSKREDIETEN SPAARCERTIFICATEN AAN TOONDER Wy zyn gaarne bereid de diverse mogelykheden van onze bank te bespreken IN EEN PERSOONLIJK GESPREK SLAVENBURGS BANK RIJSSEN BOOMKAMP Z TEL. 0 54 80-57 55 PARKETVLOEREN KURKPARKETVLOEREN PALVUIZEN VLOEREN' Door onze firma worden alle vloeren vakkundig gelegd en afgewerkt Voor de Doe het zeiver een nauwkeurige begeleiding 23-20-16 mm. massief parket 100% kwaliteit en garantie VOORJAARSAANBIEDING maart-april LEGKLAAR LAMEL PARKET Lengte. 1.80 m en 3 mtr. SUPER LAMEL fabrikaat „Ljmgmoen" 1 80 mtr. 15 mm. eiken van 65 - nu 60- 15 mm. merbau van 66 - nu 62— 15 mm. kambala van 68.- nu64— LAMEL PARKET: 3 mtr. Eiken rustiek nu 50— Essen natuur nu56.- Kurkparket voor de doe-het-zelver in vele soorten leverbaar AANBIEDING NATUREL: van 35 - nu 28- Prijzen zijn incl. b.t.w. per m2. Grotestraat 31 Showroom geopend. Goor di t/m vr v 10 uur tot 5 uur Teleloon 05470 55 71 za v 10 uur tot 4 uur Volgens geheel nieuwe methodiek behandelen wij oude boenwasvloeren of vloeren die er zeer lelijk bij liggen voor slechts 17 50 p m 2, waardoor het onderhoud zeer minimaal wordt

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 15