Welke stad kiest u Pariis. Londen of Brussel 1000 jaar: ga er nu maar eens kijken Met Pasen naar de lichtstad GEIZE MAN, LEKKER MAN LONDEN ZIEN EN DAN Naar Parijs kunt u met uw krant drie of vijf dagen, respectievelijk voor f 199,- en f485,- per persoon. Het naar verhouding op het eerste oog grote prijsverschil zit in de klasse van het hotel en in het diner dat u bij de vijfdaagse reis geserveerd krijgt. Bovendien is de duurdere reis in de paasvakantie gepland en wel van dinsdag 17 tot en met zaterdag 21 april a.8. De F(ranse) T(oeristen) S(ervice) is onze bondgenoot bij de goedkope reis die u dagelijks kunt onderne men. Even inventariseren. U krijgt voor uw twee briefjes van honderd met- een-gulden terug: een tweede klas retour van elk NS-station vervoer van station Parijs naar hotel en terug twee nachten logies met ontbijt (maar dat wel op zijn Frans), op ba sis van een tweepersoons-kamer. begeleiding door Nederlandse reisleid(8t)ers. een keuze uit een oriéntatierit, een tocht naar Versailles, door het Quartler Latin, door verlicht Parijs of Montmartre. Voor de paasreis vertrekt u om 10.55 uur uit Amsterdam (hoewel u ook in Rotterdam kunt Instappen) en komt u tegen vijven 's middags op de Gare du Nord aan. Deze ex clusieve reis hebben wij opgezet samen met zowel de FTS als de Ne derlandse Spoorwegen Voor deze kleine-maar-fijne paas vakantie hebben wij kamers gere serveerd in het rustig gelegen hotel-restaurant „SufTren La Tour", vlakbij de Eiffeltoren. De kamers hebben alle een bad. een bidet, een w c, telefoon, t v., radio, een automatisch weksysteem en airconditioning. Voor de genoemde f 485,- per pers oon hebt u: de treinreis van en naar elk sta tion van de NS in ons land tweede klas naar Parijs, met gereserveerde plaatsen het vervoer van het station in Pa rijs naar uw hotel en terug. Boekingen aan alle kantoren van: Tubantia Dagblad van het Oosten Hengelo's Dagblad Enschede Getfertsingel 41 Almelo Grotestraat 75 Schouwburgplein 7 Eibergen Beltrumseweg 10 Enschede Langestraat 9 Hengelo Nieuwstraat/Molenstraat Nijverdal Meiboomstraat 2 Goor Grotestraat 108 Neede Oudestraat 78 Wierden Nijverdalsestraat 52a Oldenzaal Grotestraat 4a Rijssen Enterstraat 9 en 10 Winterswijk Misterstraat 7 Wat wiltU: Parijs, Londen of Brussel? Met ons kunt U alle kanten op, behalve de verkeerde. U kunt met de rug tegen de verwarming het boek „Londen en Parijs" van Charles Dickens lezen. Dan weet U hoe het toen was. Maar het Is beter - veel beter - om zelf te gaan. Dan weet U hoe het nu ls. Brussel was in Dickens' rijd nog niet de hoofdstad van Europa dus voor de stad waar Koning Boudewfjn zijn stulpje heeft kunt U weliswaar folders laten komen maar het is een stuk prettiger zelf de hand aan een glas goede oude onvervalste lambiek te slaan. Misschien krijgt U een idee en voelt U Brussel het best aan bij het bruisende bedje „Bruxelles" van Jacques Brei. Hoe het ook zij, voor alle 3 de Europese hoofdsteden heb ben w« een stapeltje biljetten in portefeuille. Uw hotelka mers in orde gebracht, Uw excursies georganiseerd..... U hoeft alleen het plezier nog maar zelf te maken. Wie laat dat ook aan een ander over? En.... even aan te lopen op een van onze boekingskantoren om dit plezier veilig te stellen Er is voor elck(e portemonnaie) wat wils. U kunt al arte dagen naai' de Franse hoofdstad voor f 199.- per persoon. Brussel is al BRUSSEL - Duizend Jaar geleden Bruocsella geheten- be staat al tien eeuwen. U hebt dus rijd genoeg gehad er een weekendje door te brengen maar hebt U het wel eens ge daan' Hebt U Manneken Pis en het stadhuis wel eens be keken en bewonderd? Hebt U wel eens voor de ingang spartij van het stadhuis gestaan en ontdekt dat de boven- partij asymmetrisch boven de poort staat? Wist U dat het verhaal gaat dat de bouwer- toen hij dat zag - zich onver wijld in de diepte stortte? In België bestaan honderd soorten bier. Het enige bier dat door spon tane gisting ontstaat is de Geuze, met een hoofdletter, alstublieft. Het is lichtgebruind en bruisend, en bijgenaamd „de bourgogne on der de bieren". Hoe Geuze precies gemaakt wordt is moeilijk in een paar woorden te zeggen. U kunt het echter gaan zien in het Brussels Museum van de Geuze waarheen een van onze excursies gaat. Het museum is gevestigd in de laatste van de vijftig ambachtelijke moei. woiden vanzelf gaat gisten in vaten onder invloed van bepaalde microben die alleen in de omgeving van Brussel voorkomen (met een straal van vijftien kilometer). Deze microben huizen op de balken, in de vloeren en de vaten. Stof, insec ten en spinnen worden in deze ruimten in hoge ere gehouden: deze beïnvloeden de kostbare microben ten gunste. Na drie of vierslagen heet het dan ontstane bier Lam biek. Dat kun je drinken. Het is zelfs zeer aan te bevelen. Wanneer deze Lambiek echter twee of drie Het Stadhuis in Brussel Allemaal vragen waarop U allicht Ja" zou willen zeggen. Wij weten er nog een paar. Hebt U wel eens gege ten in de Poechenellekelder? (een poechenelle is een harlekijn). De kelder maakt deel uit van de on dergrondse stadswallen. En een lambiek, een geuze, een kriek of een faro gedronken? Beken het maar: het is gewoon nee. Zit U iéts beter in Uw slappe was, dan kiest U voor een vijfdaagse paasreis Parijs f 485.-. Drie dagen Londen „aoet u oij ons al voor f 224.- maar net waaiertje dat wfj u offeren laat ook een vijfdaagse groeps reis voor f 282.- zien en een zesdaagse (met Pasen!) voor f 397 -. Een weekendje Brussel (waar ze het duizendjarig bestaan vieren) komt met twee overnachtingen in Holiday-Inn op f 170.- en met één nachtje slapen(?) op f 135.-. Niet Draten, maar doen! Even bellen met onze afdeling pu bliciteit: 053-320420 toestel 152. het verblijf in het E- categorie-hotel op basis van logies-ontbijt plus een diner (half pension dus) deskundige reisleiding van Ne derlanders, zowel in de trein als in Parijs drie excursies met een keuzemo gelijkheid uit een oriëntatierit, Versailles, het Quartier Latin, Ver licht Parijs en Montmartre. bierbrouwerijen die Brussel eens rijk was. Het bijzondere van de Geuze is dat de vloeistof die uiteindelijk bier jaar op vat blijft en Je mengt Lam biek van verschillende ouderdom, dan tap je het af in flessen en heet het bier Geuze. U kunt daar verandering in aan- brengen door een weekendje met ons op stap te gaan. Het is „simple comme bonjour". U stapt in Uw auto, rijdt naar Brus sel, komt vrijdagavond na het eten aan in het Holiday Inn-hotel en dan begint het. U overnacht (of niet na tuurlijk), gaat zaterdagmorgen ontbijten- en dat betekent in het Holiday Inn zelf met je bord naar de exquise „voerderbak" gaan en op scheppen - maakt vervolgens een excursie naar de Grote Markt, luncht op zijn Brussels ergens in de stad, dineert 's avonds in Restau rant „9 Provincies". Enfin, U doet maar! 's Zondags nogmaals ontbijten, van hetzelfde laken een pak, weer een excursie, een lunch en dan, buikje vol en welgemoed en ook geeste lijk gesterkt, rijdt U nuriênd terug naar Uw haardsteden. Zo'n weekend met twee over nachtingen kost f170.- per pers oon. Voor wie zich vrijdags niet kan vrijmaken is een korter weekend gepland dat zaterdagochtend be gint en dus eenmaal overnachten in Holiday Inn betekent (f 135.- per persoon). Wees niet bevreesd dat U zich zult C*EU> vervelen: in het hotel ligt een volle dige documentatiemap klaar, in clusief een chequeboekje met re- duktiebonnen. Nog even over die lambiek en die geuze want dat is natuurlijk abra- cadadra voor U. Hoe deze biersoor ten gemaakt worden leggen wij in een apart artikeltje op deze pagina uit. Wat daar niet in staat is dat al eeuwen het verhaal in omloop is dat de Brusselaar altijd twee maal hetzelfde bier drinkt Toegegeven, het is een vies verhaal. Vroeger stroomde door Brussel een open watertje waarin alle riolen uit kwamen. Van dat water zou dan ook - snapt U het al? - de lambiek gebrouwen worden. Enfin, het is nu wel duidelijk. Trouwens, geen nood: drink rustig Uw pint. Het is maar een verhaal. Londen zien en danvoelt u zich weer kiplekker. U kunt met ons mee als u wilt en op tijd bent want de enige zult u niet zijn. Elke dag vanaf f224.- per persoon met drie nachten logies met ontbijt, en voor f397.- een paasreis, van 12 tot en met 16 april a.s. Voor de driedaagse waarvoor u da gelijks op de boot kunt stappen krijgt u voor uw f 224.-: een retour van elk NS-station naar Hoek en een retour Hoek- Londen met de boot, beide 2de klas. een gereserveerde plaats in de trein Harwich-Londen 3 nachten logies met (Engels) ontbijt in uw hotel alle bedieningsgelden. Nu dan de paasreis, uiteraard een éénmalige. Op die donderdag de 12de april wordt de tros tegen mid dernacht losgesmeten Uw hotel is er ditmaal een met meer sterren. Op tweede paasdag (16 april) 's a - vonds pakt u de nachtboot terug (22.00 uur Engelse tijd) die om kwart voor acht dinsdagmorgen in Hoek aanmeert. Voor uw 397.- p.p. heeft u: een NS-retour van en naar elk sta tion De overtocht heen en terug tweede klas. De treinreis Harwich-Londen vice versa 3 overnachtingen met een Engels ontbijt (tweepersoons kamers met bad) Twee overnachtingen op de boot in vierpersoons hut

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9