Rijssense revue presenteert dinsdag ,,'t Lop wa lus" Lager krediet DE HOOLTER DAANSERS Twee films ii „de Sehnre" De melkbus houdt zijn waarde Programma Radio Oost Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar Roeren en tuinders CONGRES OVER ABORTUSWETGEVING ABVA hield feestelijke jaarvergadering Volvo verhoogt produktie om te voldoen aan de groeiende vraag markten i'ii-iw t uut.mi.y - l, j.virxrxx\- x uia i nvj. i; w*s* In het Parkgebouw te Rijssen gaat dinsdagavond om acht uur het doek open voor de première van de revue ,,'t Löp wa lus", de zevende alweer, van het Rijssense revuege zelschap dat zich in de loop der ja ren een uitstekende reputatie heeft opgebouwd tot ver buiten het stadje aan de Regge. Ook dit jaar is men er weer in geslaagd om het pu bliek volop aan zijn trekken te la ten komen, ook al wordt het steeds moeilijker, ook met name voor de tekstschrijvers, om nieuwe vonds ten te doen. Alle bekende figuren van de revue komen weer op de planken. Het zijn Geeze (Hannie Strokap), Jenken (Anke Dangremond), Goait (Harm Agteres), Graads (Graads Pfeiffer) en verder Wilm (Willy Pas) en Dieks (Jurry Zandbergen). De niet Rijs sense rollen worden vertolkt door Dick van Corbach, terwijl zangeres Dickie Ligtenberg ook weer een be langrijk aandeel in de show zal hebben. Aan de balletten werd weer de no dige aandacht besteed. Men wil het publiek weer een echt avondje In voorstel inzake inritten „De Bergruiters" voor de vergadering van 5 maart is een fout geslopen. Er is voorgesteld en te adviseren de gemeenteraad een krediet te vragen van f 45.600,-. Dit bedrag is echter inclusief de kosten van het aanbrengen van verlichting. Omdat echter wordt voorgesteld de kosten van verlichting niet voor rekening van de gemeente te ne men, dient het daarvoor geraamde bedrag in mindering te worden ge bracht op voormelde f 45.600,-. Ex clusief de kosten van aansluiten en aanbrengen van verlichting wor den de kosten geraamd op f30.000,-, gespecificeerd als volgt: Parkeergelegenheid en inritten (materiaal) f3.400,- toegangshek ken en omheining (materiaal) f8.500,-, hindernismateriaal f 10.000,-, BTW 18% f3.942,-, toe zicht gemeentewerken f 2.220,-, grondwerk gemeentewerken f 1.000,-, diversen en afronding f938,-. Totaal f30.000,- Indien wél reeds de aansluiting van elektriciteit tot stand moet worden gebracht, moet laatstgenoemd be drag nog verhoogd worden met f7.000,-. „uit" bezorgen. Men verwacht, evenals in voorgaande jaren, min stens tien keer te spelen voor een uitverkocht huis. Voor geliandicopten Evenals vorige jaren geeft het re vuegezelschap ook ditmaal weer pen gratis voorstelling voor gehan dicapten van zijn nieuwe revue. Aangezien vorige keren van de zijde van de patiënten de belang stelling erg groot was, verwacht men ook nu weer veel bezoekers. Belangstellenden kunnen zich op geven dagelijks na 15 uur aan het Parkgebouw te Rijssen, telefoon 2480. Harm Agteres De leu lacht ok w aj niks zekt Sinds boeren de melkbus hebben afgeschaft, omdat ze de melk voortaan in tanks opslaan, is dat artikel bij particulieren erg gewild geworden. In een tijd waarin nos talgie hoogtij viert, heeft da-melk bus een belangrijke plaats ingeno men in de Nederlandse huiska mers. Antiekhandelaren zijn daar handig op ingesprongen en zien kans overal melkbussen te be machtigen, om ze na een opknap beurt aan de man te brengen Eén van hen is Zwier Kanis, die on langs een zaak voor verlichtingsar tikelen op het IJsselmuider indus trieterrein opende, maar tijdig in zag dat de melkbussenhandel ook best zoden aan de dijk zet. Hij is zelf afkomstig uit het boerenbedrijf en heeft de ontwikkeling van bussen- melk naar tankmelk van dichtbij meegemaakt Hij betrekt de melk bussen niet alleen uit Nederland, maar vooral uit Oostenrijk, waar naast melkbussen ook wagenwie len volop te kriieen ziin. Zwier Kanis <26) heeft inmiddels al 2500 melkbussen bemachtigd, die opgeslagen liggen in zijn nieuwe bedrijf. De melkbussen worden eerst ontdaan van de tin-laag en worden dan verkoperd. Ze gaan voor een hoge prijs vlot van de hand en krijgen een bestemming als pa- raplubak, of worden versierd met een droogboeket. Kanis heeft ze in soorten en maten. Uit Oostenrijk betrekt hy by voorbeeld ook bussen met een inhoud van 10 of 20 liter. De wagenwielen gaan eveneens grif van de hand. Hij verwerkt ze tot lampen en dat sluit weer prima aan oij de branche waar hij zich mee be zig houdt. Het programma van Radio Oost voor de periode van vrijdag 2 tot en met donderdag 8 maart ziet er als volgt uit: Vrijdag 2 maart: 17.00 u. ANP, 17.03 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overyssel, 17.20 u. Met Radio Oost het weekend in, met als speciale gast Herman Wig- bold, hoofdredacteur van het Vrye Volk, 18.00 u. Einde uitzending. Zaterdag 3 maart: 17.00 u. ANP, 17 03 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel. 17.20 u. Sportprogramma van Radio Oost, 18.00 u. Eipde Uitzen ding. Zondag 4 maart: 11.00 u. ANP, 11.03 u Radio Oost op zondagmor gen. Een rechtstreekse uitzending vanuit Erve Kots in Lievelde gem. Lichtenvoorde. Hierin treedt op het cabaret Steplnstepuit dat dit keer op een zeer ongebruikelijke wijze wordt begeleid door S C. Hoogenberk, piano, Fred Pot cello, en Daniel Otters viool. Verder ver zorgt dit laatste gezelschap ook een klassiek programma, w.o. variaties van Beethoven, 12.00 u. Einde uit zending, 17.00 u. ANP, 17.03 u. Het sportprogramma van Radio Oost, 18.00 u. Einde uitzending. Maandag 5 maart: 12.00 u. ANP. 12.03 u. Nieuws en muziek, 12.30 u. Einde uitzending, 17.00 u. ANP, 17.03 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overys sel, 17.20 u. Het boerenprogramma, 17.50 u. Nieuws en Agenda, 18.00 u. Einde Uitzending. Dinsdag 6 maart: 12.00 u. ANP, 12.03 u. Nieuws en Muziek, 12.30 u. Einde uitzending, 17.00 u. ANP, 17.03 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel, 17.20 u. Mensen in het nieuws, 17.50 u. Agenda en nieuws, 18.00 u. Einde uitzending. Woensdag 7 maart: 12.00 u. ANP, Op zaterdag 24 maart a.s. vindt in het Congresgebouw te Den Haag een congres plaats in verband met het door de regering ingediende wetsontwerp afbreking zwanger schap. Op dit congres, dat georga niseerd wordt door de Evangeli sche Omroep, in samenwerking met de Vereniging tot Bescher ming van het ongeboren kind, zul len sprekers van uiteenlopende maatschappelijke achtergrond het woord voeren, om de verschil lende aspecten rond de abortus provocatus te belichten. Enkele hoofdsprekers zullen zyn: de Tilburgse hoogleraar Prof. dr. F .A.M. Alting von Geusau, tevens een vooraanstaand lid van het CDA, die de historisch-politleke aspecten rond het abortusdenken voor zyn rekening neemt, terwyi de Apeldoornse ethicus Prof Dr. W H. Velema de bybels-ethische kant van het onderwerp zal belichten. De gynaecoloog Dr. A. W. Mante uit Doetinchem spreekt over de me dische factoren van een abortus en zal uiteenzetten aan de hand van dia's wat in feite abortus is. terwyi de Juriste, mevrouw Mr. Dr F T. Diemer-Lindeboom te Rotterdam zal spreken over adoptie, pleegge zin en wat daarmee samenhangt Het doel van het congres is het denken over abortus provocatus zo breed mogeiyk te belichten. Welke factoren hebben er <oe geleid, dat abortus, zowe? vhristenen als niH-ehrlster.cn alttd principieel 12.03 u. Nieuws en Muziek, 12.30 u. Einde uitzending, 17.00 u. ANP, 17.03 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel, 17.20 u Radio Oost op locatie, 18.00 u. Einde uitzending. Donderdag 8 maart: 12.00 u. ANP, 12.03 Nieuws en muziek, 12.30 u. Einde uitzending, 17.00 u. ANP, 17.03 u. Programma-overzicht en nieuws uit Gelderland en Overijs sel, 17.20 u. Knelpunten in de regio, 17.50 u. Agenda en nieuws, 18.00 u. Einde uitzending. Vrijdag 16 en zaterdag 17 maart houdt de CJV „De Vriendens chaar" weer haar traditionaele jaarfeest in gebouw „Irene", aan vang 19.30 uur. Door de verschil lende clubs zijn weer leuke schets jes ingestudeerd. Al met al een ge varieerd programma. De CJV'ers rekenen weer op de belangstelling van zeer velen. Zaterdag 17 maart zal het grote toneelspel worden op gevoerd voor de bejaarden, aan vang 2 uur. Dit weekeinde staan er bij jeugd soos de Schure maar liefst 2 films op het programma. Op vrijdag avond vanaf half negen zal er voor de jeugd vanaf 16 jaar de film Strawdogs gedraaid worden en op zondagmiddag is de beurt aan de jeugd onder de 16 jaar voor de film Dolle dwaze waaghalzen. Strawdogs is een thriller van Sam Peckinpah met in de hoofdrollen Dustin Hoffman en Susan George. De inhoud van deze film in het kort: David Summer, een jonge intelli gente Amerikaan, studeert in een rustig dorpje in Engeland. Zijn vrouw Amy blijkt een bijzondere aantrekkingskracht te hebben op dp dorpsnozems, die openlijk met haar flirten. David reageert niet, noch wordt hij agressief als hij ontr dekt dat zijn vrouw door 2 van die kerels op brute wijze is verkracht. De volgende avond rijdt David- in dichte mist de dorpsgek Niles aan. Het toeval wil dat tegelijkertijd Elsa Hedded vermoord wordt aan- j j getroffen in het dorp. Direkt ver denkt men Niles en men hoort dat Niles bij David thuis is. De vader van Elsa wil wraak en trommelt de vechtersbazen van het dorp op. Gezamenlijk trekken ze naar Da vid's huis en proberen binnen te dringen. Pas dan ontpopt David zich als een intelligent en meedo genloze tegenstander, die tot het uiterste durft te gaan De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten is een film met in de hoofdrollen onder meer Tony Curtis en Diana Keaton. Hij gaat over de Rally van Monte Carlo. Deze rally was in de jaren twintig nog geheel een aangelegenheid voor amateurs, die hun beste „wiel tje" voorzetten en zelf aan hun kar retje sleutelden om er het uiterste uit te halen. Volgens de film nemen de deelnamers het met de eerlijk heid en de sportiviteit niet zo nauw. Ongelukken, intriges, misverstan den en knoeierijen zorgen voor tijd rovende verwikkelingen, terwijl ook de plaatselijke bevolking en de weersgesteldheid tot onverwachte avonturen aanleiding geven. Al deze komische komplicaties vor men een pittige saus over deze smakeiy ke filmschotel en gesteund door een handvol blijspelspecialis ten ontwikkelt zich een opwin dende Rally met talrijke surprises, die in de Franse Alpen hun letter lijke en figuurlijke hoogtepunten bereiken. Kortom twee fils in jeugdsoos De Schure die het de moeite waard maken om ook eens te komen kijken. De lange winter heeft de Neder landse boeren en tuinders behalve veel ongemak ook bijzonder veel schade bezorgd. Hoe groot de schade precies is valt niet te bere kenen, maar het gaat om vele ton nen. De tuinbouw is heel zwaar ge troffen. De stookkosten van'de kas sen vlogen omhoog De afzet van de produkten kelderde. De gemid- ai gekeurd, nu weileujk mogelijk gemaakt moet worden? Met dit wetsontwerp toont Nederland, en niet in de laatste plaats het christe lijk volksdeel, een dramatische omwenteling in denken en hande len Het doden van menseiyk leven is in stryd met de wet van God en daarom kan dit voor christenen nimmer een onderwerp voor een politiek compromis zyn. Het den ken van christenen in de politiek zal op dit punt principieel moeten zijn wil de wetgeving in ons land garantie bieden voor bescherming van ieder individu, geboren of on geboren. Als dit principe wordt los gelaten, dan ligt de weg open voor een ongelimiteerde aanslag op héél het menseiyk bestaan en zal weers tand daartegen slechts een achter hoede gevecht zyn. Dan geldt al leen nog het recht van de sterkste. In deze gedachtenbepaling wil het congres een principiële bydrage le veren ten behoeve van artsen, ver pleegkundigen, hulpverleners, po litici, predikanten, mediamensen en andere verantwoordeiyke Ne derlanders Er zal een uur durend TV-programma van samengesteld worden. De toespraken van het congres zullen worden gebundeld in een boek. dat op grote schaal zal worden verspreid. De toegangsprys van het congres, dat om 10 30 uur begint en plm. 16 00 uur eindigt, bedraagt f 10.-. Kaarten dienen vooraf schrifteiyk of telefonisch ge reserveerd te worden by de Evange lische Omroep, Postbus 565, Hil versum. Uei 035-852641). delde glastuinbouwer in het West- land zou als gevolg daarvan in Ja nuari meer dan 15.000 gulden schade hebben geleden. Er waren tuinders in het noorden, die hun kassen zagen bezwyken onder de druk van de sneeuw Telers van groenten in de volle grond zagen hun oogst verloren gaan door de strenge vorst. Spruiten en andere koolsoorten bevroren op het land. Er ging zo doende alleen al 25 k 30.000 ton spruiten verloren. Er was een boer die dit jaar alleen maar spruiten teelde, zyn hele oogst raakt hij kwijt en hy moest bij een baas gaan werken om brood op de plank te krijgen. Ook de boeren en tuinders in Gelderland, Overyssel en Drente zijn ongerust over de gevolgen van- de winter. Landbouwers vragen zich af wat er terecht komt van de met wintergraan ingezaaide akkers en het jonge grasland. Verstikking is niet uitgesloten, doordat vorst en dooi elkaar hebben afgewisseld. Jonge plantjes kunnen dood gaan als de wortels na de eerste dooi bloot komen te liggen en de vorst die erop volgt de boel weer doet be vriezen. Toeleveringsbedrijven hebben de prijzen verhoogd, door dat ze door de slechte toestand der wegen in delen van enkele prov n- cies langer moeten werken. De af zet in dc tuinbouw heeft sterk ge stagneerd omdat er weinig of geen straat- en markthandel was. De bloemen- en groenteteelt klaagt steen en been. Zowel de landbou wers als de groente- en fruittelers krijgen straks een flinke achters tandinde werkzaamheden in te ha len. Zolang de vorst nog in de grond zit kan het land moeilyk worden bewerkt. Afgelopen zaterdag heeft de Fol kloristische boerendansgroep „De Hoolter Daansers" meegedaan aan de Carnavalsoptocht van „De Fienpreuvers". Zij hadden een wa gen gemaakt, die Kroam-Schudd'n voorstelde en waarop krentenbrood en panne koeken geserveerd werden De Carnavalsprinsen en het publiek lieten zich deze lekkernijen goed smaken. Ook de keuringscommis sie kon dit erg waarderen en daarom werd een éérste prijs voor originaliteit aan De Hoolter Daan sers toegekend, waarmee zy erg ge lukkig waren. Op het mooie resul taat werd een „neutje" genomen. Ook zyn de „Hoolter Daansers" nu opgenomen in de Federatie van Folkloristische Groepen in Neder land. Deze erkenning van de Fe deratie zo kort na de oprichting is een felicitatie waard. Algemene Bond van Ambtenaren thans meer dan 200.000 leden „Toen u in 1954 als bakker bij de toenmalige broodfabriek ..De Halm" lid werd van de Voedings bond, hebt u wellicht ook zelf niet kunnen vermoeden dat u later nog eens gehuldigd zou worden van wege het 25-jarig lidmaatschap van het NVV in de status van ambtena ar Dit zei voorzitter H W Goorman tijdens de J1 maandagavond in ho tel Vosman gehouden feestelijke jaarvergadering van de Algemene Bond van Ambtenaren, tot de heer J Calkhoven die, ter gelegenheid van dit Jubileum het zilveren NW- insigne kreeg uitgereikt, terwijl aan mevr. Calkhoven een boeket bloemen werd overhandigd Tijdens zijn huldigingstoespraak prees de heer Goorman het jubile rende lid Calkhoven met name vanwege zijn activiteiten als lid van de ABVA. Bestuursverkiezing Na. vasts telling van de notulen en Jan Calkhoven werd het insigne opgespeld door voorzitter Goor man. Rechts mevr. Calkhoven. jaarverslagen van zowel de secreta ris als penningmeester deelde de afdellngssecretarls E. K Pronk de vergadering mee, na rijp beraad te hebben besloten zijn bestuursfunc tie ter beschikking te willen stellen. „Vooral in het belang van de afde ling zelf komt het my gewenst voor dat binnen het bestuur van tijd tot tijd nieuwe gezichten verschijnen", aldus de heer Pronk, die uit handen van voorzitter Goorman een ca deaubon kreeg aangeboden als dank voor het vele werk Op voor stel van het bestuur werd, zonder hoofdelijke stemming, de heer K. Reitsema als nieuwe afdelingsse cretaris benoemd 200.000 leden Tijdens deze druk bezochte jaar vergadering sprak vervolgens ABVA-distrietsbestuurder Ten Brinke de aanwezigen toe en zei met vreugde te kunnen mededelen dat de ABVA thans het ledental van 200 000 heeft overschreden, waarmee deze bond thans de grootste is van alle werknemers bonden in Nederland Deze sterke groei schreef hij met name toe aan voortgaande deconfessionalise ring, de wijze van optreden van de ABVA, hetwelk hij omschreef als „blykbaar goed aansprekend" Maar vooral ook wees hy op het feit dat de ABVA over de gehele linie over uitstekend kader beschikt. Ook ging hij uitvoerig in op de vele actuele actiepunten waarvoor de ABVA zich vanwege „Bestek '81" thans gesteld ziet, alsmede over een op handen zijnde fusie in feder atief verband tussen de ABVA en KABO Het vakbondswerk tens lotte in zijn geheel overziende con stateerde hij dat' er voorlopig nog veel werk is te doen en riep de leden op de gebeurtenissen nauwgezet te blijven volgen. Na behandeling van de officiële agenda werd de bUeenkomst ver der een feestelijk tintje gegeven met het spelletje bingo De Volvo Car Corporation heeft be sloten de produktie van de Volvo 240/260 sereis en de Volvo 343 te verhogen. De totale produktie is gepland op een totaal tussen 315.000 en 320.000 auto's. In 1978 bedroeg de totale produktie 262 000 auto's „De huidige produktieplanning ligt op 310.000 eenheden voor 1979", aldus Haakan Frisinger, President van de Volvo Car Corpo ration. „Wy voorzien nu een verho ging tussen de 5000 en 10.000 een heden van de 240/260 series. Reden waarom in de Torslanda-fabrieken te Göteborg iets meer dan 200 me dewerkers aangenomen zullen moeten worden Het personeelsbe stand van andere vestigingen, zo wel in Zweden als daarbuiten, zal verhoogd worden". „Onze produktieplanning is een voortgaand proces, gebaseerd op het volgen van de totale markt", vervolgde Haakan Frisinger „Met uitzondering van .Oostenrijk en Zwitserland zyn onze marktper- centages op alle markten gestegen waarby wy nu een verdere stijging van de vraag naar onze auto's zien". „Volvo rekent voor 1979 op een produktie van 230000-235.000 au to's van de 240/260 series en 85.0Q& van de Volvo 343- en 66 series.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5