I Bejaardencarnaval KEUNEDARP"VIERDE UITBUNDIG CARNAVAL H 1 Kiestercm in „Musky ■11 Enorme belangstelling voor optocht Weekenddienst BB Overijsselrit gaat niet door KERKDIENSTEN SIM S. BAKKER nulj i h,in o inih,u WöDLnu - z ivi/v^n. i iai» - rnorj Dinsdagmiddag om 3.00 uur waren alle 65-plussers in Holten door de Carna valsvereniging „De Fien- preuvers" uitgenodigd op het „bejaardencarnaval" in Hofbar „Tony" in de Sta tionsstraat waar ze werden welkom geheten door Fienpreu vers-president Eddy D. Vincent. Prins Jan III den Umrooper hield een korte toespraak waarin hij zijn vreugde uitsprak over het weisla- De Sherry Sisters waren goed op dreef op het Bejaarden Carnaval. V.l.n.r. de dames René Bruins. Ma rion van Couwelaar, Rijke Dieben en Inéz Scheltens. gen van het Elfde carnaval in Hol ten en hij wenste de bejaarden een lljne gezellige middag. Niet het aantal is belangrijk maar wel het gezicht dat u deze middag zal zet ten zo besloot hij Het programma werd geopend door oud-prins Berend Willen Dapper (Jan Oosterkamp die de lachers vlot op zijn hand kreeg met een praatje over trammelant met de vrouw. Berend Willem op jacht en de brief van een vriend uit Zwit serland. Ook oud-prins Teun de Zwarte van de Sangeldiek (Teun Deijk» schoot in de roos, o.a met een waar ver haal over een tweedaagse reis met ..oonze Dika nao Winterswiek" en ..Al het aole is weg oet Hoólt'n" Gul applaus was er ook voor de ,.Sherry(Hockey)Sisters". René Bruins. Marion van Couwelaar. Rijke Dieben en Inéz Scheltens die met Hofmuzikant Jeurlink Gert (Tuiter) aan het hammondorgel een viertal spiksplinternieuwe lied jes zongen op tekst van Harriet de Reuver Ook het zangduo ..De Diessenplassertjes" (gebroeders Huub en Tonny Brandsi kreeg een verdiend applaus. De bejaarden vermaakten zich een paar uurtjes kostelijk en kwamen spontaan ..in de benen" toen de po lonaise werd aangekondigd en ze zongen uit volle borst als de „orge lman" oude bekenden speelden als „Daar bij die molen", ..Wie zal dat betalen" enz Betalen was er deze middag voor hen helemaal niet bij. want Prins Jan III had voor alle onkosten getekend. Al met al een geslaagde middag. De ..Overijsselrit" van de KNMV die zaterdag 3 maart binnen de ge meentegrenzen van Holten zou worden verreden, gaat in verband met de terreingesteldheid niet door Het motorevenement zal nu plaats hebben op zaterdag 24 maart. Een hoogtepunt in de carnavalsviering in Holten was zaterdagmiddag detofficiële ontvangst van Prins Jan III den Umrooper - in het dagelijks leven verkoopleider Nido Universal Machines te Holten -. de Raad van Elfen de Prinsengarde, ten gemeentehuize door burgemeester mr. W. H. Enklaar, de wethouders H. Stegeman en J. Warrink en loco-secretaris J. Vuuregge. Prins Jan zei in zijn toespraak in de aanwezigheid van het hele college een bewijs van erkenning te zien voor de activiteiten van „De Fienpreuvers", een erkenning waaraan in de afgelopen tien jaar hard is gewerkt. prijs). „Holten 4" met op de wagen een dierenparkje met dwerggeiten en konijnen en op het spandoek het opschrift ..Dura ant wark, anders wordt dit gat een dierenpark", de café-racers van „De Wippert". de Holtense Hockeyclub met op de wagen een groot aantal zeer geva- trijd (sponsor café-restaurant „De Poppe"). Door de jury. die bestond uit enkele bewoners van het be jaardencentrum „Diessenplas", werden de prijzen als volgt toege kend: Groep meisjes-jongens t/m 5 jaar 1 Herbert Beldman, Noordenberg- Auto-test Mitsubishi Colt Reken nu tot op de cent mee Grote contrasten in 25 jaar automobielbuuw Aktueel auto allerlei Onderweg Nabeschouwing RAI Prins Jan: Het is voor mij wel een unieke ervaring hier te staan te genover een binnenkort afscheid nemende burgemeester en twee „debuterende" wethouders. Ik wil deze gelegenheid benutten om de ..debutanten" enkele tips te geven om hun ambtsperiode goed door te komen: Wethouder Stegeman zou een cursus reddend zwemmen moeten gaan volgen om zijn collega Warrink. mocht die eens uit de boot vallen, de reddende hand toe te steken. Mocht StegerAan het zwemdiploma niet halen, dan zou deze boei (zwemgordel) misschien van dienst kunnen zijn om de zaak en u zelf drijvende te houden. Burgemeester, ook u willen we met raad en daad ter zijde staan Wij hebben begrepen dat de breuk met de commissie ..Woonruimtezaken" u niet lekker zit. Om de breuk te helen bieden wij u een tube lijm aan. Verder menen wij te weten dat het aankoopbeleid Komplan nog steeds een „moeliker" op te lossen probleem is. Gaarne willen wij als „Fienpreuvers" meewerken aan NED. HERV. KERK 9.00 uur en 10 30 uur ds A. W Berkhof (10.30 uur Jeugddienst) m.m.v. H.M.V. Uitgangscollec te. Voorjaarszendingscollecte. Oppasdienst. mevr. Dorresteijn-de Bok en Ineke Wolters. GEREF. KERK 9.30 en 15 00 uur ds H J Bouw huis van Rijssen In beide diens ten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst mevr Dul-de Fockert. mevr. Stam- Bosschers. <res.» Mevr. Kolkmari-Bolink. mevr Aanstoot-Stam. Jenny Koordes (res Kindernevendienst (klas 1 en 2). mej. M. Schuppert R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur. zondag 9.30 uur. DUKERHOEK 10 uur ds W Vons Uitgangscol- lecte, Voorjaarszendingscollec- 0KKENBR0EK 10 uur mevrouw P Stok van Eefde. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur. zondag 8 uur en 11 uur WEEKENDDIENST het realiseren van de plannen waarvoor wij u bij deze drie ton<- nen) aanbieden. Tenslotte dachten wij. dat het een goede zaak is u. vooruitlopend op uw pensionering, de 65plus kaart te overhandigen, waarmee u voor noppes of tegen sterk gereduceerde prijzen aan alle Fienpreuvers- evenementen kunt deelnemen, zo besloot Prins Jan III, die het be haagde de burgemeester en de beide wethouders wegens de bui tengewone diensten voor de Keu- nedarpse gemeenschap te onder scheiden met de oorkonde en de versierselen van de huisorde der Fienpreuvers Aan de echtgenotes werden bloemen aangeboden Toespraak burgemeester Burgemeester mr. Enklaar ver klaarde in een korte toespraak graag te voldoen aan het verzoek van Prins Jan hem de sleutel van het huis der gemeente te overhan digen, omdat de Fienpreu vers- prinsen in de achterliggende jaren altijd in alle redelijkheid van hun bevoegdheden hebben gebruik gemaakt. Wanneer het u in de ko mende vier carnavalsdagen zou lukken om alle grond, bestemd voor de realisering van het plan Beuseberg in bezit te krijgen, dan zijn wij gaarne bereid om uw „re geringsperiode" met nog vier da gen te verlengen, want er zijn zo hier en daar nog wel enkele „plooi tjes" glad te strijken, zo besloot mr Enklaar. Nadat veldwachter Snorredijk, duidelijk hoorbaar, de elf gulden regels van de „proclamatie" had voorgelezen en burgemeester En klaar in het volste vertrouwen op een goede afloop de sleutel van het gemeentehuis van „Keunedarp" aan Prins Jan III had overhandigd, ontkurkte de eerste prins van de Fienpreuvers. Prins Waterjan (Jan Maats), thans oppertapper aan het hof. de fles en bruiste de cham pagne en werd het glas geheven op een feestelijk carnaval. Optocht Voordat de ontvangst ten gemee ntehuize plaats had, maakte Prins Jan op een prachtig versierde wa gen, waarop ook de Raad van Elf had plaatsgenomen, een rijtoer door een deel van het dorp Aan de optocht van een aantal ver sierde wagens, kleine versierde voertuigjes en een enorm groot aantal kinderen en groepjes die zich carnavalesk en potsierlijk hadden „opgetuigd", werd mede werking verleend door de Holtense muziekvereniging H M V. en de muziekvereniging Wilhelmina uit Rijssen. beide met drumband en majorettes. In de optocht reden mee wagens van „De Schure". de boerendans- groep „De Hoólter DaSnsers", de boakenbouwers uit de Beuseberg (met op een aanhanger een mini- baoken van het grote paasvuur dat in het voorjaar van 1978 bekroond werd met de eerste prijs en de ere Tienersoos Musky organiseert anavond (vrijdag 2 maart) een pëcial van Sweet d'Buster. In de pecial van deze Nederlandse band zijn o.a opgendmen een live optreden in Vara's lijn 3. een Inter view met zangersaxofonist Bertus Borgers en toetsenman Robert-Jan Stips. Verder zullen de drie Elpee's van deze formatie worden behan deld. met als hoogtepunt de nieuwe Elpee „Gigs" Musky gaat gewoon om 19 30 u open, maar de special zal om 20.15 u. beginnen en eindi gen om 21.45 u.. Musky blijft daarna open tot half elf. Dus alle fans van Sweet d'Buster, die lid zijn van Musky zijn op deze specialavond van harte welkom. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 Vrijdag 2 maart 14.30 uur seizoenwarenmarkt in de Kerkstraat. 20.00 uur Wereldgebedsdag in de Ned. Herv. Kerk. 20.15 uur Disco speciaal in „Mus ky" (zie bericht). 20.30 uur Film ..Straw Dogs" in „De Schure" Zaterdag 3 maart 10.00-17.00 uur Grote postzege lruilbeurs HPC in aula Scholenge meenschap Holten. Opening Holtens nieuwste spe ciaalzaak in dameskleding „Hes ter's mode", hoek Larenseweg- Kerkstraat Zondag 4 maart 14.00 uur Discobal in café ..De Wip pert" fzie advp. 14.30 uur Film „Dolle dwaze waag halzen" in „De Schure" (zie adv 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 5 maart 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente huize (zie bericht). Dinsdag 0 maart 14.30 uur Bejaaróeusociêteit „Hol ten" in gebouw „Irene". 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek ir. „Betha- nië". In deze bijeenkomst zullen een ouderling-kerkvoogd, een ou derling en een diaken vertellen over hun ambt. Donderag 8 maart 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in „Irene". Voor lichtingsavond PTT 20.00 uur Jaarvergadering henge lsportvereniging „De Rietvoorn" in café-rest. „De Poppe" (zie adv.). Zondag 11 maart 14.00 uur Start oriënteringsrit voor beginners en gevorderden MAC „De Holterberg". Inschrijving ge opend vanaf 13.30 uur in café „De Biester", Stationsstraat. Vrijdag 16 en gaterdag 17 maart 19.30 uur Jaarfeest CJV „De Vrien denschaar" in gebouw „Irene" (zie bericht). Donderdag 22 maart 20.00 uur Jaarvergadering Vereni ging „School met de Bijbel" in hal van „De Schakel" (ingang Bos- chkampsstraat). Vertoning van de ülm „Mensenkinderen" t.g.v. 100- jarig bestaan van de „Unie School en Evangelie". Zaterdag 24 maart Overijsselrit KNMV Overijssel. Start bij camping „De Holterberg" (camping Veneklaas). rieerd uitgedoste kinderen, vrijwil ligers van .Musky" (boordevol ac tiviteiten). wijkvereniging „Hol- terhaar" i wagen met enkele speel toestellen en het opschrift „Zullen wij dit met een buurthuis ook bele ven?", drie antieke koetsjes met ex-prinsen, wagen met elf jongens als toekomstige prinsen. dubbeK dekker met als passagiers de Hol ten 9 veteranen met hun dames „Eindpunt voor de veteranen bus halte Diessenplas 2 Wanneer?", twee glanzende Fords van Autobe drijf Dries Willems en de prachtige prinsen wagen van Prins Jan III den Umrooper, adjudant Fons Ak kermans. Fienpreu verspresident Eddy Vincent en de Raad van Elf De folkloristische boerendans- groep „De Holtense Boerendan- sers" in keurige ouderwetse kos tuums wandelde mee in de optocht vanaf de Keizersweg door de Dorpsstraat, Larenseweg, Pasto riestraat, Rietmolenstraat, Oran jestraat. Dorpsstraat naar de Sta tionsstraat (eindpunt) Er waren voor de wagens drie prijzen beschikbaar gesteld door een jury. die bestond uit enkele be woners van „Diessenplas" De eerste prijs was voor de wagen Ko- zakkenstraaat (11 jonge prinsen i. 2e prijs „Hoólter Daónsers", 3e prijs „Holten 4" Kindemrcarnavai Voor de kinderen die aan de op tocht deelnamen en zich hadden verkleed of versierd (al was het maar een papieren roosje in het haar) was er van plm half vier tot zes uur een geweldig feest in zaal „De Poppe". dat werd bijgewoond door Prins Jan III, oud-prinsen, de Prinsengardé en de Raad van Elf Tijdens het feest werd de uitslag bekendgemaakt an de kleurweds straat. 2 Annemarie Klem v elder- man. Drostenstraat. 3 Martij Noordberger. Verzetstraat. 4 Derk Jan Dollen. Rijssenseweg: 5 Jeroen Hendriks, Noordenbergstraat. Groep meisjes-jongens 6 t/m 8 jaar: 1 Daya van Putten, Canadastraat; 2 Moniek Schreurs. Goldstein- straat: 3 Marjon Spenkelink. Gold- steinstraat: 4 Virgil Vorst. Chur- chillstraat. 5 Michiel Nijenhuis. Churchillstraat Groep meisjes-jongens 6 t/m 12 jaar 1 Dick Veneklaas. Industrie straat: 2 Peter Aanstoot. Wevers straat: 3 Freddy Eeftink, Chur chillstraat; 4 Hanneke Warrink. Rijssenseweg: 5 Ineke Lodeweges, Gaardenstraat De prachtige prijzen werd door Prins Jan III uitgereikt. Voetbal Zondagmorgen werd in sporthal 't Mossink de traditionele voetbal wedstrijd gespeeld tussen Raad van Elf/Prinsengarde en de „echte versierders". De versierders won nen verdiend met 5-3 en dat bete kende definitief bezit van de fraaie wisselbokaal. Prins Jan feliciteerde de winnaars en reikte de flonke rende prijs uit. Burgemeester Enklaar kreeg van Prins Jan II een tube lijm om de breuk met de commissie Woon ruimtezaken te helen. Naast de burgemeester wethouder J. War rink. Onderscheidingen Op de zgn. „goodvvill-avond" (vrijdagavond) werden door Prins Jan onderscheidingen (oorkonde met de versierselen van de huis orde der „Fienpreuvers") wegens buitengew one verdiensten voor de Keunedarpse gemeenschap uitge reikt aan de heren H. Klein Vel- derman (oprichter en oud directeur Machinefabriek „Uni versal"); J. Wlggers. hoofdredac teur Holtens Nieuwsblad; Anton Stukker Ihofst bilden Johan V> neklaas en Gerrit Paalman (oud le elftalspelers S.V. Holten); August Muller en Henk van Heek (Rijssen) eervolle derde plaats nat, kamp. zijspannen; Johan ten Velde (nat. kamp. motoeross) en Jan ten Velde (hoffotograaf). Prins Jan en zijn gevolg brachten deze goodwlll-avond ook een be zoek aan de aula in de Scholenge meenschap (waar een aantal leer lingen en leraren carnaval vierde), aan de versierders in de Hofbar. de jeugdsoos „De Schure" en aan de hockeyers die in het clubhuis in de sporthal de bloemetjes buiten zet ten Bij deze bezoeken werden aan verschillende personen medailles uitgereikt. Prins Jan en zijn gevolg maakten de goodwillreis per jurv- wagen van de MAC De Holterbe rg". die werd ..getrokken" door een door Jan Markvoort bestuurde tractor. In het Groene Kruisgebouw zal met ingang van dinsdag 6 maart 's avonds van 20 tot 22 uur weer een kleutercursus (gespreksgroepen voor ouders met jonge kinderen) worden gegeven. De kosten voor 6 a 7 lessen bedragen totaal f 15.- Op gave tijdens spreekuur wijkver pleegkundigen in Groene Kruisge bouw van 13 30-14 uur telefoon ARTS W R van Couwelaar. Keizers weg 32. tel. 05480-2750. Spreek uur 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedgevallen bellen 05483- 2750 WIJKVERPLEGING Zr. T Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20. Gorssel. tel. 05759-2285 b.gg. 05700-2285. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen verpleegartike len van 13 30-14.00 uur. Groene 8.30-9.30' uur Kruisgebouw, Gaardenstraat. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverl. „Midden- Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma t.e.m. vrijd. 8.30-9.30 uur. Tijdens de week ends zijn Maatsch. werk en Ge- zinsverz. bereikbaar onder nr. 05486-16465. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784 Spreekuur ma. t.e.m. vrijd. ZIEKENVERVOER/ AMBULANCE Garage Muller, tel. 1745. b.g g J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. ZIEKENFONDS Maandags mobielkantoor, par keerterrein bij sporthal ,,'t Mos sink", Keizersweg van 9.00-11.00 uur. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw. TANDARTS J v d Enk, Burg v.d. Bergplein 33, Wierden. tel. 05496-1634. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nam FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen. Groene Kruis gebouw G. J Kraaij, tel. 2299. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug. Diessen- ptasstraat 5. tel 1515 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tnt en met zondag 4 maart: B. Groot Obbink. Kozakkenstraat 2. tel 1526 Maandag 5 te.m. vrijdag 9 maart J Sehut. Koe koekslaan 60. Markelo. tel. 05476-2594 Zaterdag 10 en zon dag 11 maart C Meindertsma, Bergmanstraat 12, tel. 05483- 2190. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483- 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 3 maart, vrijdag 9 maart Electra: J Kolkman. Gaardenstraat 13. tel. 1368 Gas: J Bosschers. Liezenweg 26. tel. 1945. POLITIE Telefoon: 1352-2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200- 71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nachti.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3