Hendrik (Mekkink (84): Afscheid na meer dan 60 jaar actief lid Onderavond Openbare Kleuterschool Tuinstraat Afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Bijeenkomst Christelijke Plattelandsvrouwen HOLTENS NIEUWSBLAD 1978 was voor „II. M. V." een goed jaar Wie het eerst komt die het laatst lacht! Mevr. Van Vriesland te gast in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Gemeente Holten HOLTENS NIEUWSBLAD •Vrijdag 2 maart 1979 31e jaargang - no. 9 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Red medewerker D. J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hoitens Nieuwsblad" Tijdens de maanüagavonu in zaal „Vosman" gehouden Algemene Ledenvergade ring van de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." heeft Hendrik Oolbekkink die meer dan 60 jaar actief lid is geweest van het korps 'officieel afscheid genomen. H.M.V.'s voorzitter Johan Meijer dankte hem namens de vereniging voor be toonde activiteit en inzet niet alleen als muzikant maar ook vele jaren als „as sistent" van de directeur bij het opleiden van de jeugd. Het geschenk dat Oolbek kink t.z.t. zal worden aan geboden zal een statiefoto in kleur zijn. Burgemeester mr. W. H En- klaar, ere-lid van „H.M.V." zei in een korte toespraak grote waardering te hebben voor de wijze waarop Ool bekkink „HMV" heeft ge diend. De koninklijke on derscheiding, een aantal ja ren geleden u uitgereikt, was een erkenning voor de wijze waarop u lid was van „HMV". Musiceren bij „H.M.V." was uw lust en uw leven. „H.M.V." had de liefde van uw hart en het is een moe dige daad om vanavond af scheid te nemen zo besloot mr. Enklaar die zijn grote waardering uitsprak over het zo goed functioneren van de vereniging. Voorzitter Meijer reikte hierna aan Wim Dollekamp en Wim Goorman de onderscheiding uit voor 12 1/2 jaar HMV-muzikant. mevr. Truus Ongena-Haan ontving de onder scheiding voor 25 jaar musiceren bij H.M.V. en Reint Kuipers kreeg de onderscheiding voor 25 jaar mu zikant bij een vereniging aangeslo ten bij de Kon. Ned. Federatie. Jaarverslagen Uit het uitvoerige jaarverslag van de secr. de heer H. J S. Bouwhuis bleek dat het orkest, de drumband en de majorettes in het afgelopen jaar zeer actief zijn geweest en dat op concoursen schitterende suc cessen waren behaald. Ook werd medewerking verleend aan tal van festiviteiten in Holten. Het aantal leden van H M V. be droeg op 1 januari j 1 135 onderver deeld als volgt: orkest 50, drum band 21. majorettes 18 en een mini- rettegroep van maar liefst 36 meis jes. De drumband heeft een twaalftal leerlingen in opleiding. Tirólerkapei In de eerste helft van 1978 werd de Torolerkapel van „H M V weer nieuw leven ingeblazen De kapel trad in het afgelopen jaar alweer diverse keren op zoals bij de Dit is het thema van de jeugd dienst die zondag 4 maart om half 11 in de Ned. Herv. Kerk ge houden zal worden. Het bijbel gedeelte waarvan we zijn uitge gaan is de gelijkenis van „de ar beiders in de wijngaard". Dit is het verhaal van de mensen die, hoewel ze maar een uurtje had den gewerkt, dezelfde beloning kregen als zij, die de hele dag geploeterd hadden. Wat moeten we met dit „onmogelijke" ver haal aan - godsdienstig, poli tiek, economisch? Ds. Berkhof zal deze dienst lei den en „HMV" zorgt voor de muzikale begeleiding. Tot zon dag! De Jeugddienstcommissie „Houthakkersfeesten", camping „Veneklaas" boeldag „HMV"Wijn feest in Dijkerhoek enz. Resume rend was 1978 al met al weer een jaar dat bol stond van activiteiten, die van velen weer tijd, inspanning en opoffering hebben gevraagd. Een bijzonder woord van dank en waardering verdient de suppor tersclub die enorm veel heeft ge daan voor „H.M.V." Deze mensen steunen „H M V." metraad endaad op een fantastische wijze. Zonder deze steun zou het voor de vereni gingen heel moeilijk zo niet onmo gelijk zijn om het hoofd financieel boven water te houden Bouwhuis besloot zijn jaarverslag met dank aan dirigent Fransen, Toine Paau- we, instructrice Majorettencorps en Wim Emsbroek, instructeur drumband. Financiën Uit het door penningmeester Aad Lahuis uitgebrachte verslag bleek o.a. dat de boeken over 1978 kon den worden afgesloten met een klein batig slado. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren J Schippers en R. Kuipers had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als leden van de kontro- lecommissie 1979 werden benoemd de heren R. Kuipers en H. Willems. Betreffende de financiën 1979 was penningmeester Lahuis niet opti mistisch. Een tekort van rond 7500 - liegt er niet om Hopelijk komen er nog wat extraatjes bin nen o a. uit de lompeninzameling waarbij in de begroting 1979 geen rekening is gehouden. Ook zal bin nenkort een donateurswerving worden gehouden waarbij aan alle gezinnen, die nog geen donateur zijn, een schrijven zal worden ge richt met het vriendelijke verzoek om de Holtense Muziekvereniging jaarlijks te steunen met een mini mumdonatie van 5.-. De vergade ring ging met grote meerderheid (37 voor en 6 tegen) accoord met het bestuursvoorstel om de contributie voor leden tot 18 jaar te verhogen tot 5.- per maand en de maande lijkse contributie van de leden van 18 jaar en ouder op te trekken tot 10 gulden. Voor niet werkende leden werd de contributie bepaald op 5 - per maand. De verhoging zal in gaan met ingang van 1 januari 1979. Op een voorstel van het bestuur om de contributie bij kostenstijgingen, volgens berekening van de Kon. Ned. Federatie, elk jaar automa tisch te verhogen lieten de leden bij handopsteken duidelijk weten dat ze hiermee niet accoord gingen. Bestuursverkiezing Bij gehouden stemming werd in de vacature Wim van Geenhuizen als bestuurslid gekozen Wim Pinkert. In het bestuur hebben thans zitting Johan Meijer, voorzitter, Henk Bouwhuis, secretaris, Aad Lahuis, penningmeester, Gerard Voordes, 2e voorzitter, Wim Goorman, 2e se cretaris, Henk Oolbekkink, 2e pen ningmeester, Jan Pinkert, bibliot hecaris orkest. Dinant Markvoort, bibliothecaris drumband en Wim Pinkert. V.l.n.r. voorzitter Johan Meyer, Hendrik Oolbekkink, Wim Goor man en Wim Dollekamp. 16 juni: Festival Slagharen 21 juli: Medewerking aan verkie zing Dorpskoningin en optocht met folkloristische dansgroepen en muziekkapel uit Zwitserland. 22 september: Topconcours drum band Rheden. Donderdagavond 22 febr. werd in de kleuterschool de jaarlijkse ou deravond gehouden. De hoofd leidster juffrouw Gorkink dankte de aftredende oudercommissiele den voor het vele werk dat door hen werd verricht. Met name mevr. J.A. Paalman-Meijerman, die 8 jaar lid is geweest van deze commissie. De andere aftredende commissieleden mevr. H. J. Vincent-Krekel en mevr. J.H. KI. Teeselink-Jansen waren wegens ziekte afwezig. Als nieuwe bestuursleden werden benoemd de dames R.A.M. Sandmann-Schöloinik, HG. Paalman-Klein Teeselink en H.G. Beltman-Lensink. De eerstvolgende kijkavond is vastgesteld op 14 mei a.s. Er zijn op de 3 teldata gemiddeld juist genoeg leerlingen nl. 32, zodat de school haar 2 klassen kan behouden. In de pauze werd een verloting ge houden van de door de kinderen meegebrachte prijzen Na de pauze deed mevr. v.d. Werff uit Zwolle, werkzaam bij de stichting U en O, een korte inleiding over de taal ontwikkeling. Hierop aansluitend gaf ze uitleg over het te spelen gan zenbordspel. De aanwezigen werden hierna in groepen verdeeld om over diverse vragen en opdrachten te discussië ren en het spel te spelen. Bij ieder nummer op 't spel behoorde een vraag of opdracht betreffende taal ontwikkeling en taalgebruik. Na 't spel ongeveer een uur te hebben gespeeld bleken de groepen nog lang niet uitgepraat. Mevr. v.d. Werff beantwoordde daarna nog enkele vragen van de ouders. Juffr. Gorkink bedankte mevr. v.d. Werff en in 't bijzonder de vele vaders voor hun aanwezigheid, en wenste allen wel thuis. Al met al een gezel lige en druk bezochte ouderavond. U ontvangt een fraaie als u een Gebruik deze Adres Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Hotten» Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Hoitens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres: Woonplaats Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half |aar/per jaar J Activiteiten Bij het bespreken van het agenda punt „Activiteiten 1979" deelde Jan Veenstra namens de Suppor tersclub mee dat men voor het fonds „Nieuwe uniformen in 1980" (35-jarig bestaan „HMV") op 7 april zal starten met een „Klein Hout- hakkersfeest" op het pleintje naast vishandel Jan Reinaardus i.v.m. 25-jarig bestaan. 28 april: Afscheid van burgemee ster Enklaar Verkoop stand op de feestmarkt op Smidsbelt. 23 juni: Boeldag. Plaats nader te bepalen. 12.19 en 26 juli en 2 en 9 augustus: Houthakkersfeesten. Kunnen wij op de muzikanten en uw huisgenoten reken, dan kunt u in 1980 zeggep: de uniformen zijn door de lederi, onze echtgenotes, supporters en vrienden van H M V. bij elkaar gebracht, zonder met de bedelnap in Holten rond te zijn ge gaan, zelf verdiend zo besloot Jan Veenstra. Ook H.M.V -drumband en majoret tes hebben voor 1979 een pro gramma waarop rond 30 activitei ten staan „gepland" We noemen: 21 april: Majorettedag Olóenzaal 28 april: Afscheid burgemeester Enklaar 30 april: Koninginnedag 9 mei Kringfestival Laren (G.) 12 mei Jaarlijkse uitvoering De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensoos „Holten" zal dinsdagmiddag 6 maart om 14 30 uur worderl gehouden in gebouw „Irene" aan de Boschkampsstraat. Gasten zijn hartelijk welkom. De maandelijkse bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afd. Holten, werd gehou den op woensdag 21 februari in zaal „Vosman". Als spreker voor deze avond was uitgenodigd de heer Kraaij, fysiotherapeut te Holten. De presidente, mevr. v. d. Wijk- Oomkens, heette allen hartelijk welkom en vestigde de aandacht op het maandblad „De Platte landsvrouw", waarin „Het jaar van het kind" aan de orde komt. De no tulen werden voorgelezen door mevr. Jansen-de Vries, waarna de presidente de drie dames van de afd. hartelijk gelukwenste met het behalen van de le prijs in de Ver- keersquiz en zij wenste de dames veel succes bij de provinciale weds trijd in Oldenzaal. De vereniging heeft toegezegd deel te nemen aan de manifestatie ter gelegenheid van het afscheid van burgemeester Enklaar. Voorts werd de aandacht gevestigd op de bijeenkomst dinsdag 6 maart om 20.00 uur in „Het Bonte Paard". Onderwerp is „Boer blijven". Mevr. van Doesburg maakte de uit slag bekend van de enquete „Win- termarkt". Er waren 36 stemmen voor, 25 tegen en 5 blanco Indien er nog belangstelling bestond voor de reizen naar Zweden, Engeland en Meridon (Fr.) vroeg zij de formulie ren in te vullen. Akupunktuur Hierna werd het woord gegeven aan de heer Kraaij, die het onder werp „Akupunktuur" behandelde. De bakermat van de akupunktuur ligt in 'China en bestaat zo'n 5000 jaar Het betekent „prikken met een naald" Akupunktuur is een waardevolle aanvulling voor de therapie - het is geen wondermid del - herstellen energiebalans In 1965 werd akupunktuur in Neder land ontwikkeld. Het Uchaam heeft 12 hoofdorganen die belangrijk zijn Allereerst wordt een polsdiag nose gedaan. De akupunktuurpun- ten worden opgezocht met een ap paraat dat gaat zoemen wanneer men zo'n punt heeft gevonden. De heer Kraaij vertelde o a. over re flextherapie (oorakupunktuur), drukpunten en elektro- akupunktuur. Een bepaalde leef wijze en dieet is belangrijk en min der gebruik van medicijnen is aan te bevelen. Een en ander werd toe gelicht met dia's. Na enkele vragen te hebben beantwoord, dankte de presidente de heer Kraaij voor de leerzame lezing en wenste allen welthuis. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoqn 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Donderdag 22 februari kwamen ondanks de barre weersomstan digheden een groot aantal dames Onlangs hield, op uitnodiging van één van de vakdocenten Neder lands van de Scholengemeenschap Holten, mevrouw A van Vriesland een lezing over de dichter Victor van Vriesland en in het bijzonder over zijn vriendschap met Jaeques Bloem. Na een korte inleiding waarin mevrouw van Vriesland haar bedoelingen, namelijk vooral het toegankelijk maken van het werk van deze twee dichters voor een jongere generatie, begon de le zing. Door middel van anekdotes uit het leven van Van Vriesland en Bloem, hoe zij opgroeiden, be vriend raakten, hun belevenissen in de oorlog, liet mevrouw van Vriesland de invloed en uitwerking van deze gebeurtenissen op het werk van deze twee dichters zien. Ook liet zU de dichters zelf aan het woord door het voordragen van en kele van hun gedichten. Alles bij elkaar vormde een zéér interess ante lezing wat duidelijk te merken was aan de aandacht van de aan wezige leerlingen Tot slot bedankte mevrouw van Vriesland voor de belangstellingen hoopte nog eens terug te komen, wat door alle aanwezigen met graagte werd geaccepteerd. Officiële publicatie Vergunningen voor de verkoop van ijs op particuliere grond Burgemeester en wethouders van Holten vestigen de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 13, lid 2, van de Algemene Politieverordening voor de gemee nte Holten, waarbij het verboden is zonder ontheffing van hun college standplaats in te nemen op parti culiere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belanghebbenden kunnen daartoe een ontheffing aanvragen vóór 15 maart a.s. Bij de beoordeling van deze ver zoeken om ontheffing zal onder meer nauwlettend worden nage gaan of door het innemen van de standplaats verkeersbelangen zouden kunnen worden geschaad. Holten, 2 maart 1979 Burgemeester en wethou ders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemee ster G. J. Langenbarg, secretaris Zitting commissie voor woonruimtezaken Op dinsdag 6 maart 1979 zal de commissie voor woonruimtezaken geen zitting houden. Holten, 2 maart 1979 Aanleggen, stoken en hebben van paasvuren In voorgaande jaren is bij herhaling gebleken, dat met het aanleggen van paasvuren reeds een aanvang was gemaaJkt, voordat de daartoe vereiste ontheffing van het verbod tot het ontsteken van het vuur was verkregen. Dit heeft een enkele keer tot gevolg gehad, dat een paasvuur, wegens een niet ge wenste ligging, niet mocht worden ontstoken. Burgemeester en wethouders van Holten willen belanghebbenden er nu reeds op wijzen, dat, alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, ontheffing van hun college is verkregen voor een daartoe door de commandant brandweer goed bevonden plaats. Verzoeken tot het ontsteken van paasvuren dienen daarom zeer tij dig, doch uiterlijk vóór 15 maart a.s., bij burgemeester en wethou ders van Holten te worden inge diend. Door tijdig aan te vragen kunnen teleurstellingen worden voorko men. Holten, 2 maart 1979. Burgemee ster en wethouders voornoemd. W H. Enklaar. burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. van de C.P.B afd, Holten bijeen in gebouw „Rehoboth". Voor deze avond was uitgenodigd de heer Knooihuizen, adjunctrdirecteur van het consultatiebureau voor al cohol en drugs te Almelo. Aan de hand van een aantal dia's, met o.a statistieken, kon men be kijken hoe het met het gebruiken en het misbruiken van alcohol en drugs in Nederland gesteld is. De problemen op dit gebied zijn on rustbarend groot en worden nog steeds groter, o.a. door toename van allerhande middelen, die op de markt gebracht worden. Goede voorlichting in de gezinnen en op de scholen is sterk aan te raden. Na de koffiepauze, waarin over het on derwerp gediscussieerd kon wor den. werden een aantal vragen aan de heer Knooihuizen vooreeleed. De bizonder leerzame avond werd besloten met het zingen van lied 92 2 en 3 en dankgebed. De volgende bijeenkomst zal zijn op maandag 22 maart. Het pro ductschap voor groente en fruit te 's-Gravenhage zal deze avond ver zorgen Leden en gasten zijn harte lijk welkom. De burgemeester van Holten is op maandag 5 maart a.s. verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. Holten, 2 maart 1979 De burgemeester voornoemd Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door de Waterleiding Maatschappij „Over ijssel" N V. te Zwolle een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de uitbreiding en vergroting van het filtergebouw met filterke tels op het perceel kadastraal be kend gemeente Holten, sectie E no. 2854. gelegen aan de Beerdijk te Holten. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan buitengebied. Aangezien het bouwplan wel in overeenstemming is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan „Waterwinge bied Espelo" zijn wij voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Een ieder wordt hierbij in de gelegen heid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen vanaf 5 maart 1979. schrif telijke bezwaren tegen toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van het onderhavige bouwplan in te dienen bij ons college De bouw en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het geldende be stemmingsplan en uit het ont- werp-bestemmingsplan liggen ge durende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, voo een ieder ter inzage. Holten, 2 maart 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, W H. Enklaar. burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1