Enerverende „Nacht van Blauw Wit '66" Jaarvergadering L.R. „De Bergr Rekening 77 Stichting Aanvang veldtraining Blauw Wit pupillen Yoorzichtig trainen blijft geboden Badmintoncompetitie- nieuws b.c. „Holten" Bergraiters vragen Sportbelaogeii subsidie wegens gemaakte onkosten m Dag. bestuur sportcommissie: Inritten terrein aan Postweg verharden Uitslag schietwedstrijd „De Eendracht" Blauw Wit junioren naar Luttenberg STAND ff Wenk aan sportliefhebbers BURGERLIJKE HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 MAART 1979 - PAG. 13 Het „nacht"zaalvoetbal- toernooi van de ZVV Blauw Wit '66, gespeeld in de nacht van vrijdag op zaterdag 23/24 febr. j.l. is een gran dioos succes geworden. Acht teams van KNVB- verenigingen uit de regio streden om de hoogste eer, waarmee tenslotte het le elftal van de CJV-ers uit Deventer ging strijken. Om 23.45 u. werd het toernooi ge opend door Blauw Wit'66 voorzitter jRenger Veldhuis, organisator van 'dit evenement. Grote afwezige op {dit gebeuren was wel de SV „Hol- Iten", die geen gehoor had gegeven bp de uitnodiging van de zuster vereniging. Om 24.00 uur werd in een stampvolle sporthal ,.'t Mos- sink", de tribunes waren volledig bezet, het startsein gegeven voor de wedstrijd Almen-Nij verdal. iwelke door W Nijverdal met 2-0 iwerd gewonnen. In vlot tempo, iwaarbij de toeschouwers een zestal lattraktieve en sportieve wedstrij den voorgeschoteld kregen, werd de le helft van dit toernooi afge werkt. De uitslagen waren: de Blauw Witters Bome-SVVN 0-3, Blauw Wit'66-Witkampers .(Laren) 2-2, de CJV-ers-GFC (Goor) 2-0, Almen-Blauw Wit'66 0-0, de Blauw Witters-de CJV-ers 0-3. Van 1.30- 1.45 werd er gepauzeerd, waarbij de 'deelnemers en scheidsrechters van een lunchpakket werden voorzien, jaangeboden door Kroon Super markt Wansink te Holten Om 1.45 uur werd het startsein gegeven voor de 2e helft. Dat er sfeer en spanning heerste bleek wel uit het feit dat niemand van het publiek aanstalten maakte om huiswaarts te gaan. Gestart werd met de weds- trijd Nijverdal-Witkampers, die in 'een onbeslist eindigde 1-1. Vervol gens werd er gespeeld: SVVN-GFC 11-3, Almen-Witkampers 0-1. De Blauw Witters-GFC 5-2, Ny verdal-Blauw Wit '66 0-1, SWN-de CJV-ers 1-2. In de finale voor de 3e en 4e plaats werd gestre den door de teams van SVVN en Blauw Wit'66 (Blauw Wit '66 en de Witkampers moesten d.m.v. straf- schoppen uitmaken wie resp. als le en 2de in hun poule zouden eindi- |gen, waarbij de Witkampers aan bet langste eind trok) Deze finale- I wedstrijd werd door SVVN met 5-1 gewonnen. Om half 4 wërd de finale om de le en 2e prijs gespeeld tussen de teams van de CJV-ers en Wit kampers. Na een enerverend duel met een summum aan spanning bepaalden de CJV-ers de eindstand op 2-0, daardoor werden zij winnaar van de „Nacht van Blauw Wit '66". Onder voortreffelijke leiding van de heren B van Doorn te Holten, Calkhoven te Nijverdal, Gottema- ker te Hellendoorn en Timmerman te Nijverdal was hiermede het eve nement beëindigd en vond de prij suitreiking plaats. De le prijs (be schikbaar gesteld door de voorzit ter van de sportcommissie der ge meente Holten, de heer Rustebiel welke helaas door ziekte verhin derd was) ging naar de CJV-ers uit Deventer, de 2e prijs was voor de Witkampers, uit Laren (Gld.), de 3e prijs was SVVN uit Nijverdal, ter wijl de organiserende vereniging Blauw Wit '66 de 4e prys in ontvan gst nam De prijzen werden uitge reikt door voorzitter Renger Veld huis. die tevens de scheidsrechters een aandenken en een bloemetje overhandigde. In z'n slotwoord be dankte de voorzitter alle deelne mers en scheidsrechters voor hun geweldige medewerking, waardoor de „Nacht van Blauw Wit '66" als een enorm succes werd. In de hoop dat dit evenement een jaarlijkse gebeurtenis van Blauw Wit'66 gaat worden, waarvoor de deelnemers alvast opnieuw werden uitgeno digd, beëindigde de voorzitter z'n slotwoord waarna om plm. vier uur de deelnemers en het publiek hoogst voldaan naar huis toe gin gen. Media 1978 heeft de gemeente een terrein aangekocht gelegen aan de Postweg, ten behoeve van de rui tersport. Het dagelijks bestuur van de sportcommissie stelt de commissie voor om daar drie in ritten te verharden en de gemee nteraad een krediet te vragen. In de toelichting op dit voorstel schrijft het commissiebestuur het volgende: Het spreekt vanzelf dat een optimaal gebruik van dit ter rein nog niet. mogelijk is, zolang niet een aantal voorzieningen zijn getroffen: De a.s. gebruikers heb ben een aantal wensen kenbaar gemaakt, t.wparkeerterrein of stroken, verharding van de toe gangen tot het terrein, hindernis materiaal, verlichting deel van het terrein, een berging en sanitaire voorzieningen, afrastering rondom het terrein en het opschonen van de houtwal. Het zal eveneens bekend zyn, dat op grond van de bestem mingsplanvoorschriften de bouw van een berging niet is toegestaan. Hiervoor is een wijziging van het bestemmingsplan noodzakelijk, waaraan momenteel wordt ge werkt. Onlangs is bekend gewor den dat beide ruitersportvereni gingen het terrein gaarne per 1 april a.s. (min of meer officieel) in gebruik willen nemen De mini male voorzieningen, die daarvoor nodig zijn, zijn de afrastering van -van het terrein. het terrein en het verharden van een drietal inritten. De overige kunnen op iets langere termijn worden gerealiseerd Met betrek king tot de financiële gevolgen van een en ander zijn wij van mening, aldus het bestuur, dat redelijker wijs alle kosten voor rekening die nen te komen van de gemeente, met uitzondering van de verlich ting en het onderhoud en de ver vanging van het hindernismate riaal Met betrekking tot de situe ring van de in de toekomst te bou wen berging, delen zij mede van mening te zijn dat deze berging en eventuele toekomstige uitbreidin gen daarvan uit praktische over wegingen gesitueerd dient te wor den in het meest smalle gedeelte van het terrein. Voorgesteld wordt het college van b. en w. als volgt te adviseren: A.Op zo kort mogelijke termijn verharden van een drietal inritten van het terrein en het aanleggen van een afrastering; B. De gemeenteraad een krediet te vragen voor het treffen van de over ige voorzieningen uitgezonderd de berging (kosten van a en b worden geraamd op f 45.600,- in geval van uitvoering in Soweco-verband) C Toekomstige bebouwing te si tueren in het meest smalle gedeelte De rekening 1977 van de Stichting I Sportbelangen Holten noemt een nadelig saldo van f237651,18. Aan i huur van terreinen en gebouwen vermeldt de rekening een bedrag van f 10.625.-De post onderhoud en schoonhouden terreinen is geno teerd voor een eindbedrag van F 85.953,68, inbegrepen loonkos ten, aanschaffing materiaal, coa ting tennisbanen. De balans per 31 december 1977 wijst een eindbed- rag aan van f 1.036,178,- Diverse omstandigheden hebben een eer der opstellen van de rekening niet mogelijk gemaakt, aldus het dage lijks bestuur van de sportcommis- sie. Gepoogd wordt de rekening over 1978 nog dit voorjaar ter vast stelling aan te bieden. Het zal te vens de laatste rekening van de sportstichting zijn, omdat deze in gaande 1 januari 1979 nu ook for meel is opgeheven. Het dagelijks bestuur van de sportcommissie te Holten be staande uit de heren H. Rustebiel, voorzitter en J.A. Wissink, secre taris, komt in de openbare verga dering van de commissie op maandag 5 maart a.s. met het voorstel een verzoek van de lande lijke rijvereniging De Bergruiters om subsidie af te wijzen. De vereniging verzocht de commis sie om een subsidie van f435,50, zijnde de gemaakte portokosten voor het verzenden van program ma's e d voor de 23 en 30 septem ber georganiseerde samengestelde wedstrijden. Naar aanleiding van dit verzoek hebben wy „De Berg ruiters" verzocht een financieel overzicht te overleggen van alle in komsten en uitgaven, betrekking hebbende op die wedstrijden. Aan dit verzoek werd bij brief d.d 1 fe bruari 1979 voldaan. Uit de over zichten blijkt dat de organisatie van de samengestelde wedstrijden totaal f 10 121,97 heeft gekost en dat aan sponsorbijdragen, verkoop van consumpties en inschrijfgelden een bedrag ad f 10.711,60 is ontvan gen. zodat er een positief saldo is van f 589.63 Hieraan zfj overigens nog toegevoegd dat op het onkos- tenoverzicht een post voorkomt van f212,68 voor graszaad Dit be drag is op grcnd van de „f 1 00,- ga rantie", die destijds is verleend voor aan eigendommen van derden eventueel toegebrachte schade, inmiddels door de gemeente aan „De Bergruiters" vergoed In feite bedraagt het positief saldo derhalve f589.63 en f212,68 is f802.31 Desondanks handhaaft men het verzoek om subsidie met Op de vrijdagavond in hotel „Vosman" gehouden jaarver gadering van de Land. Rijv. „De Bergruiters" deed de voorzitter de heer H. Vixseboxse na een woord van wel kom mededeling van de wijziging en aanpassing van de statuten aan de nieuwe wetgeving waardoor de vereni ging rechtspersoonlijkheid heeft gekregen. Als de weers- en de terreinomstan digheden het toelaten is het de be doeling dat op maandag 5 maart en donderdag 8 maart weer gestart zal worden met de veldtraining van de pupillen Jongens zorg voor een goede opkomst, als 't effe kan, nog beter dan voor de winter Stel juliie trainer en leider niet teleur! De trainingstijden zijn als volgt: Fl: maandag van 16 15 - 17 00 uur, E4: maandag van 16 15 - 17 00 uur; E3: maandag van 17 00 - 17 45 uur; E2: maandag van 17 45 - 18 30 uur, El: donderdag van 16 15-17 00 uur; D2 donderdag van 17 00- 17 45~uur; Dl: donderdag van 17.45-18 30uur. Voor zaterdag 3 maart a.s. zyn ook weer wedstrijden vastgesteld doch het is nu al weer zo goed als zeker dat deze niet door zullen gaan. Ho pelijk kunnen we zaterdag 10 maart allemaal „de wei" weer in. Let op het programma in Holtense Nieuwsblad van vrijdag 9 maart. INDELING PUPILLEN De TVB heeft in de „Officiële" van 15 februari j.l. de indeling voor de „Voorjaarscompetitie" van de E-pupillen gepubliceerd Omdat de Blauw-Wit pupillen vast wel nieuwsgierig zullen zijn tegen wie ze de komende weken gaan voet ballen is hier de indeling E24: Blauw Wit ElRKSV ElSOS El; SVVN El; VESOS E2. RV El E22 Blauw Wit E2; Enter E2; Ex celsior E2. Markvogels E2; SVVN E2 EE17: Blauw Wit E3, Enter V E2; Holten E2; Holten E3, Twenthe E4. EE18: Blauw Wit E4, DES E3; En ter V E3; Excelsior E5; SOS E2 De indeling van Fl in de O P C is nog niet bekend. de motivering, dat het positief saldo „niet geheel evenredig weer geeft de vele werkzaamheden die onze vereniging voor deze weds trijden verrricht heeft. Wy zyn ech ter van mening dat zelfwerkzaam heid van de verenigingen by de or ganisatie van evenementen een vanzelfsprekende zaak behoort te zyn. zeker wanneer daarmee de kosten gedrukt kunnen worden. Voorts zyn wy van mening dat een evenement, dat met een positief saldo voor de organiserende ver eniging wordt afgesloten, in prin cipe niet voor subsidie in aanmer king komt In het recente verleden is deze gedragsiyn ook gevolgd met betrekking tot subsidiëring van re- creatiesportaktivlteiten. In ver band hiermee kunnen wy niet de vryheid vinden u voor te stellen de L R „De Bergruiters" de ge vraagde de subsidie te verlenen, zo schrijft het commissiebestuur LUCHTGEWEER: Groep A: 1, H. Paalman 171 pnt; 2. G A. Haver slag 168 pnt; 3. G Koopman 167 pnt. Groep B. 1. E. J. Grootentraast 164 pnt; 2 D Jansen 154 pnt; 3 D W Geels 150 pnt; 4. A, Paalman 137 pnt. Groep C 1. G J. Sluiter 134 pnt; 2. B Paalman 100 pnt. LUCHTPISTOOL: Groep A: 1. H. J. Nekkers 172 pnt; 2. H. Paalman 168 pnt; 3. G Koopman 126 pnt. Groep B 1 D. J Nijendijk 161 pnt;' 2. G J Sluiter 135 pnt; 3 D. W. Ge els 121 pnt. De junioren Al, BI, B2 en Cl gaan zaterdag 3 maart naar Luttenberg waar in de manege zal worden deelgenomen aan het toernooi van S.D.O.L. Al en BI vertrekken om 10.30 uur en B2 en Cl om 8.30 uur. Gezien de vragen van spelers- en trainerszyde zyn er nogal wat pro blemen omtrent de hervatting na een langdurige trainingsonderbre king en veel trainen op een te harde ondergrond Zo'n 25% van dë amateurvereni gingen kan nooit in een zaal terecht met z'n selectie voor eerste en tweede elftal. Deze moeten dus op sneeuw, ys. strand etc aan het werk. De lagere elftallen trainen vrijwel helemaal niet In het be taalde voetbal wordt wel in de zaal en soms op gras (in binnen- of bui tenland) getraind Door de topelf- tallen wordt er dus wel iets gedaan, maar het is niet doelgericht. Er is wel conditie, zij het onvol doende, maar er is onvoldoende duurtraining verricht. Er is echter nauwelyks voetbalconditie Met voetbalconditie wordt bedoeld de conditie die opgedaan wordt tij dens wedstrijden. Deze conditie wordt alleen door wedstryden ver kregen en niet door training alleen De zomervakantie wordt dus altyd gevolgd door een periode van plm. 6 weken, waarin niet alleen veel ge traind wordt, maar waarin ook erg veel gevoetbald wordt Het ontbre ken van deze specifieke voetbal conditie zal de meeste problemen gaan opleveren Hoe nu een „ge zonde" overgang te regelen: - Een eerste fase waarin veel duur training op gras verricht wordt. Met de bal op gras - In deze fase ook veel training met de bal op gras Waarom op gras? Wel. dit is om de spieren en pezen weer te laten wennen aan deze on dergrond Tydens training op een zaal of ijsvlies zyn de spieren styf en hard geworden en kunnen de aan hechtingen erg pijnlijk worden. Vooral in atletiekkringen is de overgang van winter naar zomer in deze zin berucht. Te snelle over gang naar gras met een maximale belasting betekent dat na enige tyd (de eerste drie wedstryden b v deze klachten de overhand krygen, nadat in eerste instantie, door an dere loopmogeiykheden (grotere afstanden, slidings etc.) er een snelle vermoeidheid optreedt en dus de techniek (coördinatie) slechter wordt, vry veel spier- en gewrichtsblessures zullen ont staan Veel duurtraining dus om de condi tie op peil te brengen en voetbal training. Na deze fase zullen er veel wedstryden gespeeld moeten wor den, b.v. wel twee drie per week. Dit kunnen kortere wedstryden zyn van 2 x half uur en in deze weds tryden hoeven lichte blessures niet geforceerd te worden Dit geheel vergt gezien de ervaringen in de De secretaris de heer W Bakker gaf in een uitvoerig verslag een over zicht van de wijzigingen in het be stuur en de vele activiteiten in het afgelopen jaar De vereniging heeft Denk aan de noppen Zeer specifieke schoenen met 174 kleine rubbernopjes geven by de één wel, by de ander nauwelyks be tere resultaten dan voetbalschoe nen met de laagste noppen (4-6 mm), dan wel met rubberprofiel Vooral als er straks een ontdooide laag ontstaat, waar alweer op ge werkt mag worden, dan is de nop penhoogte uitermate belangrijk Normaal heeft elke schoen een wat hogere op aan de hielzyde en wat lager aan de punt B.v. 8 mm ach- terzyde en 6 mm midden en voor. Bij zo'n net bespeelbare laag is de reactie al gauw om hogere noppen te pakken Wenden en keren blykt echter nogal eens problemen op te leveren die vooral knieblessures tot gevolg hebben Dit gebeurt dus als de schoen vast blyft staan en het lichaam doordraait. Diezelfde te hoge noppen kunnen by een toch nog harde onderlaag de stabiliteit beïnvloeden, waardoor gemakke- ïyk een enkel verzwikt. Vooral by toenemende vermoeidheid (einde eerste en tweede helft) komen er problemen. Voorste noppen lager dan achterste De beste oplossing is niet voor ie dereen gelijk. Vergeet niet dat de voorste noppen altijd lager moe ten zijn dan de achterste. Inspectie van het veld is erg belangrijk, ter wijl de warmlng-up uiteindelijk beslissend kan zijn.Op vlakke maar bevroren velden moet óf zonder noppen of met rubber pro- fielzool gespeeld worden; voor sommigen geldt echter gebruik van de laagste noppen. Op zeer zware, weke velden zyn lange noppen vereist, met de lang ste achter en de kortere voor. Lich tere spelers zullen wat minder last hebben van te lange noppen op drassige velden dan (te) zware spe lers. Tenslotte wat betreft uw blessurekansen. Vooral aanhech tingen van spieren geven proble men by overbelasting Behande ling van deze aanhechungspunten momenteel 50 leden. Het bestuur bestaat dit H Vixseboxse, voorzit/ ter; H.J. Willems, vice-voorzitter; D Aaftink, secretaris, J.A. Wegs- tapel, 2e secretaris; A. Veenstra, Geboren: Wendy dv J. A. Rietman en J Klein Nagelvóort, Carola dv L J. Heusinkveld en A. C. Schip per; Margaretha Wilhelmina dv G P W Lebbink en M. W. Bloem (geboren te Deventer); Guido zv H G Leuvenink en J Jurriëns (ge boren te Deventer), Alicia Joanne dv G. A. Heck en J. Heys (geboren te Deventer). Overleden: W. Landuwer, oud 83 jaar, Holten; J. Aanstoot, oud 61 jaar, Holten (overleden te Wier den); Z. Aanstoot-Krikkink, oud 55 jaar, Holten (overleden te Wierden). derde game hun kracht niet be wijzen, met 15-0 en 15-3 stelde het Deventer koppel orde op zaken. Tezamen met Harry Dul, die in al lerijl was opgeroepen om Jan te vervangen, kwam Ans tot een prachtige drie games overwinning. De eerste game werd op het nipper tje met 18-17 verloren, maar de vol gende games werden met 15-9 en 15-8 door Ans en Harry gewonnen. Tot het einde bleef de spanning erin. Helaas verloren Ans en Marjan on nodig hun wedstrijd, waardoor de gastheren een goed uitgangspunt hadden in hun wedstrijd tegen Harry en Gerard In de eerste game liep het bij de Holtenaren slecht, terwijl in de tweede game de De- venternaren in grote moeilijkhe den kwamen. De beslissende derde gan^e was spannend en goed, maar helaas kwam de winst voor ons aan de verkeerde kant terecht. De 5-3 nederlaag brengt de Deven- ternaren in een goede positie om koploper Hardenberg te kunnen bedreigen en ons derde moet he laas definitief genoegen nemen met de zesde plaats penningmeester; Joh. Bronsvoort en W. Aaltink, leden. Afgetreden zyn als voorzitter P. van Heeren en als penningmeester W. Aaltink. Het meest succesvolle gebeuren in '78 was wel de Natio nale Military Holten waaraan bijna de gehele nationale top deelnam. Ook dit jaar zullen „De Bergrui ters" weer hun uiterste best doen om de military weer te doen slagen zodat Holten een bekende naam krygt in de ry van de grote lande- ïyke hippische evenementen. Pen ningmeester Aaltink kon het boek jaar 1978 afsluiten met een klein batig saldo. Hy liet tevens weten dat, wil de vereniging financieel ge zond bhjven, een trendmatige con tributieverhoging moet worden in gevoerd. De leden maakten hierte gen geen bezwaar. Voorzitter Vixseboxse sprak hierna een woord van dank en grote waardering tot de heer Wim Aaltink die 25 jaar de belangen van de vereniging met grote inzet en trouw heeft gediend. De „Zilve ren" Bergruiter was 10 jaar be stuurslid waarvan 7 jaar pen ningmeester. Hy heeft altyd zyn best gedaan de vereniging stabiliteit en gestalte te geven en toen bijna by iedereen het hoofdstel aan de muur bleef han gen bleef Wim trouw. Zeven jaar heeft hij de kas bewaakt en heeft mede hierdoor zeer veel voor de vereniging betekend. Dit alles werd mogelijk door de grote steun en toewijding van mevr. Aaltink die altyd klaar stond om te helpen als het om „De Bergruiters" ging. Voorzitter Vixseboxse bood mevr Aaltink-Paalman bloemen aar verraste de heer Aaltink met eei fraaie meetstok. In zyn dankwoorc zei de heer Aaltink byzonder ver rast te zijn door deze hulde en hy waardeerde het zeer dat zyn vrouw hierin werd betrokken Zonder haar assistentie zou het niet moge- Ujk zyn geweest de functies, pen ningmeester van de Bergruiters en voorzitter van de Bergruiter- ponyclub waar te nemen zoals dat behoort. De „dubbel-functie" heeft voor my zo besloot de heer Aaftink een bepaald doel n.l. hechte sa menwerking tussen de beide ver enigingen om zo tot grotere bloei te komen. In een sportief duel mocht ons derde proberen om kampioenspre tendent Deventer 7 een of meer punten afhandig te maken. Ge makkelijk zou het niet worden, want de gastheren hadden de wedstrijd in Holten met 3-5 gewon nen. Revanchegedachten waren dan ook niet vreemd bij de Holte naren. In het herendubbel trof Jan Jacobs een sterke heer, die al eerder had laten zien deze sport al vele jaren ender de knie te hebben. De eerste game verloor Jan met 15-2. In de tweede game sloeg het noodlot toe, Jan werd zodanig geblesseerd dat verder spelen die avond onmoge lijk was Helaas ging het eerste punt op een onfortuinlijke manier verloren Ans Jacobs versloeg in twee games haar tegenstander en bewees daarmee deze avond in een goede vorm te verkeren. Gerard Damink had weinig moeite met zijn tegen stander en won, maar voor Marjan Muller liep het minder goed af. Ook Gerard en Marjan tezamen kon den, hoewel zij de eerste game wonnen met 9-15, in de tweede en zomer, een totaal van drie weken veldvoetbal. By de besturen ama teur en betaald voetbal is dus ge pleit voor een weekend extra vrijaf w.b competitievoetbal, bedoeld om de eerste 14 dagen goed te kun nen trainen Overigens komt in de overgangsfase een probleem om de hoek kijken, waar de geleerden het nog niet over eens zyn. Gezien het gekrakeel om de noppen en schoe nen by de wedstrijden van Neder land tegen Duitsland in december jl is belangryk in samenwerking met massage der betrokken spieren. Gewrichts- en spierblessures heb ben een langere behandel- en her stelperiode nodig door het nu be staande gebrek aan conditie. Dit schryft bondsarts F Kessel in „Voetbal-totaal", journaal van de K.N.V.B.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13