Tennisclub „Holten" zoekt naar vergroting speelcapaciteit I af eltenniscempetitie- resultaten t.t.v. „Holten HANDBAL Mini-volleybal meisjes Programma Sporthal 't Mossink Trainingspakken mor atleten S¥Holten van Garage Schuppert In 1978 zijn tastbare resultaten bereikt SV Holten afdeling atletiek Bestuur Noordpool Sportcommissie constateert: Sportcommissie vergadert Zaalvoetbal wedstrijden junioren SV Holten HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 MAART 1979 - PAG. 11 Menig Holtenaar zal het reeds opgevallen zijn hoe netjes de atleten van de S.V. Holten sinds kort voor de dag komen. Was vroeger de eenheid in tenue zoek, garagebedrijf Schuppert heeft dit radicaal veranderd door de atleten in prachtige trainingspakken te ste ken. Een loffelijk gebaar waarmee de atleten bijzon der in hun sas zijn. Wie weet zijn ze nog van invloed op de prestaties. Op de foto Ab Schuppert met de atleten. BI KLM 5-Holten 1 De tweede week van de competitie moest het eerste team naar Haaks bergen om daar tegen KLM 5 te spelen. Het werd een gemakkelijke overwinning want de partijen wer den door Frans Turin, Gerard Overvelde en Nico Valk met ruime verschillen gewonnen Alleen in de laatste wedstrijd had Gerard drie games nodig om zijn tegenstander te kloppen Ook in het dubbelspel ondervonden Gerard en Nico geen enkele moeilijkheid. De einduitslag kwam dus op 10-0 in het voordeel van Holten. Holten 1-Blauw Wit 4 Dinsdag 20 febr. speelde Holten 1 de uitgestelde wedstrijd tegen Blauw Wit 4 uit Almelo. Ondanks het feit dat Holten 1 met een invaller speelde (Henk Door neweerd) wonnen zij toch zeer ver diend met 9-1. Henk wist 2 partijen op zijn naam te brengen (heel goed. Henk!) Gerard Overvelde en Nico Valk wonnen al hun partijen terwijl zij ook in het dubbel goed voor de dag kwamen. Het eerste team heeft nu 8 punten uit 4 wedstrijden, dus het gaat goed! T.CJ.V. 1-Holten 2 Voor het tweede team zijn de voor uitzichten minder gunstig. Holten 2 moet vaak gebruik maken van in vallers en in deze wedstrijd nam Marian de Vrijer de open gevallen plaats in. Jammer genoeg slaagde zij er niet in het team aan de fel begeerde punten te helpen, on danks goed spel van haar kant Henk Doorneweerd verloor zijn eerste wedstrijd in 3 games, dus dat ging nog niet zo beroerd De tweede wedstrijd ging aanmer kelijk beter want hy versloeg zijn tegenstander met21-17 en 21-7 He laas kon hij in zijn derde set deze goede vorm niet handhaven en ging hij ten onder met 21-17 en 21- 17. Helaas kon hij in zijn derde set deze goede vorm niet handhaven en ging hf) ten onder met 21-15 en 21-14. Ben Arfman slaagde erin 2 sets op zijn naam te brengen, maar de derde wedstrijd haalde hy het net niet. Het dubbelspel wisten Henk en Ben tenslotte met de no dige zweetdruppeltjes toch te win nen Einduitslag 6-4 voor T.C.J V DinkeflandHolten 2 Ook ln deze wedstryd wist men het dalende ty niet te keren Henk Doorneweerd. Rolf Lefèbre en Jo- han Markvoort smaakten nog wel het genoegen ieder eén wedstryd te winnen, maar daar bleef het dan ook by. Ook het dubbelspel ging met 21-11 en 22-20 naar de tegen stander Einduitslag 7-3 in het na deel van Holten. (Volgende keer be ter!) Jozo-Holten 3 Holten 3 speelde dit keer tegen Jozo 6 uit Hengelo Voor Holten traden Johan Markvoort, Rien Lammertlnk en Marian de Vryer in hetitrydperk De eerste game werd door Rien in 3 games gewonnen. Marian verloor haar eerste partij en Johan eveneens. Het dubbel werd gevormd door Rien en Johan die in drie games de overwinning behaal den. waardoor de stand op 2-2 kwam Rien verloor vervolgens zijn tweede partij, waarin hy echter wel dicht by een derde game was. Jo han speelde daarna een goede partij en hij won dan ook van zyn tegenstander (stand 3-3). Enkele andere „hoogtepunten" waren voor Johan een game verlies van 21-18 en voor Marian een game-verlies met 21-19 Door deze uitslagen werd het eindresultaat ?-3 voor Jozo Homunculus-Holten 5 Het damesteam beleefde een treu rige dag in zijn geschiedenis. Greta Overvelde. Bea Klein-Teeselink en Tineke Brinkman moesten helaas een 10-0 nederlaag incasseren te gen de fel spelende Enschedeërs Greta was weliswaar de overwin ning 2 keer nabij, met 2 sets van drie games, maar ondanks verbe ten spel lukte het net niet. Holten a-Smash C Ook bij de jeugd wil het nog niet zo lukken. Marcel Kok. Henk Weste- rik en Jan Ophof verloren met 7-3 van de jongens van Smash Marcel won een wedstryd, Henk wist 2 par tijen op zyn naam te zetten en de inspanningen van Jan bleven zon der resultaat. Ook het dubbel moesten Marcel en Henk met 9-21 en 18-21 aan de tegenstander laten. Holten B-Velvernest B Het tweede jeugdteam kwam daar entegen goed voor de dag door op overtuigende wyze het batje te handteren Harry Kolkman zette al zijn partijen in winst om Marian Lahuis en Huib Boersma droegen ook hun steentje by, met ieder één gewonnen wedstryd. Huib en Harry De ledenvergadering van de Tennis Club Holten heeft 10 januari jl. besloten een proef te nemen met ver lichting van twee banen. Wanneer de Sportcommis- sie geen bezwaren heeft zal door enkele leden een tijde lijke opstelling van vier masten worden gemaakt. De lichtcapaciteit zal twee keer zo groot zijn als in de „Nacht van Holten", zodat niet verwacht mag worden dat gebrek aan licht een ge volg van minder goed spel zal zijn. De speelgelegen- heid wordt hiermee vooral voor leden die 's avonds laat van hun werk thuis komen. aanmerkelijk ver groot. Door deze proef zal het mogelijk zijn beter te beoordelen of een investe ring in permanente ver lichting verantwoord is. Competitie Competitieleider Wim Dogterom heeft voor de competitie dit jaar weer meer teams ingeschreven. In totaal 18 teams, waarvan 5 in de jeugdcompetitie, zullen deelnemen aan de bonds- en districtseompeti- tie Dit houdt in dat ongeveer 90 leden in competitieverband zullen uitkomen. Het houdt ook ik dat met name op de zaterdagmiddag, waar 6 teams in uitkomen, in de pe riode van 21 april tot medio juni geen banen beschikbaar zijn voor ..vrij tennis". De zo snel door ge meente en sportcommissie gereali seerde 5e baan komt nu wel erg goed van pas. dubbelden voor Holten en wonnen deze party met 21-14, 21-14. Ein duitslag 6-4 voor Holten B Programma: 3/3 Holten A-Entac; DTS-Holten B aanvang 10.00 u. vertrek sporthal 9.00 uur (Borneostraat), 5/3 Holten 1-Shot; Holten 2-Signaal; 6/3 Hol ten 3-DTS, Trefhoek-Holten 4; 7/3 Thibats-Holten 5 De thuiswedstrijden worden ge speeld in de gymzaal aan de Haar- straat. aanvang 20 00 uur Training De contacten met trainer Cor van Weert te Nijverdal zyn bestendigd. Ook dit jaar wordt weer gedurende ongeveer veertig uur per week ty- dens de werkdagen een baan gere serveerd voor training. Hiervan zijn minimaal 10 uur gereserveerd voor groepstraining van de junioren Het bestuur zoekt naar mogelijk heden om met name de lagere schooljeugd naast de training nog een tweede keer in de week op te Uitbreiding van zwembad „Twen- haarsveld" Aankoop van een terrein t.b.v. de ruitersport Aanleg van de 5e tennisbaan Ook op administratief gebied wer den resultaten geboekt; Goedkeuring van hèt bestem mingsplan sportveldencomplex Larenseweg Vaststelling van het ..Reglement spreekrecht toehoorders openbare vergaderingen sportcommissie" door de gemeenteraad Vaststelling van de „Verordening regelende het gebruik van de ge- meenteiyke sportvelden en van de „Verordening regelende de vergoe ding voor het gebruik van de ge- Afgelopen weekend kwamen alleen de vier adspirantenteams voor competitiewedstrijden uit. Al moest thuis tegen V en K spelen In een keiharde wedstryd, van de kant van V en K. kon Holten op geen enkele manier party geven Ook na de ruststand van 0-14 bleef Holten de wedstryd op een sportieve ma nier benaderen In de tweede helft wist Holten het doel 1 maal te vin den, maar moest toch een 1-23 ne derlaag incasseren A2 speelde een leuke wedstryd te gen ABS Vooral in de eerste helft speelde Holten goed en nam ook een verdiende 1-0 voorsprong Inde tweede helft liep het allemaal wat minder. Er werd vooral in de verde diging te weinig uitgestapt en by het aanvallen werden de vleugels te weinig benut Ondanks goed keep erswerk kwam ABS in de tweede helft tot 3 doelpunten zodat de wedstryd met 1-3 verloren ging. BI ging voor haar wedstryd naar Voorwaarts in Twello. In de eerste helft gingen de partyen geiyk op (3-3) Holten werd door de vinnnlger spelende tegenstandsters in de tweede helft, volledig afgetroefd. Daardoor ontstond de terechte maar onnodige nederlaaag (8-4) Volgende week kan men tegen de zelfde tegenstandsters laten zien dat het anders kan' B2 speelde uit tegen Heeten Heeten dat mee draait in de top van de poule gaf de meisjes uit Holten weinig kans Na een 7-0 ruststand werd uiteindeiyk met 14-1 verloren Programma za 3-3 Al uit tegen Achilles om 10 40 u Vertrek 9 10. A2 vrij BI thuis tegen Voorwaart* om 13 40 u B2 thuis tegen Dalfsën om 15 00 u De dames- en heren se niorenteams zyn vry. vangen, waarvoor ook een of meer banen gereserveerd zullen worden. Zaterdag 24 maart kunnen zowel senioren als junioren zich voor de training opgeven in het clubhuis. De junioren van 13 00 tot 14.00 en de senioren van 14.00 tot 15.00 uur: dan is ook overleg over de trainin- gstijd mogelijk. Baanindeling Naast een verdeling van de banen tussen senioren en junioren, waarbij bijvoorbeeld de woens dagmiddag volledig voor de junio res wordt gereserveerd, komt er ook een baanreserveringsmoge- lijkheid. Tot nu toe gold de onge schreven regel, dat indien er wach tenden waren men maximaal der tig minuten mocht blijven spelen. Met ingang van het nieuwe seizoen zal men via afschrijving op een bord een baan kunnen reserveren. Het bestuur is ervan overtuigd, dat ook dit systeem niet probleemloos zal werken, maar ziet dat als een goede proef de soms schaarse baancapa- citeit zo eerlijk mogelijk te verde len. Dit baanreglement moet naast de realisatie van de 5e baan, als proef met verlichting van twee ba nen en een zo nauwkerurig moge lijke berichtgeving in het clubblad in te sluiten over de beschikbaar heid van banen gezien worden als een van de maatregelen, waarmee het bestuur hoopt te voorkomen, dat een ledenstop móet worden in gesteld. Gezien het feit dat ge speeld wordt op gemeentebanen ziet de tennisclub het als haar plicht zo lang mogelijk onderdak te bieden aan Holtenaren, die de ten nissport in eigen gemeente in club verband willen beoefenen. Nieuwe leden zijn gezien bovens taande nog welkom Zij kunnen zich 24 maart a.s. in het clubhuis opgeven of bij de tweede secreta- In het jaarverslag 1978 van de sportcommissie schrijft het dagelijks bestuur, dat vaak resultaten eerst worden gezien wanneer deze „tast baar" worden. Die tastbare resultaten zijn er in 1978 zeker geweest. Mede dankzij de inspanningen van de sportcommissie kwam in dat jaar het volgende tot stand: resse mevr A. Hovingh. Markol- lenweg 14. Aanmeldingsformulie ren kunnen ook gehaald worden Sparrenweg 4 en Schuttersweg 9. De contributie bedraagt voor se nioren f 80 - (zij die dit kalenderjaar 18 jaar of ouder worden) en voor ju nioren f 35- Start nieuwe tennisseizoen Gezien de hardheid van de banen is spelen mogelijk vanaf het moment dat de speelvelden sneeuwvrij zijn. De officiële opening vindt zaterdag 31 maart plaats, wanneer rond 16.00 uur onder het genot van een clubglaasje wyn de clubvlag door een van onze trouwste clubleden zal worden gehesen. 8 april vindt het openings toernooi voor de jeugd plaats, terwijl het weekend van 14 en 15 april gereserveerd is voor di verse oefenwedstrijden van de competitieteams- 21 april start de competitie. Alle leden kunnen zich optimaal voorbereiden op het nieuwe seizoen door deel te nemen aan de conditietrainingen o.l.v. Cor van Weert elke zaterdag in maart, start 10.00 uur bij het clubhuis. De trainingen starten in de week van 9 april. tl Op een dezer dagen gehouden ver gadering van het bestuur van de IJsclub „De Noordpool" werden de functies als volgt ingedeeld. W. Bouwhuis, voorzitter. G. T. Jansen, vice-voorzitter. "G.J Aaftink. secretaris-penningmeester. Her man Maats, 2e secretaris-pen ningmeester, J. ten Velde, J.F. van Geenhuizen, F.J. Sluiter, A. Jansen en Jan Krieger. leden. meentelijke sportaccommoda ties" Voorstel aan het gemeentebestuur inzake een wyziging van de „Veror dening regelende de subsidiëring van piaatselijke culturele-, jeugd- en sportverenigingen" Vaststelling van een wyziging van de „Verordening geldeiyke voor zieningen raads- en commissiele den" door de gemeenteraad (vast stelling van een vaste vergoeding voor de leden van het dagelijks be stuur van de Sportcommissie) Vaststelling van de „Nota inzake de behoefte aan sportvoorzienin- gen in de gemeente Holten" Enkele belangrijke onderwerpen die aan het einde van het verslag jaar nog ln behandeling waren, zyn: terrein t.b v M A C De Holterberg Onderzoekmogeiykheden uitbrei ding tennisbanen en uitbreiding kleedgelegenheid (div accommo daties) Het verslag geeft een specificatie van de opbrengsten van verhuur van de gemeentelijke accommoda ties aan verenigingen e.d. over 1978. Extra aandacht wordt ge vraagd voor de sterke stijging ten opzichte van 1977. In dat Jaar legden de verenigingen en andere gebruikers totaal ruim f67 619,- op tafel voor het gebruik van de gemeenteiyke accommoda ties In 1978 is dit bedrag met rond 14% gestegen tot byna f77.000,- VERKIEZING WAS SUCCES In het jaarverslag wordt nog eens herinnerd aan o m een verkiezing op 29 mei '78 van nieuwe leden voor de zittingsperiode 1978-1982, nadat daarvoor op 3 april 1978 een kandi daatstelling had plaats gehad Deze eerste verkiezing is volgens het dageiyks bestuur een succes geweest, gezien de grote belang stelling en de actieve deelname van de sportverenigingen. Voor de 9 door de verenigingen gestelde Op zaterdag 24 februari vertrokken de meisjes mini's B van de volley balvereniging „Mintonette" 's morgens (zelfs 5 minuten vóór de afgesproken tijd) naar Almelo, waarom 11.00 uur een wedstrijd ge speeld moest worden tegen Zwa luwen 2 In Almelo aangekomen bleek dat we in een kleine gymzaal (die ook nog erg vies en stoffig was) moesten volleyballen. De gymzaal was ook nog erg laag (oh. wat las tig) Nicole was deze wedstrijd aan- voerdster. Nog wat onwennig werd de scheidsrechter en de tegen standster een hand gegeven en werd er getost. Daarna „barstte" de strijd los. Nog een beetje zenuwa- chig gingen Agnes, Annet, Evelien. Guusta. Jolanda en Nicole van start. In de le set werd er vooral door Guusta zeer goed opgeslagen en de meisjes stonden al snel met 5-3 voor Toen ging Zwaluwen 2 wat beter de bal opvangen en over het net spelen, waardoor het 9-9 werd. Door erg goed op te letten en goed te serveren wonnen onze meisjes deze set met 15-9. De 2e set ging gelijk op. aan beide kanten van het net gingen zeer veel opslagen fout Via 4-4. 6-6 en 11-11 werd het zelfs 13-13 Oh. wat was dat spannend Bij 14-14 werden de meisjes nog zenuwachtiger en werd bijna elke opslag tegen het plafond geslagen. Zwaluwen 2 won toen met 16-14 De wedstrijd had toen al één uur geduurd door de vele op- slagwissellngen. In de 3e set mochten alle meisjes van de scheidsrechter 2 stapjes naar voren bij de opslag en de op slagen gingen toen wat beter. Maar de „Mlntonette"-meisjes waren toen al danig vermoeid, zodat het over het net spelen niet meer zo goed ging. Zo kon Zwaluwen uitlo pen via 3-0 naar 6-4 Nog even kon „Mintonette" het bijbenen tot 7-7 Daarna ging Zwaluwen 2 zeer snel na 9-7 en 12-9 naar een setwinst van 15-9 De eindstand was dus 2-1 vooi kandidaten waren zes zetels be schikbaar en zyn, zoals bekend, ge kozen de heren G.T Jansen. J. Lue- sink. HJ Meyer. DJ Müüer. H. Rustebiel en H Stokkers. Tussen- tydse vacatures zullen worden op gevuld Namens de raad hebben zitting de heren J. Warrink, van der Harst en H J. Westerik. Advi seurs biyven de heren T Prak, di recteur gemeentewerken, en J A Wissink, ambtenaar sportzaken, tevens secretaris Zwaluwen 2. De wedstrijd had in middels 5 kwartier geduurd! Op 24 maart spelen de meisjes B weer in de gymzaal in Almelo, maai dan tegen Zwaluwen 1 Nog eer paar weken dus om hard te oefe nen, vooral op de opslag Daventria te Deventer trad afgelo pen zaterdag op als gastheer bij de 4e wedstrijd van de Oostelijke cros scompetitie Door de dool was het parcours nauwelijks begaanbaar. Er moesten 6 rondjes van 1 1/2 km. worden afgelegd. Jan Jansen had z'n dag niet en hij finishte op de 19e plaats in 31.29 min. Marinus Baltus handhaafde zich redelijk op de 39e plaats in de tyd van 35.48 min. De volgende dag waren de Holtenaren in Dalfsen succesvoller op het par cours van 10 km dat grotendeels over asfalt liep. Jan Jansen werd hier eervol tweede in 33.02 min. en Henk Reitsema deed goed werk met een vijfde plaats in 35.17 min. Marinus Baltus deed er 36.57 minu ten over en dat leverde hem nog net een plaats op bij de top-tien. Ab Koetsier overtrof zichzelf met een tijd van 41.20 min. die goed was voor de 29e plaats. De sportcommissie houdt maan dag 5 maart a.s. om half acht in het gemeentehuis een openbare ver gadering. waar o.a de volgende voorstellen zullen worden behan deld: Te treffen voorzieningen op het terrein voor de ruitersport. Vaststellen van het jaarverslag 1978 van de Sportcommissie. Vast stellen van de rekening 1977 van de Stichting Sportbelangen Holten. Afwijzend beslissen op een verzoek om subsidie van „De Bergruiters". Zondag 4 maart organiseert de jeugdcommissie zaalvoetbalweds trijden voor A, B en Cl en C2 junio ren in de sporthal te Holten. Aan deze wedstrijden zal ook de voet balvereniging SOS uitHellendocm deelnemen. De wedstrijden begin nen om 12.00 uur Alle spelers wor den verzocht om 11.30 uur aanwe zig te zijn. De indeling van de elftal len staat op het publicatiebord in de sporthal. Aangezien de sporthal die dag niet langer beschikbaar is zullen de elf tallen C3 en C4 op maandag 5 maart van 5.00 tot 6.00 uur onder linge wedstrijden spelen. Week van 3-3-1979 t.m. 9-3-1979 ZATERDAG 09 00-12.00 Ned Middenstandsbank 12 00-13 00 S.V.N N.. hr. Nakken 13 00-17 00 Handbalkompetitie 17.00-19.00 hr. Post (zaalvoetbal) ZONDAG 09.00-12.00 A B S. 12 00-15.00 jeugd S V Holten 15.00-18.00 Korfbalkompetitie 19 00-20.00 hr. Knapen (zaalvoetbal) MAANDAG 08 10-15.30 div scholen 17 00-18.00 jeugd S.V Holten 18 00-22 30 Badmintonclub 22 30-23.30 hr. Kempers (tennis) 19.30-21.30 instructielokaal - mevr. Zwaan DINSDAG 08.10-16.10 div scholen 16.15-22.45 Mintonette 16 00-18 40 instructielokaal - Sticht Soc. Cult Werk 19.30-21.30 instructielokaal - mevr. Zwaan WOENSDAG 08.10-16 30 scholengemeenschap 18 00-19 00 S.V. Heeten 19 00-23.00 Badmintonclub DONDERDAG 08 10-15.30 div. scholen 17 00-18 00 Wegenwacht Markelo 'zaalvoetbal) 18 00-21 00 S V. Holten afd. handbal 21 00-23 00 Zaalvoetbalkompetitie KNVB '16.00-22.00 instructielokaal - Sticht. Soc. Cult. Werk VRIJDAG 08 10-16.10 div scholen 17.00-19.00 jeugd S.V. Holten 19.00-23.30 Mintonette Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11