k Nieuwe Teleaccursus „Vronwenwijzer" Subsidieregeling arbeidsplaatsen- verbetering 1979 KALFSTERMAN SCHOON MAAKSTER GRIMM 58.- Landbouwschap blijft E.G.-beleid kritiseren ^ezierig werken loont GEMEENTE HOLTEN 10% korting isco orresteijn Adverteren doet verkopen HETTY BAKKER femfi GRIMM fo heu/lnkveld - holten GEMEENTE HOLTEN GEMEENTE HOLTEN GEMEENTE HOLTEN GEMEENTE HOLTEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 23 FEBRUARI 1979 - PAG 7 terkgevers die in hun bedrijven ppaalde projekten op touw willen jtten om de gezondheid en het felzijn van hun werknemers te.be- orderen, kunnen in aanmerking omen voor een subsidie. Evenals orig jaar geldt voor 1979 een sub- dieregeling arbeidsplaatsverbe- iring gericht op: bestrijding van schadelijk la- aai: (Vorming van werknemers vóór over bijdragend tot verbetenng an hun funktie, alsmede taakbe- feleiding: Bestrijding van monotonie bij het jerk d.m.v. taakroulering of het anbrengen van meer variatie: Werk- en taakstructurering en aarmee samenhangende vormen an werkoverleg. jij lawaaibestrijding gaat het om ët verminderen binnen een pro- uktieruimte van een geluidsni- eau van 80 dB(A) of hoger. De ermindering van het geluidsni- eau na uitvoering van het projekt aoet ten minste 5 dB( A) bedragen. loe hoog is die subsidie? )e subsidie bedraagt 50% van de josten van het projekt. Daarbij (elden jaarlijks maximum bedra- jen van f 12.500 per werknemer, 1250.000 per projekt en f 500.000 per perkgever. Voor concerns met neer dan 500 werknemers worden ifhankelijk van hun grootte afzon- Ierlij ke subsidiemaxima vastge- teld. )nder kosten worden verstaan de iirekte kosten, zoals die van on- lerzoek, ontwikkeling, uitvoering jn begeleiding van het projekt. )ok de kosten van een akoestisch apport (benodigd indien de totale irojektkosten tenminste f25.000 ledragen) vallen hieronder. Even- uele baten die uit het gereali- ieerde projekt voortvloeien, wor- len op de te subsidiëren kosten in Hindering gebracht. (Vat zijn de voorwaarden? belangrijk punt is, dat alle maatre gelen) waartoe men wettelijk ver plicht is. of die behoren tot de nor male bedrijfsvoering NIET voor jubsidie in aanmerking komen. Voorwaarde is ook dat de betrok ken werknemers tot de lagere funk- iiegroepen behoren en dat de te verbeteren arbeidsomstandighe den voortvloeien uit het produk- Üeproces. Subside ter verbetering pan arbeidsplaateen kan verder al leen worden gegeven als: Het totale projekt minimaal 125.000 kost in een bedrijf met 25 of meer personeelsleden; voor elk pro- lekt geldt verder dat de kosten- per-werknemer die van dit projekt I/oordeel heeft, ten minste f 1.000 bedragen; |- Het projekt betrekking heeft op arbeidsplaatsen in een omgeving waarin zich doorgaans uitsluitend werknemers bevinden om hun taak uit te voeren; dus b.v. geen kanti nes of toiletten en ook geen winkel ruimten (daar bevinden zich im mers ook klanten); - In ieder geval van een omvangrij k projekt. de uitvoering begeleid wordt door een commissie waarin zitting hebben: de werkgever en de vertegenwoordigers van werkne mers, het Arbeidsbureau en de Ar beidsinspectie; - Een oordeel van de onderne mingsraad of van de betrokken werknemers bij de aanvraag wordt gevoegd. Het oordeel van de werknemers zal een grote rol spelen bij de beslis sing over de aanvragen. Van alle ontvangen subsidie-aanvragen zul len enkele gegevens worden ver strekt aan een aantal door de mi nister aan te wijzen centrale orga nisaties van werkgevers en werk nemers. Deze gegevens betreffen naam en adres van de aanvrager, aard van het projekt en de begrote kosten daarvan. De subsidie geldt niet voor overheidsinstellingen en niet-commercieie instellingen. Wat moet u doen? Voor een aanvraagformulier en voor de officiële tekst van de rege ling belt u even naar de Arbeidsin- spektie (komen halen kan ook). Bekijk rustig of u aan de voorwaar den voldoet, praat zonodig met ie mand van de Arbeidsinspectie. Het ingevulde formulier stuurt u weer retour. U kunt niet met de verbetering van een arbeidsplaats beginnen voor dat de Arbeidsinspectie het onder zoek naar de subsidieaanvraag in uw bedrijf heeft voltooid. Subsidie verlening achteraf is niet mogelijk! N.B. Houdt u er rekening mee dat een ontvangen subsidie fiscaal wordt beschouwd als winst waar over inkomsten- of vennoot schapsbelasting moet worden be taald! Men kan zich wenden tot het on derstaand kantoor van de Arbeid sinspectie: 7411 RP Deventer, T.G. Gibson- straat 39. tel. 05700-14745. VOOR EEN GOED SLAGIRSPROOUCT NAAR ORANJESTRAAT EN 'T VIADUCT SLAGERIJEN DINSDAG 500 gram fijne en grove runderworst 4.28 500 gram fijne en grove varkensworst 3.48 100 gram boterhamworst 0.75 WOENSDAG 500 gram speklappen2.85 500 gram schouderkarbonade 3.40 100 gram katenspek 1.08 DONDERDAG 500 gram mager rundergehakt4.95 500 gram half om half gehakt 2.85 100 gram gebraden gehakt 0.78 VRIJDAG EN ZATERDAG 500 gram haas- of ribkarbonade 4.95 100 gram gekookte ham1.05 200 gram leverworst aan stukje 0.80 DE HELE WEEK 5 slavinken halen 4 betalen 1 blik appelmoes1.18 1 pot Hak bietjes 1.78 1 pot bosbessenjam 2.28 Bij de Vleeskeuringsdienst Holten kan op korte termijn geplaatst worden een van de kantoorruimten en het laboratorium van deze dienst. De werkzaamheden zullen ongeveer vier uren per week in beslag nemen. De beloning bedraagt ca. f 10,- bruto per uur. Indien u hiervoor belangstelling heeft kunt u uw sollicitatie binnen eén week na het verschijnen van dit blad zenden aan het college van burgemeester en wethouders van Holten. Nu op alle carnavalsmuziek (op elpee, musicassette of single) dEfjMorres (geldig t.m. 24-2-'79) Larcnseweg 14 Holten BEAUTYFARM Ra al ter weg 38. Holten, tel. 05483-29 50 Uw huid is een kostbaar bezit, haar gezond te houden vraagt een vakkundige verzorging, waarbij ik u graag wil adviseren 1 gelaats- en decolletémassage epileren ontharen acnébehandeling make-up manicuren hydrotherapy biologische peeling 1 cosmetische lift 1 ampullentherapie lichaamsmassage Is het niet heerlijk in deze strenge winter toch bruin te zijn? Gun u zelf eens een gezondheids- en bruiningskuur SAUNALAND-ZONNEBANK Dé gelegenheid om thuis te raken in DE WERELD VAN HET DIER GROOT gebonden boek met 180 schitterende kleurenfoto's en interessante tekst Nu slechts f27,50 na 31-5-1979 132,50 sprookjes voor kind en gezin De GROTE GRIMM nu met veel nieuwe illustraties en kleurenplaten! een klassieke uitgave in rood linnen gebonden tot 1 mei 1979 Daarna 64.- Verschijnt 1 maart 1979 anlMrbe«Vhand*l drufckar Het Landbouwschap heeft met de minister van Landbouw gespro ken over de voorstellen van de Eu ropese Commissie inzake het EG-markt- en prijsbeleid 1979-1980. Het overleg heeft op woensdag 14 februari plaats ge had. Het Landbouwschap heeft kritiek op de volgende onderdelen van het pakket voorstellen: het al gemene prijsbeleid, de melkhef- fing en overige zuivelmaatregelen, het beleid betreffende de mone taire compenserende bedragen (mcb's) en de socio-structurele maatregelen. Het Landbouwschap heeft bij de minister het eerder Ingenomen standpunt herhaald. Gelet op de inkomensachterstand, de ruimte die nodig is voor een afbraak van de mcb's en de gevolgen van de melk heffing voor de inkomens ln de melkveehouderij ls een gemiddelde prijsverhoging van 2 tot 4% nood zakelijk. Ten aanzien van de voorstellen voor de akkerbouwsector gaat het Landbouwschap niet akkoord met de voorgestelde vermindering van het B-quotum voor suiker met 7 1/2%. Dat betekent een dlrekte inkomensaantasting voor suiker bietentelers. Het landbouwschap is van mening, dat er op korte termi) n duidelijkheid dient te zijn ten aan zien van het beleid voor zetmeel en isoglucose. Minister Van der Stee is van mening dat een gemiddelde prijsaanpassing van 2% voor de Benelux (dus ook voor Nederland) niet onredelijk zou zijn en wel ln samenhang met de afbraak van de bestaande mcb's. Het Landbouw schap heeft grote bezwaren tegen de voorgestelde melkheffing. Het heeft felle kritiek op het niveau van de heffing, die geen maximum kent en bovendien variabel wordt ge maakt. Er zijn volgens het Land bouwschap te veel uitzonderingen in de melkheffing, in hoofdzaak geldend bulten Nederland, terwijl meer aandacht nodig is voor pre mies om de groei van de melkpro- duktte terug te dringen. Minister van der Stee deelt wat dit betreft de kritiek van het Land bouwschap. Hij heeft bezwaren te gen het voorgestelde heffingsni veau en noemt de nu voorgestelde variabele heffing onzinnig. Ook de minister is het niet eens met de voorgestelde uitzonderingen. Hij bestrijdt fel de opvattingen in de EG, dat Nederland de veroorzaker van de zulveloverschotten zou zijn. De minister van Landbouw doet verslag van het laatst gehouden beraad van de EG-mlntsterraad waar de mcb's de hoofdschotel vormden. Hij aanvaardt in elk ge val niet, dat een automatisme in de afbraak van nieuwe (na de invoe ring van het Europees Monetair Stelsel) mcb's leidt tot verlaging van landbouwprijzen in nationale valuta. Bestaande mcb's dienen al leen te worden verminderd in het kader van algemene prijsaanpas singen. Het Landbouwschap heeft kennis genomen van de voorstellen om de rentesubsidies ln een aantal sectoren te stoppen. Het ls zeer verwonderd dat dit voorstel ook betrekking heeft op de glastuin bouwsector. De minister heeft meegedeeld, dat er tussen de EG-landen geen overeenstemming is over de voorstellen Inzake de stop van investeringssteun. Voor Op zondag 11 maart a s. start een nieuwe cursus van Teleac in samenwerking met het maandblad Mensen van Nu; Vrouwenwijzer. Waar gaat deze cursus over en voor wie is die bestemd? Er verandert iets in je leven of je komt plotseling voor onbekende problemen te staan. Hoe moet je het dan aanpakken? Wat zijn de mogelijkheden, wat zijn je rechten? Bij wie kun je ad vies vragen? Vrouwenwijzer geeft antwoord op die vra gen. Een paor voorbeelden: •je woont samen en bent niet offi cieel getrouwd Je wilt samen een huls kopen of huren. Hoe pak je zoiets aan? je gaat trouwen en je wilt weten, doe ik dat nu ..ln gemeenschap van goederen" of „onder huwelijks voorwaarden Wat ls in jouw si tuatie een goede oplossing? een besluit terzake ls overigens eenstemmigheid nodig. Zowel het Landbouwschap als de minister van Landbouw hebben een eerste commentaar gegeven op de voor stellen van de Europese Commis sie In een volgend gesprek op 14 maart zal het Landbouwschap een nader en definitief standpunt over brengen aan de minister. je betaalt loonbelasting en op een gegeven moment heb je het gevoel dat er iets niet klopt. Hoe zit het in elkaar en wat kun je er zonodig aan doen? je woont alleen op kamer. Wat voor verzekeringen moetje dan hebben en wat moetje regelen voor het ge val je plotseling ziek zou worden? je denkt erover om weer te gaan werken. Maar wat schrijf je dan in een sollicitatiebrief? En wat moet je- tijdens het sollicitatiegesprek niet vergeten te vragen0 je bent weduwe en je krijgt een leuke baan aangeboden. Kun je die aannemen zonder dat je weduwen- pensioen in gevaar komt? het huwelijk is stukgelopen en je wilt scheiden. Hoe kom je dan aan een advokaat. kun Je die ook voor niets krijgen en wat moet je nog meer regelen? je wordt ontslagen. Wat zijn dan je rechten? Wat moet Je in zo'n situa tie doen en vooral: wat kun je maar beter niet doen? je wilt verder leren, weer opfrissen wat je vroeger geleerd hebt en weer helemaal „bij" zijn, of je wilt een bepaalde cursus of opleiding vol gen. Wat voor mogelijkheden zijn er? Op dergelijke vragen geeft Vrou wenwijzer antwoord Helder, be grijpelijk en vooral praktisch Daar hebben Teleac en de redaktie van Mensen en Nu alles aan gedaan. Stap voor stap geeft de cursus aan wat je moet doen of kunt doen Het is belangrijk om inzicht te hebben in dergelijkke zaken, want hoe meer je weet hoe meer moge lijkheden je hebt. Hoe ziet die cursus eruit? Vrouwenwijzer bestaat uit acht televisie-uitzendingen plus een handig en overzichtelijk cursus boek. De televisisserie begint op 11 maart en komt elke zondag om half v\jf op het scherm en wordt op za terdag om half zeven herhaald. De televisie-uitzendingen geven veel en boeiende Informatie, maar daar hebt u het meeste aan wanneer u ook het boek bij de hand hebt. Het boek geeft meer achtergronden en u kunt alles nog eens rustig na kijken. Ook later, wanneer een be paalde vraag voor u of voor mensen in uw omgeving aktueel is. Het boek Vrouwenwijzer is een na slagwerk. dat u nog heel lang van pas zal komen. Wat voor boek krijgt u in handen? Vrouwenwijzer bevat informatie die eigenlijk voor iedereen belang rijk is. Daarom is de prijs van het boek zo laag mogelijk gehouden. Zeker als je ziet wat voor uitgave het is: stevig, fors van formaat, 164 pagina's dik, veel illustraties, nut tige literatuurlijsten en alle moge lijke adressen en telefoonnummers van organisaties en instellingen; praktisch bij het hanteren van het boek ls de sparaalband. Het boek kost f 14.75, plus f2.75 verzendkosten. Wilt u meedoen? U kunst bestellen door een lege en velop zonder postzegel op te sturen naar: Vrouwenwijzer, Antwoord nummer 333, Utrecht. Vermeld op de achterkant uw naam en adres. VOORBEREIDINGSBESLUIT GEDEELTE BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22. lid 2 van de V/et op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 19 februari 1979 heeft besloten. 1. te verklaren, dat een herziening van het be stemmingsplan buitengebied wordt voorbe reid, voor zover omvattende het gebied hetwelk met rode omlijning op de bij dit besluit beho rende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het perceel sectie E nr. 2854, gelegen aan de Beer- dijk. 2. te bepalen, dat het betreffende besluit in wer king treedt met ingang van de dag der bekend making. Het besluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecreta rie. afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 23 februari 1979 De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaar ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN „DUKERHOEK" De burgemeester van Holten maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 26 februari 1979 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp- bestemmingsplan „Dijkerhoek", bestaande uit plankaart, toelichting en voorschriften. Het ontwerp-plan heeft betrekking op het gebied, dat globaal wordt begrensd door de Dijkerhoeks- eweg. de Boerendansstreeg en het perceel sectie E nr 2949. alsmede op enkele percelen ten westen van de Hakkertsweg. Gedurende bovengenoemde periode kan een ie der schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp-plan indienen bij de gemeenteraad. Holten, 23 februari 1979 De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaar GEDEELTELIJKE HERZIENING VOORSCHRIFTEN BESTIMMINGSPUN „CE B0RKELD" (recreatie woonverblijven). De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde ii) artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 26 februari 1979 gedurende één maand ter gemee ntesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van een gedeelte lijke herziening ingevolgde artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van de voorschriften van het bestemmingsplan „De Borkeld" (recreatie- woonverblijven). Het ontwerp heeft betrekking op de voorschriften Inzake bouwwerken bij zomerhuizen, bouwwerken van openbaar nut en op de overgangsbepalingen voor bestaande gebouwen of andere bouwwerken. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp indienen bij de gemeenteraad. Holten, 23 februari 1979 De burgemeester voornoemd. W.H. Enklaar BESTEMMINGSPLAN RECREATIETERREIN „DE PRINS". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, zesde lid, van de V/et op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met Ingang van! 26 februari 1979 gedurende eén maand ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter Inzage ligt het besluit van Gedepu teerde Staten van Overijssel van 19 december 1978, nr. 25631, afd. 2, tot goedkeuring van het bestem- 'mingsplan recreatieterrein „de Prins", alsmede dit bestemmingsplan. Aangezien niemand zich met bezwaren tot de gemeenteraad en tot Gedepu teerde Staten heeft gewend, ls niemand, behoudens de inspecteur van de ruimtelijke ordening, bevoegd ter zake beroep bij de Kroon in te stellen. Holten, 23 februari 1979 De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7