Grote belangstelling bij opening architcctenburo Ing. D. J. Beef tink Batikcursus in Paalhuus" Open huis Krekel prima verlopen Afscheid burgemeester mr. ff. H. Enklaar BON Vrijdag 2 maart start Seizoenmarkt Eerste „U" voor „Tosea" HOLTENS NIEUWSBLAD Wereldgebedsdag Toekomst zien we er nog brood in Minister Wiegel in Raalte Postzegelrnilbeurs Aannemers WEEKEND 99 HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 23 februari 197i> 31e jaargang - no. 8 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Red.medewerker D J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur. Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" „Met de bouw van dit nieuwe woon- en kantoorpand, hetwelk diepe indruk maakt op ons allen, hebt u als architect uw beste beentje voorge zet. U hebt daarmee in de praktijk laten zien waartoe u in staat bent en ik zie dit prachtige gebouw dan ook als een uitnemend visitekaartje voor uw kunnen". Dit zei burgemeester Mr. VV.H. Enklaar jl. vrijdagmiddag bij de opening van het nieuwe woon- en kantoorpand van architect ir. D.J. Beeftiuk aan de Keizersweg nrs. 24-26. Aanvankelijk had de heer Beeftink, die sedert een vijftal jaren als zelf standig architect, binnenhuisar chitect en ontwerper voor tuinaan leg in Holten werkzaam is. zijn kan toor gevestigd in zijn vorige woning aan de Ab Jansenstraat die onvol doende huisvesting bood. Nadat in februari 1977 de voorbereidingen werden gestart, kon in april 1978 door hoofdaannemer H Koopman met de bouw van het nieuwe woon en bedrijfspand aan de Keizersweg worden begonnen Het gebouw omvat een dubbel woon- en kan toorpand hetwelk door de heer Beeftink werd gebouwd in combi natie met de heer T. van Well uit Béhnebroek die zich in Holten gaat vestigen met een kantoor voor or ganisatie, ontwikkeling en bege leiding, voornamelijk gericht op het gebied van de welzijnszorg en maatschappelijke dienstverlening, welk pand omstreeks eind mei, be gin juni zal worden geopend. In beide aaneengesloten en in de zelfde stijl gebouwde panden, zijn elk werkruimten ondergebracht van in totaal ruim 150 m2, terwijl ongeveer evenveel ruimte aanwe zig is in de bovengelegen woningen. Nadat burgemeester Enklaar, be geleid door zijn echtgenote, de di recteur van Gemeentewerken, de heer T Prak, en in aanwezigheid van een groot aantal belangstel lenden, het pand had geopend met een grote symbolische sleutel, zei hij tijdens zijn openingstoespraak o.m. dat toekomstige opdrachtge vers aan dit nieuwe gebouw kun nen zien wat de heer Beeftink in zijn mars heeft. „Met u is het gemeentebestuur verheugd dat u nog kon inspringen op de laatste snipper grond die de gemeente nog aan te bieden had. En wanneer ik u toewens dat u nog veel zult mogen bouwen in Holten dan zeg ik dat ook met een zeker egoïsme, hopende dat beide ge meentelijke bestemmingsplannen spoedig tot uitvoering kunnen worden gebracht", aldus Mr. En klaar, voor wie deze officiële ope ningshandeling, i.v.m. zijn pens ionering per 1 mei a.s., wellicht de laatste was gedurende zijn ambt speriode als burgemeester van Holten. Mede namens alle onderaanne mers bedankte de heer H Koop man (Kerkhofsweg) zowel de heer Beeftink als de heer van Well voor de uitstekende samenwerking en het goede onderlinge overleg gedu rende de bouw. feliciteerde de fam Beeftink met deze nieuwe woon- en bedrijfsruimte en sprak de wens uit dat het daarin prettig wonen en werken zal mogen zijn en bood de fam. Beeftink een touwvlechtwerk aan. Aan de bouw werd meegewerkt door fam. H Koopman, Kerkhof sweg, hoofdaannemer, fa. J. Lam- mers. loodgieter;fa Klein Velder- man.electra.fa GervedinkNijhuis. glas- en schilderwerk, fa. Klein Horstman, straatwwerk. dhr. Koopman, Dorpsstraat, meubilair; fa van Beek, Goor, centrale ver warming, de fa's Schuppert. en Wonnink, stoffering; fa. Spakman, stucadoor en fa. Ahrend, kantoor meubelen. In zijn antwoord op de vriendelijke woorden van beide sprekers zei de heer Beeftink blij te zijn de aanwe zigen te mogen verwelkomen bij de opening van dit nieuwe gebouw „hetgeen wij u vandaag graag wil den laten zien" In de bouw gaat het er vooral om dat mensen zich in de nieuwe ruimte thuis voelen, want het gaat in het leven niet alleen om het werken maar vooral ook om het leven zelf. Vanuit die gedachte heb ik dit gebouw ontworpen en is als zodanig dan ook inderdaad een vi sitekaartje voor mijn wijze van werken. De heer Beeftink bracht vervolgens dank aan het adres van het gemeentebestuur. De onder nemers die aan de bouw van het pand hebben meegewerkt prees hij voor hun uitstekende organisatie en vakmanschap waardoor het mogelijk werd dat de bouw binnen één jaar kon worden voltooid. Tenslotte zei hij met weemoed te rug te denken aan de oude buren uit de Ab Jansenstraat en sprak de hoop uit dat de goede relaties vast gehouden zullen worden. Aan de wanden in de diverse werkruimten waren foto's en bouwtekeningen aangebracht aan de hand waarvan de bezoekers een indruk konden krijgen van het werk van de heer Beeftink. De bouw van deze prach tige woon- en bedrijfspanden bete kenen een goede en verantwoorde opvulling van de ruimte tussen de sporthal en artsenpraktijk aan de Keizersweg, Eén dag per jaar zijn miljoenen christenen over de gehele wereld met elkaar verbonden, doordat ze in alle talen dezelfde liturgie vieren. Kerkmuren vallen daarbij weg. en allerlei grenzen van taal, cultuur en ras tellen dan even niet. Een dag één zijn, in de verwach ting dat deze wereldwijde verbondenheid daardoor verder zal uitgroeien tot intensievere kontakten en tot meer gezamenlijke hulpverlening. Dit j aar zal er op vrijdag 2 maart voor de50emaalzo'n zgn. wereldgebedsdag gevierd worden. De liturgie komt ditmaal uit Afrika, en het thema luidt: „Groei in de geest". De dienst in Holten wordt op die 2e maart om 20 (acht) uur gehouden in de Ned. herv. kerk. Om ons samenzijn nog feestelijker te maken zal Diny Lan- deweerd komen zingen. Allen (mannen, vrouwen en jeugd uit verschillende kerken) zijn hartelijk welkom! De voorbereidingscommissie Het openingsceremonieel werd onder „toezicht" van de heer en mevr. Beeftink en zoon Rolf ver richt door burgemeester Enklaar. Voor meisjes en jongens van 8 t/m 12 jaar gaat er op de maandagmid dag onder leiding van mevrouw Jannink een cursus Batik van start. Voor wie niet precies weet wat batik inhoudt, even het volge nde. Batik is een techniek die uit Indonesië stamt en daar ook nu nog zeer veel wordt toegepast. Het principe ervan is, dat gesmolten hete was wordt aangebracht vol- Het Jongeren vormingscentrum de „Olde Vechte" in Ommen, organi seert op 2 en 3 maart 1979 een weekend met als thema; „Toe komst, zien we er nog brood in". Dit weekend is bestemd voor men sen, die samen met andere mensen een bezinning aan willen gaan over het „arbeidsethos" in de breedste zin des woords. Meer informatie over dit weekend alsook aanmeldingen bij het Jon geren vormingscentrum de „Olde Vechte", Zeesserweg 12. te Om men, tel.nr. 05291-1963. De kosten bedragen f30.- p p Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon C5486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur gens een eigen ontworpen patroon, op stof. Als de was is aangebracht volgt een verfbad. Daar waar was zit, dringt de verf niet door, dus als daarna de was wordt verwijderd zie je het patroon terug op de stof. Zo'n verfbad kun je natuurlijk meerdere malen met verschillende kleuren herhalen. De bedoeling van deze cursus is dat we eerst deze techniek gaan aanle ren en als we die eenmaal goed on der de knie hebben kunnen we van alles gaan proberen met de verf en de verschillende kleuren. Als je aan de cursus wilt meedoen, kun je je opgeven in het „Paalhuus", de kos ten bedragen f25.- voor 10 lessen. De cursus wordt op maandagmid dag van 16.00 tot 17.15 uur in het „Paalhuus" gehouden. Officiële publikatie UITLOTING OBLIGATIELENING 1957 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun col lege op 20 februari 1979 zijn uitge loot de obligatienummers 27,48,70. 95,116,130 en 138 van de obligatie lening 1957 groot f 140.000,-. Het bedrag dezer obligaties is op 1 maart a.s. betaalbaar bij de Alge mene Bank Nederland N.V., Dorps straat 24 te Holten tegen inwisse ling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 1 maart a.s. betaalbaar tegen inwis seling van rentecoupon nummer 22. Holten. 21 februari 1979 Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. Enklaar. burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris SP0RTC0MMISSIE De voorzitter van de Sportcommis- sie maakt bekehd dat een openbare vergadering van de Sportcommis- sie zal worden gehouden op maan dag 5 maart 1979,19.30 uur, in het gemeentehuis. Behandeld zullen worden voorstellen inzake: te treffen voorzieningen op het terrein voor de ruitersport; vaststelling van het jaarverslag 1978 van de Sportcommissie; vaststelling van de rekening 1977 van de Stichting Sportbelangen Holten; aanvraag subsidie L.R. De Berg- ruiters. de voorzitter voornoemd, H. Rustebiel De minister van Binnenlandse za ken H. Wiegel spreekt maandag avond 26 februari in de „Leeren Lampe" te Raalte op een door de WD belegde bijeenkomst over het onderwerp „Actuele politiek". Ie dere belangstellende is van harte welkom' Krekel Holten b.v. te Rijs- sen heeft vrijdag 16 fe bruari in het nieuwe be- drijfscomplex aan de Fah- renheitstraat te Rijssen (Industieterrein „De Mors") honderden gasten vorste lijk ontvangen. Het zoge naamde „Open-Huis" was, zoals gemeld, georgani seerd in het kader van het gouden jubileum en ter ge legenheid van de opening van het riante complex. „Wat Krekel doet is goed" is een bekende slagzin van dit bloeiende bedrijf en de honderden gasten hebben het ervaren. Van een groot aantal gemeenten in Gelderland en Overijssel waren vertegenwoordigers aanwezig, on der wie directeuren van Gemee ntewerken, burgemeesters, wet houders, voorts tal van vertegen woordigers van Rijks- en provin ciale waterstaat, alsmede veel za kelijke relaties. Op een aparte tafel, vlak bij de plaats waar de familie Krekel had plaats genomen, stond een rij mooie cadeaus uitgestald. De tien tallen bloemstukken fleurden het toch al feestelijk geheel op Aan di verse kraampjes, bediend door meisjes in Edammer- of Volen- dammer kostuum, konden de gas ten een keuze doen uit lekkere hap jes en de bar in het midden had het druk met het schenken van dran ken. Aan tafeltjes en stoeltjes in een - als we het goed hebben - Bie dermeierstijl konden de vele be langstellenden en genodigden hun smakelijk bereide gevarieerde hapje eten Er werden heel wat handen ge schud en er werd gezellig gebab beld onder het genot van een bier tje of een glas sherry, terwijl Wim van Slooten uit Deventer in de fees telijke. origineel versierde grote ruimte met zijn hammond-orgel de open-huis-bijeenkomst muzikaal opluisterde. Fantastisch, zo'n ont vangst. zeiden diverse gasten en dat kom men alleen maar onder strepen. Zeer velen kwamen de heer Ep Krekel gelukwensen met het gou den jubileum en het nieuwe be drijf op het industrieterrein „de Mors" te Rijssen. Het afscheidscomité wil een ieder bedanken voor de gelden die bijeengebracht zijn tijdens de inzameling in de afgelopen week. Een speciaal woord van dank aan alle collectanten die vaak onder zeer bizarre weersomstandigheden de inzameling tot een succes hebben gemaakt. Het resultaat kunnen wij uiteraard niet bekend maken. Mocht een collectant u niet thuis hebben getroffen, dan willen wij u alsnog in de gelegenheid stellen uw deel aan het cadeau bij te dra gen. Daartoe is een rekening geopend bij de Rabo-bank Holten onder nummer 32 85.16.597 t.n.v. „Afscheid burgemeester Enklaar". U ontvangt een fraaie als u een Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft: voor het opgeven van een nieuwe abonnee In/enden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Geeh op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Adres Woonplaats Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar/per jaar Op vrijdag 2 maart start in de Kerkstraat de seizoenmarkt weer. Meer dan dertig kooplieden, voor het overgrote deel oude bekenden, waaronder verschillende die sinds het houden van de seizoenmarkt in Holten (mei 1971) zijn geweest, hebben te kennen gegerven dit sei zoen weer een standplaats te zullen innemen. De marktcommissie heeft goede hoop, dat niet alleen de bewoners uit het dorp weer elke vrijdagmiddag de markt zullen be zoeken maar ook de buurtschap- bewoners en de mensen uit de om- liggenden plaatsen. In verband Op de te Almelo gehouden club match werd de bouvier teef „To sea" van de fam. Schenkenberg gewaardeerd met een eerste „U" met het jaarlijks Dorpsfeest (maandag 23 - zaterdag 28 juli) zal de markt op vrijdag 27 juli worden verplaatst naar de aangrenzenden Boschkampsstraat. De Holtense Postzegelclub „H.P.C." houdt op zaterdag 3 maart, dankzij de gastvrijheid van het gemeentebestuur, haar 8ste ruilbeurs in de aula van de Scho lengemeenschap. De voorgaande jaren bestond er steeds een zeer grote belangstelling, niet alleen bij de Holtenaren, maar ook bij ver zamelaars uit de omliggende plaat sen en zelfs behoren elk jaar phila- telisten uit Duitsland tot de bezoe kers. Het bestuur noop dat de groeiende belangstelling zich ook deze keer zal voortzet/en De beurs is ge opend van 10.00-17.00 uur. Er is ruime parkeergelegenheid bij de Sporthal (Keizersweg) en voor een redelijke prijs is er koffie, frisdrank, soep en brood verkriierhanr

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1