De tafeltennisstrijd om de Spelmor9en Steunenberg Trofee" g^Wit Schaatswedstrijden om het kampioenschap van Holten Minivolleybaltoernooi in Sporthal Volleybal Mintonette heren 2 Tussenstand klaverjasclub Klaverjassen bij Blauw Wit competitie ff De senioren Competitie HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 FEBRUARI 1979 - PAG. 9 Schoolschaakkampioenschappen V.G.O. in de aula van de SG Hol ten. (Deze foto kon helaas vorige j week niet geplaatst worden). Op de niét in al te beste conditie verkerende banen van de IJsclub „De Noordpool" aan de Dorperdijk hebben zater dagmiddag 12 dames en 22 heren onder gunstige weersom standigheden ten aanschouwe en aangevuurd door een redelijk aantal belangstellenden een sportieve en vaak erg spannende strijd geleverd om 't kampioenschap van Holten '78-'79. Gerry den Bouwmeester/die bij de heren de titel moest verdedigen die hij op 2 januari 1971 behaalde deed dit nog wel met de nodige inzet maar kwam er tegen de „knapen" van rond de twintig en Herman Maats (oud kampioen en winnaar van de onlangs gehouden afval- wedstrijd) niet aan te pas. B(J de heren, die eerst 2 ronden re den en later nog eens 6, was na de eerste 2 ronden de stryd nog geheel open en het verschil tussen de nr. 1 en 4 bedroeg slechts 4 seconden. In de wedstryd over 6 ronden ging Maats (die de 2 ronden wedstrijd had gewonnen) onderuit doch hij kwam vry snel weer in het juiste ritme en finishte in de snelle tyd van 4.37.4 en een totaal tyd over de beide afstanden van 5.59.44, een tyd die de snelste bleef tot aan de allerlaatste 4 rondenrace tussen Gerard en Hendri Bronsvoort die aan Gerard geen party had maar meteen alles op alles zette om een ronde uit te lopen. Dit lukte en be tekende dat hy met een totaaltijd van 5.57.51 (nog geen 2 sec. sneller dan Maats) kampioen van Holten werd. Bij de dames was de titel voor de 12 jarige Marietje Brinks uit de Beus- eberg die een week geleden de af- valwedstryd won by de meisjes en de dames en die nu in de 2 ronden wedstryd met een tyd van 1.48.60 tweede werd achter Riki Meule- man (Dykerhoek) die 1.39.36 op de cronos bracht. Helaas kwam Riki in de vier ronden wedstryd te vallen doch ze ging sterk door en finishte in de goede tyd van 3.50.32 waar door haar totaal kwam op 5.29 68 Marietje kreeg door de pech van Riki een onverwachte kans op de titel die ze pakte door de 4 ronden af te leggen in de fraaie tijd van 3.35.45 en een totaaltijd van 5.24.05. Uitslag heren: 1 en kampioen Hendri Bronsvoort 5.57.51; 2. Herman Maats 5.59.44; 3. Meindert Koopman 601.28; 4. Sytze C. Meinsma 6.05.86; 5. Wim Brinks 6.16.14; 6 Ep Boode 6.22.02; 7. Henk Veltkam 6.26.02; 8. Wim Reilink 6.30.27; 9. Henk Jansen 6.30.57; 10. Jaap Spakman 6.37.71 (gevallen); 11. Joost Cammeraat 6.38.73; 12. Henk Vaster16.41.87; 13. Gery den Bouwmeester 6.56.84; 14. Martin Aanstoot7.01 10; 15. Gerard Schalk 7 06.63; 16 Jan Wegstapel 7.07.21; 17. Erik Roelvink 7.08.70; 18. Johan Brinks 7.10.85; 19 Cor Meindertsma 7.21.60; 20 Gerard Veneman 7.27.59; 21 Henk Wegs tapel 7.42.03; 22. Anton Veneman 9.10.13. Anton (over een paar maanden 50!) kreeg voor z'n moed om het op te nemen tegen de jeugd en het uitrij den van de beide afstanden een welverdiend applaus. Uitslag Dames: 1. en kampioen Marietje Brinks 5 24.05; 2. Riki Meuleman 5.29.68 (gevallen); 3 Marieke Wegstapel 6.00 69, 4 Ria Westerik, 6.09 18; 5. send voor het kampioenschap en de hoofdprijs De stand op kop na 2 wedstrijden 1. Jaap Thalen 8593 p. 2. D Grit 7995 p. 3 Richard Bel- dman 7676 p In het clubhuis van de ZW „Blauw Wit '66" op sportpark „Meermans kamp" wordt vrijdagavond 16 fe bruari de derde klaverjaswedstryd competitie '78/'79 gespeeld. De ac- tiviteitengroep stelt weer een aan tal mooie prijzen beschikbaar, ter wijl de clubhuiscommissie voor gratis koffie en een hartig hapje zorgt. Opgave voor deelname op het publicatiebord in het clubhuis of telefonisch 3348. Gezien de enorme deelname aan de le en 2e wedstryd worden ook deze keer weer veel deelnemers(sters) ver wacht. De deelname staat open voor leden en nietr-leden De vierde en laatste wedstryd wordt gespeeld op vrydag 6 april De hoogste sco res van drie wedstryden zyn beslis- De 7 snelsten bij de kampioens wedstrijden: v.l.n.r. Meindert Koopman, Riki Meuleman, Hendri Bronsvoort (kampioen), Marietje Brinks (kampioene), Sytze C. Meinsma, Herman Maats en Ma- 'rieke Wegstapel. 1. J.J. van Langen 1591; 2. G.H. Eff- önk 1584; 3. J. Bruinsma 1577; 4 H. Nykamp 1562; 5 F Voskes 1556, 6. K. ten Veen 1546; 7 M Bruggeman 1543,8 B IJspeert1539,9 JW van Langen 1525,10. R Mulder 1523; 11 J. Wieldraayer 1522, 12 H J van Langen 1508, 13 G J van Aefst 1504; 14. F. Klein Horstman 1497, 15. P Pasman 1493; 16 H. Kappert 1491; 17. L. Olthof 1470; 18 A Aan stoot 1463; 19 Mevr Wessels 1463; 20. H Theyn 1454; 21 J Spenkelink 1449; 22. Mevr van Dam 1435 mevr. Wichers - Krijgsman 6.10.70; 6 Anke Rensen 6 18.07; 7. Jannie Oolbekkink 6.23.52; 8. Bertha Jan sen 7.16.41; 9 Gea Roelvink 7.21 24; 10. Joke Vruggink 8.02.88; 11. Joke Stevens 7.41.68; 12. Jolanda Voskes 8.28.99. De prijzen die voor de 4 snelsten resp. bestonden uit een grote be ker, een plaquette, een kleine beker en medaille werden uitgereikt door Jan ten Velde, bestuurslid van „De Noordpool" De heer J. Wiggers gaf via de geluidsinstallatie van de fa. van Bruggen een ooggetuige ver slag. Op maandag 22 januari was het weer zover, dat er gestreden werd om de „Steunenberg Trofee" wat tevens het clubkampioenschap in houdt. Er was besloten voor de jeugd een meerkamp te houden, zodat ieder evenveel wedstryden speelde. Maar doordat de opkomst minder was dan waarop men had gerekend, moest het schema eerst bygewerkt worden, maar daarna ging de jeugd met veel geestdrift van start. En direkt na het begin werden, doordat er met voorgift ge speeld werd, al verrassende uitsla gen genoteerd. Marcel Kok kon het niet bolwerken tegen Geert Brands, die nog niet zolang bij de vereniging speelt, en ook Jan Op- hof verloor zijn eerste wedstryd en wel tegen Henry Thalen. Prompt daarop verloor Jan Ophof ook van Geert Brands, maar daarna kwam voor Jan een verbetering, want zyn volgende wedstryd wist hij in winst om te zetten. Robert Klein Wassink en Henk Westerik ondervonden, als verwacht, niet veel tegenstand en ook Harry Kolkman is nog onge slagen (maar heeft een wedstrijd minder gespeeld). De twee nieuw komers by de t.t.v. Holten, André Mooiweer en Rudy Drenth hadden nog geen verweer tegen hun tegen standers, maar wat niet is kan nog komen dus de moed niet laten zak ken Na het eerste gedeelte van de te spelen wedstryden is de tussens tand als volgt: Robert en Henk beide met 4 punten uit 4 wedstry den, terwijl Harry 3 punten uit 3 wedstryden heeft. Marcel Kok heeft 2 punten uit 3 wedstrijden en Geert Brands heeft ook 2 punten maar uit 5 wedstryden. Jan Ophof heeft 3 partijen gespeeld met daar uit 1 punt vergaard; ook Henry heeft nog maar één punt maar dan uit 4 gespeelde wedstryden. André en Rudy zijn na 4 wedstrijden nog puntloos De tweede dag van de kampioenschappen moest wegens de te barre weersomstandigheden uitgesteld worden tot zaterdag middag 3 febr. om 15.00 uur. By de senioren werd er eerst in pou les gespeeld, waarvan de nummers één en twee direct overgingen naar de tweede ronde, terwyi de num mer drie via een extra wedstryd ook overging naar de volgende, ronde. In poule A ondervond Frans Turin weinig of geen tegenstand 1 terwyi nieuwkomer Wim van Aalst de pech had tegen één van de sterk ste spelers van de t.t.v. Holten te moeten spelen, waarna Rien Lam- mertink ook te sterk voor hen bleek. In de B-poule ging Jan van Heun ongeslagen op kop, terwijl Henk Hendriks en Johan Mark voort onderling uitmaakten wie er als 2e of als 3e eindigde; Henk bleek hier de sterkste In de C-poule ging het spannend toe, want de rege rende clubkampioen Gerard Over- velde bewees in een zeer sterke vorm te verkeren en werd dan ook poulewinnaar. De stryd om de 2e en 3e plaats leverde een verwoede strijd op tussen Ellen Helmer en Johan van Sweden, welke verras send, maar niet minder verdiend door Ellen werd gewonnen. In de volgende poule had Henk Doorne- weerd het zwaar te verduren, want maar net werd door Henk van Ti neke Brinkman gewonnen. Van Greta Overvelde werd met groter verschil gewonnen zodat Henk toch als poulewinnaar tevoorschijn kwam. De onderlinge wedstrijd tussen Greta en Tineke werd na een zeer spannende stryd in drie games door Greta gewonnen. Ook in de laatste poule had de latere poulewinnaar Nico Valk veel te genstand, want Hans Welting en Menno Wolters gaven zich niet gauw gewonnen, maar toch trok Nico aan het langste eind. Hans en Menno leverden daarna een zeer Zaterdag 27 januari was er een Min- tonette mini-volleybaltoernooi. De wedstrijden begonnen om 10.00 uur, maar de eerste mini's stonden om 9.30 uur al te wachten by sport hal 't Mossink. De groepen waren verdeeld in 3 poules. 2 Poules mini A en 1 poule mini B Elke groep speelde 4 wedstrijden van 15 min. Er werd op 3 velden gespeeld. De overige 3 velden werden gebruikt door de ploegen, die op dat mo ment geen wedstrijd hadden. Ze' gebruikten de velden als oefenvel- den. Er werd goed gebruik van ge maakt In poule 1 won groep A (In ez, Jolanda, Manita, Anke en Petra) door 3 maal te winnen en 1 maal gelijk te spelen Groep B (Jolanda, Marlies, Monique en Astrid) lukte het niet een set te winnen. Het lag er heus niet aan, dat ze hun best niet deden, maar de tegenpartijen waren sterker. Groep C (Roland, Niclas, Albert, Henri en Simon) be haalden 5 p.unten door 2 maal winst, 1 maal gelyk en 1 maal te verliezen. Poule 2: Groep D (Sonja, Rinda, Ingeborg en Annemarie) en groep F (Hans, Remco, Ernst en Frank) behaalden evenveel punten nl 6 punten. Groep E had het moei lijk en het lukte niet om punten te verzamelen. (Marianne, Erika, Tonnie en Hermien). Poule 3: In deze poule was groep K (Ingrid, Yvonne, Willeke en Ingrid) de grote winnaar. Ze verzamelden 6 punten. Groep G (Agnes, Nicole, Annet en Ria) en groep H (Guusta Evelien, Annet en Ageeth) behaalden even veel punten nl 3 punten Tijdens het spel was duidelyk te merken, dat ieder erg enthousiast was. Erg belangrijk was zoals altijd het goede serveren. By de jongsten het serveren en het goede opvangen. Voor enkele Jongens en meisjes is het nog moeiiyk om de bal by het vangen klemvast te houden. Dankzy de voortreffeiyke weds trijdleiding van Arie Langendoen, liep alles met medewerking van Mintonetteleden weer op rolletjes. Kuipers HDG - Mintonette meisjes ads B Vol frisse moed reden we naar de sporthal in Goor. Nadat we een weg verkeerd waren ingeslagen kwa men we toch aan. We moesten te gen KHDG. De eerste set was niet zo goed. We waren er met het hoofd niet bij We verloren dan ook met 15-6 De tweede set was een stuk beter, we speelden veel beter sa men en al gauw hadden we een paar punten voorsprong. Toch verloren we met 15-9. De derde set was spannend, want eerst had KHDG een voorsprong en naderde al spoedig tot drie punten verschil. Door het goede samenspel van KHDG won ze met 15-9. Dames 1 Vrydagavond 26 januari trad het eerste damestam van Mintonette aan tegen Volley De ploeg uit Wierden waarvan we de beker wedstrijd zo sensationeel hadden gewonnen. Het team van Minto nette kwam nogal gewijzigd in het veld. Afwezig waren Winnie en Jannie; daarvoor in de plaats deed Frederique mee. Alie was spelver- deelster. In het eerste deel van de eerste set was het nogal wennen aan de nieuwe opstelling. Al snel kwamen we achter te staan met 8-1 Al vechtende kwamen we toch nog terug en wisten de set zelfs te winnen met 15-12. In de tweede set verliep de strijd hetzelfde. In het begin lukte het niet erg en weer kwamen we achter te staan en wel met 7-0 De time-out die door onze coach werd aangevraagd gaf ons nieuwe inspiratie. De set-ups wa ren goed en er werd hard gesmas- hed, bovendien hadden we een gat in de verdediging van Volley ont dekt. Veelvuldig werd hier een bal met succes geprikt. Ook in deze set konden we de achterstand achter halen. We wonnen deze set met 15-11. In de derde set kwam Volley terug. Aan onze kant werd panie kerig en priegelig gespeeld, boven dien werd er nogal vaak fout geser veerd, waardoor we geen punten konden maken In deze set waren er vaak lange rally's te zien, waardoor de setr-upsters nogal eens dold- raaiden. Gelukkig hadden we een aanvalster die de taak van de spel- verdeelster kon overnemen. Het mocht echter niet baten, we verlo ren de set met 8-15. In de vierde set kwamen we weer met een achters tand te zitten. Er kwarn weliswaar een kleine opleving aan (ie kant van Mintonette maar de vermoeid heid ging te grote parten spelen. We verloren de set met 11-15. Zeer vermoeid maar toch nog bUj met het ene puntje gingen we naar de kleedkamer. Programma Volleybalcompetitie vrijdag 2-2 19 15 Mintonette dames 3-Mintonette dames 4; 19.15 Min tonette meisjes jun.-Flash B; 19 15 Mintonette jongens jun.-Rivo; 20 15 Mintonette heren 1-Medusa; 20.15 Mintonette dames 2-Ever- sberg 1; 20.00 Rac-Mintonette da mes 1 (Almelo): 22.00 Rivo-Minto- nette heren recr. (Holten); 22 45 Mintonette heren recr.-Rabo (Hol ten) zaterdag 3-2 10.00 Flash-Minto- nette meisjes ads A (Nijverdal); 11.00 Flash-Mintonette jongens ads. (Nyverdal maandag 5-2 19 00 Flash 3-Mintonette heren 2 (Nyverdal); 20.00 Flash 5-Mintonette heren 3 (Nijverdal); 2000 Flash 8-Minto- nette dames 4 (Nyverdal); 2100 Flash 4-Mlntonette tiames 2 (Nij verdal) vrijdag 9-2 19 15 Mintonette heren 2-Rivo 3; 19 15 Mintonette dames 4-Flash 6 30.15 Mintonette dames 2- Flash 3. 20 15 Mintonette dames 3-SVVN 2. 20 15 Mintonette dames 1-Zwaluwen 4 spannende strtfd die in drie games door Hans werd gewonnen. De tweede ronde zou de volgende dag gespeeld worden maar ook hier gold dat deze wedstrijden uitge steld werden en wel naar dinsdag avond 30 jan. Het verslag van het verdere verloop van het toernooi zal volgende week gepubliceerd worden. Wedstrijdprogramma: za. 3 feb. Holten a-DTS aanvang 15.00 u. Ma. 5-2 TCJV-Holten 2 a. 19.30 u. Ma. 5-2 Olympia-Holten 1 a20.00 u. Di 6-2 KLM-Holten 1 a. 19.00 u. Di. 6-2 Holten 3-B1. Wit a. 20.00 u. Holten 4-Quick a. 20.00 u. Di. 6-2 Holten 5-KLM a. 20.00 n De voor zaterdagmorgen 3 februari voor de Blauw Wit-pupillen ge plande speurtocht met opdrachten rond Meermanskamp gaat door de invallende dool en de sesteldheid van het terrein voorlopig niet door. Deze speurtocht was reeds eerder vastgesteld op 16 dec. '78 doch moest ook toen gezien het weer worden uitgesteld. Inplaats van de speurtocht zal nu zaterdagmorgen in het clubhuis weer een spelmor- gen (met o,a. bingo) worden gehou den. Aanvang 10.00 uur. De organi satoren rekenen weer op een ge weldige belangstelling van de pups. Pupillenleiders die assisten tie willen verlenen worden rond half tien verwacht. Op 8 december van het vorig jaar mocht ik langs deze weg gewag maken van een voor my even heug lijk als uniek feit; ik had het niet te peilen voorrecht heren twee van de volleybalclub Mintonette in bewe ging te zien. Dat was een belevenis, doch minstens zoveel indruk maakte een man op de bank op my. Daar mocht ik toen zo maar naast zitten en wij raakten derhalve in een onbedaarlyke babbel. Herin nert u zich die man met dat rappe, ultramoderne knarretje weer? Ja? Nou, die man van de kopstoot, die de anderen precies kon vertellen hoe 't wel moest, heeft my indertyd ook het een en ander uit de doeken gedaan Het behoeft dan ook na uwelijks betoog dat ik van emotie de laatste nachten regelmatig woe lend wakker werd, toen mij ter ore was gekomen dat dit Mintonette- gezelschap weer een nummertje ten beste zou geven in Markelo. Als ik my nu ook derwaarts zou spoe den, zou ik van die man met die komplikatieve knarcultuur weer wat meer volleywegwijs gemaakt kunnen worden, zodatik het op den duur nog wel eens leuk zou kunnen gaan vinden. Ik repte me dus op vrydagavond jl. naar Markelo's sportzaal. Het was half negen toen Ik het pand betrad. Wie schetst mijn verbazing toen ik daar enige personen van onmis kenbaar vrouwelyke kunne zag ballen. Hevig teleurgesteld wilde ik het onderkomen weer verlaten, toen enkele voor my niet gans on bekende heerschappen de zaal be traden. Ha, dus toch. In blijde ver wachting installeerde ik me weer om te wachten op de dingen die zouden gaan komen Nu de man met de noordelyke hoofdvaart nog, dan was alles weer in 't reine. Van de ene verbazing net bekomen, viel ik alweer in de andere. De da mes bleken zo druk met zichzelf en elkaar in de weer dat ze in 't geheel niet in de gaten hadden dat er he ren van Mintonette binnenge schreden waren. Ze gingen onver stoorbaar verder met het tonen van hun kunne(n). Net toen ik het plan opgevat had deze medemensen eens meer dan duidelijk te maken dat zij niet het doel van myn komst vormden, en dat ik niet naar hun pypen wenste te dansen, gaven ze die aan Maarten. Ik ging er eens voor zitten. Maar nee Eerst gingen de heren spelle tjes doen. Lopen, hinkelen, rollen en weet ik wat niet meer. Onbegrij- pelyk Oh, maar wacht even, ze wachtten natuurlyk nog op de man met 't tweeledig kruinkruid. Zon der hem zouden ze niet kunnen. Hy was nog steeds niet gearriveerd. Er zal toch niets met hem aan de hand of omstreken zyn? Of met z'n met veel moeite gekanaliseerde vocht- wering? 't Heeft tenslotte gevroren, de laatste tyd. Ijsgang? Schulfs- neeuw in de voor? Vorst? Waters chade? Allemaal kwellenden en griezelige gedachten die door m'n hoofd flitsten. Onderwyi waren de heren var. Mintonette iets gaan doen wat ik terstond herkende: ze waren elkaar de bal aan 't toewer pen Of werpen is eigeniyk niet het juiste woord. Ze gooien, vangen, springen en geven de bal klappen. Dat heet volleybal. Ik weet het nog van vorige keer. Het bleek echter niet goed genoeg te gaan, want la ter bemoeide iemand er zich mee en hij liet twee heren by zich komen. Om te overleggen hoe het nu verder moest, zeker, het resultaat was dat ze nu ordentelijk ieder aan één kant van het „getouwte" gingen staan, waarop diezelfde man de fluit ter mond nam. Het had er alle schyn van dat ae gingen beginnen. Dat kon toch helemaal niet?! De man met de accuraat aangelegde brandgang door 't hoogpolig sche delkleed was er immers niet? Ik wilde de fluitist daarop attenderen, maar die deed erg uit de hoogte en begon yzeren heinig teconcerterftn. Ik was fors teleurgesteld. Was ik speciaal gekomen, om nog meer op te steken over het ongetwijfeld no- bHe volleybalspel van dat twees- paltig opperhoofd en nu gaf hy acte d'absence. Angstgevoelens bekro pen my. Hy zou toch niet...? Er zyn toch wel sleeën met handrem? Ook ik vond dat er meer gestrooid kon worden... Ik was zo in gedachten verzonken dat ik niet eens had gezien dat een van de Markelo acteurs krom op de grond gelegen was. Hy lag daar niet krom van het lachen. Dat zag ik zelfs. Liefderijk werd hij overeind geholpen en uitgebreid uitgeleide gedaan uit de zaal. Opschudding alom. Gedreven door medemens- elykheid snelde ik er achteraan. Hy bleek slechts een verlepte enkel te hebben. Hy gaf hem tenminste wa ter. Gerustgesteld begaf ik me weer naar mijn plaats, speurend naar de man met het verkavelde platje. Bus gemist zeker. De Mintonetteheren hadden tydens dit intermezzo wat staan kouten.. Een enkeling was erby gaan zitten. Net als ik probeer erachter te komen of hun leider last heeft gekiegen met of van z'n ge halveerde hoofdelyke omslag, ko men die Markelo rnannen terug. Men is voornemens hét gedoe te vervolgen. De man met de fletse enkel heeft dat lichaamsdeel wel erg veel water gegeven. Door be hoedzaam te lopen wil hy het klot sen beperken. Ondanks alles is Markelo het eerst by het voor dit spel magische getal 15. Nu doen ze wat ze in december ook al deden: ze gaan naar de andere kant. Er is niets nieuws. Er wordt beraads laagd en ze gaan weer verder met gooien, springen, vangen en vallen. Het spelletje is snel uit, want de man met het waterbeen krijgt dat niet meer van de grond. Die van Mintonette de hunne evenmin. Toch winnen ze met 15-1. Optocht. Zou de man met het split-lid on derhand gearriveerd zyn? Ik kyk om me heen. Geen guitig, lachend gezicht met daarboven die onver- geiykbare, onvergeteiyke, onge ëvenaarde stereo-koepel. Had ik daarvoor ys, sneeuw, gladheid, dames en heren getrotseerd? Hy zal toch niet door meerderen ter over brugging van een zwak traject in de Elfstedentocht zyn opgeroepen? Mintonette mist hem zichtbaar. Men kykt bedrukt, neen benepen. Maar er was toch nog niets verlo ren? Nou dan! Toch schudt men hulp- en troosteloos het hoofd. Zou er dan toch... Hoe zou 't zyn als hij wel z'n hoofd erby had gehad? De heren lyden zichtbaar, ze kwellen en slepen zich door het derde „po tje" Ze winnen dat even moeizaam als vreugdeloos. Een blik om me heen verraadt nog steeds de afwe zigheid van de man met de gesple ten persoonlykheidscamouflage. Het zout is weliswaar schaars...maar een stukje kippe gaas hoeft je de kop toch niet te kosten! En een fles yoghurt is niet eens een fles meer Bovendien knalt lang niet elke kurk. Tydens deze mijmeringen hadden de Mintonette-heren zich winnend naar het einde gesleept. Men vond het welletjes. Ik ook, het was nl. al half elf geworden. Geen sprankje vreugde op de aangelaten. Ik be sloot de euvele moed te hebben te gaan vragen of ze niet biy waren, gewonnen te hebben. Kon ik me teen informeren of er iets mis was met de man met het zorgvuldig ge sorteerde bolgewas. Daartoe ging ik naar de catacom ben zoals ik dat Herman Kuiphof dat altyd hoorde zeggen en zag doen Dat viel erg tegen, 't Klinkt beter dan het is „Heren, proficiat, maar u ziet er niet erg voldaan uit, bent Geschrokken zweeg ik. Het leek wel of ik dozynen decibels voortbracht, zo werd de stilte ver broken Vernietigend keek men my aan Aanmerkelijk sneller dan ge komen. was ik. staart tussen de be nen, weer verdwenen. De laatste nachten word ik weer regelmatig woelend wakker. Dan zie ik in gedachten een kwiek en guitig ogend jong men? met een oostelijk en een westelijk halfrond. Zou dèt Atlas zyn?

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9