GRANDIOOS JIIBILEII-PRINSENBAL BON Jaarvergadering chr. Plattelandsvrouwen NEELTJE WIGBELS HOLTENS NIEUWSBLAD exposeert in „Diessenplas Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers Afscheid burgemeester Mr. W. H. Enklaar Jaarvergadering afd. Holten druk bezocht Gemeente Holten HOLTENS NIEUWSBLAD 2;v v. HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 2 februari 1979 31e jaargang - no. 5 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483-1356 Red.medewerker D J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel 05490-16666 Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" 9? Na 34 jaar aan het hoofd van de Gemeente Holten te hebben gestaan, gaat burgemeester Mr. W. H. Enklaar met ingang van 1 mei a.s. met pensioen. Uit de bevol king is een comité gevormd, dat voorbereidingen treft, om dit feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Dit comité bestaat uit de volgende personen: Mevr. Reilink-Kers, dhr. G. J. van 't Holt, mevr. M. G. Eggink-ten Velde, dhr. J. H. van Engbrink, mevr. F. A. van der Wijk-Oomkens en dhr. J. Nikkels. Naast verschillende aktiviteiten op zaterdag 28 april, met o.a. de gelegenheid voor de gehele bevolking om persoonlijk afscheid te nemen, lijkt het het comité een goede geste onze scheidende burgemeester een pas send geschenk namens de burgerij aan te bieden. Daartoe wordt er in de week van 12 t.m. 16 februari a.s. een inzameling gehouden. Het comité beveelt deze collecte van harte bij u aan en zal u in de komende tijd op de hoogte blijven houden van het programma van deze afscheidsdag. Het comité voornoemd. OFFICIËLE BEKENDMAKING Spreekuur burgemeester en wethouder: De burgemeester van Holten en wethouder H. Stegeman maken bekend dat zij maandag 5 februari a.s. verhinderd zijn hun wekelijks spreekuur te houden. Holten. 2 februari 1979 OFFICIËLE PUBLIKATIE Zitting commissie voor woonruimtezaken Op dinsdag 6 februari 1979 zal de commissie voor woonruimtezaken geen zitting houden. Holten, 2 februari 1979 In het bejaardencentrum „Diess enplas" exposeert Neeltje Wigbeis te Raalte tot 23 februari a.s. werk stukken in velerlei technieken waarbij vorm en kleur harmonisch zijn samengevoegd om het ge- In de schitterend versierde zaal van „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek is zaterdag avond het jubileum prin senbal van de elfjarige Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" gehouden. De grote schare gasten - on der wie burgemeester mr. W.H. Enklaar en wethouder J. Warrink met hun echtge notes - werd welkom gehe ten door de president van „De Fienpreuvers" Eddy Vincent. Na het welkomstwoord betrad prins Jan III den Umrooper met zijn gevolg de zaal De prins hield hierna een korte speech waarna de opperstalspreekmeester Paul als eerste onderdeel van het rijk geva rieerde programma aankondigde het optreden van de dansmariekes, een optreden dat een zeer ge slaagde opening werd van een ge weldige artiestenparade Mans van de Sangeldiek kreeg vlot de lachers op z'n hand met kostelijke verhalen over zijn reis met z'n Mina naar Duutslaand en het komische duo Adriaan en Olivier (Nikkels en Ste- gink) was „in" met een „reportage" over hun gemaakte wereldreis. Het gedeelte voor de pauze werd afgelo- ten door de vocalgroup „de Kwinks" De vocalisten kregen vele malen een spontaan applaus voor opera- en operettemelodieèn. Na de pauze openden de dansma riekes - bijzonder fraaie costuums met een can-can Een spontaan en langdurig applaus was een terechte beloning Buut'nreder Naats uit Borne was met z'n conferences weer als vanouds evenals Gait Jan en Dika (Veneklaas en Jansen) die op humoristische doch heel nette manier handel en wandel van het gemeentebestuur en enkele be kende Holtenaren op de korrel na men Het traditionele carnavalsduo Gert van Gunder en Berend Willem „De Kwinks" op hun wereldreis in Venetie. Dapper oogstten veel bijval met hun witte-wieven act en het was lachen en gieren met de drie dan sende poppen (Henk, van Beek, Douwe Bergsma en Jan Bargboer) De finale verzorgd door „De Kwinks" was van grote klasse Van inhoud en presentatie meer dan voldoende Het enthousiasme van de honderden was enorm Een vele minuten lange staande ovatie waarin duidelijk doorklonk de roep om een toegift die prompt kwam Rond klokke twaalf gaf prins Jan het sein voor de start van het jubi leumbal o 1 v het orkest Herman Lippinkhof In de kleine uurtjes kwam er een einde aan dit unieke carnavalsfeest waaraan men in ons „Keunedarp" met groot genoegen zal terugdenken. Een onbetwiste topper was het op treden van de dansmariekes. Wie bedenkt een leuke naam voor dit vijftal? U ontvangt een fraaie a/s u een Gebruik deze Parker- Jot ter bal/poin t nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Adres Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres: Woonplaats I Hi|/ri| betaalt het abonnementsgeld per half Voor de jaarvergadering van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bestond on danks de slechte wegen een zeer grote belangstelling, een feit waarover de presidente mevr. v.d. Wijk-Oomkens in haar openings woord haar vreugde uitsprak. Zij dankte verder alle leden die op welke wijze dan ook in het afgelo pen jaar er aan meewerkten dat '78 voor de afd. een goed jaar werd. Vervolgens behandelde zij de in houd van de ideeënbus waarna de agenda werd afgewerkt Mevr. Tempelman deed mededelingen betreffende het agrarisch front en door de dames van Doesburg en Jansen werd het jaarverslag gele zen De afdeling telt momenteel 218 leden waarvan elf op alle in 1978 gehouden vergaderingen present waren Het elftal werd dank gezegd voor betoonde trouw en ontving een attentie Ook financieel - zo bleek uit het verslag van de pen- ningmeesteresse mevr. Schippers-Bouma - was 1978 voor de afd een goed jaar Van het batig saldo zal een bedrag worden afge nomen voor aankoop van een bandrecorder die momenteel door hp volksdansgroep wordt gebruikt wenste effect te krijgen. Neeltje Wigbeis is in het werken met „tex tiele vormen." auto-didacte, maar ze is bepaald niet „zo maar" op een middag begonnen om vrije tijd ple zierig op te vullen en óók nog iets te kunnen „tonen". Ze heeft teken- en schilderlessen gevolgd bij de Twentse schilder Gerard van Haef- ten, ze volgde cursussen en heeft overal in het land meegewerkt aan verschillende werkgroepen, spe ciaal om de ambachtelijke knepen van weven, appliceren, knopen, naaldkantwerk, batikken enz. te leren beheersen, als ook de mate riaalkennis inclusief die van het spinnen en het bereiden van de verf. Een ambachtelijke scholingzo zei Neeltje Wigbeis bij de opening van de expositie die je beslist nodig hebt maar je kunt nog zo goed met de diverse technieken, óók die van de compositie uit de voeten kun nenals er niet méér is dan blijft een werkstuk, hoe knap ook, zon der ziel, dus dood Scheppende kracht Welnu. Neeltje Wigbeis hééft die scheppende kracht en ze wéét die van binnenuit op te roepen en in haar werk méér dan uiterlijke ge stalte te geven vooral vanuit, de stellig herkenbare werkelijkheid en tevens met overtuigende vrijmoe digheid in om de kleurstelling, een landschapsidee weet op te roepen waardoor de beschouwer ook in nerlijk wordt geboeid Neeltje Wig- bels - die ook wel een enkele keer probeerde iets abstracts te maken - kwam toch altijd weer terug bij de natuur en geeft graag echt weer wat ze gezien heeft o.a. in touwknoop- werken als „Gezicht op de Lemeler Es" „Gezicht op wijnvallei" (Por tugal). „Karige akkers" (Portugal) de pronkvogel en de zonnebloem (batik) het Andalusische land schap (wol), de stier in de proce- leinkast en de toverboom (ver sierde applicatie). Vele werkstuk ken zijn gemaakt van zelfgespon- nen en geverfde wol. Om de wol on regelmatig te krijgen en niet te dun spint Neeltje Wigbeis meteen spin- tolletje. De unieke expositie in „Diessenplas" aan de Vrijheidslaan in Holten is tot en met vrijdag 23 februari dagelijks geopend van 14.00-21.00 uur. De directeur van het bejaardencentrum de heer Postma zei tijdens de opening, met de expositie in het huis heel geluk kig te zijn. Hij dankte Neeltje Wig- bels voor haar bereidheid om in „Diessenplas" te exposeren en bood haar het prachtige boek „Flora en fauna van de Holterberg" van Kees Bos aan. Advertentie-adviseur. W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bath men bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De leden van de afd. Holten van de Chr Plattelandsvrouwenbond (CPB) kwamen donderdagavond in haar vergadering bijeen in gebouw „Rehoboth". De presidente mevr. C H. van Iperen-Esseboom liet bij de aanvang zingen Psalm 66 vers 3 en las na gebed een gedeelte uit Romeinen 14 en 15 en sprak naar aanleiding hiervan een kort ope ningswoord De secretaresse mevr. Wamelink bracht hierna het jaarverslag waaruit o m. bleek dat het ledental met 3 is gestegen tot 75 leden Mevr. Wamelink liet verder in het jaarverslag de zeer vele activiteiten uit het afgelopen jaar de revue pas seren Uit het financieel verslag van de penn esse mevr. Groen bleek dat '78 voor de vereniging een goed jaar is geweest. Tot leden van de kascontrolecom missie 1979 werden benoemd mevr. C. de Wit-Dorr en mej. M. Schup- pert. Bij de bestuursverkiezing werd in- plaats van mevr. Abbink-Dijkink. gekozen mevr. J Aanstoot- Timmerman. De presidente sprak een hartelijk woord van dank tot mevr. Abbink die 4 jaar haar beste krachten aan de afdeling heeft gegeven. In de va cature mevr. Disbergen-de Boer zal in de februarivergadering worden voorzien. Na de pauze - met koffie en gebak - gingen de dames op de gezellige tour met een quiz, een zangspelle tje enz De goed bezochte jaarvergadering werd door mevr van Iperen met dankgebed beëindigd na het zin gen van ps. 119:14 en 40. Mevr Verweij deelde namens de kascontrolecommissie mee dat boeken en bescheiden in orde wa ren bevonden Bij de gehouden bestuursverkie zing werd met algemene stemmen de presidente mevr v.d Wijk- Oomkens herkozen. Na de pauze werden door de heren Nicolaas te Almelo en Keihof te Goor, beiden chauffeur bij OAD- Tours te Holten prachtige films en kleurendia's vertoond over geheel verzorgde vakantiereizen met de comfortabele bussen naar bijna alle landen in Europa en zelfs bui ten dit werelddeel Ook vertoonden de heren nog een informatiefilm en een sprookjesfilm „nieuwe stijl". De dames kregen deze avond ook nog de kans om leuke geldprijzen te winnen door schriftelijke vragen te beantwoorden die betrekking had den op de vertoonde dia's De dames Jansen. Klein Velder- man en Fransen hadden de meeste goede antwoorden gegeven en wonnen de prijzen van resp f 100.- f50- en f 25 - De presidente dankte de heren van de OAD en wenste allen een wel thuis ('x ".•jr1.. Neeltje Wegbels met enkele be ja^rden voor het prachtige werk stuk „Gei ch opd? -m ler-e:

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1