P.v.d.A. Tweede Kamerlid Hessel Rienks krengt werkbezoek aan Holten Grote collecte Internationale Hulpverlening Expositie Neeltje Wigbeis BON I Voorlopig geen bejaardensoos Jaarvergadering Plattelands vrouwen Jongen dood na botsing Om het kampioenschap met trein van Holten Russen trainden op „De Noordpool" HOLTENS NIEUWSBLAD Programmaboekje De Fienpreuvers In tienersoosMusky' niet meer binnen zonder legitimatie mammM lyjÉÉ' f - - Maandag 5 februari: Uw aandacht voor.,.. In Diessenplas HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden Gemeente Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 26 januari 1979 31e jaargang no. 4 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14 tel 05483-135G Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel 05490-16666 Ibonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent, 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Y Hongeren naar leven „Hongeren naar leven", dat is het motto van de jaarlijkse collecte we- relddiakonaat. die in onze gemee- nte van 29 januari tot 4 februari '79 gehouden zal worden „Hongeren naar leven" is de titel van het hoofdartikel, dat prof dr J Verkuyl geschreven heeft in het nummer van „Globaal" dat in ver band met deze collecte huis aan huis verspreid werd Onder ..hon geren naar leven" verstaat prof Verkuyl in de eerste plaats de hon ger naar de allereerste levensbe hoeften, waardoor millioenen ge teisterd worden in onze wereld zónder dat het nodig zou zijn. want. zo constateert prof Verkuyl. „al léén door menselijke onwil is de we reldeconomie een chaos" Maar behalve de honger naar de éérste levensbehoeften (voedsel kleding, onderdak en onderwijs) behoren óók tot deze honger naar leven het verlangen naar gerechtigheid, het verlangen naar gemeenschap, het verlangen naar sociale zekerheid en geborgenheid. 'het verlangen naar vrijheid en het verlangen naar liefde In een liefdeloze wereld, waarin millioenen op vele wijzen van hun vrijheid beroofd zijn. waarin millioenen aan de willekeur van machtigen zijn uitgeleverd, in een bedreigd bestaan, waarin mil lioenen aan hun lot zijn en worden overgelaten, terwijl hun rechten als mens in velerlei opzicht met voeten getreden worden, wordt veel gele den aan deze honger naar leven In de programma s en projecten van de kerken en christenen in de tweede en derde wereld, die we vanuit het werelddiakonaat steu nen. wordt in zwakheid en eenvoud gepoogd deze geweldige nood enigszins te lenigen. Leest zélf dit artikel leest het hele nummer van „Globaal" opdat u wéét waarvóór u geeft én hoezeer ook Uw hulp nodig is maar vooral opdat u - vanuit uw geloofsverbon- GROTE COLLECTE INTERNATIONALE HULPVERLENING BELUDT DOOR Uy GEVEN UW HONGER NAAR LEVEN IN GERECHTIGHEID. VR'JHEID EN VREDE Barre weersomstandigheden die voor de een veel last en ongerief tot gevolg hebben, betekenen voor de jeugd volop schaatsplezier vlak bij huis. Onze. fotograaf „schoot" dit plaatje in de Kozakkenstraat. Maandag 5 februari a.s brengt het tweede kamerlid Hessel Rienks uit Zwolle een werkbezoek aan Holten. Belangen: Bestuurlijk gezien zijn dergelijke werkbezoeken van niet gering be lang omdat enerzijds de vragen en problemen welke zich op het plaat selijk vlak aandienen rechtstreeks met Kamerleden kunnen worden besproken, terwijl dergelijke con tacten voor Kamerleden zelf weer als positief resultaat opleveren dat zij betrokken blijven bij de proble matiek op het gemeentelijk erf zo dat zij ook zelf niet verworden tot een elitair groepje senatoren, zete lend aan de top van de samenle ving. 99 Programma: Begeleid door de leden van de PvdA -fraktie van de Holtense gemeenteraad en afdelingsvoorzit ter de heer D J Mondeel. zal de heer Rienks 's morgens worden ontvangen door het gemeentebe stuur van Holten, terwijl 's middags achtereenvolgens een bezoek zal worden gebracht aan de School voor Algemeen Vormend- Be roepsoriënterend Onderwijs „De Noordenbarg" alsmede aan de Kunststoffenemballagefabriek Wavin B V te Holten. Openbare vergadering: Omstreeks 17 45 uur hoopt de heer Rienks een persconferentie te ge ven in hotel „Vosman", terwijl zijn bezoek aan Holten zal worden afge sloten met een openbare vergade ring. waarin hij zal spreken over zijn ervaringen gedurende zijn werkbe zoek aan Holten, terwijl hij uit- denheid met Jezus Christus, die geen vrede had met onze wereld, maar zich radicaal voor haar red dende vernieuwing inzette „be lijdt door üw geven uw honger naar leven, in gerechtigheid, vrijheid en vrede" Advertentie-adviseur: W. FREDÉRIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Op vrijdag 26 januari wordt om 16.00 uur in „Diessenplas" een ex positie geopend van werkstukken in vrije vormgeving van mevr. Neeltje Wigbels-Lormans te Kaal te. Een serie werkstukken in velerlei technieken, waarbij vorm en kleur harmonisch zijn samengevoegd om het gewenste effect te ver krijgen. De wandkleden van touwwerk, haken en weven, Per zisch ajour. batik, naaldkant en versierde applicatie, vertolken haar veelzijdigheid en schier ein deloos geduld. Kleuren en vormen houden haar sterk bezig Daarvan getuigen ook duidelijk haar batiks Voordat een gebatikt w andkleed naar haar zin is heeft zij er soms wel drie of vier van gemaakt. Als het goed gaat doet zij er drie dagen over het telkens weer in- wassen en verven in koud water. De laatst gemaakte werkstukken zijn weer geheel anders dan wat zij tot dan toe had gemaakt Van zelf gesponnen en geverfde wol heeft zij „Landschappen" gemaakt Om In verband met de barre weersom standigheden zal de Bejaardens- ocièteit Holten tot nader bericht niet worden gehouden de wol onregelmatig te krijgen en niet te dun spint zij met een spin- bolletje Alle wol wordt door haar zelf plantaardig geverfd, omdat zij alleen op die manier de tinten krijgt die zij wenst. Ongetwijfeld zullen zeer velen een bezoek willen brengen aan deze unieke en gevarieerde expositie die tot 23 februari '79 alle werkda gen geopend is van 14.00 tot 21.00 99 «Afgelopen weekend heeft u het ju- bileumprogrammaboecje jan Car navalsvereniging „De Fienpreu- Voor de jaarvergadering, tevens Nieuwjaars visite van de afd Dij- kerhoek van de Ned Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Het Bonte Paard' bestond een flinke belangstelling Na opening door de presidente mevr Kroon bracht de secretaresse mevr Z Roeterdink het jaarverslag uit De afd telt momenteel 87 leden waarvan ge middeld 43 op de vergaderingen en bijeenkomsten present waren De afd is vertegenwoordigd in de Commissie van advies van de Huishoudschool en in het bejaar- denwerk te Holten Bij de be stuursverkiezing werden inplaats van mevr Reilink Kers en mevr. Pinkert-Kolkman gekozen de da mes Arfman-Huisken en H J Luggenhorst-Stegink Uit het ver slag van penningmeesteresse mevr Stevens De Grote bleek een goede financiële „gezondheid" van de afdeling Na de pauze - met tractatie - hiel den enkele dames, die een cursus „Spreken in het openbaar" hebben gevolgd, een vijf minuten praatje en werden er enkele gedichten voorgedragen en spelletjes gedaan Mevr Kroon dankte alle dames voor hun komst en wenste allen wel thuis vers" in de bus gevonden De steun van een „legertje" adverteerders - waarvoor onze oprechte dank - heeft het mogelijk gemaakt dat wij eigenlijk wel kunnen spreken van een jubileumboekwerk van grote klasse Zoals u heeft kunnen lezen organi seren ,De Fienpreuvers" weer een groots carnavalsfestijn voor ieder, voor jan en alleman In het programma staat voor maandag 26 februari „VERRAS SING" aangekondigd Het enige wat men er nu van gezegd kan wor den is. dat voor het eerst ook Ro- semontag in ons goede Keunedarp wordt gevierd Nadere bijzonderheden zullen wij tijdig bekend maken Voor diegenen die eventueel geen programmaboekje hebben ont vangen zij vermeld dat men bij het Bonte Paard of de Hofbar in de Sta tionsstraat een exemplaar kan af halen. „De Fienpreuvers" Alaaf! IJs en weder dienende zullen zaterdag 27 januari op de baan van de IJsclub „De Noordpool" aan de Dorperdijk schaatswedstrijden worden gehouden om het kampioenschap van Holten voor dames en heren Aan deze wedstrijd kan alleen worden deelgenomen door Holtenaren De dames zullen eerst 2 banen moeten rijden en later nog eens 4 en de heren de eerste keer ook 2. maar later 6 Inschrijven is mogelijk tot half 2 De kampioenswedstrijden beginnen om 2.00 uur. De 16-jarige Gerrit Jan Bekker- mens uit Neerdorp is zondagmid dag om plm half drie om het leven gekomen bij een ongeval op de met knipperlichten beveiligde overweg in de Oude Stationsweg in Dijker- hoek De jongen reed met zijn brommer tegen een olietrein die uit de rich ting Deventer passeerde Zaterdagochtend in alle vroegte, terwijl de Holtenaren nog sliepen, hebben de Russische deelnemers -ran het Europees schaatskam pioenschap onder leiding van trainer Boris Barisjev stiekem ge bruik gemaakt van de natuurijs- baan „De Noordpool' in Holten Boris Barisjev en de leiders van de Russische ploeg waren in de nacht van vrijdag op zaterdag direct na de loting in het motel van Deven ter, naar de Holtense Ijsbaan ge gaan om te kijken of daar trainin gsmogelijkheden waren Met en kele bezems en sneeuwruimers werd er een baantje uitgezet Zaterdagochtend de ploeg sliep in Deventer, werden Serge Marchuk. Vladimir Lobanov Viktor Ljeskin en Vladimir Belov in een taxi naar Holten gebracht om zich in alle rust voor te bereiden op het Europees kampioenschap En niet zonder succes' Serge 3e Vladimir 4e Vik tor 8e en Vladimir 10e in het ein dklassement eraard óók zijn licht zal laten schij nen over de actueel politieke ge beurtenissen in Den Haag Deze openbare vergadering zal eveneens worden gehouden in hotel Vosman. Aanvang half acht. Verloren: vuisthandschoen, skai, rood-wit-blauw; wollen muts rood-wit-blauw: betaalcheque; wollen muts donkerblauw, lips- sleutel aan koperen poppetje. 2 armbandjes „Gerrit"; blauwe re gencape, betaalcheques; oranje re genpak in plastic tas, tas en een groen schrift, leren boodschappen tas kleur naturel, f 60.-. grijse muts met pluim met rode rand. Gevonden: 3 autosleutels; Cocker spaniel. 1 sleutel, 3 sleutels; houten slee. rode vuisthandschoen, hon denketting; gestreepte kat; skis- tokken. jong hondje; schooltas. Tot nog toe. was tienersociëteit Musky, die valt onder de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, vrij toegankelijk voor alle jongeren tussen de 12 en i7 jaar Na geruime tijd ervaring met deze manier van werken te hebben opgedaan, vond men het verstan diger over te stappen op lidmaat schapskaarten. een werkvorm die bij praktisch alle aktiviteiten van de stichting wordt toegepast Hier door wordt bereikt dat er in de tie nersoos een vaste kern van bezoe kers wordt gevormd die nauwer betrokken kan worden bij de programma-opzet Door het invoe ren van de lidmaatschapskaarten zal ook bereikt worden, dat het be zoekersaantal wat binnen de per ken kan worden gehouden Boven dien bereikt men hiermee dat al leen Holtense tieners toegang krij gen tot Musky, want voor deze jon geren is de tienersoos in feite opge zet Alle Holtense jongeren vanaf 12 tot en met 16 jaar komen in prin cipe dan ook in aanmerking voor het verkregen van een lidmaat schapskaart voor Musky Zij kun nen deze tot en met vrijdag 26 ja nuari afhalen ln het kantoor van het Paalhuus. Beusebergerweg 27, tegen inlevering van een pasfoto en tegen betaling van fl.- De lid maatschapskaart kan op geen an dere dan bovenstaande wijze, wor den verkregen In verband met deze wijziging is Musky gesloten op vrijdag 26 januari Op zondag 28 ja nuari gaat Musky weer normaal open en is vanaf dat moment alleen toegankelijk voor leden. De burgemeester der gemeente Holten brengt ter openbare kennis, dat op 15 januan 1979 officieel de proef met het uniforme alarm nummer 0011 voor het telefoondis trict Hengelo in gebruik is gesteld. Dit heeft tot gevolg dat de melder door gratis 0011 te kiezen onmid dellijk met de gewenste hulpverle ner. politie, brandweer of ambu lancedienst door tussenkomst van de 0011 centralists) wordt door verbonden Dit is de snelste wijze van doorver binden en hierdoor is de bereik baarheid van de onderscheiden hulpverleners aanmerkelijk ver groot Hoewel de eigen telefoonnummers (brandweer 2222. politie 2655 bgg 05200-71234 en ongevallen 2655) vooralsnog blijven bestaan wordt u verzocht bfj alarm wegens een on geval. brand e d 0011 te bellen. De burgemeester van Holten. WH Enklaar. U ontvangteer! fraaie als u een Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee In/enden aan Holtent Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Adres Woonplaats Geefi op ais abonnee op hei Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Woonplaats 1 Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1