Afvalschaatswedstrijd op de „Noordpool" Mintonette Volleybal Schaats- en sleewedstrijden o.l. Kolschool Training Blauw Wit junioren Schaatswedstrijden jeugd S.V. Holten Mintonette heren 2 Marietje Brinks tweemaaleerste Zaalvoetbalwedstrijd Blauw Wit juniorenleiders tegen pupillenleiders Junioren SV Holten SV Holten afd. atletiek HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 JANUARI 1979 - PAG. 11 Meer dan vijftig schaat sliefhebbers hebben zater dagmiddag meegedaan aan de afvalwedstrijden die door het bestuur van de ijs- club „De Noordpool" op de baan aan de Dorperdijk werden georganiseerd. Het ijs was redelijk goed maar de afstanden die afgelegd moesten worden om in de prijzen te vallen leverden voor tal van deelnemers nogal wat problemen op. Als eerste groep ging van start de jongens tot 15 jaar Erik Roelvink leek winnaar te worden maar in de slotronde bleek hij toch teveel kopwerk te hebben gedaan en moest toezien dat Martin Aanstoot en Jofian Brinks resp als eerste en tweede over de streep flitsten. Bij de meisjes was het al heel gauw duidelijk dat Marietje Brinks <13 jr de snelste was Zij reed ijzers- terk en onbedreigd in fraaie stijl naar de ereplaats voor Jennie en Carla die dapper streden Hoe sterk Marietje was bleek even later toen ze ook startte in de groep dames Ze kreeg hierin wel wat meer tegen stand. finishte toch nog ruim voor Marieke Wegstapel die op haar beurt Fenny Rensen in de ein dspurt klopte Bij de heren 15 jaar en ouder) waren 24 deelnemers die in twee voorronden streden om een plaats in de finale waarvoor zich 14 klasseerden. Spanning Deze eindstrijd werd een zeer spannende en boeide voor het vrij talrijke publiek van start tot finish Helaas gingen enkele kanshebbers in het heetst van de strijd onderuit en ze verspeelden hierdoor de kans op de zege Hopelijk volgend jaar beter! 't Was een loodzware race met telkens aan het eind van de ronde een krachten verslindende sprint waarin de laatst doorko mende werd afgevlagd In de laat ste rondjes bleken Herman Maats en Meindert Koopman nog de grootste reserves in huis te hebben Meindert moest zijn oudere en meer ervaren rivaal ook deze keer weer voor laten gaan Sijtze Mein- sma. deed het verrassend goed en verloochende z'n Friese afkomst niet met een derde plaats Met Dij- De vijf snelsten bij de heren, v.l.n.r. Hendri Bronsvoort, Jan Dijkerman, Herman Maats, Sytze Meinsma en Meindert Koopman. kerman uit Schalkhaar viel ook Hendri Bronsvoort nog net in de prijzen Na afloop werden de vijf tien bekers, plaquettes en medail les uitgereikt door de waarn voor zitter de heer Gert T Jansen.'t Was al met al een sportief evenement dat muzikaal werd omlijst met een gezellig muziekje via de geluidsin stallatie van de fa. van Bruggen Uitslagen: Meisjes tot 15 jaar: 1 Marietje Brinks 2 Jennie Oolbekkink 3 Carla Heemskerk 4 H Thielle 5. L Hofhuis 6. M Maats Jongens tot 15 jaar: 1 Martin Aanstoot 2 Johan Brinks 3. Erik Roelvink 4 Henk Haverslag 5 B Rielvink 6 A Prak 7 J H ten Velde 8. H. Boode Dames: 1 Marietje Brinks 2 Marieke Wegstapel 3 Fenny Rensen 4. Ans Aaftink DAMES 2 Vrijdag 19 januari was het weer spe len geblazen voor dames 2 In de eerste set nam de tegenstander. Flash 4. gelijk al een kleine voor sprong. die door de Hol tense dames goed werd opgevangen, want ze gingen niet bij de pakken neerzit ten Integendeel de ballen vlogen van hot naar her. wat voor de spel- verdeelsters nogal eens moeilijk heden opleverde. De yzersterke door-tik-ballet.jes bezorgden de dames van Flash echter nog wel. wat moeilijkheden Zonder al te veel grote problemen kreeg Mintonette dus de eerste set in handen <15-9) De tweede set be gon als de eerste, maar nu kwam dames 2 niet zo snel op het idee er wat aan te doen Een welgemikte prikbal liet menigmaal een Hol- tense ..gele" in het ..stof' van de sporthal-vloer bijten, wat met zo leuk voor het team. maai wei voor het publiek is. De dames van Flash hadden er schik in gekregen, want zelfs bij de stand 14-13 voor Mintonette gaven ze. zoals dat hoort, de moed niet op en zorgden ervoor dat het Holtense zestal nog een hele ronde door draaide voor het laatste punt ge scoord kon worden. <15-13) Deze stryd was waarschijnlijk toch te erg geweest, want op enkele schermutselingen na was de derde set snel gestreden De aanval van Holten draaide uitstekend en me nig smash mocht zonder onderbre ken de vloer raken Met 15-6 werd een. niet al te snel gespeelde, maar leuke en opbou wende wedstrijd beieindigd met als eindstand voor Mintonette een 3-0 overwinning. (Supporters hartelijk bedankt en graag tot ziens') Verlies dames 1 Vrijdag 19 januari trad het eerste dames team aan tegen Krekkers 2 uit Albergen. Het team was danig verzwakt doordat de basisspeels ters Wietske Viet en Jannie Broek huis niet van de partij waren Inval ster Fredenque Waakop R De eerste set werd met 5-15 verlo ren Dit kwam vooral door de ge ringe vechtlust van de dames Na dit verlies werd men enigszins wakker geschud De tweede set werd dan ook gewonnen met 15-9. Weer in slaap gesust door deze overwinning verliep de derde set net zoals de eerste De pass was slecht, waardoor de set-ups niet wilden lukken Ook viel de bal ette lijke malen tussen twee speelsters op de grond om dat er te laat gerea geerd werd Deze set werd dan ook met 4-15 verloren In de vierde set was het van een zelfde laken een pak Ook deze werd verloren en wel met 9-15. Als de dames 1 van Min tonette met oppassen.zit er dit jaar wel een degradatie in. Temeer om dat van de 12 teams in deze poule. 3 teams moeten degraderen en ze staan op de 4e plaats van onde ren"! Meisjes ads. - Dynamo Met frisse moed gingen we op weg naar Tubbergen waar we een weds trijd tegen Dynamo moesten spe len In de le set stonden we voor met 8-3. daarna was het 14-7 en toen dachten we dat we de le set wel zouden halen wat ook het ge val was 15 7 In de 2e set dachten we er te ge makkelijk over en toen ging het dus niet zo best 0-4,0-6 Maar wij Min- tonetters. laten ons niet op de kop- zitten. en na enige tijd achter el kaar goed geserveerd te hebben washet 15 13. zodat we ook deze set 5 Carla Penneweerd 6 Bertha Jansen Heren 15 jaar en ouder 1 Herman Maats 2 Meindert Koopman 3 Sijtze Meinsma 4 J Dijkerman. Schalkhaar 5 Hendri Bronsvoort 6 Henk Achterkamp 7 Joost Cammeraat 8 A Cents 9 J Spakman 10 E Boode De winnaars bij de afvalweds trijden. V.l.n.r. Martin Aanstoot, Herman Maats en Marietje Brinks. Maandagmiddag was het sneeuw en ijspret voor de leerlingen van de o.l. Kolschool. De jeugd mocht kiezen tussen schaats- en sleew edstrijden. De sleewedstrijden werden gehouden in de speeltuin van de speeltuinvereniging „De Kol". De schaatswedstrijden vonden plaats op de ijsbaan ..De Noord pool" Het vervoer van de school naar de ijsbaan en terug van meer dan honderd leerlingen was gere geld in samenwerking met de ou ders Meer dan dertig auto's waren beschikbaar voor dit massale transport De uitslagen waren als volgt: Klas 1 slee: 1 René Landeweerd, 2 Harrie Aanstoot Schaatsen meisjes: 1 Inge Kooy 26.6 sec. Klas 2 slee: 1 Jeroen Kraay, 2 Ha rold Derksen. Schaatsen meisjes: 1 Marianne Veneklaas 15- sec., 2 Rieneke Stukker 15 7 sec. De jongens uit klas 1 en 2 lieten het afweten. Klas 3 slee: 1 André Vincent. 2 Wilco Derksen in onze zak hadden De derde set had een goed begin 7-0. 12-0 Toen kwam Dynamo opzetten 12-3, maar was toch niet sterk genoeg om verder te komen 15-3 Dit bete kent dat we tot nu toe nog steeds bovenaan staan Volleybalprogramma vrijdag 26-1 19 15 Mintonette da mes 3 - Flash 8. 19 15 Mintonette dames 4 - Eversberg 3. 20 15 Minto nette heren 3 - Rivo 4. 20 15 Minto nette dames 1 - Volley. 18 30 Kui pers - Mintonette meisjes ads B iGoori. 19 00 Vrivo B - Mintonette meisjes jun. (Vriezenveent. 20 30 Markelo 2 - Mintonette heren 2 (Markelo) zaterdag 27-1 18 00 Zwaluwen A - Mint. meisjes ads A (Almelo). 14 30 Tornado - Mint heren 1 (Tubber gen i Maandag 29-1 '20 00 Fiash 3 - Mint dames 2 iNijverdali. 21 00 Ever sberg 3 - Mint dames 3 (Nijverdal) vrijdag 2-2 19 15 Mintonette dames 3 - Mintonette dsames 4. 19 15 Min tonette meisjes jun - Flash B. 19 15 Mintonette jong jun - Rivo. 20 15 Mintonette dames 2 - Eversberg 1; 20 15 Mintonette heren 1 - Medusa. 20 00 RAC-Mint dames 1 (Almelo). 22 00 Riuvo - Mint recr (Holten) (heren). 22 45 Mint recr heren - Rabo (Holten) De training voor Cl is zaterdags middags van 14 00-15 00 uur Bij af gelasting is de training voor B2 14 00-15 00 uur. B 15 00 16 00 uur. Al 15 00-16 00 uur Al deze trainingen in de gymzaal aan de Lageweg Schaatsen meisjes: 1 Charlottevan Lemel 13 4 sec.. 2 Monique Vincent 15.1 sec Schaatsen jongens: 1 Norman Vis ser 114 sec.. 2 Barend Jongman 17 5 sec. Klas 4 slee: 1 Ernst Fridrichs. 2 In- grid Vros. Schaatsen meisjes: 1 Jannie Ool bekkink 14 2 sec.. 2 Thea Kemper 15 4 sec Schaatsen jongensl: 1 Arjen Stein- hauer 12.8 sec.. 2 Dick Veneklaas 13.1 sec K las 5 slee: 1 Jochem van Heeren, 2 Erik Bekkernens Schaatsen meisjes: 1 Wendy Pet- tinga 12 4 see 2 Mariël v.d. Berg 13 - sec Schaatsen jongens: 1 Arno Stukker 113 sec.. 2 Martin Scheperman 114 sec Klas 6 slee: 1 Freddie Kwintenbe- rg. 2 Jan Tuitert Schaatsen meisjes: 1 Gerrie Vene man 12 - sec 2 Ingrid Nikkels 14 - sec Schaatsen jongens: 1 Herman ten Velde 10.9 sec.. 2 Albert Baltus 11- sec Schoolkampioenen: meisjes Ger rie Veneman, jongens Herman ten Velde Afgelopen zaterdag organiseerde jeugdcommissie van S.V. Holten schaatswedstrijden voor de pupil len en junioren. Nadat de Russi sche kernploeg 's morgens de baan had geveegd kon het S.V. Holteh „geweld" losbranden. Vanaf half tien was het dan zover dat het eerste startschot kon worden ge geven. Het waren de jongens van de F-elftallen die het eerst aan de beurt waren. In deze groep waren slechts twee deelnemers De strijd was er echter niet minder om Michel en Mark kwamen tweemaal tegen elkaar in aktie en de tijden van beide races werden bij elkaar geteld Michel werd hier winnaar en kreeg de overwinningspremie uit handen van de heer Deyk Bij de E-elftallen was Normen Visser de snelste met 0.1 seconde voorsprong op D Da- men Toen was het de beurt aan de D-pupillen Hier kon men al zien dat deze jongens al vaker op de smalle ijzers hadden gestaan Dit bleek ook wel uit de tijden die op de klokken werden gezet Hier was Martin Scheperman de snelste (heeft hij dat van de .ontvanger'"?) Twee le werd hier Albert Baltus Na even op adem te zijn gekomen werd de afvalwedstrijd gereden Winnaar werd hiervan Heiko Mul der Een bijzondere prestatie le verde hier Mark Jongman, die de gehele wedstrijd het kopwerk deed en helaas in het zicht van de haven strandde (Twee meter voor de fi nish kwam hij ten val en werd toen voorbij gegleden door Heiko Uit geput krabbelde hij over de finish lijn en werd tweede Een bijzonder compliment voor Mark Dat was topsport Toen waren de junioren aan de beurt Deze moesten een ronde af leggen Henk Haverslag was bij de C elftallen de snelste met Albert Prak op de tweede plaats Bij de B junioren die twee ronden moes ten afleggen was Martin Aanstoot iGriezei absoluut de snelste Hij zou later op de dag nog van zich laten horen Bert Aanstoot iHuus- keni was bij de A-junioren een klasse apart Met grote voorsprong (20 seconden) pakte hij de eerste prijs Ook voor de junioren was er een afvalwedstrijd Enkele leiders waagden zich aan de marathon, maar moesten wegens conditie gebrek afhaken Het was Albert Prak die met de prijs ging strijken Het was een geslaagde morgen, die wel voor herhaling vatbaar is Een bijzonder woord van dank aan het bestuur van de IJsclub .De Noord pool" voor het beschikbaar stellen van de ijsbaan Aan de kou kon ook iets gedaan worden want de ..koek en zopie-tent" was geopend en hiervan werd druk gebruik ge maakt Ook aan de gérant van het clubge bouw hartelijk dank Om kwart over zeven op 19 januari stond de ploeg van heren 2 aan het vertrek In het geel De kopmannen met hun knechten hadden goes ting De wedstrijd zou over mini maal drie ronden van vijftien pun ten gaan Het werden er echter vier Van meet af aan zouden de klep pers met steun van hun waterdra gers proberen de tegenstander op flinke afstand te zetten. Al spoedig bleek dat deze met een beest op de rug speelde en hevig moest afzien. Diverse malen trachtten ze dan ook af te stoppen om wat te kunnen re cupereren Maar met botermelk behoor je al snel tot een groupetto of autobus Dan heeft warm zetten geen zin meer. evenmin als de kre ten van de direkteur sportief „Ka rakter tonen, moraal hebben, macht hebben, afzien" en alles uit dekast Z'n ploeg zat kapot, zó zelfs dat het wel leek alsof het parcours over kasseien ging inplaats van over het vlakke. Stuk voor stuk wa ren ze gezien en kwamen ze zichzelf tegen Als ploeg zaten ze in de wachtka mer. hetgeen niet afgewenteld kon worden op de ploegleider Deze trachtte de strijd nog te laten neu traliseren om zodoende de kleppers van Mintonette geen kans te geven weg te kletsen, Zelfs niet om te tele foneren Maar de koers was al gelo pen zonder de pijp uit te kloppen, zonder ravitaillering plaatsten de heren van Mintonette demarrage op demarrage, waardoor de tegen stander alles uit de kast moest ge ven om het gat niet te groot te laten worden Zodoende kregen ze geen kans te recupereren Het gat werd echter niet kleiner en langzamer hand begonnen ze zichzelf weg te steken De moraal was er niet meer en de macht evenmin Ze wilden nog een combine vormen doch bij de flammende rouge, tijdens een stukje vals plat. hadden de Klep pers van Mintonette nog lucht en macht genoeg om een spurt aan te gaan De rappe spurters, vaak cowboys, plaatsten een flitsend eindschot. waarmee ze de concur rentie in hun hol lieten kijken, de concurrentie die allang was stilge vallen en in feite tijdens het gehele spel in de bagage had getoefd Sa menvattend kunnen we zeggen dat het van meet af aan een vlakke wedstrijd was. waarin de tegen stander van de Mintonetteploeg bijna de gehele wedstrijd piano heeft gespeeld in de wachtkamer. De Mintonettemakkers hebben een overwinning behaald op één been. met de vingers in de neus Fluitend. Laten we eens een van de Kleppers zijn mening vragen over de wedstrijd. „Allé Wemme. gij hebt als kopman met uw ploeg gewon nen. vertel eens even in 't kort hoe de strijd exact verliep". „A wel. na veertig minuten wedstrijd was er nog niks gebeurd. De andere ploeg had wel een uitlooppoging onder nomen en een paar punten gepakt, maar verder dan wat gooi- en smijtwerk en wat schermutselin gen kwamen ze niet Wij bleven re delijk doorsukkelen Plotseling kletsten wij in een felle demar-age weg. Ik verdapperde om het gat nog wat te vergroten. Mijn vijf ploegmaten hielpen me om het spel goed op de wagen te brengen Dat lukte, want de gasten van die an dere ploeg. Flash, waren zich een wapper geschrokken en probeer den terug bij te komen. Maar die plakkers zwommen allemaal op een afstand van meer dan dertig punten Ze zaten goed in 't pak We waren dus met zes kleppers vooruit en we gaven alles. Ik wilde de mo raal van die lui wel 's testen, doch het bleek dat ze de ram hadden ge kregen en kapot zaten Ze hadden een hol hoofd en waren volledig uitgewoond Bovendien kwamen enkelen op het kantje te zitten, waardoor ze tot overmaat van ramp uit de waaier moesten en in de vuile wind kwamen te zitten en dat is slecht voor de moraal Op 't laatst kun je dan geen deuk in een pakje boter meer slaan, geloof mü maar Het metiér is hard Met nog zo'n vijftien punten te doen. zetten wij nog een tandje bij en liepen ge woon verder weg Van de concur rentie verdapperde niemand om het gat te dichten De groep bleef dus hangen Wel viel een van die gasten nog plat. het metiér is hard, meneer U begrijpt dat de sprint niet van ver hoefde te komen, dus gingen we dan ook niet van ver voor de arrivee aan We hoefden eigen lijk de hele wedstrijd niet met het hol omhoog, we wonnen op één been En wat de tegenstanders be treft als die gasten ook eens van voren willen zitten of kort in de uit slagen komen, dan moeten ze zich zelf blazen, slikken of met bomme tjes Dat kan natuurlijk niet, dus zullen ze veel meer trainingsuren moeten maken Op deze manier komen ze nooit op 't schavot. Als wij maar even sleurden, zaten zij meteen van achteren om zich weg testeken Het metiér is hard, geloof me, meneer". „Wimme. bedankt en nog gefelici teerd met de overwinning" In verband met de winterse toe standen van de velden heeft de Jeugdcommissie voor jullie een filmavond georganiseerd De toe gangsprijs voor deze avond be draagt f 1 50 Vertoond wordt de film ..Barbados" een spannende western met veel aktie Het eerste deel van de film hebben jullie reeds kunnen zien op de St Nicolaasavond Tot ziens op vrijdagavond in de kantine op Meermanskamp PUPILLEN S.V HOLTEN Zaterdagmorgen 27 januari puzzel- tocht Aanvang 10 00 uur Warme kleding aantrekken De Jeugdcommissie S V .Holten- Na een lange periode van intens ieve voorbereiding zal zaterdag 27 januari as 's middags van 5-6 uur in de Sporthal .,'t Mossink" het grote treffen plaatsvinden tussen de leiders van de junioren- en pupil- lenelftallen van de z v v „Blauw Wit '66" Beide ploegen zijn het na lang onderhandelen eens kunnen worden over genoemde wedstrijd datum De berichten doen de ronde dat de juniorenleiders - ter afslui ting van hun voorbereidingen - zich het laatste uur vóór de aanvang van de wedstrijd gaan afzonderen en concentreren in het instructie lokaal van de sporthal De pupil lenleiders gaan - voorzover bekend <.ich niet ..Jnjzonder" voorbereiden, doch komen ..gewoon' een kwar tier voor de wedstrijd bij elkaar in desporthal Het is de bedoeling dat twee wedstrijden van 25 minuten worden gespeeld, zodat direkt een „revanche" mogelijk is Beide wedstrijden zullen onder leiding staan van de plaatselijk bekende scheidsrechter. Cor Beukenkamp Bu dit belangrijke gebeuren wordt een groot aantal - vooral jeugdige - supporters verwacht Zaterdag middag a s van 5 6 uur" Afgelopen zondag hebben de Hol tense atleten zich uitstekend ge weerd bij een cross in Diepenveen Op het spiegelgladde parcours over 10 km werden uitstekende tijden gelopen Jan Jansen moest genoe gen nemen met een 2e plaats in een tijd van 32 00 min De tweestrijd tussen Meindert Koopman en Henk Reitsema duurt onvermin derd voort Nu was Meindert de snelste. 5e in 34 00 min Henk fi nishte als zevende in 34 30 min Ge zien de goede progressie in de tijden begint het gezamenlijk trai nen duidelijk vruchten af te wer pen

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11