ferzoek Plattelandsvrouwen „Diessenplas" in NCRV- programma Qpen-Bejaardenwerk Holten FILM IS JE SHORT Benoemingen voor bestemmingsplanforam Rijwielherstel plaats door brand verwoest Jubileum Prinsenbal Fienpreuvers RAADSVERGARERING BON HOLTENS NIEUWSBLAD Geologische entoonstelling in scholengemeenschap Opheffing regeling subsidiëring maatschappelijk werk voor zwakzinnigen - IJsclub De Noordpool INGEZONDEN HOLTENS NIEUWSBLAD h. mmmm Gemeente Holten 99 99 Verloren en gevonden I HOLTENS NIEUWSBLAD ibonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Vrijdag 19 januari 1979 31e jaargang - no. 3 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Red.medewerker D. J. Monaeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" i de bovengang van de Scholengemeenschap is in de vitrines bij de eschiedenislokalen een geologisqhe tentoonstelling ingericht De geëx- oseerde objecten komen uit de collecties van de heer Kok, echtgenoot an een van de leraressen en André Dekker, een Goorse leerling van de 5e las Havo. De heer Kok laat in de ene vitrine vooral zwerfstenen zien, jrwljl André een gedeelte van zijn enorme collectie fossielen en mineralen Dont. ioor deze grote vitrines werd het mogeiyk exposities van buiten de school innen te halen, en de leerlingen kennis te laten nemen van zaken die nders voor hen moeilijk toegankelijk zijn. Gezien de grote belangstelling jkt deze opzet geslaagd. let bestuur van de Ned. Bond van lattel and s vrouwen, afdeling iolten, is van mening, dat gezien jet gezamenlijke aantal leden van e afdelingen Holten, Dijkerhoek n Espelo (plm. 350 leden) zij zeer linimaal vertegenwoordigd zijn n het bestemmingsplanforum. n de verordening is bepaald, dat 2 eden uit de plaatselijke vrouwen- erenigingen in het forum verte- lenwoordigd zijn, t.w. 1 lid aange wezen door de gezamenlijke afde- Ingen Holten, Dijkerhoek en Es- lelo van de Ned. Bond van Platte- andsvrouwen en 1 lid aangewezen Ioor de Ned. Christ. Bond van Plat- elandsvrouwen, afd Holten. De 'erordening, zoals die thans geldt, itaat uitbreiding van het aantal le ien niet toe. Uitbreiding van het lantal leden is derhalve alleen mo gelijk door wijziging van de veror dening. B. en W. menen dat het kantal vertegenwoordigers in het forum niet alleen afhankelijkis van liet aantal leden van een vereniging Df instellingen, doch mede van de mate van het betrokken zijn bij de ruimtelijke ordening. In verband hiermede lijkt het hen noodzakelijk het aantal vertegenwoordigers van de plaatselijke vrouwenverenigin gen in forum uit te breiden. Wan neer alleen gelet zou worden op het aantal leden, dan zouden ook an dere verenigingen en instelingen meer vertegenwoordigers moeten hebben. Het college wijst er daarbij Naar wij van derden hebben ver nomen is er zeer ernstige kritiek geweest op de kwaliteit van het ijs en daarmee samenhangend op de werkzaamheden van het bestuur yan de ijsclub „De Noordpool". We 'weten het, het ijs was de eerste da- jgen niet best maar wij kunnen u "erzekeren dat het bestuur, pro j?o, er alles aan gedaan heeft om er /an te maken wat er van te maken was. Dit resulteerde in verbetering van de baan en veel waardering van schaatsliefhebbers van buiten onze gemeente die naar Holten kwamen omdat ze hier, zei het onder lang niet ideale omstandigheden, toch nog volop genoten van de schaats sport. Kritiek is gezond, maar kom dan bij het bestuur om gezamenlijk de moeilijkheden te bespreken en zo mogelijk op te lossen Namens het bestuur G J. Aaftink, secretaris. Larenseweg 76, tel. 16 00 Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverda! telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur op, dat ook de plaatselijke kerken en de sportverenigingen elk met slechts 1 lid in het forum vertegen woordigd zijn. Resumerend stellen B en W voor: a. over te gaan tot (her)-benoeming van de leden van het bestemmmingsplanforum; b. het verzoek van de Ned Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Hol ten, af te wijzen. De NCRV komt op dinsdag 23 ja nuari naar Holten om in het Be jaardencentrum „Diessenplas" een bandopname te maken die in het programma voor ouderen „In 't zil ver" zal worden uitgezonden op donderdag 1 februari 's morgens tussen 10.30 uur en 11.30 uur op Hilversum 1. Enkele bewoners zullen vertellen over hoe het zo reilt en zeilt in „Diessenplas" dat in het najaar van '78 op stijlvolle wijze haar eerste lustrum vierde Het bezoek van het NCRV-team zal muzikaal worden omlijst door het trompetduo ge broeders Brouwer. Een vitrine met zwerfstenen en fossielen. Reeds een aantal jaren is de werkgroep „Open Be- jaardenwerk Holten" in onze gemeente werkzaam. Haar doel is om de ouderen onder ons, die nog in eigen zelfstandigheid leven en wonen in geval van ziekte en bij gebrek aan verplaatsingsmogelijkhe den van dienst te kunnen zijn en hulp te kunnen bieden, opdat deze zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven. Als voorbeeld van deze dienstverlening kunnen worden genoemd: 1 Tafeltje dekje. Na een medische indicatie worden maaltijden, die in „Diessenplas" worden bereid, door vrijwilligsters thuis bezorgd. 2 Noodhulp voor huishoudelijke bezigheden In gevallen waarin de Stichting Maatschappelijke Dienstverlenig „Midden Overijssel" niet in staat is de bejaardenhulp te verlenen, wil de werkgroep trachten een tijdelijk noodverband te leggen. De werkgroep stelt zich voor een aantal vrijwillig sters bijeen te brengen, die tegen een minimale ver goeding bereid z-ijn in te springen. 3 Vervoer. Indien geen vervoersmogelijkheden aanwezig zijn opent de werkgroep mogelijkheden om in bepaalde gevallen dit vervoer door inschake ling van vrijwilligers dit te doen plaats vinden. 4 Bevordering van sociale contacten Dit Open-Bejaardenwerk is opgezet als een duide lijk vrijwilligstersWerk. De kosten van de vrijwillig sters worden minimaal vergoed, omdat van de zich ter beschikking stellende vrijwilligsters niet bij voortduring mag worden gevraagd, dat deze naast hun geboden tijd de kosten van de hulpverlening zelf dragen. Dit heeft er toe geleid dat het bestuur, teneinde de kosten van het werk te kunnen bestrijden, een be scheiden verloting heeft georganiseerd. Deze loten bieder de mogelijkheid om mede te din gen naar een aantal prijzen, waarvan genoemd worden: Een dagreis met de OAD voor twee perso nen, door de OAD ter beschikking gesteld, en een aantal waardevolle cadeaubonnen. Wij wekken u op een aantal loten te kopen, om op deze wijze het vrijwilligerswerk van het Open-Be- jaardenwerk te steunen. Het bestuur van de werkgroep. C.P.K. Enklaar-van Adel - voorzitster. A. Kroon-Pasman - secretaresse. E.J. Stam-Stam - penningmeestèresse In „de Schure" aan de Beuseber- gerweg zal dit weekend de boei ende film „Dorp aan de rivier" van Antoon Coolen worden vertoond Aanvang: Vrijdagavond 20.30 uur en zondagmiddag 14.30 uur. De leden van het bestemmings plan forum worden benoemd voor vier jaar, parallel lopend met de zittingsperiode van de gemeente raad. Aan verenigingen en organi saties, die in het forum zitten, is gevraagd of hun vertegenwoordi gers kunnen worden herbenoemd, of dat andere personen worden voorgedragen. In diverse vereni gingen en instellingen worden de zelfde vertegenwoordigers voor gedragen, die er thans ook zitting in hebben. Dat zijn: Christelijke Boeren - en Tuinders- bond: J.W. Hulsman. Langstraat 26. Werkgroep Natuur en Milieu E. Populier. Beusebergweg 8 en H. Post, Bergmanstraat 21 Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afd. Holten. Dijker hoek en Espelo. L. Steenhuis-Wie- renga, Verzetstraat 44, Gemeen schappelijke schoolraad: drs. P Bakker, Enkweg 7 en H. Wilpshaar, Kolterenkstraat 10. Christelijke Besturenbond, afde ling Holten: H. Rietman, Kolweg 64. F.N.V., afdeling Holten, E F. Gütlich, Dorperdijk 9. Nederlandse Hervormde kerk: D J Beeftink, Keizersweg 24. Gereformeerde kerk: J. Beldman, Rörikstraat 10 Stichting sociaal en cultureel werk Holten: J.H. van Engbrink, Holte- renkstraat 8. Bijzonder onderwijs: B Haan, Churchillstraat 33. Algemene stichting voor maat schappelijk werk. J Schippers, Diessenplasstraat 52. - Buurtvereniging Dijkerhoek: J.A. Meijerman, Boerendanssteeg 2. Chr Plattelandsvrouwen afd. Hol-, ten: inplaats van mevr. C. de Wit- Dorr. wordt voorgedragen mevr. J Disbergen-de Boer, Churchill straat 80. Overijsselsche Landbouwmaat- schappij afd. Holten: inplaats van H. Stegeman (wethouder; wordt voorgedragen H. Slijkhuis, Raal- terweg 52, herbenoeming L.H. Ren- sen, Manenschijnsweg 35. Plaatselijke Middenstand: inplaats van J.W. Nijland, Espelodijk 10, wordt voorgedragen H. Maats, Dorpsstraat 51, voor herbenoe ming J.A. v.d. Maat en H J. Dik kers. Sportcommissie: inplaats van D. J. Muller, Ryssenseweg 20 wordt voorgedragen J. Luessink, Oranje straat 61. OFFICIËLE PUBLICATIE De burgemeester van Holten maakt bekend dat hij op maandag 22 januari a.s. verhinderd is zijn wekelijks spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd W.H. Enklaar Holten, januari 1979 De Holtense vrijwillige brandweer werd donder dagmorgen om plm. 6 uur gealarmeerd voor een brand die was ontstaan in de rij- wielherstelplaats van de firma H. Kolkman aan de Larenseweg. De grote hou ten werkplaats met o.a. op zolder plm vijftig nieuwe rijwielen en rijwielen en bromfietsen van klanten, brandde meteen fel en werd totaal verwoest. Ongeveer een kwartier nadat de brand was ontdekt ontplofte een grote zuurstofcylinder waardoor in de omgeving vele ruiten sprongen. Aan het woonhuis van Kolkman, dat tegen de werkplaats aanstaat, ontstond aan de De raad zal zich in zijn vergadering van maandag 22 januari moeten buigen over een voorstel tot ophef fing van de gemeenschappelijke regeling voor de subsidiëring van maatschappelijk werk voor zwak zinnigen. In 1967 hebben de ge meentebesturen in de provincie een gemeenschappelijke regeling getroffen voor de financiering van het gemeentelijk aandeel in de kos ten van genoemd werk. Zwolle is In het kader van het elf jarig bestaan organiseert de Holtense Carna valsvereniging „De Fienpreuvers" op zaterdagavond 27 januari in feest zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek een groots opgezet prinsenbal. Onder leiding van zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Jan den Umroóper, geeft een keur van Keunendarpse en „buitenlandse" artiesten acte de presence Aan het uitgebreidde en zeer gevarieerde programma zullen meewerken de dansmarikes, Naats Borne, het duo Nikkels en Stegink („D A T het duo Veneklaas/Jansen (D A T.) de oud-prinsen Beren Wil lem Dapper, (Jan Oosterkamp). Gert van Gunder, Mans van den Sangel- diek. de vocalgroup „The Kwinks" en een bijzonder begaafde selectie uit de Raad van Elf. Muzikale omlijsting orkest „Llppinkhof". Gezien het uitgebreidde programma is de aanvangstijd bepaald om 20.00 uur (pre cies) Zorg dat u tijdig aanwezig bent om om niets te missen van een avond boordevol leut. gein, humor en. Veel plezier" Alaafü Vanaf de Hofbar Tonny in de Stationsstraat vertrekt voor vervoer naar „Het Bonte Paard" een bus resp. 19 00 en 19.30 uur Deze bus rijdt door De Haar en stopt bij de Haarschool in de Koningin Wil hel min astraat. centrumgemeente. De Zwolse raad heeft nu besloten tot opheffing van deze gemeenschappelijke regeling. De minister van C.R.M. heeft in gaande 1 januari 1971 het percen tage voor de rijkssubsidie voor de subsidiëring van het werk ver hoogd met het gemiddelde percen tage van de gemeentesubsidie. De praktijk wees.uit. dat het weinig doeltreffend was. dat een deel van de overheidssubsidie uit de ge meentekas kwam Bovendien kon den de eventueel nog disponibel te stellen gemeentesubsidies niet meer worden meegenomen in de factor sociale zorg voor de alge mene uitkering uit het gemeente fonds. Daardoor was er geen ruimte meer voor het toekennen van een aanvullende gemeentesubsidie. Bij wijze van overgangsmaatregel had de commissie van beheer in zake de gemeenschappelijke rege ling zich bereid verklaard zonodig een beperkte subsidie te geven, op dat de Instellingen niet de dupe worden van de gewijzigde subsidie regeling Door die bereidheid is er voor de jaren 1971 t.m. 1973 subsi dies verstrekt, maar na 31 decem ber kwam er geen onderdeel van het betrokken sociaal werk meer voor subsidiëring in aanmerking. Daar de deelnemende gemeenten op dit moment geen bijdragen meer aan het Intergemeentelijk fonds behoeven te doen stellen B. en W. voor de gemeenschappelijke rege ling op te heffen De Holtense gemeenteraad, die maandag 22 januari om half acht in het gemeentehuis vergadert, zal de volgende agenda behandelen: Benoeming van leden van het be- stemmingsplanforum. Aankoop van een perceel grond van E.A Teeselink te Holten voor het industrieterrein De Haar 11 Intrekken van de verordeningen op de heffing en invordering van baat belastingen. Wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering van een aanlegbelasting in de gemeente Holten en van een baatbelasting voor de Lichtenbergerweg. Wijziging van de legesverordening. Verzoek aan Gedeputeerde Staten te vragen een bindend advies uit te brengen over het geschil met het Zuiveringschap West Overijssel over de overneming van de voor malige rioolzuiveringsinstallatie. Opheffing van de gemeenschappe lijke regeling subsidiëring maat schappelijk werk voor zwakzinni gen in de provincie. Vei lenen van medewerking krach tens artikel 72 L.O -wet 1920 voor de bouw van een nieuwe berging voor het buitenspelmateriaal bij de bijzondere kleuterschool School straat 6 Idem voor het verlenen van mede werking voor het herstellen van een afscheidingsmuur bij de bijzondere lagere school „De Schakel". Nota inzake de behoefte aan sport- voorzieningen in de gemeente Hol ten (discussie overeenkomstig ver zoek van de raad). Beantwoording van eventueel in gekomen schriftelijke vragen. achterzijde schade door brand en de explosie. Omtrent de oorzaak van de brand bestaat geen zeker heid. GEVONDEN: Dunne armbandjes; flitser, draadontspanner, belich tingsmeter en tasje; jachthond; au tosleutel en benzinebon; witte ba byhandschoentjes; muts en sjaal; wollen handschoen; witte kat met vlekken; herenhorloge; zwarte gla cé, zwarte glacé, kinderhorloge, groene wijzerplaat; 2 sleutels aan een sleutelhanger VERLOREN: Simca autosleutels, zwarte plastic benzinedop, Rena ult; reservewiel, Peugeot 304; por- temonnaie met foto en treinkaar tje; Duitse herder met riem; autos leutel en benzinedopsleutel. Ford Escord; sleutels van een Ford en foto. zilveren hanger; buskaart O.A.D.. zilveren broche, letter W. zwarte portemonnaie met plm f 16,- en bankpasje; trouwring, „In eke" 24-6-1966. Desiree; bastaard herdershond, bouw hazewindhond; blauwe want. U ontvangt een fraaie^ als u een Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Adres: Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres Woonplaats: I| Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half 1 iaar/per|aar J

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1