Sneeuw en gladheid snel en goed aangepakt Oliebollencross s.v. Holten nu op zondag 14 januari Nieuwjaarsreceptie Plattelandsvrouwen afdeling Holten Overheid moet investeringen controleren AGENDA brief F.N.V. Waarom politieke scholingscursus voor vrouwen? Weekenddienst Lof voor de manschappen Vragen aan GS over versturen Schoolschaak- kampioenschappen voortgezet onderwijs KERKDIENSTEN pstrakl enzeker Het is de moeite waard LEEMREIZE MEUBELEN HUL 1 t,NS INihUWbtiLAU - 11 JAWUAKi lb/y - i-'AU. tirecteur T. Prak van Ge meentewerken en de tech- ische ambtenaar, hoofd an de buitendienst, de teer A. Boele, zijn blij dat Ie mannen van de buiten- lienst in de afgelopen orstperiode het sneeuw- n ijsongerief zo flink heb- len aangepakt, dat er ner- ;ens problemen zijn ont- itaan. Beiden zijn vol lof ►ver de manschappen, die >p de zandstrooiers en op ie sneeuwruimer klommen n op de extra dagen heb- >en doorgewerkt. Gemee- ïtewerken draait bij de ladheidsbestrijding en het sneeuwruimen volgens een ast schema. wee zandstrooiers pakken in het orp het gebied aan, dat ten noor- en en ten zuiden van de hoofd- traat is gelegen, de derde start di eet met het strooien bij de op- en afritten van de wegen (S-14 en E-81. Acht man. die onderling rouleren, waren na het eerste alarm direct bij de hand en hebben heel wat overu ren erop zitten, maar het karwei gucd geklaard. Holten heeft geluk kig genoeg chauffeurs, zodat - in te genstelling tot enkele andere ge meenten - onmiddellijk aan het werk kon worden gegaan. ..Binnen drie of vier minuten waren de men sen er al", aldus de heer Boele. ..want de meesten hunner zijn tele fonisch aangesloten". 126 km. wegen te berijden De sneeuwruimer en de zand- en zoutstrooiers hebben steeds tot taak plm. 26 km weg in het dorp en zo'n 100 km. in de omgeving te be werken. Moeilijk bereikbaar en te bewerken waren alleen de doodlo pende stukjes weg en weggedeelten in De Haar „Planologisch 2it De Haar mooi in elkaar", aldus de heer Prak. doch de stratenaanleg geeft wel eens moeilijkheden Dat was niet alleen nu het geval; dat komt ook voor bij het vuil ophalen. De grote sneeuwlading is naar de Holterberg gebracht en o.a. ge stort in niet meer gebruikte zand- gaten, waar moeder natuur wel verder zorgt voor de dooi. Alge meen wordt aangenomen dat de vorst zo'n 20 en op enkele plaatsen wel tot 30 cm. in de grond zit. Geen wonder, want de heer Boele heeft temperaturen van -18 en zelfs -22 graden gemeten en zulke tempera turen komen hard aan. HED. HERV. KERK 9 00 en 10.30 u ds. W Vons. in 2e dienst Bed Heilige Doop Uit- gangscoll Kerkkoor en Helicon Oppasdienst mevr. Vincent- Markvoort en Betsy Veneklaas-Slots. GEREF. KERK 9.30 en 15.00 u. ds G V/. H. Ped- demors. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kinder- nevendienst (klas 3) mevr N Kuiper (res. de heer R. Kuipen Oppasdienst: Rita Beldman. mevr. Paalman-Verveda <res. Jeanette Potmam. Mevr. Haasjes-Schuppert. mevr. Haan-Kampherbeek (res Ria étam) R.K. KERK Zaterdag 17.00 u zondag 9 30 u. Gregoriaanse Mis. DIJKIRH0EK 10.00 u. ds. A. W. Berkhof, uit- gangscoll. Kerkkoor en Helicon 0KKENBR0EK 10.00 u. ds. M. de Heer. Ult- gangscoll. Diakonie NIEUW NEETEN zaterdag 19.00 u., zondag 8 00 en 11.00 u. Gebrek aan zout en zand was en is er nog niet. Dezer dagen zal een nieuwe zoutlading uit Hengelo worden aangevoerd. De zandvoor- raad wordt van elders aangevuld, aangezien uit de zandgaten in de berg niet meer mag worden ge haald. Dank zij het energieke „bewerken" van de overvloedige sneeuwrom- mel zijn de wegen nu goed berijd baar en is er slechts éen telefoontje geweest van een ingezetene, die moeilijkheden had De buitenploeg is thans bezig met het ..schaven", zodat dé sneeuw massa los kan komen en met het vrij maken van de rioolafvoer, op dat het sneeuwwater zo snel moge lijk kan verdwijnen. Beide deskun digen zouden het op prijs stellen wanneer burgers daarbij medewer king verlenen. Hoe minder water op de weg. des te minder gevaar voor bevriezing en dus gladheid Het enige wat de Algemene Poli tieverordening voorschrijft is. dat de ingezetenen verplicht zijn de trottoirs sneeuwvrij te maken Hoe sneller dit gebeurt hoe beter. Auto's aan één kant plaatsen „Nu we zo druk bezig zijn met het schaven zouden we het op prijs stellen", aldus de heer Boele, „wanneer men de auto's zoveel mogelijk aan eén kant van de straat plaatst, voor zover toelaat baar, en niet zig zag. opdat men de straatranden en dus ook de putjes beter kan bereiken". Van gesprongen hoofdleidingen is gelukkig geen sprake geweest en ook de afvoer via de nolen heeft geen problemen opgeleverd De Schipbeek zit gelukkig niet dicht, de Grote boersleiding evenmin, die blijft gelukkig stromen, en de wa terzuiveringsinstallatie ondervond evenmin stagnatie (het beheer daarvan is zoals bekend in handen van het Zuiveringschap West Overijssel 1. De heren Boele en Prak herinneren zich hoe de narigheid al tegen de kerst begon De aansluipende kou deed de regen omzetten in ijzel, waardoor een levensgevaarlijke si tuatie ontstond Om kwart voor zes eerste kerstdag gingen de strooiploegen op het „oorlogspad" en draaiden door tot plm. half elf. met als resultaat dat de wegen in zodanige staat waren, dat men met thuis behoefde te blij ven. Zowel het langzame- als het snel verkeer heeft bijgedragen tot het berijdbaar maken van de wegen Hoe groter de verkeersstroom is des te eerder wordt de lastige sneeuw- en ijslaag murw gemaakt. Theoretisch werkt zout etc. door tot een koude van -15 graden „Maar in de praktijk houden we het maar op -10" aldus de heer Prak. Hoe het verloop van het winterweer nu verder zal zijn kan nog niemand voorspellen. In het begin van deze week was de dooi matig, viel er weinig regen en was de tempera tuur te laag om van een flinke dooi te kunnen spreken. Autoweg dicht De autoweg over de Holterberg heeft de gemeente Hellendoorn zondagavond afgesloten, omdat die door de gladheid totaal onbe rijdbaar was. Holten heeft in ver band met het bovenstaande de weg afgesloten bij het hotel ,,'t Losse Hoes". In de nacht was zon dag op maandag hebben de man schappen van de buitendienst tot twee uur in de nacht weer ge-| strooid. Direceur A S van de Berg van het G E B heeft evenmin moeilijkhe den ondervonden Dat heel wat mensen wel eens een extra straal kacheltje hebben gebruikt is lo gisch", aldus de directeur Alleen zijn twee lichtmasten beschadigd, maar daar hebben de stroomver bruikers geen schuld aan" De jaarlijkse Oliebollencross. welke door de slechte weersom standigheden en het „gladde" par cours op Oudejaarsdag moest wor den afgelast, zal nu a s. zondag worden verlopen Hoewel er door de KNVB wel een competitieprogramma is vastge steld. zijn de organisatoren van mening, dat deze wedstrijden van wege de slechte gesteldheid van de terreinen toch niet zullen kunnen doorgaan en dat juist daarom deze cross voor de nodige „ontspan ning" kan zorgen Om het geheugen nog even wat op te frissen, wordt vermeld, dat de oliebollencross wordt gehouden rondom het Sportpark ..Meer manskampen het programma hiervoor luidt half tien Poffertjes 7 t.m 9 jaar: tjen uur Appelflappen 10 t.m 12 jaar; half elf Kniepertjes dames 15 jaar en ouder (ongetraind), elf uur Pan nekoeken 13 t.m 15 jaar. half twaalf Roomsoezen dames 15 jaar en ou der (getraind); twaalf uur Bitterbal len heren 15 jaar en ouder longe- traindi. half een Oliebollen heren 15 jaar en ouder (getraind) De inschrijving voor de diverse groepen kan geschieden tot één kwartier voor de start, in de kan tine der SV Holten. Het inschrijf geld bedraagt voor de deelne mers! stersit.m 14jaarf 2-envoor de ouderen f4- per persoon De SV Holten wenst U allen veel succes!' tón'Meer Meer dan honderd dames, leden van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gaven gehoor aan de uitnodiging van het bestuur om dinsdagvoor middag in zaal „Vosman" aanwe zig te zijn op de traditionele Nieu w jaarsrecept ie. Na de koffie, met oliebollen, sprak de presidente mevr v d Wijk- Oomkens een kort welkomstwoord waarna zij het woord gaf aan mevr W Dekker-Gernts die de leiding van deze morgen op zich had ge nomen Bij de presentatie van het leuke programma werd zy geassis teerd door de vervangende con tactpersonen. Door mevr Dekker werden een ne gental dames voorgesteld die om beurten in dichtvorm en in „aan gepaste kledij" hun wensen voor Holten kenbaar maakten Achtereenvolgend waren dat de burgemeester die sprak over zijn naderend afscheid en de opvolging Omdat ook vrouwen willen (en moeten! 1 kunnen meepraten over allerlei zaken die haar en de ge meenschap direkt aangaan en zij een oordeel moeten kunnen heb ben over politici en/of politieke partijen, die deze zaken voor hen in het gemeentebestuur, provinciale staten, le en 2e kamer gaan behar tigen. Want ook vrouwen moeten toch met overtuiging die mensen straks kiezen! De onderwerpen van deze cursus staan deze keer dichtbij uw huis: 5 februari: rechten van minderjari gen (met als deskundige mr. W B Bavinck. van de Raad van de Kin derbescherming te Almelo. 12 februarirecht op wonen met uw gemeenteraadsleden in het forum 1 12 maart: zorgen rond de gezond heid (met mevrouw M. ter Borg als deskundige) 19 maart: buis in eigen huis (over uw televisie) De cursus weer o.i.v. mevrouw Ber- voets uit Markelo. kost plm. f16 - en wordt gehouden in Hotel Vosman. Opgaven nog bij A Dul, Churchill- straat 26. tel 24 88 van nieuwe burgemeester, de win kelende huisvrouw die zich afvroeg waarom het winkelcentrum maar met van de grond komt. laat men ter plekke een parkje aanleggen met een paai- banken en een par keerterrein waaraan zo'n grote be hoefte is de scholier dolblij met de nieuwe school en de moeder MAVO waarvoor de belangstelling zeker nog zal groeien De volksdanseres met een gezellig babbeltje over volksdansen, de boerin die sprak over de ruilverka veling. de bejaarde die de service flat „De Molenbelt" wel zag zitten, het bruidspaar met kinderwagen met baby klagend over de woning nood, hopend op snelle bouw in de Beuseberg en hierdoor groei van de Dorpsschool en de sportvrouw met een vurig pleidooi voor het nieuwe sportpark aan de Larenseweg en een overdekt zwembad De dames kregen allemaal een har telijk applaus Aan mevr Brink man die alle wensen keurig op rijm had gezet werd een bloemetje aan geboden De dansgroep uit de leden die volksdansen danste uit Grieken land, Bulgarije en Joegoslavië kreeg een zeer verdiend applaus Mevr van der Wijk-Oomkens bracht in een slotwoord dank aan allen die meewerkten aan het wels lagen van de Nieuwjaarsreceptie 1979. die besloten werd met het zingen van het Bondslied: om nu 'n kijkje te nemen bij in 't hartje van ENTER Diverse meubelen hebben met de inventarisatie 'n heel vriendelijk prijskaartje gekregen Tot ziens De heer B. van der Wal, lid van de Statenfractie van de VVD in Over ijssel, wijst er in een schrijven aan Ged. Staten op, dat op 8 december 1978 de Statenleden een medede ling van het FNV ontvingen in een enveloppe van het provinciaal be stuur. Het was een schrijven van het FNV, district noord, gedateerd 27 november '78, waarin melding werd gemaakt van een motie, die was aangenomen op de districts najaarsvergadering van 25 no vember jl. Het VVD-lid vraagt G.S. of het niet onjuist is om post te verzenden voor een belange ngroep. Indien zulks niet als onjuist wordt ervaren kunnen dan voortaan alle actie- en/of belangengroepen ge bruik maken van de provinciale postfaciliteiten met de daaraan voor de provincie verbonden kos ten. Wanneer G S deze brief als een uit zondering zien ware het dan niet beter geweest, aldus vraagsteller, via een begeleidend schrijven af stand te nemen van het inhoude lijke van de brief Ged Staten hebben geantwoord, dat het niet onjuist is voor een be- langroep post te versturen De gang van zaken met betrekking tot op de provinciale griffie in veel voud ingekomen post van derden, welke gericht is aan de leden van Provinciale Staten is als volgt: Als het noodzakelijk is. gelet op de aard van de stukken, dat de Staten leden deze stukken in hun bezit krijgen dan worden deze op de plaats der Statenleden in de sta tenzaal gelegd, indien er op korte termijn een statenvergadering zal worden gehouden. Is er op korte termijn geen statenvergadering, dan worden deze stukken verzon den. zo mogelijk met meerdere, aan Statenleden, zodat geen extra en veloppe c q. frankering nodig is Zowel het „neerleggen op de plaats" als het eventueel verzen den geschiedt zonder commentaar onzerzijds, aldus G.S. Actie- en/of belangengroepen kun nen gebruik maken van de provin ciale postfaciliteiten met de daar voor de provincie verbonden kos ten. als wordt voldaan aan het hierboven vermeld criterium. De gang van zaken ten aanzien van deze brief moet niet worden gezien als een uitzondering, doch als uit voering van een reeds lang be staand gebruik, zo schrijven Ged. Staten. Zaterdag 13 januari 10 00-12.00 uur Spelmorgen Blauw Wit pupillen in clubhuis (Zie ber.i 20 30 uur cabaret in „de Schure" 1 zie bc 1 Zondag 14 januari 9 00 uur Oliebollencross S.V. „Hol ten" rond ..Meermanskamp" (zie ber.i 14 00 uur Discobal in cafe „De Wip- pert" (Zie adv 1 19 30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen «zie adv.i Donderdag 18 januari Begin halfjaarlijkse opruiming in diverse zaken (zie advertenties». 13.30 uur Eerste les cursus „Ver mageren door goed te eten" in het Groene Kruisgebouw. Maandag 22 januari 19 45 uur Nieuwjaarsbijeenkomst Ned Bond van Plattelandsvrou wen afd Espelo in „Trefpunt" Donderdag 25 januari 20.0(1 uur Voorlichtingsavond Hout- en Bouwbedrijf CNV afd. Holten in samenwerking met Stichting Vakopleiding Bouw in zaal „Vosman". 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen bond in gebouw „Rehoboth" Maandag 29 januari - zaterdag 3 febr. Jaarlijkse Huis aan huis coll. We- relddiaconaat Donderdag 1 februari 14 00 uur Voorlichtingsmiddag over „Smjmaisteelt" in „Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Op zaterdag 20 januari 1979 worden de schoolschaakkampioenschap- pen voor het voortgezet onderwijs van de Afdeling Twente en omstre ken gehouden in het gebouw van de Scholengemeenschap „Holten" aan de Haarstraat 14 te Holten. De organisatie is in handen van de heer W Terpstra, de Wulp 41 te Vriezen veen tel 05499-23 23 of 05400-5 38 07 Er wordt gesppeld in twee catego rieën nl mavolbo/brugklassen en havo-vwo/mbo De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en zullen duren tot plm. 17.00 Wij vrouwen van het land. Zijn hecht aaneen verbonden. Wij streven hand aan hand En maken sterk onze bonden. Het heden roept ons op Om onze kracht te wijden. Te helpen het platteland Naar hoger doel te leiden Ons drijft eenzelfde drang. Ons bindt eenzelfde streven. Omhoog voert onze gang. Naar schoner vorm van leven. Wij ploegen onze grond En zoeken goede wegen Te zijn het platteland Tot steun, tot hulp. tot zegen Kom plattelandse vrouw Help mee naar uw vermogen. Uw ernst, uw wil. uw trouw Zal onze kracht verhogen Wfj willen voor ons volk In vreugde en vertrouwen. Tot heil van het vaderland. Aan schoner toekomst bouwen De FNV (Federatie Nederlandse Vakbeweging) in Overijssel heeft zich met een uitvoerig schrijven gericht tot de directie van het ETIO (Economisch Technologisch Instituut Overijssel). Het ETIO- rapport werkgelegenheid en werkloosheid in de provincie tot 1982 heeft de FNV getoetst aan haar eigen doelstellingen, ver ft oord in „Vier jaar vooruit", en in de beleidsnota van de FNV Over ijssel ten aanzien van het regio naal sociaal economisch beleid. Het ETIO-beleid ten aanzien van Overijssel kan vnlgpns de FNV de toets der kritiek niet doorstaan, het wordt volledig afgewezen In haar uitvoerige motivering zegt de federatie dat er sprake is van een overdosis aan vertrouwen in het functioneren van de marktsector De wijze waarop men het probleem van de werkgelegenheid en de werkloosheid tegemoet treedt, is geheel gebaseerd op het idee dat een versterking van de marktsec tor de oplossing biedt. De positie van de onderneming moet (volgens het ETIOi worden verbeterd door een algemene loonkostenmatiging, in het rotsvaste vertrouwen dat langs die weg de concurrentieposi tie verbeterd kan worden, rende mentsherstel kan optreden en de investeringen kunnen toenemen. Er wordt een onbegrensd vertrou wen gesteld in de werking van het marktmechanisme, speciaal waar het betreft de kostenmatiging, de verbetering van het rendement, de bereidheid tot investeren en het creeren van werkgelegenheid De Federatie betuogt dat het werkgeiegenheiasoeieid niet kan volstaan met globale maatregelen, gericht op kostenbeheersing Er, is een gericht activeringsbeleid no dig Het getuigt volgens de Feder atie van grote lichtzinnigheid door ervan uit te gaan. dat hogere be drijfswinsten leiden tot meer werk. Veeleer leiden ze tot diepte investeringen en verdere automa tisering met als gevolg: verlies van arbeidsplaatsen en grotere werk loosheid Hogere winsten en verbeteringen van het rendement leiden niet tot automatisch volledige en volwaar dige werkgelegenheid. Voor het be reiken van het laatste is meer nodig dan het drukken van de loonkos ten. zegt de Federatie De overheid dient controle uit te oefenen op investeringen en daar aan stringente voorwaarden stel len De ondernemingen moeten verplicht worden arbeidsplaatsen-overeehkomsten af te sluiten met de vakbonden. Daarbij dienen afspraken te wor den vastgelegd over zowel de om vang als de inhoud van de arbeid splaatsen. alsook de verdeling van de arbeidsplaatsen over de diverse groeperingen. De FNV zegt het te betreuren dat over dit alles niet wordt gesproken in het ETIO- rapport en dat de problematiek van de werkgelegenheid en de werkloosheid eenzijdig wordt be naderd De FNV verzoekt nog te melden dat op zaterdag 13 januari in de Poort van Kleef te Almelo de tweede reeks bijeenkomsten van de NVV provinciale kaderschool Overijssel start ARTS J H A Bruins, Keizersweg 32. tel 12 80 Spreekuur 1100 en 16 00 u Bij spoedgevallen bellen 05483-12 80 WIJKVERPLEGING Zr H. Miedema-Hierman. Flo- rispl. 6, Bathmen. tel 05704- 25 46 bgg 05700-2 27 00 Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen verpleegartikelen 13 30-14 00 Groene Kruisge bouw. Gaardenstraat, ZIENVERV0ER/AMBULANCE Gar Muller, tel 17 45 bgg. J Aanstoot, tel 29 80 en 13 38 ZIEKENFONDS Spreekuur Donderdags van 18 30-20.00 u. Dorpsstraat 16 ZUIGELINGENCONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11 30 u in het Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat. Overijssel". Dorpsstraat. 16. tel. 27 84. Spreekuur maandag t e m vrijdag van 8.30-9 30 u. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstr. 16. tel. 27 84. Spreekuur ma. te m. vrijdag 8 30-9 30 u Tijdens de weekends zijn Maatschap, werk en Ge- zinsverz. bereikb. onder nr 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGS DIENST Tem zondag 14 jan. J. Schut, Koekoeksl 60. Markelo, tel. 05476-25 94 Maandag 15 t.e.m. zondag 21 januari H. V/ Goor- man, Kolweg 52. tel. 15 13 Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 05483-13 18. DIERENARTS W C W Wamelink. Houtweg 18, tel za 8-9 u 15 15 na 9 u 20 04 TANDARTS R Brouwer. Boomkamp 10a. Rijssen. tel. 05480-31 94 Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 u. nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G. J. Kraaij, tel. 22 99 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappel. Dienstverlening „Midden- STORINGSDIENST Zaterdag 13 t.em vrijdag 19 ja nuari Electra: H Dam Wiechers, In dustriestraat 10. tel 12 17 GAS H J Kolkman, Chur- chillstraat 99, tel. 30 16 POLITIE Telefoon 13 52-26 65 en 26 55. 's Avonds na 6 u. bellen 05200- 7 12" 34. BRANDWEER Telefoon 22 22 (Dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3