Meer speelpret op schoolplein dr. school „De Schakel" Koning Winter sloeg vaker hard toe lij het afscheid van W. Beijers Cabaret in,de Schnre' Sportleider HOLTENS NIEUWSBLAD Loop der bevolking over 1978 autojes^ Bedankt Door plaatsing speeltoestellen Bijeenkomst CDA-bestuurders Financiering voor groot deel uit opbrengst oud papier HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Nog meer verrassingen Zondagsschool - nieuws BURGERLIJKE STAND S. BAKKER I HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 12 januari 1979 31e jaargang - no. 2 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483-1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f21.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Teneinde aan de speelmogelijkheden van de schoolkinde ren een belangrijke uitbreiding te geven, hebben bestuur en oudercommissie van de Chr. basisschool „De Schakel" het initiatief genomen tot plaatsing van een aantal speeltoe stellen op de speelplaats van genoemde basisschool, waar van de kosten voor een groot deel kunnen worden gefina ncierd uit de oud papier-opbrengsten. Nadat, sedert begin november, door leden van de oudercommissie en een aantal vaders van de rchoolkinderen gedurende een drietal zaterdagen hard is gewerkt aan de vervaardiging van de di verse onderdelen, kon eind novem ber worden begonnen met het plaatsen van de speeltoestellen op het Noordelijk gedeelte van het schoolplein. Dit laatste verliep echter minder voorspoedig dan men gehoopt en verwacht had. want de herhaalde lijk invallende vorst vormde tot nu toe de grote spelbreker in de ambi tieuze voornemens van de aktieve vaders Zo verzamelden zich zater dag 30 dec. jl al vroeg een aantal werkers op het schoolplein met de bedoeling die dag het plaatsings- karwei voor een groot deel te kla ren. df ch in de loop van de morgen daalde opnieuw het kwik dermate ver beneden het vriespunt dat we derom het sein ..vorstverlet moest worden gegeven Nadat men in de hal van het schoolgebouw was voorzien van een verwarmende drank keerden de werkers dan ook De gemiddelde januaritempera- tuur zal onder de meer dan drie graden Celcius blijven. Eind ja nuari zullen we getrakteerd worden op storm en sneeuwbuien en die zelfde „verrassing" wacht ons in fe bruari. De vraag of de ouderwetse winters terugkomen wordt bijna elk jaar gesteld. Zal het weer voor komen dat we over de IJsel of de Ryn zullen kunnen lopen Vroeger Ouderwetse winters zijn er vroeger veel geweest. In onze tijd, met zyn centrale- en electrische verwar ming, kunnen we ons wapenen te gen extreme temperaturen. Maar men denke zich de toestand eens in. toen in de vijftiende eeuw. in de winter van 1431-1432, het van half november tot medio februari vroor dat het kraakte De gebrekkige, onvoldoende beschermende be huizing dier dagen zal er debet aan zijn geweest, dat tal van mensen zijn doodgevroren, al geven de kro nieken geen exacte cijfers. De oude kronieken vermelden nog meer strenge winters: die van 1594-1595. 1607-1608, 1756-1757, 1783-1784. 1809, 1819, 1813-1814, toen de Ko zakken door Nederland trokken na Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGKRD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur huiswaarts en is thans het wachten op betere tijden. Na voltooiing van het geheel zal de schooljeugd van „De Schakel" zich naar hartelust kunnen uitleven op om. de evenwichtsbalk. bok- springpalen. klim- en duikelrek- ken, klauterpalen, speelhuis en wip, onder welke toestellen een laag fijne boomschors zal worden aangebracht teineinde blessures te voorkomen. Daarnaast zijn óók een aantal gezellige zitjes aangebracht. De vrijwilligers op de bouwplaats bij „De Schakel". SPOR7C0MMISSIE De voorzitter van de Sportcommis- sie maakt bekend dat de openbare vergadering van de Sportcommis- sie. die zou worden gehouden op maandag 15 januari a.s., geen doorgang zal vinden. De voorzitter voornoemd. H. Rustebiel Niet alleen weerkundigen, maar ook onze trouwe Enkhuizer Almanak heeft ons nog niet veel goeds voorspeld voor deze winter, die ons met de grimmigste start sinds jaren letterlijk en figuurlijk de kou en de schrik op het lijf heeft gejaagd. Een van de weermannen, die regelmatig naar de lucht kijkt, had voor de Siberisch koude dagen al gezegd, dat we een flinke portie winter zouden krijgen. En als we de bekende almanak voornoemd mogen geloven zijn we in januari en februari nog niet klaar met Koning Winter. Ter gelegenheid van het feit. dat de heer W Beijers zijn redactio nele pen. die voor het Holtens Nieuwsblad zo rijk heeft gevloeid, heeft neergelegd, is hem door de Stichting „Holtens Nieuws blad" terecht veel lof toegezwaaid voor de wijze, waarop hij in de jaren van het bestaan van dit blad dit heeft gedragen en heeft bijgedragen aan de leesbaarheid en actualiteit daarvan. Ik dacht, dat ook uit de lezerskring een woord van grote waardering voor het werk. van Beijers voor dit blad. niet achterwege mag blijven Jaren lang was Beijers het Holtens Nieuwsblad en het Hollens Nieuwsblad was Beijers Hij heeft, ofschoon niet ko mende uit de journalistieke wereld, journalistisch werk verricht van hoog gehalte, hij heeft de journalistieke ethiek op een hoog peil gehouden, daarmede het Holtens Nieuwsblad een niveau gegeven van bijzondere aard. Beijers is niet alleen tot 1 januari 1.1. verbonden geweest aan dit blad, hij is mede de man geweest die aan de wieg van dit blad heeft gestaan. Zonder Beijers. met alle goede wil van de medeoprichters geen Holtens Nieuwsblad zoals dat geworden is, het blad van en voor Holtenaren, waarin datgene, wat ons als inwoners van Holten interesseerde tot zijn recht kwam Beijers met alle vezelen van zijn ziel aan onze ge meente verknocht wist maar al te goed, waarin wij belang stel den. wat ook belangrijk was om te melden, gaf met zijn kritische redactionele kanttekeningen een eigen gezicht aan dit goede Holtens Nieuwsblad. Ik wil hem gaarne in ditzelfde Holtens Nieuwsblad - dat zijn blad was - danken voor de wijze, waarop hij doende, zoals hij deed. onze Holter gemeenschap heeft gediend en heeft bijgedragen tot de gemeenschapszin van de leden daar van. W H. Enklaar burgemeester van Holten HONDENBELASTING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de hou ders van één of meer honden aan wie voor 1978 een aanslag honden belasting werd opgelegd, ook voor 1979 voor hetzelfde aantal honden zullen worden aangeslagen, tenzij voor 1 februari 1979 kenbaar is ge maakt dat het aantal honden, waarover voor 1978 de belasting werd berekend, wijziging heeft on dergaan. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar. burgemeester J. Vuuregge. loco-secretaris AANGIFTE HONDENBELASTING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de personen aan wie voor 1978 geen aanslag hondenbelasting werd op gelegd. doch op 1 januari 1979 in het bezit waren van één of meer honden, hiervan schriftelijk aan gifte moéten doen bij hun college vóór 1 februari 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd. W H. Enklaar, burgemeester J. Vuuregge. loco-secretaris de nederlaag van Napoleon Vol gens de beschrijvingen van die da gen moeten deze geharde Russi sche soldaten zich weinig aange trokken hebben van de koude: die waren ze in hun vaderland wel ge wend. En als het waar is wat in een oude Friese almanak is geschre ven. dan winterde het zelfs tot in maart. Op een hek in het Friese land stond namelijk geschreven: ..Op de 20e maart reed men hier op de vaart", zonder vermelding van jaartal. Tot de ouderwetse winters be hoorde ook zeer zeker de mobilisa- tiewinter van '39-'40 toen bij het uitvallen van het Lexkesveer bij Wageningen luxe auto's en zelfs kleine vrachtwagens de Rijn „overstaken" naar Zetten-Andelst en onze jongens en mannen van het negentiende en achtste waaronder Holtenaren in het geinudeerde ge bied van de Grebbelinie een geul in het ijshakten van 5 a 6 meter om bij een evt. inval de Duitse troepen te stuiten. In de winter van 1963 - om er nog maar één te noemen - zat men met niet minder in ellende dan in de af gelopen dagen Weerkundigen en andere onderzoekers zijn nog steeds bezig na te gaan of een strenge winterperiode na een aan tal jaren kan terugkeren Komt er een nieuwe ijstijd, zijn er zodanige veranderingen bij de Noord- en Zuidpool, dat er een ander weer type ontstaat De eerste felle aan val van Koning Winter is afgesla gen door de machtige depressies van de oceaan, die (helaas) in de zomer zo vaak het zonnige zomer weer bederven. En nu maar af wachten of de weerprofeten gelijk krijgen en er nog meer koude ver rassingen uit de (weer) bus komen. Na een fijne kerstvakantie vol sneeuw en ijsplezier verwachten we alle kinderen zondag a s 14 januari weer op zondagschool. Jongens en meisjes vanaf 4 jaar zyn bij ons van harte welkom, iedere zondag om 10.30 uur in de Dorpsschool Met vriendelijke groeten Het zondag- schoolpersoneel. Aantal inwoners per 1 januari 1978' Mannen: Vrouwen: Totaal: Mannen. Vrouwen geboren 51 overleden 35 Totaal .36 87 34 69 4462 4399 8861 geboorte-overschot: 16 2 18 vestiging 114 vertrek 145 127 241 149 294 4478 31- 4401 22- 8879 53- Aantal inwoners per 1978: 31 december 4447 4379 8826 Aan het C I O S te Heerenveen is voor het diploma Sportleider ge slaagd de heer G.J.H Willems, De venterweg 14 Polonez Fiat uit Polen Sunbeam Tl Citroen LNA Renault 5 „Ie car" V.W. LT bestel Fiat 127 week-end" Geboren: Gerrit Jan zv B J Bril en H J ter Voorde. Ondertrouwd: MScholman, oud27 jaar. en J A Kolkman, oud 23 jaar. C W de Laat. oud 34 jaar. Holten en E R Wirt. oud 26 jaar. Innsbruck. Overleden: W L Stassen. oud 71 jaar; R J Leemkuil, oud 60 jaar; R Sasker. oud Z90 jaar De heer Arendse. Vrijheidslaan 6. die in ons blad van de vorige week namens de verzorgers van de dieren in het dierenparkje bij „Diessenplas" een beroep deed op de buurtbewoners om (ge zien de weersomstandigheden voorlopig» oudbrood, schillen etc. in de ton bij het „Deijkhuis- je" te deponeren of bij hem te bezorgen'dankt heel hartelijk voor de door zeer velen ver leende medewerking en de at tenties die werden aangeboden ERKEND TANDTECHNIXER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31. Goor Tel. 05470-41 13 Op zaterdag 13 januari zal er 's avonds vanaf negen uur in J S. de Schure aan de Beusebergerweg weer een cabaretvoorstelling plaats vinden De voorstelling wordt verzorgd door de „Schurecabaret-groep". een aantal Het bestuur van de prov afd. Over ijssel de Vereniging van Chris ten-Democratische gemeente en provinciebestuurders heeft op za terdag 13 januari van 's morgens 10 tot 's middags plm 15 30 uur een bijeenkomst belegd in hotel „Dal- zicht" Grotestraat 285 te Nijverdal. In deze bijeenkomst, waarop alle CDA-bestuurders zijn uitgeno digd, staat centraal het onderwerp „De bestuurlijke reorganisatie" In de morgenuren wordt eerst het on derwerp van verschillende kanten belicht De heer Mr A.G.J M. Rombouts. ^aktiemedewerker van de Tweede Kamer fractie en redak- tielid van Bestuursforum zal in gaan op de bestuurlijke reorganisa tie. terwijl de heren Mr. FJ H, Schneiders, burgemeester van Al melo en K.H. Vos, oud-wethouder van Deventer, de provinciale her-indeling zuilen bespreken Na de inleiding volgt een groepsdis cussie en om plm 12.30 uur een ge zamenlijke koffietafel Na de maal tijd is er een forumdiscussie met de inleiders, terwijl ook de heer Mr. C F G de Menton Bake, directeur Binnenlands bestuur van het mi nisterie van binnenlandse zaken, zijn medewerking aan deze discus sie heeft toegezegd Tijdens de ver gadering zal naar alle waarschijn lijkheid ook het rapport van de provinciale werkgroep die zich be zig houdt met-de provinciale herin deling gepubliceerd zijn en deel van de discussie kunnen uitmaken Het doel van de bijeenkomst is om zo mogelijk tot een standpunt te ko men als C.D.A. Overijssel, vooral met het oog op de vergadering die op 7 maart a.s. belegd is van de Provinciale Staten over dit onder werp vrijwilligers van de Schure die eve nals vorig jaar weer een wervelende show ten tonele zullen brengen. Jullie zullen je" ongetwijfeld nog kunnen herinneren hoe vorig jaar de twee boertjes uit Twente voor een kostelijke sketch hebben ge zorgd. Deze twee heren zullen dit jaar weer van de partij zijn. Over de rest van het programma vertellen we niets omdat anders het veras singselement „aangetast" wordt. Kom in grote getale naar de Schure en geniet van dit kostelijke gebeu ren. zaterdag a.s. J S „De Schure" SPREEKUUR „HET 0VERSTICHT" Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de Overijsselse Welstandscommissie „Het Oversticht'"' met ingang van 4 januari 1979 spreekuur volgens af spraak houdt in het gebouw van de Dienst Openbare Werken te De venter. Mr de Boerlaan De afspra ken kunnen telefonisch gemaakt worden via: de heer K. van Son. van de afdeling Bouw- en Woningtoe zicht van de gemeente Deventer, tel. 05700-2 09 44, toestel 145. Het spreekuuur te Zwoile op vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur zal onge wijzigd blijven. Holten 8 januari 1979. Burgemeester en wethouders voornoemd, W H. Enklaar, burgemeester J. Vuuregge. loco-secretaris. Cabaretgroep „De Schun U ontvangteer! fraaie Parker-Jotter ballpoint a/s u een nieuwe abonnee opgeeft. Naam: Adres: g Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres: Woonplaats: tgj Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half W jaar/per )aar. Al voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1