r L A Nieuw regionaal Sociaal- economisch beleid nodig. Aanwinsten Rijksmuseum Twenthe Waar gaan we heen WETS ONTWERPEN SER IN ADVIES: Waar vindt u de volledige tekst zittend werk? dan heen en terug op de fiets! HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 JANUARI 1979 - PAG. 9 Wet algemene bepalingen milieuhygiëne (ontwerp) Doel Het bevorderen van de eenheid van de wetgeving intake de milieuhygiëne én het versterken van de onderlinge samen- heng. Daartoe opgenomen regelingen - elgemène regelingen 'van de inspreek- en beroepsmoge lijkheden bij het geven van beschikkingen; - regelen ter coördinatie van de voorbereiding en behande ling van aanvragen om een beschikking. Laatstgenoemde regeling biedt towel aan de vergunninggan- vrager als ean het bevoegd gezag de mogelijkheid om.een gecoördineerde behandeling te verzoeken, als het gaat om twee of meer met elkaar samenhangende aanvragen ten be hoeve ven eenzelfde inrichting. Bij deze coördinetieregeling vormen gedeputeerde staten het centrale punt. Verzoeken om coördinatie moeten worden ge richt aan gedeputeerde staten van Overijssel. Van belang bij de coördinetieregeling is, det de aanvrager zich tijdig reali seert welke beschikkingen hij in verband met een voorgeno men handeling npdig.heeft. Het verdient ook aanbeveling, dat de aanvragen zoveel mogelijk gelijktijdig worden ingediend. Wet geluidhinder (ontwerp) Grondwaterwet (ontwerp) Doel Het voorkomen en beperken van geluidhinder Verbod Het is verboden zonder vergunning een inrichting op te rich ten. in werking te hebben, te wijzigen, uit te breiden of de 'daarin gebezigde werkwijze te verenderen. Vergunning Gedeputeerde staten van Overijssel zijn in het algemeen be voegd tot het verlenen van een vergunning. Voor horeca-en recreatie-inrichtingen zijn burgemeesterén wethouders bevoegd tot vergunningverlening. Beroep Binnen 30 dagen na verzending van de beschikking staat be roep op de Kroon epen. Bijzonderheden Inrichtingen, waarop de wet van toepassing is, worden aan gegeven in een uitvoeringsbesluit. In uitvoeringsbesluiten zullen nadere voorschriften gegeven worden met betrekking tot o.a. - geluidwerende voorzieningen en gelui.dvoortbrengende toestellen; - - het gebruik van geluidsapparaten in horeea-inriehtingen - en het inrichten van een recreatie-inrichting; - de aanwijzing van inrichtingen, die geluidhinder kunnen veroorzaken; - heffingenophetgebruikvanofbeschikkenover.,hinderlij- ke toestellen"; - heffingen ter bestrijding van kosten. Oe gemeente kan zones rond industrieterreinen in bestem- mingtplennen vastleggen, waarvoor wettelijke geluidsmaxi ma gelden. Doel Een zo optimaal mogelijk gebruik van het grondwater Verbod Het Is verboden zonder vergunning grondwater te onttrekken en water in de bodem ter aanvulling van het grondwater te brengen. Vergunning Aanvragen om een vergunning moeten worden ingediend bij gedeputeerde staten van Overijssel. Beroep T T De aanvrager of de houder van de vergunning kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking daartegen bij ds Kroon in beroep gaan. Bijzonderheden Ter advisering van het provinciaal bestuur in haar taak met betrekking tot het grondwaterbeheer wordt een provinciale grondwatercommissie Ingesteld. Het is de bedoeling dat de Kamers daarin vertegenwoordigd gaen worden. Staatsblad 274/1952 laatste wijziging in Staats blad 229/1976 Hinderbestuit Wet inzake de luchtveront reiniging. .Wet verontreiniging opper vlakte wateren Verordening bestrijding verontreiniging oppervlak tewateren in Overijssel 1972 Staatsblad 36/1M3 laatste wijziging in Staats blad 504/1977 Staatsblad 590/1970 laatste wijziging in Staats blad 505/1977 Staatsblad 538/1965 laatste wijziging in Staats blad 353/1975 Provinciaal blad 20/1974 Ontgrondïngenverordt- nmg Overijssel Grondwatsrverórdening Overijssel Verordening bescher ming waterwinning Over- - ijssel 1977 Verordening bescher ming bodem-en grondwe- ter Overijssel Afvalstoffenwet Wet chemische afvalstof fen Ontgrondingenwei Provinciaal Wad 199/1*73 Provinciaal blad 131/1977 Provinciaal Wad 130/1|77 Staatsblad 455/1977 Staatsblad 214/1976 Staatsblad 509/1965 Provinciaal bied 137/1977 Provinciaal blad 169/1973 Vererdaning landschsps- schoon Overijssel 1973 Deze informatiekrant ia samengesteld en uitgegeven door: het provincies! beatuur ven Overijssel. Luttenbergetraet 2. •012 EE Zwolle (05200-77177; toestel 2084) de samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken in de provincie Overijssel: - Kamer ven Koophandel en Fabrieken voor Noord Over ijs- ael, WeeahuisetfMt 27, Mil T2 Zwolle (05200-18047) - Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente en Ski land. Enachedesestraat 47, 7551 EJ Hangelo (05400-15990). Meerdere exemplaren ven deze krent worden u gaarne via bovenstaande edreaaen beschikbaar gesteld. Er moet een nieuw regionaal sociaal-economisch beleid komen, waarin de provincies uitgaande van de door de nationale overheid gestelde doeleinden zouden hioeten komen tot provinciaal sociaal-economische beleidsprogramma's. Geleidelijk zouden de periodiek door de nationale overheid uit te brengen beleidsnota's moeten uitgroeien tot een natio naal meerjarenprogramma voor de regionale sociaal-economische ont wikkeling, terwijl de provincies geleidelijk meer ruimte zouden moet krijgen om de beschikbare instrumenten toe te passen. Verder moet het regionale sociaal-economische beleid zijn ingepast in het nationale beleid. De bijzondere doeleinden van het nationale regio naal sociaal-économische beleid zijn: 1. een grotere gelijkwaardigheid tussen de regio's naar werkgelegen heid, inkomen en andere welvaartaspecten en 2. een zodanige verbetering van de sociaal-economische structuur, dat een meer optimale bijdrage vanuit de verschillende regio's tot de natio nale welvaartsontwikkeling mogelijk wordt.- Dat staat in het Advies inzake hoofdlijnen van het regionale sociaal-economische beleid dat de Sociaal-Economische Raad (SER) in zijn vergadering van 15 december 1978 heeft vastgesteld en zal uitbrengen aan in ieder geval de ministers van Economische Zaken, Sociale Zaken en Binnenlandse Zaken. Het: advies is voorbereid door de SER-Comrhissië Regionale Ontwikkelingsprogrammering, onder voorzitterschap van prof. dr. J.H.P, Paelinck, hoogleraar Staatshuishoudkunde en Ruimte lijke Economie te Rotterdam. In de commissie hebben ook vertegen woordigers van de Raad van Ad vies voor de Ruimtelijke Ordening (RARO) zitting- en van de Raad voor de Arbeidsmarkt. In het ad vies is vooral de nadruk gelegd op de grondslagen van het regionale sociaal-economische beleid voor de periode na 1980 en op enkele denk beelden over de strategie en insti tutionele vormgeving. Regionaal beïëid gericht óp gezonde structurele ontwikkeling Het regionale sociaal-economische beleid is, aldus het advies, gericht op een gezonde structurele ont wikkeling van de economische ac tiviteiten en;' daarmede van de werkgelegenheid, de iïikamens. de voorzierungèiï'etc. in de verschil lende gebieden, térwyl Het raak punten heeft met beleidsgebieden als ruimtelijke ordening, socoaal- cultureel beleid, gezondheidszorg; milieu en woningbouw. Een bijzon dere relatie béstéat ten opzichte van het sectorale beleid met be trekking tot de. economische struc tuur. In een vervolgadvies zal de SER op die relatie terugkomen. In algmene zin wordt het selectieve groeibeleid onderschreven, maar niet de zgn. „compensatiegedach te". volgens welke positieve en ne gatieve welvaarts- en welzijnsas pecten elkaar zouden neutralise ren. Wel zou het regionale sociaal- economische beleid dc ontwikke ling op andere terreinen belangrijk kunnen ondersteunen. Als bijzondere doeleinden voor het nationale regionaal sociaal- economische beleid worden gezien: een (grotere)geiykwaardigheid van regionale welvaartssituaties en een zodanige verbetering van de struc tuur dat eert meer optimale bij drage vanuit de regio's tot de na tionale welvaartsontwikkeling wordt bereikt. Bij dit laatste gaat het met name om een vergroting van de bedrijvigheid door de vesti gingsvoorwaarden in de betrokken regio's te verbéteren resp te benut ten. Ook zou het regionale beleid moeten inspelen op de aanwezige produktiefactoren en infra structurele voorzieningen. Provinciale sociaal-economische be leidsprogramma's In het ontwerp.-SER-advies wordt gepleit voor de ontwikkeling van zgn. proovinciale sociaal- economische beleidsprogramma's, waarin wordt, aangegeven hoe de doeleinden zouden moeten worden bereikt. Deze programma's zijn in dicatief van aard én schrijven niet dwingend aan bedrijven, personen en instellingen voor, hoe zij moeten handelen. Het accent ligt op infor meren, voorwaarden scheppen en coördineren. Bij de opstelling, uit voering, evaluatie en bijstelling van deze provinciale meerjaren programma's moeten alle verant woordelijke en belanghebbende overheidsinstellingen en belang rijke sociaal-economische groepe ringen betrokken worden. Het provinciale beleidsprogramma zai moeten berusten op een analyse van de mogelijkheden en knelpun ten in de regio's. Daarna zal het in de richting van sectoren (soorten bedrijven) moeten worden uitge werkt. Informatie-verschaffing Daarbij is de provincie gebaat bij en mede aangewezen op de mede^ werking van het bedrijfsleven, vooral waar het gaat om informa ties over de situatie, vooruitzich ten, voornemens en behoeften, die gevolgen hebben voor de bedrij vigheid .en werkgelegenheid in de regio's. Voldoende wettelijke of be stuurlijke maatregelen moeten het vertrouwelijk gebruik van de ver strekte informatie waarborgen. M.b t. de- vraag hoe de informatie beschikbaar moet komen, acht een deel van de Raad het wenselijk dat nu reeds garanties worden ver schaft voor een adequate informa tieverschaffing door bedrijven, die bovendien in beginsel openbaar moet zijn. De raad meent echter, dat de informatie, die momenteel al (verplicht) aan het CBS wordt ver strekt, bij een meer regionale ver werking een betere basis voor het regionale sociaal-economische be leid kan vormen. In het kader van verbetering van de regionale in formatie wordt verder gepleit voor meer en betere CBS-gegëvens. die bovendien sneller en meer regio naal uitgesplitst beschikbaar zijn. Voorts wordt in overweging gege ven een nationaal programma voor regionaal onderzoek. Meer ruimte voor provincies bij toe passing instrumenten Waar het gaat om de instrumenten voor het regionale sociaal- economische beleid wordt het in het advies Juist geacht, dat deze door het rijk worden bepaald, dat geldt, zeker voor grote en/of zeer kostbare projecten die van natio nale strategische betekenis zijn en wanneer voor de opheffing van aperte achterstandssituaties dis criminerend optreden van over heidswege noodzakelijk is. Voor het overige wordt echter een gelei delijke verruiming bepleit voor mogelijkheden van de provinciale overheid om de beschikbare in strumenten toe te passen. Ook wordt aangedrongen op een meer volledige evaluatie van het instru mentarium. Na enige ervaring met de WIR moet een verdere coördina tie bekeken worden van de financieel-economisch instrumen ten onderling (zoals IPR) en met de Selectieve Investeringsregeling (SIR). Meerderheid: oprichting van over heidsbedrijven Ook bij andere instrumenten wor den in het advies opmerkingen ge maakt De spreiding van rijks diensten wordt in beginsel be schouwd als een geschikt middel tot een meer gevarieerde werkgele- genheidsstructuur in zwakke ge bieden. waarbij echter de voorkeur moet uitgaan naar vestiging van nieuwe diensten of dienstonderde len buiten de Randstad. De Raad in meerderheid voegt daaraan toe. dat de overheid particuliere be drijven. indien nodig, zou moeten kunnen dwingen tot spreiding van activiteiten. Daarbij wordt het op richten van overheidsbedrijven resp. het deelnemen in particuliere bedrijveh als een belangrijk middel gèzien om te voorzien in de be hoefte aan nieuwe of vervangende werkgelegenheid evenals de op richting en uitbreiding van ont- wikkelingsmaatschappijen. Een ander deel: geen overheids dwang Een minderheid bestaande uit een groot aantal leden beschouwt het oprichten van een overheidsbedrijf alleen in bijzondere gevallen te overwegen, n.l. om een impasse in de regionale ontwikkeling te door breken. Daarbij moet dan wel ver storing.van de concurrentiepositie van particuliere bedrijven worden vermeden. Overheidsdwang bij de keuze van de vestigingsplaats wordt door dit deel afgewezen, om dat buiten de onderneming niet het noodzakelijke inzicht aanwezig is. Decentralisatie bepleit In het advies van de SER wordt waar het gaat om coördinatie tus sen de nationale en de provinciale overheid, voor de eerste primair een richtinggevende en coördinerende taak gezien. Bij zeer belangrijke zaken blijft zij uiteraard de beslis sende instantie. De provinciale overheden kunnen voor de detail lering van het beleid zorgen. De be pleite decentralisatie kan ook in- houdeh, dat de provinciale overhe den zelf de concrete toepassing van instrumenten en het gebruik van fondsen voor regionaal beleid be palen. volgens uniforme richtlijnen van de nationale overheid Als een provinciaal programma naar het globale oordeel van de centrale overheid past in haar ei gen beleid, zal de provincie de flna- Johan Dijkstra Akkerlandschap in Groningen Olieverf/doek, 50 x 70 cm. Binnen de collectie moderne kunst ontbraken tot nu toe die kunstena ars, wier werk tot het.Cubisme of tot het Expressionisme gerekend kan worden. Hierin is verandering gekomen door de aankoop Van een drietal ncièle en andere .middelen moeten krijgen om haar beleid goed uit ie voeren. Meer overleg en samenwerking overheid-bedrijfsleven ITenslotte wordt aangedrongen op nauwere vormen van overleg eri samenwerking tussen regionale overheid en bedrijfsleven Er zal ook een duidelijke taakafbakening en afstemming van de organen op provinciaal niveau moeten komen. Voor de wijze waarop advisering vanuit de regio's gestalte kan krijgen wordt verwezen naar de op vatting in het SER-advies van 19 maart 1976 inzake taak en positie van de Kamers van Koophandel en fabrieken. Daarin is een kleine meerderheid van de SER van oor deel dat moet worden uitgegaan van de bestaande organen die zich reeds met de advisering t.a.v. het regionale sociaal-economische be leid bezig houden, i.c; de KvK's. In plaats van nieuwe organen in het leven te roepen, die nauwelijks of geen binding hebben met de Ka mers, zouden de Kamers versterkt moeten worden, terwijl het ook voor de hand ligt een gecoördi neerd optreden van de Kamers in provinciaal verband te bevorderen Een grote minderheid van de Raad was in dat advies van mening dat de adviseringstaak in principe zou moeten worden gelegd in handen van een zelfstrandig orgaan van het bedrijfsleven op provinciaal nir veau, dat de naam zou moeten krijgen van provinciale raad voor het bedrijfsleven. Deze provinciale raad zou een wettelijke status moe ten krijgen. Als bijlage bij het advies is o.a ge voegd een nota van een werkgroep uit, de Raad voor de Arbeidsmarkt over het regionale werkgelege- nheidsbeleid met Informatie over de regionale welvaartsverschillen. In het advies wordt een tweetal vervolg-adviezen in het vooruit zicht gesteld, t w een over de insti tutionele vormgeving van het re gionale sociaal-economische be leid en een over de relatie met an dere beleidsgebieden. Het advies zal binnenkort in de reeks SER-publikaties in druk ver schijnen. Bestellingen 7.50 per exemplaar bij: SER. afd. Verkoop; Bezuidenhoutseweg 60, 's Graven- hage. schilderijen. Het betreft één schil derij Van Johan Dijkstra en twee schilderijen van Jan Jordens. De twee bovengenoemde kunste naarshebben deel uitgemaakt van de in 1918 opgerichte Groninger Kunstkring „De Ploeg". Aanlei ding tot de oprichting van deze vereniging was een door het ge nootschap „Pictura" georgani seerde tentoonstelling, waarvoor de jongere generatie niet was uit genodigd. Doelstelling van de kunstenaars vereniging „De Ploeg", waarbij zich naast schilders ook- beoefenaars van andere takken van de kunst aansloten, was in de eerste plaats het nader tot elkaar brengen van dq Groningse kunstenaars en het be vorderen van het artistieke leven in deze regio. Er was geen artistiek mani- fest-.noch een bepaald programma; wel werden er gemeenschappelijke exposities gehouden, werkruimten en materiaal gedeeld, vergaderin gen belegd en ontmoetingen geor ganiseerd. Dit laatste gebeurde meestal in „Bodega Dik" of „Chez Disque", een cultureel café in het centrum vart dé stad Groningen. Hoewel het werk van de groep doorgaans ais „expressionistisch" bestempeld wordt, is het Express ionisme nooit uitgangspunt ge weest. Op; de Ploeg- tentoonstellingen was dan ook een grote verscheidenheid aan stijlen te zien, een gevolg van het feit, dat de Ploeg-ledéri. die goed op de hoogte waren van dé diverse stro mingen in het buitenland, be paalde facetten daarvan in hun kunst verwerkten. De belangrijkste gemeenschappe lijke factor was de aantrekkings kracht, die de lokale sfeer op hen uitoefende en de liefde voor het landschap van de noordelijke pro vincies, in het bijzonder het Gro ningse landschap. Ondanks het individualisme van de kunstenaars, zijn er binnen de groep twee hoofdinrichtingen te ondersheiden. De één meer emo tioneel expressionistisch, de ander vooral qua vorm, meer rationeel abstract-constrüctivistisch. Tot de eerstgenoemde richting kan vooral het werk van Jan Wiegers, Johan Dijkstra en Jan Altlnk gerekend worden. Tot de laatstgenoemde het werk van Wobbe Alkema, Jan van der Zee en tot op zekere hoogte dat Van Hendrik Werkman. Laatstge noemde verzorgde als drukkerty- pograaf al het drukwerk van De Ploeg. Het werk van Jordens staat enigszins tussenbeide hoofdinrich tingen in. Hoewel de onderwerpen - wat de fi guratieve schilderskunst betreft ging de voorkeur uit naar land schappen en portretten - dikwijls impressionistisch aandoen, pro beerden de Ploeg-leden door felle kleurtegenstellingen en eon be- DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 11500, b.g.g. 16641, donderdag 4 januari 14 uur Tulpen uit Amsterdam, jeugdvoor stelling door het poppentheater De Trekwagen; vrijdag 5 januari 20 uur Nieuwjaarsconcert Overijssels Philharmonisch Orkest; maandag 8 januari 20 uur De Wijze Kater: De vogels en hun milieu in de omge vingvan Deventer, lezing met dia's door Wim Verholt voor de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen; dinsdag 9 januari 20 uur De lieve leugenaar, toneelstuk van Jerome Kilty, gespeeld door Paul Steen bergen en Ellen Vogel; woensdag 10 t.m. vrijdag 12 januari 20 uur Offsmboet Ippq Dpef, Neerlands Hoop In Bange Dagen. BIOSCOPEN EDB1, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do. t.m. wo. 10 jan. Force ten from Navaxone, 3e week. 12 jr; nachtvoorstelling vr. 23, za 24 uur De bezwering van de Duivelspas, 16 jr; aanvangstijden weekfilm: do. en vr. 14.30 en 20 uur, za. en zo. 14.30, 18.45 en 21.15 uur, ma. t.m. wo. 20 uur. EDB 2, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do. 4 t.m. di. 9 jan. The big sleep; nachtvoorstelling vr. 23. za. 24 uur Jonathan Livingstone Sea gull; matinee do. 4 t.m. zo. 7 jan. 14 uur Pinkeltje, a,l.; FilmArt wo. 9 jan. 20.15 uur The Shout; aanvan gstijden weekfilm: werkd. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.30 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100, weekfilm do. 4 t.m. wo. 10 jan. Grease, 3e week, a l.; aanvangstijden weekfilm: do. t.m. zo. 13.30,16.19 en 21.30 uur, ma. en di. 20.30 uur. wo 14 en 20 30 uur. LUXOR 1, Brink 20, tel. 18662, weekfilm do. 4 t.m. wo. 10 jan. Even en Oneven, 3e week, al.; na chtvoorstelling vr. 5 jan. 23 uur De Porno-spionne, 16 jr; matinee zo. 7, wo: 10 Jan. 14 uur Vrolijke piraten van Schateiland, a.l.; aanvan gstijden weekfilm: do. en vr. 14 en 20 uur, za. 14,18.30 en 21 uur, zo. 16 18.30 en 21 uur. ma. t.m. wo. 20uur. LUXOR 2, Roggestraat 3, tel. 18662, weekfilm do. 4 t.m. wo. 10 jan. Meneer Klomp; nachtvoorstel ling vr. 23.15 uur De blonde valst rik, 16 jr; aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 uur, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 15.18.45 en 21.15 uur. EXPOSITIES KUNST RONDOM, Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 13506, ge opend: dl t.m. vr. 10-17.30 uur en 19-21 uur, Za. 10-17 uur The Aut hor's Gallery uit Amsterdam op bezoek met Poolse grafiek. STADSBIBLIOTHEEK, Klooster 12, tel. 16512, geopend: ma. t.m. vr. 13-17.30 uur. di. en vr. ook 8.30-12 uur, wo. en do. ook 19-20 45 uur 't Klooster, vrogger en noe, Orgels en paalde lynvoering een expressief element aan het werk toe te voe gen. Dijkstra's schilderij „Akkerland schap in Groningenn" geeft een overgang van impressionisme naar expressionisme te zien, 2oals we die ook aantreffen by van Gogh, voor wie Dykstra veel bewondering had. Het schildery is in dié zin impress ionistisch te noemen, dat het thema „de impressie van een land- schap"hoofd2aak blijft en niet naar eigen interpretatie „vervormd" wordt De lokale situatie wordt vrij natuurgetrouw weergegeven. Het kleurgebruik daarentegen is niet meer vergeiykbaar met dat van impressionisten De felle contras terende kleuren paars, groen, okel- geel. blauw en violet die streeps- gewys naast elkaar zyn gezet, ge ven een expressionistisch accent aan de voorstelling. orgelliteratuur, Tien eeuwen kui tuur van het boek. R. VARINGS KUNSTKABINET, Korte Assenstraat 15, geopend: vr. en za. 13.30-17 uur Wintercollectie: grafiek van Riet Schultheiss. Toon Harmsma, Pim de Boer, André de Regt en Louis Spee. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815, geopend: wo. t.m. za. 10-17 uur, zo. 14-17 urn- Nieuwe aanwinsten 1978 (t.m. 7 jan.). GALERIE TAMBAR/.N, Berg straat 34, tel. 15077, geopend: do. 19-21 uur, vr. t.m. zo. 10-18 uur Werk van Greet van Amstel en Lou Loe- ben (t.m. 14 jan.). RUIMTEVAARTCENTRUM DE VENTER, Muntengang 1, tel. 19755, b.g.g. 18889, geopend: t.m. 6 jan. 10-12 uur en 14-17 uur, daarna op afspraak: Alles over Bemande Ruimtevaart. MUSEUM DE WAAG. Brink 57, tel. 14556, geopend: di. tm. za. 10-12.30 uur en 14-17 uur, zo. 14-17 uur Ex positie Deventer Foto Kring (t.m. 14 jan.). MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556, geopend: di. t.m.za. 10-12.30uuren 14-17uur.zo. 14-17 uur Kostuums, stijlkamers en speelgoed. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739, geopend: di. t.m. za. 10-12.30 uur en 14-17 uur, zo. 14-17 uur Mechanisch speelgoed. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 19675, ge opend: di. t.m. vr. 9-12 uur en 14-17 uur, za. 13-16 uur Leven en werk van Albert Schweitzer. KUNSTUITLEEN, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend: di. tm. vr. 14-18 uur. do. ook 19-21 uur, za. 10-12.30 uur en 14-17 uur. 'T HOEKHUIS, Brink 38. tel. 13250, geopend: di. t.m. za. 13-18 uur Fo to's van oud Deventer. PENNINCKSHOEK, Brink 89, tel. 19675, dinsdag 9 januari 20 uur Chansons Du Moyen Age, Jean Bel- liard voor Alli-Ance Francaise de Deventer et environs. DE SCHALM, Dreef 1, tel. 18130, zondag 7 januari 11 uur Koffiecon cert Ons Ideaal en Bejaardenkoor Borgele-Platvoet; daarna nieuw jaarsreceptie Wijkvereniging Borgele-Platvoet. POSTILJON MOTEL DEVENTER, Deventerweg 121, tel. 18130, zater dag 6 januari 20 uur Skandinavlsch Buffet m.m.v. Izzbizzy Band. NIVON-CENTRUM, Grote Kerk hof 10, zondag 7 januari 10.30-12.30 uur Nizondag; koffie-ochtend met oliebollen. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815, zaterdag 6 januari 20.30 uur Nieuwjaarscon cert Flairck; zondag 7 Januari 12 uur Chopin-recital, Hans Knaven, piano STADSBIBLIOTHEEK, Klooster 12, tel. 12587, donderdag 4 januari 19-20.45 uur Öpen avond voor alle belangstellenden. DEVENTER SPORTHAL. Rube nsstraat, 3 Januari 9-18 uur, 4 ja nuari 8.30-20 uur Isala- KerstvolleybaJtoernooi voor mid delbare scholen. VOLKSSTERRENWACHT BUS- SLOO, Bussloselaan 4, tel. 05716- 577, Bussloo, vrijdag 5 januari vanaf 20 uur Kijk-In-Kijk-Avond. VROUWENCAFÉ, Menstraat 2, tel. 11637, donderdag 4 januari 20.30 uur Oliebollen- en Muziekavond. LEBUlNUSKERK, ingang Kleine Poot, geopend voor bezichtiging: ma. tm. vr. 10-17 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9